Európa-bajnokságok & Világbajnokságok

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a Világbajnokságot?

A szavazás 2022.12.18. 12:44:24-kor befejeződött.

Címvédés, Franciaország
15
33%
Ezúttal Messiéknek összejön, Argentína
29
64%
Horvátország idén megnyeri
1
2%
Folytatódik a csoda, Marokkó
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.15. 15:23:54

El Sie7e írta:ez a brazil kp nekem nem tetszik/vékony. kreatív elemnek van Coutinho
Ráadásul őt ott nem is a kp-n játszatják, nem?
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
El Sie7e
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2017.05.27. 18:54:38

2018.05.15. 15:18:07

ez a brazil kp nekem nem tetszik/vékony. kreatív elemnek van Coutinho és kész. az is érdekes hogy Fabinho mennyire nincs benne a válogatottban. ezerszer inkább ő mint Danilo vagy vmi noname hazai. elől Neymar-Jesus-Willian/Costa fix, Firmino csere. az is érdekes hogy a hosszútávú sérült Filipe Luist viszi Alex Sandro helyett.
az eleje képes megnyerni a vb-t de kpról nem sok segítséget fognak kapni. nagyon furcsa egy brazil válogatott ilyen izom kp-val.


ellenben mondjuk a német kerettel ahol a leggyengébb pont az átlagos bhv Hector.

a portugáloknak meg a 800 éves khv sor megvan megint. kp-n Carvalho szűr, Bernardo Silva kreatív, elől Ronaldo jól megvan André Silvával még lehet is belőle vmi.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2018.05.15. 14:50:22

davi10 írta:
hank1ee írta:Megvan a szűkített brazil keret.
Szerintem az utóbbi 10-15 év legerősebb brazil kerete.

Viszont David Luiz miért nincs ott?
A transfermarkt-on nem látom, hogy sérült lenne.
Mert alig játszott idén, Conte valamiért megharagudott rá, és sokszor a keretben sem volt. Pedig befért volna Geromel helyett, ahogy Rafinha is amilyen jó formába lendült az Interben, ráadásul egy univerzális játékos, én vittem volna.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.15. 10:11:35

hank1ee írta:Megvan a szűkített brazil keret.
Szerintem az utóbbi 10-15 év legerősebb brazil kerete.

Viszont David Luiz miért nincs ott?
A transfermarkt-on nem látom, hogy sérült lenne.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2018.05.14. 23:24:23

Megvan a szűkített brazil keret.

KAPUSOK: Alisson (Roma – Olaszország), Cássio (Corinthians), Éderson (Manchester City – Anglia)

VÉDŐK: Marquinhos (PSG – Franciaország), Miranda (Inter – Olaszország), Pedro Geromel (Gremio), Thiago Silva (PSG – Franciaország), Danilo (Manchester City – Anglia), Fagner (Corinthians), Filipe Luis (Atlético Madrid – Spanyolország), Marcelo (Real Madrid – Spanyolország)

KÖZÉPPÁLYÁSOK: Casemiro (Real Madrid – Spanyolország), Fernandinho (Manchester City – Anglia), Fred (Sahtar Doneck – Ukrajna), Paulinho (Barcelona – Spanyolország), Philippe Coutinho (Barcelona – Spanyolország), Renato Augusto (Peking Kuoan – Kína), Willian (Chelsea – Anglia)

TÁMADÓK: Douglas Costa (Juventus – Olaszország), Gabriel Jesus (Manchester City – Anglia), Neymar (PSG – Franciaország), Roberto Firmino (Liverpool – Anglia), Taison (Sahtar Doneck – Ukrajna)

Elöl szívesen nézném majd a Firmino - Jesus - Neymar triót muzsikálni.

AZ ARGENTINOK 35 FŐS BŐ KERETE (félkövéren, akiket én vinnék)

KAPUSOK: Sergio Romero (Manchester United – Anglia), Wilfredo Caballero (Chelsea – Anglia), Nahuel Guzmán (Tigres – Mexikó), Franco Armani (River Plate)

VÉDŐK: Gabriel Mercado (Sevilla – Spanyolország), Eduardo Salvio (Benfica – Portugália), Javier Mascherano (Hopej China Fortune – Kína), Nicolás Otamendi (Manchester City – Anglia), Germán Pezzella (Real Betis – Spanyolország, kölcsönben Fiorentina – Olaszország), Federico Fazio (Roma – Olaszország), Marcos Rojo (Manchester United – Anglia), Ramiro Funesi Mori (Everton – Anglia), Nicolás Tagliafico (Ajax – Hollandia), Marcos Acuna (Sporting CP – Portugália), Cristian Ansaldi (Inter, kölcsönben Torino – mindkettő Olaszország)

KÖZÉPPÁLYÁSOK: Manuel Lanzini (West Ham United – Anglia), Ricardo Centurión (Racing Club), Maximiliano Meza (Independiente), Lucas Biglia (Milan – Olaszország), Guido Pizarro (Sevilla – Spanyolország), Enzo Pérez (River Plate), Éver Banega (Sevilla – Spanyolország), Giovani Lo Celso (Paris Saint-Germain – Franciaország), Leandro Paredes (Zenit – Oroszország), Rodrigo Battaglia (Sporting CP – Portugália), Ángel Di María (Paris Saint-Germain – Franciaország), Cristian Pavón (Boca Juniors), Pablo Pérez (Boca Juniors)

TÁMADÓK: Paulo Dybala (Juventus – Olaszország), Diego Perotti(Roma – Olaszország), Lionel Messi (Barcelona – Spanyolország), Sergio Agüero (Manchester City – Anglia), Gonzalo Higuaín (Juventus – Olaszország), Lautaro Martínez (Racing Club), Mauro Icardi (Inter – Olaszország)

Sajnos Higuaín úgyis ott lesz, és még kezdő is lesz. :|
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2018.04.15. 14:45:12

Valaki esetleg nem gyűjti a szokásos panini matricákat? :mrgreen:

Hiába 5. vb-m lesz, még mindig kötelező.
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.03.30. 19:25:14

S.Agüero írta:Lahozt is viszik a VB-re. :lol: #-o
Nem múlhat el olyan világesemény, ahol nem szidjuk a bírót. :mrgreen:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.03.30. 19:21:43

Lahozt is viszik a VB-re. :lol: #-o
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.03.07. 16:14:31

Ha minden szelso kozeppalyasnak szamit, nem sok tamado lesz kint osszesen. :D
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2018.03.07. 16:09:31

The midfielders Germany are taking to the World Cup:

Özil
Draxler
Reus
Götze
Müller
Kroos
Gnabry
Schürrle
Gündogan
Goretzka
Sané
Can
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2017.12.02. 12:56:49

Első VB-m-re elég haloványan emlékszem, annyi megmaradt, hogy megboldogult édesapám, keresztapámmal karöltve nagyon nem örült a 6 gólos ruszki győzelemnek. Aztán 90-ben láttam Maradonát sírni a bukott döntő után. Akkoriban még gyerekfejjel volt egy olyan rögeszmém, hogy aki büntetőt kapott az csal, mert a foci kemény sport, így egy életre megutáltam a német focit. Azóta sem csípem őket, pedig nagy kedvencem volt Hassler és Völler. Innentől kezdve viszont egyértelműen Argentin drukkeré váltam és azóta sem változott semmi sem. Minden VB-re úgy ülök le , hogy majd most :D Aztán az évek során az Argentinok mellé beesett Nigéria és Spanyolország. Nigéra Amokachi , Milla féle emberkék miatt. Spanyol válogatott meg ugye Xavi,Iniesta révén.

Ami az esélyeket illeti... Szerintem francia - spanyol döntő lesz, németeket nem érzem erősnek, argentinokban bízom, illetve óriási orosz blamát várok...
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2017.12.02. 12:44:47

Én nem írom le Messiéket. Elég gyalázatos volt a selejtező,de mikor elkezdődik a VB sok minden más. Kb mint amikor a nagy csapatok-Spanyol,Holland,Portugál(?) stb- beragadnak az első meccsen,aztán vagy kiesnek a csoportból,vagy ugyanolyan szenvedéssel tolják tovább,pedig veretlenül jutottak ki,meg ilyenek. Bármi benne van igazából,EB óta tudjuk,hogy 3 hulla gyenge x után is meg lehet nyerni egy tornát. Én is a francia,spanyol,német triót várom,de simán odaérhetnek a brazilok,belgák-angolok(szerintem mindkét csapat túl van tolva,de azért vannak jó játékosok) és még Messiék is. :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.12.02. 12:32:48

Plusz halkan megjegyezném, hogy amikor ő "választott" - nem mintha nagy választás lenne a saját nemzeted válogatottjában játszani, ez a normális -, az égvilágon semmi nem indokolta azt, hogy a Spanyolokat válassza az Argentínok helyett.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.02. 11:14:30

Nagy pech, hogy nem a spanyolokat választotta, pedig hívták is ha jól tudom.
Akkor meg az menne, hogy hazaáruló. :)
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.02. 11:05:43

BarcafanTomee írta:Elnézve a csoportokat sajnos benne van, hogy Messièk már a csoportban kizúgnak.
https://scontent.fiev1-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5A9AAB16

Azt hiszem szerencsétlen Messi el is felejtheti a VB győzelem reményét is, pláne ilyen töketlenekkel.
Nagyon össze kéne kapni a csapatot ahhoz hogy esélyük legyen, Higuainéknak meg tököt növeszteni, hogy ne hagyják ki a meccslabdákat folyton.
De jelenlegi formában örülhetnek ha a csoportból tovább jutnak.

Nagy pech, hogy nem a spanyolokat választotta, pedig hívták is ha jól tudom.

Ha esetleg továbbjutna, akkor csoportelsőként Peru-Spanyol-Német ágon juthatnának a döntőbe, csoport másodikként pedig Francia-Portugál-Brazil ágon. A legnagyobbak ellen még 1 meccset is hatalmas dolog lenne megnyerni, nemhogy egy Spanyol+Német, vagy Francia-Portugál-Brazil ágat elverni..

Ehhez képest a 2014-es Svájc-Belgium-Hollandia szinte semmi, akkor kellett volna megnyerniük, ez van.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.12.02. 10:02:21

Elnézve a csoportokat sajnos benne van, hogy Messièk már a csoportban kizúgnak.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.02. 09:43:06

A 9.vb-m lesz, ha lehet ezt így mondani. Általában a német-brazil-spanyol-argentin négyes az, akiket elöl szeretnék látni, hozzájuk csatlakozott 94-től még Nigéria-akiknek egyébként az aranygeneráció óta most alakul leginkább ígéretesen a csapatuk-úgyhogy én ezen csapatok sikeréért szorítok. A franciákat, portugálokat, angolokat nagyon nem csípem, bár a francia fiatalok azért elég dinamikus, és jó focit tolnak. Az általam látott legjobb csapat a 2002-es, félgőzzel vb-t nyerő brazil válogatott volt, olyan állomány nemigen fog összejönni a közeljövőben sehol sem.
A sorsolás számomra sajnos elég langyi, nem bántam volna ha az angol-portugál kettős már a csoportkörben kizúg, de ez van. Erre a vb-re különösen igaz lesz, hogy az egyenes kieséses szakaszban kezdődik el igazán.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.12.01. 23:24:48

Sinya22 írta:Azért kíváncsi leszek az oroszokra otthon. Elég nagy hátrány ez ilyenkor,hogy egy teljes selejtező kimarad.Barátságos meccsek alapján meg sokat nem lehet levonni,az ellenfél se úgy megy ki,mint egy vb selejtezőre,mindenki inkább kísérletezik. A 2. hely azért meg lesz nekik,csúnya lenne,ha a házigazda kizúgna rögtön,ha lesz rá alkalom biztosan kapnak kis segítséget.

Angolokra leszek még kíváncsi. Nekem minden világversenyről az maradt meg,hogy kimennek,mint top5 csapat,aztán végig szenvednek. Persze elég sokat változtak,tele vannak fiatalokkal,meglátjuk :D
Az oroszokat beviszik a 16-ba, mert hát csak otthon vannak. Ott meg attól függ kit kapnak. Azt nem gondolom, hogy éremesélyesek lennének. Anglia elég meggyőzően focizta végig a selejtezőt, a VB-ken nem szoktak maradandót alkotni.
Esélyesek a franciák, spanyolok, brazilok, németek és az argentínok, bár az utóbbi az én vágyálmom inkább.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2017.12.01. 20:31:58

Azért kíváncsi leszek az oroszokra otthon. Elég nagy hátrány ez ilyenkor,hogy egy teljes selejtező kimarad.Barátságos meccsek alapján meg sokat nem lehet levonni,az ellenfél se úgy megy ki,mint egy vb selejtezőre,mindenki inkább kísérletezik. A 2. hely azért meg lesz nekik,csúnya lenne,ha a házigazda kizúgna rögtön,ha lesz rá alkalom biztosan kapnak kis segítséget.

Angolokra leszek még kíváncsi. Nekem minden világversenyről az maradt meg,hogy kimennek,mint top5 csapat,aztán végig szenvednek. Persze elég sokat változtak,tele vannak fiatalokkal,meglátjuk :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.01. 20:02:42

visca el barca írta:
Cseri írta:Tartok tőle,hogy a következő korrupt és elcsalt vb-t látjuk majd és a sorsolás nem cáfolt rá. :)
ugyan mit csaltak a sorsolásnál? :lol:
Oroszokra célzott gondolom, azért nem kaptak erős csoportot. :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.12.01. 19:57:48

Cseri írta:Tartok tőle,hogy a következő korrupt és elcsalt vb-t látjuk majd és a sorsolás nem cáfolt rá. :)
ugyan mit csaltak a sorsolásnál? :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2017.12.01. 19:52:30

Tartok tőle,hogy a következő korrupt és elcsalt vb-t látjuk majd és a sorsolás nem cáfolt rá. :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.01. 17:28:43

A csoport: Oroszország, Szaud-Arábia, Egyiptom, Uruguay
B csoport: Portugália, Spanyolország, Marokkó, Irán
C csoport: Franciaország, Ausztrália, Peru, Dánia
D csoport: Argentína, Izland, Horvátország, Nigéria
E csoport: Brazília, Svájc, Costa Rica, Szerbia
F csoport: Németország, Mexikó, Svédország, Korea
G csoport: Belgium, Panama, Tunézia, Anglia
H csoport: Lengyelország, Szenegál, Kolumbia, Japán

Sorsolás alapján tényleg Egyiptom lehet a meglepetéscsapat, szerintem kiejtik az oroszokat.
Messiéknek necces lesz a továbbjutás is viszont.
Avatar
JimmyJump
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2016.12.08. 11:59:14

2017.12.01. 17:21:43

Spanyol-Portugál érdekes lesz, de fontos dolgokról nem dönt, nyolcaddöntőben az A csoport bármelyik csapata simán verhető.
Messiék viszont ha második helyen mennek tovább, akkor Franciaország jön és valószínűleg vége is a dalnak. Már ha egyáltalán továbbjutnak, mert jelenleg nem tennék rá sokat.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.12.01. 17:03:40

A-CSOPORT: Oroszország, Szaúd-Arábia, Egyiptom, Uruguay
B-CSOPORT: Portugália, Spanyolország, Irán, Marokkó
C-CSOPORT: Franciaország, Peru, Dánia, Ausztrália
D-CSOPORT: Argentína, Izland, Horvátország, Nigéria
E-CSOPORT: Brazília, Svájc, Szerbia, Costa Rica
F-CSOPORT: Németország, Mexikó, Svédország, Dél-Korea
G-CSOPORT: Belgium, Anglia, Panama, Tunézia
H-CSOPORT: Lengyelország, Kolumbia, Szenegál, Japán

argentínok jól belehúztak, izland nehogy megszívassa őket mert akkor még bajban is lehetnek
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése