Ernesto Valverde

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
don70at
Barça B
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:34:19

2017.08.17. 00:08:00

Azert az elso ket meccs Peppel sem volt rozsas. Egy vereseg es egy dontetlen.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.08.16. 23:58:11

Nero. írta:A csapat sincs abban a passzban, ide most valami nagyon külsős edző kell nem ez a Cruyff-vonal.
Mondjuk ez minden, csak nem a Cruyff féle vonal..
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19553
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.08.16. 23:50:17

Kicsit azért ez korai, sőt borzasztó korai. Tett le annyit, hogy a bizalmat bőven megkapja.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.08.16. 23:46:42

Magas lesz ez neked, menj vissza a Sociedadba vagy a Bilbaoba ott akkor is szeretni fognak ha csak a top 10be lesztek, itt nem.
A csapat sincs abban a passzban, ide most valami nagyon külsős edző kell nem ez a Cruyff-vonal.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.08.16. 09:31:18

Nervo írta:
Normandia írta:[
Miért mit kellett volna mondania? Minden top edző hasonlókat mondott volna róla. Már elnézést, de nem kakilok a saját szobám közepébe.
Igen, igazad van.Nem mondhat mást (szerencsétlen).Reméljük nem az ő ötlette volt, ha mégis akkor ő sem lesz hosszúéletű a klubnál. :?
Szerintem kellett neki egy ilyen ütközőjátékos, aki elvégzi a piszkos munkát. Talán még javaslatokat is adott Bartomeuéknak, hogy ki legyen. De nem hiszem, hogy pont Paulinho-t szemelte ki a távoli Kínából, az ő leigazolásakor Bartomeu inkább már a kellemest a hasznossal kötötte össze.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2017.08.16. 09:29:23

Normandia írta:[
Miért mit kellett volna mondania? Minden top edző hasonlókat mondott volna róla. Már elnézést, de nem kakilok a saját szobám közepébe.
Igen, igazad van.Nem mondhat mást (szerencsétlen).Reméljük nem az ő ötlette volt, ha mégis akkor ő sem lesz majd hosszúéletű a klubnál. :?
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.08.16. 09:13:24

Mondjuk emiatt nem szólnám meg, még ha nem is kedveli se mondhatja az edzőjeként, hogy "hát, nem túl minőségi játékos, de ha már itt van kipróbáljuk". Nem azt mondom, hogy nem ő akarta, vagy hogy igazából gyengének tartja és Barto követelte az érkezését csak, de egy ilyen sablon dicséret miatt nem törnék pálcát felette. Még Busi is jókat mondott róla amikor megkérdezték, ilyenkor ez természetes.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.08.16. 09:11:35

Nervo írta:Paulinhóról:„Nagyon fontos játékos a brazil nemzeti cspatban. Technikailag kiváló, fizikailag erős. Nincs még egy ilyen játékos a keretben, sokoldalúságot ad majd a csapatnak.”


Ebből is az látszik, hogy nem egy topedző benyomását keltő személyiség. Neki az ilyen Bilbaók,Espanyolok valók inkább sztem, nem egy top klub. A Brazil válogatottban is azért akad jó pár név, akik sztem paulinhó előtt vannak.Azért egy Luiz Gustavót szívesebben elnéztem volna mint Paulát, csak kár hogy ő márszejbe ment. :?
Miért mit kellett volna mondania? Minden top edző hasonlókat mondott volna róla. Már elnézést, de nem kakilok a saját szobám közepébe.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2017.08.16. 09:04:05

Paulinhóról:„Nagyon fontos játékos a brazil nemzeti cspatban. Technikailag kiváló, fizikailag erős. Nincs még egy ilyen játékos a keretben, sokoldalúságot ad majd a csapatnak.”


Ebből is az látszik, hogy nem egy topedző benyomását keltő személyiség. Neki az ilyen Bilbaók,Espanyolok valók inkább sztem, nem egy top klub. A Brazil válogatottban is azért akad jó pár név, akik sztem paulinhó előtt vannak.Azért egy Luiz Gustavót szívesebben elnéztem volna mint Paulát, csak kár hogy ő márszejbe ment. :?

Szerk: Reménykedjünk hogy ez csak Bartó rögeszméje volt, mert ha a brazil tényleg edzői kérésre érkezett, akkor tényleg nagy gond van. :roll:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Nervo 2017.08.16. 09:21:11-kor.
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21117
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.08.15. 13:03:22

Cestus írta:A baráti meccseken sokkal nagyobb elánnal játszott a csapat, mint legutóbb. Azért Neymar kiválása meg Paulinho leigazolása elég negatív hatással van szerintem a csapatmorálra.
Meg azért nem is egy szint a sörmeccs egy Klasszikussal a Szuperkupán. Én is többet vártam, elsősorban magunktól, azt sejtettem, hogy a Real nem fog nagyon pörögni, nekik a történelmi szezon után másodlagos ezt a kupát behúzni, de mi sikeresen alul múltuk őket.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.08.15. 11:04:18

A baráti meccseken sokkal nagyobb elánnal játszott a csapat, mint legutóbb. Azért Neymar kiválása meg Paulinho leigazolása elég negatív hatással van szerintem a csapatmorálra.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.08.15. 10:11:30

A probléma lényege az, hogy a vezetőségben fel se merült, hogy a csapat leülését a Piqué - Busquets - Iniesta trió kifáradása okozhatná. Így hozzájuk kerestek edzőt. Más kérdés, hogy most éppen Ini utódát hajszolják Coutinho személyében, Paulinho alighanem módosítani fogja Busi helyét és Inigo, mint ötlet Piqué pozícióját rengette volna meg.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.08.15. 08:16:37

visca el barca írta:
Rivaldo11 írta:picit hitehagyott a brigád, és ezért is lenne égetően fontos minőséget igazolni...
ezért is kellett volna egy olyan edzőt hozni akinek van elég tekintélye ahhoz h ha úgy hozza a sors, zokszó nélkül kicsapja iniestát vagy buszkecct... vagy vmit kockáztat... vagy egyáltalán próbálna legalább valami mást játszatni mint az elmúlt 652 edző...
Ez számomra is egyértelmű...Businak pl bérelt helye van 10 éve a kezdőben, ha most minden meccsen direkt öngólt rúg, akkor is kezdő lesz, persze indokolt volt, de tavaly óta nagyon "bele van fáradva" sztem, a topjához képest hulla gyenge.

Pep óta nem lehetett hallani egy jóízű anyázást a kispadon, az összes edző elnézést kért, mielőtt bekiabált a játékosoknak. Neki is volt sok hibája, de volt töke kirakni Dinhot, Etot, Touret, ehhez képest Iniesta vagy Busi jegelése és helyettük vagy mellettük igazolás kiscserkész lépés volna.

Réges régen Simeonet hoztam volna, nem mondom, h Messi nyakára lépne, mert azért amnyira még ő se kemény, de h nem lenne minden meccsen ez a semmi állóvíz, az tuti. És a pályán sincs ilyen játékos, aki tüzelné a többieket, végignézik, h lecsorog a 90 perc. Messi meg nem fog itt senkit meg semmit megmenteni, ellesz majd a mezőnyben, közben meg eladtuk a kb legmotiválabb játékost, aki legalább harcolt minden meccsen, és akkor a focitudást tegyük félre.

Muszáj éhes játékost hozni, mert ez így nézhetetlen lesz.
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2017.08.14. 19:23:18

visca el barca írta:
ezért is kellett volna egy olyan edzőt hozni akinek van elég tekintélye ahhoz h ha úgy hozza a sors, zokszó nélkül kicsapja iniestát vagy buszkecct... vagy vmit kockáztat... vagy egyáltalán próbálna legalább valami mást játszatni mint az elmúlt 652 edző...
Amit már egy jó ideje Bartóék itt műveltek, és jelenleg is művelnek, ezt egy jó nevű szakember sztem nem válalta volna.Emery,Klopp,Simeone,Conte hogy egy pár siker edzőt hogy hadj nem mondjak, sztem ezzel a vezetőséggel az életben nem tudnának együtt dolgozni. :?
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.08.14. 19:12:44

Azért lett Valverde az edző, mert olyat kerestek, akinek a feje fölött intézkedhetnek. Neki a Barca komoly előrelépés lehet a pályáján, ha nem betlizik teljesen. De amíg tart az átigazolási szezon, teljesen tehetetlen a vezetőséggel szemben. De az fenyegeti, hogy mire az lezárul, majd a játékosaival szemben lesz tehetetlen. Nem irigylem.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.08.14. 19:02:44

MQuCsabi írta:Veb, ha Init és Busit kiteszi, jön Gomes és DS helyette. Szerintem nincs kihez nyúlni

Vagy arra gondolsz, ha kirakja őket meccsekre, akkor jobban játszanak majd idővel?
mittudomén, nem vagyok edző. de legalább próbálkozna bármi mással mint az X számú elődje. ua. a 4-3-3, ua. az emberek, ua. a fhos. a legminimálisabb változtatást nem látom.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.14. 18:51:10

Veb, ha Init és Busit kiteszi, jön Gomes és DS helyette. Szerintem nincs kihez nyúlni

Vagy arra gondolsz, ha kirakja őket meccsekre, akkor jobban játszanak majd idővel?
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.08.14. 16:06:32

Rivaldo11 írta:picit hitehagyott a brigád, és ezért is lenne égetően fontos minőséget igazolni...
ezért is kellett volna egy olyan edzőt hozni akinek van elég tekintélye ahhoz h ha úgy hozza a sors, zokszó nélkül kicsapja iniestát vagy buszkecct... vagy vmit kockáztat... vagy egyáltalán próbálna legalább valami mást játszatni mint az elmúlt 652 edző...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.14. 15:48:29

Természetes, hogy fejben nagyon nincs rendben a csapat. Nagyon is tisztában vannak a ténnyel, hogy gyengébbek, mint tavaly voltak, mégiscsak a világ egyik legjobb játékosa távozott a csapatból. Ezért sincs könnyű dolga Valverdének, picit hitehagyott a brigád, és ezért is lenne égetően fontos minőséget igazolni...
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2017.08.14. 15:22:44

ab1daL írta: A felsorolt nevek közül egyedül Iniesta az, akinek a pótlásán el kell gondolkodni, sőt, talán már itt is kéne legyen az ő utódja. Talán Coutinho lesz az.. Valamint még Rakitic az aki, ha ismét nem villant állandó jó teljesítményt, akkor talán az ő eladásán, és más szerződtetésén lehetne gondolkodni. Suárez még mindig az egyik legjobb, ha nem a legjobb center a világon, Piqué a hibái ellenére a védelem vezére, Busi tegnap megint megmutatta, hogy lassan Messivel egy szinten van, ami a csapat játékát illeti, mert ha ő nincs, teljesen más amit mutatunk, valamint Alba-ra tegnap megint nem lehetett panasz.. Védekezésben is most rendkívűl jó volt, támadásban meg mindig hozza magát.
Nem egy meccses távlatban jelentem ki azt hogy teljesítménytől függetlenül van bérelt helyük. Az hogy, tegnap jól játszott valaki, az itt azt jelenti hogy lehet 6 meccses botrányos szériája, következésképpen a 7. meccsen kezdő lesz....

Egyszerűen mintha azonosulna az agyunk azzal a gondolattal hogy sztárjátékos, és már akkor sem lehet kritizálni, ha valóban gyenge.

Piqué valami rendkívül hektikus, egy vezér nem ilyen.

Busquets 2 éve nem önmaga.

Iniestát nem bántom mert neki már nem is kell aranylasztis szezon tolnia.

Suárez a világ legjobb centere aki tavasz óta jóformán gólképtelen komoly meccseken.

Alba egy hisztis kislány, aki tiszteletlen volt a korábbi edzőjével szemben, csak mert ő volt az egyetlen akit padra tolt, ha nem játszott jól.

Továbbra sem gondolom hogy óriási problémák vannak ezekkel a játékosokkal, de náluk sincs minden rendben fejben, és igenis érdemelnek kritikát. Ha nem is a klubvezetéstől nyilvánosan, de az edzőjük, négy fal között verhetne beléjük némi motiváltságot.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2017.08.14. 15:08:48

Varatrix írta:
markionni írta: Felve kerdezem: nem lehet hogy ez nem sorozatosan az edzok hiabaja, hanem ez a keret ennyit tud es erre a jatekra alkalmas?
Szerintem ennek teljesen van jogalapja. Kifogyott kicsit ez a generáció, kéne vérfrissítés, de kinek van mersze, azt mondani hogy, kicserél 4-5 embert a kezdőbe.

Nálam simán lehet hogy sokkal sújosabb fejek hullanának itt, mint hogy Roberto helyett, Vidal vagy Semedo játszik e.

Lajos, Iniesta, Piqué, Busquets, Rakitic, Jordi ha nem is biztos hogy eladnám őket, de kínos hogy szezon bérletük van a legjobb helyre teljesítménytől függetlenül...
:roll:

De nyílvána fejétől bűzlik a hal, tehát ragaszkadom hogy előbb, Bartoék takarodjanak, aztán ráérünk számonkérni a kiskedvenceinket, ha utána sem találnak motivációt a játékra. Szóval azért nem temetek senkit. Kvalitások vannak, teljesítmény nincs!
A felsorolt nevek közül egyedül Iniesta az, akinek a pótlásán el kell gondolkodni, sőt, talán már itt is kéne legyen az ő utódja. Talán Coutinho lesz az.. Valamint még Rakitic az aki, ha ismét nem villant állandó jó teljesítményt, akkor talán az ő eladásán, és más szerződtetésén lehetne gondolkodni. Suárez még mindig az egyik legjobb, ha nem a legjobb center a világon, Piqué a hibái ellenére a védelem vezére, Busi tegnap megint megmutatta, hogy lassan Messivel egy szinten van, ami a csapat játékát illeti, mert ha ő nincs, teljesen más amit mutatunk, valamint Alba-ra tegnap megint nem lehetett panasz.. Védekezésben is most rendkívűl jó volt, támadásban meg mindig hozza magát.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2017.08.14. 14:57:53

markionni írta: Felve kerdezem: nem lehet hogy ez nem sorozatosan az edzok hiabaja, hanem ez a keret ennyit tud es erre a jatekra alkalmas?
Szerintem ennek teljesen van jogalapja. Kifogyott kicsit ez a generáció, kéne vérfrissítés, de kinek van mersze, azt mondani hogy, kicserél 4-5 embert a kezdőbe.

Nálam simán lehet hogy sokkal sújosabb fejek hullanának itt, mint hogy Roberto helyett, Vidal vagy Semedo játszik e.

Lajos, Iniesta, Piqué, Busquets, Rakitic, Jordi ha nem is biztos hogy eladnám őket, de kínos hogy szezon bérletük van a legjobb helyre teljesítménytől függetlenül...
:roll:

De nyílvána fejétől bűzlik a hal, tehát ragaszkadom hogy előbb, Bartoék takarodjanak, aztán ráérünk számonkérni a kiskedvenceinket, ha utána sem találnak motivációt a játékra. Szóval azért nem temetek senkit. Kvalitások vannak, teljesítmény nincs!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.08.14. 14:44:49

markionni írta:Felve kerdezem: nem lehet hogy ez nem sorozatosan az edzok hiabaja, hanem ez a keret ennyit tud es erre a jatekra alkalmas?
nem tudom. én biztos megpróbálnék egy 4-2-3-1-et, vagy egy 3-5-2-t, vbagy egy olyan 4-3-2-1-et ahol nem a 67 éves iniesta meg a kisvasút tempójú buszkecc játszik...

csak ahhoz kellene egy tökös edző, nem egy ilyen betoji..
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.08.14. 14:13:06

visca el barca írta:próbálnám nem egyes klubhoz köthető embereken kitölteni a haragom, de hát ha valakin ki kell :D nekem az eddigi 5 meccs alapján egy uo. halvérű, tutyimutyi bábembernek tűnik mint anno tata. fantáziáltunk itt a nagy szerkezeti változásokról meg taktikai újításokról, erre eddig egy nagy nulla az egész :D ua. a játékunk mint tavaly: add oda mesinek majd ő megoldja. kp-s védekezés nulla, ha az alibi passzolgatásból eladjuk a labdát, simán átrobognak rajtunk 3 passzal és gól a vége. erre erőlteti középpályán ua. a 3 hulla lassú embert ember mint LE.
Felve kerdezem: nem lehet hogy ez nem sorozatosan az edzok hiabaja, hanem ez a keret ennyit tud es erre a jatekra alkalmas?
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.08.14. 14:05:22

próbálnám nem egyes klubhoz köthető embereken kitölteni a haragom, de hát ha valakin ki kell :D nekem az eddigi 5 meccs alapján egy uo. halvérű, tutyimutyi bábembernek tűnik mint anno tata. fantáziáltunk itt a nagy szerkezeti változásokról meg taktikai újításokról, erre eddig egy nagy nulla az egész :D ua. a játékunk mint tavaly: add oda mesinek majd ő megoldja. kp-s védekezés nulla, ha az alibi passzolgatásból eladjuk a labdát, simán átrobognak rajtunk 3 passzal és gól a vége. erre erőlteti középpályán ua. a 3 hulla lassú embert ember mint LE.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése