La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.06.10. 21:05:28

Én is azt éztem, hogy vagdosták előre a labdákat. Érdekes volt egyébként, mert én nem szoktam elkapni a kicsik meccsét és Marlonon Alenan kivül nem tudom beazonositani a többieket. Igy elég felemás érzés nézni őket
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.06.10. 20:57:24

Ez necces volt.
Mondjuk ekkora kamutizivel ha továbbmennek....

Gerard nagyon elcseszte ezt a meccset. Mi nem tudjuk ezt a játékot játszani. Pnt ellenünk szokták ez. Felhúzni 2 falat aztán lövöldözni előre a labdákat, kp-ra meg berakni 3 birodalmi lépegetőt.
Ha kiesünk az 100%-ban az ő sara lett volna.
Forca Barca!!!!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.06.10. 20:55:44

0-1 re kikaptak a kicsik, de tovább jutottak a döntőbe.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.06.10. 20:09:34

Igen, ez után jönne még egy oda-visszavágó, ha azt abszolválják, feljutnak. :)
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2017.06.10. 19:56:19

randomguy írta:Facebookon közvetítik a Barcelona B - Cartagena párharc visszavágóját.
Itt a link, ha valakit érdekel.
Köszi.
HA ezt a meccset megnyerik, jöhet az utolsó kör, és az ér feljutást? Vagy hogy is van ez?
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2017.06.10. 19:41:17

Facebookon közvetítik a Barcelona B - Cartagena párharc visszavágóját.
Itt a link, ha valakit érdekel.
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.06.08. 02:24:50

zeli39 írta:
Pontosítsunk én Busquets játékát elismerem úgy 2015-ig a posztján ő volt a csúcs .Samper egy szorgalmas srác de a nagy csapat az más kávéház ide extrák kellenek ami nála nincs meg,,,
Attól függ mit értesz extra alatt. Ha a játékintelligencia, "látás", helyzetfelismerés, akkor van extra benne.
Sajnos tavaszra elég radikálisan taktikát váltott a Granada, abban a formációban pedig neki nem nagyon volt helye.

palesz77 írta: Itt meg az én kis kedvencem:

Riqui Puig 2016/2017 ● Barcelona Juvenil B
Itt meg az enyém. :)
https://www.youtube.com/watch?v=JgE9nYboieI&t=40s" target="_blank
Sajnos kell még vagy 4 év, hogy felkerülhessen a B-be, de nálam piros betűs ünnep lesz, ha bemutatkozik.
Forca Barca!!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.06.07. 17:25:43

Ezek elég nagy extrák, amiket írtam, mit szeretnél még? :) Vigye végig a pályán? :D

Busi játéka szinte ugyanaz, mint 2 éve volt, a különbség, hogy akkor volt mellette egy jó középpálya, közelebb voltak hozzá a társak, így jobban ki tudta maxolni a képességeit, ősszel volt egyedül egy gyengébb 2 hónapja, meg előtte tavasszal az utolsó 1 hónap. De ez már off.

Jól írják, nem kell minden posztra extra, össze kell finomhangolni a játékosokat.

Palesz, Rakitic, mert nagy melós és képes gólt lőni. :lol:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.06.07. 17:21:34

zeli39 írta:ide extrák kellenek ami nála nincs meg,,,
Jelenleg a középpályánkról ki extra akkor? Majd este amúgy leírom én is részletesebben ha érdekel, hogy mit szeretek benne, csak most nincs időm rá. :D
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.06.07. 17:14:40

:D Az extra Gomesben, Denisben, Matyiban, vagy ősszel Busiban sem volt meg...és akkor finoman fogalmaztam. Túrót kell extra, csapat kell, meg h mindenki tudja és tegye a dolgát a pályán, lehetőleg azt, amihez ért, és legyen tökös meg harcos, ne alibi. Extrának ott van Messi, Neymar, meg Pique, vagy Ter Stegen, bőven elég.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.06.07. 16:47:31

Nem csodálkozom, Busi játékában sem látsz semmit... :)
https://www.youtube.com/watch?v=a86n4v4onCY" target="_blank
Videó végén azok a mozdulatok, amelyekért szeretem leginkább.
Magas a játékintelligenciája, jól lát a pályán, kapunak háttal, nyomás alatt képes jó döntéseket hozni, labdakihozatalban is nagyon jó. Mi kellene? Nem fog látványosan ütközni, labdát szerezni, az nem az ő játéka. :wink:
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.06.07. 16:29:05

Ha Cucurella a jövő héten aláírja 4 éves szerződését, az az utánpótlás legfontosabb eseménye. Remélhetőleg perspektivikusak a feltételek, minthogy a MCity és a Dortmund is hajtott rá.

Palenciában nem láttam komoly játékerőt, de az előszezonra már csak azért is érdemes elvinni, mert lehet, hogy megint lecsúszunk a kiszemelt jobbhátvédekről. Marlont mindenképpen le kell igazolni, legfeljebb ha túl erős kv gárda jön össze, akkor továbbadjuk. Alenanak viszont mindenképpen kellene adni 1 évet az A-ban - persze nem kezdőként. Samperről meg úgyis az előszezon dönt: körülszaglásszák egymást Valverdevel.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.06.07. 16:22:21

Gareth Tello írta:
palesz77 írta:Chino, te Busquetsben mennyit látsz? Én baromi keveset láttam játszani előre leszögezem, de engem valamiért nem fogott meg egyáltalán az alatt az idő alatt. Érződik, hogy a Barca focin nevelték, de nekem olyan érzésem volt, hogy annyira mégse játssza jól. Viszont ez simán lehet csak a kor miatt volt, egy olyan poszton tolja, ahol 10 évre van a csúcsformától még legalább, te mennyit látsz benne? GT is jöhet akár, vagy bárki aki látta játszani.. :D
Én speciel sokra tartom, szerintem a fizikuma rendben van, kellően technikás és esze is van a játékhoz. Az utóbbi hetekben mondjuk nem láttam olyan sok Juvenil A-meccset, szóval értékelném, ha a nyáron felkerülne a Barça B-hez, és így hétről hétre lehetne követni a fejlődését. :D (Juvenil A-mérkőzésekhez ugyebár jóval ritkábban van stream, mint a Barça B meccseihez.)
Nekem Busquetsben az "esze" tetszik, mert már látszik, hogy magas a játékintelligenciája és ha fejlődik nagyon hasznos lehet. Persze a Juvenil játékosokról rohadt nehéz így vélményt mondani, de látok benne fantáziát.
GT-nek sajnos igaza van, nagyon nehéz stream-et találni, ha van is általában rossz minőségű, de szerintem megéri. Az ifi Bl-t jó eséllyel lehet követni.
Gareth Tello írta:Ott van még Santi Bueno is, aki télen érkezett Uruguay-ból, szvsz ő fel fog kerülni a B-hez a nyáron - ez esetben pedig Oriol Rey és Montes számára aligha lenne hely a keretben.

Akikre még kíváncsi leszek, az Dani Morer és Jordi Tur. Egyikük sem kiemelkedően tehetséges játékos, de mindketten több poszton bevethetőek és mindig keményen dolgoznak a pályán. Egyikük hasznos tagja lehetne a B keretének jövőre. Talán inkább Morer. :)

És ha már Mboula valószínűleg távozik, illetve Lee sorsa is kérdéses, remélem, az ígéretes szélsőink közül legalább Carles Pérezt itt tudjuk tartani... :?

Jól összefoglaltad egyébként a dolgokat, a hsz-ed nagy részével teljesen egyetértek. Tarínt én is nagyon sajnálom, remélhetőleg képes lesz a sérülése után is azon a szinten játszani, amin tavaly.
[/quote]

Santi Bueno-ról el is felejtkeztem, de őt csak egyszer láttam a korosztályos válogatottban. Jó testfelépítésű védőnek tűnik kíváncsi leszek rá.
Lee tényleg érdekes eset, habár szerintem kicsit túl van hypolva. Azt hittem idén többet fog feljárni, de a támadósor már így is nagyon zsúfolt. Azért zárójelben jegyezzük meg, hogy pl. Alfaro nélkül nem hiszem, hogy ilyen simán hozzuk a ligát.

Tarint nagyon sajnálom, jó felépítésű, kh-hoz képest gyors és igazi vezértípus volt. Valami olyasmit láttam benne mint ami Puyolban volt. De azt hiszem, hogy ezzel a sérülésével és Marlon érkezésével nem lesz nagy Barcas pályafutása.


Samper szerintem is simán lehozta volna azt, amit AG. Nem is lett volna idegen az a poszt. A B-ben rengetegszer játszott Gumbau előtt és baromi jó labdákat szórt, plusz szerzett is.
Forca Barca!!!!
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.06.07. 16:08:27

S.Agüero írta:Samper szerintem is simán lehozta volna ezt, amit Gomes. :)
Nem csak Samper, hanem Roberto is, ha Gomes helyett már tavaly veszünk egy normális szélső bekket a jobbosra.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.06.07. 15:37:00

Samper szerintem is simán lehozta volna ezt, amit Gomes. :)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.06.07. 14:59:46

Palencia, Marlon and Aleñá will join the first team for the preseason tour in the United States this summer. [md]
recrea írta:Nehéz elhinnem, h nincs olyan 19-20 éves focista nálunk, aki nem tudja lehozni Gomes, Denis vagy Paco teljesítményét.
Van szerintem bőven, főleg Gomesnél, de ezt már sokszor írtam a szezon során, hogy fáj miatta a szívem. :D Luchonak a tapasztalat úgy tűnik fontosabb volt, pedig Samper 0 km-esen jobban játszott itt, mint Gomes egy egész szezon után 3-4 év elsőosztályú tapasztalattal a háta mögött. Na mindegy, talán Valverdénél máshogy lesz, nagyon kíváncsi leszek, hogy hogy kezeli majd ezt, a Bilbaonál nagyon rá volt ugye szorulva az utánpótlásra, tapasztalata van bőven már az biztos..
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.06.07. 14:25:12

palesz77 írta:
recrea írta:Én spec erőltetném a fiatalokat, akár a kupák rovására, de ezzel a véleménnyel sokan gondolom nem vagyunk :)
Vagyunk azért páran, ha meg jön pár kupa nélküli szezon, szerintem leszünk még többen. Ha már nem nyer a csapat, legalább legyen szerethető.. :D
Ezt a jelenlegi csapatunkra csak erős elfogultság mellett lehet rámondani :D

Nehéz elhinnem, h nincs olyan 19-20 éves focista nálunk, aki nem tudja lehozni Gomes, Denis vagy Paco teljesítményét.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2017.06.07. 13:55:54

palesz77 írta:Chino, te Busquetsben mennyit látsz? Én baromi keveset láttam játszani előre leszögezem, de engem valamiért nem fogott meg egyáltalán az alatt az idő alatt. Érződik, hogy a Barca focin nevelték, de nekem olyan érzésem volt, hogy annyira mégse játssza jól. Viszont ez simán lehet csak a kor miatt volt, egy olyan poszton tolja, ahol 10 évre van a csúcsformától még legalább, te mennyit látsz benne? GT is jöhet akár, vagy bárki aki látta játszani.. :D
Én speciel sokra tartom, szerintem a fizikuma rendben van, kellően technikás és esze is van a játékhoz. Az utóbbi hetekben mondjuk nem láttam olyan sok Juvenil A-meccset, szóval értékelném, ha a nyáron felkerülne a Barça B-hez, és így hétről hétre lehetne követni a fejlődését. :D (Juvenil A-mérkőzésekhez ugyebár jóval ritkábban van stream, mint a Barça B meccseihez.)
Chino írta:A jövőre felkerülő Juvenil játékosokra leszek kíváűncsi. Egyértelmű, hogy Cucu és Mboula, akik kiemelkednek, sajnos utóbbira keresztet vethetünk.
Akik feljöhetnek szerintem Busi, őt amúgy is nagyon dicsérik, Lee szélsőként talán több lehetőséget kaphat, Marlon helyére meg talán Oriol Rey.
Ott van még Santi Bueno is, aki télen érkezett Uruguay-ból, szvsz ő fel fog kerülni a B-hez a nyáron - ez esetben pedig Oriol Rey és Montes számára aligha lenne hely a keretben.

Akikre még kíváncsi leszek, az Dani Morer és Jordi Tur. Egyikük sem kiemelkedően tehetséges játékos, de mindketten több poszton bevethetőek és mindig keményen dolgoznak a pályán. Egyikük hasznos tagja lehetne a B keretének jövőre. Talán inkább Morer. :)

És ha már Mboula valószínűleg távozik, illetve Lee sorsa is kérdéses, remélem, az ígéretes szélsőink közül legalább Carles Pérezt itt tudjuk tartani... :?

Jól összefoglaltad egyébként a dolgokat, a hsz-ed nagy részével teljesen egyetértek. Tarínt én is nagyon sajnálom, remélhetőleg képes lesz a sérülése után is azon a szinten játszani, amin tavaly.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.06.07. 13:36:57

Chino, te Busquetsben mennyit látsz? Én baromi keveset láttam játszani előre leszögezem, de engem valamiért nem fogott meg egyáltalán az alatt az idő alatt. Érződik, hogy a Barca focin nevelték, de nekem olyan érzésem volt, hogy annyira mégse játssza jól. Viszont ez simán lehet csak a kor miatt volt, egy olyan poszton tolja, ahol 10 évre van a csúcsformától még legalább, te mennyit látsz benne? GT is jöhet akár, vagy bárki aki látta játszani.. :D

Lee-ről szintén érdekelne a véleményed, de róla még annyira sincs releváns infóm. Viszont ilyen fizikummal, és nem kiemelkedően gyors sebességgel - átlagosnál jobb csak valamivel ahogy nekem feltűnt - szerintem ő a tehetsége ellenére esélytelen kb. De róla is érdekelne olyan vélemény, aki többet látta.

Itt meg az én kis kedvencem:
Riqui Puig 2016/2017 ● Barcelona Juvenil B
recrea írta:Én spec erőltetném a fiatalokat, akár a kupák rovására, de ezzel a véleménnyel sokan gondolom nem vagyunk :)
Vagyunk azért páran, ha meg jön pár kupa nélküli szezon, szerintem leszünk még többen. Ha már nem nyer a csapat, legalább legyen szerethető.. :D
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2017.06.07. 13:13:05

recrea írta: Kiokosodtam múltkor...most van a rájátszás, szombaton 19-kor játszuk a Cartagena elleni visszavágót otthon, idegenben nyertünk 2-1-re. Ha ez pipa, akkor másik 3 csapatból sorsolnak még egyet nekünk, azzal is és oda-visszavágó, ha nyerünk, másodosztály, ha bukta, akkor marad a harmad.
Azért nem egyszerű innen feljutni :lol: igazi süllyesztő tud lenni a harmadosztály a másodhoz képest...
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.06.07. 13:11:21

Kovbal88 írta:Még van esélyük feljutni?

Ha igen mikor lesz a meccs és milyen eredmény kell?
Kiokosodtam múltkor...most van a rájátszás, szombaton 19-kor játszuk a Cartagena elleni visszavágót otthon, idegenben nyertünk 2-1-re. Ha ez pipa, akkor másik 3 csapatból sorsolnak még egyet nekünk, azzal is oda-visszavágó, ha nyerünk, másodosztály, ha bukta, akkor marad a harmad.

Chino, Te divatdrukker :D Remek összefoglaló, köszönjük. Én spec erőltetném a fiatalokat, akár a kupák rovására, de ezzel a véleménnyel sokan gondolom nem vagyunk :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2017.06.07. 13:15:37-kor.
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2017.06.07. 13:08:03

Kovbal88 írta:Még van esélyük feljutni?

Ha igen mikor lesz a meccs és milyen eredmény kell?
Hát nekem úgy rémlik most oda-vissza vágós párharcok vannak és az elődöntőben sikerült nyeriük 2-1re idegenben, tehát még 3 meccs van hátra összesen a feljutásért.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.06.07. 13:07:42

Kovbal88 írta:Még van esélyük feljutni?

Ha igen mikor lesz a meccs és milyen eredmény kell?
Az odavágót nyerték idegenben 1-2re. Ha sikerül innen továbbjutni akkor lesz még egy párharc.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára BarcafanTomee 2017.06.07. 13:08:11-kor.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.06.07. 13:01:38

Még van esélyük feljutni?

Ha igen mikor lesz a meccs és milyen eredmény kell?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.06.07. 12:42:23

visca el barca írta:cucurella állítólag hosszabbít 4 évet. tényleg ő az egyik legjobb a kicsiknél?
Nehéz így megmondani, hogy ki a legjobb, meg ki a rosszabb, mivel rengetegen vannak eltérő posztokon. Ráadásul ott van például Mujica, aki szerintem baromi tehetséges, de egy Cardona-Romera-Alfaro-Perea négyes mögött nem fog sok sót megenni (plusz sokat sérült). Ezért sem értettem miért kellett Cardona. Oda megvolt már Romera.

De ott van Tarín, aki tavaly brutál szezont hozott le újoncként, ha olyan ütemben fejlődött volna idén Marlont is simán megszorongathatta volna. De ő az egész szezonban sérült volt. A támadók se olyan fiatalok már és Mújica kivételével más csapatoktól hoztuk őket.

A kp-n Kaptoum volt még nagy reménység, de Gerard teljesen elfelejtkezett róla. Aki még nekem személy szerint tetszik az Carbonell, de nem hiszem hogy eljut a felnőtt csapatig, kezdő szintre legalábbis nem.
Alena a nagy kérdés, mert ő tehetségét tekintve kiemelkedik, de sajnos volt már ilyen tapasztalatunk.

Cucu pedig a szememben hatalmas gyémánt. Pont sikerült elkapnom az első meccsét a B-ben és kilóra megvett. Tegyük hozzá, hogy nem igazán volt riválisa. Delgado még a B-ben sem szint, így nem volt olyan nehéz megmaradnia, de izmosabb játékost is simán kiszorított volna. Viszont neki még van ideje, hivatalosan csak most lett B-játékos, 2 éve még lehet míg fent találja magát és ha ilyen ütemben fejlődik akkorra fel kell kötnie Albanak a gatyáját.

Ha azt kéne mondani, hogy kik voltak idén azok, akik a nagycsapatban idővel kezdő szintig is vihetik, az Marlon, Alena és Cucu.

Mújica még kérdés, neki játékpercek kellenek, 10-20 percekkel sokra nem megy, főleg ha nem a posztján játszik. Egy Paco szintű csatár lehet belőle. (mondjuk a sérülése is nagyon betett neki)

A jövőre felkerülő Juvenil játékosokra leszek kíváűncsi. Egyértelmű, hogy Cucu és Mboula, akik kiemelkednek, sajnos utóbbira keresztet vethetünk.
Akik feljöhetnek szerintem Busi, őt amúgy is nagyon dicsérik, Lee szélsőként talán több lehetőséget kaphat, Marlon helyére meg talán Oriol Rey.

Én valahogy így látom jelenleg az utánpótlást. Akit mindenképpen meg kéne tartani valamilyen formában az a Cucu, Alena duó (Marlon szinte biztos feljön). Előbbit minden bizonnyal könnyebb lesz, 1-2 évig még mindenképpen játsszon és fejlődjön. Alena helyzete ami érdekesebb. Itt Valverdenek lesz nagy szerepe. Bár én Denis helyett biztos, hogy inkább őt tartanám.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése