Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.11.29. 13:50:45

El Clásico | A december 23-i Real Madrid - FC Barcelona bajnoki mérkőzést Alberto Undiano Mallenco fogja vezetni.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2171
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.11.25. 19:17:11

S.Agüero írta:
visca el barca írta:ez volt kb idén a 3. real meccs amit néztem, ritka egy ótvaros csapat ez, nem nyernek ezek semmit... télre simán lesz -15 a bl-ben nem tudnak olyan sorsolást összetákolni h elvergődjenek egy újabb győzelemig. szépen visszakerülnek a helyükre...
Tavaly ősszel sem voltak jobbak, de akkor jöttek simán a győzelmek, nem írnám még le őket.
Amíg a győzelmek jönnek addig, kár leírni őket, a másik meg ha van szerencsés csapat, akkor az a Real. Tavaly is milyen jól jött az elmaradt meccs a végén.
hdavid

2017.11.25. 19:16:10

Jólvan megint egy bemákolt győzelem :D nem baj -10-el már cseszhetik
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.11.25. 18:47:45

Fecooo írta:De aranylabda lesz
eddig sem érdekelt, ezután sem fog sem az aranylabda se más egyéni díj
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.11.25. 18:44:59

visca el barca írta:ez volt kb idén a 3. real meccs amit néztem, ritka egy ótvaros csapat ez, nem nyernek ezek semmit... télre simán lesz -15 a bl-ben nem tudnak olyan sorsolást összetákolni h elvergődjenek egy újabb győzelemig. szépen visszakerülnek a helyükre...
Tavaly ősszel sem voltak jobbak, de akkor jöttek simán a győzelmek, nem írnám még le őket.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2017.11.25. 18:37:16

visca el barca írta:ez volt kb idén a 3. real meccs amit néztem, ritka egy ótvaros csapat ez, nem nyernek ezek semmit... télre simán lesz -15 a bl-ben nem tudnak olyan sorsolást összetákolni h elvergődjenek egy újabb győzelemig. szépen visszakerülnek a helyükre...
De aranylabda lesz, hiszen volt vagy 4 jó meccse 2017ben cuncinak.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.11.25. 18:24:18

ez volt kb idén a 3. real meccs amit néztem, ritka egy ótvaros csapat ez, nem nyernek ezek semmit... télre simán lesz -15 a bl-ben nem tudnak olyan sorsolást összetákolni h elvergődjenek egy újabb győzelemig. szépen visszakerülnek a helyükre...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3472
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2017.11.25. 17:50:52

75. percig 2-2 volt a Bernabeuban a MAdrid-Malaga meccs, majd jött az idei nagy hiányzója a Realnak, a 11-es, kivételesen jogos, Cunci kihagyta, de a kipattanót berúgta.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2017.11.22. 13:24:03

optimus írta: Joó Gabi kőkeményen Barca drukker, folyamatosan cinkeli a Reált az összes létező cikkében. Másik Barcás forumon aktív kommentelő is, foglamazzunk úgy hogy távolról sem szívleli Roncit.
Ez rendben van, de nincs feltüntetve sehol, tehát technikailag semmin nem változtat. Olyan mintha írnék egy cikket arról hogy mennyire jók a homeopátiás gyógyszerek, de mindeközben orvos vagyok, és még csak nem is hiszek az egészben.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2017.11.22. 12:54:36

Varatrix írta:
Nyiri81 írta:Joó Gábor már megint egy fohászt fűzött CR-hez az indexen. Szerintem ha tehetné nővé operáltatná magát és hozzámenne feleségül vagy legalább megszülné neki az 5. gyerekét :)
Engem nem feltétlen zavar ha egy újságíró nem objektív, de ez picit nekem is csípte már a szemem, mert úgy érzem hogy mennybe megy mert lőtt kettőt az Apoelnek. Azért álljon meg a fákjás menet!
Joó Gabi kőkeményen Barca drukker, folyamatosan cinkeli a Reált az összes létező cikkében. Másik Barcás forumon aktív kommentelő is, foglamazzunk úgy hogy távolról sem szívleli Roncit.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.11.22. 11:24:36

MessiNeymarSuarez írta: Ronaldo is talán 5 jó meccsel és 40 rosszal az évben, és valószínűleg ezért is kapná meg Messi ugyanígy ha gyenge lenne.
jah csak ez sose derül ki, mert ha Messi hoz 40 rossz meccset, akkor a Barca nem nyer. ilyen egyszerű. real meg elbírta tavaly is, hogy Cé 5 komoly meccset tett a közösbe, és dupláztak.
mi még akkor se biztos hogy nyerünk pl BL-t, ha porba döngöljük az adott ellenfelet, lásd 2010 vagy 2012.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10089
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.11.22. 10:53:27

Nyiri81 írta:Joó Gábor már megint egy fohászt fűzött CR-hez az indexen. Szerintem ha tehetné nővé operáltatná magát és hozzámenne feleségül vagy legalább megszülné neki az 5. gyerekét :)

Nem vitatom, hogy a brutál erős Apoelt kiütötték és CR csodát tett megint és rekordokat döntött, de az objektív újságíráshoz az is hozzátartozik, hogy az a kedvence a ligában sehol sincs. És ez az egy meccs semmit nem jelent.

Igaza van amúgy Benzema-nak. Nem kedvencem a srác, de az interjújában megemlíti hogy rossz irányba megy a foci, mert nem csapatról szól már hanem az egyénekről és sztárokról.


Megnéznék egy Apoel-Eibar ütközetet, lehet hogy az Eibar is kiütné őket... :lol:

Amúgy meg jól mondja. Mai foci a marketingről szól teljesen, és igyekeznek minden eladható nevet a lehető legjobban meglovagolni. Ez van a fiatalokkal is, 1-1 tehetség még a pelusból sem nőtt ki, de már beállítják új Messinek/Ronaldonak/Ronaldinhonak/Pinyőnek, az meg nem érdekes hogy emiatt sok tehetség a süllyesztőben végzi, mert a hirtelen sztárolástól elszáll az agyuk, csak a profit.

Aranylabda is erről szól már, egy" az kapja Messi és Ronaldo közül aki több trófeát nyert", ezért fogja megkapni Ronaldo is talán 5 jó meccsel és 40 rosszal az évben, és valószínűleg ezért is kapná meg Messi ugyanígy ha gyenge lenne.
És ez Messiék után is így lesz, jön majd a Neymar-Mbappé és társai korszak, ha a nagy neveknél a csapat mindent megnyer akkor is megkapja a legnagyobb marketingű ha kb 2 meccset játszott az évben. Pláne a szavazás alapján, világvégi emberek akik szavaznak lehet hogy csak Messi és Ronaldo neve jutott el, és azt sem tudják hogy eszik vagy isszák ha más játékos nevét hallják.
Elég megnézni azt aki Gomest rakta első helyre :lol:
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2017.11.22. 10:52:07

Nyiri81 írta:Joó Gábor már megint egy fohászt fűzött CR-hez az indexen. Szerintem ha tehetné nővé operáltatná magát és hozzámenne feleségül vagy legalább megszülné neki az 5. gyerekét :)

Nem vitatom, hogy a brutál erős Apoelt kiütötték és CR csodát tett megint és rekordokat döntött, de az objektív újságíráshoz az is hozzátartozik, hogy az a kedvence a ligában sehol sincs. És ez az egy meccs semmit nem jelent.

Igaza van amúgy Benzema-nak. Nem kedvencem a srác, de az interjújában megemlíti hogy rossz irányba megy a foci, mert nem csapatról szól már hanem az egyénekről és sztárokról.
Engem nem feltétlen zavar ha egy újságíró nem objektív, de ez picit nekem is csípte már a szemem, mert úgy érzem hogy mennybe megy mert lőtt kettőt az Apoelnek. Azért álljon meg a fákjás menet!

A cikk összességében fényezi őt pedig a csúf igazság ott volt a sorok között:
"Egy plusz érdekesség, ami nem rekord: az idényben bajnoki és BL-góljai 44%-át az APOEL-nek rúgta, négyet."

Szerintem ez az amiről beszélni lehet, nem az hogy 32-évesen beállít olyan rekordokat, amiket 2 évvel fiatalabb Messi még semmissé tehet.

Még a Malagát kiütik megint több gólal, Ronaldo lő egyet vagy kettőt, és máris arról lesz szó hogy visszatért.

És nem a Real Madrid utállat, vagy Ronaldo nem szimpatikus. Suárez hétvégi két góljáról hasonlóan vélekedek. Semmit nem jelent még önmagába.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2017.11.22. 10:08:51

Joó Gábor már megint egy fohászt fűzött CR-hez az indexen. Szerintem ha tehetné nővé operáltatná magát és hozzámenne feleségül vagy legalább megszülné neki az 5. gyerekét :)

Nem vitatom, hogy a brutál erős Apoelt kiütötték és CR csodát tett megint és rekordokat döntött, de az objektív újságíráshoz az is hozzátartozik, hogy az a kedvence a ligában sehol sincs. És ez az egy meccs semmit nem jelent.

Igaza van amúgy Benzema-nak. Nem kedvencem a srác, de az interjújában megemlíti hogy rossz irányba megy a foci, mert nem csapatról szól már hanem az egyénekről és sztárokról.
Csak is Puyol
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2017.11.20. 19:51:37

MessiNeymarSuarez írta:
Január végén aztán lehet kinéz egy olyan, hogy egy Valencia- Real meccsen majd a Real Madridnak szurkolunk, hogy pontokat hozzanak a Valenciától?! :mrgreen:

Jó pár évvel ezelőtt azt mondtam volna, hogy igen, de olyan szinten megutáltatta velem a Real-t 3 személy, hogy azóta én is beálltam a gyűlölők közé, pedig addig csak kemény vetélytársnak mondtam őket (Mourinho, CR a viselkedésével és Ramos).

Barcát meg ne írja már le senki, nyerünk 1 góllal és szevasz, figyeljétek majd meg.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.11.20. 19:41:06

Paulinho 104 percenként szerez gólt a Ligában, CR 720 percenként. :mrgreen:
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10089
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.11.19. 11:31:04

Kétségtelenül ő kapja, átalakult már ez az aranylabda szavazás" Messi és Ronaldo közül az kapja aki több fontos trófeát nyert" címmé.
Idén beéri Messit, ez ellen nem lehet már mit tenni, csak annyit hogy össze szedi magát a csapat, és bezsebel mindent amit csak tud.

Én már azóta nem tudom komolyan venni a szavazókat, amióta egyikük Gomest jelölte első helyre, és még nem is portugál volt az illető... :lol:

Sokszor hallom hogy majd Ronaldo beindul ha igazán kell a csapatnak..
De kérdem én, jelenleg nem lenne rá szüksége a csapatnak amikor épp leszakadoznak a tabellában, és a BL csoportkörben is vannak problémák?(nyilván nem egy PSG/City-t fognak kapni, hanem Besiktas/Roma, de akkor is)


Ha innen behozza a RM, akkor meg is érdemeljük hogy elbukjuk.
Mestalla után marad még mindig 7 pontunk minimum(döntetlen/győzelemmel a tegnapi játékot és a Valenciát látva nem számolnék, de remélem rám cáfolnak)


Január végén aztán lehet kinéz egy olyan, hogy egy Valencia- Real meccsen majd a Real Madridnak szurkolunk, hogy pontokat hozzanak a Valenciától?! :mrgreen:
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.11.19. 11:22:30

Nyerjen még 10 darabot, legalább bealtatja a madridi vezetőséget, nem hoznak helyette senki gólerős játékost azzal az indoklással, hogy majd tavasszal a Bayern ellen úgy is lesz 2 jó meccse. Ha meg ő marad, Benzema haverja is.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
kz86
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2012.01.27. 15:03:55

2017.11.19. 11:18:01

Normandia írta:
kz86 írta:Tudom, hogy unalmas már, de ki kell mondani, hogy a sportág szégyene lesz, ha Ronaldo egy ilyen ősz után megkapja az aranylabdát. A top 100-ban sincs benne:
https://goo.gl/Ua7jLZ" target="_blank
Nem az ősz alapján fogja megkapni.
Ok, értem én, hogy 3-4 "jó" meccsre meg lehet kapni egy díjat, ami elvileg az egész éves teljesítményt lenne hivatott jutalmazni. Így kapta meg Ronlado minimum kétszer, de akkor legalább ősszel is hozta a gólokat, még akkor is ha magához képest nem volt formában. A mostani őszi teljesítménye viszont botrány. Totál idióta az a "szakértő", aki Ronaldora szavaz és egy rossz viccet csinál az aranylabdából, aminek már egyébként is egyre rosszabb a megítélése.
Avatar
Celtic
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009.02.24. 21:43:20

2017.11.19. 11:17:42

JimmyJump írta:
visca el barca írta:nehogy azt higgyétek h az a 10 pont olyan sok. pl. a valencia ellen eltaknyolunk, -7, hozzák a clasicot az már -4 és az már nem is különbség.
Ilyeneket 30 pont előnynél is lehet írni, ezért hoztam a statisztikát, hogy egész idények tükrében látszódjon a 10 pont súlya. Egyébként amiket írsz, kalkulálható pontvesztések lennének, egyáltalán nem lenne tragédia 4 pont előnnyel kezdeni egy olyan tavaszi félévet, ahol egy kivétellel az összes rangadót otthon játsszuk.
Nézd úgy, hogy egy csapat, aki bukdácsol. Nem tudja megnyerni a kötelezőket és 10 pont hátrányban van, úgy hogy a riválisok ellen nem nyer, akkor az hogy dolgozza le azt a 10 pontot, ha nem tud nyerni? Maga a 10 pont 3-4 meccs, de ha innentől behuznák az összes meccset (olyan csapat aki szenved) bravur lenne.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.11.19. 11:05:27

kz86 írta:Tudom, hogy unalmas már, de ki kell mondani, hogy a sportág szégyene lesz, ha Ronaldo egy ilyen ősz után megkapja az aranylabdát. A top 100-ban sincs benne:
https://goo.gl/Ua7jLZ" target="_blank
Nem az ősz alapján fogja megkapni.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.11.19. 11:00:24

Persze bennevan, hogy a csillagok állása miatt semmi nem jön össze, meg hogy a Real 6 pontot hoz ellenünk. Sőt arra is van 5 ezrelék esély, hogy a Betis lesz a bajnok :). De ha a 10 pontot leadjuk, meg is érdemeljük a 2. helyet.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
kz86
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2012.01.27. 15:03:55

2017.11.19. 11:00:18

Tudom, hogy unalmas már, de ki kell mondani, hogy a sportág szégyene lesz, ha Ronaldo egy ilyen ősz után megkapja az aranylabdát. A top 100-ban sincs benne:
https://goo.gl/Ua7jLZ" target="_blank
Avatar
JimmyJump
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2016.12.08. 11:59:14

2017.11.19. 10:57:30

visca el barca írta:nehogy azt higgyétek h az a 10 pont olyan sok. pl. a valencia ellen eltaknyolunk, -7, hozzák a clasicot az már -4 és az már nem is különbség.
Ilyeneket 30 pont előnynél is lehet írni, ezért hoztam a statisztikát, hogy egész idények tükrében látszódjon a 10 pont súlya. Egyébként amiket írsz, kalkulálható pontvesztések lennének, egyáltalán nem lenne tragédia 4 pont előnnyel kezdeni egy olyan tavaszi félévet, ahol egy kivétellel az összes rangadót otthon játsszuk.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.11.19. 10:50:41

A Vale ha nyer ma, akkor a jövőhét végén nagyon nehéz meccsünk lesz, mondjuk akkor is ha nem, de akkor egy esetleges győzelemmel 1 pontra jönnének fel, tehát motiváció az lesz számukra. Egy X-et azonnal aláírnék, de az első zakónk sem kizárt. VEB-el értek egyet, hogy a 10 pont, ha magunkat a Madridhoz pozicionáljuk, még közel sem elég. Főleg a bajnokság eddig lejátszott meccseinek számának tükrében. Sok van még hátra.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Válasz küldése