Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.17. 15:14:58

Barca_10 írta:
Akkor lényegében Suarez kéne, csak rossz napok/forma nélkül. Mert ha Suarez helyett kéne valaki, aki tényleg hibátlan, akkor CR aki a legközelebb áll ehhez.

Amúgy a fent említettek közül szerintem Aubameyang meg Dybala nem illene jobban a képbe, mint Lajos, Dybala el is mondta, hogy bármennyire isteníti Messit, nem szeret vele játszani.

A két fiatal még nagyon a jövő zenéje, MBappe lehet nem tud róla, de örökre eladta a lelkét az ördögnek, Jesushoz meg kisebb csoda kellene, de talán minimális esély lenne az Ő megmozdítására.

Lényeg a lényeg, szerintem Griezmannon kívül másra nem lenne esélyünk, pláne ha még a középpályára is hoznának valakit.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.10.17. 14:54:22

Griezmannt én szívesen nézném Suárez pozíciójában, de mostanában például Icardi is elég jó formában tolja.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2017.10.17. 14:49:57

recrea írta: Most emiatt mindenképp belém kellett állnod?! :D

Ha így ismered, akár írhatsz is róla :)
Ha Anglia, akkor Arsenal, így nem vetemednék arra, hogy egy tőtenemes srácot figyeljek minden héten. Az tuti, hogy elég abszurd helyzet a mai, hogy egy ex-espanyolos edzőnek és csapatának fogok este drukkolni :D

Amúgy az tény, hogy a hurrikán már túlszárnyalta az utóbbi évek "angol csodacsatárjait", így talán azon kevesek közé fog tartozni, akik megállják a helyüket külföldön is :)

Ha bejelentkezünk érte, nem fogok ágálni ellene :)

(amúgy simán megérte a kis zrika :P :D )
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.10.17. 13:55:45

Fecooo írta:
recrea írta:
Sokan leoltják Keane-t, én nem tudok mit mondani, sztem ha kétszer láttam játszani, de most pl ő fossa legjobban a gólokat.
Melyik az a Keane, amelyik fossa a gólokat? :P

Csak nem Kane-ra gondoltál? :D
Most emiatt mindenképp belém kellett állnod?! :D

Ha így ismered, akár írhatsz is róla :)
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2017.10.17. 13:53:59

recrea írta:
Sokan leoltják Keane-t, én nem tudok mit mondani, sztem ha kétszer láttam játszani, de most pl ő fossa legjobban a gólokat.
Melyik az a Keane, amelyik fossa a gólokat? :P

Csak nem Kane-ra gondoltál? :D
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.10.17. 13:28:29

Lehet álmodozni arról, hogy Jesus vagy Mbappe vagy akárki más idejön, de az igazság az, hogy élcsapattól, ahol sok pénz is van, nem fogunk tudni igazolni. A PSG, Man. City, MU, Chelsea, Juventus, Bayern, Real olyan csapatok, akiktől már jó ideje nem tudtunk senkit elhozni, egyedül Lucas Digne-t, aki ugyebár Párizsban létszámon felüli volt. Élcsapat éljátékosát nem is tudom mikor tudtuk utoljára elhozni. Talán az Inter-től Ibra volt, akit így el tudtunk hozni (az én ilyesfajta olvasatomban az Arsenal, Roma, Atletico, Liverpool, Dortmund másodvonal, akik ha jól összerakják a csapatukat, meg tudják fogni az elől lévő 8ast 1-1 meccsen vagy szezonban, de jellemzően tőlük igazolnak és jellemzően ezüstnél többre nem futja nekik). Persze sokszor nem is volt rá szükségünk, de kosarat kaptunk akármikor akartunk tőlük igazolni, ugyanakkor ők el tudtak tőlünk vinni játékosokat. Alves,Thiago,Neymar talán a legfájóbb távozóink.
Tehát ha reálisan akarunk szétnézni - pláne ameddig ez az inkompetens vezetőség, átigazolásokért felelős team van a csapatnál :roll: - akkor a fentebbi 7 csapatnál nézelődni sem érdemes.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.10.17. 11:46:38

Én nagyon jó csatárnak tartom Lewát, meglehetősen sok klasszis megoldást láttam tőle, de ha a Bayern szenved, akkor Lewa sem tud sok mindent csinálni, nem veszi vállára a csapatot, alig lő gólt váratlan szituból.

Aubaval is az a gondom, h beállt csapat ellen csak szenvedne a 16-oson belül, én valahogy nem látom az ő hasznát nálunk, pedig kedvelem és jó focis is.

Sokan leoltják Keane-t, én nem tudok mit mondani, sztem ha kétszer láttam játszani, de most pl ő fossa legjobban a gólokat.

Griezmannt sem tudom hova tenni, egyszer klasszis, másszor kb semmi, zeró.

Jesus, Mbappe valszeg klasszis lesz, de ők mozdíthatatlanok és sztem még van bennük kockázat, bár a francia múltkor megvett, eszelten laza és “pofátlan”.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2017.10.17. 10:26:50

davi10 írta:Kire gondolsz? CR-re?
Olyan játékosra gondolok akinek döntő pillanatban nem remeg meg a lába és bevágja ahogy illik,vagy egy villanassal felénk tudja billenteni a mérleg nyelvét. Na mármost Suarez ilyen játékos függetlenül attól hogy most nincs formában,de ide lehet sorolni Lewat,Aubameyangot és akar Dybalat is,bár ő is inkabb Messi-poszt és kicsit csalóka. Grízmann tavaly bizonyította hogy döntő pillanatokban nem képes adni azt a pluszt ami kell a győzelemhez. Kövezzetek meg,de nekem Higuain érzésem van vele kapcsolatban. Az ifjoncok közül pedig ahogy Csaba is írta Mbappét és Jesust érdemes figyelni,kar hogy mindkettő esélytelen.

OFF: Nem CR-re gondoltam,ő és Messi külön kategóriák. Ok ketten azok akik a meccsek 70%-át el tudják dönteni és ilyenből nagyon kevés van és volt már a múltban is. Suarez a Liverpoolban volt ilyen,mind tudjuk, majdnem bajnokot csinált belőlük,meg lehet nézni hol tartanak nélküle. Nem csak mi leszunk bajban ha Messi kimegy hanem a Madrid is CR utan lehet ott akármilyen középpálya,az már megvolt tavaly is,de van ra pár forintom hogy ha CR nem hoz ilyen tavaszt valószínűleg 0 kupával zárják a szezont.
OFF vege.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.10.17. 09:42:44

davi10 írta:
Kire gondolsz? CR-re?
viccen kívül kb ő az egyetlen ilyen csatár :D

Lehet itt Cavanizni, Lewazni, de ők se bizonyították az idézetteket.
Semmivel nem lennénk velük beljebb, mint Lallerral.

Most én pl személy szerint figyelem MBappét, és Gabriel Jesust, bennük látom azt, hogy idővel könyörtelen befejezőkké váljanak. És már azért bizonyítottak is, a francia pl nulla kockázatot rejtene magában, de a brazil is nagy valószínűséggel top 9es lesz.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.17. 09:33:06

Barca_10 írta:Suarez helyett olyan csatár kell(ene) aki fejben erős,és a döntő pillanatokban tudja adni azt a pluszt ami szükséges. Grízmann egyiknek sem felel meg. Ő csak mindenben jó de semmiben sem klasszis.
Kire gondolsz? CR-re?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2017.10.16. 23:24:53

Grízmann fölösleges lenne ide,van már elég kutyauto így is a csapatban,nem hianyzik meg egy örökvesztes is. Emellé meg Messi posztján játszik.Suarez helyett olyan csatár kell(ene) aki fejben erős,és a döntő pillanatokban tudja adni azt a pluszt ami szükséges. Grízmann egyiknek sem felel meg. Ő csak mindenben jó de semmiben sem klasszis.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.16. 23:03:25

A München alapból se engedné el szerintem, ők nem adják el azt, akit nem akarnak. De ő se hiszem, hogy jönne, láthatóan baromi jól érzi ott magát, tesó jó ha fél évig itt lesz még kb, válogatott csapattársakból meg Madridban több lenne sajnos, nemrég hosszabbított is.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.10.16. 22:52:59

Gareth Tello írta:Aguilar a Sky Sportsra hivatkozik, a Sky pedig annyit jelölt meg forrásként, hogy "according to reports in Spain...", ami alighanem a Don Balónt jelenti, mivel ők hozták le elsőkét ezt a sztorit... :D Szóval szerintem senki se kezdje el beleélni magát a dologba.
Tudom, csak az én szememben némi hitelt adott a dolognak, hogy átvették megbízhatóbb arcok is. Persze lehet, hogy ők is csak álmodoznak. :D

Mindenesetre ha az ő fejével próbálok gondolkozni, azért nem lenne olyan ördögtől való dolog a visszatérés. Itt van a testvére (aki jó barátja is), a válogatott csapattársai, itt nőtt fel, nívósabb bajnokság, mostmár tuti hely a kezdőben, (remélhetőleg) jobb lehetőségek a BL-ben. Emellett azért jobb a klíma is, főleg egy brazil származású csávónak. De persze valószínűleg simán beint a Bayern, ha egyáltalán van bármi alapja a pletykának. Látták, hogy a PSG meg a Pool is simán megtehette, és nem dőlt össze a világ.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.10.16. 19:59:22

Dobálózunk a középpályásokkal, holott egy normális csatár-igazolás sokkal égetőbb lenne.
A Busquets-Xavi-Iniesta középpályát el lehet felejteni. Az egyszeri és megismételhetetlen volt. Nemcsak klasszis játékosok voltak, hanem a mi rendszerünkben felnőtt, egymás játékát csukott szemmel olvasni képes játékosokról volt szó. Hozhatunk ide egy Verratti-Coutinho duót, biztos [auto_cenzúra] lenne, de a hajdani szintet nem ütné meg. Azt sem szabadna elfelejteni, hogy Messi mostmár jóval nagyobb részt vállal a szervezésből és megy is neki nagyon szépen, pláne a régi-új pozíciójában. Jelenleg a középpályánkra ott van Turan,Gomes és Rafinha akik létszámon felüliek, kölcsönben Samper és a tarcsiban Alena. Talán előbb kellene Roberto-nak normális mennyiségű játékpercet szánni a középpályán, ahelyett, hogy csere-jobbhátvédet csinálunk belőle - megint.
Persze, én is örülnék ha Thiago visszajönne - miatta járok ki a Bayern meccseire- de jelen pillanatban Griezmannra mondjuk nagyobb szükség lenne.
A középpályánkra a Busquets,Paulinho,Roberto,Denis,Rakitic,Iniesta,Samper 7es jövőre tökéletes lesz, utána jöhet Alena is, ha Iniesta visszavonulna, vagy lelépne. Ki menjen el innen ha mondjuk Coutinho-t már januárban hozzuk?
Előre viszont nagyobb bajban vagyunk, mert Messi középre tolásával Suárez-t teljesen "megsemmisítettük", Paco pedig nem csoda, hogy a kezdő közelébe sem kerül - egyszerűen nincs posztja ebben a felállásban. Deulofeu és Dembelé azok, akiknek ez a formáció fekszik, illetve talán még Vidal, bár úgy tűnik ő sem igazán opció Valverde számára - ha már inkább Gomes-t dobta a kezdőbe a hétvégén.
Én az elkövetkező átigazolási időszakban megpróbálnám Griezmann-t elhozni, illetve egy tapasztaltabb jobb-bekket keresni Semedo mögé.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.16. 19:18:21

palesz77 írta:
davi10 írta:Bírom Rakétát, de bármikor beáldoznám egy Thiago-Coutinho duóért.
Ez mondjuk nem volt egy túl merész kijelentés, főleg, hogy az egész duót írtad. :D
Mondjuk ez olyan szempontból igaz, hogy nem az én pénztárcámból jönne a különbözet :D
Cestus írta:Thiago jó lenne. Vajon hány napon belül leszünk lekoptatva, hogy bejelentkezzük Eriksenért vagy De Bruyne-ért? :D
Mondjuk azt megnézem, hogy mi valaha elhozunk bárkit a Cityből, pedig De Bruyne simán megüti a szintet, őt se rugdosnám ki a keretből :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.10.16. 18:54:29

Úgy csináltok, mintha Busi fogalmatlan lenne a védekezéshez, mikor neki van az egyik legtöbb labdaszerzese, szerelése a csapatból.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2017.10.16. 18:40:07

S.Agüero írta: Próbálnék érvelni, hogyha a Busi-Xavi-Ini hármas meg tudott lenni egymás mellett a pályán, akkor a Busi-Thiago-Cou hármas miért ne tudna, te meg erre csak azt írod, hogy szerinted nem működne jól, hát oké... :)
Viszont az a hármas egyedülálló volt, hozzájuk épp nem birod hasonlitani a Busi-Thiago-Cou hármast, véleményem szerint még egy napon se emlithetők.
Viszont ott van példának az összes többi csapat, ahol nem szégyen egy védekezni is tudó játékost foglalkoztatni a középpályán. Tudom, erre a válasz, hogy egyedülállóak vagyunk. Erre az én válaszom, hogy francokat :D
Véleményem szerint a mostani középpályával semmi gond nincs azon kivül, hogy Iniesta öregszik. Támadóposzton Dembele kiesésével bajok vannak, de egy csapat sem foglalkoztathat 4klasszis csatárt.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.16. 18:37:03

Cestus írta:Szerk.: Ráadásul Francesc Aguilar is kiírta, tudomásom szerint ő elég megbízhatónak számít a Mundón belül.
Aguilar a Sky Sportsra hivatkozik, a Sky pedig annyit jelölt meg forrásként, hogy "according to reports in Spain...", ami alighanem a Don Balónt jelenti, mivel ők hozták le elsőkét ezt a sztorit... :D Szóval szerintem senki se kezdje el beleélni magát a dologba.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.10.16. 18:15:55

S.Agüero írta:
Bob_Marley írta: Más korszak, más ellenfelek. Arról nem is beszélve, hogy akkor a támadó szélsők mennyi melót beleraktak.
Ki rakott bele akkora melót Pedrón kívül?
Villa - Henry sokat beletett, Messi-Suareznel többet. Hozzateszem Deulofeu sokat dolgozik és becsülendő.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.10.16. 18:12:20

zeli39 írta:
S.Agüero írta:Istenem...

Miért, a Busi-Xavi-Ini hármasból akkor ki tudott a te meglátásod szerint védekezni?
Labdabirtoklás közben is lehet "védekezni".
Te mindig kifordítod a dolgokat ,az alapfelvetés az volt milyen lehet egy Thiago-Busquets-Coutinho hármas én szerintem nem működne jól erre te előveszed Iniestát és Xavit :-)Ebből a hármasból Thiago Alcantara védekezése a legjobb .Xavi különben is megmondta aki a Barcelonát elhagyta az ne is jöjjön vissza,,
Próbálnék érvelni, hogyha a Busi-Xavi-Ini hármas meg tudott lenni egymás mellett a pályán, akkor a Busi-Thiago-Cou hármas miért ne tudna, te meg erre csak azt írod, hogy szerinted nem működne jól, hát oké... :)
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.10.16. 17:57:30

Thiago jó lenne. Vajon hány napon belül leszünk lekoptatva, hogy bejelentkezzük Eriksenért vagy De Bruyne-ért? :D

Szerk.: Ráadásul Francesc Aguilar is kiírta, tudomásom szerint ő elég megbízhatónak számít a Mundón belül.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.10.16. 17:25:45

Bob_Marley írta:
S.Agüero írta:Istenem...

Miért, a Busi-Xavi-Ini hármasból akkor ki tudott a te meglátásod szerint védekezni?
Labdabirtoklás közben is lehet "védekezni".
Más korszak, más ellenfelek. Arról nem is beszélve, hogy akkor a támadó szélsők mennyi melót beleraktak.
Ki rakott bele akkora melót Pedrón kívül?
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.16. 17:10:48

Egy Don Balón pletykára azért ne nagyon alapozzatok, nagyobbat fogtok csalódni, mint én a nyáron a Verratti sagánál. :D
zeli39 írta: a németek azért Thiagót rákényszerítették a védekezésre is de azért nem az a erőssége:-)
Tavaly a top 5 bajnokságban a legtöbb közbelépése/interceptionje volt, minden posztot figyelembe véve. Egyáltalán nem védekezik olyan rosszul, emlékeim szerint nálunk se lustálkodott nagyon anno.
davi10 írta:Bírom Rakétát, de bármikor beáldoznám egy Thiago-Coutinho duóért.
Ez mondjuk nem volt egy túl merész kijelentés, főleg, hogy az egész duót írtad. :D
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2017.10.16. 16:39:45

davi10 írta: Bírom Rakétát, de bármikor beáldoznám egy Thiago-Coutinho duóért.
Csak így eljátszani a gondolattal hogy Gomest, Rakit akár még Suarezt is eladjuk és érkezik Thiago-Coutinho meg Grizi :mrgreen: :mrgreen:
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.16. 16:33:57

S.Agüero írta:El is csöppennék egy Busi ; Thiago/Verratti ; Coutinho középpályától. :mrgreen:

A Barcelona letett Coutinho megszerzéséről és minden erejüket Thiago Alcantara visszahozatalára áldozzák. A Mundo szerint.
Többször leírtam, hogy mekkora hiba volt elengedni a srácot, szerintem bármikor beférne, és a játékot is érti. Nem tudom mi folyik a Bayern háza táján, de több helyen is olvastam, hogy most lehet esély visszahozni (pedig nyáron még úgy volt, hogy viszik a kistesót is.)

Az más kérdés, hogy mennyire tenne jót a reputációnknak, ha Couthinhoval tényleg kötöttek egy megállapodást, hogy télen jöhet, erre vele is bejátszuk azt, mint Serivel.

Bírom Rakétát, de bármikor beáldoznám egy Thiago-Coutinho duóért.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése