La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7359
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.06.26. 12:44:04

Samper írta:
palesz77 írta:Cucurella confirmed that he will stay at Barcelona. Sergi Palencia said the same. [rac1]

[
Cucurelláról remélem, hogy az év során bemutatkozik az A-ban is.
Neki még bőven van ideje. Hivatalosan még csak most került fel a B-be. Bőven sok lenne még neki az első osztály, főleg fejben, túl mély víz neki még. Így is szinte a fél szezont még a Juvenilben játszotta.
Sokszor látszott, hogy még nem elég érett, a másodosztály tökéletes neki, ott már erősebb, rutinosabb csapatok ellen játszhat.

Nagyon remélem, hogy stabilan ott tudnak majd lenni a középmezőnyben a kicsik, nekem maximálisan ez az elvárás tőlük, de ha csak valahogy bent maradnak már az is szép teljesítmény.

Mondjuk lehetne egy kis tisztogatást tartani. Vilanova és hasonló játékosok teljesen feleslegesek. Főleg így, hogy Tarín felépült és (szinte biztosan) Santi Bueno is feljön. Jó lenne, ha utóbbi legalább Borja Lopezt ki tudná szorítani. Sokszor ugyan nem láttam játszani, a portugálok, meg Venezuela ellen a második félidőben. Mondjuk az előzőn iszonyatosan jó volt, még gólt is lőtt, plusz a tizenegyeseknél ő lőtte tovább az urukat.
Az viszont látszik, hogy nagyon nagy tehetség. Tarínnal el tudnám képzelni párban őket.
Forca Barca!!!!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.06.26. 11:45:12

palesz77 írta:Cucurella confirmed that he will stay at Barcelona. Sergi Palencia said the same. [rac1]

[
Cucurelláról remélem, hogy az év során bemutatkozik az A-ban is.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.06.26. 10:27:31

Marlon: "I'm ready to play for the first team, or Barça B. Wherever, I want to do my best."

Örülök hogy nem szállt el, és nem rimánkodik rögtön első csapatos szerződésért, csak így tovább =D>

Remélem a vezetőség is meghálálja, és nem hozunk még 2 Matyit elé 1-2 éven belül.
Mondjuk az első csapatos szerződése egy ideig még nem lehetséges gondolom, mert még nincs európai állampolgársága és szerintem nálunk megvan a limit, vagy nem?

Neymar, Suarezen kívül még valaki Amerikavidéki úgy hogy nincs európai állampolgársága?
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.06.26. 09:55:57

Cucurella confirmed that he will stay at Barcelona. Sergi Palencia said the same. [rac1]
Samper írta:Szép dolog a másodosztály, de nehogy valaki azt higgye, hogy egy tehetséges fiatalnak vonzó, hogy egynél több évig a Barca B-ben játsszon. Akik így gondolják, további Mboula eseteken fognak mérgelődni.
Nem teljesen értek egyet, de az szerintem is igaz, hogy ha továbbra is ilyen példákat fognak látni a kicsik mint Grimaldo és Samper esetében, akik több évig vártak a B-ben annak ellenére, hogy a Masia legjobbjai közt voltak, ennek ellenére mégis középszerű játékosokat igazolt a klub a posztjukra, akkor több lesz az Mboulához hasonló eset.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.06.26. 09:28:23

Szép dolog a másodosztály, de nehogy valaki azt higgye, hogy egy tehetséges fiatalnak vonzó, hogy egynél több évig a Barca B-ben játsszon. Akik így gondolják, további Mboula eseteken fognak mérgelődni.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.06.26. 06:51:48

Grat a suhancoknak, nagy siker ez nekik!
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.06.25. 22:03:52

És megvan! Újra a másodosztályban a kicsik! :)
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2017.06.25. 21:13:43

amellett, hogy termeszetesen fel kell tolni az elso csapatba marlont, nekem azert meg mindig egy kicsit rejtely a srac. se olyan sok parharcot nem nyer, se nem egy agressziv mascherano szeru pioca jatekos, egyszeruen csak kabe hetvenes pulzussal minden helyzetet iszonyu nyugodtan es magabiztosan old meg.

marmint nekem ez tokre bejon, csak nem tudom eleg lesz-e a tovabbiakban is.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.06.25. 20:08:49

Hivatalos stream, nem hivatalos.

Hamarosan kezdődik, hajrá kicsik! Kezdő:
J. Suárez - Palencia Marlon Martínez Cucurella - Aleñá Ferran Gumbau - Alfaro Romera Cardona

szerk.: Félidő 0-0, egyik oldalon se volt ordító ziccer. Már csak 1 félidőt kell kihúzni! :)
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.06.22. 11:02:23

MessiNeymarSuarez írta:https://www.facebook.com/BleacherReport ... 020057095/

Szomorú, hogy ilyen játékosok hagyják el a klubot, remélem legalább visszavásárlási opció van rá
Felejtsétek el a nem profiszerződésűekkel kapcsolatban a visszavásárlási opciót: ez az intézmény ott nem létezik. Akit meg szeretnénk tartani, azzal kapcsolatban nem akkor kell kezdeni kapkodni, amikor lenne, aki vinné és a gyerek menne is.Módszeres előkészítésre lenne ahhoz szükség, hogy ilyen helyzetek ne nagyon álljanak elő.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.06.22. 10:17:27

https://www.facebook.com/BleacherReport ... 020057095/" target="_blank

Szomorú, hogy ilyen játékosok hagyják el a klubot, remélem legalább visszavásárlási opció van rá
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.06.21. 16:15:12

Mboula már hivatalosan is a Monaco játékosa. Sok sikert!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7359
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.06.20. 09:45:29

Gareth Tello írta:
Chino írta:A tegnapi játékuk alapján. Legutóbb például mindketten iszonyatosan megfőttek. Igaz, Cardona megsérült és az uccsó fél órán már buszoztunk, de többször volt lehetősége Romeranak megindulni és mindig rossz megoldást választott.
Az az igazság mindkettő iszonyatosan hullámzó, az első osztályhoz kevesek, főleg nálunk, ahol egy fiatalnak/cserének kevés lehetősége és ideje van bizonyítani, főleg az MSN mögött. Munirnál pl. mindketten jóval gyengébbek.
Hasonlóan látom én is. Áldom az eget, hogy tegnap épp mindketten jó napot fogtak ki (ahogy Romera beverte azt a két helyzetet, az pláne igen látványos volt), de valóban nem egy olyan meccs volt már idén, ahol mindketten csődöt mondtak. Persze emellett lövik a gólokat szépen, szóval nem panaszkodom. :D

Szerintem nemrég volt már róla szó, de továbbra is kíváncsian várom, hogy kik lesznek a középcsatáraink jövőre. Cardona és Romera ugye adott, de szvsz őket szép számmal fogják különböző spanyol csapatok csábítgatni. Ott van Mujica, akinek a helyzetét megnehezíti ez a sérülés/operáció, illetve lassacskán már Abel Ruiz is kopogtatni fog a Barça B kapuján. Guillemenot szerintem távozni fog, viszont érkezőkről is van szó:
- Celta Vigo B forward Borja Iglesias (24), who scored 32 league goals this season, is one of Barcelona B's transfer targets. [Gerard Romero]
- Barcelona are closing in on the signing of RB Leipzig striker Nicolas Kühn (17). He would join the B team. [Gerard Romero]
- Barcelona are very close to signing Mallorca forward Brandon Thomas (22). He would join Barcelona B. [futbolbasecatala]

Nagy tumultus lesz itt... :mrgreen:

Friss hír még, hogy Lee iránt érdeklődik a Dortmund. Az U20-as vébén is rajta tartották a szemüket pár hete, és Lee jó benyomást tett a megfigyelőikre.
A támadótrióban lesz itt nagy zsufi. Borja Iglesias tényleg hatalmas szezont futott, viszont az utóbbi szezonjai nem voltak túl veretesek. Igazából nem látom értelmét ezeknek az igazolásoknak, amikkel relatíve koros játékosokat hozunk. Borja Lopez, Martinez, Delgado, Alfaro, Perea és most Abeledo, akire igazán szükség se volt. Martinez, illetve Alfaro még OK, mindketten sokat tettek a feljutásért és hiányposzt is volt, de a többinek nem sok értelmét látom, főleg, hogy Lee is játszhatott volna. Grimaldo távozásával persze kellett utánpótlás, de Delgado helyett is gyakorlatilag végig Palencia esetleg Martinez játszott Cucu felhozásáig.

A másik dolog meg ez center túltengés. Van három, akikből kettő alap és ahelyett, hogy Mújicat építenénk be Németországból igazolunk. Lehet, hogy baromi tehetséges a srác én személy szerint nem sokat láttam az igazi elvet akkor sem látom.
Abel Ruiznak szerintem van még vagy két éve. Ha jönnek majd fel, szerintem inkább Jeremy fog.
A legjobban annak örülnék, ha Mujica kezdene el játszani, egy jó alapozás után őszre akár formába is lendülhet.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.06.19. 16:52:29

Gareth Tello írta:Friss hír még, hogy Lee iránt érdeklődik a Dortmund. Az U20-as vébén is rajta tartották a szemüket pár hete, és Lee jó benyomást tett a megfigyelőikre.
Lee és Mor a két szélen kemény lenne mondjuk idővel, fizikumra brutál duó lennének. :D
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2017.06.19. 16:42:47

Chino írta:A tegnapi játékuk alapján. Legutóbb például mindketten iszonyatosan megfőttek. Igaz, Cardona megsérült és az uccsó fél órán már buszoztunk, de többször volt lehetősége Romeranak megindulni és mindig rossz megoldást választott.
Az az igazság mindkettő iszonyatosan hullámzó, az első osztályhoz kevesek, főleg nálunk, ahol egy fiatalnak/cserének kevés lehetősége és ideje van bizonyítani, főleg az MSN mögött. Munirnál pl. mindketten jóval gyengébbek.
Hasonlóan látom én is. Áldom az eget, hogy tegnap épp mindketten jó napot fogtak ki (ahogy Romera beverte azt a két helyzetet, az pláne igen látványos volt), de valóban nem egy olyan meccs volt már idén, ahol mindketten csődöt mondtak. Persze emellett lövik a gólokat szépen, szóval nem panaszkodom. :D

Szerintem nemrég volt már róla szó, de továbbra is kíváncsian várom, hogy kik lesznek a középcsatáraink jövőre. Cardona és Romera ugye adott, de szvsz őket szép számmal fogják különböző spanyol csapatok csábítgatni. Ott van Mujica, akinek a helyzetét megnehezíti ez a sérülés/operáció, illetve lassacskán már Abel Ruiz is kopogtatni fog a Barça B kapuján. Guillemenot szerintem távozni fog, viszont érkezőkről is van szó:
- Celta Vigo B forward Borja Iglesias (24), who scored 32 league goals this season, is one of Barcelona B's transfer targets. [Gerard Romero]
- Barcelona are closing in on the signing of RB Leipzig striker Nicolas Kühn (17). He would join the B team. [Gerard Romero]
- Barcelona are very close to signing Mallorca forward Brandon Thomas (22). He would join Barcelona B. [futbolbasecatala]

Nagy tumultus lesz itt... :mrgreen:

Friss hír még, hogy Lee iránt érdeklődik a Dortmund. Az U20-as vébén is rajta tartották a szemüket pár hete, és Lee jó benyomást tett a megfigyelőikre.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.06.19. 16:12:23

Chino írta: Cucu nem való kp-nak. Az egyik legnagyobb erőssége pont az, hogy kis területen, kombinatív játékkal nagyon jól ki tudja hozni a labdát. Ahogy sokszor SR csinálta a jobb oldalon. Ez mindenképpen erőssége volt.
Emellett látszik, hogy már 1-2 év múlva, ha nem is Alba szinten, de jól be tudja majd játszani az egész oldalt.
Nekem kicsit az agresszivitás hiányzik a játékából. Remélem ebben fejlődik, ideje még van bőven.
Cucut illetően nem áll távol egymástól a véleményünk, csakhogy én a 3 hátvédes játékot preferálnám.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.06.19. 16:05:58

összefoglaló
mvik írta:üdv. a visszavágót ha hozzák akkor már feljutottak, vagy még lesz egy kör?
Akkor már feljutottak. De figyelni kell azért, a Racing az előző körben 4-0-ra nyerte a visszavágót. Jó lenne ha gólt lőnének a kicsik már az elején, hogy elmenjen a Racing kedve kicsit az egésztől, nem szabad, hogy vérszemet kapjanak.
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2017.06.19. 16:00:34

üdv. a visszavágót ha hozzák akkor már feljutottak, vagy még lesz egy kör?
mvik
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7359
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.06.19. 13:04:16

Samper írta:A két csatár tegnapi játéka alapján nem értem, mi szükségünk van Pacora.

Cucuval kapcsolatban az az érzésem, hogy az igazi helye a középpálya lesz. Ott válhat klasszissá
A tegnapi játékuk alapján. Legutóbb például mindketten iszonyatosan megfőttek. Igaz, Cardona megsérült és az uccsó fél órán már buszoztunk, de többször volt lehetősége Romeranak megindulni és mindig rossz megoldást választott.
Az az igazság mindkettő iszonyatosan hullámzó, az első osztályhoz kevesek, főleg nálunk, ahol egy fiatalnak/cserének kevés lehetősége és ideje van bizonyítani, főleg az MSN mögött. Munirnál pl. mindketten jóval gyengébbek.

Cucu nem való kp-nak. Az egyik legnagyobb erőssége pont az, hogy kis területen, kombinatív játékkal nagyon jól ki tudja hozni a labdát. Ahogy sokszor SR csinálta a jobb oldalon. Ez mindenképpen erőssége volt.
Emellett látszik, hogy már 1-2 év múlva, ha nem is Alba szinten, de jól be tudja majd játszani az egész oldalt.
Nekem kicsit az agresszivitás hiányzik a játékából. Remélem ebben fejlődik, ideje még van bőven.

A kis Busit azért felhívta Gerard. Azért ez is megerősít egy kicsit, hogy jövőre feljebb fog lépni.
Kíváncsi vagyok ki lesz még az új ember. Gondolom Santi Bueno, Cucu már megvan. De kölcsönöket is el tudok képzelni.
Sajnálom nagyon Mboula-t. Alfarot mondjuk nehééz lett volna kiszorítani, de legalább egy opciót köthettünk volna. Az az érzésem, hogy egy nagyon ígéretes játékossal lettünk szegényebbek. A Monaco tökéletes lett volna neki kb. 2 évre.
Forca Barca!!!!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.06.19. 11:25:56

A két csatár tegnapi játéka alapján nem értem, mi szükségünk van Pacora.

Cucuval kapcsolatban az az érzésem, hogy az igazi helye a középpálya lesz. Ott válhat klasszissá
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2017.06.18. 20:06:01

Nem szabad leírni a Racingot mert az előző körben is nagyot fordítottak, oda kell rakni azért a visszavágót is de innen nagyon jók az esélyek.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.06.18. 19:43:47

1-4, na az a nem semmi. Gratulálok a srácoknak =D> =D>
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.06.18. 19:43:01

ez még az olasznál is hülyébb rendszer.
a 2. vonalból van 4 kieső, a 3. vonalban meg van még 4 csoport, az elsőknek fel kellene jutni és kész.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.06.18. 19:27:43

hady írta:1:3 :)
Csunya lett volna bajnokként lemaradni a feljutásról.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2017.06.18. 19:26:48

1:3 :)
Válasz küldése