La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.10.13. 00:46:38

https://www.youtube.com/watch?v=qdMsxT4Flww" target="_blank

A bukta ellenére Alená a videó alapján meggyőzően teljesített a Numancia ellen (a meccset amúgy nem láttam).
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.12. 13:06:37

MesQueUnClub írta:Hát a vezetés hamar meglett :D
Nézted a meccset eddig? Milyen a játék, ki hogy teljesít? Én nem tudom sajna, de kíváncsi lennék pl Riqui hogy tolja ma - a legkisebb a pályán, 8-as, középpályán van ha jól láttam az utolsó 2 perc alapján.
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2017.10.12. 12:09:13

Hát a vezetés hamar meglett :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.12. 11:42:33

Aki épp ráér és van kedve, 12:00-tól játszik a Juvenil A.

Barça Juvenil A XI vs Girona: Iñaki - Chumi, Mingueza, Arnau, Alfonso - Monchu, Collado, Riqui - Edgar, Juan, Kike

Itt adni fogják elméletileg.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.10.11. 22:41:53

Samper írta:Mi lett ma?
1-0 nem ide
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.10.11. 22:31:58

Mi lett ma?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.10.09. 09:05:00

palesz77 írta:A B-s srácok X-eltek csak sajna, de várható volt azért, hogy nem lesznek olyan eredmények mint tavaly. Így is elég jól állnak szerintem, amit láttam, az nem is volt vészes. Alena és Cucu egész jók voltak abból amit láttam, rajtuk kívül még Arnáiz és Ortola tetszett, de fél szemmel néztem csak most.

A Juvenil A viszont végre gálázott egyet, 6-2-re nyertek. Riqui adott egy nagyon szép gólpasszt. =D> Összefoglaló alapján ha jól veszem ki végre a középpályán játszott, sajna nem adta semmi, úgyhogy nézni nem tudtam.
Otthon az Oviedo ellen, ha nem is kötelezően, de minden esély meg lett volna egy győzelemre. Alena szerintem baromi jól játszott, olyan labdákat adott, hogy öröm volt nézni, iszonyatos hogyan lát a pályán és megfelelő technikai tudása is van. Jól érvényesül ebben a kicsit előretoltabb szerepkörben is, de kicsit hátrébb, amolyan irányító szerepkörben az igazi szerintem. Gerardot nem igazán értem. Vitinhoval is nem tudom mit akar. Össze-vissza rakosgatja a pályán, ráadásul legtöbbször szélsőt játszik, ami láthatóan nem fekszik neki. Még egyszer sem láttam olyat tőle, ami arra predesztinálná, hogy megvegyük.
A védelem pedig a másik. Ott volt Tarín erre inkább beteszi Costát. Lehet, hogy kicsit hazabeszélek, de nem tetszik ez a tendencia, hogy az idősebb kölcsönjátékosokkal van tele a kezdő. Egy-kettő elfér, de Tarín szerintem Martinez helyett is simán elférne. Persze, ha Cuenca játszik kell mellé valami tapasztaltabb, de Rodri se egy nyeretlen kétéves. Bár előbbit meg kell követnem, mert amennyire szkeptikus voltam vele kapcsolatban, annyira megváltozott a véleményem. Nagyon jól teljesít és még csak 17 éves. Viszont Santi Buenot sajnálom. Igaz, hogy csak a válogatottban láttam, de ott baromi jól tolta. Nem értem minek vettük meg, ha Gerard egyáltalán nem számol vele, még lehetőséget sem adott neki. Annyi pozitívum mindenesetre volt, hogy végre Morer kezdett és nem egy kh-t tett ki Gerard, bár nem hazudtolta meg magát és lecserélte.

Arnaizzal én nem értek teljesen egyet. Igaz, hogy gólt lőtt, de semmi extrát nem látok benne. A játék képe alapján számomra bebizonyosodott, hogy Ferránt és Falit egyszerre hiba játszatni, főleg egy védekezőbb stílusú játékos mellett. Akkor már inkább Alenat a kp-ra és Alfarot szélsőnek. Tavaly az egyik legjobbunk volt, nélküle biztos nem jutottunk volna fel, most meg ő is folyamatosan pihen. Én úgy látom, hogy a pontvesztésekben csúnyán benne van Gerard keze. Amilyen stabil kezdőt alakított ki tavaly és jókat tudott húzni, akkora káosz van jelenleg.
Én bízom benne, hogy a középmezpőnyben tudunk végezni, bár mondjuk most a Numanciához fogunk utazni, ami nem sok jóval kecsegtet, ha pedig nullázunk nagyon rossz helyzetbe kerülünk.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.08. 21:36:30

A B-s srácok X-eltek csak sajna, de várható volt azért, hogy nem lesznek olyan eredmények mint tavaly. Így is elég jól állnak szerintem, amit láttam, az nem is volt vészes. Alena és Cucu egész jók voltak abból amit láttam, rajtuk kívül még Arnáiz és Ortola tetszett, de fél szemmel néztem csak most.

A Juvenil A viszont végre gálázott egyet, 6-2-re nyertek. Riqui adott egy nagyon szép gólpasszt. =D> Összefoglaló alapján ha jól veszem ki végre a középpályán játszott, sajna nem adta semmi, úgyhogy nézni nem tudtam.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.10.08. 18:41:47

Na, pont akkor indítottam el, amikor jött a Barcás gól. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.08. 18:02:16

Barca B - Oviedo
Katt

Barcelona B line-up (official): Ortolá - Morer Costas Cuenca Cucurella - Busquets Fali Ferran - Aleñá Lozano Arnáiz
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.10.01. 21:34:54

Remélem a válogatott szünetben Valverde beszáll a B-sek edzéseibe.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.01. 20:38:06

BarcafanTomee írta:Ők bevállalták a büntetést? Vagy délután óta ennyit romlott a helyzet?
Nem hiszem, hogy lesz büntetés, a Nàstic, a Barça és a játékvezetői hármas megegyezett abban, hogy a meccs elhalasztása lenne a legjobb megoldás, a La Liga pedig elfogadta a kérvényt.

Egyébként a Nàstic indítványozta a dolgot, mert az ő stadionjukban lett volna megtartva a találkozó.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.10.01. 20:34:27

palesz77 írta:A Barca B meccsét elhalasztják biztonsági okokból.
Ők bevállalták a büntetést? Vagy délután óta ennyit romlott a helyzet?
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.01. 20:23:00

A Barca B meccsét elhalasztják biztonsági okokból.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2035
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2017.10.01. 11:27:18

Samper írta:Állítólag Valverde kérte a vezetőséget, hogy télen szórják ki a keretből a fölösleget, hogy maradjon lehetősége a fiatalokkal való foglalkozásra.
Nagyon jó gondolat, ha igaz. Arda Paco Gomes mehetne nyugodtan.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19551
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.10.01. 11:04:19

S.Agüero írta:
Samper írta:Állítólag Valverde kérte a vezetőséget, hogy télen szórják ki a keretből a fölösleget, hogy maradjon lehetősége a fiatalokkal való foglalkozásra.
Állítólag. :D Forrás?
Sport hozott le ilyet.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.10.01. 10:48:09

Samper írta:Állítólag Valverde kérte a vezetőséget, hogy télen szórják ki a keretből a fölösleget, hogy maradjon lehetősége a fiatalokkal való foglalkozásra.
Állítólag. :D Forrás?
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.10.01. 10:33:45

Állítólag Valverde kérte a vezetőséget, hogy télen szórják ki a keretből a fölösleget, hogy maradjon lehetősége a fiatalokkal való foglalkozásra.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.09.29. 16:48:08

Gareth Tello írta:Aleñá októberben, a szlovákok elleni Eb-selejtezőn debütálhat a spanyol U21-es válogatottban. :)

Itt a teljes keret: http://pbs.twimg.com/media/DK4uhQeWkAMtr4y.jpg" target="_blank

Jó néhány olyan középpályás szerepel a listán, aki hétről hétre a La Ligában játszik, ráadásul nem is rosszul. Nem lesz könnyű dolga Aleñának. :D
Egy páran előtte vannak a sorban, de kaphat azért játékperceket. Az U19-et már rég kinőtte szerintem, de még "újonc" a csapatban a fiatalabbak közé tartozik, de elég jó szezont fut eddig és ha Valverdetől lehetőséget is kap majd lesz esélye a válogatottban is. Csak ezért gáz, hogy ennyien vagyunk a középpályán, így ha az "erősebb" 3-4 játékost pihenteti is Ernő, akkor is lesznek akiknek kell a perc. Ezért lenne jó egy alapos takarítás a középpályán.
Forca Barca!!!!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.29. 13:03:28

Aleñá októberben, a szlovákok elleni Eb-selejtezőn debütálhat a spanyol U21-es válogatottban. :)

Itt a teljes keret: http://pbs.twimg.com/media/DK4uhQeWkAMtr4y.jpg" target="_blank

Jó néhány olyan középpályás szerepel a listán, aki hétről hétre a La Ligában játszik, ráadásul nem is rosszul. Nem lesz könnyű dolga Aleñának. :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.09.27. 15:27:25

4-től megint Ifi BL, a Barca kezdője.

Itt meg közvetlenül meccs előtt szerintem lesz link is.

Hát nem lett, itt van viszont két opció:
Katt1, katt2.

szerk.: Na, 1-0 lett ez is a kicsiknek, Gomez lőtte most a gólt. Riqui megint hamis 9-es volt, ha továbbra is itt játszatja az edző, szerintem nagyon nem fog fejlődni.. Labdával alig találkozik, 165 magas létére 2 védő között van folyton. Teljesen posztidegen ott, a végén kikerült balszélre, lényegesen jobb lett. De a mezőnymunkája ennek ellenére megint baromi jó volt, rengeteget melózik, ez nagyon biztató.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.09.26. 15:52:31

Gareth Tello írta: Vitinho azért mutatott szép dolgokat is, de igen hullámzó a teljesítménye, és abban egyetértek, hogy Alfaro és Pérez is több játékpercet érdemelne. Alfaro a gólokat szép számmal rugdosta tavaly, az előkészítésből is kivette a részét, Pérez pedig csereként beállva eddig mindig sokat tudott adni a gyorsaságával és a cselezőkészségével. Illetve ő is érzi a kaput. :) Vasárnap a Nàstic ellen megnéznék egy Aleñá-Busquets-Galarreta középpálya által támogatott Pérez-Lozano/Cardona-Alfaro támadósort. (Abel Ruizt azért hagytam ki, mert ő az U17-es világbajnokságon lesz a spanyolokkal.)

Tarín sérülése elvileg nem súlyos, remélem, hamarosan visszatérhet a kezdőcsapatba Palenciával együtt...

Cuenca egyébként szerintem jól szállt be Martínez sérülése után. Kicsit szertelen és tapasztalatlan még (17 éves mindössze :D ), de ügyes és egész technikás játékosnak tűnik.
Nekem olyan érzésem van, mintha edzőváltás történt volna. Egyre kevesebb saját nevelés vagy fiatal játszik. Látványosan nem bízik bennük. Ott van Santi Bueno például akiben nagyon bíztam, iszonyatosan tehetséges játékos, de még egy percet sem kapott. Két meccsét láttam a VB-n, de engem nagyon meggyőzött. Nem véletlenül 27x-es stabil U20-as válogatott 18 évesen, ráadásul pont úgy vettük a szezon végén, hogy a Juvenilből kerüljön fel.
Palencia hiányában is inkább beteszi jh-nak Tarínt vagy most, hogy lesérült David Costast, aki csak egy évre van itt kölcsönben, a helyére, mikor ott van Morer, aki igazi jobbhátvéd. A Granada ellen például kifejezetten jó volt, azóta még a keretben sincs.

Nagyon rossz üzenet ez a fiatalok felé. Nyilván van ahol indokolt rutinosabb, idősebb játékosokkal számolni. Erősebb bajnokság, szükség van rájuk is, ilyen volt tavaly például Alfaro, most Choco vagy Galaerreta.
De elég szomorú, hogy a Lugo elleni kezdőben össz-vissz 4 húsz éven aluli volt, és összesen 3!!! saját nevelés. (az igazsághoz azért hozzá tartozik, hogy a cserék saját nevelések voltak)
Annak viszont örülök, hogy Busquets-re ennyire számít, szerintem nem is okoz csalódást.
Forca Barca!!!!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.26. 11:15:43

Chino írta:Gerardnak el kellene gondolkoznia, hogy Vitinhot ki kéne onnan pakolni és Alfarot használni. A tavalyi szezonban az egyik legfontosabb játékosunk volt, most meg már a keretbe sem nagyon teszi be. Nem tudom mi van a háttérben, de ez így nem OK. Vagy Carles Perezt. Személy szerint nagyon tetszik a játéka.Én igazán a brazilban sem látok túl sokat, még a B-ben is kb. középszer, csak sajnos bérelt helye van.
Falit meg nagyon el kéne már felejteni középen. Persze Tarin is megint lesérül, csóró gyereknek úgy néz ki ez a szezonja is úszik. De ez a kh jobbhátvéd pozícióba is nagyon "okos" húzás. Úgy kellene Palencia, mint egy falat kenyér. De inkább hozná fel Moreyt. Sokkal többet érnénk vele.
Vitinho azért mutatott szép dolgokat is, de igen hullámzó a teljesítménye, és abban egyetértek, hogy Alfaro és Pérez is több játékpercet érdemelne. Alfaro a gólokat szép számmal rugdosta tavaly, az előkészítésből is kivette a részét, Pérez pedig csereként beállva eddig mindig sokat tudott adni a gyorsaságával és a cselezőkészségével. Illetve ő is érzi a kaput. :) Vasárnap a Nàstic ellen megnéznék egy Aleñá-Busquets-Galarreta középpálya által támogatott Pérez-Lozano/Cardona-Alfaro támadósort. (Abel Ruizt azért hagytam ki, mert ő az U17-es világbajnokságon lesz a spanyolokkal.)

Tarín sérülése elvileg nem súlyos, remélem, hamarosan visszatérhet a kezdőcsapatba Palenciával együtt...

Cuenca egyébként szerintem jól szállt be Martínez sérülése után. Kicsit szertelen és tapasztalatlan még (17 éves mindössze :D ), de ügyes és egész technikás játékosnak tűnik.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.09.26. 10:59:56

Samper írta:
palesz77 írta: Ezt hogy érted pontosan?
Úgy, hogy a leginkább neki való poszt a baloldali középpálya. Lát a pályán,remekül bánik a labdával, kitűnően ad be és nagyon jó az 1 az 1-ben játékban.
Alba kb. ugyanez. Cucu a modern balhátvéd mintapéldánya. Jól ér fel a támadásokhoz és a védekezése is rendben van. Érzi a kombinatív játékot, neki a széljáték az erőssége. Pont emiatt 2 éven belül komoly konkurenciája lehet Albanak.

Megint annyira tipikus volt, Volt egy rakat helyzetünk, a Lugonak szinte semmi, aztán kapunk két fejesgólt a 45 meg 90. percben.
Gerardnak el kellene gondolkoznia, hogy Vitinhot ki kéne onnan pakolni és Alfarot használni. A tavalyi szezonban az egyik legfontosabb játékosunk volt, most meg már a keretbe sem nagyon teszi be. Nem tudom mi van a háttérben, de ez így nem OK. Vagy Carles Perezt. Személy szerint nagyon tetszik a játéka.Én igazán a brazilban sem látok túl sokat, még a B-ben is kb. középszer, csak sajnos bérelt helye van.
Falit meg nagyon el kéne már felejteni középen. Persze Tarin is megint lesérül, csóró gyereknek úgy néz ki ez a szezonja is úszik. De ez a kh jobbhátvéd pozícióba is nagyon "okos" húzás. Úgy kellene Palencia, mint egy falat kenyér. De inkább hozná fel Moreyt. Sokkal többet érnénk vele.

Nyilván jobban ért az edző hozzá, de szerintem a makcsságán úszhat el a szezon. Még szerencse, hogy Alena felhúzta a góllövő cipőt, pedig nem ez volt a legjellemzőbb rá.
Forca Barca!!!!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.09.26. 05:46:11

palesz77 írta:
Samper írta: Ini utód a Cucu lesz.
Ezt hogy érted pontosan?
Úgy, hogy a leginkább neki való poszt a baloldali középpálya. Lát a pályán,remekül bánik a labdával, kitűnően ad be és nagyon jó az 1 az 1-ben játékban.
Válasz küldése