Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.09.14. 14:40:25

Igen, általában ilyenkor simán nyernek. :D De én bízom benne, főleg így, hogy CR, Marcelo és Benzema sem lesz, hátha leikszelnek. :)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.09.14. 10:55:59

Annyira várjuk, hogy hétvégén bukjanak Sociedadban, hogy tuti behúzzák simán. De nagyon jó lenne tényleg egy pontvesztés, sokkal jobb a szitu most így, hogy ők vannak mögöttünk :)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.09.14. 10:38:58

Elég jól jártuk az eltiltás-sérülés-válogatott forduló kombóval, mondhatni, h szerencsénk volt, ha netán botlalak Sociban, 6-7 pont már értelmezhető, mégha csak szeptember közepe is van. Legalább annyira, h ők futnak utánunk, az mindig jó érzés :)

Ahhoz képest, ahogy lefociztak minket augusztusban, a jelenlegi egy optimális helyzet, vagy még annál is több. Azt sem érzem, ha pl ma úgy elvernének minket, ahogy azt tették, és nem azért, mert ők lettek gyengébbek.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.09.13. 16:22:14

Nem unjátok még? :D

Közben Marcelo 2 meccset kapott a Ligában.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2017.09.13. 16:18:35

Nem valódi az, amikor rutinosan "rájátszik" egy egyébként is szabálytalan (esetleg a szabálytalanság határát súroló), de apróbb kontaktra, hogy biztosan lefújja a bíró. Ez egyébként is abszolút alapvető részévé vált a futballnak, a játékosok 90%-a csinálja, így nem érzem fairnek felhozni ezt. Ellenben olyanra egyáltalán nem emlékszem, ahol kontakt sem volt, de ő eljátszotta a nagyhalált.
Kép
gamerpapa
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2007.09.05. 14:44:16

2017.09.13. 16:11:11

Veidt_madridista írta: A színészkedést is felhozta valaki ebben a topicban két napja, mikor már kb. 2 éve nem volt valódi színészkedése.
Nagyrészt korrekt dolgokat írtál, de e mellett nem tudok elmenni. Ezt ugye nem gondolod komolyan. Vagy a meccs szó helyett az évet használtad :D Vagy milyen a nem valódi színészkedés?
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2017.09.13. 16:02:00

Veidt_madridista írta:
Régebben nagyrészt az kapta az aranylabdát (jó, Owen, Cannavaro... ) aki akkor a világ legjobb játékosa volt. Na most azt ne mond nekem h tavaly akárki ki tudta azt mondani röhögés nélkül hogy "Cristiano a világ legjobb játékosa". Elismerem én is, UEFA legjobbját megérdemelte, mert az ha jól tudom a BL-ről, azon belül is a kieséses szakaszról szól, ahol nagyot ment, ha a tavalyihoz nézzük akkor az aranylabdát is megérdemli, arra próbáltam az egésszel célozni, hogy nem az kapja a bogyót aki a világ legjobb játékosa - pedig régen ezt jelentette, ezt akarta jelenteni -.

Tavaly addig tolták a BL+EB szöveget, hogy Várhidi 1 hónapja még azt mondta CR azért kapjon idén aranylabdát, mert EB-t nyert a portugálokkal. És Várhidi-k szavaznak az aranyabda sorsán, a csávó azt sem tudja milyen évet írunk, nem véletlen kapta tavaly vmi embertelen nagy részét a szavazatoknak.

Annó R10-ről , Zidaneről, Kakaról, 08-as CR, Messi amikor megkapták, akkor azt tolták hogy "világ legjobb játékosa" kapta, ezt jelentette a cím, most már azt jelenti amit éppen akarnak hogy jelentsen. Tavaly az kapta aki bl+eb-t nyert, igaz hogy Pepe is, de ő nem számított pedig ugyanannyit ( sőt, az eb-n fixen többet is, de nem ő ugrándozott a kispad mellett) tett a címekért. Erre írtam azt hogy nagyrészt marketing díj lett, mivel mindig másért adják.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2017.09.13. 15:27:24

Nyiri81 írta:Én bár nem borotválom a lábam, de simán elfogadom ha profi sportoló igen. A sportszár alatt van egy sípcsontvédő ami izzadsággal együtt biztos nem kellemes ha mozog. Biztos húzza a szőrt mint az állat. Kellemetlen lehet.
Igazából sokkal "egyszerűbb az élet" nekik ha le van húzva,mivel pl amikor kapsz kezeléseket,akár egy csontkovácsnál,vagy ne menjünk tovább de egy tape fölrakást eleve nehezít,vagy a levétele tud elképesztően rossz lenni.( saját sztori, a műtött térdemre rakott a csontkovácsunk,gyakorlatilag végig az oldal szalagra,és onnan föl az ágyékomig a combizomra. Vízálló volt,azt hittem elsírom magam amikor elkezdtem letépkedni őket :lol: :lol: )
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2017.09.13. 14:58:17

Nero. írta: Benzema meddig nem lesz?
3-6 hét között, írnak mindent
optimus írta: ha megnézed a cr párti, madridi nyilatkozatokat is, már rég(3-4-5 éve) nem mondanak olyant hogy "Cr a világ legjobbja", hanem mindig másra hegyezik ki. tavaly volt a "ő nyerte a legtöbb címet. bl, eb erre aranylabda jár", egy szóval nem mondta senki, hogy ő a világ legjobbja, az volt tolva hogy nyert 2 címet -> aranylabda. tavaly az kapta aki bl-t és eb-t nyert

a tavalyi után nem érdemes 1 másodpercig sem agyalni, idegeskedni az aranylabdán, a díj szó szerint 1 marketingdíj lett, semmi több, az kapja akire éppen rá akarják húzni az aranylabdás jelzőt, és messze nem az aki a legjobb játékos/ legjobb egyéni teljesítményt nyújtotta a tavalyi évben
Épp Zidane nyilatkozta tegnap, hogy CR a világ legjobbja, és nem ő volt az egyetlen a közelmúltból. Nero írta (szintén Messi topicjában), hogy a madridisták közül is a legtöbben elismerik h ki a jobb, komplettebb játékos, én is elismerem, ezerszer leírtam már, de amit néha beírnak egyesek Ronaldóval kapcsolatban, az igencsak komikus. :D
Az Inzaghi-szint viccnek is rossz, azt meg a tegnapi meccsetek után írta valaki, hogy a tavaszi Clásicón jött ki igazán h melyikük mekkora hatást tud gyakorolni a játékra. Igen, ott Messi tényleg sokkal jobb volt, de akkor miért nem kerül említésre pl. a barcelonai szuperkupa-meccs, ahol CR 5 perc alatt többet csinált, mint Messi az egész meccsen? A színészkedést is felhozta valaki ebben a topicban két napja, mikor már kb. 2 éve nem volt valódi színészkedése. A tavalyi szezon után tényleg nem érdemes sokat beszélni a BL-ről, mert Messi egyetlen komoly meccsen sem tudott húzóember lenni, CR meg kb. az összesen. Korábban ilyen esetben ment a "Ronaldo csak kiscsapatoknak lő gólt" szöveg, most az egy dolog h Messire nem mondjátok rá, de még CR-t állítják be egyesek "hibásnak", amiért 32 évesen már csak befejezőt képes magas szinten játszani. Önmagában persze az Aranylabda még megfordulhat ősszel, de azt vitatni, hogy ki nyújtott tavaly jobb teljesítményt.... Recrea meg PUYOL közelmúltbeli kommentjét nagyon adom a témában... Messi tényleg jobb, ezt sztem sem vitatja pártatlan ember, csak az érme másik oldalán meg ott van, hogy egyesek semmibe sem nézik Cristianót, pedig all-time top5 játékos a karriere, statjai, egyéni teljesítménye alapján. És értem h ez nem madridista fórum, meg ne ugassak bele, de őszintén nem hiszem h ettől NSO szinten kellene tolni a dolgokat ebben a témában.
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.09.13. 14:32:05

Az APOELt még zs csapattal is megverik, de ha kikapnak se érint minket, az lenne a komoly ha a Sociedad ellen se nyernének.
Benzema meddig nem lesz?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.09.13. 14:20:16

ferninho írta:Begyulladt neki a seb és belázasodott.

Zoknit rá lehet azért húzni bármilyen sebes lábra :lol:
Sport-on valami olyat írtak - google fordító alapján -, hogy olyan hülye helyen vágta meg magát, hogy a sípcsontvédőt nem tudná felhúzni miatta - mert nyomná végig gondolom -, de majd elolvasom az angol cikket is akkor. Durva azért, ezek után tuti gyantáztatja majd inkább.. :D

Nekem amúgy a "kedvenc" focisérülésem a pályán kívülről még mindig az, amikor Banega rágurult a lábára tankolás közben.. :lol: #-o
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1465
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2017.09.13. 14:10:50

Én bár nem borotválom a lábam, de simán elfogadom ha profi sportoló igen. A sportszár alatt van egy sípcsontvédő ami izzadsággal együtt biztos nem kellemes ha mozog. Biztos húzza a szőrt mint az állat. Kellemetlen lehet.
Csak is Puyol
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.09.13. 14:07:46

és akkor még xavit homározták mert borotválta a lábát :lol: sok hülye sérülés volt már, király gabi egyszer izomszakadást szenvedett mikor a kispadon nyomatta a gólörömöt... :D
ferninho írta:Begyulladt neki a seb és belázasodott.
de hogy lehet akkora sebet ejteni egy borotvával? :lol: 20 éve borotválkozok, ráadásul csomószor is eldobható ócska cuccokkal, de az életben nem vágtam még meg magam...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2017.09.13. 13:56:17

Begyulladt neki a seb és belázasodott.

Zoknit rá lehet azért húzni bármilyen sebes lábra :lol:
madridista
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.13. 13:47:23

Canizares-feeling. Ő szintén valami hasonló eset miatt-tán neki valami arcszeszes üveg tört szét a lábán-hagyta ki a 2002-es vb-t.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.09.13. 13:41:41

Asensio kikerült a mai BL keretből, mert borotválkozás közben megvágta a lábát, és emiatt nem tud játszani - asszem nem tudja felhúzni a zoknit, mert olyan szinten sebes lett. Esküszöm én ilyet még nem hallottam.. :lol: Biztos sokan mások is csináljak, fogalmam nincs, de ez kész. :D
Avatar
Genesis
Barça B
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2017.08.20. 16:53:22

2017.09.13. 12:03:39

Rivaldo11 írta:Abban feltétlen igaza van Recreanak, hogy Benzema a mozgásával veszélyes területeket nyit Ronaldonak, sok góljában bizony akkor is benne van, ha épp nem is ér hozzá a labdához. Viszont nyílván Benzema nélkül is képes bőven a gólokra a portugál, ellenben azok a mozgások, az a meló hiányozhat a támadásban, amit a francia beletesz.

4 éb 3BL... innentől kezdve 10 év múlva ez senkit nem fog érdekelni , hogy mit tett hozzá minden 90+ meccseken! BBC ezt fogják csak így ismerni!
Avatar
Ladislao
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2016.11.22. 21:25:06

2017.09.13. 11:47:16

Rivaldo11 írta:Abban feltétlen igaza van Recreanak, hogy Benzema a mozgásával veszélyes területeket nyit Ronaldonak, sok góljában bizony akkor is benne van, ha épp nem is ér hozzá a labdához. Viszont nyílván Benzema nélkül is képes bőven a gólokra a portugál, ellenben azok a mozgások, az a meló hiányozhat a támadásban, amit a francia beletesz.
Ez vica versa igaz... és egyébként is persze, hogy a jelenlétével levesz embert Benzema is a pályáról. Bár lassan Benzemára már nem is kell odafigyelni hiszen mindent kihagy.
Majdnem az összes Real meccset nézem. De nem látom mivel mozog el jobban meg nyit jobban területeket mint annó a lenézett Higuain.
Úgy vélem bárkivel tudna hasonló góllövési adatokat produkálni és erre még egyszer irom, hogy ott van ékes példának a válogatott.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2017.09.13. 10:34:11

Maradjunk annyiban hogy Benzemanak csak akkor megy ha a csapatnak is.
Sose tőle függött a Real Madrid. Sokkal inkább fordítva.
Az általam soroltaktól függ a Real és nagyban CR.


De persze a Pillangóhatás érvényesül a pályán is,ha Benzema kihagyja a helyzetet,utána úgy alakul a meccs lehet hogy Ronaldo gólt lő 10 perc múlva,ehhez meg kellett az arab szokásos komédiája is. :lol: :lol:
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.13. 10:12:57

Abban feltétlen igaza van Recreanak, hogy Benzema a mozgásával veszélyes területeket nyit Ronaldonak, sok góljában bizony akkor is benne van, ha épp nem is ér hozzá a labdához. Viszont nyílván Benzema nélkül is képes bőven a gólokra a portugál, ellenben azok a mozgások, az a meló hiányozhat a támadásban, amit a francia beletesz.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.09.13. 10:05:34

miro. írta:
recrea írta:Egy pozitív van a dologban, hátha Ronci kevesebb gólt fog lőni, mert azért erősen dolgozik neki a francia.
Isco,Kroos,Modric,Asensio,Lucas,Marcelo,Carvajal,ezek CR alá dolgoznak.
Benzemának annyi köze van CR formájához mint nekem...
Talán kicsit több, mint neked, nem is a formáról írtam, komolytalan hsz.

Kicsit másképp láttam az évek alatt, elég sokat köszönhet Ronci Benzemának, h a jövőben mennyit fog, vagy fog-e, azt nem tudom. Az aládgozás meg nemcsak a gólpasszokban jelenik meg.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2017.09.13. 09:47:33

recrea írta:Egy pozitív van a dologban, hátha Ronci kevesebb gólt fog lőni, mert azért erősen dolgozik neki a francia.
Isco,Kroos,Modric,Asensio,Lucas,Marcelo,Carvajal,ezek CR alá dolgoznak.
Benzemának annyi köze van CR formájához mint nekem...
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Ladislao
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2016.11.22. 21:25:06

2017.09.13. 08:00:59

recrea írta:Egy pozitív van a dologban, hátha Ronci kevesebb gólt fog lőni, mert azért erősen dolgozik neki a francia.
Valamilyen szinten dolgozik alá persze... mondjuk gólpasszt tavaly pl. 3-at vagy 4-et adott neki CR több mint 40 góljából...
De ez szerintem ez egy általános tévhit. Nézzük csak a Portugál válogatottat. Közel 80 gól... és minden idők TOP5 legtöbb gólt szerző válogatott játékosa. Pedig nincs is ott Benzema :)
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2017.09.12. 20:19:26

Crsitiano Ronaldo adóügyei miatt került bajba, ezért volt bírósági meghallgatáson, ahol sok mindenről vallott, például arról is, hogy csak 6 osztálya van és kizárólag a focizáshoz ért.

Csak hat osztályom van. Az egyetlen dolog, amit jól csinálok, az a futballozás"
– vallotta Ronaldo, majd elmondta, megbízott az emberekben, akikre rábízta az ügyeit, ő ugyanis ezekhez nem ért. „Ha a tanácsadóim azt mondják, hogy nincs probléma, akkor én hiszek nekik" –

Nem is tudtam hogy a színészmesterséget hat általánossal is meg lehet szerezni. :mrgreen:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2017.09.11. 19:09:43

thedude írta:...
Korábban (talán szezon vége felé) egy másik madridos már előállt egy hasonlóan részletes listával a témakörben.
Az ember már csak ilyen. Sokkal mélyebb nyomot hagy az, ami negatív vagy fájó, mint a pozitív.

Jó példa erre a folyamatos bírózás és itt nem arra gondolok, hogy alapból fogalmatlanok, mert sajnos a többségük az. Inkább arra, hogy a másikat tólják. Ez mindkét oldalon rendszeresen felmerül, pedig sokat tévednek mindkét csapat (amúgy az összes együttes) kárára és javára is, de persze egyszerűbb bele látni a dolgokba azt, hogy az egész világ a szeretett klub ellen van.
Válasz küldése