Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1603
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2017.07.26. 11:06:03

Amúgy értelem szerűen nem azért adunk ki 90-100 milliót egy játékosért, mert Neymarral barátok. Coutinho a jelenlegi piaci árakat elnézve ér annyit, az meg már csak plusz pont, hogy könnyebben be tud majd illeszkedni és barátok között lesz, jobb lesz a hangulat.

Amit sajnálok félig meddig, az az, hogy Verratti sokkal inkább védekező játékos, míg Coutinho abszolút támadó szervező középpályás, azaz Iniesta fogja kárát látni és nem Rakitic. Persze senki sem focizhat örökké, kell is a helyére valaki, de sajnos így kevesebbet fogjuk látni nagy meccseken :|
94:39 6 - 1
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2017.07.26. 11:01:26

S.Agüero írta:Nem rombolni kell, hanem letámadni, aztán ha az nem jön össze, akkor szépen visszazárni... :)
Csapatvédekezés, nem egyénekben kell gondolkodni.

Csak az a baj, hogy ti mindig egyénekben gondolkodtok, és nem csapatban.
Ha csak a csapatvédekezés számitana, akkor kiállhatnánk 10törpével, akik közül 6támadó, mert helyezkedni mindenki tud. A valóság azért kicsit más. Minden csapatban elfér egy védekezni is tudó játékos, csak épp mi akarjuk kiutálni, mert nem szint támadásban
Szerintem nem az a közhely, hogy az MSN nem védekezik (az, hogy Neymar hátraszalad, az nálam nem számit védekezésnek), nekem a kedvenc közhelyem az, hogy a védekezés csak akarat kérdése :lol: Ilyet csak egy csatár mondhat, vagy aki egyáltalán nem ért a focihoz. Hogy lehet ennyire lenézni a védekezést, mikor minden csapatnak az kell, hogy legyen az alapja? :D

1. Hogy lehet az, hogy ilyen kevés jó védő van a piacon? (megszerezhető kész játékos nagyjából 1 se)
2. Messi vagy Neymar jól védekezne, ha megjönne a kedvük hátul játszani?
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.07.26. 10:38:39

Mundo szerint Ardáért bejelentkezett a Galata, hazavinnék kapitánynak. Nem tudom a fordító miatt viszont, hogy csak kölcsönbe, vagy meg is vennék..

A Benfica meg Douglas iránt érdeklődik a portugál lapok szerint, de ő kétlem hogy menne, spanyol állampolgár akar lenni nagyon.
Nervo írta:Én nem követem már régóta a pl-t, de erről az eriksen gyerekről nem tudtok semmit??annak idején őt is nagy tehetségnek tartották, nekem tetszett is a játéka.Fura hogy őt nem hozták még szóba velünk. :roll:
De hozták, ő meg be is nyalt nekünk tövig. De ő is megszerezhetetlen kategória, még jobban mint Coutinho szerintem. Levy akkor is nehezen adta Balet, amikor még kellett nekik a pénz, most már az se kell, Eriksen meg a legjobbjuk nagyjából. Ha Pochettino nem akarná eladni, akkor őt nem lehet elhozni onnan szerintem. Bár lehet túlértékelem ezeket a nyilatkozatokat, de az ára neki se lenne kevesebb az biztos.

Amúgy a PL egyik legjobbja, évről évre fejlődik.
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2017.07.26. 10:32:11

visca el barca írta:én azért bízom coutinhoban, sanllehi csak akkor szokott elmenni boltolni ha már a finishben van a cucc. semedos transzfernél is volt az utolsó láncszem.

a pool meg soha nem lesz bajnok abban a mezőnyben, hiába erőlködnek. most is vettek egy darab salah-ot és ennyi.
Én nem követem már régóta a pl-t, de erről az eriksen gyerekről nem tudtok semmit??annak idején őt is nagy tehetségnek tartották, nekem tetszett is a játéka.Fura hogy őt nem hozták még szóba velünk. :roll:
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.07.26. 10:20:22

