Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2017.06.25. 13:40:16

Varatrix írta:Na Saúl...

Végre egy érdekes név. Neki nagyon nagyon tudnék örülni, de nem hiszem hogy egy emberként ír lehet a sebeinkre. De ha opciós jogunk van rá nem is tudom mire várunk, óriási tehetség a srác.
Van rá opciónk? :o
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2017.06.25. 13:38:54

Na Saúl...

Végre egy érdekes név. Neki nagyon nagyon tudnék örülni, de nem hiszem hogy egy emberként ír lehet a sebeinkre. De ha opciós jogunk van rá nem is tudom mire várunk, óriási tehetség a srác.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.06.25. 12:27:30

Tobias88 írta:Én szerintem hagyom az egész átigazolás olvasást július 23-ig. Akkor majd ránézek, hogy van e új fiú a keretben a B-seken kívül :mrgreen:

Kabaré ez a mai újságírásnak nevezett valami, kb olyan szinten megy mint a facebookos álhírek. Kizártnak tartom, hogy középpályára igazolnánk bárkit is minőségi játékoson kívül, mert még cseréből is sok van jelenleg, ha nem érkezne senki akkor is el kéne adni valakit SR miatt...
Nem 12-én kezdődik a felkészülés. Azért akkora, ha van tervben új játékos, annak illene csatlakoznia. Lehet, lehet hogy pihi van, de közben nyilván megnézik, ki mire képes a színfalak között megy a munka.

Ha ilyen Paulinho, Lima játékosok érkeznek az azt jelenti nincs pénze a klubnak nagy igazolásokra. És szűk esztendők fognak következni, mert a Real nagyon él. Lehet, hogy csak három pont volt a lemaradás mögöttük, de valójában a játék színvonala nagyon elmaradt a korábbi évekéhez képest. Bajnokok Ligája kieséses szakaszban, pl idegenben nem lőttünk gólt. De hetet kapunk. Egy ilyen év után, jóval nagyobb mozgolódásra lenne szükség, mint hogy megpróbáljuk leigazolni Verrattit.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1596
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2017.06.25. 11:56:07

Én szerintem hagyom az egész átigazolás olvasást július 23-ig. Akkor majd ránézek, hogy van e új fiú a keretben a B-seken kívül :mrgreen:

Kabaré ez a mai újságírásnak nevezett valami, kb olyan szinten megy mint a facebookos álhírek. Kizártnak tartom, hogy középpályára igazolnánk bárkit is minőségi játékoson kívül, mert még cseréből is sok van jelenleg, ha nem érkezne senki akkor is el kéne adni valakit SR miatt...
94:39 6 - 1
hdavid

2017.06.25. 11:37:45

Paulinho, Lima, Gomes középpálya elég erős lesz xD
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.06.25. 10:52:07

én a sporttal kapcsolatban mindenhol 5 évet olvastam. ott van pl marcelo, aki 2011-ben kaphatta csak meg, 5 év után. vagy alves is csak 2007-ben, holott 2002-től a sevillában játszott. ráadásul ha la liga szabályzatra keresel rá mindenhol ennyit ír:

"In La Liga, the players are allowed to claim citizenship from the land where their ancestors arrived from. A non-European player is entitled to apply for Spanish citizenship if he plays in Spain for at least, five years. What is more, the players coming from the ACP countries referring to the Caribbean, Africa and the Pacific, which are signatory to the Cotonou Agreement, are not taking into account against the non-EU slots owing to the Kolpak ruling."

(persze ezt lehet felülírja az a brazil-spanyol külön egyezmény, amit a 2. forráshoz betettél, de én ilyet sehol máshol nem olvastam - amúgy a franc se érti, nézegettem itt sok brazilt, adriano pl 3 év után megkapta...)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2017.06.25. 10:31:38

visca el barca írta:
geridoss írta:A 25 fős keretben regisztrált játékosokra vonatkozik, nem a kezdőre. Tehát max. 3 olyan játékos lehet hivatalosan az A keret tagja, akinek nincs EU-s papírja.

