La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.12.01. 09:35:21

felsziget írta:Culék! Ki látta az U21-es VB-t Indiában, ahol sajnos kiváló játékkal de csak másodikak lettünk mert a döntőben 0:2-ről az angolok 5:2-re nyertek. Én a spanyolok összes meccsét végignéztem és felfigyeltem a jövő Suarez-éra Abel Ruiz középcsatárra! Szenzációsan focizott és ha ne hozzuk fel minimum a B-be akkor lecsapnak rá nagy nemzetközi klubok! Ne hagyjuk veszni!
Nem tudom, hogy egy emberről beszélünk-e, de Abel Ruiz nálunk játszik, a Juvenil és a B-csapat közt ingázik, de hogy az U21-esek közt lett volna azt erősen kétlem. Az U19-ben mutatkozott eddig be egyszer, bár az se kis dolog mivel még csak 17 éves. A B-ben is szokott néha játszani, nem is rosszul, de azért Chocoval és Cardonaval nehéz a verseny, bár az utóbbi időben egyre inkább követeli a helyet, utóbbinál pedig szerintem idén simán jobb, annak ellenére hogy csak egy gólja van.
palesz77 írta:Alená felemás volt nekem, tetszett összességében, de láttam már jobban játszani nehezebb ellenfél ellen.

Oriol viszont baromi kellemes meglepetés volt. Pedig én ismerem is mint játékost, és az utóbbi hetekben/hónapokban nagyon meg is kedveltem, mert szerintem látványosan sokat fejlődött az utóbbi évekhez képest - amik miatt szidtam itt fél vagy 1 éve kb, azokban sokat javult pl szerintem -, de ilyen sima játékra nem számítottam tőle. Mert játszani, volt pár baromi szép passza a vonalak között, mozgott, helyezkedett, ütközött, nagyon jó kis meccs volt tőle. Csak így tovább kicsi! =D>
Alena nekem inkább az első félidőben tetszett, de azért voltak komoly megmozdulásai. Piqué góljánál is is ő tette be a labdát és ha Deunak is adott egy hatalmas labdát, amit ő szokás szerint elcseszett. Viszont az látszott, hogy nagyon jó helyen van nála a labda, igazi Xavi-típusú játékos, Rakitic helyén el tudnám képzelni, de az tény hogy nem a tegnapi teljesítményével fog berobbanni.

Busi nekem nem volt akkora meglepetés. Ezt a szintet simán lehozza, esetleg az volt kérdőjel, hogy mennyire bírja a nyomást. Ne felejtsük, hogy egy éve még a Juvenilben játszott, elég nagy ugrás ez neki 18 évesen. Néha azért látszott, hogy meg van illetődve, de összességében szinte hiba nélkül hozta le a meccset.
Forca Barca!!!!
felsziget
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017.11.30. 15:33:03

2017.11.30. 15:44:19

Culék! Ki látta az U21-es VB-t Indiában, ahol sajnos kiváló játékkal de csak másodikak lettünk mert a döntőben 0:2-ről az angolok 5:2-re nyertek. Én a spanyolok összes meccsét végignéztem és felfigyeltem a jövő Suarez-éra Abel Ruiz középcsatárra! Szenzációsan focizott és ha ne hozzuk fel minimum a B-be akkor lecsapnak rá nagy nemzetközi klubok! Ne hagyjuk veszni!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.11.30. 12:53:03

másrészt másképp néz magára az a fiatal, aki játszott már BL meccset. Nehezebben csábítható el kiscsapathoz játéklehetőségért és pénzért.
Miért, hogy néz magára az, aki nem játszott még a BL-ben?
Nyilván ezen múlik, hogy játszik-e szezononként 30 percet a BL-ben. :lol:
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.11.30. 05:25:41

Ezek után a fiatalokat érdemes lenne a tét nélküli BL meccsen is kipróbálni. Egyrészt teher alatt nő a pálma, másrészt másképp néz magára az a fiatal, aki játszott már BL meccset. Nehezebben csábítható el kiscsapathoz játéklehetőségért és pénzért.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.11.29. 22:32:42

Alená felemás volt nekem, tetszett összességében, de láttam már jobban játszani nehezebb ellenfél ellen.

Oriol viszont baromi kellemes meglepetés volt. Pedig én ismerem is mint játékost, és az utóbbi hetekben/hónapokban nagyon meg is kedveltem, mert szerintem látványosan sokat fejlődött az utóbbi évekhez képest - amik miatt szidtam itt fél vagy 1 éve kb, azokban sokat javult pl szerintem -, de ilyen sima játékra nem számítottam tőle. Mert játszani, volt pár baromi szép passza a vonalak között, mozgott, helyezkedett, ütközött, nagyon jó kis meccs volt tőle. Csak így tovább kicsi! =D>
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.11.23. 22:43:54

Chino írta: Hirtelen a kupára gondoltam, de a Bl-re szerintem csak Alenat fogja vinni, esetleg Cucu. Tét nélkül ide vagy oda, nem fog Valverde B-csapatot felküldeni. Tarínnak amúgy is úgy tudom elhúzódott a sérülése és csak december eleje-közepe felé lesz bevethető.
Amúgy az számít, ha valaki nevezve lett és pályára is lépett az Ifi Bl-ben az a nagyoknál automatikusan játszhat vagy külön kell nevezni? Esetleg a felnőtteknél már nem? Ebben nem igazán vagyok otthon.
O. Busquets nem jön szóba?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.11.23. 15:45:17

Gareth Tello írta:
Chino írta:Én a szokásos Arnaiz, Alena, Cucurella trióra tippelek és valszeg egy belső védő ott lesz a padon, legalábbis meglepne ha kezdene. Az pedig szinte 100%, hogy Costas lesz. Martinez alapból kilőve, Tarin sérült, Santi Buenoval pedig még Gerard sem számol, plusz ha jól tudom ő is sérült. Marad Cuenca és Costas és nem hiszem, hogy egy épp, hogy 18 éves gyereket hozna fel Valverde. Mondjuk utóbbinak jobban örülnék, nagyon ügyes. Kezdetben szkeptikus voltam vele szemben, de nagyon meggyőző a játéka, Martinezt szorítja is ki szépen.
Arnáiz nem lett nevezve a BL-re, a középhátvédek közül pedig egyedül Tarínt lehetne felhívni. Ő egyébként október végén sérült meg, és ekkor 4-6 hét hiányzást jósoltak neki, szóval nem elképzelhetetlen, hogy felépül a Sporting-meccsre.
Hirtelen a kupára gondoltam, de a Bl-re szerintem csak Alenat fogja vinni, esetleg Cucu. Tét nélkül ide vagy oda, nem fog Valverde B-csapatot felküldeni. Tarínnak amúgy is úgy tudom elhúzódott a sérülése és csak december eleje-közepe felé lesz bevethető.
Amúgy az számít, ha valaki nevezve lett és pályára is lépett az Ifi Bl-ben az a nagyoknál automatikusan játszhat vagy külön kell nevezni? Esetleg a felnőtteknél már nem? Ebben nem igazán vagyok otthon.
Forca Barca!!!!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2017.11.23. 15:27:06

Chino írta:Én a szokásos Arnaiz, Alena, Cucurella trióra tippelek és valszeg egy belső védő ott lesz a padon, legalábbis meglepne ha kezdene. Az pedig szinte 100%, hogy Costas lesz. Martinez alapból kilőve, Tarin sérült, Santi Buenoval pedig még Gerard sem számol, plusz ha jól tudom ő is sérült. Marad Cuenca és Costas és nem hiszem, hogy egy épp, hogy 18 éves gyereket hozna fel Valverde. Mondjuk utóbbinak jobban örülnék, nagyon ügyes. Kezdetben szkeptikus voltam vele szemben, de nagyon meggyőző a játéka, Martinezt szorítja is ki szépen.
Arnáiz nem lett nevezve a BL-re, a középhátvédek közül pedig egyedül Tarínt lehetne felhívni. Ő egyébként október végén sérült meg, és ekkor 4-6 hét hiányzást jósoltak neki, szóval nem elképzelhetetlen, hogy felépül a Sporting-meccsre.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.11.23. 14:40:03

S.Agüero írta:
Samper írta:
Dehogy önbizalomra. Arra, hogy elmenjenek a francba mennél előbb és jó messzire.
Jó, tudjuk, te mindenkit eladnál a cserék közül.

Cillessen, Semedo, Vermaelen, Digne, Denis, Vidal, Paco, Deu, én rájuk gondoltam elsősorban a keretből. Melléjük jöhetne 2 középpályás a B-ből és egy belsővédő.
Én a szokásos Arnaiz, Alena, Cucurella trióra tippelek és valszeg egy belső védő ott lesz a padon, legalábbis meglepne ha kezdene. Az pedig szinte 100%, hogy Costas lesz. Martinez alapból kilőve, Tarin sérült, Santi Buenoval pedig még Gerard sem számol, plusz ha jól tudom ő is sérült. Marad Cuenca és Costas és nem hiszem, hogy egy épp, hogy 18 éves gyereket hozna fel Valverde. Mondjuk utóbbinak jobban örülnék, nagyon ügyes. Kezdetben szkeptikus voltam vele szemben, de nagyon meggyőző a játéka, Martinezt szorítja is ki szépen.
palesz77 írta: Collado ennél jobb szokott lenni, mondtam én neked, hogy surranópályán ő is jó lehet. :D

Abel meg játszhat majd tudtommal, csak most kapott pár nap pihenőt a VB miatt, azóta folyamatosan tolta.

A Juvénál meg ketten elvesztették fejben a fonalat, első srác 2-t hentelt, a második a 93. percben rögtön pirosat kapott, teljesen felesleges volt mindegyik szabálytalanság.

Orellanát meg én is várom nagyon, Monchu se rossz igazából, de amit láttam, az alapján előbbi lényegesen jobb szintet képvisel. Augusztus legvégén dőlt ki amúgy, és akkor 4-5 hónapot írtak.
Lehet, hogy a végén tényleg ő lesz a befutó, bár én nem gondoltam volna. :D
A Puig-Orellana duóból az egyikre tippeltem, mint akinek komolyabb jövője lehet.
Mondjuk Puig védelmében azért el kell mondani, hogy nem igazán a saját posztján játszott. Így, hogy Busquets már szinte teljes mértékben a B-hez tartozik neki kell ellátnia a posztját.
Ruiz csak azért volt kérdőjel, mert már meccsek óta a keretben sincs, a B-ben meg játszik. Nagyon kellene a kicsikhez, mert Delgado nem ontja úgy a gólokat.
Forca Barca!!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.11.23. 12:03:23

Samper írta:
S.Agüero írta: Szerintem egyedül Alená kap majd szerepet, esetleg egy belsővédő, amúgy nincs is sok értelme, így is sokan vannak a keretben olyan játékosok, akik kevés játéklehetőséghez jutnak, önbizalomra van szükségük.
Dehogy önbizalomra. Arra, hogy elmenjenek a francba mennél előbb és jó messzire.
Jó, tudjuk, te mindenkit eladnál a cserék közül.

Cillessen, Semedo, Vermaelen, Digne, Denis, Vidal, Paco, Deu, én rájuk gondoltam elsősorban a keretből. Melléjük jöhetne 2 középpályás a B-ből és egy belsővédő.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.11.23. 11:42:04

S.Agüero írta: Szerintem egyedül Alená kap majd szerepet, esetleg egy belsővédő, amúgy nincs is sok értelme, így is sokan vannak a keretben olyan játékosok, akik kevés játéklehetőséghez jutnak, önbizalomra van szükségük.
Dehogy önbizalomra. Arra, hogy elmenjenek a francba mennél előbb és jó messzire.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.11.23. 11:40:17

Samper írta:Itt az alkalom, hogy a tét nélküli BL meccsen Valverde megmutassa, hogy kikre számít a fiatalok közül. Remélem, legalább hárman szóhoz jutnak.
Szerintem egyedül Alená kap majd szerepet, esetleg egy belsővédő, amúgy nincs is sok értelme, így is sokan vannak a keretben olyan játékosok, akik kevés játéklehetőséghez jutnak, önbizalomra van szükségük.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.11.23. 10:04:20

Itt az alkalom, hogy a tét nélküli BL meccsen Valverde megmutassa, hogy kikre számít a fiatalok közül. Remélem, legalább hárman szóhoz jutnak.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.11.23. 09:57:39

Chino írta:Abel Ruiz már nem játszhat az Ifi Bl-ben? Iszonyatosan hiányzott tegnap is onnan elölről.
Collado ennél jobb szokott lenni, mondtam én neked, hogy surranópályán ő is jó lehet. :D

Abel meg játszhat majd tudtommal, csak most kapott pár nap pihenőt a VB miatt, azóta folyamatosan tolta.

A Juvénál meg ketten elvesztették fejben a fonalat, első srác 2-t hentelt, a második a 93. percben rögtön pirosat kapott, teljesen felesleges volt mindegyik szabálytalanság.

Orellanát meg én is várom nagyon, Monchu se rossz igazából, de amit láttam, az alapján előbbi lényegesen jobb szintet képvisel. Augusztus legvégén dőlt ki amúgy, és akkor 4-5 hónapot írtak.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.11.23. 09:43:43

palesz77 írta:Hát ez eddig elég gyenge, Riqui konkrétan katasztrófa ma. Collado a legjobb megint szerintem, de ő se remekel magához képest. Remélem javulnak a második félidőre kicsit a srácok, mert ez nagy szenvedés eddig.

szerk.: Erre ő lövi a győztes gólt. :D Sokat javult a játék a második félidőre, de így se volt lehengerlő azért.

Viszont a Juvenil A csoportelsőként, 100%-os mérleggel, kapott gól nélkül, 1 fordulóval a vége előtt már biztos elsőként továbbjutó! Grat a kicsiknek!
Collado hatalmasat játszott szerintem. Nem igazán figyeltem eddig, de amit most mutatott megsüvegelendő. Nem volt egy túl erős meccs, akit még talán ki lehet emelni szerintem az Miranda és Carles Perez. nagyon sajnálom, hogy Puig ilyen meccset hozott, rengeteg rossz döntése volt, legalább a gólja menti.
Az uccsó 15 percet nem láttam, mik voltak ezek a pirosak?
Abel Ruiz már nem játszhat az Ifi Bl-ben? Iszonyatosan hiányzott tegnap is onnan elölről.

Orellanaról egyébként tud valaki valami hírt, hogy mikor térhet vissza. Nagyon szeretném már látni, Puig mellett szerintem a legnagyobb tehetség a Juvenilben.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.11.22. 16:57:04

Hát ez eddig elég gyenge, Riqui konkrétan katasztrófa ma. Collado a legjobb megint szerintem, de ő se remekel magához képest. Remélem javulnak a második félidőre kicsit a srácok, mert ez nagy szenvedés eddig.

szerk.: Erre ő lövi a győztes gólt. :D Sokat javult a játék a második félidőre, de így se volt lehengerlő azért.

Viszont a Juvenil A csoportelsőként, 100%-os mérleggel, kapott gól nélkül, 1 fordulóval a vége előtt már biztos elsőként továbbjutó! Grat a kicsiknek!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2017.11.22. 14:55:37

4 órától Juventus-Barcelona az UEFA Youth League-ben is, hivatalos stream majd itt: https://www.youtube.com/watch?v=zf5SH9mm95s" target="_blank

Iñaki Peña - Chumi, Mingueza, Comas, Miranda - Collado, Monchu, Riqui Puig - Carles Pérez, 'Kike' Delgado, Sergio Gómez.

Pad: Carevic, Rosanas, Tugarinov, Vilà, Calavera, Edgar Fernández, Marqués.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.11.19. 13:24:34

Nagyon meg lennék lepve, ha az A holnapi edzésén nem venne részt kh. a B-keretből. Kezdő aztán aligha lenne belőle, de a kispadról hiányozna.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.11.14. 15:36:26

palesz77 írta:
Samper írta:Valami nagyon nem stimmel a B csapat körül. Már megint kikaptak,. pedig az összeállításra nem lehet kifogás. Edző? Motivációhiány?
A tabellát vezető Huesca verte a Barca B-t, ebbe most semmi durva nem volt. Az első félidőben amúgy jobbak voltak a mieink, de elől nincs az átütőerő egyszerűen. Cardona úgy tűnik a másodosztályra már nem elég jó, a többi gólvágó meg szintén kérdéses. Én Abelt nyomatnám leginkább, benne legalább fantázia is van, de emiatt van ennyi pontvesztés. Plusz a különbséget a középpályáról is vagy Alená teremti meg, vagy senki idén. Gallarreta most visszatért, ő talán megint előlép húzóemberré, de a lentebb említett Vitihno megint csalódás volt nekem. Mezőnybe néha olyanokat csinál, hogy leesik az állam, de a játékra összességében a jelenléte kb semmilyen hatással nincs. Most is sokszor frusztráló volt nézni, főleg amikor zsinórban elkezdett alap dolgokat rontani.

Nem túl fényes a játék általában amúgy, ez tény, de egy csatár aki rendszeresen megrúgja a góljait csodákat tenne szerintem. Így is megvan a meccs/gól arány, de szerintem egy igazi gólvágó jelenléte nagyon hiányzik most a kicsiknek. Plusz ugye a másodosztály nem a harmad, itt komolyabb a színvonal.
Nagyjából bennem is ez fogalmazódott meg. Olyan érzésem van mikor Dongou volt a kirobbanthatatlan center. Amíg Alena vezeti a góllövőlistát nagy baj van, főleg annak fényében, hogy nem a góljairól volt híres. Cardona iszonyatosan nagy flop idén, Choco pedig amilyen jól kezdett úgy visszaesett. Persze sérült is volt, de tényleg ott tartunk, hogy egy több, mint 20x-os válogatott csatár helyett Abel Ruizzal jobban járunk. Az a 11/3 elég csúnya a hondurasitól. Arról nem beszélve, hogy Vitinho is rendszeresen szélsőként játszik, pedig ott van pl. Carles Perez. Arnaiznak is volt kb. 4-5 jó meccse, ráadásul még konkurenciája sincs.

Mondjuk nekem még mindig hatalmas talány, hogy Jesús Alfarot miért jegeli Gerard. Tavaly talán neki volt a legnagyobb szerepe abban, hogy feljutottunk, idén még a keretben sem nagyon van.
Ez a vereség egyáltalán nem katasztrófa, ahogy palesz is írta a Huesca-tól kikapni nem szégyen, a félidőig is szerintem inkább nekünk állt a zászló, az első gól fogta meg baromira a csapatot.
Inkább az előző három meccs amit lehet sajnálni. Simán hozható volt mindegyik, ha csak kettőt behúzunk már a 10 között vagyunk.

Vitinhoról nekem nem igazán változott a véleményem. Szépek az ilyen youtube videok, de komplett meccset nézve közel sem vidám a helyzet. Sokat bujkál, igazi kulcspasszok hiányoznak, látszólag nincs benne olyan nagy plusz. Lehet hogy például Galarretaról nem lehet ilyen látványos videot összeállítani, de hatalmas különbség van, ha ő játszik, mint a brazil.
De nagyon feltűnő, hogy ukászba van adva Gerardnak, hogy játszassa Vitinhot. A jobbszélsők vannak bőven, ráadásul baromi tehetségesek vannak köztük, mint például Carles Perez vagy éppen Alfaro.

Nem éppen könnyű meccsek jönnek, de nincs akkora bravúrra szükség, hogy meglegyenek. Jó lenne, ha azt a kezdeti lendületet vissza tudnánk hozni, de ehhez elől kell nagyon feljavulni.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.11.13. 17:14:46

Samper írta:Valami nagyon nem stimmel a B csapat körül. Már megint kikaptak,. pedig az összeállításra nem lehet kifogás. Edző? Motivációhiány?
A tabellát vezető Huesca verte a Barca B-t, ebbe most semmi durva nem volt. Az első félidőben amúgy jobbak voltak a mieink, de elől nincs az átütőerő egyszerűen. Cardona úgy tűnik a másodosztályra már nem elég jó, a többi gólvágó meg szintén kérdéses. Én Abelt nyomatnám leginkább, benne legalább fantázia is van, de emiatt van ennyi pontvesztés. Plusz a különbséget a középpályáról is vagy Alená teremti meg, vagy senki idén. Gallarreta most visszatért, ő talán megint előlép húzóemberré, de a lentebb említett Vitihno megint csalódás volt nekem. Mezőnybe néha olyanokat csinál, hogy leesik az állam, de a játékra összességében a jelenléte kb semmilyen hatással nincs. Most is sokszor frusztráló volt nézni, főleg amikor zsinórban elkezdett alap dolgokat rontani.

Nem túl fényes a játék általában amúgy, ez tény, de egy csatár aki rendszeresen megrúgja a góljait csodákat tenne szerintem. Így is megvan a meccs/gól arány, de szerintem egy igazi gólvágó jelenléte nagyon hiányzik most a kicsiknek. Plusz ugye a másodosztály nem a harmad, itt komolyabb a színvonal.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.11.13. 16:38:25

Valami nagyon nem stimmel a B csapat körül. Már megint kikaptak,. pedig az összeállításra nem lehet kifogás. Edző? Motivációhiány?
Dominik49
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017.10.30. 07:44:53

2017.11.05. 10:53:48

https://www.youtube.com/watch?v=16kcPxQ ... ture=share" target="_blank Látva a képességeit fogalmazódott meg a gondolatom Vitinhoval kapcsolatban, általában jók a meglátásaim. A gyerekben benne a tudás amit ki kell honi belőle. Mivel csapatjátékról van szó még tíz játékos jó szereplése is fontos
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.11.04. 10:47:43

Karácsony előtt a mostani válogatott szünet lesz az utolsó alkalom, hogy Valverde alaposabban ismerkedjen a B játékosaival. Ha egyáltalán van szava a téli átigazolásokban, akkor talán a B-t is figyelembe veszi a véleménye kialakításában, hogy milyen posztra kellene kívülről hozni valakit.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.10.30. 10:22:11

Dominik49 írta:Vitinhó sokunknak megnyerte a tetszését. Kezdőszinten Xavi pótlására lenne orvosság a Brazil ifjú. Nagyon várom a nagy csapatba beilleszkedését. Igazi irányító támadó játékot képvisel. A védelmünk javulóban, a támadás ahol a Xavi stílusú egy két játékos hiányzik. A támadó játék nagyobb pánikot kelt az ellenfélben mint a tili toli magában. Többször kombináltan alkalmaznánk legyőzhetetlenebbek lennénk.
Szerintem Vitinho inkább csalódás is pozitívum. Amilyen nehéz felkerülni a nagycsapatba a brazil az eddigi teljesítménye nem igazán predesztinálja erre. A Xavi stílus sem igazán vall rá, az sokkal inkább Alena terepe, azzal együtt hogy erre a szezonra meglepően gólerős lett. Bár ez a támadóink bizonyítványa is. Nagyon nehéz lesz így, hogy neki kell villannia. A hétvégén is hatalmas lehetőséget szalasztottunk el. Ezt a Sevillat simán verni kellett volna. Főleg, hogy Palencia is visszatért. Mondjuk cserébe elvesztettük Martinezt és Chocot. Alig jöttek vissza az orvosi szobából mehetnek is vissza. #-o Nem jó irányba haladunk. Nagyon gyenge volt, amit mutattunk, legalább a kötelezőket hozni.
Ha nem villan megint Alena, lehet, hogy nullázunk.

Mondjuk a brazil teljesítménye betudható annak, hogynéhányszor jobbszélsőt csinált belőle Gerard, ami kb. olyan húzás, mint Fali kh-ként való játszatása. De ez a többi meccs alól nem menti fel.
Sajnos a támadójáték inkább amolyan ad hoc jellegű, mint taktikus, jól megkoreografált.

Ami pozitívum Gerarddal kapcsolatban, hogy Busquets-el ilyen hamar kezdőként számol.
Forca Barca!!!!
Dominik49
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017.10.30. 07:44:53

2017.10.30. 09:05:13

Vitinhó sokunknak megnyerte a tetszését. Kezdőszinten Xavi pótlására lenne orvosság a Brazil ifjú. Nagyon várom a nagy csapatba beilleszkedését. Igazi irányító támadó játékot képvisel. A védelmünk javulóban, a támadás ahol a Xavi stílusú egy két játékos hiányzik. A támadó játék nagyobb pánikot kelt az ellenfélben mint a tili toli magában. Többször kombináltan alkalmaznánk legyőzhetetlenebbek lennénk.
Válasz küldése