Magyar Válogatott

Foci a Barçán kívül

Szerinted a selejtezősorozatban Magyarország:

Megnyeri a csoportját
13
72%
Második helyen Szerbia mögött végez
4
22%
Csak a harmadik hely jön össze
1
6%
Teljes csalódás lesz.
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 18
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.11.14. 20:29:21

10 perc és két sérülés, hihetetlen.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2017.11.11. 18:10:49

visca el barca írta: pedig nagy mardrista, egyszer még pogácsával is megkínálták a bernabeuban :mrgreen:
Ez mindent megmagyaráz :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.11.11. 16:10:46

markionni írta:Keves unszimpatikusabb ember van ettol a hanyinger Szollositol, ha meglatom a fejet mar okolbe szorul a kezem. Es a legnagyobb szegyen, hogy ez az ingyenelo s.nyalo viszi Puskas hagyatekat, mintha barmi koze is lenne hozza.
pedig nagy mardrista, egyszer még pogácsával is megkínálták a bernabeuban :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
markionni
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.11.11. 14:54:05

Keves unszimpatikusabb ember van ettol a hanyinger Szollositol, ha meglatom a fejet mar okolbe szorul a kezem. Es a legnagyobb szegyen, hogy ez az ingyenelo s.nyalo viszi Puskas hagyatekat, mintha barmi koze is lenne hozza.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2017.11.11. 14:50:49

– Mégis, mi történt, illetve mi történhet még?
– Jó kérdés. Az egyik korábbi játékostársam mondta, neki elég, ő olyan korban van, hogy inkább elköszön. Ezt megértem, tiszteletben tartom. Csakhogy azt is hozzátette, ő nem akarja senki elől elvenni a helyet. Na, ezen már fennakadtam, és megkérdeztem: ki elől, mondd már meg nekem?! Félre ne értsen, nem másban keresem a hibát, megvan a magam felelőssége a kudarcokban, de jöjjön már valaki, és tépje le rólam, rólunk a mezt!

Dzsudzsák nyilatkozatának vége. Eddig legalább azt becsültem benne, hogy nem nagyképűsködik, próbálkozik és a szívén viseli a válogatott sorsát. De ez már tényleg a legalja.
Ezt a szintet a diósgyőri Makrai is letudná hozni, aki 12 évvel még fiatalabb is nála. Mondjuk ő is akkora kérdés, nagyon ügyesen kezdte a szezont, erre leküldték valami oknál fogva a tartalékba.
Szomorú ez az egész.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.11.11. 14:39:22

Még ez is Agyurcsány és emútnyócév hibája. =D>

kíváncsi vagyok meddig takaróznak ezzel, legyen bármi a téma.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2017.11.11. 13:36:07

A szervilizmus-s.gg nyalásért járna a ban- új szintje: https://444.hu/2017/11/11/orban-viktor- ... um=android" target="_blank
Ebből az ipséből még miniszter lesz.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.11.11. 10:52:08

Normandia írta:
Feast4 írta:Nem az a baj, hogy harmadikak lettünk a csoportban az tök reális.De a játékkép... Az hogy 4 meccsen oda vissza szívtunk a két elsőtöl az egy dolog, de az hogy Andora lever az tényleg a legalja.

Elvileg előre léptünk az EBn ajhoz képest opyan szinten visszaestünk hogy hihetetlen.De elég csak megnézni a kint jàtszó játekosokat.A kapust leszámitva senki sem kezdő elit ligában.A legtöbbet mecsre se nevezik.Az utánpótlás meg...100x kitárgyaltuk már mi a baj.

Mindenki Messi és CR akar lenni, két helyen szoktak félremenni már kicsi korban is apuci pici fia játszik.Aztán ha ezt nagy nehezen átvészeli valaki akkor elrontják azzal hogy már egy NB2-es elit csapatban a padon ülve is megkapja a havi 3 millát 23 évesen akkor minek strapálja magát a kezdőért. Eleve a világ vicces hogy a magyar bajnokságban egy 23-24 éves játékos még fiatal ígéret máshol ilyenkor már vagy befutottál vagy mentél a levesbe.Nem stadion kéne ide hanem abba foci...
Amikor még volt focink a körülmények hiányára fogtuk az esetleges "kudarcokat", most, hogy lassan a körülmények adottak a foci hiányára fogjuk az eredménytelenséget.
Csak azt akarom mondani, hogy nem azzal van a baj, hogy stadionokat építünk.
Az önmagában nem lenne baj, csak nincs benne mit nézni.Minek felépíteni egy 8-9 ezres stadiont amikor kijár 5 nyugdíjas és nincs benne mit nézni.

A baj az hogy Taos pénz könnyebben eltünik a egy stadionépítésnél mint egy utánpótlásakadémia szervezésénél.Ezért az gazdaságosabb...
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.11.11. 10:43:40

Feast4 írta:Nem az a baj, hogy harmadikak lettünk a csoportban az tök reális.De a játékkép... Az hogy 4 meccsen oda vissza szívtunk a két elsőtöl az egy dolog, de az hogy Andora lever az tényleg a legalja.

Elvileg előre léptünk az EBn ajhoz képest opyan szinten visszaestünk hogy hihetetlen.De elég csak megnézni a kint jàtszó játekosokat.A kapust leszámitva senki sem kezdő elit ligában.A legtöbbet mecsre se nevezik.Az utánpótlás meg...100x kitárgyaltuk már mi a baj.

Mindenki Messi és CR akar lenni, két helyen szoktak félremenni már kicsi korban is apuci pici fia játszik.Aztán ha ezt nagy nehezen átvészeli valaki akkor elrontják azzal hogy már egy NB2-es elit csapatban a padon ülve is megkapja a havi 3 millát 23 évesen akkor minek strapálja magát a kezdőért. Eleve a világ vicces hogy a magyar bajnokságban egy 23-24 éves játékos még fiatal ígéret máshol ilyenkor már vagy befutottál vagy mentél a levesbe.Nem stadion kéne ide hanem abba foci...
Amikor még volt focink a körülmények hiányára fogtuk az esetleges "kudarcokat", most, hogy lassan a körülmények adottak a foci hiányára fogjuk az eredménytelenséget.
Csak azt akarom mondani, hogy nem azzal van a baj, hogy stadionokat építünk.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.11.11. 10:20:02

Nem az a baj, hogy harmadikak lettünk a csoportban az tök reális.De a játékkép... Az hogy 4 meccsen oda vissza szívtunk a két elsőtöl az egy dolog, de az hogy Andora lever az tényleg a legalja.

Elvileg előre léptünk az EBn ajhoz képest opyan szinten visszaestünk hogy hihetetlen.De elég csak megnézni a kint jàtszó játekosokat.A kapust leszámitva senki sem kezdő elit ligában.A legtöbbet mecsre se nevezik.Az utánpótlás meg...100x kitárgyaltuk már mi a baj.

Mindenki Messi és CR akar lenni, két helyen szoktak félremenni már kicsi korban is apuci pici fia játszik.Aztán ha ezt nagy nehezen átvészeli valaki akkor elrontják azzal hogy már egy NB2-es elit csapatban a padon ülve is megkapja a havi 3 millát 23 évesen akkor minek strapálja magát a kezdőért. Eleve a világ vicces hogy a magyar bajnokságban egy 23-24 éves játékos még fiatal ígéret máshol ilyenkor már vagy befutottál vagy mentél a levesbe.Nem stadion kéne ide hanem abba foci...
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.11.10. 23:39:14

JimmyJump írta:Nem hiszem, hogy általánosan ez lenne a gond, hogy nem hajtanak a játékosok. A szurkoló persze ezt látja, mert nem jár a labda, nem tud támadást építeni a csapat, stb, de szerintem inkább a gyenge egyéni képességekből, a hiányzó játékkapcsolatokból, begyakorolt mozgások hiányából adódik, hogy szenved a csapat. Leegyszerűsítve nem tudsz futni, ha lövésed nincs hova kéne, vagy ha nincs ott a labda. Barca meccsen ha támadáskor üres a bal szél, akkor tudjuk hogy Albának ott kéne lennie, ha ehelyett kocog a félpályánál, ott lehet mondani, hogy na ő nem hajt. Nálunk ez szerintem összetettebb probléma.
Egyébként fizikailag szerintem pont hogy felvesszük a kesztyűt, eb selejtezőkben Románia, Görögország ellen élőben nagyon feltűnő volt, hogy keményen odalépegetünk, vagy most ugye Portugálok panaszkodtak is erre.
Dzsudzsákot én nem tartom alulteljesítőnek, egy európai szinten alsó középkategóriás játékos ennyit tud egy gyenge csapatban, sok meccsen folyamatosan védekezni visszajárkálva. Én azért becsülöm benne, hogy minden meccsen itt van, vállalja a kapitány szerepet, így rajta csapódik le a legtöbb kritika, amiből amúgy is bőven kijut neki. Pontrúgásoknál is nagyon hasznos, gyakorlatilag a csapat fő veszélyforrása évek óta a szabadrúgás és a szöglet, ha ő nem lenne, még ezekben is visszaesnénk.
Adom amit írsz, szinte 100%-ban. Dzsudzsival kapcsolatosan vannak kétségeim. Egyszerűen leépült. Egy ígéretes karriert nagy szorgalommal épített le sikeresen és igen ebben a jelenlegi válogatottban még mindig ő jelenti a veszélyt, sajnos.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2017.11.10. 21:16:30

JimmyJump írta: Dzsudzsákot én nem tartom alulteljesítőnek, egy európai szinten alsó középkategóriás játékos ennyit tud egy gyenge csapatban, sok meccsen folyamatosan védekezni visszajárkálva. Én azért becsülöm benne, hogy minden meccsen itt van, vállalja a kapitány szerepet, így rajta csapódik le a legtöbb kritika, amiből amúgy is bőven kijut neki. Pontrúgásoknál is nagyon hasznos, gyakorlatilag a csapat fő veszélyforrása évek óta a szabadrúgás és a szöglet, ha ő nem lenne, még ezekben is visszaesnénk.
De ez kevés egy csapatkapitánytól, hogy betud adni. Ráadásul ő képtelen védekezni, szóval ezzel nem értek egyet. Az nem védekezés, hogy néha hátrafut és megpróbál egy alibi odalépést csinálni, amit elad szerelési kísérletnek.
Amúgy jogos, hogy ő a legnagyobb név és ezért több neki a kritika, mondjuk ilyen arabozós nyilatkozatai után egy percig sem sajnálom.

Teljes mértékben megtudom érteni, hogy annó Husztinak elege lett ebből.

Amúgy lehet tudni, hogy a válogatott meccsekért mennyi pénzt kapnak, ha kapnak egyáltalán? Mert ha nem, akkor tuti, hogy mazochista a nagy része.
Avatar
JimmyJump
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2016.12.08. 11:59:14

2017.11.10. 16:49:18

Nem hiszem, hogy általánosan ez lenne a gond, hogy nem hajtanak a játékosok. A szurkoló persze ezt látja, mert nem jár a labda, nem tud támadást építeni a csapat, stb, de szerintem inkább a gyenge egyéni képességekből, a hiányzó játékkapcsolatokból, begyakorolt mozgások hiányából adódik, hogy szenved a csapat. Leegyszerűsítve nem tudsz futni, ha lövésed nincs hova kéne, vagy ha nincs ott a labda. Barca meccsen ha támadáskor üres a bal szél, akkor tudjuk hogy Albának ott kéne lennie, ha ehelyett kocog a félpályánál, ott lehet mondani, hogy na ő nem hajt. Nálunk ez szerintem összetettebb probléma.
Egyébként fizikailag szerintem pont hogy felvesszük a kesztyűt, eb selejtezőkben Románia, Görögország ellen élőben nagyon feltűnő volt, hogy keményen odalépegetünk, vagy most ugye Portugálok panaszkodtak is erre.
Dzsudzsákot én nem tartom alulteljesítőnek, egy európai szinten alsó középkategóriás játékos ennyit tud egy gyenge csapatban, sok meccsen folyamatosan védekezni visszajárkálva. Én azért becsülöm benne, hogy minden meccsen itt van, vállalja a kapitány szerepet, így rajta csapódik le a legtöbb kritika, amiből amúgy is bőven kijut neki. Pontrúgásoknál is nagyon hasznos, gyakorlatilag a csapat fő veszélyforrása évek óta a szabadrúgás és a szöglet, ha ő nem lenne, még ezekben is visszaesnénk.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2017.11.10. 15:40:06

Nem kell nekünk jól játszani. Nem vagyunk se labdazsonglőrök, se űrfocira képes nemzet. Nincs hozzá játékosunk. Dárdai egy valamit adott a csapatnak, ami egy középcsapatnak a legnagyobb ajándék, az pedig a győzni akarás, a hajtás, küzdés.

Ha megszakadsz a pályán, ki lehet kapni még Luxemburgtól is. Ha jobbak, ki lehet kapni. Ki lehet kapni 3-0-ra is, 5-0-ra is. De amit ezek a botlábú szerencsétlenek csinálnak hónapról hónapra, hogy úgy köpik szembe a saját szurkolóikat, hogy közben magasról lesz*rják az egészet... Katasztrófa, és annyira fel tud idegesíteni, mint semmi más.

Én kint voltam Feröer ellen, ami Storck búcsúmeccse is volt. Volt pofájuk odajönni a B közép elé, hogy énekeljük el nekik a himnuszt. Frászt.. Azt kapták, amit érdemeltek, óriási füttykoncertet és a ku...gyenge rigmust. Erre mi volt a reakció? Duzzogva beszaladtak az öltözőbe.

Három játékos. HÁROM játékos ment körbe a stadionban, és megtapsolta a szurkolókat, megköszönve a biztatást a selejtezősorozatban. Ez a három játékos Kádár, Guzmics és Stieber.

Dzsudzsákot már réges régen páros lábbal kellett volna kirúgni ebből a csapatból. A nemtörődömsége, a nem érdekel hozzáállása egyszerűen megengedhetetlen. Pláne egy csapatkapitánytól. Abszolút nem érdekel, hogy ő a legdrágább játékosunk, talán ő a legképzettebb, a lőtéri kutyát nem érdekel. Ezeket a kártékony embereket soha többet nem akarom látni a válogatott közelében. De mind hiú ábránd..
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
JimmyJump
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2016.12.08. 11:59:14

2017.11.10. 15:15:33

Alcantara írta:Az idő tényleg megszépíti az emberek emlékezetét. Jó példa ez a "ki-be pattanósdi".
A gólok idejére nem emlékeztem, valóban, akkor máshogy fogalmazva abban a sorozatban sok olyan meccset játszottunk, amikor nem voltunk jobbak az ellenfélnél, lehetett volna bármi az eredmény, de végül mi jöttünk ki jobban. Finneket oda-vissza kései góllal vertük, Románia ellen a semmiből jött Dzsudzsák gólja, Feröer ellen idegenben emlékszem szinte végig védekeztük a meccset Szalai gólja után, itthon is sokáig kilátástalan volt, aztán jött Böde. Észak-Írek ellen tényleg mi jöttünk ki rosszabbul oda-vissza, illetve Görögországban, de úgy emlékszem az már edzőmeccs jellegű volt az utolsó fordulóban. Összességében azért nem panaszkodhattunk szerintem, főleg az előző évek után. 1-2 ki-bepattanó labdán itt kapitányok, játékosok állása és megítélése múlik, meg népünnep-népharag, közben a játék minősége alig változik.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2017.11.10. 14:52:24

Pozitívan (nagyon) változna a magyar labdarúgás megítélése, ha kevesebb pénz áramlana bele. Csakhogy ez a sport itthon oligarchák játszótere lett, mint az orosz futball, csak ez nem az a szint. Az oroszok 3-at gurítottak nekünk játszi könnyedséggel, mondjuk ők többen is vannak. De ott van pl. Izland. Ők mivel vannak többen? Huszad annyian lakják az országot, még kimondani is nevetséges. Nálunk meg a nagy infrastruktúra, a luxus, stb., még akkor is, ha a fizetések nem nagyon érnek a nyugati, topligás bérek közelébe, bár egy Torghelle Sanyi keres annyit, mint mondjuk kint egy fiatal spíler. Elhivatott embereket én rég nem látok, gizdáskodás az viszont mindig van. Szombathelyen is például minek építenek stadiont? Amíg be lehetett látni a pályára a lakótelepről, esküszöm, többen nézték a meccset. Nagyon el kell gondolkodni az egész szakmának és vezetőségnek Ádám és Évától kezdve, hogy miért nem kíváncsi a magyar ember egy NB1-es bajnokira, ami össz-vissz egy 3 órás program hétvégén. Hát azért nem, mert színvonaltalan. Ezek a játékosok 20 percig képesek hajtós, színvonalas futballt produkálni maximum, óriási gondok vannak a felkészítésükben. Plusz egy fiatal ne azt mondja már, hogy "kell a lóvé", pedig már ők is azt mondják. Döbbenetes, hogy a havi sok milliót eltevő játékosok jóllakottsága is mennyire látszik és kivetül a pályán. Egyszerűen felháborító. Mi ez az ambíció nélküliség, amikor a magyar emberek tényleg megőrülnek a futballért?! Sajnos a tavaly nyarat leszámítva ez a foci itthon csak egy szomorúság a szurkolóknak és dőzsölés a szakma embereinek. Az érdekeik pedig egyértelműen a szurkolók felett állnak, mert ők vannak pozícióban és abban is érzik magukat. Ez nem fog megváltozni egészen addig, amíg esetleg le nem váltják a kormányt (adná Isten) vagy egy komolyabb ellenállás meg nem mutatkozik a szurkolók részéről, ami akár lehetne a válogatott meccsek bojkottálása is, de ennél több kellene.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2017.11.10. 13:33:33

[quote="JimmyJump" Azt se felejtsük el, hogy az előző sorozatban minden befelé pattant, hány gólt lőttünk a meccsek végén ami pontot, pontokat ért, 5-6-ot legalább. Most ez fordítva volt.

Az idő tényleg megszépíti az emberek emlékezetét. Jó példa ez a "ki-be pattanósdi".
Konkrétan 3 meccsen lőttünk pontot/pontokat érő gólt az utolsó 10 !!! percen belül és egészen pontosan 3 meccsen kaptunk olyan gólt az utolsó 5 !!! percen belül (ennek a csúcsa 93. perc Lafferty, Belfast) amivel pontok úsztak el.

Ez nálam nagyjából egál.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.11.10. 13:18:02

JimmyJump írta: Az állami milliárdok, kapcsolatok és társai engem is ugyanígy felháborítanak, én csak azt a kérdést szeretném feltenni, hogy sportszerető emberként mi értelme van újra és újra olyan közhangulatot generálni, amiben nem lehet hibázni, nem lehet végigvinni egy rohadt projektet. Megalázni a játékosokat, anyázni, levetetni a mezt köztük újonc gyerekekkel, hergelni egymást a közösségi platformokon, röhögni mindenféle inkompetens műsorban a focistákon. Mindezt úgy, hogy tavaly nyáron aki nem otthon fortyogott, az megkaphatta élete legnagyobb sportélményét az utcákon.
a társadalom általában véve frusztrált.
frusztrált, mert a politika behálóz mindent.
nincs téma aminél pár gondolattal később ne politikába fusson át az egész.

az utolsó gondolataidra, őrült pénzek mennek a focira, olyan pénzek ami semmi hasznot nem hoznak a magyaroknak, a társdalomnak. semmit. nullát.
ehhez képest egy tapodtat sem léptünk előre semmilyen szinten ebben a sportágban. hogy miért? mert az irdatlan pénzek nem arra mennek el, hogy az alapjaitól kezdve egy megfelelő, korszerű, modern utánpótlás rendszer épüljön ki, hanem a tetejébe öntik, ami hiba. persze fel lehet hozni a TAO pénzeket, de ezek 90%-a nem arra megy, amire létrehozták. Tudja mindenki, mégse tesznek ellene.

Az hogy legnagyobb sportélmény. Fociszerető vagy, kiskorom óta kint vagyok a mai napig a helyi meccseken, tévében megnézek csomó meccset, fociztam is, valamilyen minimális fogalmam van a játékról, a működéséről, stb.
de pl nem fortyogtam otthon, de mégse tartom a legnagyobb sportélménynek. ez egyén függő persze. de már akkor is látszott, hogy ezt az EB szereplést sem fogjuk meglovagolni, megelégszik vele a vezetés, döngetik a mellüket miatta, aztán visszahuppanunk a középszer alá. örültem az eb sikerének, teljes szívből, félreértés ne essék.
de láttam hogy mögötte mekkora mutyizások, pénzmosások, alja játszmák, alkuk mennek.

amikor 2012-ben Szilágyi Áron, kardvívó olimpiát nyert, az utolsó asszókat könnyes szemmel néztem végig. majd a végén a győztes találatnál sírtam örömömben. Hogy miért? met egy olyan tradicionális sportág, és sikersportág mint a vívás, olyan méltatlan helyzetben volt, hogy bődületes siker bármilyen érem, pontszerzés egy világversenyen. ma már javult a helyzet valamennyire, szerencsére.

na de azt akartam ebből kihozni, hogy persze, hogy az embereknél elszakad a cérna, amikor semmi mást nem látni, mint hogy stadionok nőnek ki a földből, ami szép dolog, részben támogatom is, de hogy ez 10%ban szolgálja a sport érdekeket, 90%ban pedig a haverok zsebének megtömését, azt nehezen nyelem le, és nyeli le sok ember.
aztán mikor jön egy ilyen blama, mint Andorra ellen, vagy tegnap, akkor persze hogy hőzöng, és kiborul az ember, mi mást tehetne?
röhejes.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
JimmyJump
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2016.12.08. 11:59:14

2017.11.10. 12:46:03

Alcantara írta:Minden cinizmus nélkül kérdezem: Konkrétan melyik meccseken játszottunk jól?
A hazai meccsekkel szerintem nem volt gond, még a két nagy ellen is közel volt a pontszerzés. Nem zártunk jó sorozatot, le kellett volna ülni, kiértékelni a hibákat, változtatni, de tragédia szerintem nem történt. Azt se felejtsük el, hogy az előző sorozatban minden befelé pattant, hány gólt lőttünk a meccsek végén ami pontot, pontokat ért, 5-6-ot legalább. Most ez fordítva volt.
Az állami milliárdok, kapcsolatok és társai engem is ugyanígy felháborítanak, én csak azt a kérdést szeretném feltenni, hogy sportszerető emberként mi értelme van újra és újra olyan közhangulatot generálni, amiben nem lehet hibázni, nem lehet végigvinni egy rohadt projektet. Megalázni a játékosokat, anyázni, levetetni a mezt köztük újonc gyerekekkel, hergelni egymást a közösségi platformokon, röhögni mindenféle inkompetens műsorban a focistákon. Mindezt úgy, hogy tavaly nyáron aki nem otthon fortyogott, az megkaphatta élete legnagyobb sportélményét az utcákon.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2017.11.10. 12:00:26

JimmyJump írta:Az andorrai meccsen sajnos nagyon félrementek a dolgok, pedig egyáltalán nem volt ez a selejtező annyira borzalmas, többször kifejezetten jól játszottunk és a kitűzött helyezés is meglett...............
Minden cinizmus nélkül kérdezem: Konkrétan melyik meccseken játszottunk jól?

Lehet más az értékrendünk ezzel kapcsolatban. Én az EB előtt kifejezetten bizakodó voltam, ellentétben az itteni nagy többséggel,tehát nem lehet mondani, hogy csípőből állandóan ostorozom a magyar labdarúgást, mint mondjuk az angliai konyhai kisegítő.
Ez a selejtező azonban minden eddigi selejtezőt alulmúlt. Pillanatnyilag elvakultság és düh nélkül azt látom, ettől lejjebb nincsen.
Az átlag embert rettentően irritálja, hogy miközben állami milliárdokat dobnak a feneketlen kútba, anélkül, hogy azt látnánk, ennek a jelentős vagyonnak a haszonélvezői(játékosok) próbálnának minden erejüket megfeszítve küzdeni.

Az ismeretségi körömben tudok olyat, akinek sosem volt köze a labdarúgáshoz, ellenben olyan közel ül a mostani tábortűzhöz, hogy csupán le kellett raknia egy edzőképzőt gyorstalpalón, hogy zsíros fizetéshez jusson.Sosem érdekelte a foci, nemhogy elhivatott lenne, ne adj isten értene hozzá.Csak a busás fizu és nem kell igazán megszakadni érte, nem 8 órás munka.
Ez csak egy piciny dolog az egészben, de hogy legfelső szinteken ugyanez megy, arra a nyakamat teszem, tisztelet a kivételnek.
Nem irigylem tőlük, de hogy ezek az emberek nem fognak semmilyen akadémián kinevelni jó képességű játékosokat, arra nagyban fogadnék.
Avatar
JimmyJump
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2016.12.08. 11:59:14

2017.11.10. 11:26:19

Az andorrai meccsen sajnos nagyon félrementek a dolgok, pedig egyáltalán nem volt ez a selejtező annyira borzalmas, többször kifejezetten jól játszottunk és a kitűzött helyezés is meglett, kicsit kevesebb ponttal, mint amire számítottunk. Szerintem teljesen fölösleges volt ez az egész felfújt hiszti, a mezlevételtől kezdve, Storck elüldözésén át a jelenlegi letargikus helyzetig, amikor már megint a jöjjenek a 18 évesek és a legyen amatőr a foci lemezig jutunk el. Tavaly nyáron még ünnepeltünk, végre látható volt egy út, játékosok akikre lehet számítani, az egyetlen reális cél erre a vb-selejtezőre az állandóság megtartása lehetett, hát remekül teljesítettük. 1-2 kellemetlen eredmény felforgatott kezdővel, szerencsétlen kapott gólokkal, félig-meddig tét nélküli meccseken és máris mehet a sikerkapitány, takarodjon mindenki, kezdődjön az új projekt..
Nyilván vitathatatlan Storck és csapat felelőssége, nem zártunk jó sorozatot, az MLSZ is rátesz még egy lapáttal egy ilyen értelmetlen, ideiglenes kapitánnyal 100 ember előtt lejátszott barátságos meccsel, de hogy a szurkolói türelmetlenség, agresszivitás is legalább ilyen destruktív tényező, abban biztos vagyok.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.11.10. 11:22:41

Barcafantomee: Nem kötekedésből, de mi mindenben vagyunk nemzetközileg sikeresek és világszinten elismertek? Nem csak sportot mondhatsz, bármit.
Mondjuk nézd meg az Olimpiai aranyérmeink számát, és azt, hogy hol állunk az all time éremtáblázaton, mindössze 7 ország előz meg minket. És azt is nézd meg, mekkora az országunk, és hányan élnek itt. Ilyen tekintetben talán Finnország szokott nálunk jobb lenni.
De nyilván a magyarok minden téren a legalja, mert te kint élsz Angliában, aztán onnan könnyű szapulni a magyar népet.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2017.11.10. 10:37:48

Kovbal88 írta:
Az a baj, hogy utánpótlás nincs, pedig már 20 éve minimum tudjuk, hogy gyengus a focink és nem sikerült javítani rajta. Pedig kerülnek ki magyar fiatalok, már fiatalon, nagy nemzetközileg elismert klubokhoz. És semmi.

A stadion jó dolog, csak oda, játék is kell, meg nézők. Nem baj, hogy vannak, csak nincsenek nézők és nem is lesznek, ha a jegyárak 2-5 ezer forint között vannak és a fizetések meg 100-200 között
Remélem számodra is tiszta, hogy szarkazmus volt...tragikus a helyzet jelenleg Abszurdisztánban...
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.11.10. 10:35:14

Fecooo írta:sztem legyünk büszkék rá, hogy magyarok vagyunk, hiszen nincs még egy ország, ahol egy évben több stadion épül, mint ahány gólt rúg a válogatott...ez is bejegyzett hungarikum lesz...
Az a baj, hogy utánpótlás nincs, pedig már 20 éve minimum tudjuk, hogy gyengus a focink és nem sikerült javítani rajta. Pedig kerülnek ki magyar fiatalok, már fiatalon, nagy nemzetközileg elismert klubokhoz. És semmi.

A stadion jó dolog, csak oda, játék is kell, meg nézők. Nem baj, hogy vannak, csak nincsenek nézők és nem is lesznek, ha a jegyárak 2-5 ezer forint között vannak és a fizetések meg 100-200 között
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.11.10. 08:14:55

Nero. írta: Barcafantomee: Nem kötekedésből, de mi mindenben vagyunk nemzetközileg sikeresek és világszinten elismertek? Nem csak sportot mondhatsz, bármit.
Atlétika, magyar kard, kajak-kenú, úszás, vizilabda, kézilabda.

Amúgy meg a fejlesztő és tervező mérnökök népszerű irányvonalakon mozgó társadalomtudósok közt, gazdasági szakemberek közt rengeteg a magyar csak sajnos egyik se tud itthon érvényesülni.Ráadásul nálunk él a világ legjobb gázszerelője is.

Viccer félre téve nagyon sok mindenben sportban, tudományban jók vagyunk, sajna a foci nincs közte.És pont a pénzlopós ismerős ismerőse magatartás miatt.
Kép
Válasz küldése