Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2017.12.07. 06:01:53

daffy írta:Igencsak közeledik a külföldre költözésem kitűzött ideje. 2018 vége nevezetesen.
Tamás!! Már te is itt hagyod az országot? :roll:
Mi lett a Győrbe költözéssel? Nem olyan munka jött össze?
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.12.07. 00:18:42

daffy írta:...
Mi lett Ausztráliával? Vagy rosszul emlékszem, és nem ti akartatok odamenni? :-k
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2017.12.06. 22:49:39

daffy írta: a német-osztrák vonal,főleg utóbbiak hegyekkel tarkított része.
Én utóbbiakról tudok nyilatkozni. 3 évet tanultam Salzburgban, egy éve költöztem Németországba, ide már dolgozni. Mindkét országban példaértékű az életszínvonal, jól vannak kiépítve a szociális rendszerek. Bürokrácián könnyen átküzdi magát az ember. Egészségüggyel hál'istennek nem volt szükségem találkozni, de persze messze jobbak a viszonyok mint otthon. Fizetésből Európában talán itt jön ki a legjobban az ember, ha azt nézzük, hogy a adott helyi átlagfizetésekhez hogyan viszonyul az élelmiszer és az alapvető szolgáltatások ára.

Munkával én inkább a nagy(obb) városokban és környékükön próbálkoznék elsősorban, főleg mondjuk az osztrákoknál. Ott néha nemhogy a német nyelv hiánya, de az osztrák dialektus ismeretének hiánya is hátrányt jelent (tényleg, ismerek olyan németet, aki azért nem kapott meg egy vidéki melót, mert nem beszél osztrákul). Emellett az infrastruktúra, meg a bürokrácia, meg az emberek hozzáállása szempontjából sokkal kedvezőbbek a városok a német/osztrák vidékkel szemben. Az 1500 eurót kezdésnek én sokallom, én gyári meló esetében elsőre inkább olyan 1100-1200al számolnék, persze nyilván az se mindegy hogy hol, megy milyen óraszámban.

München jópofa, itt viszont az ingatlanpiaci viszonyok miatt nem egyszerű az élet. Salzburg az egyik legszebb hely, ahol valaha jártam, az biztos, hogy földrajzilag az egyik legelőnyösebb fekvésű hely a térségben, több szempontból. Egyszerűség szempontjából mindenképp Bécs a legideálisabb; közel is van, nem robbant még fel teljesen az ingatlanpiac, és még jó hely is. Az abszolút legjobb helyek számomra német nyelvterületen (Svájcot nem ismerem) Berlin, Hamburg, meg Bécs, de itt már az ízlés is nagyon közbeszól.

Ha van kérdés efelől, vagy ha szeretnéd hogy valamelyik részt jobban kifejtsem, íj nyugodtan :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.06. 22:13:10

szeretjük a hűvösebb,nedvesebb területeket.
Hmm... :lol:
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2017.12.06. 21:53:57

Nekünk a skótokban elsősorban az időjárás tetszik :) szeretjük a hűvösebb,nedvesebb területeket.
Én azért is szeretném kezdésnek a workaway-t egy pár hónapig,hogy szokjuk a nyelvet,a közeget és nem ugrunk bele hirtelen mindenféle hülyeségbe,amit tapasztaltabban már nem tennénk. Nem büdös a munka,a mostani jó életemet beáldozom és mosogatok,ha kell. Csak annyit szeretnék,hogy kényelmesen,könnyedén éljünk. Nem spórolni akarok egyáltalán,mindössze nyugodtan élni.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.12.06. 21:47:08

Másfél milla rengeteg, még fél milla is több mint elég. Ha van annyitok teljesen felesleges olyan helyre elmenni dolgozni ahol nem adnak fizetést, az olyanoknak van akiknek tenyleg semmi pénzük és semmi nyelvtudásuk.
Én Skóciában meg nem voltam, de szerintem Angliával jobban jártok. Magasabb fizetés és a skótoknál elviselhetetlenül sokat esik az eső. Angliában néznék valami kisebb várost, a nagyvárosokban horror akár csak egy szoba bérleti díja is.
Angol telefon, bankkártya (fél óra) és egy NI number (fél nap) kell, meg egy elore megírt jo önéletrajz.

Ha csak egy év múlva költöztök ki, addig alapszinten simán megtud tanulni angolul, az meg egy gyárba untig elég. Vannak facebookon magyar csoportok, vannak segítőkész magyarok akik segitenek abban hogy otthonról már kitudjátok bérelni a lakásotokat.

Nem egy nagy kaland amugy, én is sokat izgultam meg hezitáltam mielott kijottem, de itt minden könnyebb + segítőkészek egymással az emberek.

A brexittel meg csak otthon ijesztgetnek, oriasi munkaerőhiány van még mindig de ha haza is küldenek valakiket akkor nem a kelet-európaiakkal kezdik. Az egyetlen probléma hogy 100 forintot esett a font, de most hála Istennek kezd visszamenni + még mindig jelentősen a legerősebb valuta a világon. Ha tudnék németül se mennék oda.
Hollandia, Norvégia stb. oda az angol nem elég tudni kell a helyi nyelvet azt meg nehéz megtanulni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2017.12.06. 21:08:53

Igencsak közeledik a külföldre költözésem kitűzött ideje. 2018 vége nevezetesen. A barátnőmmel havonta spórolunk és nagyjából 1,5 milliónk lesz a kinti élet elkezdéséhez. Nagyon beleszerelmesedtünk Skóciába,januárban megyünk is ki körülnézni pár napra. A gond,hogy ő nem beszél angolul,csak németül(középfokú),míg én fordítva. Azt találtuk ki,hogy a workaway oldalon jelentkezünk pár hónap kinti munkára,mely fizetséget nem ad,hanem pl farmon segítünk egy családnak,aki ezért ételt és lakhatást biztosít. Ez azért tűnik jó ötletnek,mert addig is tanuljuk a nyelvet,szokjuk a kultúrát és nem fizetünk be mindenféle hülyeségre hirtelen. Hátránya,hogy utolérhet minket a brexit.
Nézegetem neten,hogy ausztriában,németeknél is van (mint kb mindenhol) aljamunka,melyet nyelv nélkül is el lehet vállalni. pl gyári meló 1500 euróért.Nekünk ami szóba jöhet,azok a brit országok,a skandinávok és a német-osztrák vonal,főleg utóbbiak hegyekkel tarkított része.
A kérdésem,hogy aki kint él,az hogy került ki? Mi a saját története? Munka,anyagiak,lakhatás,nyelv?
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.05. 20:31:38

visca el barca írta:kb olyan mint itthon a ruszli amit ecetes sóban pácolnak. az is egy ehetetlen vmi, nálunk anyám van oda érte...
Azt én is szeretem, szerintem teljesen jó. :D
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.12.05. 11:09:48

visca el barca írta:kb olyan mint itthon a ruszli amit ecetes sóban pácolnak. az is egy ehetetlen vmi, nálunk anyám van oda érte...
Azt én is eszem néha, úgy hogy nem, nem olyan volt. Ez valami baromi sós és nekem nyersnek tűnt. Mind1 a vodka jót tett a gyomromnak.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.12.05. 09:59:04

kb olyan mint itthon a ruszli amit ecetes sóban pácolnak. az is egy ehetetlen vmi, nálunk anyám van oda érte...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.12.05. 09:04:52

rikko írta:
Normandia írta:Én a lengyeleknél ettem valamilyen halat, talán hering volt, ami kumma sós volt és még nyers is. Én imádom a halat minden formában, de az valami borzalom volt és meg kellett ennem, mert nem akartam megsérteni a vendéglátókat. Egész este liftezett a gyomrom, kb féléves só mennyiséget vettem magamhoz.:-D Legalább 3 vodka kellett a felejtéshez és 2 üveg barnasör.:-D

Ahaha, azt a halat direkt vodkázás mellé szokták enni. Nem nyers az, csak nem a magyar gyomor által megszokott állag. Van, hogy egy évig sóban tartják és az érleli meg. Csak akkor maradhat nyers, ha túl korán veszik ki belőle :D :D :D
:-D.:-D.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2017.12.05. 05:53:26

Normandia írta:Én a lengyeleknél ettem valamilyen halat, talán hering volt, ami kumma sós volt és még nyers is. Én imádom a halat minden formában, de az valami borzalom volt és meg kellett ennem, mert nem akartam megsérteni a vendéglátókat. Egész este liftezett a gyomrom, kb féléves só mennyiséget vettem magamhoz.:-D Legalább 3 vodka kellett a felejtéshez és 2 üveg barnasör.:-D

Ahaha, azt a halat direkt vodkázás mellé szokták enni. Nem nyers az, csak nem a magyar gyomor által megszokott állag. Van, hogy egy évig sóban tartják és az érleli meg. Csak akkor maradhat nyers, ha túl korán veszik ki belőle :D :D :D
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.12.05. 00:38:23

Én csak azt utálom ha valami csípős, sose értettem mit lehet élvezni abban ha valakinek ég a nyelve meg úgy az egész szája. :D

Rántott békacomb viccen kivul nagy kedvencem volt gyerekkoromban, nagyon puha és ízletes húsa van.
Franciaországban ettem csigát is, fokhagymásan teljesen korrekt.

Körözöttöl undorodom már, pedig régen szerettem csak egy nagyon rossz sztori egy életre megutáltatta velem. :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.12.04. 23:14:58

Én a lengyeleknél ettem valamilyen halat, talán hering volt, ami kumma sós volt és még nyers is. Én imádom a halat minden formában, de az valami borzalom volt és meg kellett ennem, mert nem akartam megsérteni a vendéglátókat. Egész este liftezett a gyomrom, kb féléves só mennyiséget vettem magamhoz.:-D Legalább 3 vodka kellett a felejtéshez és 2 üveg barnasör.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2017.12.04. 13:45:42

S.Agüero írta:Undorítóra az ízét értettem, nem maga a kaját. :D

Amúgy azért ettem, mert rohadt náthás vagyok/voltam, hatott szerencsére, de 3-4 harapás után gyorsan lenyeltem inkább, pedig szeretem a csípőst, de ez már túlzás. :D Múltkor teában is kóstoltam, fél bögrényit magamba tuszkoltam. :D
Ha főzöd a gyömbért, akkor az úgy lightosabb. Nyersen kegyetlen :D
Pedig én is imádom a rettentően erős cuccokat is :D

Btw ... melyik kaja volt undorító ? :D :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.04. 13:37:48

Undorítóra az ízét értettem, nem maga a kaját. :D

Amúgy azért ettem, mert rohadt náthás vagyok/voltam, hatott szerencsére, de 3-4 harapás után gyorsan lenyeltem inkább, pedig szeretem a csípőst, de ez már túlzás. :D Múltkor teában is kóstoltam, fél bögrényit magamba tuszkoltam. :D
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2017.12.04. 13:30:33

Ha here, akkor Bikahere Sevillában v Barcelonában... Delicious !!!

Rántott hal ikra vagy haltej sem rossz árú !


Viszont a kelbimbóval a világegyetemből is ki lehet engem kergetni :D :D :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.12.04. 13:28:41

én egyszer ettem kakashere pörköltet, nah az még egy borzasztóan fhos étel...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2017.12.04. 13:26:10

S.Agüero írta:Mi a legundorítóbb kaja, amit valaha is kóstoltatok? :D
Tegnap nyersen ettem gyömbért, hát valami borzasztó, az íze is elviselhetetlen, mellé olyan csípős, mint az állat. :D

Birkaszemet ettem most pár hete a kazah sztyeppén. Többet sohasem teszem, de egyszer mindenképp megérte.
Tavaly Izlandon ettem rohadt cápát, nem volt rossz, de a szaga az valami iszonyat.
Kígyót,békát,egyéb pókokat, rovarokat lehet enni ázsiában, de nem nagy szám. A kígyó az hasonló a csirkemellhez. A többi ízét elnyomja a sok fűszer.
Aztán a szokásos magyar kajákat, véres hurka, vese-velő, disznósajt, rántott csikrevér hagymával.... De ezt kb mindenki próbálta már.
Így elsőre ennyi.
Gyömbért nyersen nem szoktak enni amúgy :D :D :D
Ha csípőset akarsz, arra ott a friss torma :D
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2017.12.04. 13:23:13

visca el barca írta:
S.Agüero írta:Mi a legundorítóbb kaja, amit valaha is kóstoltatok? :D
Tegnap nyersen ettem gyömbért, hát valami borzasztó, az íze is elviselhetetlen, mellé olyan csípős, mint az állat. :D
gyömbért senki nem eszik nyersen...rajtad kívül :D én egyszer csináltam tát belőle de olyan hárdkór fűszeres, h 2 korty után már égett a belem...
Én már túlmutatok a csípős kedvelésén, talán már függőségnek nevezném. Simán megeszem a gyömbért nyersen, és szokták / szpktam is, nagyon egészséges főleg ilyen téli cidrikbe szokták javasolni (természetes antibiotikum) .

Pudingoknak ott a gyömbér shot, ha az egészség ügyi szempont miatt issza /eszi. (Narancslé, reszelt gyömbér, és méz landol a turmixba, ha rendkívül utálod, meg is lehet szűrni utána)

A valaha volt legundorítóbb dolog szerintem a földön az a tejbegríz, rovarokat is szívesebben ennék.... :mrgreen:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.12.04. 13:17:43

S.Agüero írta:Mi a legundorítóbb kaja, amit valaha is kóstoltatok? :D
Tegnap nyersen ettem gyömbért, hát valami borzasztó, az íze is elviselhetetlen, mellé olyan csípős, mint az állat. :D
gyömbért senki nem eszik nyersen...rajtad kívül :D én egyszer csináltam teát belőle de olyan hárdkór fűszeres volt, h 2 korty után már égett a belem...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2017.12.04. 13:26:56-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.04. 13:06:06

Mi a legundorítóbb kaja, amit valaha is kóstoltatok? :D
Tegnap nyersen ettem gyömbért, hát valami borzasztó, az íze is elviselhetetlen, mellé olyan csípős, mint az állat. :D
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.12.04. 09:04:46

Van valakinek infója arról, h hol lehet megvásárolni a Stadler könyvet, én gyors netes keresés után sehol nem találom?!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.12.01. 23:09:57

Rinku írta: A baráti körünkben általános vélekedés, hogy sok mindenhez nem értek, de vizipipát tömni azt mocskosul tudok. :lol:D
Uhh errol eszembe jutott egy sztori ahol dohányon kívűl más is került a pipába, az illetékes aki szerint ez nagy ötlet lesz alighanem tapasztalatlan volt ezen a téren, a következő 2 órában mindenki kockásra nevette a hasát :D
Veszélyes üzem a vizipipa :lol:
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2017.12.01. 20:34:36

Rinku írta:Emberek, kinek milyen olyan egyébi képessége, készsége van, amivel a munkaerőpiacon két mankóval sem tudna megállni, de mégis büszke rá pl. vagy úgy erősségként fel tudja hozni maga mellett? :lol: :D

A baráti körünkben általános vélekedés, hogy sok mindenhez nem értek, de vizipipát tömni azt mocskosul tudok. :lol:

Gondoltam feldobom témának, beszélgessünk. :D
Nem vagyok egy olyan ember,aki folyton telezabálja magát,és 7 fogásos kaját eszik minden nap,de rakott krumpliból bármennyit elém rakhatsz,el fogom fogyasztani egyszerre :D Hát na,nem kapkodnak utánam a cégek.
Válasz küldése