Ernesto Valverde

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
MisterDJ
Barça B
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2016.11.28. 10:42:54
Tartózkodási hely: Győr

2017.12.10. 23:31:29

Én Semedo nem játszatását nem értem egyébként a leginkább. Az elején nagyon szépen kezdett, de mostanában egyre többször van hanyagolva fiatal kora ellenére, pedig ilyen korban akár egy egész szezont képes lenne letolni, annyira fáradhatatlan. A másik pedig,hogy azt érzem jelenpillanatban, hogy ebbe a csapatba több átalakítás is kéne a keretet elnézve.
Ini: kéne az utódja már nagyon, Coutinho ide vagy oda, de mást hoznék inkább a helyére, nem fogja bírni sokáig, a játékán már most látszódik.

Busquets:Véleményem szerint ő hozza a konstans szintet a VKP-n. Vele gondot nem igazán láttam.

Rakitic: A kombinativ játék nem fekszik neki, lassú, körülménye, pontatlan. EV helyében elgondolkodnék, hogy mennyire illik ebbe a játékba,mert hogy részben miatta nincsen jobboldulaunk az tuti.

Messi: Neymar távozása óta rajta van a legtöbb terhelés, ő sem fiatal már és nem is lesz fiatalabb, a világlegjobbja és az is marad, de ez a terhelés és összevissza futkározás nem tesz neki jót, sok energiát veszít hosszútávon, Dembelé talán ezért lenne jó megoldás a jobbosra, Semedoval és SR-rel Rakitic helyén.

Paulinho: Amit eddig adott nekünk megsüvegelendő, de a szezon végéig ő sem lesz hosszútávú megoldás, ha kupákat szeretnénk nyerni.

Valverde: Eddig szépen rendezte a csapatot. Van B-terv. Csapatösszhang. Csak sajnos a vezetőség vele is kitolt a nyáron és a sok sérülés sem segít a helyzetén. De ő mindent megtesz és remélem az alázatos munkája fog eredményt hozni hosszútávon.

Igazából idénre szűkűlt a padunk. A felesleget, mint Arda ki kell dobni és a fizetéseket felszabadítani, hogy tudjunk normálisan igazolni és az elnökség elleni inditvány sikerességének örültem volna az ősz elején, mert még mindig nem felejtettem el, hogy foghíjas maradt a klub a hülyeségeik miatt.
"Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat."
- Leo Messi

“A történelem legnagyobb Barcájának volt a motorja, agya és stílusa egyben. Remélem hamarosan visszatér”.
-Carles Puyol mondata Xaviról
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.12.10. 23:30:22

Aki azt hiszi, hogy nálunk az edzőtől függ a keret, az holdkóros. Éppen az kell, hogy Valverde dönthesse el, hány fős legyen a keret, kit küldjenek el éski az a 2-3 ember, akinek a leigazolását szeretné.
Attól tartok, ma nem jól állította össze a kezdőt, de az első cserével korrigált.
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2017.12.10. 23:28:12

Azért kell igazolni, mert Iniesta már a focira való gondolástól is elfárad, Rakitic és Paula együtt nem rendelkezik annyi kreativítással, mint Messi tavaly kikukázott cipője.
Ha az argentin nem jár hátra, akkor az életben nem lesz kps játékunk. Busquets sem tud ebben a rakkolós stílusban játszani. Arról meg nem is beszélek, hogy Leo kpn való játszatásával megöljük a csatárjátékot,mert konkrétan nincs.
Ezért kell Dembele mihamarabb, hogy tavaszra meglegyen az összhang. A franciával nagyot léphetünk előre. Azért nem mindegy, hogy elég 3-4 védekező ember vagy kell majd 5-6. Suarez így is leköt 1-2t , Messi meg 2-3-at. Ha lesz még egy veszélyes támadónk, akkor nem engedheti meg magának az ellenfél, hogy csak középen védekezzen.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.10. 23:14:41

Pont ezért, mert az eredmények ellenére látszódnak a nagyobbnál nagyobb hiányosságok a csapatban, amik erősítésre szorulnak.

Ezzel a hozzáállással nyáron sem igazoljunk, aztán majd csodálkozhatunk ha Iniesta 34 évesen nem bír évi 65 meccset, 0 a KP-s játékunk, és a kreativitás is csak Messitől függ, és ez egyre inkább így lesz amíg nem lesz megfelelő minőségű KP a csapatban.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.12.10. 23:03:33

rikko írta:
Andris írta:Nevetségesen sz.r ez a csapat, és ez bizony az edző sara. Nem hiszem hogy túléli az év végét nálunk, akkor sem, ha bajnokok leszünk véletlen.
Mondjuk pont nem Ernesto hibája, hogy ilyen a keret és az üdvöske 2 lépés után fél évre elment pihizni. Szerintem alapokban fog megváltozni a játékunk, ha Dembele visszatér. Télen, de legkésőbb nyáron kell Coutinho, egy védő. Verma nagyon jól tolja, sallangmentesen. Reméljük kibírja már.

Deu , Denis, Arda, Rafi elmehet, Gomes jó lesz ide majd.
Miért kellene igazolni bármit is, ha vezetjük a bajnokságot. Azért egy komoly játékos 80-100 millió manapság. Jelenleg a Citynek és a PSG nek van jobb csapata.
Juvét simán vertük. A bajnokságot meg többé kevésbé kontrolláljuk.
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2017.12.10. 22:43:09

Andris írta:Nevetségesen sz.r ez a csapat, és ez bizony az edző sara. Nem hiszem hogy túléli az év végét nálunk, akkor sem, ha bajnokok leszünk véletlen.
Mondjuk pont nem Ernesto hibája, hogy ilyen a keret és az üdvöske 2 lépés után fél évre elment pihizni. Szerintem alapokban fog megváltozni a játékunk, ha Dembele visszatér. Télen, de legkésőbb nyáron kell Coutinho, egy védő. Verma nagyon jól tolja, sallangmentesen. Reméljük kibírja már.

Deu , Denis, Arda, Rafi elmehet, Gomes jó lesz ide majd.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.10. 22:01:44

Andris írta:Nevetségesen sz.r ez a csapat, és ez bizony az edző sara. Nem hiszem hogy túléli az év végét nálunk, akkor sem, ha bajnokok leszünk véletlen.
Az a baj, hogy ebből ennyit lehet kihozni, és ezt maximálisan ki is hozta. Tavaly már csak az nem lőtt 2+ gólt nekünk, aki nem akart.

Iniesta visszaesett(de még mindig ő az aki a legtöbbet tudja nyújtani mert annyira 0 a kp-s kreativitás), Neymar elment, Dani Alves elment, Xavi azóta sincs pótolva, és még lehetne sorolni...
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.10. 21:42:18

Andris írta:Nevetségesen sz.r ez a csapat, és ez bizony az edző sara. Nem hiszem hogy túléli az év végét nálunk, akkor sem, ha bajnokok leszünk véletlen.
Mókásnak tartanám, ha egy bajnoki cím után küldenék el... :)
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.10. 21:30:51

Nevetségesen sz.r ez a csapat, és ez bizony az edző sara. Nem hiszem hogy túléli az év végét nálunk, akkor sem, ha bajnokok leszünk véletlen.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.11.24. 23:24:04

Yokozuna írta:Azokból kell csapatot csinálni, akik vannak. Valverde ezt megteszi. Alba is jobban érzi magát Neymar nélkül, és úgy látom a csapat is. Nem értem, a semmit nem bizonyító Dembelét miért emlegetik ilyen sokan megváltóként. Jöjjön vissza szép csendben, és küzdjön meg a helyéért, ahogy Deulofeu, Denis és a többiek teszik.
Ez eddig is így volt, szerencsére nem rögtön került be a kezdőbe, meg is lepődtünk hogy nem lett rögtön kezdő, de jót is tesz ha meg kell küzdenie a csapatba kerülésért.

Nem megváltó, de ígéretes hogy lesz elől Neymar helyett megint egy olyan játékos, aki tud párharcokat nyerni, szórakoztatóan, gyorsan játszani, helyzetbe hozni a csapattársakat.
Franciaországban már bizonyított 18 évesen(ahova Neymar 25 éves korára megy "bizonyítani" :mrgreen: ), a németeknél is jól tolta, nyilván kell idő mire beilleszkedik, de ha Valverde megtalálja a legjobb posztot neki, akkor sokat jelenthet már ebben a szezonban is nekünk.

Öröm az ürömben a sérülésével kapcsolatban, hogy legalább volt így pár hónapja szusszanni, és a hirtelen változásokat, hatalmas felhajtást feldolgozni.(bár ne lett volna rá szükség)
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1635
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2017.11.24. 22:36:29

Azokból kell csapatot csinálni, akik vannak. Valverde ezt megteszi. Alba is jobban érzi magát Neymar nélkül, és úgy látom a csapat is. Nem értem, a semmit nem bizonyító Dembelét miért emlegetik ilyen sokan megváltóként. Jöjjön vissza szép csendben, és küzdjön meg a helyéért, ahogy Deulofeu, Denis és a többiek teszik.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.11.24. 21:30:06

Nem értem a majrét. Ha Valverdet nyugodtan hagyják dolgozni, miért ne jöhetne össze a bajnoki cím? A BL-ben van ugyan jobb csapat, de az eleve lutri, hogy ki meddig jut el. Szép focit meg legfeljebb a jövő bajnokságban lehet várni, ha úgy alakul át a keret.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.11.24. 18:17:24

mess2009 írta:szerintem az itt a baj, hogy tisztázatlanok a fogalmak. én nem azért hiányolom a szép játékot, mert egy öző,b...lennék, hanem mert az igazi -szép foci az eredményes is. az én aggodalmam ott van, hogy ez amit mi előadunk eredményes egy bizonyos közegben egy bizonyos szintig! a nagy elégedettek (elnézést most nem sorolok..) fél oldalakon bizonygatják!? a csapat és a játékosok hibáit, de amúgy elégedettek :shock:
nem véletlenül írom: aggodalom. miért? mert valóban eddig szinte minden összejött annak ellenére amit én és néhányan (sajna egyre többen már a TV-s "szakértők"is ezt fújják...ami mellesleg engem ku---ra bosszant!) úgy látunk, hogy eggyel magasabb szinten kevés lesz. kevés lesz, ha így játszunk! én azonban abban reménykedem, hogy ahogy nő a tét úgy lesz képes a Barca is emelni a tétet, a színvonalat, az eredményességet és az szép játék lesz!
még csak annyit: nyerhettünk volna tegnap? persze. de ki is kaphattunk volna - a döntetlen a 90.perc körül igenis ezt mondja -miközben lehet így is úgy is "látni" ilyen a foci és az ő drukkere.
Nem elégedettek, hanem realisták. Azért mert láttuk mi volt LE utolsó évében, hogy hiába a kreatívitás elöl, ha a hátsó alakzatok 0-ák + elment Ney és ezzel teljesen Messi függő lett az eddig jól működő támadószekció. Ehhez még Tegyük hozzá, hogy a helyére szánt Dembélé meg lesérült a 3. meccsén fél szezonra. Nincs sok választani valója EV-nek, mert Deuval, Denissel, nem lehet ezt játszatni. Fogta és visszatért az "alapokhoz", csak mivel nincsen Xavi, meg Ini sem a régi már, nem látványos a játékunk, mivel Paula, Rakéta nem erre voltak kitalálva. Nekik ez nehezeben megy, mert a gondolkodási sebességük lassúbb. De nézzük meg Busit, másodviráegzását éli, mert ő meg erre lett nevelve. Ki kell bekkelni ezt az időt és ezt ennél jobban nem lehet, mint ahogyan EV csinálja.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.11.24. 12:20:20

Én jelenleg szigorúan a múlt szezon tavaszához hasonlítanám először a csapatot, mert azt a csapatot vette át Valverde, és ahhoz viszonyítva hatalmas fejlődés ez, hogy nem vernek szét minden második meccsen minket.
Ha nem triplázunk az első évben, akkor LE>EV. :mrgreen:
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.11.24. 10:01:46

Jól írja a cikk, tényleg rég nem látott stabilnak tűnik a csapat védekezés szempontjából.
Azért mégis csak egy Juventus ellen játszottunk oda-vissza úgy, hogy gólt sem tudtak lőni.

Én jelenleg szigorúan a múlt szezon tavaszához hasonlítanám először a csapatot, mert azt a csapatot vette át Valverde, és ahhoz viszonyítva hatalmas fejlődés ez, hogy nem vernek szét minden második meccsen minket.

Plusz az is benne lehet a dologban, hogy szándékosan nem hajtja ki a srácokból a 100%-ot, hogy maradjon tavaszra is valami.

Ha Dembelé vissza jön, és jól be sikerül illeszteni(nagyon remélem hogy Neymar helyére, nem pedig Messi mellett lesznek egymás nyakán mint eddig...), akkor akár jöhet megint a labdaszerzésnél gyors, direktebb foci is támadásban, azért az úgy elég bivaly lenne a mostani védekezés mellé.
KP általi kiugratások leshatáron, bal oldalon 1v1-ek felvállalása, ezeket nagyon hiányolom Neymar óta, ezen segíthet Dembelé idővel.

Luchonál is a fő attrakciót az MSN játéka adta, Neymar elment, Suarez formán kívül, poszton kívül, nem csoda hogy nem megy a tánc.
Ha Dembelé vissza tér, Suarezre is kevesebb figyelem jut a védők részéről, és remélem Suarezt is kapu előtt játszatja majd, nem pedig szélen.

Szurkolok hogy megvalósuljanak a felsoroltak, akkor minden adott arra, hogy a mostani kiépített stabil szisztéma mellé labdaszerzésnél a Lucho-féle gyors kiépített támadást játszhassuk, és ez azért eléggé szórakoztató és sikeres is tudott lenni Luchonál.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2017.11.24. 08:46:07

Cestus írta:
mess2009 írta:nem véletlenül írom: aggodalom. miért? mert valóban eddig szinte minden összejött annak ellenére amit én és néhányan (sajna egyre többen már a TV-s "szakértők"is ezt fújják...ami mellesleg engem ku---ra bosszant!) úgy látunk, hogy eggyel magasabb szinten kevés lesz. kevés lesz, ha így játszunk!
Ne haragudj, de már az előszezon óta ezt kell hallgatni. Az amerikai haknimeccseken az volt a narratíva, hogy oké, hogy itt nyertünk, de majd tétmeccsen elvérzünk. A bajnokságban megvertük az elején a noname csapatokat, akkor meg majd betlizünk az Atlético vagy a Bilbao ellen. Ez sem történt meg, akkor majd a Juventus kitöm minket. Őket is összesítve 3-0-ra vertük. Szerintem is pocsékul néz ki a játék sokszor, ezen nincs mit szépíteni, pár meccsünkön bealudtam már ebben a szezonban. De még inkább alszom be egy meccsünkön, minthogy égjen a pofám egy PSG-Barca 4-0 vagy Juve-Barca 3-0 miatt. Sokan túl pesszimisták vagytok egyszerűen. Az eredmények jönnek, és a játék is összeállhat még. Az eredményes játék viszont persze nem teszi semmissé a tényt, hogy a keret 1-2 helyen, főleg a középpályán foltozásra szorul.
azért olvassunk tovább is...
úgy látunk, hogy eggyel magasabb szinten kevés lesz. kevés lesz, ha így játszunk! én azonban abban reménykedem, hogy ahogy nő a tét úgy lesz képes a Barca is emelni a tétet, a színvonalat, az eredményességet és az szép játék lesz!

egyébként nem haragszom.
B.Tamás mai cikkéhez egy két gondolat: szerintem az hogy fizikailag erős a posztra illő adottságú embereket akarunk nem ördögtől való, hanem alap, ez a mai világ foci trendje. erős de okos is!
más: Messinek szerintem igenis van! fizikuma, nem is akármilyen a robbanékonysága a fordulási képessége, és 15 méteren a futó gyorsasága is világklasszis. Iniesta egy kissé más adottságú de ami ahhoz kell hogy az eszét és a kreativitását át ültesse a játékba ahhoz elég gyors és lendületes, Busquetsnél sajna én (vagy én is?) hiányolom a gyorsaságot de ez már lerágott csont.
Valverdéhez meg annyit, hogy látható még én is észre veszem azokat a törekvéseket amiket itt többen, örülök is neki különösen ha azt a régi óriási hibát nézem, hogy boldog boldogtalan lekontrázott bennünket egy időben....nos ezen úgy-tűnik túl vagyunk
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2017.11.23. 16:45:33

Az alapból óriási túlzás, hogy nulla a játékunk. Ha nulla lenne a játékunk, akkor nem lennénk még mindig veretlenek (a szuperkupán kívül), nem lennénk ennyire stabilak hátul, és ennyire összeszedettek fejben, taktikailag, fizikailag, mindenhogy. A szép, attraktív játék hiányzik, ez tény, de többen is írtátok már lejjebb, hogy ennek nem EV az oka, egyszerűen nincs meg az alapanyag ahhoz, hogy szép focit nyomjunk. Ini hullámzó, Suárez már majdnem egy éve nagyon gyenge, Messi nem játszhat minden meccsen extraklasszis szinten még akkor sem, ha ő a legjobb.

Kell egy kreatív középpályás, aki a stabilitás fenntartása mellett és nem helyett képes megbontani a védelmeket, levenni 1-1 embert, direkt passzokkal helyzetbe hozni a társakat stb. Valszeg ezért jönnek az Özil körüli pletykák is, mert a szerepre tökéletes ember nincs a piacon, de valaki mindenképpen kell, mert az látszik, hogy amíg az eredmények jönnek, mindenki boldog, de a Camp Nou nem a türelméről híres, ha sem az eredmények, sem a játék minősége, színvonala a szavak kizárólag esztétikai értelmében nem megfelelőek.

Nincs krízis, minden oké, de Valverde nyilatkozataiból is az jön le nekem, hogy tudja, hogy ez kevés, jelenleg ennyire futja, de azért igyekeznek változtatni.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.11.23. 16:28:02

Én bízom benne, hogy Valverde célja az volt elsőként hogy a védekezést rendbe rakja, és utána majd a támadást szervezi meg, ha Dembelé is visszatért.

Ha a támadószekciót is sikerülne rendbe rakni akkor elég bivaly csapatunk lenne, amelyik remekül tud szervezetten védekezni, de rendesen támadni is.

Annyi amit még elvárok a csapattól hogy kapura törően játszon, ne oldalpasszozzanak folyton amikor van terület
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.11.23. 16:24:35

mess2009 írta:nem véletlenül írom: aggodalom. miért? mert valóban eddig szinte minden összejött annak ellenére amit én és néhányan (sajna egyre többen már a TV-s "szakértők"is ezt fújják...ami mellesleg engem ku---ra bosszant!) úgy látunk, hogy eggyel magasabb szinten kevés lesz. kevés lesz, ha így játszunk!
Ne haragudj, de már az előszezon óta ezt kell hallgatni. Az amerikai haknimeccseken az volt a narratíva, hogy oké, hogy itt nyertünk, de majd tétmeccsen elvérzünk. A bajnokságban megvertük az elején a noname csapatokat, akkor meg majd betlizünk az Atlético vagy a Bilbao ellen. Ez sem történt meg, akkor majd a Juventus kitöm minket. Őket is összesítve 3-0-ra vertük. Szerintem is pocsékul néz ki a játék sokszor, ezen nincs mit szépíteni, pár meccsünkön bealudtam már ebben a szezonban. De még inkább alszom be egy meccsünkön, minthogy égjen a pofám egy PSG-Barca 4-0 vagy Juve-Barca 3-0 miatt. Sokan túl pesszimisták vagytok egyszerűen. Az eredmények jönnek, és a játék is összeállhat még. Az eredményes játék viszont persze nem teszi semmissé a tényt, hogy a keret 1-2 helyen, főleg a középpályán foltozásra szorul.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2017.11.23. 15:58:22

szerintem az itt a baj, hogy tisztázatlanok a fogalmak. én nem azért hiányolom a szép játékot, mert egy öző,b...lennék, hanem mert az igazi -szép foci az eredményes is. az én aggodalmam ott van, hogy ez amit mi előadunk eredményes egy bizonyos közegben egy bizonyos szintig! a nagy elégedettek (elnézést most nem sorolok..) fél oldalakon bizonygatják!? a csapat és a játékosok hibáit, de amúgy elégedettek :shock:
nem véletlenül írom: aggodalom. miért? mert valóban eddig szinte minden összejött annak ellenére amit én és néhányan (sajna egyre többen már a TV-s "szakértők"is ezt fújják...ami mellesleg engem ku---ra bosszant!) úgy látunk, hogy eggyel magasabb szinten kevés lesz. kevés lesz, ha így játszunk! én azonban abban reménykedem, hogy ahogy nő a tét úgy lesz képes a Barca is emelni a tétet, a színvonalat, az eredményességet és az szép játék lesz!
még csak annyit: nyerhettünk volna tegnap? persze. de ki is kaphattunk volna - a döntetlen a 90.perc körül igenis ezt mondja -miközben lehet így is úgy is "látni" ilyen a foci és az ő drukkere.
Tromort77

2017.11.23. 15:40:46

Örülök, hogy nem csak én értetlenkedek itt.

Arra reagálnék, hogy itt fel lett hozva a Valencia és a Bilbao is, hogy ők képeses szép focira illetve képesek voltak. Idén például a Valenciának két dolog miatt is könyebb helyzete van. Nincs nemzetközi kupa szereplése. Ezen a szinten nagyon nem mindegy, hogy hetente van meccs vagy 3 naponta. Illetve a mi csapatunk tele van válogatott játékosokkal akik a válogatotban is komoly terhelés alatt vannak. Ezért muszáj okosan beosztani az erőt és nem belemenni felesleges dolgokba.

Aki az előszezont végig követte az láthatta, hogy Valverde rengeteg elemhez ért és nem gondolnám, hogy ennyiben meg állna a tudomány. Csak idő kell hozzá és a megfelelő játékosok.

Még arra is kitérnék, hogy a számok tükrében elég viccesek ezek a kritikák. A bajnokságban 2,75-ös a csapat gólátlaga. A Barca lőtte a legtöbb gólt és kapta a legkevesebbet.
Nálam csak annyi az egész különbség, hogy régen kidolgoztak hatszáz csillió helyzetet és abból lett 3 gól, idén pedig 7-10 helyzetből van 3 gól, viszont minden meccsen meg van ennyi helyzet, akkor is ha épp szenvedés van vagy akkor is ha válogatott forduló után van meccs.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2017.11.23. 14:42:56

Én nem gondolom úgy, hogy Neymar távozása miatt esett vissza a játékunk ennyire. Tény, hogy a kis cigó fiú csinált látványos dolgokat, és hiányában nincs Messinek játszótársa, Suarez hiányosságai pedig még inkább kitűnnek. Viszont amit mostanság a játék szépségében mutatunk az dupla nulla hetek, hónapok óta. Nem az a bajom, hogy nem sziporkázunk 90 percen át, mert attól már rég elszoktunk, hanem az, hogy a 90 perc alatt egy percig sem! Az eredmények vitathatatlanok, de kétlem hogy egy jó igazolással (pl Ini helyére), meg Dembelé felépülésével itt varázsütésre csodajáték lesz. Mint szurkoló rettenetesen örülök, hogy ennyire jók és stabilak vagyunk az eredmény tekintetében, de azért kicsit rossz is, hogy egy spanyol kiscsapat ellen sem kapjuk meg a szép játék okozta kielégülést. Egy bl egyenes kieséses szakaszában, vagy bajnoki rangadókon nem haragszom emiatt, de így hogy idén még egy élveztes meccset sem nagyon láttam, kicsit aggaszt a dolog.
Ami nekem még érdekes, és ezzel nem EV-t akarom kritizálni. Múltkor Suarez nylatkozta, hogy ő azért megy ki Neymar helyére, mert ott van sok szabad terület előtte. Minden tiszteletem Suarezé, meg az edzőé, de konkrétan neki ott halott a focija. Ha EV nem látja az baj, ha Suarez az utasítás ellenére megy ki oda, az még inkább bajos.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2017.11.23. 13:57:54

crixus írta:Én tökéletesen elégedett vagyok Valverde-vel eddig, még akkor is az leszek, ha esetleg a hétvégén nem tudunk 3 pontot elhozni Valencia-ból.
Arra nagyon kíváncsi lennék, hogy ugyan kitől vártok itt sokan szép futballt. :D Olyan játékosokkal, mint Rakitic, Paulinho, Gomes, Denis Suárez, Deulofeu, Paco, stb nem lehet szép futballt játszani. És én Suárezzel kapcsolatban is így vagyok. Ő képes volt mindig, váratlan, szép mozdulatokra a kapu előtt, amiből gól/gólpassz lett - viszont ha a rövid passzos, kombinatív fociról van szó, ő nem képes ebben csúcsformában sem úgy részt venni, mint régebben Villa, Pedro vagy Henry. Ő nem ilyen típusú csatár.
3 olyan játékosunk van a keretben, akikre ilyen szempontból számítani lehet: Busquets, Iniesta és persze Messi. Nem azt mondom, hogy a többiek haszontalan vagy rossz játékosok, mert pl. Paulinho vagy Rakitic szerepe nagyon is fontos a középpálya stabilitása szempontjából. Viszont ha a kombinatív játékról van szó, akkor az idei csapattól senki se várjon semmi "jót".
Valverde szerepe pedig óriási abból a szempontból, hogy nagyon helyesen felismerte, hogy ez a KERET relatíve gyenge és alkalmatlan a magas szintű kombinatív focira. Amire viszont alkalmas, azt a mester bőven ki is hozza a játékosokból. BL csoportelsőség már 1 meccsel a csoportkör vége előtt a Juventus előtt :!: bebiztosítva, a bajnokságban pedig 1. hely a szezon 1/3-nak letelte után (valenciai meccstől függetlenül) és legalább 7 pontos előny a legnagyobb rivális előtt.
A szezon elején lejátszott Bohóc-kupa kivételével pedig veretlen a csapat a bajnokságban és a BL-ben is, holott játszottunk Torinóban, az Atletico otthonában, Bilbao-ban, Lisszabonban. Ennél többet szerintem elvárni nem lehet a jelen körülmények között. =D>
Nagyon adom,amit írsz! Valverde előtt nem is tudom,hogy ki volt az az edző,aki kispadra tette Leo-t és nem lett belőle balhé. Az edző nem gondolom,hogy tiltja a szép játékot,egyszerűen nem olyan a mostani csapat,abból főz,ami van. Ez most ilyen.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.11.23. 13:41:16

számomra az a nagy kérdés, ha majd a nulla játék mellett az eredmények sem jönnek, akkor tudunk-e váltani....
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2017.11.23. 13:04:00

A játék nekem sem tetszik, de Valverde tökéletesen látja, hogy ilyen formában lévő támadókkal(Suarez, Delu), ez a mostani játék a célravezető, plusz kevésbé jön ki Piqué lomhaságainak a hátránya. Küzdős, jól szervezett csapat lett a Barca, amely vár a lehetőségekre és ezeket általában Messi be is rúgja vagy Paulinho! 8)
Szvsz Piqué(tegnap is a kétkezes lökés a meccs végén, majdnem a meccsbe került), Rakitic és Suarez lecserélésvel újra a világ tetején lehetne a Barca. Suarez-t meg lehetne oldani majd Dembele-vel, Rakitic helyére Coutinho, Piqué helyére pedig egy fiatal gyors kh kéne.
A baj ott kezdődik, hogy ez nem FM :D , plusz Suarez Messi legnagyobb haverja, Piqué-t sem fogják kitenni a csapatból, annyira barcelonai kötődése van, Coutinho-t meg nem tudja a klub leigazolni :D
Válasz küldése