Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.07.26. 08:46:50

Tromort77 írta:De ugyan mi mást is mondhatna a sajtóban Klopp? :D
Jó, ez igaz, de akkor is ezt mondaná, ha tényleg nem adnák semmi pénzért. Meglátjuk, Sanllehí tényleg "biztató" ilyen szempontból.

Amúgy egyetértek a többivel, védekezéssel is, nem annyira elveszett ő ebben, mint azt sokan beállítják. Ini szerepkörére van kb 3 ember a jelenlegi felhozatalból, akit el tudnék képzelni, ő az egyik. HA végre valahára kiegyensúlyozott szezont tud majd hozni.
Nero. írta:Mondjuk a gazdasági dolgokba nincs sok beleszólása Kloppnak. Annyira nincs tele a Pool, 80 milla meg 80 milla.
Javítsatok ha tévedek, de most lett valami új szponzoruk nemrég, akiknek hála van pénz dögivel nem?
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.07.26. 08:15:23

Attól, h Klopp szerint nem eladó Coutinho, az még nem azt jelenti, h nem eladó. Érdekes az új szerepköre, védekezés kulcsfontosságú, Verattinal biztosan gyengébb benne, Ininél nem tűnik annak. De védekezés miatt nem aggódok, az tanulható és akarat kérdése. A másik, őszintén, mi a túrót akar a Poolban, abból a csapatból nem lesz soha semmi.

Azért Messi meg Suarez tavalyi meg 3 évvel ezelőtti védekezése között ordít a különbség. Messi általában a maga szintjén lötyög, mondjuk ez előtte se volt másképp, Suarez meg az energiáját arcoskodásra, színjátékra meg ugatásra használja, ez sztem nagyon meglátszik a csapaton. Ha 1-2 ember lóg, azonnal észrevenni, rögtön van helye, passzsávja az ellenfélnek.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.07.26. 07:15:04

S.Agüero írta: Egy az, hogy nem tudod, mi a helyzet.
A második meg, hogy egykor már otthon vagy egy buliból. :mrgreen:

Amúgy a RAC1 szerint megegyeztünk a brazillal, és már csak a Pool-lal kell.
Bocs, de valakinek dolgoznia is kell. :D Nem vihettem túlzásba.

Poollal nehezebb lesz megegyezni valszeg.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.07.26. 07:11:37

S.Agüero írta:Nem rombolni kell, hanem letámadni, aztán ha az nem jön össze, akkor szépen visszazárni... :)
Csapatvédekezés, nem egyénekben kell gondolkodni.
És mégis az egyéni képességeket, meg kreativitást szajkózzák páran. A fentiekkel egyet is tudnék érteni, pont ezért érthetetlen lenne Coutinho nálam. Megint egy törpe ráadásul.
Kép
Kép
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.07.26. 05:46:01

Jó, jó drágán megszerezzük Iniesta utódát. De ki játszik a Verrattinak szánt szerepkörben? Némi ésszerűség kellene!
El Pistolero
Jugador del Barça
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2015.08.14. 22:36:58

2017.07.26. 02:47:01

Néhány napja Coutinho a Liverpool - Leicester haknimeccsen azon a középső középpályás, irányító poszton játszott, ahová nekünk pont kellene valaki, hogy átvegye Iniesta szerepét.

https://www.youtube.com/watch?v=RS1zd1Ptfho" target="_blank

Szerintem tudnánk vele mit kezdeni. A gólja sem volt kicsi, de az a gólpassz... Lenyűgöző. Biztos hamarabb beilleszkedne, mint Gomes.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.07.26. 01:02:40

Messias2 írta:Most Coutinhóval mi a helyzet???
Buliban voltam, lemaradtam mindenről.
Ez gáz.

Egy az, hogy nem tudod, mi a helyzet.
A második meg, hogy egykor már otthon vagy egy buliból. :mrgreen:

Amúgy a RAC1 szerint megegyeztünk a brazillal, és már csak a Pool-lal kell.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.07.26. 00:57:17

Most Coutinhóval mi a helyzet???
Buliban voltam, lemaradtam mindenről.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.07.26. 00:51:41

Nem rombolni kell, hanem letámadni, aztán ha az nem jön össze, akkor szépen visszazárni... :)
Csapatvédekezés, nem egyénekben kell gondolkodni.
Tromort77

2017.07.26. 00:41:18

hajnesz írta: Ezzel a résszel nem teljesen értek egyet, mivel a meccsek 95%-ban Coutinho-Busquets-valaki középpályánk lenne, amiből csak 1 valaki tudna rombolni, hogy a te szavaiddal éljek, az meg szerintem nem elég, ha az MSN van elől. Ha megy Neymar, akkor lehet, hogy még sok is :D
Én kicsit másképp értettem a rombolást. Nem a klasszikus erő fölénnyel operáló játékosokra gondolok. Bár Busi mellett Rakitic, Gomes és Sergi is védekezőbb aki képes egyensúlyt teremteni.
Csapatszinten kell megoldani a védekezést. Feltolt védelem révén a fejpájbarokat első sorban ők védekezik le. A kp csak labdagyújtő nagy részben. Ha az egész csapat komplett akkor Coutinho sem lógna ki.

