FC Barcelona 18/19

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Mit tippelsz szezon végére?

Nem nyerünk 1 kupát se a 3-ból
24
18%
Megnyerjük a Bajnokságot
21
16%
Megnyerjük a BL-t
3
2%
Megnyerjük a Kupát
15
11%
Megnyerjük a Bajnokságot és a Kupát
28
21%
Megnyerjük a Bajnokságot és a BL-t
11
8%
Megnyerjük a BL-t és a Kupát
1
1%
Triplázunk
32
24%
 
Szavazatok száma: 135
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2175
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.01.29. 20:09:19

A világ legjobb csapata lennénk, ha tudnánk életveszélyesen kontrázni. Tegnapi kontrák is nagyon gyengék voltak. Viszont az Alaves egy nagyon szépet mutatott be. ILyenek kellenek ide is.
Semedo, Alba, Messi és Dembele mind nagyon gyors játékosok, velük meglehet csinálni. És akkor nincs aki megállít minket.

Amúgy Valverde nagyon jó munkát végez, azt gondolom nem egy korszakos edző, de szép szezonjai lehetnek még itt, mert inteligens olvassa a játékot, és még értelmeseket is nyilatkozik. Jobban teljesít mint, a madridiak világsztár edzőzsenije Zidane, akinek lottózni volna érdemes, amilyen szerencséje volt az elmúlt két évben, ott is szép eredményeket érhetne el.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.28. 23:25:05

18Barca99 írta:Bizakodásra adhat okot, hogy a Juve nem lőtt gólt nekünk most ősszel, de messze menő következtetéseket sem szabad levonni belőle.
Emlékszem, mikor anno Mourinho Interjével már a csoportkörben is találkoztunk, akkor eléggé lesimáztuk a két meccset ősszel. Ebben bízva azt hittem nem lesz gond majd az oda-visszavágós felállás sem, aztán tudjuk mi történt.

Ettől függetlenül, ahogy most állnak a dolgok, van okunk reménykedni.
Ez tény. Fuu ne is mondd, talán az jobban fáj mint a Chelsea elleni. 2010-ben a pályán tovább mentünk, gyakorlatilag meg nem.

Odavágón már egy méteres lesgólt megadtak ellenünk, visszavágón meg amikor utolsó percekben visszafújták a továbbjutást jelentő szabályos gólt...És még mi vagyunk az Uefalona.


Ami mellett viszont lassan már teljesen el is megyünk mert kezdjük megszokni: Elég nagy ütőkártya lehet, hogy képesek vagyunk rosszul játszva is jó eredményt elérni.Eddig vagy jól játszottunk és királyság, esetleg pechesebb meccseken nem mentek be a helyzetek, de ha rosszul játszottunk akkor viszont ritkán volt kedvező eredmény.

Ez egy ilyen sorozatban aranyat érhet, hátha sikerül úgy összerakni a csapatot, hogy olyan helyen ahol eddig rendre elvertek minket, sikerül egy használható eredményt elérni.

Szerintem ha sikerülne egy gólos döntetlent elérni az odavágón, akkor szép eséllyel tovább is megyünk otthon.
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.28. 19:31:08

Bizakodásra adhat okot, hogy a Juve nem lőtt gólt nekünk most ősszel, de messze menő következtetéseket sem szabad levonni belőle.
Emlékszem, mikor anno Mourinho Interjével már a csoportkörben is találkoztunk, akkor eléggé lesimáztuk a két meccset ősszel. Ebben bízva azt hittem nem lesz gond majd az oda-visszavágós felállás sem, aztán tudjuk mi történt.

Ettől függetlenül, ahogy most állnak a dolgok, van okunk reménykedni.
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.27. 13:19:54

Cestus írta:Nem akarom elkiabálni, de nagyon úgy tűnik, hogy a bajnokság+kupa dupla érik a szezon végén. A BL-ben pedig nagyon erős a mezőny, csupa nehéz ellenfelen kell majd átgázolnunk, ha akarunk ott valamit. Az viszont mindenképpen biztató, hogy a csoportkörben mindössze egy gólt kaptunk, azt is csak azért, mert egy agyonnyert hokimeccs vége felé elbambult a védelem egy szögletnél.
+1

Bajnokság már 95%, innen nagyon nagy blama lenne elbukni, a Király Kupára pedig szintén nagyon szép eséllyel tehetjük rá a kezünket.

BL nagyon nehéz és kiszámíthatatlan terep, de Valverde zsenialitása az egy olyan erő, ami tavaly nem volt nálunk meg, a szervezettség hiányával és szanaszét lettünk verve.
Ha sikerülne tovább jutni a Chelsea ellen, akkor április-májusra még jobban össze állna a keret, plusz Dembelé is ott lenne opcionális erős ütőkártyaként.

Az bizakodásra adhat okot, hogy a tavalyi Juventus amelyik kiejtetett minket, gólt sem tudott lőni ellenünk(mégha kicsit gyengébb formában voltak), és a RM ellen is helyt álltunk.
Plusz az is nagyon a malmunkra hatjhatja a vizet, hogy a bajnokságban utcahosszal vezetünk, így mindent feltéve rohamozhatunk a BL-ben, nem kell aggódni egy esetleges bajnoki pontvesztéstől.


Ha tovább jutunk, sok fog múlni a sorsoláson, ha nem egy City-Bayern-PSG ágat kapunk, akkor szép kilátásaink lehetnek, főleg ha következő körben kivételesen szerencsével megkapnánk egy Shaktar-Roma/Sevilla-MU/Porto-Liverpool győztes közül valamelyiket, és nem pedig a legnehezebbet.
De először a Chelsea-n kell valahogy tovább jutni, remélem Ernesto kiokoskodja és visszavághatunk a 2012-es párharcért!
Nagyon nagy öröm lenne kiejteni a Chelsea-t azok után.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.01.27. 11:03:14

A kinek van nagyobb farka versenyt nem itt kell megtartani, több ilyet ne.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.01.27. 10:28:18

Nem akarom elkiabálni, de nagyon úgy tűnik, hogy a bajnokság+kupa dupla érik a szezon végén. A BL-ben pedig nagyon erős a mezőny, csupa nehéz ellenfelen kell majd átgázolnunk, ha akarunk ott valamit. Az viszont mindenképpen biztató, hogy a csoportkörben mindössze egy gólt kaptunk, azt is csak azért, mert egy agyonnyert hokimeccs vége felé elbambult a védelem egy szögletnél.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.01.27. 09:42:31

Nero. írta:Tudom hogy unalmas vagyok, de valaki árulja el nekem hogy Dembeletol eddig mit láttunk ami miatt mindenki a kezdőbe követeli?
Sok ideje nem volt Barcelonában bizonyítani a sérülések miatt. Ellenben vannak emberek - beleértve magamat -, aki látta Dortmundban és biztos benne, hogy jó lesz. Az okokat már ezerszer leírtuk és állandóan mantrázza a többség.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.01.27. 04:36:39

Ha már jöttek a sérülések és nem jönnek újabbak, akkor csak egymás után építeném be az újakat. Elsőnek Coutinhot és amikor már stabil az ő munkamegosztása Messivel, akkor kerítenék csak sort Dembelére. Aztán Minát Piqué hekíén vezetném be, nem Umtitién.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.27. 01:32:16

Majd pont inkább Gomes legyen a kezdő, mint Dembélé, mert tőle aztán sokat láttunk. :)

Egyszer csak feldolgozod Neymar elvesztését.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.01.27. 00:30:51

Nero. írta:Tudom hogy unalmas vagyok, de valaki árulja el nekem hogy Dembeletol eddig mit láttunk ami miatt mindenki a kezdőbe követeli?
Tekintve, hogy kb 3 meccset játszott idén, semmi olyat nem láthattunk, de olyat sem, ami miatt ne lenne kezdő. A potenciál meg megvan benne, és azért letett már valamit az asztalra a Bundásban.
Gondolom ezért számolnak vele sokan hosszútávon kezdőként.
De amúgy tényleg unalmas.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.01.27. 00:26:09

Nero. írta:Tudom hogy unalmas vagyok, de valaki árulja el nekem hogy Dembeletol eddig mit láttunk ami miatt mindenki a kezdőbe követeli?
Megkockáztatom hogy azt, aminek hála le is igazolta a Barca - ráadásul ekkora összegért.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.01.27. 00:12:26

Tudom hogy unalmas vagyok, de valaki árulja el nekem hogy Dembeletol eddig mit láttunk ami miatt mindenki a kezdőbe követeli?
Szerintem a BLbe mindig 4-4-2 lesz harmadik támadó helyett Paulinhoval, AGel.
Bajnokságba viszont sokat lehet majd kísérletezni mivel nincs akkora nyomás. A 4-3-3 se tűnik rossznak úgy, hogy Iniesta a kpn, Coutinho meg LWbe.

Viszont mivel a kölyök még nem játszhat a BLbe annyira nem fogunk “hozzá szokni.”
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Makanaki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2017.12.13. 21:26:49

2018.01.26. 23:28:27

P.U.Y.O.L. írta: ter Stegen - Alba, Umtiti, Piqué, Roberto - Coutinho, Busquets, Rakitic, Dembélé - Suárez, Messi
Cserék:
Cillessen - Vermaelen, Mina, Semedo, Digne - Iniesta, Paulinho, (ha visszajön Rafinha) - (Paco), Arnaiz
Se több, se kevesebb, tökéletes.
„Ne bízz meg semmiben, ami gondolkodik, de nem látni, hogy hol tartja az eszét!”
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2018.01.26. 06:48:28

Nem nagyon szoktam lehetséges felállásokat írni, de szerintem a gála kezdőnk nagyon adja magát, ha mindenki egészséges lesz. Úgy gondolom, hogy 4-4-2 lesz az ideális, méghozzá a következőképpen:

ter Stegen - Alba, Umtiti, Piqué, Roberto - Coutinho, Busquets, Rakitic, Dembelé - Suárez, Messi

Szerintem így nem csak a támadópotenciál nőne, hanem mellette megmaradhatna az eddig kiválóan funkcionáló védőmunka is. A két új szerzemény fiatal és gyors, nekik sokszor kéne visszazárni, ez szerintem nem lehet gond.

Nyílván a BL-ben Ini lenne Coutinho helyén egyelőre, de sajnos ő már nem bírja fizikailag a stabil kezdőtagságot.

A pad pedig eléggé bitang maradna sok variációs lehetőséggel.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.01.18. 12:00:32

Gond lehet még, hogy januárban nyitva a transzferablak, és emellett nagyon sok a sérültünk. A csereembereket be kell dobni, de ők még az amúgy is gyengusz tudásukhoz képest is alul teljesítenek, ha fél lábbal kint vannak a csapatból.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19551
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2018.01.18. 07:12:47

Nem tudhatni milyen volt a felkészülés, új erőnléti edzők lehet keményebb edzéseket vezettek be, de ennek később meglehet a gyümölcse.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.17. 23:24:52

kristop írta:ezek a serulesek meg abbamaradhatnanak mar. ami a legrosszabb, hogy azzal hogy ennyi a serult, nehany jatekosunk tul van/lesz jatszatva, mert az alternativaja serult. nem tudjuk rendesen keverni a lapokat. vermaelen peldaul mikor jatszott utoljara ennyi meccset egyhuzamban? meg az arsenalban?

vedelem:
umtiti, mascherano serult, mina meg nem jatszhat, maradt ket kozepsovedo.

kozeppalya:
iniesta, coutinho serult es most paulinho is csatlakozik ki tudja mennyi idore. a kreativitas vagy a meglepetes teljesen hianyzik innen.

tamadok:
dembele, paco. talan pont az a ket tamado, akit valverde szivesen betesz surarez es messi melle/rajtuk kivul. maradt most vidal jobb hijan, meg arnaiz.

osszevagyunk rakva szuperul, jol megy a csapatnak, de ebbol meg lehet problemank a kesobbiekben.
Ennek tényleg utána kéne járni már hogy mi az oka ennek a sok izomsérülésnek, egy BL-ben bajok lesznek már akkor ha Iniesta-Paulinho-Alba kidőlnek 1-1 meccsen.

Eléggé aggasztó ez a rengeteg izomsérülés, főleg annak tudatában hogy rotálva is vannak.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2018.01.17. 23:14:39

ezek a serulesek meg abbamaradhatnanak mar. ami a legrosszabb, hogy azzal hogy ennyi a serult, nehany jatekosunk tul van/lesz jatszatva, mert az alternativaja serult. nem tudjuk rendesen keverni a lapokat. vermaelen peldaul mikor jatszott utoljara ennyi meccset egyhuzamban? meg az arsenalban?

vedelem:
umtiti, mascherano serult, mina meg nem jatszhat, maradt ket kozepsovedo.

kozeppalya:
iniesta, coutinho serult es most paulinho is csatlakozik ki tudja mennyi idore. a kreativitas vagy a meglepetes teljesen hianyzik innen.

tamadok:
dembele, paco. talan pont az a ket tamado, akit valverde szivesen betesz surarez es messi melle/rajtuk kivul. maradt most vidal jobb hijan, meg arnaiz.

osszevagyunk rakva szuperul, jol megy a csapatnak, de ebbol meg lehet problemank a kesobbiekben.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.13. 16:43:35

Hegyi Ivánnak nagyon jo meglátásai voltak, de évek ota megborult és hatalmas baromságokat tud mondani és hajtja az igazát leszegett fejjel.
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.13. 16:33:57

Egyértelmű hogy Iniesta pótlására hozták, és remekül is fog ott teljesíteni.

Nyáron is akartuk hozni, most akkor egyből egy 160 milliós Dembelét padra akartunk szorítani? :lol:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.01.13. 15:09:02

BarcafanTomee írta:Hegyi Iván meg egyfolytában azt szajkózza, hogy Coutinho szélső csatárként a legjobb, mint a válogatottban is, és Neymar helyén fog játszani, ezáltal Dembélé felesleges volt.

Nagyon sok a variáció, reméljük Valverde a legjobbakkal jön elő, minden sorozatban.
pedig teljesen egyértelmű h iniesta helyén kell játszania. különben nem hinném h vettek volna a padra 150 millióért egy dembelet. ennyire csak nem lehetnek hülyék.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.13. 15:08:43

Most ezzel a kerettel nagyon sok variációban felállhatunk, minden EV-re van bízva, igazodhat az ellenfélhez bőven, nagyjából minden második meccsen változtathatna a felálláson, megvan rá a lehetősége. Kíváncsian várom, mit választ majd. De szerintem leginkább jövőre lesz itt nagy változás, ha tényleg hozzuk Griezmannt.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3274
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.01.13. 15:08:30

EV-nek most van pár lehetősége,ott a 4-4-2,amibe egész jól beletanult a csapat,ott a 4-3-3,ahol meg aztán pláne van lehetőség variálásra. Amíg Iniesta játszik addig Cou fog játszani több helyen is. Aztán majd inkább a következő szezon érdekes,mert ott már bejön a brazilnak is a Bl,talán Dembelé is beilleszkedik teljesen és kezdő lehet mindig,Iniesta meg valószínű marad egy Xavi szerepkörben.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.01.13. 15:07:42

BarcafanTomee írta:Hegyi Iván meg egyfolytában azt szajkózza, hogy Coutinho szélső csatárként a legjobb, mint a válogatottban is, és Neymar helyén fog játszani, ezáltal Dembélé felesleges volt.

Nagyon sok a variáció, reméljük Valverde a legjobbakkal jön elő, minden sorozatban.
Hegyi Ivánnak mondjuk közel annyi értékes szakmai tartalmú megnyilvánulása volt az elmúlt 10 évben, mint ahány VB gólja a magyar válogatottnak.

Meg lesz a helye mindenkinek.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2018.01.13. 15:07:02

BarcafanTomee írta:Hegyi Iván meg egyfolytában azt szajkózza, hogy Coutinho szélső csatárként a legjobb, mint a válogatottban is, és Neymar helyén fog játszani, ezáltal Dembélé felesleges volt.
Mondjuk azért Hegyi Ivannal mindenképp felkészültebb szakember Ernő barátunk. :lol: :lol:

Igaza van veb-nek, ha Messi és Dembélé egyszerre van a pályán, egymás elől veszik el a területet, viszont a baloldalon meg valszeg Alba játéka esne vissza.
Talán az lenne a legjobb megoldás, amit szezon elején próbálgatott Valverde, hogy Suárez kihúzódik balra, Messi bemegy középre hamis 9-esbe, és akkor lesz területe a franciának is a szélen.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Messias2 2018.01.13. 15:09:09-kor.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Lezárt