La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.07.15. 21:02:59

Samper írta:Azt már tudjuk, hogy kik utaznak a B-ből Valverdevel. De kik komoly ígéretek még az ifiből fölkerültek közül?
Az újonnan felkerültek közel, aki komolyabb karriert befuthat az nyilván Cucu, de Santi Buenoban és Busquetsben is komoly potenciál van.Bár utóbbiról kicsit felemásként vélekednek, de szerintem jó kis játékos és ha megkapja Gumbau játékperceit vagy annak nagy részét szerintem bebizonyítja, hogy itt a helye. Az urut én még csak a válogatottban láttam, de ott nagyon bejött a játéka és Marlon "fenti" szereplése is nagyban befolyásolja a lehetőségeit. Tarínnal jó kis páros lehetnek, habár Buenot csak félig-meddig a B-ből hozták fel. Viszont remélem ezután Borja Lopez végleg el lesz felejtve és a Marlon-Tarín-Santi trióból épül majd fel a kh duó.
Az azért biztató, hogy mindkét "távozót", akik stabil kezdők voltak tehetséges játékosokkal pótolták, a kérdés, hogy meg is kapják-e a lehetőséget. Mondjuk lehet még mozgás és jó szokás szerint megint hozunk egy-két 25-26 éves játékost. Ugyanakkor még nagyon fiatalok az újoncok, de így legalább még idejük is van.

Még Lee lehet érdekes, bár szerintem neki nagyobb a füstje, mint a lángja.

Összességében szerintem az eddigieket tekintve erősödtünk az újakkal, de erről még nagyon korai nyilatkozni, legalább egy évnek el kell telni, hogy elmondhassuk valakirről, hogy van esélye az A-ba bekerülni. elég csak megnézni anno Kaptoum példáját, arra se sokan fogadtak volna, hogy ilyen helyzetben lesz.
Forca Barca!!!!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.07.15. 10:47:24

Azt már tudjuk, hogy kik utaznak a B-ből Valverdevel. De kik komoly ígéretek még az ifiből fölkerültek közül?
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.07.10. 14:44:32

Official: Jose Mari Bakero and Guillermo Amor will be in charge of professional La Masia (Barcelona B, Juvenil A, B).
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.07.08. 12:35:45

Vitinho ugyanúgy egy évre jön kölcsönbe, mint ahogy Marlon volt, csak éppen háromszoros opciós kivásárlási árral (magasabbal, mint Alenaé vagy Cucué). Ezért nagyon helyes, hogy nem az "ej ráérünk arra még" szemléletet alkalmazzák, hanem mennél előbb végére akarnak járni, hogy megéri-e megvenni, ha megszokja az új környezetet.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.07.08. 11:02:52

Samper írta:
palesz77 írta:Carles Aleñá, Marlon Santos, Marc Cucurella, Adrià Ortolà, Sergi Palencia and Vitinho will spend the pre-season with the first team. Sport

Hurrá! Alena és Marlon már bemutatkozott, Ortolara nagy szerep várhat, ha elcsábítják Cillessent, Palenciát meg kell ismernie Valverdenek, ha még kérdés, hogy igazoljunk-e jh.-t, vagy sem, Cucu meg kiemelkedő tehetség, akinek szem előtt kell lenni.
Na látod, feleslegesen izgultál.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.07.08. 11:01:30

[quote="palesz77"]Carles Aleñá, Marlon Santos, Marc Cucurella, Adrià Ortolà, Sergi Palencia and Vitinho will spend the pre-season with the first team. Sport

Hurrá! Alena és Marlon már bemutatkozott, Ortolara nagy szerep várhat, ha elcsábítják Cillessent, Palenciát meg kell ismernie Valverdenek, ha még kérdés, hogy igazoljunk-e jh.-t, vagy sem, Cucu meg kiemelkedő tehetség, akinek szem előtt kell lenni.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.07.08. 10:52:55

Carles Aleñá, Marlon Santos, Marc Cucurella, Adrià Ortolà, Sergi Palencia and Vitinho will spend the pre-season with the first team. Sport

Vitinhot hamarosan bejelentik elvileg.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.07.07. 17:04:49

A mai focivilágban már idejét múltak azok a bölcsességek, hogy a fiatal kiugró tehetségeket évekig aszalni kéne egy tarcsiban. Jó szakembereknek egyénileg kell mindenkit megvizsgálni, hogy hol tart a biológiai, fizikai és pszichés fejlődésében és ennek függvényében kell bánni vele. Persze ezt neki magának is el kell magyarázni, hogy felnőtt emberként értse, hogy mi miért történik úgy vele, ahogy történik. Ezért nincs határozott véleményem Cucu várható fejlődéséről. Azt azonban látom, hogy mindenben (fejben is!) nagy tehetség. Ha nem szól komoly ok ellene, nem mindegy, hogy egy 30 éves Messi mellett ismerkedik az A-csapattal, vagy 32-éves mellett.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.07.07. 15:45:54

S.Agüero írta:HIVATALOS | Marc Cucurella további két évvel meghosszabbította szerződését az FC Barcelonával. Ebben a két évben a kivásárlási ára 12 millió euróra fog növekedni. A feleknek opciójuk lesz további két évet is aláírni, ebben a két évben pedig már 30 millió euró lesz a kivásárlási ár nagysága.
A Mundo Deportivo szerint az még kérdéses, hogy az előszezonban Cucu részt vesz-e az első csapattal az amerikai túrán, erről majd Valverde fog végső döntést hozni.
Szép meg jó, hogy megemelkedett a kivásárlási ára, de ez csak részben "védi meg" a klubot. Ha -Mboula-hoz hasonlóan- egy Lyon szintű csapat el akarná vinni és ő is hajlana rá a nyakamat teszem rá, hogy egy max. 5-6 milliós ajánlattal el is vinnék.

Nem titok, hogy hatalmas kedvencem a srác, de szerintem még korai amerikai túrára vinni meg hasonlók. Persze, jó az ha együtt van a nagyokkal, de nem szabad kapkodni. Nem csak a marketing tekintetében, hanem szakmailag is jól kell menedzselni a fiatalokat. Néha feljár esetleg edzeni, de bőven töltsön el két évet a B-ben. A 18/19-es szezonban már feljárhat egy-egy kisebb kupameccsre stb., de el sem szabad hamarkodni semmit, mert az lesz a vége, hogy elkallódik/kölcsönadjuk valahová és ott felejtjük stb. Ne felejtsük el, hogy még csak most lett hivatalosan tagja a B-csapatnak. Ráadásul ő nem olyan poszton játszik, mint pl. Alena, hogy meccseken be-be cserélik. Ezért sem tartanám az esetében a kölcsönt sem jó ötletnek. Ha nem kezdőjátékosnak megy el valahova nem sok lehetősége lesz. Ráadásul most már a másodosztályban edződhet, erősebb csapatok ellen. Pont abban a korban van, hogy ha kényelmesen,türelmesen építjük fel, akkor veheti át Alba helyét mikor ő már kifelé megy.
Nézzük meg pl. Digne-t. Nem kevés pénzért vettük, 17x-es válogatott és úgy játszott a bajnokságban 8 meccset végig, hogy abból 4-en Alba sérült volt. Pedig Lucho rotált rendesen.
Ráadásul a B-t se kéne leamortizálni, mert már nem a feljutásért, hanem a bentmaradásért kell küzdeni.
Jobban megéri több meccsen hagyni őket a fiókcsapatban, mint, hogy feljöjjenek egyfolytában padozni, a másodosztályból pedig kiessünk és gyengébb közegben edződjenek a fiatalok.
Mondom ezt úgy, hogy nekem nagy gyengéim a fiatalok és mindennél jobban szeretném, ha beépülnének és erősségei lennének a nagycsapatnak.

Ha a fiatalokkal akarunk foglalkozni inkább nagytakarítás kéne és leginkább Sampernek, olykor Alenanak lehetőséget adni. Munirral is rohadtul elkapkodtuk a dolgot. Két éve ugyanaz volt vele, mint most Ceballos-szal meg Asensioval. Csodagyerek, VDB is egyből bemutatta a válogatottban, hogy véletlenül se Marokkót válassza, egyből bizonyítania kellett. És mikor 19-20 évesen posztidegen helyen, fél meccseket játszva 1500-1600 perc alatt "csak" egy 8/7-et hozott le inkább elküldtük. Meg is lett az eredménye. Mindkét meccsen beköszönt nekünk. Mellesleg fele ilyen kiszolgálás mellett házi gólkirály lett Valenciában.
Ha kicsit több időt kap ki tudja most hol tartana.

Csak Luchot is elkapta a gépszíj, meg valószínűleg felső nyomás is. És ilyenkor teljesen jogosan váltanak a fiatalok. Thiagot is lehet szapulni, de mikor jó teljesítményt hoz, erre a nyaakára hoznak egy sztárigazolást, nyilván a saját karrierjét helyezi előtérbe.
Forca Barca!!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.07.07. 15:24:22

HIVATALOS | Marc Cucurella további két évvel meghosszabbította szerződését az FC Barcelonával. Ebben a két évben a kivásárlási ára 12 millió euróra fog növekedni. A feleknek opciójuk lesz további két évet is aláírni, ebben a két évben pedig már 30 millió euró lesz a kivásárlási ár nagysága.
A Mundo Deportivo szerint az még kérdéses, hogy az előszezonban Cucu részt vesz-e az első csapattal az amerikai túrán, erről majd Valverde fog végső döntést hozni.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.07.03. 17:20:57

A B csapat fizetéseit nyilván titkolják, de a kivásárlási árakat ki lehet deríteni. Így az Alenára vadászók kiderítették, hogy az új szerződéssel a B-ben 12m. lett a kivásárlási ára. Cucué nem került nyilvánosságra, de tény, hogy amióta a 2021-ig tartó szerződését megkötötte, nem köröznek körülötte az ügynökök. Tehát mi, tájékozatlanok is sejthetjük, mi az az ár, ami "megvédi" a tehetségeinket. Így kb. látjuk, hogy ha egy 16 éven felüli játékos kitűnik, akkor van rá mód, hogy ne legyen belőle újabb Mboula.Persze - időben élni kell vele.
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2017.06.30. 16:55:55

visca el barca írta:"Egy sportigazgató, aki tisztában van azzal, hogy például hároméves távlatban az első keretnek mire van szüksége, átfoghatná az alatta levő két utánpótlásbázist, és tudatosan figyelhetne azokra a tehetségekre, akik a jövőben az első keret hiányosságait megoldhatják. Csakhogy a fenti példát továbbvigyük: ha alig tudok a piacon árban és képességeket tekintve megfelelő hátvédet találni, akkor a legtehetségesebb középhátvédek – például Eric Garciát – fejlődését kiemelt figyelemmel követem, lehetőséget adok neki a fejlődésre, és érzékeltetem vele, hogy itt komolyan számítanak rá."

ha van egy sportigazgató - itt ugye RF - akinek a példád alapján 3 éves tervben kell gondolkodnia az ELSŐ csapattal kapcsolatban, mégis, hogy vegyen számításba egy 16 éves gyereket? 3 éven belül nem beépíthető, mert a khv az a poszt amivel nem játszadozunk, hogy egy 17-18 éves gyerek lézengjen ott. mégis mit tudsz neki ajánlani, hogy maradjon? ha jól tudom a gyerek juvenil A-s volt. na most innentől kezdve annyi lehetőséged van, hogy ha tényleg akkora kaliber, akkor felhozod a B csapatba és ennyi. de ez is a B edzőjének a döntése, nem az RF-é. 16 éves gyereket kölcsönvenni elsőosztályú csapat nem fog szóval ez is kilőve. ráadásul itt még két év mire profi szerződést kaphat, angliában meg már most megkaphatta (németeknél/franciáknál nem tudom mennyi az alsó korhatár) szóval ez is hatalmas hátrány amiről a szövetség tehet nem a barca. szegény gyerekeket biztos be lehet hülyíteni a relatíve nagy pénzekkel, de remélem senki nem gondolja komolyan, hogy pont a city az, aki majd után az utánpótlásra fog építeni. most is annyi utánpótlás játékos van a keretükben, hogy hihetetlen. ha van klub ahol nem fognak tini gyerekekkel szórakozni azok pont ők. ha khv kell, megveszik majd markinnyoszt 80 millióért vagy 150-ért ha annyi lesz az ára.
arról már nem is beszélek, hogy nálunk nem csak az utánpótlás, hanem az első csapat is lejtmenetben van, mindenki nyafog folyamatosan, hogy jaj megint csak egy kupát nyertünk, így brutális eredménykényszer van és nem lehet kísérletezgetni. ráadásul sztem valverde se fog, mert neki nem csak az állásába hanem a jövőjébe is kerülhet ha itt bukik egyet.
amit én is aláírok, hogy a padra le lehetne tenni évente 1-2 új gyereket, de jelenleg ennyi a max.
Nem értünk egyet, meggyőződésem, hogy a sportigazgatónak rengeteg lehetősége van a fiatalok menedzselése területén. Az edzők Fernández alá tartoznak, nyilván nem fog beleszólni a kezdőcsapatba, de szoros együttműködés és munkakapcsolat kell, hogy legyen. A B csapat edzője pedig nem lesz a saját maga ellensége, ha Garcia jó, akkor beteszi.

Kezdjük azzal, hogy ha mások "moshatják" a fiatal fejét, ahogy te írod, akkor a sportigazgató is nyugodtan kapcsolatban lehet a legtehetségesebb játékosokkal. Nem arra gondolok, hogy naponta igyanak meg egy kávét, hanem arra, hogy kéthavonta egyszer egy hazai meccsre kimegy, utána meg mondja neki, hogy jó volt, nem volt jó, gyerünk, hajrá. Ez a gesztus része, ez is nagyon fontos.

Azon felül a legkézenfekvőbb eszköz: a szerződések feltételei. Természetesen nem vagyok azon az állásponton, hogy a fiatalok kapjanak már 15 évesen magas fizetéseket, de azt nagyon is támogatnám, hogy a fejlődésüket motiválva a lépcsőfokokat honorálja extrán az egyesület. Nem hiszem, hogy ennyire amatőr lenne a klub, biztos van valamiféle bónusz rendszer, de a látottak alapján nem nagyon működik.

Ezek után pedig, és talán ez a legfontosabb: a beépítés. Amit te írsz, hogy egy 18-19 éves hátvédet nem lehet betenni a kezdőcsapatba. Miért is? 10-ből 9 nincs azon a szinten, hogy ilyen fiatalon már ott legyen, ezt elfogadom. De ha pont ő az, aki igen? Azon felül pedig, nem kell már 18 évesen alapemberré válnia, de ha tehetséges, és van jövője a klubnál, akkor bizony már 18 évesen is lehet az első csapatban játszatni. Csak pár példát hoznék, hogy ne a levegőbe beszéljek.

Iniesta 18 évesen debütált 2002-ben, és amint arra mindenki emlékezhet, alapemberré a 2006-os BL-cím után vált (addig is nagyon sokszor játszott, de Rijkaardnál a Deco - Xavi tengely volt a kezdő). Volt is egy nyilatkozata, hogy mennyire keserű volt a szájíze, amikor nem kezdhetett Párizsban. Pedig akkor "már" ugye 22 éves volt. Puyol 21 évesen debütált 1999-ben, majd valójában 2003-ban, de inkább 2004-ben, Cocu távozása után léphetett elő vezérré, és stabil csapattaggá. Xavi 18 évesen, 1998-ban debütált, majd szintén 2003 és 2004 között lépett elő vezérré. Addig is bontogatta a szárnyait, mindenki látta, hogy tehetséges, de amennyien dicsérték, legalább annyian kételkedtek is, hogy lesz-e belőle valami. Amit ezzel szeretnék mondani: Eric Garcia, ha olyan tehetséges, nyugodtan ingázhatott volna már 3 éven belül a B csapat és az első keret között. Mivel azonban látta, hogy inkább Mathieu fog érkezni, plusz olyan a Masia menedzselése, amilyen, így inkább távozott.

Ne zavarjanak meg a nevek, ezzel nem azt akarom sugallni, hogy Garcia világklasszis lesz. Mondhatok olyat is, aki végül nem futott be itt karriert, de a beépítésének a fokozataival egyetértek. Pl. rögtön Bartra. Pepnél már 2010 februárjában debütált az első csapatban, de szerződést csak 2012 nyarán kapott. Thiago 2009-ben már bemutatkozott, de csak 2011 nyarán kapott szerződést az első csapathoz. De Sergi Robertot is mondhatnám, aki szintén nem lett kulcsjátékos azért, de már 2010-ben, 18 évesen bemutatkozhatott, és végül csak 2013-ban kapott szerződést.

Ha csak Garcia menne el, akkor lehetne azt mondani, hogy benne van a hiba, és türelmetlen volt. Viszont nem ő az egyetlen, és így a minimum az, hogy felmerül a klub felelőssége.
.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.06.30. 13:46:29

visca el barca írta:ha jól tudom a gyerek juvenil A-s volt.
Még az se, Cadet A-ban játszott. Az után jön a Juvenil B, aztán az A, és végül a Barca B.

De hogy jó hír is legyen, a Juvenil B jobbhátvédje, Mateu Morey úgy néz ki mégse megy a Münchenbe. Ebbe még annyi logikát se láttam, mint Ericnél amúgy, örülök, hogy marad. Ericnél rá lehet még fogni, hogy itt van Umtiti és Marlon, jön Mina is jó eséllyel, úgy érezte gondolom, hogy nem lesz esélye a jövőben bekerülni - bár a Citybe ettől még nem lesz több esélye, na mindegy. De Moreynél nem értettem volna, hogy miért megy, főleg az előtt, hogy egy épkézláb jobbhátvédet bejelentettek volna.. Simán bejárhatja Cucu útját. Ha elég ügyes lesz, már jövőre is kacsintgathat a B felé - Palencia úgyis feljárogat majd néhanapján elméletileg.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.06.30. 12:34:40

Nem vagyok szakember, így csak sejtésem, hogy ha világsztárjaink nem a Barcaba kerülnek és nem Guardiola keze alá, nem lett volna mindegyikük világsztár. De ha már erről vált a csapat híressé, akkor a vezetőség az A és B mindenkori edzőjének szerződéses kötelezettségévé tehetné, hogy a csapatnál lévő tehetséges utánpótlás játékosok kibontakozását maximálisan segítsék. Nem úgy, hogy nekem ez a fiatal játékosokkal kapcsolatos "filozófiám" - nekem meg az.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2017.06.30. 12:09:26

Nem igazán tudom hova írjam a főoldali cikk kapcsán a véleményemet, ezért írom ide...

Szóval szerintem a fiatalok játszatása illetve beépítése az első csapatba jóval összetettebb probléma annál, hogy egyöntetűen a vezetőségre legyen hárítva a felelősség. Én nem bírom a jelenlegi vezetést, és nem is vitatom a Masiahoz való nem megfelelő hozz állásukat, de azért nem gondolnám, hogy csak ők lennének a felelősök.

Kezdjük ott, hogy az elmúlt 10 évben extra sok saját nevelésű játékos épült be a csapatba, de ez annak tudható be, hogy korszakos egyéniségek voltak. Nem amiatt lettek azok mert itt játszottak, máshol is azok lettek volna. Ilyen volt Puyol, Ini, Xavi, Busi, Messi. Azért azt érdemes tisztázni, hogy az, hogy ezek a srácok egy időben forrtak ki, az iszonyat nagy szerencse volt. Nem mondom, hogy a mai utánpótlásból nem nőhet ki bárki meghatározóvá, de hogy ennyi saját neveléssel hasonló sikereket érjünk el, mint az elmúlt 10 évben az szinte kizárt. Ezekhez a srácokhoz hoztuk vissza egy már eladott Piquét, építettünk be egy Pedrot, és vettünk hiányposztra nagy neveket. De minden más óriási tehetségnek kikiáltott játékos idővel elment innen mert a kezdőhöz édeskevés volt, egy része nem akart padon ülni és többre vágyott, más helyére meg igazolni kellett, mert nem bíztak benne - többé kevésbé joggal. A teljesség igénye nélkül Muniesa, Bartra, Dos Santosék, Sandro, Jeffren, Bojan, Gai Assulin, Fontas, Romeau, Nolito, tiago....ezek közül szerintem csak Tiago az, akit bánhatunk, de legalább érte kaptunk viszonylag normális pénzt. Ha megnézzük akár a Guardiola féle kereteket, ott sem volt 3-4 saját nevelésű fiatalnál több a keretben (az említett kimagasló és már bizonyított játékosokon túl) egyes bajnoki években. Ha megnézzük a LE féle csapat utolsó évét, akkor ott is fel-fel játszott (ha még kényszerből is) egy Marlon, Denis, Alena. Szóval nem az van hogy senki soha, hanem ritkán és kevesen, de oda lehet érni. Azt viszont elismerem, hogy egyes játékosok helyett én is sokkal inkább néznék saját nevelésű játékokat.

Az említett húzó emberek kivárták a sorukat. Én emlékszem arra, mikor Puyolt előszőr játszatta Luis VG. Fogtam a fejem hogy ki ez a srác. Akkor kapott szerepet Xavi, kicsit később Ini, illetve olyanok mint pl Dani. Rijkard alatt a Bl döntőn pl Xavi és Ini is csak csere volt, igaz Xavi sérülés után volt éppen. Emlékszem olyan Puyol nyilatkozatra is abból az időszakból, mikor nem ment a csapatnak túl jól és ő elég piacképes volt már akkor is, hogy lenyilatkozta, hogy ha azzal segít a csapaton akkor adják el. De ezek a srácok kivártál a sorukat, holott hívták őket sokan, de itt maradtak. Ha nem kitartóak, akkor máshol lettek volna klubikonok.

Felelősnek tartom a fiatal játékosokat türelmetlenségük miatt, mert ha profi szerződéssel elmegy hollandiába, vagy spanyol kis, illetve közép csapathoz, esetleg spanyol másodosztásba, mert játszani akar megértem, de a City Pep ígértén túl mivel tud érvelni, mikor oda soha nem fog senki bekerülni kezdőbe, akiért nem fizettek legalább 20 milliót. Nyilván itt nem is agyerek, hanem a szülő, aki sok esetben rábeszéli a gyerekét, illetve a menedzser is hibás. Nyilván nem fogom Puyolt ekézni, de a menedzserek egyrészt a játékosok aláírás pénzéből, másrészt rendszeres havi juttatásából is százalékot kap. Ráadásul mivel spanyolba 18 után kaphat valaki profi szerződést, míg sok helyen ez 16 év, akkor tehetetlen is a klub, ha a gyerek m enni akar vagy rábeszélik. De ha lehetne 16 évesekkel profi szerződést kötni, akkor a fél fórum azon lovagolna, hogy miért kötünk xy-nal profi szerződést akkor, mikor nem szolgált rá, hogy annyit keressen...csak azért hogy nem menjen el máshogy. Minden bántás nélkül, és nem felmentve a vezetőséget, de elég mohók a mai fiatalok.

A vezetőedző szerepe is hatalmas. LE bár egy-két embert játzsatott, de alapvetően nem bízott a fiatalokban. Kienevezték, futott egy hibátlan évet, kért játékosokat, megkapta, aztán futott egy ugyancsak jó évet, kért még játékosokat, megkapta, de láthattuk idén, hogy ésszerűtlenül használta őket. Magyarul nem tudott bánni a bő kerettel. Reméljük az új edző pozitívabban áll majd a fiatalokhoz.

Probléma még az, hogy pl a középpályán rengetegen vagyunk. Van egy öreg Inink, aki nekem személyes kedvencem, viszont látható hogy nem bír már egy szezont, így kell mögé, elé valaki. Busi alap mindenkinél, ráadásul ő is saját fiunk. SR bizonyított, kevesem gondolják úgy, hogy ne érdemelné meg a bizalmat. Rakitic iszonyat munkabírású, keretben a helye. Sok felesleges játékos van ezen felül itt, mint pl a saját nevelésű DS vagy Rafinha, és mindenki által utált Gomez. Én is adom, hogy mehetne mind, jöhetne egy Verratti, meg pl Samper és az lenne az ideális. De akkor megint 2 saját nevelés helyére jön egy drága valaki meg egy fiatal tehetség. Ott van Digne, akit sokan megtalálnak. Cserének bően jó. Jordi tuti kezdő, posztján szerintem top 5, de sokat sérült. Ha kidőlne 1 hónapra, és egy 18 éves saját nevelés lenne a cseréje, akkor mindenki a klubot szídná, hogy miért nem igazoltunk oda valakit...az MSN mögé meg kevesen vágynak ide.

Azzal egyetértek, és hibásnak tartom a vezetést azért, mert nagy pénzekért hoz felesleges játékosokat, akik azért túl jól keresnek (Douglas, Gomes, Paco...). Én is jobb szeretném, ha a helyükön saját kölykeink futkároznának, ugyanis ez elvárható lenne. De arról nem tehetünk, hogy ha időközben valaki lelép. Ráadásul sok 16 éves szuper tehetségből nem lesz semmi. Én egy dolgot bánok nagyon és ezért tényleg bírálom a vezetőséget, hogy ha nem is épít be valakit a csapatba, akkor legalább jó áron adjon túl rajtuk, ne fillérekért. Ezekért tudom okolni a vezetőséget, de nem gondolom, hogy mindenért ők lennének s hibásak még úgy sem, hogy tényleg nem bírom őket...
Avatar
sneco7
Capitá del Barça
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2006.01.31. 10:59:48
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó

2017.06.30. 09:57:24

Pontosan, senki nem fog szívességből kinevelni nekünk kész játékosokat. Sokkal jobban kéne használni a La Masiat és főleg a B csapatot.
Nyilván azt nem várhatjuk el,hogy évente ontsa magából a Messiket az utánpótlás,de az szerintem nem lenne irreális elvárás,ha évente lenne 1-2 fiatal,aki a tűz közelébe kerülhetne a nagycsapatnál( Paco,Mathieu féle igazolások helyett) illetve lenne 4-5 vagy több olyan,aki bekerülhetne a B csapatba. A B csapatból pedig stabil másodosztályú csapatot kellene csinálni,aki a feljutásért küzdhetne(persze nyilván nem juthat fel) Egyrészt a másodosztályban azért már vannak komolyabb csapatok is, akik ellen játékban lehetnének,még,ha nem is első osztály. Másrészt onnan nagyobb értékben lehetne eladni azokat,akik már nem ütik meg a szintet, nagyobb kivásárlási árak lehetnének és tényleg sok esetben törekedni a visszavásárlási záradékra még,ha ezért valakit olcsóbban is adnánk el abban a pillanatban.

De persze vannak nálunk okosabbak ott,akiknek ezt jól meg kellene tudni oldani.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.06.30. 09:27:12

főoldali cikkhez.
mindenki ismeri az álláspontomat, nem fárasztok vele senkit, de vmit kiragadnék. ha nem jól értelmezem, majd Tamás kijavít

"Egy sportigazgató, aki tisztában van azzal, hogy például hároméves távlatban az első keretnek mire van szüksége, átfoghatná az alatta levő két utánpótlásbázist, és tudatosan figyelhetne azokra a tehetségekre, akik a jövőben az első keret hiányosságait megoldhatják. Csakhogy a fenti példát továbbvigyük: ha alig tudok a piacon árban és képességeket tekintve megfelelő hátvédet találni, akkor a legtehetségesebb középhátvédek – például Eric Garciát – fejlődését kiemelt figyelemmel követem, lehetőséget adok neki a fejlődésre, és érzékeltetem vele, hogy itt komolyan számítanak rá."

ha van egy sportigazgató - itt ugye RF - akinek a példád alapján 3 éves tervben kell gondolkodnia az ELSŐ csapattal kapcsolatban, mégis, hogy vegyen számításba egy 16 éves gyereket? 3 éven belül nem beépíthető, mert a khv az a poszt amivel nem játszadozunk, hogy egy 17-18 éves gyerek lézengjen ott. mégis mit tudsz neki ajánlani, hogy maradjon? ha jól tudom a gyerek juvenil A-s volt. na most innentől kezdve annyi lehetőséged van, hogy ha tényleg akkora kaliber, akkor felhozod a B csapatba és ennyi. de ez is a B edzőjének a döntése, nem az RF-é. 16 éves gyereket kölcsönvenni elsőosztályú csapat nem fog szóval ez is kilőve. ráadásul itt még két év mire profi szerződést kaphat, angliában meg már most megkaphatta (németeknél/franciáknál nem tudom mennyi az alsó korhatár) szóval ez is hatalmas hátrány amiről a szövetség tehet nem a barca. szegény gyerekeket biztos be lehet hülyíteni a relatíve nagy pénzekkel, de remélem senki nem gondolja komolyan, hogy pont a city az, aki majd után az utánpótlásra fog építeni. most is annyi utánpótlás játékos van a keretükben, hogy hihetetlen. ha van klub ahol nem fognak tini gyerekekkel szórakozni azok pont ők. ha khv kell, megveszik majd markinnyoszt 80 millióért vagy 150-ért ha annyi lesz az ára.
arról már nem is beszélek, hogy nálunk nem csak az utánpótlás, hanem az első csapat is lejtmenetben van, mindenki nyafog folyamatosan, hogy jaj megint csak egy kupát nyertünk, így brutális eredménykényszer van és nem lehet kísérletezgetni. ráadásul sztem valverde se fog, mert neki nem csak az állásába hanem a jövőjébe is kerülhet ha itt bukik egyet.
amit én is aláírok, hogy a padra le lehetne tenni évente 1-2 új gyereket, de jelenleg ennyi a max.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.06.30. 05:52:34

[quote=" A legjobbakat, egy-két évre kölcsön kell adni, olyan helyre, ahol szem előtt vannak. Egy első osztályú kiscsapathoz, pl Las Palmas vagy Alaves. Még pénzt is adni, hogy játszassák őket, és nem egy évre hanem kettő. Utána meg megkeresni a legjobb lehetőséget, ha beválnak. Eladni egy középcsapathoz visszavásárlási opcióval, vagy felhozni a nagycsapathoz.

A kivásárlási árat minden esetben magas összegben megjelölni, nehogy kifizesse bárki is. És ha mennek, visszavásárlási opciót bele tenni a szerződésbe.

[/quote]

Kisért a múlt: korábban ezt próbálták csinálni. Ma már a kis kluboknak nem kell Barca kölcsönjátékos, aki felett nem ők rendelkeznek - szívességből nem csinálnak valakiből profi játékost. Visszavásárlási opcióhoz előbb a Barcaban profi szerződést kell adni, másfelől nem magas árat kérni, különben vendégeskedésért senki se nyúl mélyen a kasszájába.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.06.29. 11:10:40

Samper írta:A tavalyi elhibázott igazolásoknak komoly szerepük van abban, hogy a La Masia fiataljai buknak a külső invitekre. Azt láthatták, hogy LE alatt fiatalok nem juthatnak a csapatba, viszont komoly pénzért nem Barcaba való 22-23 éveseket vásárolnak össze. A Bartra - Umtiti cserén kívül Robert és LE csak rosszakat húzott. Most nyáron el kéne küldeni az idült kispadosokat!
Szerintem ez nem LE hibája, hanem a vezetésé. A legjobbakat, egy-két évre kölcsön kell adni, olyan helyre, ahol szem előtt vannak. Egy első osztályú kiscsapathoz, pl Las Palmas vagy Alaves. Még pénzt is adni, hogy játszassák őket, és nem egy évre hanem kettő. Utána meg megkeresni a legjobb lehetőséget, ha beválnak. Eladni egy középcsapathoz visszavásárlási opcióval, vagy felhozni a nagycsapathoz.

A kivásárlási árat minden esetben magas összegben megjelölni, nehogy kifizesse bárki is. És ha mennek, visszavásárlási opciót bele tenni a szerződésbe.

Fontos egy játékosnak, a folyamatos játéklehetőség, ezt kell biztosítani, minél magasabb szinten. Nem mindenkiből lesz 18-20 évesen már sztár játékos. De később még válhat azzá. Pl Abidal.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.06.29. 07:33:03

A tavalyi elhibázott igazolásoknak komoly szerepük van abban, hogy a La Masia fiataljai buknak a külső invitekre. Azt láthatták, hogy LE alatt fiatalok nem juthatnak a csapatba, viszont komoly pénzért nem Barcaba való 22-23 éveseket vásárolnak össze. A Bartra - Umtiti cserén kívül Robert és LE csak rosszakat húzott. Most nyáron el kéne küldeni az idült kispadosokat!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.06.26. 16:30:04

Nem mondom, hogy egyáltalán nincs szükség olyan huszonéves játékosokra a B-ben, akiknél szóba se jön, hogy valaha is Barca A játékosok legyenek, de stabilizálják a csapatot. Azt viszont képtelenségnek tartom, ha teljesen elvonják az oxigént a tehetséges fiatalok elől.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.06.26. 16:17:44

palesz77 írta:Gerard Romero szerint Oriol Busquets és Carles Pérez is felkerül majd a B-hez a Juvenilből.
Kíváncsi leszek, hogy utóbbi mennyit fog játszani Alfaro és Perea mellett. Sokat nem tudok róla, nem nagyon követtem, de előbbi szinte biztos volt hogy feljön.

Kaptoummal viszont valamit kezdeni kellene, mert Gerard láthatóan nem számol vele, annál pedig tehetségesebb, hogy padkoptató legyen.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.06.26. 15:09:50

Gerard Romero szerint Oriol Busquets és Carles Pérez is felkerül majd a B-hez a Juvenilből.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.06.26. 13:19:45

A new yorki Clasicón az U12-es csapat 3:2-re verte a Realt. =D> =D> =D>
Forca Barca!!!!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.06.26. 13:09:52

Chino írta:
Neki még bőven van ideje. Hivatalosan még csak most került fel a B-be. Bőven sok lenne még neki az első osztály, főleg fejben, túl mély víz neki még. Így is szinte a fél szezont még a Juvenilben játszotta.
Sokszor látszott, hogy még nem elég érett, a másodosztály tökéletes neki, ott már erősebb, rutinosabb csapatok ellen játszhat.

Nagyon remélem, hogy stabilan ott tudnak majd lenni a középmezőnyben a kicsik, nekem maximálisan ez az elvárás tőlük, de ha csak valahogy bent maradnak már az is szép teljesítmény.
Fejben már most is több, mint Digne.
Válasz küldése