Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2017.12.24. 20:17:51

Január 4-én születtem, múlt évben volt először egy értelmes szülinapom, azelőtt 5 év mélytorok... :| :x Kitartást, kitartást! :) Átérzem, RIP. :D
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6724
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.12.24. 18:56:31

P.U.Y.O.L. írta:
recrea írta:Én nem, de a fél karomat adnám érte, ha így lenne :D :D
Dettó. Simán odaadnám recrea fél karját, ha így lenne! :D
Hogy a részegen magadra borított karácsonyfán lévő széttört porcelángömb szilánkjai álljanak bele az arcodba :D
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2017.12.24. 18:39:01

recrea írta:
Initom írta:
Van még rajtam kívül valaki aki most záró/államvizsgázik? :lol:
Én nem, de a fél karomat adnám érte, ha így lenne :D :D
Dettó. Simán odaadnám recrea fél karját, ha így lenne! :D
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2017.12.24. 14:03:49

csababarca írta:Én majd jan 30., így a harmadik államvizsgánál úgy vagyok hogy nem annyira izgat, januárig nem tanulok:D
Én január 8... :D most már azért nekiálltam. De ennél jobban elcseszett időpont mint a karácsony szilveszteri időszak után lévő vizsga, nincs még egy... =D> :D
Abi & Tito
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15422
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.12.24. 13:46:49

Én majd jan 30., így a harmadik államvizsgánál úgy vagyok hogy nem annyira izgat, januárig nem tanulok:D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6724
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.12.24. 13:23:58

Initom írta:Boldog karácsonyt és kellemes ünnepeket mindenkinek!

Van még rajtam kívül valaki aki most záró/államvizsgázik? :lol:
Én nem, de a fél karomat adnám érte, ha így lenne :D :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.24. 12:45:07

MQuCsabi írta:Nagyon lesokkolhatott engem a tegnapi meccs, mert azt álmodtam, hogy kitiltottak az oldalról :D
Tudod, az álmunkban a vágyaink, vagy a félelmeink jelennek meg. :twisted:
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2017.12.24. 10:12:29

Boldog karácsonyt és kellemes ünnepeket mindenkinek!

Van még rajtam kívül valaki aki most záró/államvizsgázik? :lol:

Hirtelen nekiálltam fórumozni is, addig se tanulok :lol:
Abi & Tito
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.24. 07:04:32

Nagyon lesokkolhatott engem a tegnapi meccs, mert azt álmodtam, hogy kitiltottak az oldalról :D
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.12.19. 23:55:51

Nero. írta:https://www.facebook.com/physicsbyumer1 ... S0VHRamFkU

Ez meleg azért :shock: . Láttam már hasonló videót, meg nyilván suliba is tanultuk de azért nem semmi.
Érdekes volt. Nos igen a léptékek szinte felfoghatatlanok. Milyen parány is a föld a nap a galaxisunk stb. Minden viszonyítás kérdése, de hihetetlen méretek és távolságok vannak.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.19. 23:51:49

Nero. írta:https://www.facebook.com/physicsbyumer1 ... S0VHRamFkU

Ez meleg azért :shock: . Láttam már hasonló videót, meg nyilván suliba is tanultuk de azért nem semmi.
És akkor mondja valaki, hogy egyedül vagyunk... :roll: :)

Milyen kis porszemnek látszódnak az ember hétköznapi problémái egy ilyen videó után.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.12.19. 22:33:44

https://www.facebook.com/physicsbyumer1 ... S0VHRamFkU" target="_blank

Ez meleg azért :shock: . Láttam már hasonló videót, meg nyilván suliba is tanultuk de azért nem semmi.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2017.12.14. 19:27:03

Ha vki követi a nemzetközi politikát rajtam kívül: ki mit gondol arról, hogy Németországban még mindig nincs kormány?
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2017.12.10. 13:07:47

Köszönöm mindenkinek,érdekesek ezek a saját sztorik,mindig szívesen olvasom.
Nekünk a fő cél a brit szigetek valamelyik része(London nem szipmatikus az árak miatt). Főleg a nyelv és a klíma miatt. Onnan azért már lehet mozdulni,ha az ember úgy gondolja. Nagyon tetszenek a skandináv országok,de nem beszélünk egyik nyelven sem.
Nekem a michelin-nél van jelenleg 2,5 éves tapasztalatom,teherabroncsokkal foglalkozom.
2018 éve,legkésőbb 2019 januárja a kiutazásunk ideje,mert a 19 márciusára tervezett brexitre szeretnénk kinti állást,legyen az bármilyen is. Ez esetben a workaway már nem biztos,hogy játszik,mert amellett nem könnyű bejelentett munkát találni. reméljük,hogy a kb 1,5 milla elég lesz addig,míg munkát kapunk.
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2017.12.08. 19:11:44

Ha bírod az esös időt, ajánlom Izlandot is, van eső bőven, és a fizetések bőven europai átlag felett vannak.
És kb mindenki beszél angolul, de alap angollal el lehet indulni...
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1062
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2017.12.08. 18:04:17

Sziasztok,

Én megjártam Angliát. Fél évet voltam kint, és félretettem azt a 2.2 millió forintnyi fontot, ami hiányzott a vállalkozásomhoz. Félévig nem csajoztam, vásárolgattam, utazgattam, DE volt szállásom, kajám, normális és megbecsült munkám.

Ha bárkit érdekelnek a részletek, kérdezzetek.

M.
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2017.12.08. 17:48:27

Nero. írta:Svájcba munka csak angollal? :D Biztos vagy ebben? Mármint valami normális, hajtós nem akarok lenni :D

Időjárással nem értek egyet. Én pl. tegnapelőtt este 10kor poloba mentem ki cigizni és nem fáztam, nekem kifejezetten bejon hogy nincs tél, és az is hogy nyaron nincs elviselhetetlenül meleg, de kinek mi.

Mint mondtam, Basel, Zürich, St Gallenben bőven van meló csak angollal. Nem egy ilyen ismerősöm van. Lenn délen és Neuchatel környékén elég az olasz v francia.
Ott mindenki beszél angolt és nem kell feltétlenül németül keverni.
Ha közvetítő irodán keresztül akar v.ki melót ,akkor csak némettel.

Angol időjárás... Akinek jó 2 évszak, nagyobb hőingadozás nélkül, annak tényleg jobb. Aki meg szereti a kicsit lazább nyarat 25 fokkal és a téli táj szépségeit, annak meg Svájc jön be.

Barca_10: Hemelből megy a buszmegből rendszeresen busz Cambridgbe. Kb 2-2.5 óra az út és nem vészes a jegy ára sem.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2017.12.08. 17:47:10

Nero,a 2000 nettot Londonban ertem,ott abból egyszerűen nem teszel félre ha magadban berelsz lakást is. Egy studio flat 1200-nal kezdődik. Tavaly,1 év utan költöztem ki Hemel Hempsteadbe,itt is dolgozom es itt járok collegeba. Digital Marketing a szak neve,ha erdekel írj pu-t es kifejtem bővebben. Londonnal az anyagiakon kivul nem az volt a bajom,hogy mindenféle nemzetiség megtalálható,hanem a tömeg egész nap. Kisvárosi gyerek vagyok,Pestet sem szerettem soha.
Az időjárás nekem is bejön,hétvégén is meg mufure járunk focizni,nyaron pedig teljesen jó az a 20-25 fok egy kis széllel,tökéletes ido mindenre.
Milyen Cambridge? Merre található?


@rikko, írnál nekem pár sor a svájci életről? Pár év múlva vagy oda vagy pedig valamelyik skandináv országba szeretnek költözni,mennyire befogadoak,egy középszintű nemet és egy szinte tökéletes angollal milyen munkát lehet találni?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Barca_10 2017.12.08. 17:49:23-kor.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.12.08. 17:23:53

Svájcba munka csak angollal? :D Biztos vagy ebben? Mármint valami normális, hajtós nem akarok lenni :D

Időjárással nem értek egyet. Én pl. tegnapelőtt este 10kor poloba mentem ki cigizni és nem fáztam, nekem kifejezetten bejon hogy nincs tél, és az is hogy nyaron nincs elviselhetetlenül meleg, de kinek mi.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2017.12.08. 12:54:37

Ha bírod a hűvösebb helyet és az esőt és a párod németet, te angolt tudsz, akkor mielőtt elmennél a szigetre (én ott 8 évet toltam le London és környéként St Albans, Bedford) ,akkor ajánlom Svájcot. Jelenleg 2 éve tolom ott.. Az idő messze jobb, mint az angoloknál viszont nem kell évi szinten 300 napon rongyig áznod. Fizetés kb duplája, ha full time-ban tolod. 2 emberkének a havi rezsi,kaja,lakás 2000-2500 frankból hozható. Az alja fizu olyan 3000-3200 CHF-nek felel meg. Ettől csak jobban kereshetsz. Én bepróbálnám, ha nem jön össze, akkor menjetek tovább, de mint említettem Svájcban mindkettőtök nyelvtudásával el tudtok helyezkedni, ez különösen igaz Zürich, Basel környékére ,illetve Saint Gallen is jó az angolosoknak. Anglia annyiban gáz, hogy ott némettel kb semmire nem mész és csak nagyon tré melót tudsz összeokoskodni. Amiben viszont a sziget ezer kört ver Svájcra az a közösségi élet és a papírok beszerzése. Rendkívül közvetlenek és a papírok is gyorsabban megvannak. Bankszámla is egyből megvan és még ingyenes is, míg Svájcban alap ottartózkodási engedéllyeel csak 200CHF befizetése után nyitnak számlát. Ezt a pénzt zárolják és számlazáráskor megkapod v amint egyel feljebb lépsz a ranglistán (B-s helyett más Bewilligungot kapsz) akkor aktiválják. Az angoloknál én végig a LLoyds-nál voltam ,de a Barklyes sem rossz. Ezt a kettőt ajánlanám. NI nr null perc stb. Ha van kérdésed Svájccal kapcsolatban írj egy üzit. Aztán mindent elmondok :)
Ha pedig alapból elveted a helvéteket, akkor sok sikert angliában !
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.12.07. 23:22:16

daffy írta:Nekünk a skótokban elsősorban az időjárás tetszik :) szeretjük a hűvösebb,nedvesebb területeket.
Én azért is szeretném kezdésnek a workaway-t egy pár hónapig,hogy szokjuk a nyelvet,a közeget és nem ugrunk bele hirtelen mindenféle hülyeségbe,amit tapasztaltabban már nem tennénk. Nem büdös a munka,a mostani jó életemet beáldozom és mosogatok,ha kell. Csak annyit szeretnék,hogy kényelmesen,könnyedén éljünk. Nem spórolni akarok egyáltalán,mindössze nyugodtan élni.
Majd meglátjuk :D Nekem sok olyan ismerősöm van, aki még Észak-Angliából is elköltözött mert ott is elviselhetetlenül sokat esett az eső.
Én soha egy szöget be nem vernék ingyen, de ha biztonságosabbnak érzed ezt a megoldást akkor hajrá, ketten 3-3500 fontból elég jó élet színvonalon fogtok élni és félre is tudtok majd tenni.
Nero,ha jól vettem ki a szavaidból már korábban,te Londonban élsz ugye? Neked milyen? Te hogy bírod? És mióta vagy kint?
Én 2 és fél éve jöttem ki, abból fél év London de nekem bejött csak jobb munkalehetőség miatt mentem el Cambridgebe. Ez egy kicsit nyugisabb, de ez is elég zsúfolt de nekem tetszik a big city life. :) Azért azt meglepőnek találom hogy 2000 fontból nullára jössz ki, az nettóba már elég komoly fizetésnek számít. Persze ha egyedül egy teljes lakást kibérelsz akkor elhiszem hogy elmegy. Nekem bejött a multikulti, én jól érzem magam olyan közegben ahol 8 emberből 8 különböző nemzetiségű.

Még egy fél évet tervezek maradni, igazából alapból csak egy évre jöttem ki, de megtetszett és jól érzem magam + a fizetésem is itt tart. Reális indokom nem lenne haza menni (szerintem azok akik kijönnek azoknak a 80%a itt is marad), de azért a presztízs hazahúz hogy kipróbáljam otthon is helyt tudok-e állni.
Mit tanulsz amúgy ha megkérdezhetem? Gondolom collegeba nyomod. Én is gondolkodtam hogy elkezdjek-e kint valamit, mert időm lenne rá csak semmi ötletem. Repülőpilóta szívesen lennék, hatalmas kereseti lehetőség + órisái munkaerőhiány de sajna tokkal-vonóval együtt 20 milla. :D :cry:
Foglakozik itt valaki kriptovalutákkal?
Nem, de ha van benne pénz szólj azonnal :D Ismerőseim forexeznek, bitcoinoznak, elég szép summákat tesznek el.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2017.12.07. 22:36:30

Én több mint egy éve kint élek Glasgowba, ha ez a fajta időjárás bejön, akkor csak ajánlani tudom. Emberek nagyon közvetlenek és barátságosak, az egész élet sokkal lazább. Ha szeretsz túrázni, akkor Skócia prime location. Nem tudom mi a szakmád, de alapvetően könnyű állást találni, átlag fizetés bőven elég élhetőség szempontjából.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6724
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.12.07. 22:31:45

Foglakozik itt valaki kriptovalutákkal?
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2017.12.07. 17:39:44

daffy írta:Igencsak közeledik a külföldre költözésem kitűzött ideje. 2018 vége nevezetesen. A barátnőmmel havonta spórolunk és nagyjából 1,5 milliónk lesz a kinti élet elkezdéséhez. Nagyon beleszerelmesedtünk Skóciába,januárban megyünk is ki körülnézni pár napra. A gond,hogy ő nem beszél angolul,csak németül(középfokú),míg én fordítva. Azt találtuk ki,hogy a workaway oldalon jelentkezünk pár hónap kinti munkára,mely fizetséget nem ad,hanem pl farmon segítünk egy családnak,aki ezért ételt és lakhatást biztosít. Ez azért tűnik jó ötletnek,mert addig is tanuljuk a nyelvet,szokjuk a kultúrát és nem fizetünk be mindenféle hülyeségre hirtelen. Hátránya,hogy utolérhet minket a brexit.
Nézegetem neten,hogy ausztriában,németeknél is van (mint kb mindenhol) aljamunka,melyet nyelv nélkül is el lehet vállalni. pl gyári meló 1500 euróért.Nekünk ami szóba jöhet,azok a brit országok,a skandinávok és a német-osztrák vonal,főleg utóbbiak hegyekkel tarkított része.
A kérdésem,hogy aki kint él,az hogy került ki? Mi a saját története? Munka,anyagiak,lakhatás,nyelv?

20 évesen kerültem ki Londonba,haver által,elsősorban azert jöttem,mert tanulni sosem szerettem igazán-habár eszem lenne-így inkabb a penzszerzest választottam. Nehez az elején mindent megszokni,Londonban mindenféle nemzet megtalálható,na és az sem egyszerű hogy az elején 6-8 emberrel egyutt kell élni. Gyárban kezdtem el dolgozni,aztán raktárban kaptam szerződést,1 évig voltam Londonban mindössze. Egyszerűen nem bírtam az állandó tömeget,a lakhatás drága,ha magadban vagy 2000 fonttal kb nullára jössz ki egy hónapban-ebben benne van hogy saját hazat berelsz,autót tartasz fent,1-2 PL-meccs,és a mindennapi dolgok. Tavaly elköltöztem London melle egy csendes,főleg brit városba,itt a lakhatás jóval olcsóbb és a munkáért is többet fizetnek-persze nem mindegy mit dolgozol. Jelenleg dolgozom,mellette tanulok,lakást bérlek,autót fenn tudom tartani és félre is teszek. Ha külföldre mész és van nyelvtudasod kerüld el a világvárost,persze ez csak egy tanács,valakinek tetszik az állandó nyüzsgés.

Nero,ha jól vettem ki a szavaidból már korábban,te Londonban élsz ugye? Neked milyen? Te hogy bírod? És mióta vagy kint?
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2017.12.07. 07:27:37

Gyorbe konkretan nem koltoztem csak annak kozelebe. Most egy olyan munkam van melyben minden nap mas varosban vagyok. 10-12 oras keszenletben de a munka tenylegesen megoldhato kevesebbol. Ezert auto laptop stb jar. A fizetes nettoja kettessel kezdodik. De a tervem mindig kulfold volt.

Ausztralia itthonrol iszonyu nehez es draga. Kintrol a kinti fizuval konnyebb. Nem mindegy hogy hol sporolja meg az ember a fizetese 20%at.

Becsbe nem szeretnek menni. Egyreszt egy huncut szot nem beszelek jelenleg nemetul noha 12 evig volt anno nemetem. Kozepfokon beszeltem 14 evesen azota semmit. Egy kiflit nem tudnek kerni a boltban. Angolul tudnek. Masreszt nekem becs nem elegge tavoli,leven h a hatarnal elek most is. Gyakran jarok arra es szamomra teljesen pesti erzesem van a varosban. Salzburg mar mas teszta de mint mondtam a nyelv necces. A workawayes tanulas itt is jatszhat egy fel evre. Az 1200 euro nem tudom mire eleg. 2en mennenk szoval a 2400. Nem sporolni akarok de megelni meg lehet ebbol? A bolti arak itt a hatar osztrak felenel 0-20%kal dragabbak kb. Az ingatlanpiachoz es kozlekedeshez nem ertek.
Válasz küldése