Ligue 1 - Franciaország

Foci a Barçán kívül
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.02. 09:21:49

Ilyen röhejes pirosat se láttam még szerintem. :roll: De gondolom neki se koppantanak majd rá a fejére..
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.10.01. 22:14:10

davi10 írta:
palesz77 írta:
Egy szó mint száz, szerintem ők egyáltalán nem hülyén költik a pénzt, a Citynél legalábbis semmiképp se hülyébben. Annak ellenére se, hogy most nyáron azért elég nagyot borult a bili miattuk.
Elfogadom, hogy az undor miatt, amit irántuk érzek, nem tudom ennyire objektíven nézni őket, de nekem a City még mindig összeszedettebbnek tűnik.

De köszönöm ezt az összefoglalót, ettől nem fogom őket jobban szeretni, de hasznos volt.
Én pedig pont a Cityn érzem, hogy össze-vissza vásárolgatnak, illetve most már Peppel látszik valami koncepció, de előtte azért komoly ámokfutást rendeztek, sok játékosra szerintem már nem is emlékszünk, akik megfordultak ott.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.01. 21:49:40

Nice - Marseille elég jó kis meccs eddig, 2-0-ról megfordította a meccset az OM, és még csak most lesz félidő. Remélem a 2. játélrész is hasonlóan eseménydús lesz. :D
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.30. 22:57:53

palesz77 írta:
Egy szó mint száz, szerintem ők egyáltalán nem hülyén költik a pénzt, a Citynél legalábbis semmiképp se hülyébben. Annak ellenére se, hogy most nyáron azért elég nagyot borult a bili miattuk.
Elfogadom, hogy az undor miatt, amit irántuk érzek, nem tudom ennyire objektíven nézni őket, de nekem a City még mindig összeszedettebbnek tűnik.

De köszönöm ezt az összefoglalót, ettől nem fogom őket jobban szeretni, de hasznos volt.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.09.30. 21:34:56

Akit palesz még kihagyott, vagy az én figyelmem kerülte el, az Aréola, szintén saját nevelés és nem rossz kapus ő sem, mellette még piszok fiatal. Csatársorban pedig Lucas Moura, aki nem egy Neymar, de cserének több mint nagyon jó.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.09.30. 21:32:14

És nagy pénzt fektetnek az utánpótlásba!
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.09.30. 21:03:58

davi10 írta:Nekem már Neymar előtt sem tetszett ez a "sz.rásig vagyunk pénzzel, úgyhogy összeveszünk ész nélkül mindenkit" felfogás.

Ibra volt az egyetlen "szerethető" pont bennük.

És igen, a City is arabpénzből van, de ott legalább látom, hogy van valami koncepció.
A PSG és a Puskás Akadémia a két csapat, ami nekem megtestesít mindent, ami a mai labdarúgásban rossz.
Szerintem ez mondjuk nem igaz, a támadósort leszámítva legalábbis. Ott mellényúltak párszor jó pénzért az utóbbi időszakban, az igaz, de azon kívül meg baromi jól építik a csapatukat évek óta.

Az Arab pénz ellenére balhátvédbe elvitték ligán belül az "ismeretlen" Kurzawát, aki szerintem elég jó vétel volt, most nyáron Maxwell helyére Yurit a Sociedadból 0 hírnévvel, aki egyelőre nagyon jó vételnek tűnik szintén. Jobbhátvédnek az évek alatt Van der Wiel, Aurier, Meunier és Alves jöttek, egyik se befutott sztár volt az ingyenes Alves kivételével, de mindegyik nagyon ígéretes, egyikük se sült be szerintem. Középhátvédnél egyedül David Luiz leigazolása ami kérdéses, de ő se volt a mi párharcunkon kívül akkora nagy kudarc, és ha jól rémlik elég dárágán vissza is boltolták. És nem elhanyagolható módon a saját nevelés Kimpembével pótolták, aki eddig nagyon is beválni látszik, pedig vehettek volna csilliárdokért valakit.. Marquinhos és Thiago Sivla meg nem hiszem, hogy magyarázatra szorul.

A középpályára nagy név nem is jött az arab pénz óta talán, Verrattit még az olasz 2. osztályból hozták el Ibrával egy nyáron, Pastore mint nagy ígéret érkezett, és ha akkora húzóember sose lett végül, de ő se volt bukó szerintem. Mottát nem kell magyarázni, olcsón egy nagyon hasznos kerettag volt évekig - még most is -, most nyáron amikor Matuidit eladták a saját nevelés Rabbiot vette át a helyét, nem egy sztárigazolás. Szép csendben építik be közbe Lo Celsot és Nkunkut is, akik szintén nem nagy nevek, az argentin nem volt 15 millió se, Nkunku meg saját nevelés. Draxler amennyiért jött, az a mai piacon ajándék, ahhoz képest meg elég sokat nyújt nekik, még ha kiegészítő is lett most már - ma is villogott. Krychowiak mondjuk pl tényleg nem nagyon jött be, de ő meg Emery kérésére érkezett, az se csak egy találom igazolás volt, mert van pénzük. Cabaye szintén nem nagy összegért egy próbát megért nekik, ment is tovább hamar szintén pénzért, de ez se összevásárolgatás kategória szerintem.

A támadósorban már vannak tényleg érdekes dolgok, Jesé és Guedes pl érthetetlen kategória, de Di Maria megérte azt a pénzt szerintem, még ha a világot nem is váltotta meg, de nagy erősítés volt amikor jött. Cavanit nem kell nagyon magyarázni, Ibrát szintén nem, most meg robbantottak 2 hatalmasat, ami tényleg beborítja a piacot, de sportszakmai szempontból meg érthető igazából, mert kellett már nekik olyan kategóriás játékos, aki ténylegesen a következő szintre emeli őket. Neymar és Mbappé pedig pont ilyennek tűnnek, de még azért nyilván várni kell.

Egy szó mint száz, szerintem ők egyáltalán nem hülyén költik a pénzt, a Citynél legalábbis semmiképp se hülyébben. Annak ellenére se, hogy most nyáron azért elég nagyot borult a bili miattuk.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.30. 20:03:09

Nekem már Neymar előtt sem tetszett ez a "sz.rásig vagyunk pénzzel, úgyhogy összeveszünk ész nélkül mindenkit" felfogás.

Ibra volt az egyetlen "szerethető" pont bennük.

És igen, a City is arabpénzből van, de ott legalább látom, hogy van valami koncepció.
A PSG és a Puskás Akadémia a két csapat, ami nekem megtestesít mindent, ami a mai labdarúgásban rossz.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.09.30. 19:42:23

davi10 írta:
LG írta:ügyelniük kell rá, hogy a tavaszra a BL-re el ne kényelmeskedjenek
De, kényelmesedjenek csak el. Jelenleg nincs náluk unszimpatikusabb csapat. Ha már a fair-play szabálysértésből nem lesz semmi, legalább a BL-ből hulljanak ki minnél hamarabb.
Nekem nagy tüske Neymar távozása, de valamiert orulok hogy latom hogy jol megy neki és a PSGnek. Verjuk el oket a döntőben.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.30. 19:31:46

LG írta:ügyelniük kell rá, hogy a tavaszra a BL-re el ne kényelmeskedjenek
De, kényelmesedjenek csak el. Jelenleg nincs náluk unszimpatikusabb csapat. Ha már a fair-play szabálysértésből nem lesz semmi, legalább a BL-ből hulljanak ki minnél hamarabb.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.09.30. 18:56:11

A PSG nagyon kilóg ebből a bajnokságból, ügyelniük kell rá, hogy a tavaszra a BL-re el ne kényelmeskedjenek, mint ahogy a Bayern szokta.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.09.30. 18:40:42

Neymar ma lőtt egy szabadgólt, aztán 11-esből is betalált. Cavanival elbeszélgettek lehet. :D Egy gólpasszt is kiosztott neki amúgy, Mbappé is gól+gólpassz, Draxler is. Elég sima meccs volt, Verratti viszont ebben a csatártrióra épülő játékben nem brillírozott nagyon most.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.09.22. 22:39:25

Falcao se kezdte rosszul a szezont, 7 meccsen 11 gól. 4-est gurított a Monaco Lille-ben, és ott vannak továbbra is a második helyen. Szerintem az is szép lesz, ha ezt tartani tudják, meg a BL-ben továbbjutnak.
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2017.09.18. 18:54:18

recrea írta:
LG írta:Remek játékos Neymar és Alves, de az ilyen cirkuszokat elnézve nem bánom, hogy nincsenek itt. Bár tény, hogy nálunk azért valamellyest meghúzták magukat olyan klubikonok mellett, mint Messi, Xavi vagy Iniesta, de azért itt is olykor átjött vmi ebből a mentalitásból, Xavi visszavonulásával, és Ini háttérbeszorulásával pedig egyre inkább elő is jött volt.
Az a durva, h a személyiségével (tudásával) Messi szavak nélkül túlnő mindenkin, beleértve a klubot is. Nekem senki nem magyarázza meg, h ott volt a lehetőség Neymarnak...nem, nem volt ott.
Na ne már. Ha kb olyan %al használta volna ki a ziccereit mint Messi, vagy CR ( neki az egész évét bevéve a kb 15%os őszt és a 90-es ápr,májust), bőven aranycipős lett volna, és kb minden meccs - főleg a kicsik ellen - arról szólt volna hogy épp 2 vagy 3 gólt lőtt, és hogy ennyi góllal a csapat első számú vezére. Ott van a példa túloldalt, aki a legtöbb gólt lövi az a csapat első számú vezére.

PSG ellen ő villant, egyből minden arról szólt hogy ő a vezér, Messi hanyatlik átadja neki a stafétát stb. A marketing is folyamatosan át lett tolva rá, Ő volt a Gilette reklámban, Ő ment a csapatot képviselni kínába, mindenhova, a PES címlapján kitolták Messit a szélre, Ő ment ott is középre, egyértelműen Ő rá lett kialakítva, Ő lett a csapat arca szép lassan.

Tavaly a Malaga elleni első meccs, Messi sérült, megkapja a szerepét azt csinál amit akar. Kihagy 3 100%-os ziccert, szabadok mellé mennek, 0-0, ott volt neki az esély 1 szros Malaga ellen csináljon amit akar és nem tudja megcsinálni mert fejben piszkosul távol van tőle, és lesz is.

Bőven megvolt a lehetősége tavaly is, arról nem is beszélve hogy 1-2 éven belül szó szerint mindenhonnan az folyt volna hogy ő a csapat elsőszámú vezére, egyszerűen sokkal egyszerűbb volt neki a francia ligában bohóckodni sokkal több pénzért, és úgy hogy a helyi bika címet nem kellett kivívnia hanem alanyi jogon jár neki. (Vagy nem, mert MRI sztem jogosan nem ad oda neki mindent, 1 olyan játékossal szemben aki az adott klubban már bizonyított)

( azt csak mellékesen jegyzem meg hogy ha nem tetszik neked az hogy Messi évi 2-3 meccsen nem hoz 100%ot azaz "nincs kedve", akkor mit gondolsz arról hogy 1 idegenbeli fontos bajnoki helyett elmegy a hugival szülinapozni egyet, szerintem erre jobban illik a nincs kedve kifejezés )
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.09.18. 16:59:00

LG írta:Remek játékos Neymar és Alves, de az ilyen cirkuszokat elnézve nem bánom, hogy nincsenek itt. Bár tény, hogy nálunk azért valamellyest meghúzták magukat olyan klubikonok mellett, mint Messi, Xavi vagy Iniesta, de azért itt is olykor átjött vmi ebből a mentalitásból, Xavi visszavonulásával, és Ini háttérbeszorulásával pedig egyre inkább elő is jött volt.
Az a durva, h a személyiségével (tudásával) Messi szavak nélkül túlnő mindenkin, beleértve a klubot is. Nekem senki nem magyarázza meg, h ott volt a lehetőség Neymarnak...nem, nem volt ott.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.09.18. 16:31:25

Remek játékos Neymar és Alves, de az ilyen cirkuszokat elnézve nem bánom, hogy nincsenek itt. Bár tény, hogy nálunk azért valamellyest meghúzták magukat olyan klubikonok mellett, mint Messi, Xavi vagy Iniesta, de azért itt is olykor átjött vmi ebből a mentalitásból, Xavi visszavonulásával, és Ini háttérbeszorulásával pedig egyre inkább elő is jött volt.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2017.09.18. 15:59:13

visca el barca írta:
Varatrix írta:...
off:

Te most holnap kinek fogsz szurkolni? :-k :D
Nem kérdés, amig Barto itt van addig az Eibarnak, remélem felmossuk veletek a padlót. (Mondjuk azért szorítok hogy Paulinho szépítsen.) :twisted:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7408
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.09.18. 14:54:17

Azért Alves se semmi. Cavaninak nem sok nagypéntekje lesz ott.
Képzelem mennyire örülhetett az Neymar-Alves duónak.

https://www.youtube.com/watch?v=aUbAjm6Zo-w" target="_blank

Valahol sajnálom az urut. Tavaly lerakott egy 50 gólos szezont, negyedik évét húzza Párizsban. most meg jön Neymar a kis barátjával együtt és nem kicsit fúrják. Emery kevés lesz ehhez. A vége úgy is az, hogy kijelölik a brazilt első számú büntető és szabadrúgás rúgónak és ráfogják, hogy azért mert Cavani kihagyta. Már látszik, hogy nagyon elszállt, pedig azt hittem, hogy legalább a szezon első felében visszavesz az arcából.
Forca Barca!!!!
Avatar
sneco7
Capitá del Barça
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2006.01.31. 10:59:48
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó

2017.09.18. 14:25:18

Varatrix írta:
A Saint Ethienne ellen is öszsekülömböztek a 11-esen. Hihetetlen amúgy. Ez semmiképpen nicns jó hatással egy csapatra.

Nem értem Emery miért nem csinál egy huszár vágást, és vet véget ennek az ellentétnek... Jelölje ki a rugót, és utána nincs apelláta.

Mondjuk Neymart sem értem hogy, ennyire semmibe veszi a jelenlegi csapattársait. Értem én hogy itt ő a helyi Messi / Ronaldo, de ez akkor is gusztustalan.
Én úgy olvastam valahol,hogy kijelölte a rúgót,méghozzá Cavanit. Hozzáteszem,hogy én is így tettem volna, egyrészt Neymar nem rúgja annyira jól a tiziket,másrészt először mutassa meg,hogy képes hátára venni a csapatot és nem csak öncélúan focizni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15434
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.09.18. 14:17:03

recrea írta: Tegnap is Neymar rúgta az összes veszélyesnek tűnő szabadot, az összes szögletet. És nagyjából eddig a meccsig tartott, amíg a tiziket nem. 5 perc alatt ki fogja onnan Cavanit penderíteni a brazil, a góljait meg Mbappe vagy kb bármelyik hasonló center meg fogja lőni, pedig nálam nagyon jó focistának számít az uru, mert maximálisan tudja, h miben erős és pontosan azt csinálja a pályán, nem úgy, mint pl nálunk most Suarez haverja.
szögleteket itt is ő rúgta nagyrészt (csapnivalóan sajnos), szabadokat is kapott egyébként eleget, tiziket is.
csak azt akartam mondani, hogy nem emiatt lesz több gólpontja, mert többet rúghat valamennyivel. jobb helyzetkihasználás kell tőle ott mint itt volt, és akkor lesz több.
nem a pontrúgások miatt, annyival nem fog ott többet lőni mint itt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Tivadar6
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2017.06.07. 17:29:11

2017.09.18. 13:59:58

LG írta:
Tivadar6 írta:Neymar jól bekattant :roll: Tényleg csúnya volt, és szerintem is járt volna a piros.. :?
Fél szemmel nézem a meccset, de ezek szerint erről lemaradtam, mi történt?

Azért ezen a meccsen látszik, hogy a sztárok önmagukban még nem nyerik meg a meccset, a szervezetten védekező Lyon ellen ők is szenvednek, nyitott a meccs, előbb is milyen felsőlécet vágott a Lyon. :shock:
https://www.youtube.com/watch?v=vV7csBulwXo" target="_blank

3 Perctől... :roll:


Egyébként ahogy Csababarca írta, tegnap a meccs közben én is ezen nevettem.
Azért Messi, és Ronaldo is kiérdemelte a csapatában, hogy "ők rúgnak mindent", viszont Neymar most került oda, a világ legdrágább igazolása az igaz, de azért na... [-X
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.09.18. 13:55:57

Varatrix írta:...
off:

Te most holnap kinek fogsz szurkolni? :-k :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2017.09.18. 13:47:51

recrea írta:
csababarca írta:Azért nevetek kicsit, mert az volt itt a nagy megmondás, hogy mennyivel jobb lesz neki, mert minden szabadrúgás meg 11es az övé fixen. :lol: mennyivel jobb számai lesznek így.
ahha. ez megint nagy bemondás volt az okosoktól itt, csak a szokásos.
Tegnap is Neymar rúgta az összes veszélyesnek tűnő szabadot, az összes szögletet. És nagyjából eddig a meccsig tartott, amíg a tiziket nem.
A Saint Ethienne ellen is öszsekülömböztek a 11-esen. Hihetetlen amúgy. Ez semmiképpen nicns jó hatással egy csapatra.

Nem értem Emery miért nem csinál egy huszár vágást, és vet véget ennek az ellentétnek... Jelölje ki a rugót, és utána nincs apelláta.

Mondjuk Neymart sem értem hogy, ennyire semmibe veszi a jelenlegi csapattársait. Értem én hogy itt ő a helyi Messi / Ronaldo, de ez akkor is gusztustalan.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.09.18. 13:35:14

csababarca írta:Azért nevetek kicsit, mert az volt itt a nagy megmondás, hogy mennyivel jobb lesz neki, mert minden szabadrúgás meg 11es az övé fixen. :lol: mennyivel jobb számai lesznek így.
ahha. ez megint nagy bemondás volt az okosoktól itt, csak a szokásos.
Tegnap is Neymar rúgta az összes veszélyesnek tűnő szabadot, az összes szögletet. És nagyjából eddig a meccsig tartott, amíg a tiziket nem. 5 perc alatt ki fogja onnan Cavanit penderíteni a brazil, a góljait meg Mbappe vagy kb bármelyik hasonló center meg fogja lőni, pedig nálam nagyon jó focistának számít az uru, mert maximálisan tudja, h miben erős és pontosan azt csinálja a pályán, nem úgy, mint pl nálunk most Suarez haverja.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.09.18. 11:31:14

csababarca írta:Azért nevetek kicsit, mert az volt itt a nagy megmondás, hogy mennyivel jobb lesz neki, mert minden szabadrúgás meg 11es az övé fixen. :lol: mennyivel jobb számai lesznek így.
ahha. ez megint nagy bemondás volt az okosoktól itt, csak a szokásos.
Mondjuk láthatóan még maga Neymar is erre számított, szóval nem volt ez olyan nagyon a valóságtól elrugaszkodott bemondás. Azt se hiszem, hogy Cavanira nem fognak rászólni idővel felülről, pedig Neymarra kéne inkább. Meglátjuk, kíváncsi leszek mi lesz a vége, viszont nem vagyok benne biztos, hogy Emery képes lesz kezelni ezt a kialakult helyzetet. Viszont a 222 milliós sztárigazolást meg nem hiszem, hogy a tulajok hagyják "boldogtalannak", legalábbis én nagyon meglepődnék, ha ezek után a jövőben se lőhetne semmit. Jót röhögnék, de kétlem, hogy így lesz.
Válasz küldése