Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.10.24. 09:53:36

az EB elég erős kezdőt tippel, kétlem, hogy egy B-s gyerek se kezdene
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.24. 09:06:15

Chino írta:Cucu biztos nem lesz kezdő, szinte 100%, hogy Digne fog kezdeni, max. a visszavágón, ha itt kedvező eredmény születik.
Ha Alba nem gyógyul meg hétvégére, szerintem hülyeség lenne Dignet kezdetni, felesleges kockázat. Nem tudom hogy áll a felépülés, de szerintem inkább ettől függ, hogy ki lesz a kezdő. 3 ifistával is ütni kéne azért a Murciát, még ők is 1 osztállyal felettük játszanak minden héten.. Mondjuk tavaly se nagyon jött össze ez az első körben, de remélhetőleg visszatérünk az előtte levő pár éves gálához ma.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.10.24. 08:35:39

crixus írta:
S.Agüero írta:Cucu és Alená kezdhetne nyugodtan szerintem.
Szerintem is. Sőt.
Cilessen-Semedo,Piqué,Vermaelen,Cucu-Roberto,Rakitic,Alena-Deulofeu,Arnaiz,Paco lenne nálam a kezdő holnap. Egy sima 2-0,3-0 ide és mehet a Barca B a visszavágóra.
Cucu biztos nem lesz kezdő, szinte 100%, hogy Digne fog kezdeni, max. a visszavágón, ha itt kedvező eredmény születik. Azon kicsit csodálkozok, hogy Busquets nem jött föl, a második félidőben nyugodtan beállhatott volna, főleg, hogy nincs Paulinho, Sr is végigjátszotta a hétvégi meccset és Rakiticnek is elég lehet egy 60 perc. Igazából Alenanak és Arnaiznak van reális esélye kezdeni, bár én szívesebben látnám Carles Perezt, de valljuk be Arnaiz most elég jó formában van. Viszont nagyobb esély van Denisre.
Inkább a visszavágón lesz nagyobb sansz több fiatalt játszatni, persze ehhez szükség van egy jó eredményre idegenben.
Forca Barca!!!!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.10.23. 21:36:40

Neten hol lehet nézni?
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.10.23. 20:47:29

S.Agüero írta:Cucu és Alená kezdhetne nyugodtan szerintem.
Szerintem is. Sőt.
Cilessen-Semedo,Piqué,Vermaelen,Cucu-Roberto,Rakitic,Alena-Deulofeu,Arnaiz,Paco lenne nálam a kezdő holnap. Egy sima 2-0,3-0 ide és mehet a Barca B a visszavágóra.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.10.23. 20:10:07

Cucu és Alená kezdhetne nyugodtan szerintem.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.23. 19:57:01

Megvan a keret holnapra:
Cillessen, Ortolá, Semedo, Piqué, Mascherano, Vermaelen, Digne, Cucurella, Rakitic, Sergi Roberto, André Gomes, Denis Suárez, Aleñá, Deulofeu, José Arnáiz, Paco Alcácer.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.10.22. 18:09:56

palesz77 írta:Ter Stegen, Busquets, Iniesta, Luis Suárez, Messi, Paulinho, Umtiti were given off until Wednesday and won't play against Murcia [sport]

Gondolom ők akkor kezdők is lesznek hétvégén.

Cucurella, Aleñá, O. Busquets, Vitinho, Arnáiz, Perez and Ortola are the B players Called for training with the first team today.

Közülük meg páran gondolom kezdenek majd kedden.
Kezdőnek tippem:Aleñá, Cucurella, Arnáiz
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.22. 16:39:51

Ter Stegen, Busquets, Iniesta, Luis Suárez, Messi, Paulinho, Umtiti were given off until Wednesday and won't play against Murcia [sport]

Gondolom ők akkor kezdők is lesznek hétvégén.

Cucurella, Aleñá, O. Busquets, Vitinho, Arnáiz, Perez and Ortola are the B players Called for training with the first team today.

Közülük meg páran gondolom kezdenek majd kedden.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.10.22. 16:24:36

Remélem a Király kupában szóhoz jut Alena és azok, akikkel még számol a B-ből Valverde. Viszont Cillessenen kívül nem ártana Semedot, Piquét,Paulinhot és SR-t is pályára küldeni.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2017.09.28. 14:43:02

Zaragoza - Valencia egy 15-20 éve még rangadó lett volna....
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.28. 13:56:53

A Real Murcia ellen kezdünk a kupában - odavágó október 25-én, visszavágó november 29-én.

A többi párosítás:
Cartagena - Sevilla
Elche - Atlético Madrid
Fuenlabrada - Real Madrid
Formentera - Athletic Club
Lleida - Real Sociedad
Ponferradina - Villarreal
Zaragoza - Valencia
Numancia - Málaga
Valladolid - Leganés
Cádiz - Real Betis
Tenerife - Espanyol
Getafe - Alavés
Deportivo - Las Palmas
Girona - Levante
Eibar - Celta Vigo
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10090
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.17. 12:13:39

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5A223011

Messinek már konkrétan majdnem a hátvédekhez kellett visszajönnie, ha labdát akart látni a meccsen...
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2017.08.17. 12:01:58

Fofana írta:Teljesen egyetértek az írásoddal, de remélem az utolsó megjegyzésedet nem gondolod komolyan. Persze azért Aupa Eibar! (ez valami hajrát jelent?)
Igen kb hajrá. Vagy magyarul Fel! de mondjuk ilyet Magyarul nem használunk szurkolásként. Szerintem nem tükör fordításban az "Éljen!" áll a legközelebb.

Persze szórakozom amúgy, legalábbis szórakoztatom magam amíg a klub nem tud. Majd leszedem, ha eltakarodik a jelenlegi vezetés. :mrgreen: :| :cry:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.08.17. 12:00:23

palesz77 írta:Ezt csak úgy itt hagyom. Nem értem mi történt, xG jó volt, passztérkép vállalható.. Rejtély. :D
Lehet itt röhögcsélni, de a passztérkép egyáltalán nem volt jó.
xG mutatók meg azt mutatják, amit a meccsen is láttunk. 1. félidő értékelhetetlen, viszont 2. félidő miénk volt, ezt kár tagadni: 2 kapufa, több kisebb lehetőség.
Persze, ez valszeg azért volt, mert Realt már nem nagyon érdekelte a meccs.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Fofana
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2012.07.25. 14:18:13

2017.08.17. 11:53:42

Varatrix írta: úgy gondolom az hogy itt valószínűleg mélyebb problémák gyökereznek a klubban, és a két áhított világsztár sem fog felszínre húzni minket. Ahogy sokan már írták korábban, itt nem egy kutyaütőkből álló "középszerű" (imádott szavunk) játékos keretről van szó. Következésképpen úgy gondolom hogy, a játékosok nagyon is tudják mi folyik a háttérbe, és zavarja is őket. Nem tudnak a játékra koncentrálni, érzik hogy gond van. Ezt nem oldja meg két játékos, és nem vagyok benne biztos hogy nem voltunk erre predesztinálva, és Neymar ha még itt lennem szerintem akkor is kikaptunk volna a két klasszikuson... Túl becsüli Neymart az aki azt gondolja, hogy vele hozhattuk volna ezt a kupát. Fejétől bűzlik a hal...

A harmadik út ami összefügg az előző mondattal hogy új csapat után nézünk, ahogyan én is tettem!

Aupa Eibar! :mrgreen:
Teljesen egyetértek az írásoddal, de remélem az utolsó megjegyzésedet nem gondolod komolyan. Persze azért Aupa Eibar! (ez valami hajrát jelent?)
Messias2 írta:
Fofana írta: Elég intelligensen fogadták a magabiztos győzelmüket.
Mondjuk Ramosnak elfelejtettek szólni erről.
Bár érhető, ha elégtételt érzett, ő még nagyobb alázásokat is átélt.
Jogos.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.08.17. 11:52:41

Fofana írta: Elég intelligensen fogadták a magabiztos győzelmüket.
Mondjuk Ramosnak elfelejtettek szólni erről.
Bár érhető, ha elégtételt érzett, ő még nagyobb alázásokat is átélt.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2017.08.17. 11:52:20

Utálom az ilyen szót hogy edzőbuktatás meg ezek a baromságok. De látva az elmúlt két Classico eredményét és látva a nyilatkozatokat, hozzácsapva azt hogy sem Ini sem Messi nem írt alá, egyre gyanúsabb hogy a vezetőségnek üzennek.

Nem felejtettek el focizni. Írták lentebb, hogy Ney nélkül megvertük Őket a bajnokságban 2 hónapja.

Vagy csak szimplán szarok vagyunk. Nem is tudom
Csak is Puyol
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.08.17. 11:50:32

Ezt csak úgy itt hagyom. Nem értem mi történt, xG jó volt, passztérkép vállalható.. Rejtély. :D
Fofana
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2012.07.25. 14:18:13

2017.08.17. 11:44:58

Irígylésre méltóan játszott a RM. A 2. félidőre rápihentek, vagy tartalékoltak a bajnoki nyitómeccsre, vagy nem akartak alázni. Elég intelligensen fogadták a magabiztos győzelmüket. Felmerült bennem, hogyan játszanánk, ha nálunk hiányozna Messi és csak kispadon ülne Iniest, Suarez és Busquets.
Ami a legkevésbé tetszett:
1. Most már soha nem támadunk le? Mondjuk azoknak a rögtönzött egyemberes lerohanásoknak nem látom sok értelmét, amit könnyedén kipasszolnak. Érdemes lenne megkérdezni Zidane-t, ő hogy érte el, hogy letámadásnál az egész csapata együtt mozogjon és mindenkinek meglegyen az embere, amelyikre időben elindul és megfelelő ütemben oda is ér. Miért nem érvényes már pl. Guardiola 2 másodperces és 7 másodperces szabálya? (Labdavesztés után mindenki letámad, ha 2 másodpercen belül el lehet kezdeni, de ha 7 másodpercig eredménytelen akkor az egész csapat visszaáll védekezni.)
2. Messi és Suarez inkább csak zavarni próbál, de nem védekezik. (ezt a "zavarás" kifejezést a 80-as években használták a csatárok mozgására, amikor az ellenfélnél volt a labda) A RM támadóhármasa bemutatott 8 szerelést és 1 labdaszerzést. Messi és Suarez 1 szerelést. 3 darab/fő a 0,5 darab/fő ellenében. Kb. ugyanannyit volt a labda a az ellenfélnél, úgyhogy nekik is illett volna ugyanannyi védekező megmozdulást produkálni. Egykor van Gaal mondta Riquelméről, amikor arról faggatták, miért játszatja olyan keveset, hogy nagyon tetszik neki Riquelme játéka, amikor nálunk van a labda, de nagyon nem, amikor az ellenfélnél. Messinél és Suareznél ugyanezt érzem. Ha tartalékolják az energiájukat a támadásokra, akkor a többieket felőrli a védekezés és el sem tudják juttatni hozzájuk a labdát. Amikor már vezetett a Madrid és tudatosan visszaállt, akkor már persze igen.
3. Rakitics klassz játékos, de miért van az, hogy mióta megjött, évről évre egyre lassabb és statikusabb?
4. Az oké, hogy pótolhatatlan, de ki fog játszani Busquets helyett, ha egyszer hosszabb időre kiesik? (Egyébként elég elnyűtt formája van.) Remélem erre a feladatra hozták Paulinhot, nem Iniesta vagy Rakitics helyére.
5. Az utolsó 30 percben Semedo többször is beindult a szélen jól megjátszható résekbe de nem passzoltak neki. Nem tudták, hogy fel fog jönni, vagy mindenkinek éppen a vakfoltjában volt??
6. Biztos jobb a többiekénél a popsijának a kispadmelegítő képessége, de hogy lehetséges, hogy Semedo a két meccsen csak összesen 40 percet kapott??

Ami nekem tetszett:
1. Mascherano, SR, Semedo és Deulofeu hozzáállása és a játékának minősége. Ilyen gyenge csapatjátéknál és ennyire demoralizált társaságból kiemelkedni szerintem elismerésre méltó. Ebben a csapatban simán van helye Deulofeunak is, még akkor is, ha rosszabbul cselez, passzol Neymarnál.
2. Méltósággal viselték a vereséget.

Szerintem két meccs lényegesen rosszabb képet mutatott rólunk, mint amilyenek vagyunk. Mindegyik meccsen 2 gólnál nagyobb különbség volt a csapatok között. A RM szenzációsan játszott. Szerencséjük is volt, de megdolgoztak érte. Zidane nagy edző: teljes szezonra beosztja a játékosai erejét, kevés a sérültje, minden játékosa tudja a helyét és el is fogadja azt, jól támadnak, jól védekeznek. Szívesen olvasnék egy interjút Puyollal, hogy miért ment el máshová a Barca-nevelés 18 éves középhátvéd pártfogoltja, sokat elárulhatna arról, miért nem kerül fel senki az utánpótlásból az első csapatba.
A futballtörténelem legjobb játékosa még mindig nálunk van. Dembele és Coutinho nagyon jó játékosok, de attól félek, éppen az ő játékuk fogja elfedni a Guardiola utolsó éve óta meglévő és azóta folyamatosan erősödő problémákat.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2017.08.17. 11:19:26

Na innen három irányt látok.

Valószínűleg azért érkezni fog két nagyágyú: Coutinho, és Dembelé. Ha velük javulunk, akkor a keretminőség a problémánk, és ha lassan is de biztosan elindul valami, és csapat lesz belőlünk.

A másik úgy gondolom az hogy itt valószínűleg mélyebb problémák gyökereznek a klubban, és a két áhított világsztár sem fog felszínre húzni minket. Ahogy sokan már írták korábban, itt nem egy kutyaütőkből álló "középszerű" (imádott szavunk) játékos keretről van szó. Következésképpen úgy gondolom hogy, a játékosok nagyon is tudják mi folyik a háttérbe, és zavarja is őket. Nem tudnak a játékra koncentrálni, érzik hogy gond van. Ezt nem oldja meg két játékos, és nem vagyok benne biztos hogy nem voltunk erre predesztinálva, és Neymar ha még itt lennem szerintem akkor is kikaptunk volna a két klasszikuson. Asensio még csak meg sem izzadt. Szó szerint, nem izzadt amikor lecserélték... Nem pörögték túl, főleg a visszavágót nem. Úgy nyertek két góllal, és lehengerlő játékkal hogy, jóformán a kispad játszott. Túl becsüli Neymart az aki azt gondolja, hogy vele hozhattuk volna ezt a kupát. Fejétől bűzlik a hal, és ha nem jár sikerrel a bizalmatlansági indítvány, akkor nagyon nehéz szezon elé nézünk, és szerintem a dobogó haramadik foka lesz a szintünk. Ne felejtsük el hogy, az Atleti igazolt a legjobban a nyáron! Azzal hogy nem vásárolták szét őket. Nagyon erősek lesznek idén szerintem.

De ebben az az egy pozitív hogy lemorzsolódnak azoka szurkolók, akik a Pep éra alatt ránk ragadtak, azok mennek Párizsba stb...

A harmadik út ami összefügg az előző mondattal hogy új csapat után nézünk, ahogyan én is tettem!

Aupa Eibar! :mrgreen:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.08.17. 11:05:27

Röhej az, hogy ezzel a játékkal is lőhettünk volna gólt, de tegnap az sem jött össze.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1637
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2017.08.17. 10:53:30

gerus993 írta:...
Összegezve, ami nagyon zavart néhány játékosnál az a lélektelen játék, fejben nagyon lassúnak tűntek, remélem ha rendeződik a csapat körül minden, akkor újra fel tudnak pörögni 8)
Nem csak fejben lassúak a mieink sajnos, de ez a Gomessel és Albával feldúsított középpálya eleve reménytelen. Így Busquets lassúsága még jobban kiütközött, SR és Rakitic szerepköre nem volt kivehető, Suarez magára maradt, Messi jogosan elveszítette a kedvét.
Bebizonyosodott, hogy a három védős felállás meghaladja Umtiti erejét, és hogy Mascra még nagyon nagy szükség van a védelemben. Hatékony középpályára lenne szükség, ezt tudjuk már egy ideje, és három csatár elengedhetetlen, amíg Messit a támadókhoz soroljuk.
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2017.08.17. 10:44:55

Nem láttam a tegnapi meccset de a hozzászólásokból egyértelműen az jön le hogy megint kutyaütők voltunk. =D> =D> =D> =D>
Igaz hogy a kupa már az első meccsen eldőlt de attól még a pályán meg kell halni ha ez a mez van rajtad.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.08.17. 10:42:07

Elég hitehagyottan játszott a krém (Busquets, Messi, Suárez, Alba). Kicsit azt láttam, hogy semmit nem tudunk a jelenlegi kerettel játszani. A tiki-taka nem megy, mert gyökkettő sebességgel gondolkoznak a középpályásaink, futni sem akarnak hozzá, technikájuk sincs. Kontrázni nem akarunk, megint futni kellene. Beívelni a kapu elé nem akarunk, mert senki nem tudja jól odatenni a labdát, meg fejelni sem tud senki. Letámadni nem tudunk, mert kapjuk a kontrát. Bekkelni sem tudunk, mert azonnal átlövik a középpályát meg a védősort is, kapjuk a gólt :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Válasz küldése