Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2018.01.14. 13:53:01

MQuCsabi írta:Counak miért nincs még EUs papirja? Interben is játszott, Liverpoolban meg öt évet lenyomott, nem volt rá idő?
üdv. erre én is kíváncsi lennék, elvégre 5 év alatt szerintem meg kellett volna már kapnia az angol vízumot vagy állampolgárságot vagy mi a fenét nem? vagy a brexit után már nem számítanak EU-snak és az lehet a gond vagy mi?
mvik
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.14. 13:40:04

Counak miért nincs még EUs papirja? Interben is játszott, Liverpoolban meg öt évet lenyomott, nem volt rá idő?
Kép
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.01.14. 13:35:54

S.Agüero írta:Amúgy furcsa, hogy még mindig nincs egyik szerzeményünknek sem mezszáma,
http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... at-2612941" target="_blank
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.01.14. 12:41:09

Mundo szerint Deunál csak az Inter van képben már. A Milannak nem kell támadó, a Napoli meg inkább Verdit preferálja.
recrea írta:Én semmit nem látok Gomesben, sztem olyan alapok hiányoznak nála, amit egyszerűen nem lehet pótolni. Max Busi tehermentesítésére a könyebb meccseken, vagy ha sárgás az emberünk, de azon a poszton Rakitic is elvan most. Ötletem nincs hol és mit tud hozzátenni a portugál. Mondom ezt úgy, h kedveltem a Valeban, és teljesen pozitív voltam, mikor érkezett.

Mondjuk ugyanigy használhatatlan DS vagy Rafinha sajnos.

Ha valami Gündi/Veratti típusú mélységibe belenyúl a vezetőség, akkor elmegyek dolgozni és veszek egy bérletet a Nou Campba, nagyon jó érzéseim vannak most a csapattal kapcsolatban, jó megint Barca szurkolónak lenni.
Ezekkel nagyon egyetértek.

Az utolsó részre meg. Arthur akit elvileg elégge hajtunk pont ilyen típus. Az ügynöke azt nyilatkozta, hogy jövő héten valamilyen szintű előrelépés várható a gyerek jövőjével kapcsolatban, aki amúgy lenyilatkozta megint, hogy szeretne itt játszani. Ha ő jönne, akkor viszont csak nyáron, mire Coutinhonak intéznek EU-s papírt.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.14. 12:36:26

Amúgy furcsa, hogy még mindig nincs egyik szerzeményünknek sem mezszáma, szerintem azt sejteti, hogy lesz még távozó Masch-on kívül, legalábbis nagyon remélem. Különben már rég odaadták volna nekik valamelyiket.
Amúgy mi a helyzet, Deu, Vidal, Denis, Rafinha, Masch ötösről nincsenek hírek?
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.01.14. 12:10:52

S.Agüero írta: Én alapból nem vagyok a center játék híve, szívesebben nézek egy sokat mozgó támadósort, akik visszalépnek, cserélik a helyüket, sokat mozognak, gyorsak, sokoldalúak, ehhez a játékhoz pedig Griezmann sokkal jobban illene.
Amikor Villa vagy Alexis itt volt, ugyanúgy nem volt centerjáték, nekem az a játék jobban is tetszett. Nyilván nem úgy működne, hogy Griezmannt betesszük egy az egyben Suárez helyett, aztán megy ugyanaz a foci, kellene egy kis változtatás.
+1
Nem kéne feltétlen Lajosnak mennie sem, az meg bitang lenne taktikai repertoárban, h. mikor állunk fel klasszikusan centerrel (Lajossal), vagy három (Griz, Messi, Demb) mozgékony, pengés támadó zilálja szét az ellenfelet.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.14. 11:58:23

kristop írta:adom, nekem is hianyzik arrol a posztrol valaki, ami jelenleg rakitice. robertot eltudnam ott kepzelni, de o teljesen jobbhatved lett, es stilusra se ugyanaz. arthurt mondjak oda folyton, de a legjobb az lenne, ha a nyaron hagynank griezmannt a fenebe, es cserebe odadobnank azt a sok penzt thiagora (tudom, serulekeny meg minden) es meg a vermaelen - de ligt cseret lezsirozzuk, keszen is vagyunk.
Nyáron szerintem is erre a három posztra érkezhet ember.
Csatár, ha Suárez megy, Coutinho-Busi mellé egy mélységi irányító(de ehhez is el kéne adni Gomest legalább), illetve egy belsővédő, ha Verma megy.

Én alapból nem vagyok a center játék híve, szívesebben nézek egy sokat mozgó támadósort, akik visszalépnek, cserélik a helyüket, gyorsak, sokoldalúak, ehhez a játékhoz pedig Griezmann sokkal jobban illene.
Amikor Villa vagy Alexis itt volt, ugyanúgy nem volt centerjáték, nekem az a játék jobban is tetszett. Nyilván nem úgy működne, hogy Griezmannt betesszük egy az egyben Suárez helyett, aztán megy ugyanaz a foci, kellene egy kis változtatás.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MatyiG 2018.01.14. 12:29:50-kor.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2018.01.14. 11:51:00

adom, nekem is hianyzik arrol a posztrol valaki, ami jelenleg rakitice. robertot eltudnam ott kepzelni, de o teljesen jobbhatved lett, es stilusra se ugyanaz. arthurt mondjak oda folyton, de a legjobb az lenne, ha a nyaron hagynank griezmannt a fenebe, es cserebe odadobnank azt a sok penzt thiagora (tudom, serulekeny meg minden) es meg a vermaelen - de ligt cseret lezsirozzuk, keszen is vagyunk.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.01.14. 11:40:43

Leírtam, h 19 vagy 20, elengedem. Nekem hiányérzet az a poszt, ennyi. Sokkal inkább, mint Griezmann.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.01.14. 11:17:46

recrea írta:
Grimaldo írta:Gündogan a cityben is Silva helyén szokott játszani ,neki egyértelműen támadó szerepköre van ,tehát nem hiszem ,hogy Busi pótlására ő lenne a legjobb.
Rakitic, Paula helyett, mindegy, nem ez a lényeg. Xavi posztra gondoltam.
minek ide gündogan? állandóan sérült :mrgreen:

viccet félre téve, semmi szükségünk ilyen játékosra. busi, cou, paula, rakéta, ini bőven elég még jövőre is. és akkor még villámléptűről meg SR-ről nem is beszéltem.

az ég világon semmi szükség nyáron senkire. még grízesre se, akármilyen "olcsó"
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.01.14. 11:07:25

Grimaldo írta:Gündogan a cityben is Silva helyén szokott játszani ,neki egyértelműen támadó szerepköre van ,tehát nem hiszem ,hogy Busi pótlására ő lenne a legjobb.
Rakitic, Paula helyett, mindegy, nem ez a lényeg. Xavi posztra gondoltam.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2018.01.14. 11:04:59

Gündogan a cityben is Silva helyén szokott játszani ,neki egyértelműen támadó szerepköre van ,tehát nem hiszem ,hogy Busi pótlására ő lenne a legjobb.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.01.14. 10:55:16

Nero. írta:Ha Griezman nem csatár akkor mi?
Teszem azt holnap jön Gündogan, hova rakod be?
Centert mondtam, nem csatárt. Áruld már el, h minek cserélnénk le ezt a posztot az ururól a franciára?

A csapatba...nem mondtam, h holnap jöjjön, a jövőről beszéltem, mondjuk 19 vagy 20 nyara, ha Busi megfárad vagy nem bír annyit. És nem nevekről beszélek, hanem a játékstílusról, mielőtt beírja valaki, h Gündi sokat sérült :D
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.01.14. 10:51:14

Nero. írta:Ha Griezman nem csatár akkor mi?
Teszem azt holnap jön Gündogan, hova rakod be?
szerintem úgy értette, hogy Griezman nem klasszikus izom középcsatár (center) mint Lajosunk, aki más (szélső) támadó poszton már messze nem olyan hatékonyan vethető be, illetve az összjátékban, előkészítésben sem (olyan) penge, ellenben Griezman inkább a gólhelyzetek előkészítésében jeleskedik, mint a befejezésében.
Ettől függetlenül én is elnézegetném a franciát balszélső támadóként! Mondjuk ennek alap feltétele, h. kiszórjunk minden egyéb támadó szellemű játékost a keretből. (Paco, Vidal, Rafinha, azon felül: DS, Gomes). Szerintem erre utalt E.V. is, hogy egy szűkebb, de sok rétűbb kerettel szeretne dolgozni. Lajos 31 éves és vele sem a jövő csapatát építjük.
Egészségesen rotálva, esetenkénti sérüléseket és eltiltásokat számolva Griezman elférne a csapatban, főleg 100M Euro-ért jelen árak mellet ajándék.
Ja és nálam Cou középpályásként, Ini helyére érkezett!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.01.14. 10:17:16

Ha Griezman nem csatár akkor mi?
Teszem azt holnap jön Gündogan, hova rakod be?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.01.14. 09:37:27

Én semmit nem látok Gomesben, sztem olyan alapok hiányoznak nála, amit egyszerűen nem lehet pótolni. Max Busi tehermentesítésére a könyebb meccseken, vagy ha sárgás az emberünk, de azon a poszton Rakitic is elvan most. Ötletem nincs hol és mit tud hozzátenni a portugál. Mondom ezt úgy, h kedveltem a Valeban, és teljesen pozitív voltam, mikor érkezett.

Mondjuk ugyanigy használhatatlan DS vagy Rafinha sajnos.

Griezmannt továbbra sem értem, h minek, valaki írta, h EV tart rá igényt, ha így van, akkor jöhet, de nehezen tudom elképzelni, h kirakja Suarezt, a center nélküli játéktól pedig továbbra is kiráz a hideg.

Ha valami Gündi/Veratti típusú mélységibe belenyúl a vezetőség, akkor elmegyek dolgozni és veszek egy bérletet a Nou Campba, nagyon jó érzéseim vannak most a csapattal kapcsolatban, jó megint Barca szurkolónak lenni.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2018.01.14. 08:53:07

Rafina érdekes kérdés. Amikor játszott, akkor az kiderült h jó lehet tehermentesítésre, de sose láttam rajta azt h megragadhatna a kezdőben. Az ő szinte sztem egy Tottenham vagy hasonló. A sérülések után ráadásul folyamatosan játszani kéne, amire neki nincs esély. Gomes ezzel szemben a másik véglet. Ő nem megbízható, ugyanakkor a tehetsége megvan, de a pár jó megmozdulása mellett produkál olyanokat is, amitől a hajam az égnek áll. Ha csak tehermentesíteni akarunk, akkor egyértelműen Rafinha a jobb, de egy Barca szintjén a tehermentesítés nem elég. FŐleg Paulinho ékezésével, aki egy személyben tud bárkit a kp-ról pihentetni. Gomes bénázik eleget, de mutatott olyat is, ami alapján akár reménykedni is lehet.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.14. 08:40:33

johdepp írta:
Samper írta:Úgy néz ki, hogy Rafinha, Vidal és Deulofeu vannak még a januári halállistán. Denis és Gomes most megúszta.
Honnét van ez az infó? Mármint, hogy DS és Gomes megúszta? (szerk.: Látom, közben idekerült a feed-be a keret holnapra, onnét az infó)
Én simán becserélném Rafinhát Gomesre és DS-re. Így szabad lenne a hatos Kutinnyónak, talán belenőne Xavi mezébe, DS-nél erre semmi esély még csak távolról sem. Meg Rafinha a kórházból is többet tud kábé hozzátenni a csapat előre és hátra játékához is, mint a másik két csodálatos középpályás...
Amúgy mi ez a nagy "ellenszenv" sokak részéről Rafinha felé? Azon kívül, hogy szerencsétlen gyerek sokat sérült, simán egy stabil csere szintjén van. Lehet, nem leszek népszerű, de szerintem Robinál is jobb. Amíg Nainggolan oda nem lépett neki, az egyik legjobb tizenkettedik ember volt kábé.
Ha Robinál nem is jobb, de a Denis, Gomes, Deu hármasnál biztosan!!!
Őt marasztalnám én is, cserének tökéletes. Kicsit bízom talán még Denisben is, de a Gomes-Deu pakkot kb bármennyiért, de toljuk ki keretből!
Arda ugye már nem kérdés, Vidal meg... sajnálom a srácot, ha játszik szimptikus, csak sajnos nem nagyon fog itt játszani, így neki is a távozás lenne a legjobb.
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2018.01.14. 07:49:38

Yokozuna írta:Azért az hosszú távon nem fog eredményre vezetni, hogy minden saját neveléstől gyorsan szabaduljunk meg. Aztán úgy épül a csapat, hogy mindenkit összevásárolunk horror összegekért.
A fórum is egy nagy bevásárlási kívánságműsorrá változott. Ez a reál stílus, nem a Barcelonát jellemezte az elmúlt évtizedekben.
Viszont ,ha a golden boyokon túlra tekintesz, akkor viszont nagyon is rá kell jönnöd, hogy az utánpótlásból nagyon ritkán lehet egy teljes gárdát felhúzni. Ez nekünk sikerült, jó volt , szép volt ,de az újoncok most nem olyan tehetségesek. Aki meg olyan az úgyis megkapja a lehetőséget.
Aléna szeritem nagy karriert futhat be nálunk, ha lesz elég türelme.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.01.14. 06:44:20

A 30 körüli saját nevelésűeket - mint régmúlt - felejtsük el, különösképpen azokat, akik elmentek és visszavásároltuk őket. Így egyedül SR az, aki a La Masiaból közvetlenül került a keretbe. Teljesen jogos Valverde ígérete, hogy eztán ez nem így lesz. Ez most közvetlenül Alenat érinti, de nem csodálkoznék, ha tavasszal mások is kapnának perceket az A-ban. Hogy aztán meggyökeresednek-e, az rajtuk is múlik. Ha nem, az megkérdőjelezi egész utánpótlás-nevelésünket.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.01.14. 00:16:59

Yokozuna írta: A fórum is egy nagy bevásárlási kívánságműsorrá változott. Ez a reál stílus, nem a Barcelonát jellemezte az elmúlt évtizedekben.
azért mindig is voltak igazolásaink, nem is kicsik.
megfelelő elegy a kulcs.

én sem szeretném, hogy elmenjünk olyan irányba, hogy csak "légiósok" játszanak a klubnál.
de ha őszintén belegondolunk, most nem nagyon jönnek fel olyan tehetségek, mint Messi,Busi,Pedro, Thiago, Piqué (?), stb.

ez egy verseny továbbra is,lehet dönteni mit akarunk.
bohóckodunk az EL indulásért Denisekkel, Montoyákkal, Munirokkal.
Vagy a meglévő sajátnevelésű mag mellé (Iniesta,Messi,Piqué, Busi) igazolunk, és versenyben maradunk.

Aki olyan, az meg fogja kapni a bizalmat, a kérdés hogy élnek e vele. Megkapta Denis is, Deulofeu is, az már az ő bajuk, hogy nem teljesítenek, és kiadják az útjukat újra.
Thiago az, akit nem becsültünk meg eléggé, miatta fájhat a fogunk talán. Bár látva, hogy mennyit sérült, ez is kérdéses.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1635
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2018.01.13. 23:53:30

Azért az hosszú távon nem fog eredményre vezetni, hogy minden saját neveléstől gyorsan szabaduljunk meg. Aztán úgy épül a csapat, hogy mindenkit összevásárolunk horror összegekért.
A fórum is egy nagy bevásárlási kívánságműsorrá változott. Ez a reál stílus, nem a Barcelonát jellemezte az elmúlt évtizedekben.
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2018.01.13. 22:17:35

Samper írta:Úgy néz ki, hogy Rafinha, Vidal és Deulofeu vannak még a januári halállistán. Denis és Gomes most megúszta.
Honnét van ez az infó? Mármint, hogy DS és Gomes megúszta? (szerk.: Látom, közben idekerült a feed-be a keret holnapra, onnét az infó)
Én simán becserélném Rafinhát Gomesre és DS-re. Így szabad lenne a hatos Kutinnyónak, talán belenőne Xavi mezébe, DS-nél erre semmi esély még csak távolról sem. Meg Rafinha a kórházból is többet tud kábé hozzátenni a csapat előre és hátra játékához is, mint a másik két csodálatos középpályás...
Amúgy mi ez a nagy "ellenszenv" sokak részéről Rafinha felé? Azon kívül, hogy szerencsétlen gyerek sokat sérült, simán egy stabil csere szintjén van. Lehet, nem leszek népszerű, de szerintem Robinál is jobb. Amíg Nainggolan oda nem lépett neki, az egyik legjobb tizenkettedik ember volt kábé.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1635
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2018.01.13. 21:53:00

Amíg ilyenek az eredményei, addig úgy dönt játékosok sorsáról Valverde, ahogy akar. Kivéve persze azokat, akiket százmilliókért hoztak ide.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.01.13. 21:13:18

Úgy néz ki, hogy Rafinha, Vidal és Deulofeu vannak még a januári halállistán. Denis és Gomes most megúszta.
Válasz küldése