Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2018.01.13. 07:01:06

Én egyébként pont a Sociedad elleni vereség miatt nem tudnék haragudni a csapatra. Ennek ellenére mondjuk azért megjegyzem, hogy a Sociedad idei hazai szereplése gyatra. Kb. minden valamire való ellenfél vitt el tőlük minimum 1 pontot. Egyedül a Sevilla jött el vereséggel. Az EL-ben még a Zenit Szentpétervár is elverte őket Spanyolországban (is).
Mi pedig ugyanakkor minden kötelezőt hoztunk idén, talán a Celta elleni hazai bajnoki amit behúzhattunk volna, bár az egy roppantul szerencsétlen (sérülés a gól előtt) és elcsalt meccs is volt (meg nem adott gól).
Nyilván egy győzelemnek örülnék a legjobban, de egy pontvesztés is simán bele kell itt férjen.
A MAtS-Semedo,Piqué,Verma,Alba-Busquets,Paulinho,Iniesta,Roberto-Messi,Suárez kezdőt küldeném ki.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.01.13. 03:10:48

recrea írta:Ha most nem nyerünk Sociba, akkor kb soha az életben nem fogunk :D sztem bedobja EV a “szokásos” 442-őt, érzésem szerint nem fog Dembele kezdeni.

Amúgy arról lemaradtam, h LE tolt egy 39-es veretlenségi sorozatot...márcsak 11 meccs kell hozzá :)
Egyetértek. Nálam a szezon egyik “legfontosabb” meccse, vagyis nyilván nem, de az már vicc kategoria hogy mióta nem tudunk itt bajnokin nyerni. Nagyon akarom ezt a győzelmet.

Jah, azt pont a Real vette el a Nou Campba, ők meg azzal kezdték el felépíteni az új rekordot. Viszont lassan lőtávon belül hogy megdöntsük.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.01.12. 22:03:39

Ha most nem nyerünk Sociba, akkor kb soha az életben nem fogunk :D sztem bedobja EV a “szokásos” 442-őt, érzésem szerint nem fog Dembele kezdeni.

Amúgy arról lemaradtam, h LE tolt egy 39-es veretlenségi sorozatot...márcsak 11 meccs kell hozzá :)
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.01.07. 22:19:47

Miért is kellene elküldeni a "fölösleget"? 1. Túl nagy a keret 2. Feleslegesen fizetünk neki és esetleg nem is keveset 3. Blokkolja a keretben a helyet újabb igazolások előtt 4. Blokkolja a helyet saját fiataljaink előtt 5. A mellőzött játékos ronthatja az öltözői hangulatot, vagy árthat a csapat jóhírének 6. Hiányzik a pénz, amit kaphatnánk érte. 7. a mellőzés miatt csökken a piaci értéke.

Ezek figyelembe vételével egyenként érdemes értékelni az ide sorolható játékosokat. És akkor nem kell azon vitatkozni, hogy ki mennyire rossz játékos - úgy általában. Arra ott van Douglas.
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 927
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.07. 21:51:14

Stalkyard írta:Akkor már csak egy kérdésem van. Ezt azon a 9 bajnoki meccsen szűrted le, amin idén szóhoz jutott, nagyjából átlagosan 10 percekre?

Én az egyetlen fejlődést abban látom, hogy immár egy jól szervezett csapatba tud beszállni néha, és hogy nem erőltetik őt.

De igazad van, arra hogy negyed órákat meg 10 perceket kapjon, arra tényleg jó. Csak nem hiszem hogy erre lett szánva. :D
Na csak, hogy ne a levegőbe beszéljünk: "negyed órákat meg 10 perceket kapjon"
635 percet játszott idén a portugál:
-258-at a ligában - 9 meccsen kezdett vagy szállt be csereként
-125-öt a Bl-ben
-180-at a kupában
-72-t a szuperkupán

Igen, ÉN láttam az összes idei meccsünket, éppen ezért mertem írni ezeket. Nem is akarok elveszni a számokban, csak azért hoztam őket, hogy lásd nem igaz, hogy átlagosan 10 percekre jön be.

Játszott a Bilbao (83 percet) és az Atletico (végig) ellen is idegenben, ami számomra azt mutatja, hogy be lehet dobni húzós meccseken. Tény, nem ő volt a döntő tényező ezeken a meccseken, de nem lógott ki lefelé. Én nem azt mondom, hogy miatta tartunk ott ahol, de kiegészítő szerepben szerintem hoz egy viszonylag elfogadható teljesítményt idén már.

Azt meg, hogy mire lett szánva talán LE-t kéne megkérdezni, hogy minek hozta. Valverde szemmel láthatóan számol vele, ha most még csereként akkor csereként de még mindig jobb, mint amiket Denis Suarez meg Deulofeu néha leművel.
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.07. 21:44:14

Stalkyard írta: Akkor már csak egy kérdésem van. Ezt azon a 9 bajnoki meccsen szűrted le, amin idén szóhoz jutott, nagyjából átlagosan 10 percekre?
Azért ez így ebben a formában nem igaz. Nem túl távoli példa: 3 napja végigjátszotta a Celta elleni meccset, és (ott is) abszolút korrekt teljesítményt nyújtott.

Nálam már a túlhájpolt Denis előtt van a csávó.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.01.07. 21:09:23

18Barca99 írta:
Stalkyard írta:
mess2009 írta:Gomest pedig lehet, hogy elkezdhetnénk egy kissé jobban becsülni.
Mert csinált egy szép cselt? :D
Ha kalap van rajta azért, ha nincs rajta azért... :roll:
Már híre hamva se a labdába botló Gomesnek, jól száll be a játékba, nem akasztja meg a támadásokat, kéri a labdát és mutatja magát. Azért mert neki a beilleszkedése nem úgy ment, hogy mindjárt mesterhármasokat lövöldözött még jó kiegészítő ember lehet nálunk. De hát szerencsétlent a többség úgyis csak szapulja, pedig a vak is látja, hogy fejlődött mióta idekerült és az sem utolsó szempont, hogy még mindig fiatal. Nem véletlenül számol vele Valverde, ott van Deu aki tényleg [auto_cenzúra] az utóbbi 2 hónapban, nincs is a keretben már sokadszorra.
Akkor már csak egy kérdésem van. Ezt azon a 9 bajnoki meccsen szűrted le, amin idén szóhoz jutott, nagyjából átlagosan 10 percekre?

Én az egyetlen fejlődést abban látom, hogy immár egy jól szervezett csapatba tud beszállni néha, és hogy nem erőltetik őt.

De igazad van, arra hogy negyed órákat meg 10 perceket kapjon, arra tényleg jó. Csak nem hiszem hogy erre lett szánva. :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 927
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.07. 20:56:31

Stalkyard írta:
mess2009 írta:Gomest pedig lehet, hogy elkezdhetnénk egy kissé jobban becsülni.
Mert csinált egy szép cselt? :D
Ha kalap van rajta azért, ha nincs rajta azért... :roll:
Már híre hamva se a labdába botló Gomesnek, jól száll be a játékba, nem akasztja meg a támadásokat, kéri a labdát és mutatja magát. Azért mert neki a beilleszkedése nem úgy ment, hogy mindjárt mesterhármasokat lövöldözött még jó kiegészítő ember lehet nálunk. De hát szerencsétlent a többség úgyis csak szapulja, pedig a vak is látja, hogy fejlődött mióta idekerült és az sem utolsó szempont, hogy még mindig fiatal. Nem véletlenül számol vele Valverde, ott van Deu aki tényleg [auto_cenzúra] az utóbbi 2 hónapban, nincs is a keretben már sokadszorra.
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.07. 20:37:17

recrea írta:Múltkor egyszer megnéztem, asszem 2007-ben nyertünk ott utoljára bajnoki meccsen. Meg tavaly a kupa odavágón Neymar góljával.
Jaja, tavaly azon röhögtünk, hogy 10 éve vagyunk képtelenek nyerni ellenük a Ligában. :D
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.01.07. 20:33:03

Múltkor egyszer megnéztem, asszem 2007-ben nyertünk ott utoljára bajnoki meccsen. Meg tavaly a kupa odavágón Neymar góljával.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.01.07. 20:21:50

Ha nyerünk vele az Anoetában mehet neki a szobor kis túlzással. :mrgreen:

Nagyon remélem amúgy, hogy végre elhozzuk a három pontot, nem hiszem el már hogy ekkora mumust tudunk csinálni belőlük is, meg a Celtából is idegenben.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.07. 19:54:20

18 meccs, 15 győzelem, 3 döntetlen, 48 lőtt, 7 kapott gól, 48 pont, +17 a Madriddal szemben, nem rossz. :D Jó lenne az Anoetában jövőhéten legalább egy ikszet kicsikarni, nem gyakran zárunk veretlenül őszi szezont. :)
A következő 30 napban sok minden eldőlhet a Ligában, lesz három nem egyszerű idegenbeli kaland, Soci, Betis, Espanyol, 6-7 pontot ha elhozunk, az már egész jó.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.01.07. 19:41:03

mess2009 írta:Gomest pedig lehet, hogy elkezdhetnénk egy kissé jobban becsülni.
Mert csinált egy szép cselt? :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1635
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2018.01.07. 19:37:27

Biztos győzelem lett belőle, szerencsére el sem hitte az ellenfél, hogy itt akár focizhatna is. Ha Messi nem ilyen agilis, szorosabb is lehetett volna. A második félidő nagyon gyengére sikerült.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.01.07. 19:29:43

öröm a három pont és öröm, hogy nem sérült meg senki! Alba sérülés?! nekem az egy tiszta utánrúgásnak tűnt, (a részéről)szerintem beijedt, hogy kiállíthatják és eljátszotta a nagy halált...
egy dolog azért ma (sem) tetszett: legalább négyszer még ez a semmi csapat is összekuszálta a védelmünket...
Arnaizt amúgy kapásból felhoznám a nagyokhoz, Gomest pedig lehet, hogy elkezdhetnénk egy kissé jobban becsülni.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.01.07. 19:28:06

18Barca99 írta:Alba végül ugye nem sérült meg? Tény, ha akkora baj lenne nem engedték volna vissza de eléggé ijesztő volt látni ahogy a lábához kapott és komolynak tűnt. Valakinek van róla infója?
Semmi komoly szerintem,bár a Celta ellen úgy is Digne tolja. Alba meg amúgy is mindig túlkapja kicsit,volt már hasonló,amikor azt hittem vagy 3 hónapra kidől,aztán 2 perc múlva meg sprintelt :D
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 927
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.07. 19:17:08

Alba végül ugye nem sérült meg? Tény, ha akkora baj lenne nem engedték volna vissza de eléggé ijesztő volt látni ahogy a lábához kapott és komolynak tűnt. Valakinek van róla infója?
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.01.07. 19:16:53

Az első félidő nagyon tetszett, több olyan támadást is vezettünk, hogy tátva maradt a szám. Demb is jól pörgött az elején, benne van a lámpaláz, illetve még mindig bele kell szoknia a rendszerbe, de nem meglepő. Szerintem jó lesz ő ide, nagyon is, de igazi áttörést én speciel csak a második szezonjától várok. És marhára nem érdekel mennyibe került. Egy 20 éves srác, aki a világ egyik legnagyobb klubjába került. Idő kell neki, és türelem.

A második félidőben csak lötyögtünk, az szóra sem érdemes, de a januári menetrendet látva nem is meglepő.

Az viszont tetszik, hogy egyértelműen nem azt érzem a csapaton, hogy csupán ennyire vagyunk képesek, amit eddig mutattunk, hanem fokozatosan tudunk még fejlődni, és sokkal több is van még ebben. Reméljük ez be is igazolódik tavasszal.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.01.07. 18:47:50

BarcafanTomee írta:Ahogy olvaslak titeket lötyögős meccs lehetett. Dembèlè milyen volt? Látom csak kapott 60 percet.
Nagyon kereste még a helyét,többször váltogatta az oldalakat. Izgult azért,volt egy jó lövése,és egyszer szépen beültette a hintába a védőket.Látszott hogy azért tartanak tőle,elég szorosan fogták. Kb az volt,amit vártunk. Sokat kell még fejlődnie,de egyáltalán nem alibizett,próbálkozott.

Amúgy tényleg kevesen voltak,gondolom Levante elleni meccs alapból kevesebb nézőt vonz. Nem kizárt hogy még a Celta ellen is többen lesznek,hiába hétköznap.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.01.07. 18:41:46

Ahogy olvaslak titeket lötyögős meccs lehetett. Dembèlè milyen volt? Látom csak kapott 60 percet.

Elképesztő, hogy hány gólpasszt adnak a bekkjeink. Le a kalappal Alba és Robi előtt is. Meg ha jól rémlik Dignek és Semedonak is van 1-2 asist már a nevük mellett.

A kevés néző nekem is feltűnt már, és én se ertem.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2018.01.07. 18:39:11

Hoztuk a három pontot, hamar lerendeztük,így kell csinálni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.01.07. 18:28:12

visca el barca írta:ami viszont idén sokadjára szemet szúrt, h alig van néző. régen azáért ilyen meccsekre is kiment 70.000 ember, most meg félház ha volt...
ez mitől lehet amúgy?
most januárban oké, kevesebb a turista, stb...de máskor tényleg ilyenkor is többen voltak kint.
most talán valami 59ezren.
elég kevéske.

három pont megvan, jövőhéten lehet izzadni Sociedad ellen, meg a Betises kaland sem lesz egyszerű.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.01.07. 18:22:39

ami viszont idén sokadjára szemet szúrt, h alig van néző. régen azáért ilyen meccsekre is kiment 70.000 ember, most meg félház ha volt...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.01.07. 18:17:05

Sinya22 írta:Jó kis első bajnoki volt ez, Levante a legjobb ellenfél volt mára. Voltak szép akciók,Messi tarthatatlan volt,szerintem ma legalább 7-8 szabálytalanságot követtek el ellene. Suarez meg a 30 perc bénázás után rúgott egy gólt,amit más nem rúgott volna be szerintem. Tipikus :D
Én nem bánom, ha idén nézhetetlen meccsekkel nyerünk mindent. Kell az ilyen is. Ne csak a Real legyen képes arra, hogy így nyernek. Szerintem nekik ez így sokkal idegesítőbb, hogy gyengék, bénák vagyunk, de jönnek a pontok. Amúgy a mai meccs rendben volt. Év eleji első meccsnek.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.01.07. 18:14:53

a 3 gól ellenére ma (sem) kápráztatott el a csapat, de a 3 pont meg van. az első fi. még elment de a 2. dögunalom volt
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése