Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.10.20. 22:48:11

https://twitter.com/CatalanEdition/stat ... 5782033408" target="_blank

Ezt a cuccot kb. egy hete linkeltem be, itt (már?) szombat volt. A Malaga meg tuti, hogy erre a meccsre készül már egy hónapja. :D Azért az némi megnyugvással tölt el, hogy nincs már ott Kameni meg Sandro.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.20. 22:44:17

Lemaradtam valamiről?

Én úgy tudtam hogy vasárnap lesz a meccs, pláne hogy mi szerdán játszottunk BL-t, mikor rakták át?
Vagy csak én vagyok ennyire 1 bites? :lol:


Nagyon nehéz meccsre számítok, becsapós hogy nem megy a Malagának, szinte tipikus lenne, ha ellenünk szívnák fel magukat, szóval nem szabad lebecsülni őket , és valahogy meg kell szerezni a 3 pontot ellenük!

Ha sikerül, akkor már mondhatjuk hogy előrébb vagyunk ilyen szempontból mint tavaly, mert tavaly ilyen csapatok ellen bukdácsoltunk rendesen.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.10.20. 22:09:59

Messi haverja és protezsáltja a gyerek, így előbb-utóbb el fog jutni oda, hogy rendszeresen lehetőséget kapjon.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.10.20. 21:56:16

https://m.facebook.com/VivaFCBarcelona1 ... =3&theater" target="_blank

Nekem ez nagyon gyerekes, pláne most amikor a csapategyseg mindennél fontosabb
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.10.20. 21:43:48

Nero. írta:https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 0359053985

Digne megint villoghat, Vidal egy darabig kezdo volt most már a keretbe se fér be (?), Denist a hétközi hisztije után biztos hogy nem neveztem volna.
Nagyon nem pihentetnék, nyerni kell és ezt az 5 pontot tartani a klasszikusig
Milyen hiszti?
Sztem sima meccs lesz, Messi repihent szerdán :) Digne meg többet érdemel, mint amit eddig kapott, én kedvelem, melós, szerény.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.10.20. 21:32:36

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 0359053985" target="_blank

Digne megint villoghat, Vidal egy darabig kezdo volt most már a keretbe se fér be (?), Denist a hétközi hisztije után biztos hogy nem neveztem volna.
Nagyon nem pihentetnék, nyerni kell és ezt az 5 pontot tartani a klasszikusig
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.16. 22:58:39

Enrique írta:
palesz77 írta:Nem tudtam ide rakjam-e, vagy a humorba. Pillanatkép Messi szabadrúgása előtt. :lol: Tipikusan a "minél tovább nézem, annál jobb" kép. :D
Ezt felteszem FB-ra, ha nem bánod :D
Csak tessék, röhögjenek mások is. :D
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2017.10.16. 22:42:34

palesz77 írta:Nem tudtam ide rakjam-e, vagy a humorba. Pillanatkép Messi szabadrúgása előtt. :lol: Tipikusan a "minél tovább nézem, annál jobb" kép. :D
Ezt felteszem FB-ra, ha nem bánod :D
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.10.16. 21:26:04

A meccset sajnos nem láttam, most néztem végig egy hosszú összefoglalót róla.

Érdekes, hogy az elmaradt tizikről még nem esett szó. Az első féldőben Gabi buktatta Messit, igaz, hogy elvesztette volna a labdát, de szerintem büntetőt ért volna a szabálytalanság. A másik meg Savic kezezése a második félidőben, itt meg nem is lehet vita.

Azért sokkal több helyzetünk volt a meccsen. Grizinek volt 2 nagy ziccere meg a góljuk, de utána már csak olyan lövéseik voltak amiket könnyedén hárított Mats. A második félidőben valóban megnyerhettük volna a meccset. E miatt sajnálhatjuk kicsit a meccset, de nem nyerhetünk mindig, ez most talán belefért.

Mats két védése parádé volt, nem véletlen, hogy ő lett itt a meccs embere. Messi könnyedén megnyerhette volna a meccset. Az a lövése még 0-0nál, olyanból 10-9et bever a sarokba, most épp mellément. Előtte meg a kapufája, Oblak se érte volna el. A végén meg leolvasta sajnos a szándékát, de túl közel is volt. Örömteli viszont, hogy végre Suarez szorult helyzetben betette, még ha majdnem elszúrta ezt is. A végén meg Gomes ha jól leteszi ki tudja mi lett volna...

Jó kis hangulatos stadionjuk lett a matracosoknak.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2017.10.16. 11:36:52

Én személy szerint örülök annak, hogy Valverde más felállással próbálkozott, még ha nem is jött be most, viszont reméljük ő is tanul ebből is. Elmúltak már azok az idők, mikor mindenkit a saját sablon játékunkkal agyon tudtunk verni. Ma már összejött a mezőny, Európa szinten 6-8 csapat szinte azonos erőt képvisel, van aki pedig előttünk is van. Anno Pep is sokat variált, emlékszem egy Classicora ő is 2 csatárral ment neki, és bejött. Szóval én értékelem egyrészt azt, hogy mert váltani, másrészt azt, hogy látta és érezte e hibát, és bele mert nyúlni. Szóval egy piros pont neki!
Gomes a végén nem volt rossz, azért meg nem tapsolom, mert ennyi lehetőségből még lehet én is lehoztam volna egy jó teljesítményt. :-) Ha másért nem, akkor azért jó, hogy mutatott valamit, mert hátha így tartja az árát, és nem apróért viszik el.
Suarez lábában maradt a győzelmünk, szerintem ott Gomes jól centerezett. De nekem ez a Suarez már jelentősen jobb volt, mint a korábbi meccseken. Reméljük lassan belelendül.
A Bl-re én rotálnék, több helyen is változtatnék, valami ilyesmi kezdővel mennék ki:
TS - Semedo, Masc, Umtiti, Digne - Paulinho, SR, Denis - Vidal, Messi, Suarez
Ronaldinho0408
Jugador del Barça
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:16:37
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.15. 19:13:07

Erdekes, mindenki ezt irja es a fooldalon is ez a cikk cime, de en most nem ereztem ennyire siralmasnak az elso jatekreszt. Persze, nem sok veszelyt tudtunk kialakitani, de az elso negyed oraban levo ket nagy helyzetet leszamitva az atleticonak se voltak hatalmas ziccerei. A goljuk sem abbol szuletett. Sokat volt nalunk a labda, ami nagyreszt meddo volt, de nem ereztem annyira fogalmatlannak a csapatot mint neha napjan.
Ugyanakkor latom, hogy viszonylag egyedul vagyok a velemenyemmel, bizonyara nem veletlenul. Talan az teveszt meg, hogy ahogyan irtatok is tobben, mostanaban adunk egy felidot az ellenfelnek. Girona es Las Palmasok ellen kevesbe tetszett amit lattam az elso jatekreszben.
Itt azert egy atletico volt az ellenfel, varhato volt, hogy helyzetbe kerulnek majd, mint ahogy az is, h nekunk nem lesz sok. A viszonylag korai goljuk meg mondanom se kell, hogy mennyire az o malmukra hajtotta a vizet.
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2017.10.15. 18:51:32

Umititi úgy néz mint aki azt se tudja mit is keres ott a tömegben. Gomes meg elfáradt azt meg kellett támaszkodnia :D
markionni
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.10.15. 18:33:52

Ez hatalmas. Andre Gomes se semmi, milyen kenyelmesen es lazan tamaszkodik ott. :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.10.15. 18:11:55

palesz77 írta:Nem tudtam ide rakjam-e, vagy a humorba. Pillanatkép Messi szabadrúgása előtt. :lol: Tipikusan a "minél tovább nézem, annál jobb" kép. :D
Időntúlinál még nagyobb volt a tumultus. :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.15. 17:50:40

Nem tudtam ide rakjam-e, vagy a humorba. Pillanatkép Messi szabadrúgása előtt. :lol: Tipikusan a "minél tovább nézem, annál jobb" kép. :D
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2017.10.15. 15:15:49

Alba-t elég sokan elővették a meccs után, jogosan , mert nem ez volt élete meccse, de azért azt ne felejtsük el, hogy amióta Neymar nincs azóta egyedül kell bejátszania a balszélt gyakorlatilag és ez még neki is sok, pedig ő aztán egy igazi futóbolond..ezt egy játékos sem bírná el. Nekem amúgy Valverde-vel ez a legnagyobb bajom, hogy ezt nem igazán tudja vagy akarja megoldani.
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2017.10.15. 14:53:54

üdv. a tegnapi meccs végül nem volt olyan rossz és a végén még el is dönthettük volna, de azért nem rossz ez a döntetlen. viszont az első félidő siralmasan gyenge volt. Messi-t meg is értem hogy nem pörgött annyira tegnap rengeteget utazott meg el is fáradt a válogatottba. azt viszont nem értem hogy Busi mi a fenétől mozgott úgy egész meccsen mint aki éppen meg akar halni, komolyan mondom (tudom alapból olyan lassú mint az anyatetű), de tegnap az ellenfél támadásainál nem ért rendesen vissza, nem lépett oda, pl. az Atleti gólnál ő volt talán a legközelebb Sáulhoz és nem hogy odalépett volna blokkolni, vagy valami nézett mint hal a tescos szatyorban, komolyan mondom annál a jelenetnél egy vemhes lajhár is métereket vert volna rá sprintben. de Albának is nagyon gyenge meccse volt tegnap, iszonyú sok labdát elszórt. Gomes nem értem mit keresett a csapatban, tény hogy tegnap nem volt annyira siralmas, de azért a jótól is nagyon messze volt. igazság szerint megint olyan támadó kezdővel állt fel Valverde, ahol sebességbe még mindig a hullafáradt Messi volt a leggyorsabb, egyszerűen nem értem hogy miért nem lehetett kezdő a Denis-Deulofeu kettős közül valamelyik, akik képesek egy kis sebességet vinni a támadásainkba, amint beállt tegnap Deulofeu egyből elkezdett jól kavargatni kint a jobboson és volt egy-két ígéretesen betett labdája.
mvik
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.10.15. 09:40:39

Subinho írta:Sajnos nem láttam csak a meccs utolsó kb 20-25 percét, az nagyon tetszett! Akartunk, mentünk előre, a győzelemért játszottunk, bár kicsit pontatlanok voltunk, de nagyon tetszett amit láttam.
Viszont a riporter többször elmondta h Gomes kb a 2. fidő legjobbja. Mi van? Tényleg ennyire jó volt? Megtanult focizni, vagy mi?
Gomes nem volt jó, de legalább ma talán először a pályán volt, csapatként voltunk partiban, ami azért nem rossz, az Atletico valamiért nagyon fáradt volt, talán, mint a Real ellen a BL elődöntőben.

Szóval összegezve győzelmet érdemeltünk több helyzetünk volt, ami sajna most nem ment be, de legalább voltak lehetőségek. Érezni, hogy valaki hiányzik még a csapatból, azt mondom viszont csapatként egységesek vagyunk, voltunk tegnap. Ami jó dolog. Egy Dembele simán tud pluszt adni a társaságnak majd.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.10.15. 09:25:24

a meccs előtt aláírtam volna az x-et, megmondom őszintén sima vereséget vártam. az utolsó 20 perc alapján viszont nyerhettünk is volna. az első félidő nulla volt, úgy látszik valverde alatt ez állandó lesz, hogy mindenkinek adunk 45 perc előnyt. ment az ötlettelen tili-toli, meg az add oda messinek majd ő megoldja, csak az volt a baj, hogy állandóan 6-an lógtak a nyakán. amin nagyon meglepődtem, hogy az atleti nagyon durván kif*ngott a végére, én még ilyet egyszer nem láttam tőlük, hogy ennyire rájuk tudunk mászni a végén...a cserék jók voltak, aránylag gomes is, főleg amikor bekerült ini pozíciójába. előtte se volt rossz, de többnyire csak az alibi oldal/hátra passzok mentek. ini cseréje jogos volt, nagyon sok labdát elszórt. robival meg dölöfiúval egyértelmű hogy feljavultunk. ezt a 4-4-2-t el kell felejteni, mert messi hamis 9esként is a félpályánál lézeng és nincs elől ember. jövő7en olympiakos, malaga, mindkettő otthon kötelező a 6 pont. jah TS-t emelném még ki, az első fi-ben volt két eszméletlen védése, ha ott elmennek 2-0-ra akkor vége a dalnak.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2017.10.15. 09:20:28

palesz77 írta:Én nem örülök az X-nek, normálisabb edzői döntések mellett ezt nyerhettük is volna. Ezt a 442-t remélem soha többé nem látjuk, nagyon nem fekszik a csapatnak. Adtunk 60 perc előnyt kb az Atmának ezzel a kezdővel.
Ezzel abszolút nem értek egyet. Szerintem ez volt idén a legizgalmasabb meccsünk, ahol úgy tudtunk pontot menteni, hogy az ATMA 110%-on játszott, szinte tökéletesen védekeztek és agresszíven kontráztak. Ha az elejétől 4-3-3-mat játszunk valószínűleg 2-3 góllal nyernek. Persze ezt utólag már ki a nyavalya tudja... Az mindenesetre beszédes, hogy itt többen sima vereséget vártak.

A három középpályás - komolyabb csapatok ellen - utoljára akkor működött igazán, amikor Alves még a csapatban volt és Alba sem a hisztijével tűnt ki. El kell fogadni, hogy ez a keret nem olyan erős, hogy elbírna három csatárt egy komolyabb csapat ellent. Persze ha az a cél, hogy kapjunk egy négyes, mint tavaly a PSG ellen, vagy elporoljanak bennünket, mint tavaly a Juve, akkor lehet ragaszkodni a 4-3-3 hoz, de jelenleg nem elég hozzá ez a keret.

Elég megnézni Busquets tegnapi játékát. Nem tudom mikor sziporkázott ennyire utoljára... =D>

Semedo védekezésben jobb, mint SR-ó, de sajnos támadásban nem. Ez a tegnapi nap tanulsága + az, hogy Alba helyett lassan kell valaki a bal szélre.
Szóval végre mindenki beleadott apait- anyait mindkét oldalon. Láttunk egy jó meccset és egy igazságos eredmény született.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.15. 09:03:24

Sajnos nem láttam csak a meccs utolsó kb 20-25 percét, az nagyon tetszett! Akartunk, mentünk előre, a győzelemért játszottunk, bár kicsit pontatlanok voltunk, de nagyon tetszett amit láttam.
Viszont a riporter többször elmondta h Gomes kb a 2. fidő legjobbja. Mi van? Tényleg ennyire jó volt? Megtanult focizni, vagy mi?
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1635
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2017.10.15. 01:27:18

Ter Stegen volt az első félidő legjobbja. Nem volt tökéletes a kezdő, de a cserék annál hatékonyabbak így. Valverde dicsérete, hogy jól cserélt. Nem mondhatunk le a támadó játékról. A válogatott forduló után szerencsés ez az eredmény, rosszabb szokott lenni. Jöhet megint hét győzelem.
André Gomes nem tudta mit játszik, szerintem az edző se, de miután megúszta a lecserélést, egész jó dolgokat mutatott. Tényleg Semedo és Ini voltak nagyon gyengék, de ma Albát sem sajnáltam volna, ha lejön. Ha kétszer verjük a Real Sociedadot és a Malagát, akkor bajnokok leszünk.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.10.15. 00:11:24

A Malagában már nincs ott Kameni, ez talán némiképp megnyugtat. :D

De amúgy igen, tavaly az egyetlen csapat volt, amelyik ellen csak 1 pontot tudtunk hozni, akiknek egy darab gólt nem rúgtunk, és akik ellen a legjobban megégtünk a bajnokságban (2-0).
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.15. 00:07:07

Cestus írta:A megkérdőjelezhető edzői döntések ellenére is lehet, hogy csak egy nem hullafáradt Messi hiányzott volna a mai győzelemhez, aki a különbséget jelentette volna a végén. Most viszont megint jön négy könnyebb meccs, lehet pihenni.

Valverde is kezdi. :D


Na Gomes be is verekedte magát a kezdőbe?! #-o :lol:


Azért a Malaga elleni meccs szerintem nagyon nem lesz sétagalopp, sőt..
Konkrétan az utolsó 2 meccsen még lőni sem tudtunk nekik gólt, szerintem nagyon kemény meccs lesz.

Hiába utolsók, ha hozzák ellenünk a szokásos játékukat, akkor aztán lesz nemulass.

Olimpiacosnak viszonylag simának kell lennie.

Ennek ellenére sokkal jobban állunk mint hittem volna.
Egy ilyen nyár után, ha valaki azt mondta volna augusztus végén, hogy mostanra, egy Atletico ellen játszott meccs után is 5 ponttal fogunk menni az ősi rivális ellen, és stabilan vezetni a BL csoportot egy Juveval szemben, hihetetlennek hangzott volna.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2017.10.14. 23:24:07

Sokszor éreztem az eddigi bajnokikon, hogy lesétálják a meccset. Régen voltak ilyen meccsek. CSak annyit adnak ki magukból a kicsik ellen, amennyit kell, hogy aztán az ilyen meccsekre legyen kraft.
Valverde továbbra is jól hozza a cseréket. A kezdőben egyedül AG volt az, aki nem volt odaillő.
Sajnos nekem az első félidőben a rengeteg eladott labda nem tetszett, volt, amut ráadásul úgy adtunk el, hogy gólhelyzet lett belőle.
Válasz küldése