La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Gaboo
Barça B
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2017.06.06. 09:48:33

2017.08.30. 23:52:42

Tromort77 írta:Former La Masia player Mboula who left for Monaco recently is not in Jardim's plan for this season. [@FabPigalle]

Ezért megérte kapkodnia. :D
Valahol tartottam ettől, mondjuk egyik szélen Keita Baldé a másikon pedig bőven ki lehetne őt próbálni, nem tudom mivel vívta ki azt, hogy ne számoljon vele Jardim....
Tromort77

2017.08.30. 23:40:55

Former La Masia player Mboula who left for Monaco recently is not in Jardim's plan for this season. [@FabPigalle]

Ezért megérte kapkodnia. :D
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.08.29. 22:22:59

Cucu már a kispadon volt. Ez bíztató.

Ezen kívül még az is, hogy ma a B edzését Valverde vezette. A válogatott szünet alatt szemre vételezhet mindenkit.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.08.29. 22:04:33

Gareth Tello írta:Choco Lozano éppen a hondurasi válogatott edzőtáborában van, ezért nem számíthatott rá Gerard López. :)

Ami a védelmet illeti, örülnék, ha Fali középhátvédként való szerepeltetése nem lenne ennyire erőltetve... Palencia visszatéréséig nekem jobban tetszene egy Morer - Tarín - Martínez - Cucu négyes hátul.
A válogatottat elfelejtettem. Akkor ez sry. Ezen iszonyatosan csodálkoztam is.
Mondjuk Fali a Valladolid ellen inkább vkp-t játszott és Busquets volt kh. Ez persze nem változtat a lényegen, főleg, hogy Palencian kívül még van két jobbhátvédje. Ráadásul még padra se rakta le egyiküket se. Hiába nincs gond Tarínnal, aránylag jól megoldja, de a sebessége és a támadások támogatása nagyon hiányzik. És akkor Santi Buenoról ne is bezséljünk, akit még a Valladolid ellen sem rakott a padra.
Conchat pedig minek erőlteti azt nem tudom. Alfaro és Carles Perez is már első látásra jobb nála. Alfaro ráadásul tavaly az egyik lefoglalkoztatottabb játékosa volt, nem egy győzelmet köszönhetünk az assistjainak és góljainak.

Mirandanak viszont örülök. Amennyire fiatal és rutintalan, olyan jól helyettesíti Cucut.

Gerard nagyon nincs a helyzet magaslatán. Elsősorban neki kéne összeszedni magát.
Forca Barca!!!!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.29. 15:22:02

Choco Lozano éppen a hondurasi válogatott edzőtáborában van, ezért nem számíthatott rá Gerard López. :)

Ami a védelmet illeti, örülnék, ha Fali középhátvédként való szerepeltetése nem lenne ennyire erőltetve... Palencia visszatéréséig nekem jobban tetszene egy Morer - Tarín - Martínez - Cucu négyes hátul.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.08.29. 14:21:02

Samper írta:
randomguy írta:Official: Barça B have signed José Arnáiz from Valladolid.
3+2 évre írt alá.

Közben a kicsik vesztésre állnak otthon a Tenerife ellen, 0-2.
A Fali-Martinez belső védőpáros és Varo a kapuban szedett össze 3 gólt. Nincsenek a keretben jobbak?
Nem ez volt itt az elsődleges gond, hanem, hogy Gerard abszolut random állítja fel a játékosokat és ezzel együtt a taktikát. Nem értem, mert tavaly látszott, hogy van egy elképzelése és ahhoz igazított mindent. Volt játék és eredmény is. Most egy nagy káosz az egész. Akik múlt héten ke4zdtek azok még a keretben sincsenek és fordítva.
Egy 4-4-2-höz vagy 4-3-3-hoz is megvannak az emberek, akikkel stabilan lehetne tolni. A védelem most kényszerhelyzet miatt olyan amilyen, de lehetne akár három védős felállás, mint kirakni Tarínt jh-nak, Nili meg néz a lelátóról. Santi Bueno meg fasorban sincs, akkor tegyük be mondjuk Busquets-et középre.
Kp-n annyira adja magát a Ferran-Galarreta-Vitinho-Alena kvartett, erre dobjuk fel Vitinhot valahová aztán csináljon amit tud. Vagy 4-3-3-ban Ferran/Galarreta alenaval és Vitinhoval, de még ha szerelmes is Faliba mehet ő vkp-ba. Elől meg 4-4-2-ben Cardona-Choco. Utóbbi a legjobb támadónk volt most a keretben sincs. Vagy Alfaroval 4-3-3. Erre beteszi Conchat, aki annyit jelent támadásban, mint Gomes. Ráadásul végigjátssza a meccset, míg Perez nézi a padról. Choco persze, a legjobb támadónk szintén lelátón szotyizik.

Értem én, hogy próbálgatni akarja az embereket, taktikát, de már túlmegy a végleteken. És az újakat is simán lehetne használni az eddig jól bevált rendszerben, így viszont futkos mindenki jobbra-balra.
Forca Barca!!!!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.08.29. 12:56:24

randomguy írta:Official: Barça B have signed José Arnáiz from Valladolid.
3+2 évre írt alá.

Közben a kicsik vesztésre állnak otthon a Tenerife ellen, 0-2.
A Fali-Martinez belső védőpáros és Varo a kapuban szedett össze 3 gólt. Nincsenek a keretben jobbak?
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.08.28. 22:03:07

Kövezzetek meg, de annak szurkolok, hogy a B stabil középcsapat legyen a másodosztályban. Akkor tudja a klub érdekeit szolgálni kiválasztással, figurák kipróbálásával, rugalmassággal. Ha az élbolyban van, vagy ha a kiesőzónában, akkor a figyelmet túlzottan leköti az eredményesség - minden más rovására.
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2017.08.28. 21:45:38

Official: Barça B have signed José Arnáiz from Valladolid.
3+2 évre írt alá.

Közben a kicsik vesztésre állnak otthon a Tenerife ellen, 0-2.
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.08.28. 09:35:01

Samper írta:Akkor viszont tőled és a többi B-szakértőtről várok egy összefoglalót, hogy a 20 éven felüli, máshonnan igazolt B játékos közül kik jöhetnek még szóba az A - nál? José Manuel Arnáiz
szerződése kifejezetten olyan, hogy 1 év után megvizsgálják, átkerülhet-e az A-ba. Vitinho 1 évre van itt kölcsönbe opcióval - nyilván nem további B-ben szereplésre. Anthony Lozano hondurasi válogatottként jött ide . csak kapott valami reményt? Marc Cardona tavaly gólképes, de sérülékeny volt. Rájuk gondolok.
Én nem hiszem, hogy szakértő lennék, mindenesetre Chocot egy meccsen láttam, ott nagyon tetszett, szerintem nagyon sokat fog számítani. Jesus Alfaro egyértelműen a csapat egyik legnagyobb erőssége, oroszlánrésze volt abban hogy feljutottunk. Fogalmam sincs, hogyan került ki a csapatból Abeledot szezon közben hoztunk, eddig nem sok pozitívumot tudtam leszűrni a játékából, szerintem nem is lesz meghatározó ember. Gallareta egy meccs után ígéretesnek tűnik.
Nem tartom valószínűnek, hogy ezek közül bárki is az A csapat közelébe kerülne. Cardona még csak 21 ő egy-egy kupameccsen talán játszhat.

A többieket egyáltalán nem láttam, szóval róluk semmit sem tudok. Nilivel nem tudom mi van. Tavaly még komolyan számolt vele Gerard, de most inkább Tarín lett a jh, mint ő, pedig sérülésről sem tudok. Fali szerintem dupla 0. Franc se tudja mit keres ott.
Palencia nagy kérdőjel. Ha még fejlődik, Vidal helyére 1-2 éven belül ott lehet. Egyrészt nem mai gyerek már, másrészt Palencia még fiatal, fejlődőképes és már elég komoly szintet tud lehozni. Plusz mindkét szélen bevethető.
Ezek többnyire szubjektiv vélemények vagy csak egy meccs alapján, de hogy az A csapatba kerüljenek nem hiszem, hogy sok esély van. Max. Vitinho, de ő egyrészt 20 év alatti, másrészt ő is csak egy mérkőzést játszott, azt se végig. Ez a felállás pedig neki se kedvezett. Ma este már okosabbak leszünk.

Plusz sok függ majd attól, hogy Gerard mit akar majd elsősorban játszatni. Ez a 4-4-2 ami volt legutóbb elég érdekesnek tűnt, de elől Chocoval és Cardonaval nem tűnt rossznak. Habár szerintem csak a kényszer szülte, mert a két szélső védő nem sok támogatást tudott nyújtani. Tarín, már csak sebességéből adódóan sem képes támogatni a támadásokat, másik oldalon pedig Miranda még nagyon rutintalan. Mondjuk ahhoz képest, hogy csak 17 éves elég jól tolta. Kár, hogy Cucu játszik ott ott, megnéztem volna, mit tud hosszútávon alakítani. Mondjuk még lesz 2-3 hete.
Ha felépül Palencia és Cucu más lehet a helyzet. (Alfaroról nem is beszélve).

A keretet elnézve talán a 4-3-3 jobban is feküdhet. Elől Cardona-Choco-Alfaro/Carles Perez, mögöttük Vitinho, Alena, amolyan irányító szerepkörben és Galarreta/Ferran, bár úgyis Falí fog játszani. Olyasmi, mint nálunk Gomes, főleg LE alatt, csak ő ráadásul a kezdőben szent tehén.

2-3-4-5 idősebb játékosra, akik többnyire igazoltak mindig is szükség van/volt. Nem lehet 18-21 éves saját nevelésekkel kitömni a csapatot. Kellenek idősebb húzóemberek a kezdőbe is.


De GT véleményét talán érdemesebb megkérdezni, arra én is kíváncsi lennék.

Bocs, ha hosszú lett.
Forca Barca!!!!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.08.28. 08:12:17

Akkor viszont tőled és a többi B-szakértőtről várok egy összefoglalót, hogy a 20 éven felüli, máshonnan igazolt B játékos közül kik jöhetnek még szóba az A - nál? José Manuel Arnáiz
szerződése kifejezetten olyan, hogy 1 év után megvizsgálják, átkerülhet-e az A-ba. Vitinho 1 évre van itt kölcsönbe opcióval - nyilván nem további B-ben szereplésre. Anthony Lozano hondurasi válogatottként jött ide . csak kapott valami reményt? Marc Cardona tavaly gólképes, de sérülékeny volt. Rájuk gondolok.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.08.27. 10:43:47

99%-ban a B-ről van itt szó, arra az évi 6-7 hsz-re szerintem felesleges külön topicot nyitni.. :D
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.08.27. 05:29:46

Jó volna a B-csapat témáit külön venni, leválasztani a "fiatalok"-étól, mert mások a szempontok és ott sokan nem is fiatalok. Persze az adott összefüggés döntené el, hogy egy B-ben játszó 20 éven aluliról ide, vagy oda írnánk.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.08.25. 21:54:20

Érdekes húzás. Az első forduló után leigazoltuk a legyőzött ellenfél centerét 4 millióért.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.08.22. 09:43:46

Mi ez a csökönyös csököttség, hogy még mindig 32-en vannak a B keretében?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.08.20. 15:21:58

Gareth Tello írta:
Samper írta:FC Barcelona B: Varo, Rodri Tarín, Martínez, Fali, Miranda, Ruiz de Galarreta, Oriol Busquets, Aleñá, Vitinho (Carles Pérez, min. 68), Marc Cardona (Dani Morer, min. 79) and Choco Lozano (David Concha, min. 85).
Goals: 0-1, Lozano (min. 27); 0-2, Marc Cardona (min. 38) and 1-2, Ibán Salvador (min. 52)

Mi van Cucuval? Helyette Miranda játszott a Juvenil A-ból.
Cucu sajnos sérült (ahogyan Palencia is), Samu Araujo pedig szintén nem volt teljesen egészséges, ezért kellett Mirandának beugrania. Kellemes meglepetés volt egyébként a srác, aki 17 éves és most debütált a B-ben. Volt egy zseniális mentése/blokkja, szinte a saját gólvonaláról, sok fejpárbajt megnyert és a támadásokkal is bátran ment fel. Remélem, látjuk még idén néhányszor. :)
Cucu még minimum 2 meccset ki fog hagyni, Palencia pedig legalább egy hónap. Tarín viszont elég jól tolta szélső védőként, attól ffüggetlenül, hogy kicsit statikusabb kh, de a sebességével sem volt gond.
Gareth Tello írta:Ami a csapatot illeti, van még hova fejlődni, a második félidőben teljesen beszorította őket a Valladolid, és sokszor látszott még a játékosokon, hogy szokniuk kell ezt az iramot a Segunda B után. Ezzel együtt természetesen ez egy jó debütálás volt, az első félidőben lehetett biztató dolgokat látni. Leginkább annak örülök, hogy egyelőre Galarreta és Vitinho is jó igazolásnak tűnik, technikásak, labdabiztosak mindketten, és a munka sem büdös nekik. :D Ahogy szépen lassan összeérik a csapat, szerintem egyre szebb játékot lehet majd látni tőlük, főleg, ha Gerard López többször is meg fogja lépni azt, hogy egyszerre lesz a pályán Vitinho, Aleñá, Galarreta és egy Barça-fociba illő védekező középpályás (Busquets vagy Ferran) is. Nekem legalábbis tetszik ez a négyes, Aleñá néha kiléphet a jobbszélső pozíciójába, Vitinho kimehet a bal szélre, ha pedig nagy szükség van a középpályás dominanciára, akkor mindketten inkább a pálya közepe felé mozoghatnak, össze-összejátszva Galarretával és a kis Busival vagy Ferrannal.
Nekem kicsit kusza volt a játék. Ez a 4-4-2, amit Gerard kitalált nem igazán működött. Azt nem tudom, miért Busquets-et tette be kh-nak.
Nem úgy érzem, hogy beszorítottak minket, hanem hogy az első húsz percre az öltözőben maradtunk és ráültek a kényelmes kétgólos előnyre és magukra húzták őket. Nekem Vitinho, annyira nem tetszett, lehet, hogy többet vártam tőle. Voltak szép megmozdulásai, de Carles Perez nekem nagy meglepetés volt. Szerintem jobb volt a brazilnál, bár elég hátra volt húzva.
Alena viszont kiemelkedett, baromi jól lát a pályán, rengetegszer csak sárgás belépővel tudták megállítani. Falí volt újra elefánt a porcelánboltban. Nem rossz ez a 4-4-2, de inkább úgy tudnám elképzelni, hogy Ferrán/Busquets-Gallareta-Alena és Vitinho. Az első perctől látszott, hogy a brazil és Alena nagyon érzik egymást, mögöttük pedig két labdabiztos játékos. Cseréjük meg lehet Carles Perez. Elől pedig Cardona és Choco. Utóbbi nagyon tetszett. Amennyire nem örültem, hogy Romerat lecseréltük rá, annyira kellemes csalódás volt.[/quote]
Gareth Tello írta:A második fordulóban (a Tenerifét fogadja a csapat 28-án) megnéznék egy olyan kezdőt, ahol az említett négyes előtt Lozano és egy klasszikus szélső szerepel, mondjuk Carles Pérez, aki mindkét szélen otthonosan mozog, így időről időre váltogathatná a pozícióját ahhoz mérten, hogy éppen Aleñá vagy Vitinho megy-e ki a szélre.
ezt a felállást és az új társakat láthatóan még szokni kell. Plusz két kulcsjátékosunk még hiányzik, szóval simán jó lehet. És 4-3-3-ra is lehet könnyen váltani. Lee bejöhet a balosra, vagy akár Vitinho is kihúzódhat. Még elég korai komoly tanuulságot leszűrni, de ha az első félidei játékot tovább tudjuk vinni nem kell félni a kieséstől.
Forca Barca!!!!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.20. 11:36:25

Samper írta:FC Barcelona B: Varo, Rodri Tarín, Martínez, Fali, Miranda, Ruiz de Galarreta, Oriol Busquets, Aleñá, Vitinho (Carles Pérez, min. 68), Marc Cardona (Dani Morer, min. 79) and Choco Lozano (David Concha, min. 85).
Goals: 0-1, Lozano (min. 27); 0-2, Marc Cardona (min. 38) and 1-2, Ibán Salvador (min. 52)

Mi van Cucuval? Helyette Miranda játszott a Juvenil A-ból.
Cucu sajnos sérült (ahogyan Palencia is), Samu Araujo pedig szintén nem volt teljesen egészséges, ezért kellett Mirandának beugrania. Kellemes meglepetés volt egyébként a srác, aki 17 éves és most debütált a B-ben. Volt egy zseniális mentése/blokkja, szinte a saját gólvonaláról, sok fejpárbajt megnyert és a támadásokkal is bátran ment fel. Remélem, látjuk még idén néhányszor. :)

Ami a csapatot illeti, van még hova fejlődni, a második félidőben teljesen beszorította őket a Valladolid, és sokszor látszott még a játékosokon, hogy szokniuk kell ezt az iramot a Segunda B után. Ezzel együtt természetesen ez egy jó debütálás volt, az első félidőben lehetett biztató dolgokat látni. Leginkább annak örülök, hogy egyelőre Galarreta és Vitinho is jó igazolásnak tűnik, technikásak, labdabiztosak mindketten, és a munka sem büdös nekik. :D Ahogy szépen lassan összeérik a csapat, szerintem egyre szebb játékot lehet majd látni tőlük, főleg, ha Gerard López többször is meg fogja lépni azt, hogy egyszerre lesz a pályán Vitinho, Aleñá, Galarreta és egy Barça-fociba illő védekező középpályás (Busquets vagy Ferran) is. Nekem legalábbis tetszik ez a négyes, Aleñá néha kiléphet a jobbszélső pozíciójába, Vitinho kimehet a bal szélre, ha pedig nagy szükség van a középpályás dominanciára, akkor mindketten inkább a pálya közepe felé mozoghatnak, össze-összejátszva Galarretával és a kis Busival vagy Ferrannal.

A második fordulóban (a Tenerifét fogadja a csapat 28-án) megnéznék egy olyan kezdőt, ahol az említett négyes előtt Lozano és egy klasszikus szélső szerepel, mondjuk Carles Pérez, aki mindkét szélen otthonosan mozog, így időről időre váltogathatná a pozícióját ahhoz mérten, hogy éppen Aleñá vagy Vitinho megy-e ki a szélre.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.08.20. 11:31:36

Sérült tudtommal, azért nem volt.

Chino, egy kis összefoglalót írhatnál majd a meccsről. :)
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.08.20. 09:08:45

FC Barcelona B: Varo, Rodri Tarín, Martínez, Fali, Miranda, Ruiz de Galarreta, Oriol Busquets, Aleñá, Vitinho (Carles Pérez, min. 68), Marc Cardona (Dani Morer, min. 79) and Choco Lozano (David Concha, min. 85).
Goals: 0-1, Lozano (min. 27); 0-2, Marc Cardona (min. 38) and 1-2, Ibán Salvador (min. 52)

Mi van Cucuval? Helyette Miranda játszott a Juvenil A-ból.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.08.19. 23:02:51

palesz77 írta:
Chino írta:Valaki tud egy jó stream-et a kicsik mexxséhez?
https://t.co/EExRAwxYQi
https://t.co/VheipXi1y9
https://t.co/cKAgZpthBW

Nem tudom melyik működik.
Köszi már közben találtam jót.

http://firstrows.xyz/soccer/xft-vallado ... 1348657570" target="_blank

Ez nekem elég jó minőségű.

Most jezdődik a 2. félidő, megyünk 2:0-ra Lozano és Cardona.
Baromi érdekeset húzott Gerard, elég értetetlen.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.08.19. 22:46:15

Chino írta:Valaki tud egy jó stream-et a kicsik mexxséhez?
https://t.co/EExRAwxYQi
https://t.co/VheipXi1y9
https://t.co/cKAgZpthBW

Nem tudom melyik működik.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.08.19. 22:30:51

Valaki tud egy jó stream-et a kicsik mexxséhez?
Forca Barca!!!!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.08.17. 16:40:47

Szinte biztos, hogy megy a levesbe. Hogy miért, azt nem tudom.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.08.17. 16:33:03

Munir pont annyira a keret tagja mint Vermaelen vagy Arda, mondjuk az a vicc hogy elobb jatszatnam mint Alcacert.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.08.17. 16:21:50

Samper írta:
recrea írta: Van center rajta kívül is (most épp kettő) a csapatban, gondolom tisztában vagy vele, szóval nem értem miért kérdezel hülyeséget.
Pacon kívül mondj egy másikat.
Munir.
Válasz küldése