A dél-amerikai játékosoknál két és fél év, míg Spanyolországban igényelhetnek állampolgárságot, más európai ország esetében pedig ez az idő öt év. (ha valaki nem hiszi el, előkeresem a forrást :D )
komolyan előkereshetnéd, mert én mindenhol 5 évet látok, tök mind1, hogy brazil, vagy szlovén akar spanyol papírokat.
Az állampolgárság honosítás útján történő megszerzéséhez 10 éves spanyolországi tartózkodást kell igazolni. Azoknak, akik menekült-státuszban élnek Spanyolországban, ez az időtartam csak 5 év. Kiemelt kedvezményben részesülnek a latin-amerikai országokból érkező bevándorlók, valamint az Andorrából, a Fülöp-szigetekről, Egyenlítői-Guineából és Portugáliából származó kérelmezők és a spanyol zsidók (sephardies) leszármazottai, akiknél az igazolandó tartózkodás csupán 2 év.

Forrás

Állítólag a 23 esztendős Neymar már az idei év „hajrájában” is hozzájuthat a kettős állampolgárságához, köszönhetően egy különleges megállapodásnak. Ugyanis a braziloknak csak két és fél évet kell várniuk a spanyol állampolgárság felvételéhez (szemben a megszokott öt esztendővel), lévén a brazil és a spanyol kormány erről külön egyezményt kötött egymással.

forrás

Egyiken két év, másikon két és fél év. :D A lényeg annyi, hogy a Latin-Amerikából érkezőknek jóval kevesebb idő szükséges (Brazília is ide számít!)

Szerk: De ahogy keresgélek, Neymar még valóban nem rendelkezik az állampolgársággal, holott az idő már letelt.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.06.25. 10:05:07

visca el barca írta:
geridoss írta:A 25 fős keretben regisztrált játékosokra vonatkozik, nem a kezdőre. Tehát max. 3 olyan játékos lehet hivatalosan az A keret tagja, akinek nincs EU-s papírja.

A dél-amerikai játékosoknál két és fél év, míg Spanyolországban igényelhetnek állampolgárságot, más európai ország esetében pedig ez az idő öt év. (ha valaki nem hiszi el, előkeresem a forrást :D )
komolyan előkereshetnéd, mert én mindenhol 5 évet látok, tök mind1, hogy brazil, vagy szlovén akar spanyol papírokat.
A brazil meg szlovén nem spanyolajku, annak tényleg 5 év.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.06.25. 09:27:27

geridoss írta:A 25 fős keretben regisztrált játékosokra vonatkozik, nem a kezdőre. Tehát max. 3 olyan játékos lehet hivatalosan az A keret tagja, akinek nincs EU-s papírja.

A dél-amerikai játékosoknál két és fél év, míg Spanyolországban igényelhetnek állampolgárságot, más európai ország esetében pedig ez az idő öt év. (ha valaki nem hiszi el, előkeresem a forrást :D )
komolyan előkereshetnéd, mert én mindenhol 5 évet látok, tök mind1, hogy brazil, vagy szlovén akar spanyol papírokat.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.06.25. 07:10:59

Samper írta:Én is úgy gondolom, hogy ha a sejk felfújja magát, akkor nem kényszeríthető semmire - kerül, amibe kerül neki.
Viszont azt hiszem, a VB már rég nem akkora vonzerő, mint sokan gondolják. Messi esete a kivétel, amely erősíti a szabály - de ő nyugdíjba Argentinába akar menni, ahol távolról sem akkora menő, mint Európában.
Veratti igazolásnál az a baj, hogy ugye egy éve sincs, hogy aláírt. Ergo, élő szerződése van, ami 21 vs 22-ig szól, már nem emlékszem pontosan, ezért a klubja nem fogja elengedni. Az lehet egyedüli opció, ha ő kéri a klubját a szerződés bontására, ha igazak a hírek, akkor ő ezt meg is tette. Ugye a franciáknál nincsen kivásárlási ár, ezért az előbb említett lehetőségen kívűl a szerződés lejárta és vagy a klub szerződésbontáa alapján jöhetne el. Az utóbbi kettő felejtős, tehát marad az első vezió. A francia gyakorlat alapján el kellene engedniük, de ugye a tulaj nyilatkozatai alapján ez egy nehéz ügy lesz. Kb. 20%-ot adok rá jóindulattal.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.06.25. 00:20:45

S.Agüero írta:FM-ből tudni kéne az ilyeneket... :D
így van! :D
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2017.06.25. 00:07:34

A 25 fős keretben regisztrált játékosokra vonatkozik, nem a kezdőre. Tehát max. 3 olyan játékos lehet hivatalosan az A keret tagja, akinek nincs EU-s papírja.

A dél-amerikai játékosoknál két és fél év, míg Spanyolországban igényelhetnek állampolgárságot, más európai ország esetében pedig ez az idő öt év. (ha valaki nem hiszi el, előkeresem a forrást :D )
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.06.24. 23:11:47

FM-ből tudni kéne az ilyeneket... :D
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.06.24. 22:57:38

BarcafanTomee írta:
visca el barca írta:spanyol útlevelet amúgy assszem' 5 év után lehet kérni. azt meg nem tudom pontosan, hogy a 3 nem eu-s játékos a keretre, vagy a pályán lévőkre vonatkozik.
Én úgy tudom, hogy 2 vagy 3 év után lehet spanyol útlevelet igényelni. Mert Döglász is azért kellett, hogy spanyolországon belül legyen kölcsönadva, és most már mehet akova akar. A 3-as limit meg asszem a kezdőre vonatkozik. Monjduk én nem is tudtam, hogy ez a szabály még érvényben van. :D
Régen sokkal nagyobb felhajtás volt körülötte.
nem a kezdőre vonatkozik.
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.06.24. 22:42:37

visca el barca írta:spanyol útlevelet amúgy assszem' 5 év után lehet kérni. azt meg nem tudom pontosan, hogy a 3 nem eu-s játékos a keretre, vagy a pályán lévőkre vonatkozik.
Én úgy tudom, hogy 2 vagy 3 év után lehet spanyol útlevelet igényelni. Mert Döglász is azért kellett, hogy spanyolországon belül legyen kölcsönadva, és most már mehet akova akar. A 3-as limit meg asszem a kezdőre vonatkozik. Monjduk én nem is tudtam, hogy ez a szabály még érvényben van. :D
Régen sokkal nagyobb felhajtás volt körülötte.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2017.06.24. 21:36:17

Azt írja, hogy nem nyilatkozott senkinek és a PSG-vel sem tárgyalt arról, amiről ma reggel cikkeztek. Illetve hogy mindennek van egy határa, ne írjanak olyanról, amiről fogalmuk sincs.

Nem biztató, de legalább a ma reggeli cikk a PSG igazolásairól szólt és nem az idevágyódásáról... :)

Szerk.: explorer :D
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.06.24. 21:32:35

Kossz. Akkor most mar jobb lesz ha a Sport meg a Mundo is befogja a pofáját mert ez már senkinek nincs az ínyére.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.06.24. 21:28:56

Nero. írta:Verratti valamit kiírt instára a PSGvel kapcsolatban de franciául van, valaki lefordítaná? Link nincs, storyba van kint.

Szerk.: https://kephost.com/image/0j1w" target="_blank
Ezt most láttam Twitteren, gondom ez az:

Marco Verratti: "I've not given an interview to anyone and I've never discussed with PSG what was explained in the article in that way. I hope that you will stop talking about what you know nothing about. Everyone has their limit."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.06.24. 21:18:52

Verratti valamit kiírt instára a PSGvel kapcsolatban de franciául van, valaki lefordítaná? Link nincs, storyba van kint.

Szerk.: https://kephost.com/image/0j1w" target="_blank
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.06.24. 21:12:48

geridoss írta:Lajosnak van, vagy holland vagy angol, én úgy tudom. Meg mintha Neymarnak is meglenne már.
nem, egyiknek sincs.
spanyol útlevelet amúgy assszem' 5 év után lehet kérni. azt meg nem tudom pontosan, hogy a 3 nem eu-s játékos a keretre, vagy a pályán lévőkre vonatkozik.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2017.06.24. 20:57:09

visca el barca írta:
geridoss írta:Ha jól tudom, ezek közül mindenki rendelkezik valamely ország útlevelével.
még szerencse :D

viccet félretéve, rosszul tudod, ugyanis rafinhának van spanyol, mascheranonak meg olasz papírja (előbbi ugye U-s válogatottakban is játszott)

szóval elvileg csak nemyar meg lajos nem eu-s
Mármint EU-s ország útlevelére gondoltam :D
Lajosnak van, vagy holland vagy angol, én úgy tudom. Meg mintha Neymarnak is meglenne már.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.06.24. 20:50:56

geridoss írta:Ha jól tudom, ezek közül mindenki rendelkezik valamely ország útlevelével.
még szerencse :D

viccet félretéve, rosszul tudod, ugyanis rafinhának van spanyol, mascheranonak meg olasz papírja (előbbi ugye U-s válogatottakban is játszott)

szóval elvileg csak nemyar meg lajos nem eu-s
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2017.06.24. 20:33:18

Azért a nagy igazolások közepette remélem a vezetőség tisztában van azzal, hogy az első keretben legfeljebb 3 nem EU-s tagország állampolgára lehet regisztrálva.

Jelenleg a keretben nálunk:
Neymar
Rafinha
Mascherano
Suarez

Ha jól tudom, ezek közül mindenki rendelkezik valamely ország útlevelével.
Viszont ha tényleg jönne a két brazil, és Yerri Mina is, akkor Marlon hivatalosan nem lehetne az A csapat tagja.
(Paulinho két évet töltött Angliában, ott nem tudom mennyi idő után igényelhet állampolgárságot, 2 vagy 3 év)
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.06.24. 19:19:40

palesz77 írta:Közben meg kijelentem, hogy a palesz77 scouting agency leszállt a Semedo bandwagonról. :D Nagyon nem tetszett ma amit láttam tőle, remélhetőleg csak ideges volt
új-zéland ellen ideges volt? pont ilyen játékosokra van szükségünk :? :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.06.24. 19:14:02

davi10 írta:
Kovbal88 írta:Simán mehetne, egy Neymar-Verratti csere és mindenki jól járna.
Kedveltem Neymar-t, de kiábrándultam belőle, köze sincs Ronaldinhohoz, nekik meg tuti kellene, ott csinálhatná a show-t. Máshogy nem fog menni.
Nekem is megfordult a fejemben, mert nekem se a szívem csücske a brazil.
De akkor már jobb opció lenne ha vagy eladnánk, vagy Verrattiért még utánunk dobnának egy 80-100 misit, mert akkor nagyobb szükség lenne egy Dembelére.
Amibe viszont tényleg bele tudok kötni, az a "Simán..." szóval való mondatkezdés.
Persze lehet itt fantáziálni, erre való az átigazolási időszak, de azért "simán" elpasszolni egy 25 éves stabil kezdőjátékosunkat, aki mellett már a marketing miatt is ezer érv szól, hogy örökre itt maradjon... :D

Nekem is, hiába nem a kedvenc játékosom, egy 2-3 évig biztos nem bontanám meg az MSN-t.
Azzal, hogy beteszünk egy Verrattit, sőt őt úgy néz ki, hogy mégsem tesszük a kezdőbe. Nem sokkal leszünk előrébb. Előbb helyett kell csinálni a megfelelő játékosoknak. És ahol lehetne valamit kezdeni, az Neymar, Busquets, Iniesta, és a két szélsőhátvéd poszt.

Attól, hogy egy játékosa ára bőven 50 millió euro felett van, még nem garancia arra, hogy beválik. Pl Ibra,Pogba, Sevcsenko, Bale, Torres, Kaka. Velük is be lehet fürödni. Viszont, 30 ért is lehet jó játékosokat venni. Umtiti, Rakitic
Válasz küldése