én azért bízom coutinhoban, sanllehi csak akkor szokott elmenni boltolni ha már a finishben van a cucc. semedos transzfernél is volt az utolsó láncszem.

a pool meg soha nem lesz bajnok abban a mezőnyben, hiába erőlködnek. most is vettek egy darab salah-ot és ennyi.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3536
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.07.26. 09:26:11

Egyet értek.Csak nálunk ragadtak meg a három-öt évvel ezelőtti áraknál.Klasszis elismert játékos 100 alatt nincs egyszezonos tehetség 30-60 posztól függően.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.07.26. 09:20:23

Főleg akkor kétséges a dolog, ha igazak a hírek, hogy RBL visszautasította a 75 milliós ajánlatukat Keitáért. Hisz ebből olyan dolgok jönnek le, hogy:
1. erősíteni akarnak, nem gyengülni
2. pénzük igy is van
3. abból a 80 millióból, amit Coutinhoért kapnának, sok mindent nem tudnának kezdeni, látjuk, hogy egyszezonos játékosok kerülnek annyiba, vagy még többe :roll:

Ezeket figyelembe véve, csak akkor hiszem, hogy 80-90 millió körül el tudnánk hozni, ha azt verné, hogy távozni akar.

Jól írta vki, a pénz egyre inkább elértéktelenedik a fociban, hisz egyre több csapatnak állnak hatalmas források a rendelkezésére, a megszerezhető értelmes játékosok száma viszont egyre csökken.

Érdemes lenne éppen játékosokat felajánlani a pénz mellé, csak nem nekünk. Hisz a kiegészítő embereink túlfizetettek és gyengén teljesítettek, értelmes csapatnak igy nem kellenek.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3536
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.07.26. 09:18:41

Mindenki az eladásokat hiányolja, de nezzük már végig az átadólistánk.Munir 30 körül aki egy lelakott leégett Valenciának nem kellett, szerencsétlen Vermaelen, aki öt év alatt játszott kb. 10 meccset, Rafhina 30ert a második komoly sérüléséből lábadozva, Arda 30 plusszosan 30 plusszért, az isteni Douglas azt hiszem még itt van.Jó ha el tudjuk adni őket, nemhogy még ebből pénz legyen.

DS, Gomes marad ergo ennyi volt.Itt csak akkor lesz nagyobb mozgás ha esetleg Neymar dobbant.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Feast4 2017.07.26. 09:22:03-kor.
Kép
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1603
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2017.07.26. 09:05:22

S.Agüero írta:Amúgy a RAC1 szerint megegyeztünk a brazillal, és már csak a Pool-lal kell.
Az ilyen hírekkel azonnal túl lépek, mert nulla a valóságalapjuk. Súlyos büntetés jár azért ha a klubbal nem egyeztél meg de a játékossal már közben egyezkedsz [-X

Ettől függetlenül szerintem jönni fog jó magas áron, olyan 80 millió környékén. Kérdés az hogy milyen posztra. Ha megy Neymar, lehet Messi szerű bal szélső is, de át is állhatunk 3-5-2re. Ha Marad Neymar akkor meg tumultus lesz a középpályán és nem nagyon tudunk / akarunk eladni senkit :cry:
94:39 6 - 1
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3536
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.07.26. 08:56:21

palesz77 írta: Javítsatok ha tévedek, de most lett valami új szponzoruk nemrég, akiknek hála van pénz dögivel nem?
Ha nem is dögivel de ahhoz elég gazdagok, hogy 50-60 milliós ajánlatokat röhögve utasítsanak vissza.Rendesen zsebbe kell majd nyúlni hogy olyan pénzt mondjunk amitől már elgondolkoznak azon hogy eladják e vagy sem.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.07.26. 08:46:50

Tromort77 írta:De ugyan mi mást is mondhatna a sajtóban Klopp? :D
Jó, ez igaz, de akkor is ezt mondaná, ha tényleg nem adnák semmi pénzért. Meglátjuk, Sanllehí tényleg "biztató" ilyen szempontból.

Amúgy egyetértek a többivel, védekezéssel is, nem annyira elveszett ő ebben, mint azt sokan beállítják. Ini szerepkörére van kb 3 ember a jelenlegi felhozatalból, akit el tudnék képzelni, ő az egyik. HA végre valahára kiegyensúlyozott szezont tud majd hozni.
Nero. írta:Mondjuk a gazdasági dolgokba nincs sok beleszólása Kloppnak. Annyira nincs tele a Pool, 80 milla meg 80 milla.
Javítsatok ha tévedek, de most lett valami új szponzoruk nemrég, akiknek hála van pénz dögivel nem?
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6721
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.07.26. 08:15:23

Attól, h Klopp szerint nem eladó Coutinho, az még nem azt jelenti, h nem eladó. Érdekes az új szerepköre, védekezés kulcsfontosságú, Verattinal biztosan gyengébb benne, Ininél nem tűnik annak. De védekezés miatt nem aggódok, az tanulható és akarat kérdése. A másik, őszintén, mi a túrót akar a Poolban, abból a csapatból nem lesz soha semmi.

Azért Messi meg Suarez tavalyi meg 3 évvel ezelőtti védekezése között ordít a különbség. Messi általában a maga szintjén lötyög, mondjuk ez előtte se volt másképp, Suarez meg az energiáját arcoskodásra, színjátékra meg ugatásra használja, ez sztem nagyon meglátszik a csapaton. Ha 1-2 ember lóg, azonnal észrevenni, rögtön van helye, passzsávja az ellenfélnek.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.07.26. 07:15:04

S.Agüero írta: Egy az, hogy nem tudod, mi a helyzet.
A második meg, hogy egykor már otthon vagy egy buliból. :mrgreen:

Amúgy a RAC1 szerint megegyeztünk a brazillal, és már csak a Pool-lal kell.
Bocs, de valakinek dolgoznia is kell. :D Nem vihettem túlzásba.

Poollal nehezebb lesz megegyezni valszeg.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19532
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.07.26. 07:11:37

S.Agüero írta:Nem rombolni kell, hanem letámadni, aztán ha az nem jön össze, akkor szépen visszazárni... :)
Csapatvédekezés, nem egyénekben kell gondolkodni.
És mégis az egyéni képességeket, meg kreativitást szajkózzák páran. A fentiekkel egyet is tudnék érteni, pont ezért érthetetlen lenne Coutinho nálam. Megint egy törpe ráadásul.
Kép
Kép
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.07.26. 05:46:01

Jó, jó drágán megszerezzük Iniesta utódát. De ki játszik a Verrattinak szánt szerepkörben? Némi ésszerűség kellene!
El Pistolero
Jugador del Barça
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2015.08.14. 22:36:58

2017.07.26. 02:47:01

Néhány napja Coutinho a Liverpool - Leicester haknimeccsen azon a középső középpályás, irányító poszton játszott, ahová nekünk pont kellene valaki, hogy átvegye Iniesta szerepét.

https://www.youtube.com/watch?v=RS1zd1Ptfho" target="_blank

Szerintem tudnánk vele mit kezdeni. A gólja sem volt kicsi, de az a gólpassz... Lenyűgöző. Biztos hamarabb beilleszkedne, mint Gomes.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.07.26. 01:02:40

Messias2 írta:Most Coutinhóval mi a helyzet???
Buliban voltam, lemaradtam mindenről.
Ez gáz.

Egy az, hogy nem tudod, mi a helyzet.
A második meg, hogy egykor már otthon vagy egy buliból. :mrgreen:

Amúgy a RAC1 szerint megegyeztünk a brazillal, és már csak a Pool-lal kell.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.07.26. 00:57:17

Most Coutinhóval mi a helyzet???
Buliban voltam, lemaradtam mindenről.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.07.26. 00:51:41

Nem rombolni kell, hanem letámadni, aztán ha az nem jön össze, akkor szépen visszazárni... :)
Csapatvédekezés, nem egyénekben kell gondolkodni.
Tromort77

2017.07.26. 00:41:18

hajnesz írta: Ezzel a résszel nem teljesen értek egyet, mivel a meccsek 95%-ban Coutinho-Busquets-valaki középpályánk lenne, amiből csak 1 valaki tudna rombolni, hogy a te szavaiddal éljek, az meg szerintem nem elég, ha az MSN van elől. Ha megy Neymar, akkor lehet, hogy még sok is :D
Én kicsit másképp értettem a rombolást. Nem a klasszikus erő fölénnyel operáló játékosokra gondolok. Bár Busi mellett Rakitic, Gomes és Sergi is védekezőbb aki képes egyensúlyt teremteni.
Csapatszinten kell megoldani a védekezést. Feltolt védelem révén a fejpájbarokat első sorban ők védekezik le. A kp csak labdagyújtő nagy részben. Ha az egész csapat komplett akkor Coutinho sem lógna ki.

MSN nem védekezése is számomra ilyen szöveg amit szeretünk puffogtatni. De Suarez extra erős munkabírású. Neymar meg tavalytól az egész szélt bejátsza. Ennek nem kellene problémát jelentenie.

Szerk: Sanchez meg a védekezés két külön dolog. Futni azt tudott maximum, de védekezni soha. :D Ilyen téren Neymar előrébb van.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2017.07.26. 00:32:38

Rombolókról meg annyit, hogy az Iniesta-Busquets-Xavi tengely sem volt egy 2 méteres csúcsnigga' osztag, mégis halálra lett verve a fél világ, mert olyan szinten játszottak.
Szerintem ezt a részt nem értik sokan, még mindig. Mikor Xavi-Busquets-Iniesta tengely volt, akkor elől Pedro és Sanchez szaladgált vonaltól-vonalig, vagy bár az egyikük, mig most ezt nem lehet elvárni egy MSN-től. Erre vonatkozott az a rész, hogy ha Neymar elmegy ( [-o< ), akkor más a helyzet.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10089
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.07.26. 00:26:52

Tromort77 írta:
De ugyan mi mást is mondhatna a sajtóban Klopp? :D Nyilván ragaszkodni fog hozzá, de Klopp nem az az ember aki olyan játékosokat tartson ott akik le akarnak lépni. Ő sokkal inkább érzelmi alapon dönt. Én simán el tudom képzelni, hogy a napokban bejelentik. Raúl Sanllehí tudtommal szinte csak akkor utazik amikor valami már a végső stádiumban van. Lehet, hogy lesz 80, de a hírek szerint kevesebb fizuval is beéri. Szóval kb ugyan ott lenne pénzügyileg a klub mint a Verratti üzlettel lett volna.

Bár jó lenne belevenni egy Rafinha-t az üzletbe.

Arda-ról olyan hírek szóltak, hogy a Rakuten üzlet része volt, hogy neki maradnia kell a nagy számú muszlim követők miatt. Nem véletlenül ment Messiékkel a szponzor eseményre is. Szóval úgy tűnik ő maradni fog.

Visszaérve Coutinho-ra. Nem olyan gyenge ő védekezésben mint amilyennek itt le van írva. Csak a Pool-ban sokáig más szerepkörben játszott és csak zónát kellett védekeznie. De képes ő Iniesta szerepének ellátására. Én sokkal jobban örülnék neki mint Verratti-nak örültem volna. Sokkal inkább szükség van egy ennyire kreatív középpályásra. Rombolni tudnak elegen.

Abban biztos vagyok, hogy Coutinho-nak bőven kellene idő, hogy beilleszkedjen. De tökéletes tagja lehetne a post Iniesta érának.



Bár így lenne, bár még eléggé vannak fenntartásaim hogy valós-e, de jöjjön csak, bár ott tartanánk már.
Az meg külön pozitív, ha igaz hogy nem valami hatalmas fizut kér.

Rombolókról meg annyit, hogy az Iniesta-Busquets-Xavi tengely sem volt egy 2 méteres csúcsnigga' osztag, mégis halálra lett verve a fél világ, mert olyan szinten játszottak.

Persze meg kell találni az egyensúlyt, mert védekezni azért kell, remélem ebben Valverde szerepe is benne lesz, és megmondja Messiéknek hogy vagy védekeznek, vagy másodikként nézhetik ahogy a RM megint bajnokságot és BL-t nyer.

De már ha Coutinho jönne, szerintem erősítés lenne, Iniestát meg pláne kéne tehermentesíteni, addig meg csak rá ragad egy kis agresszivitás, bár most jöhetne az a szöveg, hogy " ha a csúcserőnlétet és kemény fizikális kontaktusokat igénylő PL-ben helyt állt", szóval ha jön, meglátjuk mennyire igaz ez a mondás manapság... :D
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2017.07.26. 00:13:18

Rombolni tudnak elegen.
Ezzel a résszel nem teljesen értek egyet, mivel a meccsek 95%-ban Coutinho-Busquets-valaki középpályánk lenne, amiből csak 1 valaki tudna rombolni, hogy a te szavaiddal éljek, az meg szerintem nem elég, ha az MSN van elől. Ha megy Neymar, akkor lehet, hogy még sok is :D
Tromort77

2017.07.25. 23:49:35

palesz77 írta:Klopp elmondta 200-szor, hogy nem érdekli az ár, nem adják el. Suáreznél még ő nem volt ott, ez most más szitu lesz, ő bajnokcsapatot akar építeni, azt meg nem úgy szokás, hogy eladják a legjobbjukat. Lett új szponzoruk is, van pénz bőven, én nem élném bele magam a dologba a helyetekben.. Verratti saga 2.0 kiadás.
De ugyan mi mást is mondhatna a sajtóban Klopp? :D Nyilván ragaszkodni fog hozzá, de Klopp nem az az ember aki olyan játékosokat tartson ott akik le akarnak lépni. Ő sokkal inkább érzelmi alapon dönt. Én simán el tudom képzelni, hogy a napokban bejelentik. Raúl Sanllehí tudtommal szinte csak akkor utazik amikor valami már a végső stádiumban van. Lehet, hogy lesz 80, de a hírek szerint kevesebb fizuval is beéri. Szóval kb ugyan ott lenne pénzügyileg a klub mint a Verratti üzlettel lett volna.

Bár jó lenne belevenni egy Rafinha-t az üzletbe.

Arda-ról olyan hírek szóltak, hogy a Rakuten üzlet része volt, hogy neki maradnia kell a nagy számú muszlim követők miatt. Nem véletlenül ment Messiékkel a szponzor eseményre is. Szóval úgy tűnik ő maradni fog.

Visszaérve Coutinho-ra. Nem olyan gyenge ő védekezésben mint amilyennek itt le van írva. Csak a Pool-ban sokáig más szerepkörben játszott és csak zónát kellett védekeznie. De képes ő Iniesta szerepének ellátására. Én sokkal jobban örülnék neki mint Verratti-nak örültem volna. Sokkal inkább szükség van egy ennyire kreatív középpályásra. Rombolni tudnak elegen.

Abban biztos vagyok, hogy Coutinho-nak bőven kellene idő, hogy beilleszkedjen. De tökéletes tagja lehetne a post Iniesta érának.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.07.25. 23:48:18

Mondjuk a gazdasági dolgokba nincs sok beleszólása Kloppnak. Annyira nincs tele a Pool, 80 milla meg 80 milla.
Ezzel a transzferel meg is van a keret, már csak ki kell szórni a "selejtet." Masip, Douglas, Vermaelen, Rafinha, Turan és Munir mehetnek. Coutinho árának kétharmadát illene visszahozni, plusz ezeknek a makiknak a fizetése fedezné az övét.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2017.07.25. 23:51:32-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Válasz küldése