Magyar Válogatott

Foci a Barçán kívül

Szerinted a selejtezősorozatban Magyarország:

Megnyeri a csoportját
13
72%
Második helyen Szerbia mögött végez
4
22%
Csak a harmadik hely jön össze
1
6%
Teljes csalódás lesz.
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 18
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.03.17. 23:03:42

Én nem tartom magam rasszistának, viszont egy részben egyetértek a kollégával.
Szerintem ami a válogatottaknál folyik ilyen téren, az nagy részben politika. A sok koszovói albán nem lett szerb válogatott (mert ki nem állják egymást), inkább elmentek svájci válogatottnak.
Bőven le lehetne egyszerüsiteni ezt az egész mizériát, mindenki olyan válogatott lehetne, amelyik országban született, bár ez ugye sok nagy válogatottat is érzékenyen érintene, igy sose lesz bevezetve.
Németországban pont az van, ami európára vár ((((((( GYURI BÁCSI TAKAROGGY :mrgreen: :lol: ))))), multikulti, keveredés, migráncsok, természetes, hogy nem lehet 11db 180centis szőke hajú kékszemü német a válogatottban, mert egyszerüen nem ilyen az ország összetétele.
Viszont, ha ilyen szempontból nézzük, tök feleslegesek az országok szerinti találkozók, mikor már minden össze-vissza van keveredve, akár a klubcsapatoknál, +1 nyüg a játékosoknak, meg -1hónap unalom nekünk a szezon végén :D
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.17. 22:58:15

Nero. írta:Hát pedig nálam a niggerezés meg a hitlerezés a rasszizmus magasfoka, de mindegy én kiszálltam ebből, ez egy nagyon érzékeny téma, engem pedig továbbra se érdekel hogy ki honnan jött, csak az számít hogy ki milyen ember.
Itt nem niggerezett senki.

Alapesetben engem sem érdekel, hogy ki honnan jött, de amikor az országok válogatottja ütközik meg, akkor szerintem nem lenne gáz, ha számítana.

Zolával egyet tudok érteni!
Senki nem minősítette, hogy Özil meg Khedira milyen ember, a származásukról volt szó, nem a személyiségükről.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.03.17. 22:50:57

Hát pedig nálam a niggerezés meg a hitlerezés a rasszizmus magasfoka, de mindegy én kiszálltam ebből, ez egy nagyon érzékeny téma, engem pedig továbbra se érdekel hogy ki honnan jött, csak az számít hogy ki milyen ember.

Egyébként könnyen lehet hogy 100 év múlva hasonlóan fog kinézni a válogatottunk ahogy leírtad. Viszont lehet hogy úgy esetleg ki is jutunk egy VBre.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2018.03.17. 22:58:39-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.03.17. 22:39:02

Nero. írta:
Egyébként gondolom neked se esne jól, ha a Nyugaton lenéznének mert kelet-európai vagy, mert úgy tűnik te is lenézed az afrikaiakat meg az arabokat.
Nem vagyok “libsi”, vannak gondok a nagyvilágba, de ettől a “nagymagyar” meg “felsőbbrendű fehérfaj” mentalitástól falra mászok.
Ki mondta, hogy lenézem őket? Csak, hogy megértsd: az elefántcsontparti válogatott is vicces lenne számomra, ha Kiss Józsik, meg Molnár Gyuszik alkotnák. Ezek után nehogy azt mond, hogy lenézem a magyarokat!

Én meg attól mászok a falra, hogy mindenbe azonnal belekell látni a rasszizmust, meg nagymagyarságot, jelentsen ez bármit is. Amúgy direkt írtam a válogatottba több európai nevet is, te meg kiemeled az afrikaiakat. Ilyenkor jöhetne az, hogy ki is a rasszista? Nem inkább az, aki belelátja a semmibe?

Egy bunkó, tudatlan, a modern világtól elzárkózott személy vagyok, mert másképp vélekedek, mint te.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.03.17. 22:34:07

zola8787 írta:Én is szűklátókörű vagyok, de engem is zavarna ha a védelmünk lenne Kenenisha Bekele - Nagy Józsi - Sarmiendo Thomas - Uvuvwevwevwe Onyetenyevwe Ugwemuhwem Osas, a középpályánkon tolná Gera Zoli - Nagy Ádi - Pletikosa - El Hadji Diouf, a két támadónk meg lenne mondjuk Popescu meg Chiobotescu.

Még akkor is gáznak tartanám, ha mindannyian Magyarországon születtek volna és itt is élnének, nekem ne mondjátok, hogy tiszta magyarként tudnátok rájuk nézni. Igen, Shaolin Sanyi is vicces, örülök a sikereknek, de azt be kell lássuk, hogy az olimpiára sem jutottunk volna el, ha nincs ez a két ázsiai származású gyerek, ők nyerték meg az egészet, a másik két magyar srác maxot kihozva magukból is erős közép szint.

Vágom én, hogy sokszínűség, meg keveredés, de azért van egy határ. Nem véletlen, hogy a franciákat niggereknek hívják, a svájciakat meg araboknak. A németekről meg nem is mondok már inkább semmit (török) (ha Hitler ezt előre látta volna, lehet, hogy inkább a saját fajtáját írtja ki, hogy ne történhessen meg ez).

azért ilyen sehol nincsen, a németeknél sem, svájcnál sem, franciáknál sem.

ki hívja a franciákat niggereknek, vagy a svájciakat araboknak?
Franciáknál meg 3-400 éve élnek négerek, szegények biztos rosszul érzik magukat miatta.
Svájcban is biztos szoronganak és rosszul élnek a kint lévő magyarok.

mindegy, nem értem én ezt.
nekem meg más a felfogásom, pedig a szüleim még rasszistának is mondhatók, pláne apám, de én félresikerültem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.03.17. 22:32:58

"Katalán minden ember, aki Katalóniában él és dolgozik, és aki munkájával és erőfeszítésével hozzájárul Katalónia építéséhez. Katalán minden ember, aki Katalóniában él és dolgozik, és katalán akar lenni."
Ez Jordi Pujol álláspontja, és én is hasonlóan gondolkozom. Nem érdekel, hogy ki honnan jött, milyen vér folyik az ereiben, ha magyarnak vallja magát és ország előre haladásáért dolgozik, számomra ő magyar. Sokkal inkább, mint azok a magyarok, akik ki tudják mutatni a családfájukon keresztül, hogy milyen ősi, nagy múltú magyar családból származnak, de amúgy meg egy rohadt szalmaszálat nem tesznek keresztbe az országért. :!:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.03.17. 22:22:12

Zola: Nyugaton egy ilyen véleményért meglincselnének, nem értek veled egyet viszont látom hogy mire akarsz kilyukadni. Viszont a nyugati ember ehhez már hozzá szokott, és nagyrészüknek nincs problémája vele.
A modern gondolkodásban egy nagyon utolsó kérdés/tényező hogy ki honnan származik.

Egyébként gondolom neked se esne jól, ha a Nyugaton lenéznének mert kelet-európai vagy, mert úgy tűnik te is lenézed az afrikaiakat meg az arabokat.
Nem vagyok “libsi”, vannak gondok a nagyvilágba, de ettől a “nagymagyar” meg “felsőbbrendű fehérfaj” mentalitástól falra mászok.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.17. 22:09:21

defender3 írta:
Ha meg genetikát nézünk, akkor meg sokkal színesebbek vagyunk, mint pl. az angolok voltak nagyon sokáig. Meg ha nekünk lett volna nagy gyarmatbirodalmunk akkor nálunk is sokkal több színesbőrű lenne.

Akkor a Liu testvérek se számítanak magyarnak ha így gondolkozik valaki csak azért, mert egyik szülője nem magyar?
Igen, a gyarmatok miatt nem voltunk annyira sokszínűek, így értettem.

A Liu testvéres példát lehet én értelmezem rosszul, nekik az egyik szülőjük magyar, de pl. Özilnek ha jól tudom mindkettő török.

Látom egyedül maradok a véleményemmel, erre számítottam is, de szerintem lassan túlbeszéljük a témát.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.03.17. 22:05:46

Én is szűklátókörű vagyok, de engem is zavarna ha a védelmünk lenne Kenenisha Bekele - Nagy Józsi - Sarmiendo Thomas - Uvuvwevwevwe Onyetenyevwe Ugwemuhwem Osas, a középpályánkon tolná Gera Zoli - Nagy Ádi - Pletikosa - El Hadji Diouf, a két támadónk meg lenne mondjuk Popescu meg Chiobotescu.

Még akkor is gáznak tartanám, ha mindannyian Magyarországon születtek volna és itt is élnének, nekem ne mondjátok, hogy tiszta magyarként tudnátok rájuk nézni. Igen, Shaolin Sanyi is vicces, örülök a sikereknek, de azt be kell lássuk, hogy az olimpiára sem jutottunk volna el, ha nincs ez a két ázsiai származású gyerek, ők nyerték meg az egészet, a másik két magyar srác maxot kihozva magukból is erős közép szint.

Van az a vicc, hogy Ahmed Akbar Angliában született, ergó angol. Sanyika akváriumban született, ergó ő egy hal (és a képen egy hörcsög található).

Vágom én, hogy sokszínűség, meg keveredés, de azért van egy határ. Nem véletlen, hogy a franciákat niggereknek hívják, a svájciakat meg araboknak. A németekről meg nem is mondok már inkább semmit (török) (ha Hitler ezt előre látta volna, lehet, hogy inkább a saját fajtáját írtja ki, hogy ne történhessen meg ez).
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2018.03.17. 21:49:19

davi10 írta:Igen aláírom, hogy ez az én szűklátókörűségem, de mivel nálunk soha nem volt annyira sokszínű a társadalom, mint nyugaton, ezért szerintem érthető, hogy jópáran hasonlóan gondolkozunk.
Ha meg genetikát nézünk, akkor meg sokkal színesebbek vagyunk, mint pl. az angolok voltak nagyon sokáig. Meg ha nekünk lett volna nagy gyarmatbirodalmunk akkor nálunk is sokkal több színesbőrű lenne.

Akkor a Liu testvérek se számítanak magyarnak ha így gondolkozik valaki csak azért, mert egyik szülője nem magyar?
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.17. 21:48:46

csababarca írta:
Első rész: de volt, cirka 920 évig. csak erről megfeledkeztünk. Trianon óta vagyunk etnikailag "csak" magyarok. kifejtem priviben ha érdekel. meg azt is, hogy mennyire vicces, hogy állandóan trianont siratja a kormány, közben meg pont az tette ezt velünk, amiért annyiért harcolnának most.

Második rész: németeknél németek játszanak. És pont. Ott születtek.

A honosításnak én sem vagyok híve, de az nem honosítás, hogy valaki itt születik, magyar állampolgárként él, de nem bevett magyar névvel focizna a válogatottban.
Az olyan honosítás, mint hogy 20évesen légiósoknak adjunk állampolgárságot, hogy a válogatottban focizzon, na az nekem sem tetszene.
Első rész: Igen ezt vágom, de azért van különbség, ha egymás mellé állítasz egy magyart-román meg egy német-török duót. Főleg, ha összehasonlítod, hogy melyik duó hány évszázadot élt egymás mellett.

A második részben igazad van, ha valaki nem tesz különbséget aközött, hogy valaki német vagy német állampolgár, de mondom ez egy összetettebb kérdés, ami igazából csak a nézőpontokon múlik, folytathatjuk privátba, ha gondolod. Bár én mondom, teljesen megértem az álláspontodat (illetve a ti álláspontotokat Neroval), ez csak az én világnézetem.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.03.17. 21:43:36

Igen aláírom, hogy ez az én szűklátókörűségem, de mivel nálunk soha nem volt annyira sokszínű a társadalom, mint nyugaton, ezért szerintem érthető, hogy jópáran hasonlóan gondolkozunk.
Most egy kicsit kötekedek, de a soha egyáltalán nem állja meg a helyét, az államalapítástól Trianonig nagyon is sokszínű volt az ország társadalma.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.03.17. 21:27:53

davi10 írta:
Igen aláírom, hogy ez az én szűklátókörűségem, de mivel nálunk soha nem volt annyira sokszínű a társadalom, mint nyugaton, ezért szerintem érthető, hogy jópáran hasonlóan gondolkozunk.


Csababarca: Részben már feljebb reagáltam, egyáltalán nem kérdőjelezem meg, hogy ki milyen jogon lesz az adott válogatott játékosa. Csak mivel mi nem vagyunk hozzászokva ehhez (bár Leandro meg Vinicius van), én nem repdesnék az örömtől, ha mondjuk a 11 játékosunkból 5-6 echte ukrán vagy román lenne.
Első rész: de volt, cirka 920 évig. csak erről megfeledkeztünk. Trianon óta vagyunk etnikailag "csak" magyarok. kifejtem priviben ha érdekel. meg azt is, hogy mennyire vicces, hogy állandóan trianont siratja a kormány, közben meg pont az tette ezt velünk, amiért annyiért harcolnának most.

Második rész: németeknél németek játszanak. És pont. Ott születtek.

A honosításnak én sem vagyok híve, de az nem honosítás, hogy valaki itt születik, magyar állampolgárként él, de nem bevett magyar névvel focizna a válogatottban.
Az olyan honosítás, mint hogy 20évesen légiósoknak adjunk állampolgárságot, hogy a válogatottban focizzon, na az nekem sem tetszene.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.17. 21:08:58

Nero. írta:
csababarca írta:
mit értesz a német-féle válogatotton?
minden játékosuk Németföldön született, teljes joggal szerepelnek a válogatottban, ugyan olyan joggal mint Neuer, Schweinsteiger, vagy Müller.
Hát igen sokan otthon még nem tudják mi is az a “multi kulti”, és ezt nem bántásból írom vagy azért mert bajom lenne vele, csak ugye ezt sokaknak nehéz elképzelni, hogy Boateng, Khedira stb. tényleg németek.

Mondjuk a magyar futball legszánalasabb pillanata volt, amikor itt volt az a 30 fölötti brazil csóka a Fradiba, aki már csak levezetni jött ide, ennek ellenére 2 év alatt szénné alázta az egész NB1et (micsoda színvonal :D) majd a Sport TVben tolmácson keresztül kezdtek el szinte könyörögni neki hogy legyen már magyar válogatott. :lol: :oops:

Otigbát személyesen ismerem, jó gyerek abszolut nincs elszállva magától és teljesen érthető volt a döntése hogy nem akart itthon valogatott lenni.
Igen aláírom, hogy ez az én szűklátókörűségem, de mivel nálunk soha nem volt annyira sokszínű a társadalom, mint nyugaton, ezért szerintem érthető, hogy jópáran hasonlóan gondolkozunk.

És én is szánalmasnak tartottam, amikor minden NB1-es játékosnak, aki átlag fölött volt (Leonardo, Suljic ugrik be egyből) tényleg könyörögtek, hogy nem akar-e magyar válogatott lenni...

Otigba meg ha jól látom, benne van a magyar keretben.

Csababarca: Részben már feljebb reagáltam, egyáltalán nem kérdőjelezem meg, hogy ki milyen jogon lesz az adott válogatott játékosa. Csak mivel mi nem vagyunk hozzászokva ehhez (bár Leandro meg Vinicius van), én nem repdesnék az örömtől, ha mondjuk a 11 játékosunkból 5-6 echte ukrán vagy román lenne.

De érdekes kérdés ez, elfogadom, ha valaki ebben nem tudja megérteni az álláspontom.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.03.17. 20:39:19

csababarca írta:
davi10 írta:
Szerintem ezzel nincs gond, én nem örülnék egy német-féle válogatottnak.
mit értesz a német-féle válogatotton?
minden játékosuk Németföldön született, teljes joggal szerepelnek a válogatottban, ugyan olyan joggal mint Neuer, Schweinsteiger, vagy Müller.
Hát igen sokan otthon még nem tudják mi is az a “multi kulti”, és ezt nem bántásból írom vagy azért mert bajom lenne vele, csak ugye ezt sokaknak nehéz elképzelni, hogy Boateng, Khedira stb. tényleg németek.

Mondjuk a magyar futball legszánalasabb pillanata volt, amikor itt volt az a 30 fölötti brazil csóka a Fradiba, aki már csak levezetni jött ide, ennek ellenére 2 év alatt szénné alázta az egész NB1et (micsoda színvonal :D) majd a Sport TVben tolmácson keresztül kezdtek el szinte könyörögni neki hogy legyen már magyar válogatott. :lol: :oops:

Otigbát személyesen ismerem, jó gyerek abszolut nincs elszállva magától és teljesen érthető volt a döntése hogy nem akart itthon valogatott lenni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.03.17. 20:12:00

davi10 írta:
Szerintem ezzel nincs gond, én nem örülnék egy német-féle válogatottnak.
mit értesz a német-féle válogatotton?
minden játékosuk Németföldön született, teljes joggal szerepelnek a válogatottban, ugyan olyan joggal mint Neuer, Schweinsteiger, vagy Müller.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.17. 19:51:35

geridoss írta: de azért a többi országhoz képest elenyésző a nálunk nem az ország területén született labdarúgók száma (itt most értem ezalatt a külhoni magyarokat illetve a honosított játékosokat is),
Szerintem ezzel nincs gond, én nem örülnék egy német-féle válogatottnak.
Amúgy Vinicius és Otigba jutott most eszembe hirtelen, de ha csak a magyarokra gondoltál, akkor Priskin jut eszembe ellenpéldának, ha jól tudom ő felvidéki, de biztos vannak még.

Sok mindenben vannak gondok az országgal, de ezt nem sorolnám ide.
Ha egész életedben Németországban élsz és behívnak a jóval sikeresebb és fényesebb jövőt jósoló német válogatottba, akkor ez egy teljesen racionális döntés, hogy azt választod.
Pláne, ha csak utánpótlásról van szó, amiben nem kerdéses, hogy melyik ország a jobb, de még onnan is bármikor visszaléphetsz.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.03.17. 13:06:56

Azt tudom, hogy e tekintetben nem mérvadó, de azért van jelentése.

Nem tudom a magyar szövetség részéről volt-e egyáltalán megkeresés az kisebb Dárdai iránt (Palkót azt hiszem hívták, de a németet választotta - érthető okokból), de azért a többi országhoz képest elenyésző a nálunk nem az ország területén született labdarúgók száma (itt most értem ezalatt a külhoni magyarokat illetve a honosított játékosokat is), talán Niko és Koman volt az a két játékos, aki külhoni magyarként szerepeltek a válogatottban a közelmúltban, de javítson ki valaki ha tévedek, de nem egy, nem kettő olyan játékos lenne, akikkel előrébb lehetnénk.

Ez kicsit a magyarság szegénységi bizonyítványa is, de ilyen mértékben ne menjünk bele.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.03.17. 11:58:25

geridoss írta:Nem nagyon tudtam hová tenni, úgyhogy marad itt:

http://www.nemzetisport.hu/nemet_labdar ... ba-2624917" target="_blank

Azért az kemény, hogy a második Dárdai kölyök is meghívót kapott a németektől. Én játékosként is imádtam Palit, szövetségi kapitányként pedig egyenesen rajongtam érte. Bízom benne, hogy láthatom még a váltogatott élén.

Visszatérve a fiaira, sokakkal ellentétben én nem tudom őket hibáztatni, mert nem magyar hanem német válogatottak lettek. Ott születtek, ott nőttek fel, minden odaköti őket, talán csak a nevük nem.
A korosztályos válogatottak nem mérvadóak. Amíg nem lépnek a nagy csapattal pályára, addig simán jöhetnek a magyar válogatottba. Persze nem fognak jönni, igazuk van.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.03.17. 11:52:03

Nem nagyon tudtam hová tenni, úgyhogy marad itt:

http://www.nemzetisport.hu/nemet_labdar ... ba-2624917" target="_blank

Azért az kemény, hogy a második Dárdai kölyök is meghívót kapott a németektől. Én játékosként is imádtam Palit, szövetségi kapitányként pedig egyenesen rajongtam érte. Bízom benne, hogy láthatom még a váltogatott élén.

Visszatérve a fiaira, sokakkal ellentétben én nem tudom őket hibáztatni, mert nem magyar hanem német válogatottak lettek. Ott születtek, ott nőttek fel, minden odaköti őket, talán csak a nevük nem.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
hdavid

2017.11.15. 10:52:27

Azért Ugrai erősen kilógott felfelé tegnap.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.11.15. 05:57:16

Fecooo írta:
Bob_Marley írta:Úgy gondolom a kínos vereség után egy kisebb fajta gyógyír ez, kellett.
Gyógyír? Mire?
Ez csak arra jó, hogy megint legyen mire verni a mellüket, hogy "megmutattuk, hogy..."
Az egész magyar foci nem más, mint túlfizetett bohócok és korrupt politikusok gyűjtője...
A mostani magyar focisták a foci pumpedjei...
Ez az egyik baj, a másik pedig, h nem vagyok köztük :D
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2017.11.15. 04:50:17

Bob_Marley írta:Úgy gondolom a kínos vereség után egy kisebb fajta gyógyír ez, kellett.
Gyógyír? Mire?
Ez csak arra jó, hogy megint legyen mire verni a mellüket, hogy "megmutattuk, hogy..."
Az egész magyar foci nem más, mint túlfizetett bohócok és korrupt politikusok gyűjtője...
A mostani magyar focisták a foci pumpedjei...
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.11.14. 22:13:34

Úgy gondolom a kínos vereség után egy kisebb fajta gyógyír ez, kellett.
Kép
Kép
Kép
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2017.11.14. 21:56:31

Bob_Marley írta:10 perc és két sérülés, hihetetlen.
sikerült bemelegíteni.
hihetetlen, hogy csak egy félidőt bírnak futni ezek a nem is tudom mik. mert nem focisták, az tuti
Válasz küldése