Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.10.28. 15:25:52

nálam is sanszos megint egy 4-4-2, balon gomessell, jobboson robival, hulla unalmas játékkal, pocsék első félidővel. ilyen 0-1, 1-1, 1-2-t várok. remélem messinek lesz kedve focizni
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.10.28. 14:08:21

S.Agüero írta:Unalmas már ez a lassú középpálya dumád. Ezelőtt sem voltak gyorsabbak, mégis 433 ment.
De egyébként mondhatnál egy nevet az elmúlt 10 évből, aki alapember középpályásként gyors volt nálunk. Yaya, Busi, Xavi, Ini, Cesc, Rakitic? Egyikőjük sem gyors.
de azok az emberek akkor kompenzálták ezt a pontos passzjátékkal, meg azzal hogy mindig megtalálták egymást.
most nincs ez, így még jobban kijön ez a lassúság.

ha érted mire gondolok.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.10.28. 13:31:21

Unalmas már ez a lassú középpálya dumád. Ezelőtt sem voltak gyorsabbak, mégis 433 ment.
De egyébként mondhatnál egy nevet az elmúlt 10 évből, aki alapember középpályásként gyors volt nálunk. Yaya, Busi, Xavi, Ini, Cesc, Rakitic? Egyikőjük sem gyors.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1596
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2017.10.28. 13:22:21

Jó hogy ma idegenben játszunk, mert ez megint zárt kapus meccs lenne :wink:

Remélem tartják az eddigi szintet és akaratot, akkor nem lehet gond.
94:39 6 - 1
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.10.28. 12:49:05

Remélem, hogy nem a 442-t kell megint néznünk. Semedo, SR, Paula és Deu is kezdene nálam ma.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.10.28. 12:43:37

Mivel Ini nincs, SR-t/Paulinhot/Denist kellene helyette kezdetni. Ennek ellenére szinte már látom, ahogy Gomes ott fog éktelenkedni a kezdőben :D. Mondjuk viszont egy 4-4-2-ben vagy 4-4-1-1-ben a bal szélen egész vállalható, vagy legalábbis ott a legkevésbé rossz.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2017.10.28. 12:41:29

lehet, hogy egyedül vagyok vele de egyre inkább meggyőződésemmé válik, hogy a Valverde éra másik nagy visszaesője Rakitic, csak Suarez és Gomes árnyékában nem annyira feltűnő. sokszor valahogy légüres térben futkos a labda és az akciók után...mintha a játéka elveszítette volna a karakterét.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.10.28. 11:22:58

Gareth Tello írta:
BarcafanTomee írta:A két ifistát ismeri valaki? Mik a posztjaik?
Oriol a névrokonához hasonlóan védekező középpályás, Costas pedig alapvetően középhátvéd, de Palencia sérülése miatt pár meccsen jobbhátvédként szerepelt idén a B-ben.
Costasnak az az igazság, hogy köze sincs a jh pozícióhoz, csak Gerardnak van egy berögződése, hogy inkább középhátvédet tesz ki szélre (Tarín stb.) mint igazi szélsőt. Morer talán két meccset, ha játszott. (vagy felhívhatta volna Moreyt) de ez már kezd kicsit off lenne. A lényeg, hogy nem igazán vágom, miért pont egy centert hozott fel, aki ráadásul nem is egy nagy durranás. Busquets szintén talány. A Bilbao ellen pont nem egy ilyen stílusú játékos kellene. Ha Busit pótolni kellene, akkor már ott van SR vagy Valverdenel divat Rakiticet játszatni vkp-ként. Nem hiszem ez lenne a legoptimálisabb meccs a debütálásra, így ráadásul minden bzonnyal kimarad a Sevilla ellen, amit kötelező lenne behúzni.

A Bilbao biztos nagyon fel fogja szívni magát. Ezeknél a csapatoknál nem sokat számít, hogy a tabellán éppen hol vannak. Az, hogy Valverde tavaly náluk volt nem hiszem, hogy releváns lenne, tudható a baszkok miben erősek és mi lesz a játékuk. Szükség van egy stabil kp-ra. A Paulinho-Rakitic-Busi lehet a legjobb a baszkok ellen. Mindenképpen kell a három pont San Mames ide vagy oda. Három hét alatt felhozni a Realt két pontra elég szomorú lenne.

Remélem Messi hozza a formáját és újabb szépségdíjas góllal örvendeztet meg minket.
Forca Barca!!!!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.10.28. 00:11:15

Az első 45-60 perc biztos hogy melós lesz, én Iniestát Paulinhoval pótolnám, de az Atletico meccsből kiiundulva még a dili Gomes is kezdhetne.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.28. 00:04:21

BarcafanTomee írta:A két ifistát ismeri valaki? Mik a posztjaik?
Oriol a névrokonához hasonlóan védekező középpályás, Costas pedig alapvetően középhátvéd, de Palencia sérülése miatt pár meccsen jobbhátvédként szerepelt idén a B-ben.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.10.27. 23:55:47

A keret:

Ter Stegen, Cillessen, Semedo, Piqué, Rakitic, Sergio Busquets, Denis Suárez, Suárez, Messi, Mascherano, Paulinho, Deulofeu, Paco Alcácer, Jordi Alba, Digne, Sergi Roberto, André Gomes, Umtiti, Oriol Busquets, Costas.

Ini bajlódik a combizmával így kimaradt, Alba és Masche viszont bekerültek. Az argentínnek is volt egy apróbb fertőzése. Vermaelen most a csípőjével bajlódik. Vidal meg akkor szinte tuti távozó lesz most már télen.

A két ifistát ismeri valaki? Mik a posztjaik?

Nehéz meccset várok, otthon mindig harap a Bilbao. Valverde viszont ismeri őket, Messi is adós már egy jó meccsel és gólokkal. Fontos lenne nyerni.

Remélem, hogy a politika nem lesz kihatással a játékosokra és a teljesítményre.
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2017.10.24. 14:41:32

Res írta:Saját vélemény: Dulifulit én nem látom hosszú távú megoldásnak. Le a kalappal a lelkesedése és munkabírása előtt, de félek, hogy nincs meg benne az a bizonyos plusz ami a különbséget adja. Ha újra világverő támadótriót akarunk, akkor vele nem számolnék (a kezdőbe legalábbis).
Nem is azért játszik ennyit, mert ő a hosszútávra szánt megoldás, hanem mert a hosszútávra szánt megoldás (Dembélé) kidőlt pár hónapra. Ellenkező esetben feleennyi perce sem lenne a srácnak.

Ettől függetlenül, ha az utolsó passzoknál kevesebbet kapkodna és jobb döntéseket hozna, akkor az ég világon semmi gondom nem lenne vele.
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2017.10.24. 14:33:37

visca el barca írta:... egyik sem fog megvalósulni. ezért sipákoltam már az szezon elején is, hogy ennek a játsszon messi középen rendszernek csak és kizárólag ő lesz a nyertese. be is következett (mondjuk ezt a hülye is látta)
Azt azért tegyük hozzá szégyenlősen, hogy nem mellesleg ennek a vezércselnek köszönhetjük a Bajnokságban elfoglalt jelenlegi pozíciónkat és veretlenségünket... =D>

Abban egyetértek, és nyilván mindenki látja, hogy nem lehet ezt a végsőkig húzni, ha nyerni akarunk bármilyen szériában is kell egy komolyabb változtatáson agyalni.

Messitől sem várható el, hogy ezen a szinten nyomja végig a szezon összes meccsét...

Saját vélemény: Dulifulit én nem látom hosszú távú megoldásnak. Le a kalappal a lelkesedése és munkabírása előtt, de félek, hogy nincs meg benne az a bizonyos plusz ami a különbséget adja. Ha újra világverő támadótriót akarunk, akkor vele nem számolnék (a kezdőbe legalábbis).
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.10.24. 12:45:16

MessiNeymarSuarez írta:de a mostani felállás nagyon kiált egy felfutó balszélsőért(khm..Coutinho?)
ezt csak úgy lehetne megoldani, ha

A, messi visszakerülne jobbra, lajos középre, deu/dembelé meg a balosra
B, lajost kiveszik a kezdőből és lenne egy dembelé/deu szélső duó

egyik sem fog megvalósulni. ezért sipákoltam már az szezon elején is, hogy ennek a játsszon messi középen rendszernek csak és kizárólag ő lesz a nyertese. be is következett (mondjuk ezt a hülye is látta)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.24. 12:26:14

Nem feltétlen Di Maria kell, de a mostani felállás nagyon kiált egy felfutó balszélsőért(khm..Coutinho?)
, nagyon kiforratlannak tűnik ez még a bal oldalon, szinte minden meccsen látszik hogy mennyire hiányzik onnan egy ember, hiába van ott pl Alba.

Lehet hogy csak nekem, de folyton olyan érzésem van, mintha kiállítottak volna egy embert onnan, és úgy játszanánk emberhátrányban..

Lehet hogy nem a legjobb ötlet, de én bedobnám 1:1-ben Neymar helyére Dembelét ha majd felépül, aztán majd nyáron eldől hogy Suarez milyen formában lesz, és annak tudatában alakítani a csapaton.

Messi+Semedo bejátsza a jobboldalt, felesleges ott lábatlankodnia Dembelének kiszorulva az alapvonalra.
Avatar
pr13
Jugador del Barça
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2017.07.23. 10:53:34

2017.10.24. 09:43:35

palesz77 írta:És Dembélét a Griezmann vagy a Di Maria üzletbe szeretnéd bevonni? :D
Dembele? 100ért padra jó lesz és nem kell bónuszokat fizetni. :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.24. 09:11:49

És Dembélét a Griezmann vagy a Di Maria üzletbe szeretnéd bevonni? :D
Avatar
pr13
Jugador del Barça
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2017.07.23. 10:53:34

2017.10.24. 07:28:10

Nero. írta: Engem az aggaszt hogy Suárez teljesen nulla (helyette ha lenne egy Griezman vagy egy Mbappe...), Deulofeu a jobboson nagyon akar de azért inkább látványos mint jó (egy Di Maria rendel) meg ha esetleg még lenne a kozeppalyara egy Coutinho. Nagyon nem csípem amikor valaki FMezik, de szerintem teljesen világos hogy vannak olyan csapatrészek ahol foltozni kell, minőséggel.
Di Maria.. :D komolyan nem hiszem el, hogy valaki szerint ő előrelépés lenne ebbe a klubba. Legutóbb kb. 4 éve volt jobb szezonja, közepen, nem szélen.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.10.24. 00:33:55

Én azt irtam hogy a BLhez sok szerencsére lenne szükségünk (valamennyire mindenkinek), de ha nem számoljuk a két szuperkupát akkor idén 2 meccsunk volt nagy csapat ellen. A BL döntős Juvét 3-0al nagyon megvertük, az Atleticoval meg játszottunk idegenbe egy 1-1et (BLbe nem számítana rossz eredménynek), úgy hogy mentek mint a hulye mert valamiert fontos volt nekik hogy az új stadionba megverjenek minket.
Az unalmas bajnokikra meg rálehet húzni hogy tartalékolunk az erőnkkel, ami szerintem igaz is.

Engem az aggaszt hogy Suárez teljesen nulla (helyette ha lenne egy Griezman vagy egy Mbappe...), Deulofeu a jobboson nagyon akar de azért inkább látványos mint jó (egy Di Maria rendel) meg ha esetleg még lenne a kozeppalyara egy Coutinho. Nagyon nem csípem amikor valaki FMezik, de szerintem teljesen világos hogy vannak olyan csapatrészek ahol foltozni kell, minőséggel.

Majd meglatjuk mi tortenik, azért olyan nagy baj nem lehet. Vannak még elit zsugásaink, Valverde meg nem egy rossz edző. Hamár az öreg Ernesto, nagyon nagy fazon a pali. :D Azok a gólörömök, mint aki most jött ki a fog orvostól egy masfel órás gyökérkezelésről. :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2017.10.23. 20:37:22

visca el barca írta:komolyan azért nem néz vki barca meccset mert nincs dembelé meg nem játszik semedo? :D mi lesz veled ha csak 5. helyen fogunk kóvályogni?
inkabb azert, mert szamomra lehetetlen idopontban vannak a meccsek sokszor. es letolteni majd visszanezni ugy erzem nem eri meg miutan lattam az eredmenyt es a golokat. kabe ennyi. korabban - meg LE alatt is - sokszor hazamentem csak ezert, vagyha a varosban voltam, akkor beultem olyan helyre, ahol lehet nezni, most valahogy (remelem csak ideiglenesen) elvesztettem kicsit ezt a varazst.

amikor pedig legutobb az otodik hely korul kovalyogtunk, akkor jatszott egy ugynevezett rivaldo es akkora golt szabott a valencianak, hogy aztan mindjart negyedik helyen is lettunk. na, olyanokert erdemes nezni. de egy szabalytalan es egy megpattano loves, hatvan perc szenvedessel, hat na.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.10.23. 20:21:01

Eddig én is elégedett vagyok, viszont azt tartom, hogy csalókák az eredmények. Pl. idén nem állunk hadilábon a szerencsével és a jatékvezetéssel, tavaly pedig ezek inkább minket sújtottak.

Persze a lényeg, hogy eddig hoztuk a pontokat, de hosszútávon ez a játék azért szerintem kevés lesz, egyértelmű, hogy tavaszra javulnunk kell. A legnagyobb kérdőjelek számomra Suarez és Iniesta, utóbbi még képes remekül játszani, de optimális esetben már olyan szerepkörben kéne lennie, mint Xavinak 14/15-ben, jó lenne télen Coutinho, még ha BL-ben nem játszhatna, a bajnokságban legalább tehermentesíthetné Init.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.23. 19:39:06

Én jelenleg elégedett vagyok a csapattal, és Valverde munkájával, de természetesen bennem is van hiányérzet a meccsek után.

De egy valamit ne felejtsünk el...Piszok nehéz sikeresnek lenni, hát még sikeresnek lenni ÉS mellé szépen is játszani.
Nekünk, Barcelona szurkolóknak ez megadatott szerencsére hosszú éveken keresztül, de gondolatok bele, hány olyan csapat van a modern fociban, amelyik úgy igazán szépen játszik és rendesen sikeres is?
Szép meccseket játszani egy Arsenal is tud, mégsem tudnak semmit sem elérni.

Rengeteg probléma vannak a csapattal, ehhez képest Valverde eddig jól eszközölte a problémákat, végre megtanultunk küzdeni, és kezdem érezni a stabilitást a csapaton, ami tavaly egyáltalán nem volt meg.Egy történelmi BL fordítás után kaptunk ki simán bajnokságban, és utána Getafe-szintű teljesítményt nyújtottunk a Juventus ellen...
Konkrétan az egyik meccsen aláztunk, a következő meccsen meg minket aláztak, majd újból..


Idén eddig konstans teljesítményt hozunk, ami tény hogy most nem könnyfakasztóan szép játékot jelent, de még bőven van idő fejlődni, ráadásul az első hármasból konkrétan csak Messi létezik, Lajos képzeletbeli lepkéket kerget a pályán, Dembelé meg sérült, így nehéz szép játékot hozni, hogy az utolsó évek fő fazonszabászainak nagy része nincsen pályán/formában.
Nekem egyedül csak a baloldali szisztéma nem tetszik, nagyon hiányzik egy Neymar-szerű figura onnan a támadásoknál.

A többit pedig majd a tavasz megválaszolja, lehet egy kupa nélküli szezon, de lehet akár dicső szezon is, mindkét lehetőségre meg van az esélye a csapatnak, és azt se felejtsük el, hogy a többi nagy csapat sincsen csúcsformában, mi nekünk is majd tavaszra kell időzíteni.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2017.10.23. 19:30:09

kristop írta: - valencia, idegenben
- celta, otthon
- villarreal, idegenben

bl:
- olympiakos, idegenben
- juventus, idegenben
- sporting, otthon

ha ezek utan is elsok leszunk a bajnoksagban es a blben is, akkor elhagyom a pesszimizmusom, de ezt sajnos oszinten ketlem.
Igen, jo lenne ha megmaradna az elsőség ezek után....de az sem feltétlen baj, ha közbe kiderülne még időben, hogy pl. januárban kell erősítenünk akár Coutinhoval is...viszont teljes diagnozist azért Dembele nélkül nehéz felállítani szeretném!
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.10.23. 18:42:34

Tromort, azért ha pocsékul játszunk és ide leírjuk, h pocsékul játszunk, remélem nem gond?

Kétlem, h te élvezted a hétvégit, én spec nem, ettől még jövő héten is le fogok ülni a tv elé, de el kell ismerni, h a meccseink többsége ilyen.
Tromort77

2017.10.23. 17:46:48

Teljesen mindegy mi van a csapattal, itt soha semmi sem jó. Ez a fórum még mindig meg tud lepni. #-o

Ugyan, hol máshol kellene tartanunk ősszel?
Egyedül a csúfos szuperkupa ami felvethető a csapattal szemben, ugyanakkor új edző, Neymar távozása és annak fényében, hogy a Real évek óta egyben lévő gépezet semmi meglepő nem volt benne. Építkezés alatt áll a csapat. De az eredmények jönnek és most ez a lényeg.

Egy-két játékosunk nem teljesít közel a tudásához, ezen kell dolgozni és remélhetőleg a fontos meccsekre helyre jönnek. Idén Suarez csak a helyzeteinek a felét belőtte volna most Messi-vel ugyan annyi gólja lenne. Az totál baromság, hogy az a baja, hogy nem a posztján játszik. Ugyanúgy a kapu előterében helyezkedik és szinte teljesen szabadkeze van. Liverpoolban gond nélkül megoldotta ha szélsőbb helyeken kellett feltalálnia magát.

Ilyen problémák vannak, de ahhoz képest a legtöbb rúgott gólunk van és a legkevesebb kapott. Ezt azért illene elismerni. Nyilván nincsenek nagy hengerlések, de azért sokkal inkább összeért a spanyol mezőny is az évek alatt. Nem lehet csak úgy hat gólokkal tönkre vágni csapatokat. A lényeg, hogy nem nagyon volt olyan meccsünk amit ne kontrolláltunk volna. Az meg nagy szó, hogy tud tartalékolni a csapat. Úgy, hogy azért megy a rotálgatás is.

Mindig megy itt a sírás, szóval az én hibán, hogy még mindig nem tudtam megszokni, hogy ez egy picsogós fórum. De nekem kifejezetten tetszik ahová tartunk. Sőt, kifejezetten jót tesz a csapatnak is, hogy annyi év után underdog státuszban vagyunk. Visszajött a küzdés és még ha néha nehézkes is a játékunk, a legfőbb dolog megvan. A játékosok motiváltak és tudják a dolgukat.
Válasz küldése