MSN nem védekezése is számomra ilyen szöveg amit szeretünk puffogtatni. De Suarez extra erős munkabírású. Neymar meg tavalytól az egész szélt bejátsza. Ennek nem kellene problémát jelentenie.

Szerk: Sanchez meg a védekezés két külön dolog. Futni azt tudott maximum, de védekezni soha. :D Ilyen téren Neymar előrébb van.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2017.07.26. 00:32:38

Rombolókról meg annyit, hogy az Iniesta-Busquets-Xavi tengely sem volt egy 2 méteres csúcsnigga' osztag, mégis halálra lett verve a fél világ, mert olyan szinten játszottak.
Szerintem ezt a részt nem értik sokan, még mindig. Mikor Xavi-Busquets-Iniesta tengely volt, akkor elől Pedro és Sanchez szaladgált vonaltól-vonalig, vagy bár az egyikük, mig most ezt nem lehet elvárni egy MSN-től. Erre vonatkozott az a rész, hogy ha Neymar elmegy ( [-o< ), akkor más a helyzet.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.07.26. 00:26:52

Tromort77 írta:
De ugyan mi mást is mondhatna a sajtóban Klopp? :D Nyilván ragaszkodni fog hozzá, de Klopp nem az az ember aki olyan játékosokat tartson ott akik le akarnak lépni. Ő sokkal inkább érzelmi alapon dönt. Én simán el tudom képzelni, hogy a napokban bejelentik. Raúl Sanllehí tudtommal szinte csak akkor utazik amikor valami már a végső stádiumban van. Lehet, hogy lesz 80, de a hírek szerint kevesebb fizuval is beéri. Szóval kb ugyan ott lenne pénzügyileg a klub mint a Verratti üzlettel lett volna.

Bár jó lenne belevenni egy Rafinha-t az üzletbe.

Arda-ról olyan hírek szóltak, hogy a Rakuten üzlet része volt, hogy neki maradnia kell a nagy számú muszlim követők miatt. Nem véletlenül ment Messiékkel a szponzor eseményre is. Szóval úgy tűnik ő maradni fog.

Visszaérve Coutinho-ra. Nem olyan gyenge ő védekezésben mint amilyennek itt le van írva. Csak a Pool-ban sokáig más szerepkörben játszott és csak zónát kellett védekeznie. De képes ő Iniesta szerepének ellátására. Én sokkal jobban örülnék neki mint Verratti-nak örültem volna. Sokkal inkább szükség van egy ennyire kreatív középpályásra. Rombolni tudnak elegen.

Abban biztos vagyok, hogy Coutinho-nak bőven kellene idő, hogy beilleszkedjen. De tökéletes tagja lehetne a post Iniesta érának.



Bár így lenne, bár még eléggé vannak fenntartásaim hogy valós-e, de jöjjön csak, bár ott tartanánk már.
Az meg külön pozitív, ha igaz hogy nem valami hatalmas fizut kér.

Rombolókról meg annyit, hogy az Iniesta-Busquets-Xavi tengely sem volt egy 2 méteres csúcsnigga' osztag, mégis halálra lett verve a fél világ, mert olyan szinten játszottak.

Persze meg kell találni az egyensúlyt, mert védekezni azért kell, remélem ebben Valverde szerepe is benne lesz, és megmondja Messiéknek hogy vagy védekeznek, vagy másodikként nézhetik ahogy a RM megint bajnokságot és BL-t nyer.

De már ha Coutinho jönne, szerintem erősítés lenne, Iniestát meg pláne kéne tehermentesíteni, addig meg csak rá ragad egy kis agresszivitás, bár most jöhetne az a szöveg, hogy " ha a csúcserőnlétet és kemény fizikális kontaktusokat igénylő PL-ben helyt állt", szóval ha jön, meglátjuk mennyire igaz ez a mondás manapság... :D
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2017.07.26. 00:13:18

Rombolni tudnak elegen.
Ezzel a résszel nem teljesen értek egyet, mivel a meccsek 95%-ban Coutinho-Busquets-valaki középpályánk lenne, amiből csak 1 valaki tudna rombolni, hogy a te szavaiddal éljek, az meg szerintem nem elég, ha az MSN van elől. Ha megy Neymar, akkor lehet, hogy még sok is :D
Tromort77

2017.07.25. 23:49:35

palesz77 írta:Klopp elmondta 200-szor, hogy nem érdekli az ár, nem adják el. Suáreznél még ő nem volt ott, ez most más szitu lesz, ő bajnokcsapatot akar építeni, azt meg nem úgy szokás, hogy eladják a legjobbjukat. Lett új szponzoruk is, van pénz bőven, én nem élném bele magam a dologba a helyetekben.. Verratti saga 2.0 kiadás.
De ugyan mi mást is mondhatna a sajtóban Klopp? :D Nyilván ragaszkodni fog hozzá, de Klopp nem az az ember aki olyan játékosokat tartson ott akik le akarnak lépni. Ő sokkal inkább érzelmi alapon dönt. Én simán el tudom képzelni, hogy a napokban bejelentik. Raúl Sanllehí tudtommal szinte csak akkor utazik amikor valami már a végső stádiumban van. Lehet, hogy lesz 80, de a hírek szerint kevesebb fizuval is beéri. Szóval kb ugyan ott lenne pénzügyileg a klub mint a Verratti üzlettel lett volna.

Bár jó lenne belevenni egy Rafinha-t az üzletbe.

Arda-ról olyan hírek szóltak, hogy a Rakuten üzlet része volt, hogy neki maradnia kell a nagy számú muszlim követők miatt. Nem véletlenül ment Messiékkel a szponzor eseményre is. Szóval úgy tűnik ő maradni fog.

Visszaérve Coutinho-ra. Nem olyan gyenge ő védekezésben mint amilyennek itt le van írva. Csak a Pool-ban sokáig más szerepkörben játszott és csak zónát kellett védekeznie. De képes ő Iniesta szerepének ellátására. Én sokkal jobban örülnék neki mint Verratti-nak örültem volna. Sokkal inkább szükség van egy ennyire kreatív középpályásra. Rombolni tudnak elegen.

Abban biztos vagyok, hogy Coutinho-nak bőven kellene idő, hogy beilleszkedjen. De tökéletes tagja lehetne a post Iniesta érának.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.07.25. 23:48:18

Mondjuk a gazdasági dolgokba nincs sok beleszólása Kloppnak. Annyira nincs tele a Pool, 80 milla meg 80 milla.
Ezzel a transzferel meg is van a keret, már csak ki kell szórni a "selejtet." Masip, Douglas, Vermaelen, Rafinha, Turan és Munir mehetnek. Coutinho árának kétharmadát illene visszahozni, plusz ezeknek a makiknak a fizetése fedezné az övét.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2017.07.25. 23:51:32-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.07.25. 23:28:36

S.Agüero írta:Coutinho nagyon közel a Barcához, napokon belül bejelenthetik az érkezését. [Cadena SER]

A Katalán Óriás képviselői - Raúl Sanllehí - és a játékos ma megegyeztek mindenben és az angol klubbal való sikeres tárgyalás után a játékos egy 4+1 éves szerződést írhat alá. [RAC1]

Továbbá a RAC1 egyik megbízható újságírója, Gerard Romero szerint a 'Pool hajlandó tárgyalni ellenben a PSG-vel.
Bevállhat, ha kicsit megtanul védekezni, akkor jó fogás lehet nagyon.
Tetemes összeg, de inkább mint 2 Gomes, vagy 2 Paulinho.


De elég fenttartásaim vannak ezzel kapcsolatban, nem hiszem hogy 2 nap alatt gondolta volna meg magát Klopp.
Lapokat sem kell félteni, lehet már nyár elején levezették hogy akkor napra pontosan melyik napokra Verratti, majd Neymar és utána ezzel kapcsolatban Coutinho meg a többi brazil... :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.07.25. 23:22:56

Coutinho nagyon közel a Barcához, napokon belül bejelenthetik az érkezését. [Cadena SER]

A Katalán Óriás képviselői - Raúl Sanllehí - és a játékos ma megegyeztek mindenben és az angol klubbal való sikeres tárgyalás után a játékos egy 4+1 éves szerződést írhat alá. [RAC1]

Továbbá a RAC1 egyik megbízható újságírója, Gerard Romero szerint a 'Pool hajlandó tárgyalni ellenben a PSG-vel.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.07.25. 23:19:26

Verrattinak vagy Thiagonak jobban orultem volna, de Coutinho is ügyes gyerek bár nem igazán Iniesta helye az ő posztja. Elobb várjuk meg amíg hivatalos lesz, bár van egy olyan érzésem hogy ezt most lezsírozta a klub gyorsba.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.07.25. 23:15:20

Klopp elmondta 200-szor, hogy nem érdekli az ár, nem adják el. Suáreznél még ő nem volt ott, ez most más szitu lesz, ő bajnokcsapatot akar építeni, azt meg nem úgy szokás, hogy eladják a legjobbjukat. Lett új szponzoruk is, van pénz bőven, én nem élném bele magam a dologba a helyetekben.. Verratti saga 2.0 kiadás.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.07.25. 23:01:16

Ez a 60+Arda jó lenne, ennél már csak egy Arda+Gomes+Rakitic csere lenne jobb. :mrgreen:

Komolyra fordítva, szerintem elhozzák valahogy Coutinhot, valakivel robbantani kell, és ha már Verratti nem jön, más nagy név nem igazán maradt.

Egyedül azt sajnálnám, hogy így Ini a padra szorulna.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.07.25. 22:54:29

https://twitter.com/gerardromero/status ... 6994287617" target="_blank

Megvan az egyezség Coutinhoval. A klubbal még tárgyalni kell.

Amúgy olyat is láttam, hogy 80+10/15 millió lenne vagy 60+Arda, de ez utóbbi forrás nem tudom mennyire megbízható: https://twitter.com/_alexrodrigz/status ... 7550476290" target="_blank
A 60+Arda eléggé tündérmesének tűnik.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.07.25. 21:30:43

Neymar szeptemberben megkapja a spanyol állampolgarságot. Szóval ha maradna is akkor is 1-el kevesebb eu-n kívüli játékosunk lesz.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2017.07.25. 21:04:56

crixus írta:Szerintem alapvetően azzal van a baj, hogy egy ember megér 220 millió eurót. :D Egyes országoknak kisebb az éves költségvetése. :lol:

Visszatérve a focihoz. Még mindig az az érzésem, hogy mivel emberekről van szó, akik ha nem érzik jól magukat a munkahelyükön, akkor elgondolkodnak azon, hogy váltsanak. Első sorban még mindig a játékos akarata dönt. Egy csapatnak sem hiányzik a bomlasztó elem az öltözőbe, egy edzéseket hanyagoló, motiválatlan ember. Ha Neymar marad akkor az azért van, mert nem érzi magát rosszul Barcelona-ban sem, nem akar minden áron a tevehajcsárokhoz menni.
De ott van Verratti is, aki nagyon rosszul nem érezheti magát Párizsban, ha még csak fel sem szólalt amellett, hogy váltani akar. Ha akár egyikük is minden áron távozni akarna, kieszközölné. Igaz ez bármelyik játékosra.
Ellenpéldának ott van De Gea, mindenáron menni akart, lelátóra rakták, még mindig dobbantani akart, aztán lejárt a garancia a faxgépről, és sajnos augusztus 31.-én elromlott, és azóta is a MU büszke játékosa. Gondolom azóta esze ágában sincs kijelenteni, hogy a Realba vágyik, mert Mou nem az a fajta, aki 1-nél több esélyt ad valakinek :lol:
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.07.25. 20:58:16

Szerintem alapvetően azzal van a baj, hogy egy ember megér 220 millió eurót. :D Egyes országoknak kisebb az éves költségvetése. :lol:

Visszatérve a focihoz. Még mindig az az érzésem, hogy mivel emberekről van szó, akik ha nem érzik jól magukat a munkahelyükön, akkor elgondolkodnak azon, hogy váltsanak. Első sorban még mindig a játékos akarata dönt. Egy csapatnak sem hiányzik a bomlasztó elem az öltözőbe, egy edzéseket hanyagoló, motiválatlan ember. Ha Neymar marad akkor az azért van, mert nem érzi magát rosszul Barcelona-ban sem, nem akar minden áron a tevehajcsárokhoz menni.
De ott van Verratti is, aki nagyon rosszul nem érezheti magát Párizsban, ha még csak fel sem szólalt amellett, hogy váltani akar. Ha akár egyikük is minden áron távozni akarna, kieszközölné. Igaz ez bármelyik játékosra.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2017.07.25. 20:54:39

Nero. írta:Neymarért megéri kifizetni a 220at
Ha rám reagáltál, Neymar esetében természetesen elismerem a teljesitményét, de mostanság kevés olyan brazil jött ki, aki hosszú ideig a csúcson tudott maradni. Persze marketing szemponthoz nem értek, lehet, hogy az 1. hónapban visszajön mezeladásból az ára :lol:
Válasz küldése