NB1 - Magyar Bajnokság

Foci a Barçán kívül
ge3yra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2007.07.26. 13:09:53
Tartózkodási hely: mélykút
Kapcsolat:

2018.05.24. 08:44:26

MQuCsabi írta:Magyar kupa döntő, harmincadik perc, m4-en megáll az óra és elkezdi számolni a hosszabbítást.... :D parádé.

Közben PAFC vezet
Azt hitték,hogy a Puskás-Suzuki kupa megy még... :D (Meg persze az eredményt is kedvelték...)
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.23. 20:41:44

Magyar kupa döntő, harmincadik perc, m4-en megáll az óra és elkezdi számolni a hosszabbítást.... :D parádé.

Közben PAFC vezet
Kép
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2017.12.02. 13:59:07

Hát, gyerekek, most nézem sport1-en két angol negyedosztályú csapat meccsét. Hát még ők is színvonalasabban tolják, mint a magyar pályák hősei. És arról nem beszélve, hogy a nézők is többen vannak kint.
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2017.11.08. 05:52:45

„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.11.06. 05:49:42

Bob_Marley írta: , de erről azt hiszem csababarca tudna többet mesélni,én keveset láttam
sokat én sem tudok, kosármeccsen nem voltam még, minden máson igen.
UCLA footballon voltam kint, 45-44, történelmi fordítás, kegyetlen nagy hangulat.
most aki a magyar pirókon szocializálódott, annak hiába mondom bizonygatom.

ez a legutóbbi, nagy élmény volt.

de ahol dolgozom táborban, hokikupa,kosárkupa...vagyunk 700an a lelátón, 90%ban 7-16 éves gyerekek, de olyan hangzavar van és szurkolás, hogy kegyetlen.
ez megint a magyar sztereotípia, hogy popcornzabálók, meg stb. hagyjuk már ezeket, nagoyn idegesítő, pláne olyan emberektől akik a megyehatárt át nem lépték életükben. (ez senkinek nem szól itt, de ismerek ilyen megmondóembereket is.)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.11.06. 01:22:24

Bocsi, hogy csak ennyit emelek ki, de pont eszembe jutott egy példa erre.

Azért egy focimeccsnek teljesen más a hangulata, mint egy bármelyik másik sportnak.
És igen, a hangulat szubjektív, egyszer ha arra járnék énis megnéznék egy nagyobb amerikai sporteseményt, de nekem speciel nagyon nem jön be ez a műanyag kabalás-popcornzabálós-csókkaremás-pólókat a közönségbelövöldözős meccsnézés.
Mitől másabb? Mert más a közege meg a kultúrája. És eszembe jut, hogy pont Rekop György szokott felvételeket közölni sporteseményekről és előttem van ahogy beállt a szegedi kézis b-középbe, akik énekeltek végig meg buzdították a csapatot, parádés hangulat volt. Ő poénból elengedett egy ellenfél játékosának szidását és tízen ránéztek, hogy ez mi?? És biztos vagyok benne, hogy egy Veszprém-Szeged meccsen vagy máshol simán megtörténik hogy egymást szidják, sajnos teszem hozzá, de egy jó kép volt, hogy lám lehet így is, s hol minek van közege ne adj Isten kultúrája. Meg a más hangulata, Istenem. Tényleg pl egy húszezer fős sportcsarnok meg egy 2-3 ezer fős meccset hasonlítunk össze. Most nem erre a Fradi-Debrecenre gondolok, meg ha Fradi legyen 7-8 ezer ember, de érthető remélem. Most is gólt lőttünk aztán szidták emberek az Újpestet meg hasonlók, gratulálok. Attitűdre még visszatérve, hogy igen pl Amerikában ha kezd eldőlni hazamennek, de mondok ellenpéldát Celtics játszott a Miami ellen azt hiszem, kikaptunk vagy 40 ponttal, s a meccs végéig ott voltak a szurkolók és folyamat skandálták, hogy Let's go Celtics, van ilyen fociban is, de általánosítok, pedig azt utálom a legjobban, de sajnos itthon meg előbb küldenek el mindenkit az anyjukba a szurkolók. Rohadtul megvan a hagyománya a szurkolásnak Amerikában, Steelers sárga zászlók, sajtfejű Green Bay, kosárban OKC, Raptorsnál kint meg se lehet mozdulni az utcán ha meccs van, mert annyian maradnak kint nézni óriáskivetítőn mint bent. Egyetemi csapatokról nem is beszélve, de erről azt hiszem csababarca tudna többet mesélni,én keveset láttam, de egy Duke csarnokban páran már bepisiltek, nem hiába őrültek a becenevük. Szóval ez a popcorn zabálás nem állja meg a helyét, de maga a kultúra másabb, döntse el ki-ki melyik a jobb és leginkább kulturáltabb!!!!!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2017.11.05. 19:19:21

Ahogy arról már a médiából értesülhettek, a Debrecen elleni mérkőzésen, a hazai szektorok mögött, az eddig bojkottáló szurkolói csoportoktól egyértelműen elkülöníthető szurkoló, összetűzésbe került szurkolótársaival, akik közül 3 embert a nála lévő 2db késsel(!) súlyosan megsebesített.

Egyetértünk azzal, hogy ilyen eseteknek nincs helyük a stadionokban és elhatárolódunk minden ilyen cselekedettől.

A klubbal kötött megegyezés értelmében az esetet a közösen felállított bizottság vizsgálni fogja, és az előre lefektetett szabályok szerint el fog járni.
Az ügyben tudomásunk szerint a hatóságok is eljárást folytatnak.

A sebesült szurkolótársainknak mielőbbi felépülést kívánunk!

Pakson találkozunk!

Szurkolók Személyiségi Jogok Nélkül
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.11.05. 17:59:20

Bob_Marley írta: Az ultra huligán dologgal meg egyet értek, mert tényleg nem ugyanaz, de ez a besorolás is baromi visszás nekem, szurkoló van és pont.
Akkor ennyi erővel a késelgető bunkó, az oldallelátós anyuka a 2 gyerekével meg a VIPP-ben ücsörgő Orbán egy kategória :D
Nekem ezzel a "besorolással" nincs gond, iratlan szabályok, hogy ki hova ül (persze ahova kedve van), azt is adom, hogy különböző árkategóriájúak a jegyek, csak azt nem, hogy a VIP-be és a kapu mögé nem kell szkennelni, máshova meg igen.
Bob_Marley írta:Hangulat dologra írták is, hogy szubjektív, ami igaz, de ajánlom megtekintésre 1-2 amerikai egyetemi kosár vagy amerikai foci meccset. Vagy egy Celtics, Oklahoma, Raptors stb NBA meccset, az hangulat és belehet ülni közéjük ellenfél mezben. Az a hangulat, hogy füstbombáznak jobbra-balra? Szerintem nagyon nem. Számomra már az visszás, mikor arról beszélünk, hogy szurkoló egy buzdító szóból alakult főnévről és mindenről szó van csak nem a saját csapat buzdításáról.
Azért egy focimeccsnek teljesen más a hangulata, mint egy bármelyik másik sportnak.
És igen, a hangulat szubjektív, egyszer ha arra járnék énis megnéznék egy nagyobb amerikai sporteseményt, de nekem speciel nagyon nem jön be ez a műanyag kabalás-popcornzabálós-csókkaremás-pólókat a közönségbelövöldözős meccsnézés.
Alfa írta:Nem olyan lehetetlen megoldani, hogy hangulat és balhé mentes szurkolók is legyenek. Elég ha csak megnézzük a Carpathian Brigade-ot , ők ultrák és mégis tudnak balhé mentesen szurkolni.
Pontosan.
Nem véletlen, hogy az agoloknak se fekszik annyira a színház hangulat, pár éve talán Mourinho vagy Wenger nyilatkozta, hogy otthon olyan, mintha zártkapuk előtt játszanának, annyira kínos csönd van ott.

Angliában meg lehetett oldani, hogy legyen teltház a söpredékek nélkül, de ott nem nagyon volt ilyen normális ultramozgalom, viszont a huligánkodásnak kb. arra van/volt a legnagyobb hagyománya.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.11.05. 17:33:52

Te személyeskedtél az előbb amúgy, ha nem tűnt fel.
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2017.11.05. 17:23:18

JimmyJump írta:Tivornya, nem tűnik fel, hogy egyedül te használod ezt a közönséges stílust itt a fórumon? Baromi lehangoló olvasni és hidd el, hogy nagyon negatív képet ad rólad.
Bob_Marley írta:Vagy egy Celtics, Oklahoma, Raptors stb NBA meccset, az hangulat és belehet ülni közéjük ellenfél mezben.
Én is ezekre gondoltam igen, ezt kellene célként kitűzni, nem a legsötétebb balkáni stílust.
A személyeskedést privátba kérem...ugye ismered a fórum-szabályzatot? Témánál maradva: Angliában is az a legnagyobb probléma manapság, hogy a szurkolókat kitiltották a stadionokból és a popcornzabáló nézők halott hangulatot teremtenek a rágcsálásaikkal...
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2017.11.05. 17:06:59

Nem olyan lehetetlen megoldani, hogy hangulat és balhé mentes szurkolók is legyenek. Elég ha csak megnézzük a Carpathian Brigade-ot , ők ultrák és mégis tudnak balhé mentesen szurkolni. Ott vannak minden válogatott meccsen, akár egy barátsagos meccs miatt képesek elutazni Németországba vagy a Feröer szigetekre és a sort még lehetne folytatni.

Egy ideje már kijárok minden hazai válogatott meccsre és mindig ezekkel a srácokkal szurkolunk a B-középbe és eddig soha nem volt semmi balhé. Ha ők nem lennének elég lapos hangulat lenne minden meccsen. Múltkor ( feröer ellen) 10 percig csöndben maradtak, hogy a játékosok lássák milyen ha ők nincsenek ott, aki esetleg kint volt a meccsen az megtudja erősíteni, hogy mekkora volt a kontraszt ( még ha szurkolás szempontjából talán nem is ezt a meccset a legszerencsésebb felhozni). Ami még fontosabb, hogy az idegenbeli túrákon is tudnak viselkedni és nem törnek, nem zúznak, hanem biztatják a csapatot. A meccs előtt meg után pedig az ellenfél szurkolóival iszogatnak. Míg ha megnézzük, hogy a nagy és fejlett Nyugat képviselői, az angolok mit műveltek le az EB-n... Hááát úgy érzem van némi különbség.

Szóval egyáltalán nem utópisztikus gondolat, hogy ne olyan színházi hangulat uralkodjon mint pl a spanyoloknál és mégse legyen késelés meg lincselés.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
JimmyJump
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2016.12.08. 11:59:14

2017.11.05. 16:34:41

Tivornya, nem tűnik fel, hogy egyedül te használod ezt a közönséges stílust itt a fórumon? Baromi lehangoló olvasni és hidd el, hogy nagyon negatív képet ad rólad.
Bob_Marley írta:Vagy egy Celtics, Oklahoma, Raptors stb NBA meccset, az hangulat és belehet ülni közéjük ellenfél mezben.
Én is ezekre gondoltam igen, ezt kellene célként kitűzni, nem a legsötétebb balkáni stílust.
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2017.11.05. 16:10:34

Bob_Marley írta:Hangulat dologra írták is, hogy szubjektív, ami igaz, de ajánlom megtekintésre 1-2 amerikai egyetemi kosár vagy amerikai foci meccset. Vagy egy Celtics, Oklahoma, Raptors stb NBA meccset, az hangulat és belehet ülni közéjük ellenfél mezben. Az a hangulat, hogy füstbombáznak jobbra-balra? Szerintem nagyon nem. Számomra már az visszás, mikor arról beszélünk, hogy szurkoló egy buzdító szóból alakult főnévről és mindenről szó van csak nem a saját csapat buzdításáról.
A tények közlése után gyorsan eltértél a témától...Tudod mit? Menj ki amerikába és popkornzabálás közben örülj a fejednek, hogy milyen jó néző(ideális fogyasztói társadalmi hangya) vagy!
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.11.05. 15:41:07

Hangulat dologra írták is, hogy szubjektív, ami igaz, de ajánlom megtekintésre 1-2 amerikai egyetemi kosár vagy amerikai foci meccset. Vagy egy Celtics, Oklahoma, Raptors stb NBA meccset, az hangulat és belehet ülni közéjük ellenfél mezben. Az a hangulat, hogy füstbombáznak jobbra-balra? Szerintem nagyon nem. Számomra már az visszás, mikor arról beszélünk, hogy szurkoló egy buzdító szóból alakult főnévről és mindenről szó van csak nem a saját csapat buzdításáról.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2017.11.05. 14:53:07

JimmyJump írta:
Veidt_madridista írta:itt nyilván szubjektív véleményekről és preferenciákról van szó
'a mosdók és a büfék előtt hatalmas tömeg alakult ki, egy fekete ruhás csoport a B1 szektor lépcsőjénél elkezdett beöltözni, maszkokkal, sálakkal, kapucnival takarták az arcukat, aztán hirtelen szervezett sorokban összeálltak, mintha már előre gyakorolták volna(...)A csuklyások a büfé elé szorították, és elkezdték kukákkal és sörrel dobálni - folytatódik a beszámoló. Az események felgyorsultak, az összeállt csoport a szürke melegítős B.-re támadt. Több békés szurkoló menekült az összecsapás elől. A volt vezérszurkoló hason feküdt, mozdulatlanul, lehúzott nadrággal, a fejéből folyt a vér, hatalmas vértócsa volt már körülötte.'
Nem tudom, nekem ez elfogadhatatlan, csináljanak a stadionban bármilyen hangulatot.
A fidesznyikes Kubatov bűnöző embereit keresd a megbaszottak között...nem kár értük, sőt! Az a durva, hogy eddig azok parádézhattak!
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
JimmyJump
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2016.12.08. 11:59:14

2017.11.05. 14:42:05

Veidt_madridista írta:itt nyilván szubjektív véleményekről és preferenciákról van szó
'a mosdók és a büfék előtt hatalmas tömeg alakult ki, egy fekete ruhás csoport a B1 szektor lépcsőjénél elkezdett beöltözni, maszkokkal, sálakkal, kapucnival takarták az arcukat, aztán hirtelen szervezett sorokban összeálltak, mintha már előre gyakorolták volna(...)A csuklyások a büfé elé szorították, és elkezdték kukákkal és sörrel dobálni - folytatódik a beszámoló. Az események felgyorsultak, az összeállt csoport a szürke melegítős B.-re támadt. Több békés szurkoló menekült az összecsapás elől. A volt vezérszurkoló hason feküdt, mozdulatlanul, lehúzott nadrággal, a fejéből folyt a vér, hatalmas vértócsa volt már körülötte.'
Nem tudom, nekem ez elfogadhatatlan, csináljanak a stadionban bármilyen hangulatot.
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2017.11.05. 14:22:34

csababarca írta:
Tivornya írta:
A többinek semmi köze hozzájuk, mit nem értesz? Határolódjon el tőlük a szkenneres késelős brigád!
akkor kihez van közük?
lényegtelen hogy melyik fél indította az egészet.

az a lényeg, hogy visszaengedték őket, és máris nem múlt el balhé nélkül a meccs.

Nem lényegtelen, mert az igazi bűnözők eddig is élvezték a fidesznyik VIP-et, csak most visszaengedték a "sleppet", máris huligánkodhattak egy jót a szkenneresek...
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.11.05. 14:22:17

Veidt amiről te írsz, az tök jó dolog, azzal nincs baj. De van egy határ, nálam, ahogy írtad ez szubjektív, de nálam nem fér bele,hogy szünetben a büfében lekéselünk valakit, aztán agyonverjük viszonzásul.
plusz azok sem, hogy romhalmazzá kell tenni egy közterületet, csak mert mi vagyunk a szurkolók.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2017.11.05. 14:11:37

JimmyJump írta:Nekem például az egész ultráskodás, pirózás, utcán vonulás, stb abszolút nem hiányzik egy sporteseményhez, nem tartom szükséges dolognak. Ahol magas színvonal van, ott nézők is vannak és a sok néző hozza magával a jó hangulatot. Az európai top klubok, vagy mondjuk a major sportos franchiseok köszönik szépen tökéletesen megvannak ilyen csoportosulások nélkül, de szerintem a győri, veszprémi, vagy az egri emberek is egyetértenek abban, hogy ha egy csapat világszínvonalat tud hozni a városba, akkor ott nem lesz baj a hangulattal. A Fradi ha megcsípett volna egy csoportkört, ugyanúgy minden meccsen teltház lett volna ultrák nélkül is.
Első meccsükön késelés, ez elfogadhatatlan. Engem hidegen hagy, hogy ki kezdte, meg mit csinált, ezekre az emberekre csak rá kell nézni, tipikusan az a réteg, akiket mindenhol megtalál a balhé és akiket a normális emberek igyekeznek kerülni.
Személy szerint én azt gondolom, hogy ami az MLS-ben, NBA-ben, Premier League-ben (itt azért van néhány üdítő kivétel) megy, annak semmi köze sincs a "hangulat" szóhoz, és most tényleg nem akarok megbántani senkit, itt nyilván szubjektív véleményekről és preferenciákról van szó, és hangsúlyozom a huliganizmus abszolút távol áll tőlem, de azt speciel nem tudom megérteni, amikor ok nélkül skatulyázzák be az embereket. Eb-n ugyanez ment, rá lett húzva egy sok ezer fős rétegre a "neonáci" jelző, csak azért, mert mutogatták az izmaikat. Nevetséges, komolyan mondom. De egyébként abban egyet értek veled, hogy a nagy franchise sok nézőt vonz be, csak felmerül bennem a kérdés, hogy akkor ki fog szurkolni? :) A fradistákra visszatérve, ezek az emberek három éve vállalják az önkéntes száműzetést, többségük előtte évtizedeken keresztül járt meccsekre, ezek után milyen alapon mondja rájuk bárki is, hogy nem szurkolók, csak balhézni járnak a meccsekre? A stadion nem színház, a Groupama viszont az volt eddig... és lehet, hogy én vagyok véresszájú, de személyes kapcsolatok révén több ízben is volt lehetőségem Partizan-meccseken ott lenni a kanyarban (illetve van jó néhány tucat DVTK-meccs is a hátam mögött miskolciként...), és azon kívül, hogy életre szóló élményekkel gazdagodtam, azt is "megtanultam", hogy fanatizmus nélkül semmit sem ér a futball... többek között is ezért nagy szívügyem a kitiltott Ultras Sur.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.11.05. 13:54:20

Tivornya írta:
A többinek semmi köze hozzájuk, mit nem értesz? Határolódjon el tőlük a szkenneres késelős brigád!
akkor kihez van közük?
lényegtelen hogy melyik fél indította az egészet.

az a lényeg, hogy visszaengedték őket, és máris nem múlt el balhé nélkül a meccs.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.11.05. 13:20:30

david10 azért nem értek veled egyet, mert évekig gond volt előtte is, hogy legyen három ember, legyen tíz ember, de nem tudták kitenni őket se a stadionból se a közösségből.
Az ultra huligán dologgal meg egyet értek, mert tényleg nem ugyanaz, de ez a besorolás is baromi visszás nekem, szurkoló van és pont. És igazából beszélhetünk itt sok mindenről, de azzal kellene leginkább foglalkozni, hogy emberek késelgetnek egy sporteseményen meg harmincan vernek mást. És rohadtul nem érdekel ki kicsoda, ilyen nincs, hogy késelek akár "Táboros" akár nem, ez nem elfogadott.

Hozzáteszem itt ugye szó volt arról, hogy a biztonságiakat is lecserélik, mert hát a "Tábor" nem értett ezzel egyet. Nekem ezek baromi fura dolgok. Azt meg halkan említem meg, hogy nem mondok nevet, de ismerek olyan embert aki azért hogy visszamenjen a fradi B-közép olyan autót kapott, hogy ihaj. Színház ez az egész, meg hiszti.Ugyanezt gondolom az Újpestnél is, komolyan ez a legnagyobb gondjuk, hogy mi a címer? Kíváncsi lennék mi lenne ha a belga menne, vele együtt némi pénz is, aztán lehetne menni a másod vagy harmadosztályba. Az a baj, hogy itthon a szurkolók kicsit többnek gondolják magukat, mint amik.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2017.11.05. 13:19:24

JimmyJump írta:Nekem például az egész ultráskodás, pirózás, utcán vonulás, stb abszolút nem hiányzik egy sporteseményhez, nem tartom szükséges dolognak. Ahol magas színvonal van, ott nézők is vannak és a sok néző hozza magával a jó hangulatot. Az európai top klubok, vagy mondjuk a major sportos franchiseok köszönik szépen tökéletesen megvannak ilyen csoportosulások nélkül, de szerintem a győri, veszprémi, vagy az egri emberek is egyetértenek abban, hogy ha egy csapat világszínvonalat tud hozni a városba, akkor ott nem lesz baj a hangulattal. A Fradi ha megcsípett volna egy csoportkört, ugyanúgy minden meccsen teltház lett volna ultrák nélkül is.
Első meccsükön késelés, ez elfogadhatatlan. Engem hidegen hagy, hogy ki kezdte, meg mit csinált, ezekre az emberekre csak rá kell nézni, tipikusan az a réteg, akiket mindenhol megtalál a balhé és akiket a normális emberek igyekeznek kerülni.
A nyugaton már megoldották mesét te még megeszed? :D Ott is társadalmi feszültségeket okoz a nagyhatalmi önkény!
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2017.11.05. 13:16:50

csababarca írta:
davi10 írta:
A videóról volt szó, a videóban (tehát a stadionban) 10 ember bohóckodott.

Nem ezeket mentegetem, hanem a maradék ezreket, akik ugyanúgy most voltak először a grupamába, mégis le vannak huligánozva, csürhézve, közbe semmit nem csináltak, csak szurkoltak.
el kéne a többi ezernek határolódni tőlük. kivetni maguk közül.
csak az a baj, hogy hiába teszik meg, jön következő meccs és újabb 10 idióta.
A többinek semmi köze hozzájuk, mit nem értesz? Határolódjon el tőlük a szkenneres késelős brigád!
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
JimmyJump
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2016.12.08. 11:59:14

2017.11.05. 12:58:23

Nekem például az egész ultráskodás, pirózás, utcán vonulás, stb abszolút nem hiányzik egy sporteseményhez, nem tartom szükséges dolognak. Ahol magas színvonal van, ott nézők is vannak és a sok néző hozza magával a jó hangulatot. Az európai top klubok, vagy mondjuk a major sportos franchiseok köszönik szépen tökéletesen megvannak ilyen csoportosulások nélkül, de szerintem a győri, veszprémi, vagy az egri emberek is egyetértenek abban, hogy ha egy csapat világszínvonalat tud hozni a városba, akkor ott nem lesz baj a hangulattal. A Fradi ha megcsípett volna egy csoportkört, ugyanúgy minden meccsen teltház lett volna ultrák nélkül is.
Első meccsükön késelés, ez elfogadhatatlan. Engem hidegen hagy, hogy ki kezdte, meg mit csinált, ezekre az emberekre csak rá kell nézni, tipikusan az a réteg, akiket mindenhol megtalál a balhé és akiket a normális emberek igyekeznek kerülni.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.11.05. 12:50:47

csababarca írta: el kéne a többi ezernek határolódni tőlük. kivetni maguk közül.
csak az a baj, hogy hiába teszik meg, jön következő meccs és újabb 10 idióta.
:arrow:
davi10 írta: Ez a baj, hogy Hambergerék is hiába nyilatkozzák össze-vissza, hogy ők jófiúk, szerintem saját maguk közül kéne kitúrni/helyre tenni a barmokat, mert így őket is ezekkel azonosítják. Hiába csak 10 gyökér balhézott a stadionban, a hírekben mégis ez van, hogy visszatértek a fradi ultrák, visszatért a balhé is. Holott nem 10 ember tért vissza a stadionba, hanem több ezer.
Na, haladunk :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése