Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.01.15. 12:00:29

hau30 írta:A socik egy fizikálisan erőteljes középpályával álltak fel és,ha ezzel szemben egy ilyen időjárási körülmények közé felraktál volna egy nem 100%-os Init ,akkor konkrétan felzazábáltak volna minket.
így is megtették, semmit nem ért a 4 "fizikális" középpályás
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2018.01.15. 11:57:40

Köszönöm a válaszokat. Értem már mi volt a gond szerintetek. Viszont ki a francot kellett volna bedobnia, hogy jobban működjön az egész? DS-t ? Vagy a sérült Iniestát ? Vagy a nemrég felépült Dembelét kellett volna erőltetni ezen a moslék talajon. Én azt gondolom, hogy nem akart kockáztatni, de mivel nem állt jól a szénánk megtette amit megkövetelt a haza.
Egy stabil középpályát favorizált 433-al szemben. Az eredmény őt igazolja. Igaz kellett a változtatás, de már akkor visszajöttünk a meccsbe, amikor nem jöttek be az emberek.
Paula lehet nem játszott nagy meccset, de megint gólt lőtt.
Alba sem fickándozott, mert Gomes ott totyorgott előtte. Gomes-t nagyon gyorsan el kell passzolni, igaz néha vannak villanásai, de összességében betli.
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2018.01.15. 11:43:00

Az azért durva, hogy buta. Busi azért jól tudja mozgatni a szálakat mélységből.Szerintem jól meccselt tegnap EV. A socik egy fizikálisan erőteljes középpályával álltak fel és,ha ezzel szemben egy ilyen időjárási körülmények közé felraktál volna egy nem 100%-os Init ,akkor konkrétan felzazábáltak volna minket. Hozzáteszem így is inkább a socik akarata érvényesült az első félidőben, de úgy még jobban úgy lett volna. Nagyon gáz volt a pálya a rengeteg eső miatt és ehhez ilyen "butított", fizikálisan erősebb középpálya kellett, igen AG-vel együtt. Ő tőle különben nem lehet többet várni, mint hogy "morzsolja" fizikálisan az ellenfelet. Egy kisebb fogaskerék,mely tudja segíteni a nagyobbakat és semmi több. Félreértések elkerülése végett kell mindenképp a középpályára egy fazonszabász, de valamikor a cél szentesíti az eszközt. Részemről EV-nek a tegnapi középpálya felállítása egy higgadt, okos ötlet volt. Én azt tartom,hogy az eredménysesség miatt ki kell mozdulnunk az állandó "Barca sablonból", hogy később visszatérhessünk hozzá és előhúzzuk mikor a helyzet megköveteli.
Avatar
pr13
Jugador del Barça
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2017.07.23. 10:53:34

2018.01.15. 11:41:43

visca el barca írta: felálltunk 4 "buta" középpályással, akik közül senki nem tudta sem megtartani a labdát, sem megjátszani azt előre. ebbe a csapatba, hogy tudjunk labdát tartani, meg előrefelé játszani mindig kell egy iniesta kaliber, különben az van mint tegnap hogy egyszerűen nem tudjuk kihozni a labdát. a második félidőre annyi változott, hogy mindenki fentebb lett tolva 15-20 méterrel és így könnyebben mentek előre a zsugák. iniesta nem tudom mennyire volt sérült, de legkésőbb a szünetben be kellett volna hozni. vagy dembelét és átállni a 4-3-3-ra hátrányban. lehet ha a szünet 2-0 akkor meg is lépi.
Való igaz, hogy a 4 középpályás egyike se alkalmas labdakihozatalra, de a padról se nagyon volt más választása. Középpályára Gomes helyett maximum DS volt a kispadon, aki kb. ugyanakkora dupla 0. Dembelét meg gondolom nem akarta ilyen talajon kezdetni.
A kezdő teljes felforgatása meg eddig nem volt jellemző EV-re (hálistennek).
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.01.15. 11:34:11

rikko írta:
visca el barca írta:EV viszont nem jól meccselt, már szünetben cserélnie kellett volna, szerencséje h a játékosok összekapták magukat és megmentették a se**ét.

Ezt kifejtenéd, mert már nem az első hasonló hsz-t olvasom.
Nem kötekedni akarok, csak kiváncsi vagyok mi volt kirívó EV taktikájában ?
4 középpályás, Gomes majdnem végig fent maradhatott, Paulinho vhogy idegen testként hatott a pályán... lehet érdemesebb lett volna kipróbálni a 3-5-2-t Robival és Albával, hogy legyen elég támogatás Messinek és Lalyosnak.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.01.15. 11:30:42

visca el barca írta:
rikko írta:Ezt kifejtenéd, mert már nem az első hasonló hsz-t olvasom.
felálltunk 4 "buta" középpályással, akik közül senki nem tudta sem megtartani a labdát, sem megjátszani azt előre. ebbe a csapatba, hogy tudjunk labdát tartani, meg előrefelé játszani mindig kell egy iniesta kaliber, különben az van mint tegnap hogy egyszerűen nem tudjuk kihozni a labdát. a második félidőre annyi változott, hogy mindenki fentebb lett tolva 15-20 méterrel és így könnyebben mentek előre a zsugák. iniesta nem tudom mennyire volt sérült, de legkésőbb a szünetben be kellett volna hozni. vagy dembelét és átállni a 4-3-3-ra hátrányban. lehet ha a szünet 2-0 akkor meg is lépi.
Közben meg a 4, elvileg védekezésben és fizikálisan kiváló kp között úgy forgolódott Canales meg Jose, mint én a kiscsoportosok között. Eszetlen, ahogy megtartották a labdát. Paula meg szépen végignézte a gólt. Írtam meccs elott is, h a várható kontrák miatt Dembelet nyomnám inkább, mivel az elsőben labda sem volt nálunk, sztem indokolt lett volna.

Általában jót mosolygok a szélsőséges dolgaidon, de ez a Gomes tényleg antifocista, teljesen kinyír lelkileg, és berakja EV az emberünket Alba nyakára, amikor 10 gólt lőttünk idén abból, h ő játsza be az egész baloldalt. Eskü Messinek is rosszabbul megy ilyenkor.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.01.15. 11:16:01

rikko írta:Ezt kifejtenéd, mert már nem az első hasonló hsz-t olvasom.
felálltunk 4 "buta" középpályással, akik közül senki nem tudta sem megtartani a labdát, sem megjátszani azt előre. ebbe a csapatba, hogy tudjunk labdát tartani, meg előrefelé játszani mindig kell egy iniesta kaliber, különben az van mint tegnap hogy egyszerűen nem tudjuk kihozni a labdát. a második félidőre annyi változott, hogy mindenki fentebb lett tolva 15-20 méterrel és így könnyebben mentek előre a zsugák. iniesta nem tudom mennyire volt sérült, de legkésőbb a szünetben be kellett volna hozni. vagy dembelét és átállni a 4-3-3-ra hátrányban. lehet ha a szünet 2-0 akkor meg is lépi.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Tivadar6
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2017.06.07. 17:29:11

2018.01.15. 11:05:36

Szèp volt, viszont ùgy kell Coutinho, mint egy falat kenyèr!!
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2018.01.15. 10:54:11

visca el barca írta:EV viszont nem jól meccselt, már szünetben cserélnie kellett volna, szerencséje h a játékosok összekapták magukat és megmentették a se**ét.

Ezt kifejtenéd, mert már nem az első hasonló hsz-t olvasom.
Nem kötekedni akarok, csak kiváncsi vagyok mi volt kirívó EV taktikájában ?
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.15. 10:48:28

JimmyJump írta:A bajnokságban most elég csendes időszak jön, a következő hét meccsünk mindegyike nyerhető, miközben a Valencia játszik mindkét Madriddal és a Bilbaoval, az Atleti pedig a Valencia-Bilbao-Sevilla trióval. 1-2 döntetlen belefér, aztán a 27. fordulóban otthon az Atleti ellen le is zárhatjuk a bajnokságot. A Bl nyolcaddöntő visszavágóra és a negyeddöntő-elődöntő meccseire már bőven lehetne pihentetni így.
Emellett még jön Coutinho is, aki a BL-re pihentetés közben teljes értékű játékosa lehet a csapatnak.
Betis ellen még esélytelen ,de utána már játszhat, ezzel pihentethetjük Iniestát.


Azért erősen remélem, hogy nem úgy pihenünk a negyeddöntő-elődöntőre hogy kiesünk most :D :?
Avatar
JimmyJump
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2016.12.08. 11:59:14

2018.01.15. 10:34:45

A bajnokságban most elég csendes időszak jön, a következő hét meccsünk mindegyike nyerhető, miközben a Valencia játszik mindkét Madriddal és a Bilbaoval, az Atleti pedig a Valencia-Bilbao-Sevilla trióval. 1-2 döntetlen belefér, aztán a 27. fordulóban otthon az Atleti ellen le is zárhatjuk a bajnokságot. A Bl nyolcaddöntő visszavágóra és a negyeddöntő-elődöntő meccseire már bőven lehetne pihentetni így.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.01.15. 09:15:33

elég nehéz szülés volt ez a tegnapi meccs... már a kezdőnél lehetett látni, hogy túl sok kreativitás nem lesz a csapatban... az első félidőben a soci nagyon jól játszott, magasan letámadtak, nem tudtuk kihozni a labdát, ha nálunk volt a golyó eladtuk, ők meg meg köszönték szépen és 2 percenként jött a beadások. a 2. gól után már úgy eléggé aggódtam, de szerencsére az első helyzetünket belőttük, így csak -1 volt a szünetre. tudtam h a második félidőben jobban fogunk pörögni + a sociedad vagy visszahúzódik, vagy elfárad, mert azt a pörgést amit az első félidőben csináltak senki nem bírja 90 percig. az egyenlítés szerencsére korán jött (suarez tuti beadásnak szánta) onnantól viszont még ha nem is játszottunk jól, daráltunk ahogy bírtunk ezen a moslék pályán+szakadó esőben és csak meg lett az eredménye. nem játszottunk jól, de mentünk mint a hülye, így kell ezt. dembelét sajnálom, hogy 4-4-2-ben erőlteti, nem fekszik neki ez a saját kapunktól 30 méterre való ténfergés, félek, hogy nagyon nem lesz jó ő jó így. a MoM egyértelműen suarez, de verminátor is tetszett, egy gép az az ember, sztem amióta játszik egy hibája nem volt....EV viszont nem jól meccselt, már szünetben cserélnie kellett volna, szerencséje h a játékosok összekapták magukat és megmentették a se**ét.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2018.01.15. 07:50:52

Legszebb a tegnapi meccsben az volt ahogyan porgott es "harapott" a csapat. Ha ilyen elesen jatszanak a fontos meccseken, akkor barmi lehet.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.01.15. 01:00:55

Chino írta:
Én nem igazán éltetném, most Valverdet. Inkább Suarez megmentette a valagát. Már az első pillanattól látszott, hogy ez a középpálya így működésképtelen. Támadásépítésre nem alkalmas, 0 kreativitás, nincs senki aki húzhat egy váratlant. Gomes-Rakitic-Paulinho trióval kezdeni, kb annyit jelent, hogy add oda Messinek aztán várd meg hogy megoldja. Még szerencse, hogy Suarez ilyen formát fogott ki.
Értem én, hogy legyen stabilitás, de itt már kicsit a ló túlolldalára esett Valverde. Persze lehet mondani, hogy ő biztos jobban tudja meg, hogy nyertünk, de ez inkább az egyéni képességeken, meg a baszkok hibáin múlt.
én is így gondolom, ha eleve 4 kp-val állunk fel, akkor 1 kéne legalább, akiben van támadásépítési képesség.
mondjuk mint kiderült, a kényszer szülte, Iniesta nem volt 100-as.
Ezért lesz jó Coutinho, mert meg tudjuk majd engedni magunkat, hogy pihentessük Iniestát, úgy, hogy nem ezt a túlbiztosított kp-t kelljen nézni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.01.15. 00:47:31

Waleba10 írta:Miért kellett ez az első félidő ha mi igy is tudunk játszani, parádé volt a második megint szokás szerint, jó mondjuk múltkor az első volt parádé, Alba középpályást játszott a végén, hát ilyet se láttam még, nem értem miért nem a meccs elejétől nyomtuk igy akkor, több értelme lett volna mint Gomesnek már nem azért.... Lajcsi meg Messi gólja meg, no comment, 10 év után végre elpicsáztuk már őket, ideje volt... Ernőba for president.... szép volt fiúk
Én nem igazán éltetném, most Valverdet. Inkább Suarez megmentette a valagát. Már az első pillanattól látszott, hogy ez a középpálya így működésképtelen. Támadásépítésre nem alkalmas, 0 kreativitás, nincs senki aki húzhat egy váratlant. Gomes-Rakitic-Paulinho trióval kezdeni, kb annyit jelent, hogy add oda Messinek aztán várd meg hogy megoldja. Még szerencse, hogy Suarez ilyen formát fogott ki.
Értem én, hogy legyen stabilitás, de itt már kicsit a ló túlolldalára esett Valverde. Persze lehet mondani, hogy ő biztos jobban tudja meg, hogy nyertünk, de ez inkább az egyéni képességeken, meg a baszkok hibáin múlt.
Forca Barca!!!!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.15. 00:24:44

MichaaBee írta:
rikko írta:Dembele nagyon jól szállt be.
Akkor én egy másik meccset néztem. :D Szerintem most elég idegen testként mozgott a pályán és nem emlékszem kiemelkedő megmozdulására. Persze ez nem baj, van még ideje belejönni a játékba, viszont szerintem ma nem hozott semmi extrát.
Volt egy szép megmozdulása amikor elfutott a szélen, és ezen kívül még 1-2 pillanata, de tényleg látszott nagyon rajta hogy nem akar kockáztatni, pláne egy ilyen nehéz terepen.(meg is értem, nem sejtetne túl jót ha egy tőle felelőtlenül eladott labdából kaptunk volna gólt)
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2018.01.15. 00:15:55

rikko írta:Dembele nagyon jól szállt be.
Akkor én egy másik meccset néztem. :D Szerintem most elég idegen testként mozgott a pályán és nem emlékszem kiemelkedő megmozdulására. Persze ez nem baj, van még ideje belejönni a játékba, viszont szerintem ma nem hozott semmi extrát.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.14. 23:22:13

D.i.N.h.O írta:Most nézem jövő7en Betis ellen idegenben, kiváló sorsolás! Nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek.. :D hasonlóra számítok ott is.
A Betis új edzője miatt nagyon támadó focit játszik, szerintem az nekünk feküdni fog, és egy sokgólos meccsen nyerünk. :)
D.i.N.h.O
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2012.07.01. 17:33:06
Tartózkodási hely: otthon

2018.01.14. 23:20:27

Most nézem jövő7en Betis ellen idegenben, kiváló sorsolás! Nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek.. :D hasonlóra számítok ott is.
"Rengeteg pénz költöttem piára, nőkre és gyors autókra-a többit elpazaroltam."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.14. 23:14:14

The last time Barca made a comeback against Real Sociedad at Anoeta was in 1930 (88 years ago). Barca have never make a comeback whenever they concede first against Real Sociedad at Anoeta.

Ez a nem semmi. =D>


Amúgy..Nem akarom elkiabálni, mert még több nagyon nehéz meccsünk is lesz, DE ha tegyük fel veretlenül sikerülne megnyerni a bajnokságot, akkor mi is arany kupát kapnánk mint az Arsenal 2004-ben?
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.01.14. 23:11:31

azt mondtam jó játék kell a győzelemhez, nos az elsőben nem volt meg de a másodikban rádupláztak a srácok.a győzelem történelmi a három pont aranyat ér a dicséret tehát jár az egyértelmű.
azért maradt bennem némi tüske azt sem akarom elhallgatni: a rengeteg labdavesztés! és az elsőben ez még megspékelve sok eladott passzal.
azt régen tudom, hogy a sokmozgásos lendületes támadás ellen vagyunk leginkább védtelenek, ez most (is) nagyon kijött. bár itt Gomes a divat Busquet és Rakitic ugyanúgy átjáróház volt ...persze azt hozzátenném, hogy egy nagyon jó támadójátékkal álltunk szemben!
Suarezt ma nem csak a gólja miatt de úgy általában is jó szívvel jelöltem a legjobbnak, Messit gyötörték de megállítani nem tudták, az a szabadrúgás pedig magáért beszél!
összességében végig küzdelmes, a másodikban színvonalas játékkal idegenbeli győzelem, csak így tovább.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.14. 23:08:04

11 éves átok, amit Pep, Tito, Lucho sem tudott megtörni?

Valverde:
https://scontent.fiev1-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5AF606FA

:lol: :lol:


Nem tértem magamhoz, nem gondoltam volna hogy megélem hogy még itt nyerünk, azt meg pláne nem hogy fordítunk, amit a kommentátor szerint nagyon-nagyon rég tettünk ezen a terepen.

Nem tudom milyen gumibogyót itat Valverde, vagy mi a fenét csinál a srácokkal, de tényleg zseniális amit tesz jár a taps neki és a csapatnak =D>

Csak könyörgöm 1-1 fontos BL meccsen ne félálomba menjünk ki, mert ott már lehet behozhatatlanul büntetnek ezért. [-o< [-o<
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2018.01.14. 22:52:11

Megdőlt a 11 éves átok. 8) =D>
KépKép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.01.14. 22:47:33

Az időjárást is figyelembe véve ez a maximum. És új sérültünk sincs!
Avatar
kz86
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2012.01.27. 15:03:55

2018.01.14. 22:46:49

Most képzeljük el ezt a csapatot Coutinhoval Gomes helyén :D :D
Válasz küldése