La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.10.29. 08:23:46

Akár tetszik, akár nem, más csapatok megfigyelői vércse-szemmel figyelik a Barca utánpótlását. Ha változatlanul tele lesz az A keret közepes képességű játékosokkal és a fiataloknál megmarad a "várjanak a sorukra" szemlélet, akkor folyamatosan el fogják vinni azokat, akikben fantáziát látnak és ígérni tudnak nekik pénzt, játéklehetőséget.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.25. 12:08:01

Chino írta:Mirandaban érzek még komolyabb potenciált, már amennyit láttam belőlük, csak szerencsétlenségére pont Cucu van előtte.
Szerintem még Moreyben is ott lehet az X, én Palenciánál többet látok pl benne, de nyilván más szinten játszanak egyelőre, szóval csalóka. Sergi Gómez se kutyaütő egyáltalán - VB-n is apróbb gólt veretett most -, és surranópályán Collado is becsúszhat, őt se nagyon láttam még rosszul játszani. De nekem is az általad említett Riqui-Orellana duó a kedvencem, nagyon várom már utóbbi visszatérését.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.10.25. 11:11:18

palesz77 írta:Garcia Pimienta lett a Juvenil A új edzője, miután Gabri elment az FC Sion első csapatához. Azt nem tudom, hogy ki lesz a Juvenil B edzője így, de ennek örülök, csak jókat hallottam Pimientáról, remélem sokat kihoz majd Riquiékből, elég jó generáció van most ott. Nyilván nem az egész keret, de egy elég erős mag összejött most.
Ennek én is örülök. Nagyon jól ismeri az utánpótlást, nem mellesleg komoly generációkkal dolgozott. Többek között Messi, Piqué, Cesc, később az Sr-Thiago-féle vonal stb. Bízhatunk benne, hogy kijhozza belőlük a maximumot. Főleg a Riqui-Orellana duóra leszek kíváncsi. Utóbbi remélem most már hamarosan felépül. Szerencsétlennek a vb-t is ki kellett hagynia, pedig akár robbanthatott volna.
Mirandaban érzek még komolyabb potenciált, már amennyit láttam belőlük, csak szerencsétlenségére pont Cucu van előtte.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.25. 10:36:13

Garcia Pimienta lett a Juvenil A új edzője, miután Gabri elment az FC Sion első csapatához. Azt nem tudom, hogy ki lesz a Juvenil B edzője így, de ennek örülök, csak jókat hallottam Pimientáról, remélem sokat kihoz majd Riquiékből, elég jó generáció van most ott. Nyilván nem az egész keret, de egy elég erős mag összejött most.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.10.23. 17:51:48

palesz77 írta: Amire gondolok az az, hogy habár szép dolgokat csinál, de a meccsre ez nincs nagy hatással. Nem tudom máshogy leírni, lehet nem is így van, de nekem eddig ez jött le abból amit láttam - ez pedig elég kevés volt, szóval még csak nem is túl megalapozott. Amikor "gond van", mindenki Alenát keresi, nem őt, ilyesmikre gondolok. Elvan ő a középpályán, csinál szép dolgokat, de a vezér szerepet a technikai tudása ellenére sem vette még fel. Lehet jövőre fel fogja már, amikor jobban megszokják a társak is, meg ő is őket, de én egyelőre ezt érzem nála.
Én is valahogy hasonlóan írnám le. Nem tud komoly változást hozni egy meccsen, elvan, néha csinál néha szép dolgokat, de kb. ennyi. Mondjuk az is igaz, hogy több alkalommal szélsőként játszatta Gerard, aminek nem sok értelme volt, de ez független attól, hogy körvonalazódjon valami a játékáról. Én spec. nem azt várom tőle, hogy vezér legyen csak egyfajta pluszt adjon a csapatnak, amivel különbséget tud teremteni egy kiélezett meccsen. Ezt abszolút nem látom benne.

Ami viszont nagyon kellemes meglepetés és egyáltalán nem gondoltam volna, az Alena gólerőssége. Cardona visszaesése így nem okoz akkora problémát, de jó lenne, ha ő is felvenné a góllövő cipőjét, mert amit eddig mutat az édeskevés. Ahogy Choco is összeszedhetné magát. Amilyen jól kezdett olyan lejtmenetet vett.
A másik pozitívum Cuenca, pedig az elején nem voltam tőle elájulva. Azóta meccsről-meccsre egyre jobb teljesítményt nyújt és piszok fiatal. Mondjuk jól jött neki Martinez sérülése, de remélem inkább ő fog megragadni. Csak Santi Bueno a nagy szívfájdalmam.
Forca Barca!!!!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.10.23. 10:30:23

palesz77 írta:
Amire gondolok az az, hogy habár szép dolgokat csinál, de a meccsre ez nincs nagy hatással. Nem tudom máshogy leírni, lehet nem is így van, de nekem eddig ez jött le abból amit láttam - ez pedig elég kevés volt, szóval még csak nem is túl megalapozott. Amikor "gond van", mindenki Alenát keresi, nem őt, ilyesmikre gondolok. Elvan ő a középpályán, csinál szép dolgokat, de a vezér szerepet a technikai tudása ellenére sem vette még fel. Lehet jövőre fel fogja már, amikor jobban megszokják a társak is, meg ő is őket, de én egyelőre ezt érzem nála.
Nincs "lehet jövőre". Egy évre van itt opcióval, amit ha nem hívunk le, elmegy. De ha jól emlékszem, 12 milla az opciója, ezt csak akkor érdemes kifizetni, ha hoz pluszt a csapatnak.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.10.22. 19:11:31

https://www.youtube.com/watch?v=sDI6KQuos_8" target="_blank

Itt van még egy Alena-videó, ez bővebb. Nekem a srác mozgásáról és labdakezeléséről az jön le, hogy benne lehet az iksz. Engem Thiagóra emlékeztet, remélem, lesz az a szint (és nálunk).
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.22. 11:24:09

Megint én. Akit érdekelne, Juvenil A - RCD Espanyol 11:30-tól.
Link

Kezdő:
Juvenil A XI: Iñaki Peña - Chumi, Mingueza, Arnau, Martí - Monchu, Collado, Riqui - Kike, Edgar, Juan
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.21. 20:22:10

Nem voltam, mert nem erre gondoltam. :D Ez is igaz mondjuk, de ez engem annyira nem zavar, nem kell 200 kg-nak és 2 m magasnak lenni ahhoz, hogy erőszakos legyen valaki.

Amire gondolok az az, hogy habár szép dolgokat csinál, de a meccsre ez nincs nagy hatással. Nem tudom máshogy leírni, lehet nem is így van, de nekem eddig ez jött le abból amit láttam - ez pedig elég kevés volt, szóval még csak nem is túl megalapozott. Amikor "gond van", mindenki Alenát keresi, nem őt, ilyesmikre gondolok. Elvan ő a középpályán, csinál szép dolgokat, de a vezér szerepet a technikai tudása ellenére sem vette még fel. Lehet jövőre fel fogja már, amikor jobban megszokják a társak is, meg ő is őket, de én egyelőre ezt érzem nála.
Avatar
Alexandro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2016.03.31. 06:44:20

2017.10.21. 19:47:55

Érthető voltál. A súlytalansággal egyetértek, valóban kell még izmot pakolni a gyerekre. Nekem nagyon tetszik, ahogy "simogatja" a labdát. Szerintem lehet futsalos múltja is, mert gyakran észrevehető, ahogy talppal kezeli le a labdát. Alená is jó volt, de szerintem nem annyira kiemelkedő.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.21. 12:28:57

Alexandro írta:Én csak a 2. félidőt láttam. Alená nem volt rossz, de én nem éreztem, hogy szintekkel jobb lett volna a többi játékosnál. Nekem Vitinho játéka tetszett, meg ahogy teszi-veszi a lasztit.
Nem tudom, én Alenánál végig azt éreztem, hogy már labdaátvétel előtt tudja, hogy merre fog menni, mindenki őt kereste, első érintésekkel átverte már az embert ha lehetett, ki is állítottak róla valakit, egyszerűen fejben előrébb volt mint a többiek. Vitinho engem eddig nem nyűgöz le annyira, nagyon jól bánik a labdával, de összességében én kicsit súlytalannak érzem. De ez persze lehet azért is, mert még csak most jött a csapathoz, és a többieknek jobban el kell fogadniuk. De nem érzem valamiért úgy, hogy igazi húzóember lenne, "csak" egy nagyon ügyes játékos a csapatban. Nem tudom hogy érthetően írtam-e le, remélem igen.

Ez a csávó meg aki vágja a videókat, valami katasztrófa ahogy vág néha. :D Meg kihagyta az egyik kedvenc jelenetem Alenától, nem is értem azt. :D
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.10.21. 09:25:44

Jó ez az iksz, a 11. helyen vannak most, azt néztem. Ha így folytatják, simán bennmaradnak.

Vitinho és Alena tegnap.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Alexandro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2016.03.31. 06:44:20

2017.10.21. 06:01:29

Én csak a 2. félidőt láttam. Alená nem volt rossz, de én nem éreztem, hogy szintekkel jobb lett volna a többi játékosnál. Nekem Vitinho játéka tetszett, meg ahogy teszi-veszi a lasztit. Az viszont bosszantó, hogy emberelőnyben is csak az ellenfélnek voltak helyzetei. Még akkor is nagyon mentek és nem látszódott meg, hogy kevesebben vannak. Azt sem értem, hogy emberelőnyben miért nem lehetett volna mondjuk csak 3 védővel játszani és többet kockáztatva behozni még egy támadót? Az egy pont dicséretes, de szerintem bátrabb játékkal nyerhettünk is volna.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.10.21. 05:51:22

Azt olvastam, hogy változott a kiírás és aki egyszer pályára lép bajnokin vagy BL-ben az A csapatban, az többé már nem játszhat a B-ben. Igaz ez?
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.20. 23:43:00

palesz77 írta:Kicsik X-eltek megint, most idegenben az Osasuna ellen. Jó kis meccs volt, Alená gólt is lőtt, de ezen kívül is baromi jó volt. Szintekkel volt a másik 21 játékos fölött kb, kár, hogy ez nem volt elég a győzelemhez. Nyerhetett is volna az Osasuna amúgy, lőttek 2 kapufát is.. :D
Nem volt unalmas meccs, az biztos... :D Előzetesen akármikor aláírtam volna egy döntetlent a listavezető otthonában, de így, hogy 2-0-ra is vezetett a csapat (igaz, csak pár percig), kicsit keserédes ez az egy pont. De voltak azért biztató jelek, múlt héten a Lorca ellen, és most is, hátha most egy jó sorozat következik. :D Jövő héten muszáj verni a Sevilla B-t.

Aleñá valóban remekelt, már négy bajnoki gólnál jár, és ma is voltak olyan érintései, labdaátvételei, lefordulásai, hogy csak néztem... :) Remélem, lehetőséget kap majd a Murcia elleni kupameccsen kedden.

Abel Ruiz pedig nagyon hiányzik... Lozano hetek óta használhatatlan, és Cardona sem hozza eddig azt, amit tavaly.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.20. 23:21:19

Kicsik X-eltek megint, most idegenben az Osasuna ellen. Jó kis meccs volt, Alená gólt is lőtt, de ezen kívül is baromi jó volt. Szintekkel volt a másik 21 játékos fölött kb, kár, hogy ez nem volt elég a győzelemhez. Nyerhetett is volna az Osasuna amúgy, lőttek 2 kapufát is.. :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.19. 10:12:35

palesz77 írta:Kicsik megnyitották a gólcsapokat a BL-ben, 5-0-ra nyertek az Olimpiakosz ellen.
Akit érdekelne, itt a gólösszefoglaló. Itt meg külön Riqui gólja több lassítással.

Amúgy most megnéztem a többi csoportot is, csak a Barca U19 nem kapott még gólt, rajtuk kívül meg 2 csapat van akik 3-ból 3-at nyertek. Remélem sokáig menetelnek majd a kicsik! :)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.18. 17:58:11

Kicsik megnyitották a gólcsapokat a BL-ben, 5-0-ra nyertek az Olimpiakosz ellen. Egész jó kis meccs volt, bár 1 félidőt emberelőnyben is töltöttek, de a lényegi kérdések addigra már eldőltek. Riqui lőtt egy pazar gólt, adott 1 gólpasszt is, meg 1 még olyat, amit csak a statisztikák írnak majd annak, amúgy sok köze nem volt a gólhoz. :D Este jöhet a hasonló eredmény!

Így már 3/3 győzelemmel vezetik a csoportot, 7 lőtt gól, 0 kapott. A 2. helyen a Sporting van 4 ponttal, az utolsó forduló remélhetőleg már tét nélküli lesz. :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.14. 20:28:28

Kicsik nyertek 1-0-ra, Arnaiz lőtte a gólt, apróbb löket volt. =D> Emellett volt egy kapufája is egy szóló után.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.10.13. 22:43:58

Chino írta:
Mivel lenne az jobb, ha a felnőtt csapatban alig kapna játékperceket, 2-3 meccsenként negyed órát, mintha hétről-hétre végigjátszik a spanyol másodosztályban minden meccset. Attól, hogy feljön, nem lesz első, de még második csere sem. Ha legalább három (talán négy is belefér) játékos elmegy a középpályáról, akkor lehet értelme, de úgy néz ki még jönni is fog oda egy ember. Robi is iszonyat keveset játszik, pedig indokolt lenne. Ha lenne egy Busi-Rakitic-Sr-Paulinho-Ini ötösfogat még akkor is necces lenne, de így hogy van még gyakorlatilag 4 ember kivitelezhetetlen.
A kupában játszhat majd rendszeresen plusz mehet föl edzeni a nagyokkal.
Nálam nem sokan szeretnék jobban, ha feljönne és játszana, de reálisan nézve csak visszavetné a fejlődését. Plusz nagy szerepe lehet abban, hogy a kicsik bent maradjanak a másodosztályban, ami létfontosságú. Az a bajnokság sem gyenge, ott is van kihívás neki bőven, tud fejlődni.
Fordítva látom. Éppen idén kellene kiderüljön, hogy lehet-e hosszú távon húzóember a Barcaban. És ezt nem lehet a kritikus tavaszon elkezdeni.Ha bizonyít, akkor ennnek megfelelően kell csak igazolni, ha meg nem bíznak benne, akkor első osztályú csapatnak kell eladni visszavásárlási opcióval.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.10.13. 10:01:05

Samper írta:
Cestus írta:https://www.youtube.com/watch?v=qdMsxT4Flww

A bukta ellenére Alená a videó alapján meggyőzően teljesített a Numancia ellen (a meccset amúgy nem láttam).
Tudom, sokan már szórakoznak ezen, de Alenanak rég az A-ban kéne tolni, mert különben a szakvezetés nem tudhatja reálisan felmérni, hogy milyen és mennyi középpályást kell igazolni kívülről.
Mivel lenne az jobb, ha a felnőtt csapatban alig kapna játékperceket, 2-3 meccsenként negyed órát, mintha hétről-hétre végigjátszik a spanyol másodosztályban minden meccset. Attól, hogy feljön, nem lesz első, de még második csere sem. Ha legalább három (talán négy is belefér) játékos elmegy a középpályáról, akkor lehet értelme, de úgy néz ki még jönni is fog oda egy ember. Robi is iszonyat keveset játszik, pedig indokolt lenne. Ha lenne egy Busi-Rakitic-Sr-Paulinho-Ini ötösfogat még akkor is necces lenne, de így hogy van még gyakorlatilag 4 ember kivitelezhetetlen.
A kupában játszhat majd rendszeresen plusz mehet föl edzeni a nagyokkal.
Nálam nem sokan szeretnék jobban, ha feljönne és játszana, de reálisan nézve csak visszavetné a fejlődését. Plusz nagy szerepe lehet abban, hogy a kicsik bent maradjanak a másodosztályban, ami létfontosságú. Az a bajnokság sem gyenge, ott is van kihívás neki bőven, tud fejlődni.
Forca Barca!!!!
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.10.13. 09:32:23

Samper írta: Tudom, sokan már szórakoznak ezen, de Alenanak rég az A-ban kéne tolni, mert különben a szakvezetés nem tudhatja reálisan felmérni, hogy milyen és mennyi középpályást kell igazolni kívülről.
Lassan már sírunk.:-D
Én nem mondom, hogy nincs igazad, de attól, hogy ezt naponta leírod még nem fog változni a helyzet.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.10.13. 09:18:36

Cestus írta:Januárban 20 lesz a srác, talán télen/nyáron fel lehetne már hozni. De az előléptetésére ugyanaz vonatkozik, mint a középpályás-igazolásokra: a feleslegessé vált játékosokat (Gomes, Arda, netán Vidal) előbb el kellene passzolni, hogy jussanak neki percek.
Persze, tegnapelőtt el kellett volna passzolni és mindig van hely számukra a lelátón. Ini, Busi, Raki,Paula és SR a jelenlegiekből bőven elég.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Samper 2017.10.13. 09:34:39-kor.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.10.13. 07:44:46

Januárban 20 lesz a srác, talán télen/nyáron fel lehetne már hozni. De az előléptetésére ugyanaz vonatkozik, mint a középpályás-igazolásokra: a feleslegessé vált játékosokat (Gomes, Arda, netán Vidal) előbb el kellene passzolni, hogy jussanak neki percek.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.10.13. 06:06:39

Cestus írta:https://www.youtube.com/watch?v=qdMsxT4Flww

A bukta ellenére Alená a videó alapján meggyőzően teljesített a Numancia ellen (a meccset amúgy nem láttam).
Tudom, sokan már szórakoznak ezen, de Alenanak rég az A-ban kéne tolni, mert különben a szakvezetés nem tudhatja reálisan felmérni, hogy milyen és mennyi középpályást kell igazolni kívülről.
Válasz küldése