Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.12.19. 14:01:33

Samper írta:Ha most nyerünk, akkor tavasszal nem lesz párosverseny. Még Zidane széke is meginoghat.
Az életben nem rúgja ki Perez Zidanet és sok logika nem is lenne benne, inkább hagyja dolgozni, példaértékű, amit hozzátett a francia a Realhoz.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.12.19. 13:17:40

Ha most nyerünk, akkor tavasszal nem lesz párosverseny. Még Zidane széke is meginoghat.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2017.12.19. 13:14:52

Nem értem ezt a sorfal dolgot. Most a következő 2-3 ellenfélnek sorfalat kell állni? És a többi csapat? Sorsolás függően aláznak meg 2-3 csapatot? Ez nevetséges szerintem, vagy minden fordulóban legyen sorfal, vagy egyszer sem. Persze nem fogok a kardomba dőlni ha "kötelező" lesz, de nem értem ezt a mizériát.

Ráadásul oké, hogy most alig jött-ment a Real-tól játékos, de mégis minden nyár után más a keret, nem ők nyertek előző szezonban, értem itt most a keretet. Esküszöm ésszerűbb lenne ha megvan a bajnok és ballagásszerűen beáll sorfalba az összes többi ellenfél játékos és elballagnak a bajnokok :lol:
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.19. 10:09:38

Tök mindegy hogy milyen volt a 2009-es Real csapat, a szurkolótábornak akkor is a "világ legjobb csapata" volt, és elvártak minden kupát, és természetesen a Barca bucira verését, ezért hatalmas csalódás volt a 2-6, 5-0 és társai. :D

Persze ez fordítva is igaz, mi sem tartjuk jobbnak például a tavalyi Real Madridot, mégis ők vitték el a bajnokságot.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.12.19. 09:15:11

Nagyon érdekes egy társaság a Real Madrid szurkolótábor. Egy hónapja még mindenkit ki akartak dobni, Zidanetól- Ronaldoig. Jön egy aranylabda szavazás, ahol az amúgy magához képest nulla Ronaldo megnyer (amúgy ha azt nézzük jogosan) meg egy klubvilágbajnokság, ahol szintén évek óta az európai bajnok viszi haza a kupát és már hirtelen minden rendben van, ők a legjobbak.

Sorfal lehet megtisztelő lenne, de mivel ők se állnának nekünk (mivel nem tudnak veszíteni így sportszerűnek lenni sem) nem érdemlik meg.

A meccsről remélem nyerünk, Suarez elkezdte rúgdosni a gólokat, Paulinho is ad egy stabilitást a csapatnak, védelemmel gondok lehetnek, kár hogy nincs Umtiti.

Dembele szinte biztos, hogy játszani fog pár percet a show miatt, hatalmas lenne az előny, ha győzünk remélem sikerül. A vereség se katasztrófa, de ilyen megnyilvánulások után sajnálnám nagyon.
D.i.N.h.O
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2012.07.01. 17:33:06
Tartózkodási hely: otthon

2017.12.19. 09:04:26

Jajajjaj nehogy már kiderüljön, hogy csak romokban lévő Madridokat tudtunk megalázni.. :lol: A 2-6 előtt például hogy ment a fogadkozás, hogy megfordul a bajnokság, feljön a Madrid asszem 2 pontra, Higu mint állat úgy ment..és akkor még nem voltunk BL győztesek, sőt semmit se nyertünk 3 éve.
"Rengeteg pénz költöttem piára, nőkre és gyors autókra-a többit elpazaroltam."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.12.19. 08:45:38

Nero. írta:Guardiola nagyon intelligens edző, de a Chelsea elleni kiesés blama volt, ...
A Madrid-BM meccset megértem, de a Chelsea elleni hogy az ő hibája? Kb 3 párharcra elegendő helyzetünk volt, nem egy hatalmas nagy, szimplán csak az utolsó centik hiányoztak. Sok dologért lehet hibáztatni egy edzőt, de egy olyan meccsen, ahol a befejezésen kívül minden klappol, szerintem nem érdemes.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.12.19. 08:39:05

markionni írta:
recrea írta:Morális veszteség a 2-6 volt meg az 5-0, nem az, h sorfalat “kell” állnunk. Nekik ezen meccsek után hazáig kellett volna sorfalat állni, azóta is kiütések jelennek meg rajtuk, ha meglátják Guardiola nevét :D idegesebbek lesznek, ha a City nyeri a BL-t, mintha mi nyernénk, ez egy különleges madridista betegség, Pep-szindróma a neve, gyógyíthatatlan. Hülyére nyerhetik magukat, ezek akkor sem tudják azt elfelejteni, h agyonverte őket egy nevenincs edző a másodosztályból. Már látom, ahogy elmegy Párizsba meg Torinoba és azokat a ligákat is behúzza egyedüliként, azon a tömeges madridista öngyilkosságon sírnék :D
Guardiola jo edzo, sot nagyszeru, a presszing kiralya. Viszont az a 2-6... Milyen jatekosok voltak madridi oldalon te jo eg, csoda lett volna ha ezeket nem veri szet egy BL-gyoztes csapat, utana is vegig egy epulo csapatot vert szejjel, aztan amikor mar Mourinho meccsrol-meccsre elkalapalta, azonnal le is lepett 1 eves szabadsagara.

Szerk.: egyebkent ezt az egyeduli jelzot se ertem, amiket a bajnoksagokban behuzott az korantsem peldatlan a futball tortenelemben.
Mikor kalapálta el őt Mourinho meccsről-meccsre? :D írd már össze ezeket kérlek.

Egyedüli jelzőt arra értettem, h senki nem nyerte még meg az őt topligát edzőként.

Nero, olvasd már el egyszer kérlek, h miket írnak Pepről, aztán rájössz. Chelsea ellen rohadtul nem ő tehetett róla, sőt, esetleg illett volna a játékosainak 10 ziccerből, tiziből gólt lőni, meg nem hagyni, h egy vak brazil élete gólját lőjje. Ahogy kiesett háromszor a Bayernnel, úgy bőven leeshetett volna neki egy BL velük. Ellenünk valóban hibázott, ha ráül a 0-1-re Barcelonában, sztem ők jutnak tovább. És még csak nem is kedvelem különösebben az embert.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2017.12.19. 02:14:16

Nero. írta:De soha nem bántanám, Cruyff óta Pep a legjobb dolog ami a Barcával történhetett. Brutális 4 évünk volt vele. Kár hogy Enrique soha nem fogja megkapni azt az elismerést amit ő kap.
Nem ez a megfelelő topic, de itt került szóba: Tehát szerinted LE és Pep egy és ugyanazon szint? Ugyanazt adták a klubnak? A világ labdarúgásának? Amennyiben nem és az utóbbit helyezed feljebb, nem értem a felvetést. Ha igen, fejtsd ki kérlek, hogy a triplán kívül mi olyat tett Enrique, ami alapján ugyanazokat a szavakat érdemli, mint Guardiola. Nyilván nem próbálom elbagatellizálni az eredményeit, mert sokat köszönhetünk neki, de Pep szerintem még így is egy másik világ.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.12.19. 01:58:40

aztan amikor mar Mourinho meccsrol-meccsre elkalapalta, azonnal le is lepett 1 eves szabadsagara.
10-11ben volt az 5-0 + a BLből is mi ejtettünk ki titeket, utána 11-12ben kezdődött a szuperkupával az volt az amikor a sokadik megaláztatást már Marcelo se tudta elviselni, és ketté akarta törni Fabregas lábát. Utána egy sima 3-1 nekünk a Ligában a Bernabeuban, majd oda-vissza meccsen kiejtettünk titeket a kupából, végül a bajnokságban az "utolsó" meccsükön tényleg Mourinho nyert, akkor volt CRtől a "Calma, calma", de akkor is inkább mi támadtunk.

Azzal viszont nem értek egyet hogy a realosok ennyire kilennének, egyrészt nyertek 4 év alatt 3 BLt ami semmilyen magyarázatot nem igényel, másrészt Ancelottival megvágták a Bayernjét egy négyessel az Allianzban.
Guardiola nagyon intelligens edző, de a Chelsea elleni kiesés blama volt, ahogy az is hogy a németekkel zsinórban háromszor elbukott a spanyolok ellen, a tavalyi Monaco elleni fiaskóról a Cityvel meg kár is beszélni.

De soha nem bántanám, Cruyff óta Pep a legjobb dolog ami a Barcával történhetett. Brutális 4 évünk volt vele. Kár hogy Enrique soha nem fogja megkapni azt az elismerést amit ő kap.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
markionni
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.12.19. 01:04:01

recrea írta:Morális veszteség a 2-6 volt meg az 5-0, nem az, h sorfalat “kell” állnunk. Nekik ezen meccsek után hazáig kellett volna sorfalat állni, azóta is kiütések jelennek meg rajtuk, ha meglátják Guardiola nevét :D idegesebbek lesznek, ha a City nyeri a BL-t, mintha mi nyernénk, ez egy különleges madridista betegség, Pep-szindróma a neve, gyógyíthatatlan. Hülyére nyerhetik magukat, ezek akkor sem tudják azt elfelejteni, h agyonverte őket egy nevenincs edző a másodosztályból. Már látom, ahogy elmegy Párizsba meg Torinoba és azokat a ligákat is behúzza egyedüliként, azon a tömeges madridista öngyilkosságon sírnék :D
Guardiola jo edzo, sot nagyszeru, a presszing kiralya. Viszont az a 2-6... Milyen jatekosok voltak madridi oldalon te jo eg, csoda lett volna ha ezeket nem veri szet egy BL-gyoztes csapat, utana is vegig egy epulo csapatot vert szejjel, aztan amikor mar Mourinho meccsrol-meccsre elkalapalta, azonnal le is lepett 1 eves szabadsagara.

Szerk.: egyebkent ezt az egyeduli jelzot se ertem, amiket a bajnoksagokban behuzott az korantsem peldatlan a futball tortenelemben.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.12.19. 00:27:39

Morális veszteség a 2-6 volt meg az 5-0, nem az, h sorfalat “kell” állnunk. Nekik ezen meccsek után hazáig kellett volna sorfalat állni, azóta is kiütések jelennek meg rajtuk, ha meglátják Guardiola nevét :D idegesebbek lesznek, ha a City nyeri a BL-t, mintha mi nyernénk, ez egy különleges madridista betegség, Pep-szindróma a neve, gyógyíthatatlan. Hülyére nyerhetik magukat, ezek akkor sem tudják azt elfelejteni, h agyonverte őket egy nevenincs edző a másodosztályból. Már látom, ahogy elmegy Párizsba meg Torinoba és azokat a ligákat is behúzza egyedüliként, azon a tömeges madridista öngyilkosságon sírnék :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.12.18. 23:27:56

thedude írta:"In 2010 and 2015, Betis and Villarreal, respectively, gave a guard of honour to Barcelona after them winning the Club World Cup."
A Betis tényleg adott, de a Villarreal szerintem nem. Direkt kerestem összefoglalókat, és ez a meccs eleji kép, ahogy jönnek ki a srácok. Betis ellen viszont ilyen show volt.

Amúgy recreával értek egyet ismét, sőt, ha nyerünk még pikánsabb is lenne szerintem, hogy előtte megtapsoltatták magukat. De a bajnokság végén fájóbb lenne a fal, amikor velünk harcoltak végig fej-fej mellett, egy Klub VB-n viszont, amihez közünk se volt már igazából egy szezonnal azelőtti BL miatt.. Nem hiszem, hogy komoly sebeket tépne fel.
Normandia írta:Mi a fenének foglalkozunk CR-el, nem is értem, de ha már foglalkozunk, akkor legyünk objektívek. Focitudásban, ha csak ez számítana, akkor Leo már 10 aranylabdánál tartana, de ezt nem csak erre adják. Van abban valami, hogy sorozatban nagy meccseken Leo nem hoz le konstans jó meccseket, legalább is mostanában, CR meg mintha erre gyúrna, hozza azokat a meccseket, amik jobban megmaradnak az emberekben és hiába az összkép a több "MOM" meccse Leónak, a szavazatokat azzal az 5-6 meccsel viszi el CR, amikor az ő góljaival jutnak tovább, nyernek nagy meccseken, vagy netalán BL-t, Klub VB-t stb húznak be. Most itt a lehetőség arra, hogy megint odategye magát. Kijuttatta a válogatottját a VB-re, jön a Classico és a BL kiesési szakasz.
Ezt meg szóról szóra adom. =D>
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.12.18. 22:46:26

recrea írta:Nem nagyon értem mit nyűgünk ezen a sorfalon, klub szinten sem...felmegyek, tisztelgek, utána a pályán megizélem őket, h fájjon, felmutatom a mezt a 93.ban, és a végén ismét pacsizok velük. Hol érdekelne engem, h mit kell csinálni meccs előtt.

És most még ki is derül, h nekünk is álltak sorfalat, egyesek meg fújják a saját hülyeségüket információ nélkül :D
Nekem sem ugrott be hogy a CWC miatt bárkitől is sorfalat kaptunk volna, de nem is várnám el. Nem veletlen hogy a klub se fog bele menni egy ilyen baromságba ami ráadásul hatalmas morális veszteség is.
Egyébként se hiszem hogy mentálisan jót tesz (bár én sosem futballoztam magas szinten) egy élsportolónak hogy azzal kezded a meccset hogy szépen sorba állsz mint a jó katonák, megvárod az ellenfeled majd elkezdesz tapsikolni.
A Pasillonál 20 perc alatt kaptunk kettőt, de lehetett volna négy is már mindjárt az elején.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.12.18. 19:42:58

Amúgy az nem lehet, hogy egyszerűen megkérdezte őt erről egy újságíró, ő meg elmondta a véleményét?

Ettől még egy nagyképű bohóc, de ne gyártsunk már ebből is összeesküvés elméletet.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.12.18. 19:39:16

Alcantara írta:Azt viszont tartom, hogy nem a gyerekbérlő homárnak kell üzengetnie a sajtóban e tekintetben.
Főleg egy olyan embernek, aki a saját csapattársai góljait sem ünnepelte hosszú évekig.
Az is lehet, hogy a szájába adták a szavakat, hogy ezzel gyakoroljon a Real nyomást a Barcára. Valahogy fel kellett dobniuk a témát, hogy a sajtó felfigyeljen rá, és a vezetőink magyarázkodhassanak. Olyan ez, minthogy a két csapat mindig a másik stadionjában akarja játszani a kupadöntőt.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2017.12.18. 19:36:21

Kritikát kell gyakorolnom a leírt véleményem felett. :oops:
Őszintén bevallva, nekem teljesen nincs meg ez a történet, pedig ritkán hagyok ki meccset.

Úgy néz ki egy szinten vagyok Amorral a klub ügyeit illetően.

Azt viszont tartom, hogy nem a gyerekbérlő homárnak kell üzengetnie a sajtóban e tekintetben.
Főleg egy olyan embernek, aki a saját csapattársai góljait sem ünnepelte hosszú évekig.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.12.18. 19:03:39

Nem nagyon értem mit nyűgünk ezen a sorfalon, klub szinten sem...felmegyek, tisztelgek, utána a pályán megizélem őket, h fájjon, felmutatom a mezt a 93.ban, és a végén ismét pacsizok velük. Hol érdekelne engem, h mit kell csinálni meccs előtt.

És most még ki is derül, h nekünk is álltak sorfalat, egyesek meg fújják a saját hülyeségüket információ nélkül :D
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2017.12.18. 16:44:10

Szerintem is álljon sorfalat aztán kapjanak 4 gólt. :D De szép is lenne.
Csak is Puyol
Avatar
thedude
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014.10.25. 23:51:22

2017.12.18. 16:33:31

Alcantara írta:Soha nem állt senki sorfalat nekünk Klub VB győzelem után és nem is volt elvárás eddig.
Nero írta:Nekünk se állt sorfalat senki a klub VBk után
http://www.independent.co.uk/sport/foot ... 16471.html" target="_blank

"In 2010 and 2015, Betis and Villarreal, respectively, gave a guard of honour to Barcelona after them winning the Club World Cup."
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2017.12.18. 15:17:07

Bob_Marley írta:Amort nagyon szeretem, igazi jolly joker játékos volt, de ez a magyarázat elég nevetséges. Egy tradíció, meccsen kívül elkéne ismerni a másikat a pályán meg lehet beszélni. Nem korrekt, hogy "cirkuszt" csinálunk ebből a sorfal dologból.
Ez a felvetés még inkább annak minősül, ha Amor nyilatkozata az.

Soha nem állt senki sorfalat nekünk Klub VB győzelem után és nem is volt elvárás eddig.
Egy önimádó beteg elme mostani találmánya, aki már teljesen elvesztette a valóságérzékét az 5. aranylabda után.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.12.18. 15:06:44

Bob_Marley írta:Amort nagyon szeretem, igazi jolly joker játékos volt, de ez a magyarázat elég nevetséges. Egy tradíció, meccsen kívül elkéne ismerni a másikat a pályán meg lehet beszélni. Nem korrekt, hogy "cirkuszt" csinálunk ebből a sorfal dologból.
Sőt, ne is sorfalat álljunk hanem térdeljünk le és csókoljuk meg minden egyes Real jatekos cipőjét

Nekünk se állt sorfalat senki a klub VBk után
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2017.12.18. 14:13:30

szerintem minden egyes meccsen sorfalat kellene allni, de nem a realnak, hanem csak cristianonak es ugy hogy meg a sajat csapattarsainak is tapsolniuk kene. hiszen az elozo idenyben mar majdnem befert a vilagon a tiz legjobb jatekos koze, ami nala azt jelenti, hogy all time top :DDD
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2017.12.18. 13:58:32

markionni írta:En meg mindig nem birtam megbaratkozni ezzel a rohadt elcseszett idoponttal. Nekem a Klasszikus este van, sokkal hangulatosabb, igy szinte U19 hangulata lesz a meccsnek, azok szoktak ilyenkor lenni. Utoljara talan akkor volt ilyenkor amikor volt az a tet nelkuli 2-1es meccs a Bernabeuban amit Ramos fejesevel hoztunk. Elozo este megyek varosba, remelem sikerul egyig osszeszednem magam. :D
Redőny le, pizsi fel és a buli után ne aludj. Esti hangulatod lesz :mrgreen:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.12.18. 13:56:55

Bob_Marley írta:Amort nagyon szeretem, igazi jolly joker játékos volt, de ez a magyarázat elég nevetséges. Egy tradíció, meccsen kívül elkéne ismerni a másikat a pályán meg lehet beszélni. Nem korrekt, hogy "cirkuszt" csinálunk ebből a sorfal dologból.
sevilla sem állt nekik tavaly.
nehogy már mi csicskuljunk be.

mondjuk engem nem érdekel, tőlem állhatunk sorfalat, ha kötelez rá a liga, csak nyerjünk utána.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése