Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6724
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.06.11. 10:32:38

visca el barca írta:
S.Agüero írta:A Marca szerint CR-nek ikrei születtek egy béranyától az USA-ban.
fogalmam sincs h egy normális társadalomban egy egyedülálló ember hogy vehet magának pénzért 2 gyereket. biztos jó lesz nekik anya modell nélkül. mert ha legalább bevallaná h a fiúkat szereti és van párja még vhogy megérteném, de hogy egy egyedülálló embernek ilyet engedélyeznek az egy vicc.
Vagyis egy "normális" társadalomban egy egyedülálló férfinak nem lehet gyereke?
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15422
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.06.11. 10:30:53

meg "véletlen" ikrek, biztos nem programozva volt.
ez a divat az elmúlt 5-6 évben a sztároknál, hogy ikreket szeretének, és micsoda véletlen azok is lesznek.

na mindegy, de nem értem miért jó ez,bár nem a mi dolgunk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.06.11. 09:43:31

S.Agüero írta:A Marca szerint CR-nek ikrei születtek egy béranyától az USA-ban.
fogalmam sincs h egy normális társadalomban egy egyedülálló ember hogy vehet magának pénzért 2 gyereket. biztos jó lesz nekik anya modell nélkül. mert ha legalább bevallaná h a fiúkat szereti és van párja még vhogy megérteném, de hogy egy egyedülálló embernek ilyet engedélyeznek az egy vicc.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6724
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.06.11. 08:18:25

Nero. írta:CR miert csinálja ezt hogy állandóan béranyákkal csináltat gyereket? Szerintem ez kicsit durva, bár az egyértelmű hogy a pali nem tiszta.
Na vajon miért?! :)

Nem tudom, h honnan hozta magával, de én felnézek a "minden áron győzni" mentalitására. Ebben biztosan kiemelkedik a többi közül (elsőre hirtelen csak Katinkát tudom mondani), nyilván nincs előttem az összes sportoló felkészülése, de elég végignézni egy Real edzést. Egyéni sportolóként már 20x olimpiai bajnok lenne :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.06.11. 00:08:51

Mielőtt feltettem volna a kérdést, erre a két játékosra tippeltem volna, de kíváncsi voltam, hogy a madridista kolléga milyen érveket hoz fel. Vmivel egyet is értek, de voltak ott csúztatások és túlzások, ezzel portugál Koplároviccsal meg azt hiszem klasszikus született. :D

Ez a ki a nagyobb sportember meg abszolút szubjektív dolog, eleve a kifejezés sem mindenkinek ugyanazt jelenti. Pl. nálam szempont a sportszerűség, a pályán, és a pályán kívül mutatott magatartás is. Ezek miatt én nem sorolnám ebben a kategóriában a legnagyobbak közé.
CR miert csinálja ezt hogy állandóan béranyákkal csináltat gyereket? Szerintem ez kicsit durva, bár az egyértelmű hogy a pali nem tiszta.
Gondolom mindenfelé szét akarja szórni a kiváló génjeit, hogy mindenhol olyan hatalmas sportemberek szülessenek, akik majd belehajtják a helyi Koplárovicsot a gólba. :mrgreen:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.06.11. 00:05:24

A Marca szerint CR-nek ikrei születtek egy béranyától az USA-ban.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.06.10. 19:06:36

Úgy látszik egyesek még mindig részegek a mámortól :D Portugál Koplárovics, nem bírom :lol: :lol:

CR miert csinálja ezt hogy állandóan béranyákkal csináltat gyereket? Szerintem ez kicsit durva, bár az egyértelmű hogy a pali nem tiszta.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.06.10. 18:42:47

ultrasur írta:
LG írta: Ezek kik lennének?
Asensio, lehet kicsit elfogult vagyok, de amióta Raúl elment azóta várok egy tehetséges fiatal spanyol csatárra...

A második Ronaldo. Oldalakat tudnék erről írni de a lényeg, Messi tehetségesebb futbalista(cselezés, összjáték stb.), de szerintem R7 nagyobb sportember, ehhez tartozik, a forma időzítés, a tavalyi híres cserepadról eldöntő gólt "rúgása", mert bizony, a portugál Koplárovics Béla ott azért baszta be úgy azt a gólt, mert Ronaldo belehajtotta... pl. szerintem Messi csak csöndben ült volna a padon. Idén meg Atma,Bayern,Juve 5 legfontosabb meccsen 10 gól... Év elején picit megijedtem mi lesz vele, de most magabiztosan tudom mondani, hogy 3-4 jó szezonja lehet még ezen a szinten, ha karmája is jó.

mindkét csapat örülhet, hogy van 1-1 ilyen játékosuk, és nagyon kíváncsi leszek az űrre, amit ők hagynak... (Ti szerintem ezt már Puyollal és Xavival már egy picit megtapasztalhattátok...)

Hát igen, tavaly úgy gondolta hogy márciusig sza.r lesz, aztán majd utána mindenkit megszór. Nincs ez a formaidőzítés egy kicscit túlmisztifikálva? Én azt hallottam, hogy ő akkora profi meg elszánt, hogy mindig minden meccsen a legjobbját nyújtja.
36-37 évesen? Örülj, ha 34 évesen nem lép le az USA-ba. Bár szerintem annak örülni fogtok.

"a portugál Koplárovics Béla ott azért baszta be úgy azt a gólt, mert Ronaldo belehajtotta" --> ez baromi jó, ha van még ilyen jöhet :)
Forca Barca!!!!
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1062
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2017.06.10. 18:34:07

Cseri írta:Én értem,hogy a duplázás után nagyon fényes a reál jövő,de az,hogy a Hiszti nagyobb sportember lenne,azé' enyhe túlzás. Milyen mérőszám alapján? Kevesebb alkoholt fogyaszt? Kevesebbet spanglizik? Több zöldséget eszik?
Nyilván nem lehet mérni a jelenben. Majd 30 év múlva tudunk erről érdemben vitázni. Lehet kicsit eposziasan fogalmaztam meg a tavalyi döntő eseményeit, de az a beszéd a félidőben, az harcos hozzáállás nem csak a real és portugál fanokat érintette meg, de a focit alig ismerő arcokat is. Erről beszélt mindenki és a legnagyobb tisztelettel beszéltek erről.

Sportemberi példa: a díjakat, és a számokat elfelejti a nép, ahogy valószínűleg semelyik normális ember nem tudja fejből Platini hány gólt lőtt, és hány bajnokságot nyert. De pl. Puskás Glasgow-i meccsére, vagy akár a ti PSG elleni visszajövetelére mindig fog emlékezni mindenki.

Overall:

A nagyobb sportember, aki egyrészről több nagy kupát nyer (Vb,Bl, Eb), emellett hogyan viselkedik mint véleményvezér, és ki fog több ilyen felejthetetlen cselekedetet elkövetni. (pl ilyen volt Beckham Görögök elleni szabadrúgása)

Persze egy reálosnak Ronaldo, egy Barcásnak mindig Messi lesz a nagyobb, ez így van a rendjén, a többiek fogják eldönteni, hogy kis a nagyobb.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.06.10. 18:32:38

Belehajtotta. :D Nem bírta elviselni, hogy nem róla szól a döntőn a foci, mikor megsérült, aztán az ugrabugrálásával felhívta szépen magára a figyelmet. :)

Mitől nagyobb sportember? Mert a "maximalizmusa" miatt ha frusztrált, üt-vág a pályán, mint nálunk Suárez?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MatyiG 2017.06.10. 18:35:35-kor.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1793
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2017.06.10. 18:22:05

Én értem,hogy a duplázás után nagyon fényes a reál jövő,de az,hogy a Hiszti nagyobb sportember lenne,azé' enyhe túlzás. Milyen mérőszám alapján? Kevesebb alkoholt fogyaszt? Kevesebbet spanglizik? Több zöldséget eszik?
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.06.10. 18:21:38

Messias2 írta:
ultrasur írta: a tavalyi híres cserepadról eldöntő gólt "rúgása", mert bizony, a portugál Koplárovics Béla ott azért baszta be úgy azt a gólt, mert Ronaldo belehajtotta
Eddig a mondatig tudtalak komolyan venni, sry.
Így szövődnek a legendák. A cserepadról rúgatott gólt a portugál Koplároviccsal. Eszem megáll.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1062
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2017.06.10. 18:20:50

Messias2 írta:
ultrasur írta: a tavalyi híres cserepadról eldöntő gólt "rúgása", mert bizony, a portugál Koplárovics Béla ott azért baszta be úgy azt a gólt, mert Ronaldo belehajtotta
Eddig a mondatig tudtalak komolyan venni, sry.
Hát egy világ dőlt össze bennem :(. Mondjuk kiváncsi vagyok, ha ez a vb döntőn Messivel történik, hogy lenne itt megfogalmazva :)

Még egy gondolat...

Én ezt a Real nem tartom korszakosnak még, de egy korszak eleje lehet, ami hasonlóan nagy LEHET, mint a Sacchi féle Milan, vagy épp a Pep féle Barca. Nyilván ehhez az is kéne, hogy jövőre egy mentálisan erős Barcát, egy nagyon erős (úgyselesz) MU-t, stb tudjunk legyőzni. Pl bármennyire is rühelem az Atmát, remélem ezt az évet túlvészelik, és hasonló szinten tudnak focizni majd, igazolni és sikereket elérni, mint az utóbbi időkben.

De megmondom őszintén egy erős MU és Milan nélkül nem foci a foci... Remélem ők is visszatalálnak a régi énjükhöz.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.06.10. 18:14:02

ultrasur írta: a tavalyi híres cserepadról eldöntő gólt "rúgása", mert bizony, a portugál Koplárovics Béla ott azért baszta be úgy azt a gólt, mert Ronaldo belehajtotta
Eddig a mondatig tudtalak komolyan venni, sry.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15422
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.06.10. 17:47:39

LG írta:
Boldog vagyok, hogy Raúl után újra lehet igazi vezér spanyol csatárunk, ja és cseszettül örülök, hogy a generációjának talán legnagyobb sportembere itt játszik, és még fog sokáig
Ezek kik lennének?
Asensio és Cé gondolom.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.06.10. 17:39:57

Boldog vagyok, hogy Raúl után újra lehet igazi vezér spanyol csatárunk, ja és cseszettül örülök, hogy a generációjának talán legnagyobb sportembere itt játszik, és még fog sokáig
Ezek kik lennének?
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1062
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2017.06.10. 17:37:27

Semmi felsőbbrendű érzés :)

Épp Hazardról, Bappéról és az újra Real mezben szaladgáló kisgyerekekről jutott eszembe. Volt egy időszak, amíg Barca (Dinho,Messi) mezben szaladgáltak. Persze nem mindenki, de mindig van egy népszerűségi hullám...

Felsőbbrendű érzésem soha nem volt, bár amikor Beckham, Zizou és Ronaldo 3 passzból tettek el csapatokat, ott talán lehetett volna...
Most inkább csak büszke vagyok, a csapategységre, az ész szerű managementre, az edzőnkre, örülök, hogy az egyik legnagyobb jövő előtt álló kretiv középpályás és védekező középpályás is nálunk játszik. Boldog vagyok, hogy Raúl után újra lehet igazi vezér spanyol csatárunk, ja és cseszettül örülök, hogy a generációjának talán legnagyobb sportembere itt játszik, és még fog sokáig :)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15422
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.06.10. 17:21:33

visca el barca írta:
sehol, ez náluk ilyen alap felsőbbrendűségi érzés
mindjuk van benne valami, amikor sikertelenek voltak is ezt mondták.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.06.10. 17:12:51

ultrasur írta:2000. évek eleje óta megint a Real az a csapat, ahol mindenki játszani akar( kivéve s true Barca és Atleti szimpatizáns játékosokat.
lásd pl neymar
Motaro írta:Ezt hol olvastad?
sehol, ez náluk ilyen alap felsőbbrendűségi érzés
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2017.06.10. 15:48:43

ultrasur írta: ..büszke vagyok arra, hogy a 2000. évek eleje óta megint a Real az a csapat, ahol mindenki játszani akar
Ezt hol olvastad?
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1062
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2017.06.10. 15:18:51

hajnesz írta:Addig nem szünik meg a "normál" szurkoló, amig mi próbálunk a realitás talaján maradni. Elég csak hallgatni a MU szurkolókat, vagy a Madridot... S lassan már magunkat is ide sorolom, mert a Barca szurkolók is ilyenek lesznek, a modern generáció, akik a triplázásokon nőttek fel, mindenképp. Itt van példának a tavalyi év, nem jött sztárigazolás, fél évig ezt olvastam mindenfelé, hogy igy ügyetlen a vezetőség, úgy ügyetlen az Enríííke, közben meg igazi szükség nem is volt sztárigazolásra tavaly (utólag okoskodni róla ugye nem ér :D ). Idén bankot kell robbantanunk, mert egyszerüen be kell hozni a tavalyi lemaradást. Mondom mindezt úgy, hogy tisztában vagyok abban, hogy igazolni kell, de lehet igazolni okosan is, meg lehet úgy, mint az arabok. Ja, és mégvalami: Az élet nem igazságos, sose lesz annyi pénzünk, mint a Realnak, vagy a Citynek, ezzel együtt kell élni :)
Nálunk pl a fér fórum azért imádkozik, hogy maradjon egyben a csapat, és max egy Bappe jöjjön. Ha megnézed az idei csapatunkat, akkor annak nagy része taktikus és relative olcsó igazolás volt: (Varane,Case,Kroos,Modric,Isco,Marcelo,Navas,Ramos,Asensio,Kove stb.) (Carvajal,Morata,LV,Nacho meg saját nevelés) Idén jó pár kölcsön játékos jön vissza.

CR,Bale és James volt gigantikus igazolás, amiből CR a történelem legjobb vétele volt, Bale tavalyt leszámítva rendben van és James is bőven nulszadós.

Idén ráadásul szerintem több lesz a transfer piacon a bevétel, mint a kiadásunk.

Én a csapatom igazolási politikájával végre elégedett vagyok, és büszke vagyok arra, hogy a 2000. évek eleje óta megint a Real az a csapat, ahol mindenki játszani akar( kivéve s true Barca és Atleti szimpatizáns játékosokat.)
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2017.06.10. 13:02:29

Nero. írta:Szerintem úgy jönne ha a PSGnek kifizetnénk amit kell, és neki is jo fizetést ígérnénk, úgy nem fog ha neki kell kikérnie magát onnan, plusz mondjon le a fizetése feléről mint Mathieu vagy Fabregas.
Csak Kelaifi elmondta vagy ötvenszer, hogy nem eladó. Ergo nincs ára, de ha van is, akkor nem ismert. Melyik az egyszerűbb és logikusabb, dobálgatni az ajánlatokat tízmilliókkal emelgetve, hátha egyszer rábólintanak (nem fognak) vagy nyomás gyakorolni a játékos által?

Nem gondolom, hogy ez egy rossz üzleti stratégia lenne. Bár ez itt off.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.06.10. 12:23:55

visca el barca írta:
Nero. írta:csak egy Verrattit
az a baj, ha majd nem akar idejönni, majd azt is barto nyakába varrjátok.
Szerintem úgy jönne ha a PSGnek kifizetnénk amit kell, és neki is jo fizetést ígérnénk, úgy nem fog ha neki kell kikérnie magát onnan, plusz mondjon le a fizetése feléről mint Mathieu vagy Fabregas.
Ez nem csak Barto hibája, ebbe már benne volt Pep és Txiki is akik ész nélkül megvettek mindenkit sokszor horror áron, a játékosainkat meg szánalmasan kevès pénzért adtuk el.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.06.10. 09:39:35

Lehet itt jönni azzal, hogy bezzeg a '90-es években más volt a klub szurkolói bázisa, mint a MU vagy Realnak, de manapság, pontosan ugyan olyan mindegyik. Ha nem vesznek sztárt, akkor megy a háborgás, ha nem nyerik meg a keret potenciáljában lévő mennyiségű trófeát, akkor mindenki az edző fejét követeli, ez méginkább csak ilyen lesz. Nincs olyan, hogy normál szurkoló, mindenki a sikereket akarja látni.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.06.10. 09:20:09

visca el barca írta:
Nero. írta:csak egy Verrattit
az a baj, ha majd nem akar idejönni, majd azt is barto nyakába varrjátok.
Így van, de beszélgetünk a "normál" szúrkolókról.:-D meg hogy ne legyünk Madrid meg MU.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Válasz küldése