Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.03. 10:40:04

Stalkyard írta:Pont erre az Arthur gyerekre van szükségünk, akkor már itt van Alena... #-o

Félek elég komoly következményei lesznek, ha a vezetés nem hagyja abba a keret folyamatos középszerű játékosokkal való feltöltését. Jelenleg szerintem, egyértelműen abban a stádiumban van a csapat, hogy ha ki akarjuk használni Messi maradék éveit, akkor két-három klasszis igazolás kelleni fog. Itt már nem igazán lehet fiatalokkal próbálkozni, meg beépítgetni őket, azt az elmúlt 2 átigazolási szezonban elszórakozták Denissekkel meg Gomesekkel. Itt egyértelműen a kezdőbe kellenének kiforrott játékosok. Középpályára egy irányítókp, egy támadó (amennyiben Lajos nem tér magához) mindenképp.




Támogatom. Zsebbe kell nyúlni, ha már ennyire elbénázta a vezetőség az elmúlt pár évet. Ejj, de jól jönne most egy Thiago...

Tényleg az a baj, hogy a legendás KP-nak nincs utódja, megpróbáltuk, de kiket is hoztunk?
*Rakitic, aki messze nem Xavi, de az akkori csapatba nagyon jól jött.
*Arda, aki olyan messze van a Barca filozófiától, hogy egy percig sem volt kérdéses, de azért elhoztuk
*Gomes, aki szintén előre kérdőjel volt, hogy mégis minek jönne egy Barcába, mikor stílusra annyira illik bele a Barca játékába, mint Mathieu Barca balhátvédnek.
*Paulinho, aki szintén nem a legtechnikásabb, de azért ő jóval ügyesebb a labdával, de mégis 30 éves és a világ másik feléről jött


Nem is értem, hogy mit szívnak azok akik azt gondolják, hogy a Xavi-Iniesta duót Ardákkal, Gomesekkel kéne megpróbálni pótolni...


Messi hamis biztonságot ad nekünk, aztán erre akkor fázunk rá, ha Iniesta is végleg leereszt, és nincs utód.(arról nem beszélve hogy Messi is 30)

Nem most/tavaly kellett volna ezt megoldani, persze most meg rohanhatunk a legjobbak után úgy, hogy az amúgy is horror árakat feljebb tornássza az, hogy nyílt titok hogy mennyire nagy szükségünk lenne rá.
Avatar
Alexandro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2016.03.31. 06:44:20

2017.12.03. 06:28:21

Ha az Özil - Arda cserének van egy kis valóság alapja, akkor már inkább egy Alexis Sanchez - Turan cserét tudnék elképzelni, még akár egy kis plusz pénz kiadással is. Szerintem most megérné visszahozni a Chileit. Jól mozog a bal oldalon és sokat fejlődött mióta elment tőlünk. Szerintem ő enyhítheti a Neymar által hagyott űrt a bal oldalon. Nem nézek sok Arsenal meccset, de a tegnapi MU elleni meccsükön az feltűnt, hogy sokat hajt és a védekezésbe is besegít. Mellesleg nagyon szép volt a "gólpassza". Szerintem sokkal inkább őt hozzuk vissza, mint Özilt próbáljuk megszerezni. Tudom nem egy poszt, de inkább őt hozzuk el. A középpályára meg elhozzuk Coutinhot és egész jól meg is lennénk. Persze a feleslegtől meg kéne már szabadulni, de kétlem, hogy ez pont most télen fog sikerülni.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.12.02. 22:19:11

Pont erre az Arthur gyerekre van szükségünk, akkor már itt van Alena... #-o

Félek elég komoly következményei lesznek, ha a vezetés nem hagyja abba a keret folyamatos középszerű játékosokkal való feltöltését. Jelenleg szerintem, egyértelműen abban a stádiumban van a csapat, hogy ha ki akarjuk használni Messi maradék éveit, akkor két-három klasszis igazolás kelleni fog. Itt már nem igazán lehet fiatalokkal próbálkozni, meg beépítgetni őket, azt az elmúlt 2 átigazolási szezonban elszórakozták Denissekkel meg Gomesekkel. Itt egyértelműen a kezdőbe kellenének kiforrott játékosok. Középpályára egy irányítókp, egy támadó (amennyiben Lajos nem tér magához) mindenképp.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
wild
Jugador del Barça
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2016.04.20. 21:39:00

2017.12.02. 19:14:04

El Pistolero írta:Ma is jó cserék voltak. De persze nincs szükség arra a csereirányítóra. :? Özil csak rövidtávra jó, ex madridista, rosszul védekezik, nagy a fizuja. Nekünk meg szépen lassan elfogy az előnyünk.

SZERK: https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5A9EB5D6" target="_blank

Artúr! Csak aztán fel ne jelentsenek a FIFA-nál miatta.

Megengedte a találkozót a Gremio.
El Pistolero
Jugador del Barça
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2015.08.14. 22:36:58

2017.12.02. 15:09:06

Ma is jó cserék voltak. De persze nincs szükség arra a csereirányítóra. :? Özil csak rövidtávra jó, ex madridista, rosszul védekezik, nagy a fizuja. Nekünk meg szépen lassan elfogy az előnyünk.

SZERK: https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5A9EB5D6" target="_blank

Artúr! Csak aztán fel ne jelentsenek a FIFA-nál miatta.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2017.12.02. 11:10:27

Ez a brazil csóka B be vagy a nagy csapatba jön?
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.12.02. 10:39:58

visca el barca írta:jó lesz ez. télen özil nyáron goretzka, coutinho, ez a brazil csóka, és akkor jövőre már 12, hanem 35 középpályásunk lesz.
Dehogy lesz, mert végül senki sem fog jönni. :D Max. egy Dani Parejo.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.12.02. 10:38:59

jó lesz ez. télen özil nyáron goretzka, coutinho, ez a brazil csóka, és akkor jövőre már 12, hanem 35 középpályásunk lesz.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.02. 10:34:45

Mármint most télen jönne, vagy csak nyáron?
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.12.02. 08:03:15

Olyat is mondott mostanság, hogy Iniesta a példaképe. Valószínű, hogy tényleg minden vágya, hogy leigazoljuk.

https://www.foxsports.com.br/news/33380 ... o-a-arthur" target="_blank

Már a szokásos hír is megjelent, hogy az egyezkedés miatt felnyomják a klubbot a Fifánál. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.12.02. 01:17:04

Albert Roge szerint Arthur jön a Barcához - általában nem mond hülyeségeket -, a GLOBO szerint is komoly egyezkedés folyik. És megjelent egy ilyen kép is róla.

Furcsállnám megmondom őszintén, de láttam már eszementebb dolgokat is..
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2017.12.01. 17:08:23

Én nem ismerem Arthur játékát, de elhiszem hogy tehetséges, meg én szimpatizálok általában a brazilokkal, de most őt nem erőltetném Alena miatt. akkor is ha a brazil előrébb tart jelenleg.
Az Arda Özil csere is felesleges, ne hozzunk egy másik felesleges embert egy meglévő helyére. Most már nem kellenek félmegoldások, lassan visszatér Dembelé, meg talán Rafinha is. Ha igazolunk, akkor Coutinho legyen, ha nem jön télen akkor se kell más se, majd jön nyáron.
Arda meg Gomes akiket el kell passzolni minél előbb, csak teher a fizetésük, de hasznuk nincs.
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.12.01. 16:36:53

Nem osztom ezt a figyeljük, kölcsönadjuk stb. jellegű kivárásos taktikát. Az, hogy valaki NÁLUNK is egyből és vitathatatlanul beválhat, arra példa Umtiti. De Ter Stegen is előbb bevált volna, ha LE nem hozatja Bravot az iránta való bizalmatlanság miatt.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.01. 13:53:11

Felőlem jöhetnek a tehetséges fiatalok, de a kezdőbe is muszáj igazolni. 1 kp + 1 támadó még bőven elférne.

A fiataloknál meg nagyon szépen hangzik ez a séma, hogy feljönnek a B-ből / megvesszük őket, kölcsönadjuk, hadd játsszanak aztán majd beépülnek a felnőtt csapatba. Sokan csinálják ezt, de mi nem arról vagyunk híresek, hogy ezek a húzások beváltak volna.
Ezzel valamit kezdeni kéne, mert tényleg tele vagyunk az A csapatban is és a Denis-Gomes duó pl. még simán mehetnének kölcsönbe, hátha ott tudnak mutatni valamit. Plusz ugye erre jönnek az igazolások.

Ez tényleg nagy lehetőség, még nyáron néztem pl. a Chelsea keretét, nekik a hivatalos oldal szerint 34(!!!) játékosuk van most itt-ott kölcsönben. Nyilván nem fog mind a következő Lampard meg Terry lenni, meg szerintem fiatalabbak is, mint Gomes, de nem hinném, hogy olyan nehéz lenne kölcsönadni játékosokat.
Gondolom a fizu kérdés áll a háttérben.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.01. 13:41:09

A videó alapján tényleg nem rossz, de az egy dolog. :D Xavi-Gündi beütés kicsit.

Akkor ezek szerint két embert is akarunk hozni nyáron a középpályára? Nagyon tele vagyunk. :D Támadóra úgy már lehet, hogy nem marad zsé.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.12.01. 13:34:28

SPORT szerint felvettük a kapcsolatot Arthur ügynökével, aki a Grémio 21 éves középpályása. Kőkemény 1 meccsen láttam csak játszani, Libertadores Kupa döntő visszavágóján - Robert is ott volt - 50 perc után le kellett hozni sajna, lesérült, de engem megvett kilóra, MoM is lett ennyi idő alatt. Játékstílusra olyasmi mint Gündogan, kis törpe ő is mint a Xavi-Ini duó volt, Ini a példaképe, és hozzánk akar jönni elméletileg. 50 millió a kivásárlási ára. Akit érdekelnek a legjobb pillanatai a meccsről.

Plusz a MD és a SPORT szerint is rámegyünk Coutinhora a télen - semmi új , 145 körüli összegért el is lehetne hozni. Barto kezébe vette a dolgokat ha minden igaz, és ő fogja vezetni a tárgyalásokat. Mondjuk nem is lenne csoda, mert Sanllehi már nincs itt ugye. :D
MichaaBee írta:Özilnek azért valószínűleg nyáron is lennének kérői, akik 10-20 millióért elviszik, ha nem válik be,
Ha valóban igazak a fizetési idényei, akkor pont annyira lennének kérői mint Ardának.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.01. 13:32:22

MichaaBee írta:A Daily Star szerint felajánlottuk Ardát az Arsenalnak Özilért. Nyilván annyira kell komolyan venni, amennyire komoly médium lehozta. :D Viszont ha már mindenképp erősíteni akarunk a tavaszra, nem akarunk érte pénzt adni, és meg akarunk szabadulni Ardától, akkor valóban racionális megoldásnak tűnik. Özilnek azért valószínűleg nyáron is lennének kérői, akik 10-20 millióért elviszik, ha nem válik be, Ardától ellenben szerintem csak úgy válunk már meg, ha kifizetjük a hátralévő fizuját... Az Arsenalnak pedig megérné a csere, mert kapnak pár évre egy Turant ahelyett, hogy Özil ingyen elmenne a nyáron.

Csak ugye eladnunk is kéne...
Ez tényleg nem lenne olyan rossz, rövidtávon megteszi.
De a nyáron tényleg jó lenne megszabadulni 3 középpályástól legalább...
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2017.12.01. 13:02:53

A Daily Star szerint felajánlottuk Ardát az Arsenalnak Özilért. Nyilván annyira kell komolyan venni, amennyire komoly médium lehozta. :D Viszont ha már mindenképp erősíteni akarunk a tavaszra, nem akarunk érte pénzt adni, és meg akarunk szabadulni Ardától, akkor valóban racionális megoldásnak tűnik. Özilnek azért valószínűleg nyáron is lennének kérői, akik 10-20 millióért elviszik, ha nem válik be, Ardától ellenben szerintem csak úgy válunk már meg, ha kifizetjük a hátralévő fizuját... Az Arsenalnak pedig megérné a csere, mert kapnak pár évre egy Turant ahelyett, hogy Özil ingyen elmenne a nyáron.

Csak ugye eladnunk is kéne...
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.11.27. 16:59:10

Fecooo írta:
Samper írta:Ideje lenne végleg elfelejteni Özilt, mert Messi nem akarja. Csak olyan jön szóba, akit ő elfogad.
=D> =D> =D>

mással erre nem tudok reagálni...

Nyilván kizárólag azért nem lesz gülüke célpont, mert Messi azt mondta... még véletlenül sem szakmai indokok lesznek a döntés mögött... :roll:
Azért ne csináljunk úgy, mintha ennek ne lehetne valóságalapja.
Ha nem is olyan szinten, mint Neymar a PSG-ben, de nálunk Ő a "sztár".
Tivadar6 írta:Èrdekes, hogy Cavani, mint Suarez Alternativàja, nem került szòba. Fele akkora hype nincs körülötte, pedig sokkal eredmènyesebb...
Tudod mikor hozunk mi el valakit a PSG kezdőcsapatából? :D Soha.
Ehhez az kéne, hogy nagyon összebalhézzon Neymarral és a főnökkel, de akkor is inkább szerintem lerakják a B csapatba, minthogy elengedjék hozzánk.

Nekem viszont az érdekes, hogy Icardi neve nem merült fel. Bár nem követem az olasz bajnokságot, ahogy olvasom elég szépen termel, az utánpótlásunkat is megjárta, minden adva van, hogy 100-szoros áron visszavegyük :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2017.11.27. 15:51:23

Érdekes tél elé nézünk ,rengeteg kérdőjellel. Az biztos, hogy ha nem is nagy, de lesz mozgás. Nyáron viszont nagyobb várható. Összességében amit védekezésben összeraktunk, az eddig oké, de ahogy többen írták a 16-osnál elfogy a tudomány. Remélem Dembelé kicsit segít majd ebben a problémában, de nem gondolnám, hogy ő egy személyben megváltja a világot - azért nem bánnám, ha tévednék.
Nekem a tegnapi cserék közül Deu óriási csalódás volt, konkrétan nem volt értelmes megmozdulása, csak hibás döntések. Vidal és Denis sem brillírozott, de legalább nem lógtak annyira ki, mint Deu.
Ami nálam nagy talány, hogy EV elől mit is szeretne. Nyilván most abból főz, ami van, de kíváncsi vagyok mi a terve!? Vesz még egy csatárt, aki felmegy Suarez mellé, és Messi lesz mögöttük, vagy vesz egy klasszis középpályást Ini helyére. Ha eltekintek a piac kínálta csekély értelmes játékostól és azok megszerezhetőségétől is nagy kérdőjel, mit is akar az öreg? Én személy szerint azt látom, hogy azzal, hogy a kezdőnkben jelenleg 4 középpályás van, így stabilabbak vagyunk, de nagyon kevesek is egyben elől. Nem tudom, ha mondjuk felépül Dembelé, és bekerül a kezdőbe, akkor kit áldoz be középről? Init? Paulinhot? Esetleg Rakiticet? De ha Debelével kicsit nagyobb lesz a támadópotenciál a csapatban, akkor is ragaszkodik majd egy klasszis irányítóhoz? Csak mert én azt látom, hogy neki a legfontosabb a védekezés stabilitása. Most a 4 melós (mert Ini is az lett) középpályással ez jól megy, ha kiveszünk egyet Dembelé miatt, akkor már kevésbé lesz stabil. De képes lenne egy kreatív emberért feladni ezt a stabilitást? Pl Özil kb 0 védekezésben, és tudom hogy Ini is, de ő legalább képes csúszni-mászni ha az kell a csapatnak. Özilben ezt nem látom...Az viszont tuti, hogy én Pacot többet játszatnám. Hátha hétközben szór egy párat és EV is elgondolkodik ezen. Mert Suarezzel ellentétben amikor ő az utóbbi időben játszott, legalább helyzetbe tudott kerülni.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.11.27. 15:09:52

Tivadar6 írta:Èrdekes, hogy Cavani, mint Suarez Alternativàja, nem került szòba. Fele akkora hype nincs körülötte, pedig sokkal eredmènyesebb...
Suáreznél nagyjából minden támadó eredményesebb CR-en kívül. :D
Tivadar6
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2017.06.07. 17:29:11

2017.11.27. 15:03:49

Èrdekes, hogy Cavani, mint Suarez Alternativàja, nem került szòba. Fele akkora hype nincs körülötte, pedig sokkal eredmènyesebb...
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2017.11.27. 14:20:10

visca el barca írta:mikor nyit a téli transzfer szezon? dec 1-15-31?
Változó, de itt le van írva, hogy egyes bajnokságokban mikor nyit.

https://www.transfermarkt.com/transfer- ... 6&option=0

szerk.: Spanyolországban január elseje.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Petr 2017.11.27. 14:28:52-kor.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.11.27. 14:05:33

mikor nyit a téli transzfer szezon? dec 1-15-31?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2017.11.27. 11:47:45

Samper írta:Ideje lenne végleg elfelejteni Özilt, mert Messi nem akarja. Csak olyan jön szóba, akit ő elfogad.
=D> =D> =D>

mással erre nem tudok reagálni...

Nyilván kizárólag azért nem lesz gülüke célpont, mert Messi azt mondta... még véletlenül sem szakmai indokok lesznek a döntés mögött... :roll:
Válasz küldése
cron