Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2018.01.18. 15:07:30

davi10 írta:Egyelőre Ezt találtam, lehet tiltólistás oldal, de van forrás amit le szoktam csekkolni.

Esküszöm keresgélek fél órája, pedig biztos vagyok benne, hogy olvastam valahol, hogy Denis sem szerepel a tervekben. Aztán lehet meggondolta magát a mester.

Ha viszont benéztem akkor elnézést, de én a legutolsó facebook oldalon bedobott hírnek is igyekszem utánajárni, szóval egyelőre nem adom fel :D
Szerintem nem mondott ilyet, lehoztuk volna, ha igen.

A linkelt cikknek pedig valószínűleg ez a forrása: https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... as-6549251" target="_blank
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.18. 12:22:54

Tegnap:
kristop írta:
davi10 írta:Én nem értem, hogyha Valverde kijelentette, hogy sem Vidalra, sem Denisre nincs szüksége akkor minek vannak a keretben, de főleg a kezdőben?
es ezt megis mikor jelentette ki? mert en ilyenre nem emlekszem, sot, ketlem hogy ilyen megtortent volna. denisrol egyenesen hirek sincsenek, hogy o menne, fix maradonak tunik.
Egyelőre Ezt találtam, lehet tiltólistás oldal, de van forrás amit le szoktam csekkolni.

Esküszöm keresgélek fél órája, pedig biztos vagyok benne, hogy olvastam valahol, hogy Denis sem szerepel a tervekben. Aztán lehet meggondolta magát a mester.

Ha viszont benéztem akkor elnézést, de én a legutolsó facebook oldalon bedobott hírnek is igyekszem utánajárni, szóval egyelőre nem adom fel :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.01.18. 06:52:52

Samper írta:Használhatatlanok a hírek a kölcsönadandó játékosok kivásárlási árával kapcsolatban. Elfelejtik odaírni, hogy kötelező opcióról van-e szó, vagy nem. Ha nem, akkor a magas ár alig ér valamit, mert visszaküldik a kölcsönjátékost és akkor az végképp nem lesz piacképes. A fölösleget mindenképpen véglegesen kell eladni, a kölcsön csak arra szolgálhat, hogy nem most fizetnek érte, hanem később.

Ezzel nagyon egyetértek kivételesen. Az olasz csapatok egyébként sem arról híresek, hogy tőlünk bőkezűen vásárolnak. Az összeg maga jól hangzik, de a kölcsönopció nagyjából azt jelenti, hogy ránk rohad a játékos és 1 év múlva visszatolják ide koloncnak. Szerintem jól tárgyalunk, hogy kötelező vásárlási opció legyen beépítve. Más kérdés, hogy a taljánok ebbe nem fognak belemenni, max. egy kisebb ár esetén.

A tegnapi meccs végérvényesen meggyőzött, hogy arról, amit rég óta tudok:Vidal, DS, mindkettő el innen minél gyorsabban. Tölteléknek is kevesek.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.01.18. 05:28:32

Használhatatlanok a hírek a kölcsönadandó játékosok kivásárlási árával kapcsolatban. Elfelejtik odaírni, hogy kötelező opcióról van-e szó, vagy nem. Ha nem, akkor a magas ár alig ér valamit, mert visszaküldik a kölcsönjátékost és akkor az végképp nem lesz piacképes. A fölösleget mindenképpen véglegesen kell eladni, a kölcsön csak arra szolgálhat, hogy nem most fizetnek érte, hanem később.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.01.17. 19:44:58

Alcantara írta:
visca el barca írta:annyira balf.sz ez a vezetőség h hihetetlen. az inter fizetne az állandóan sérült, középszer rafihnért 35-öt, de nem, nekünk 40+5 kell. adnák már el a retekbe, így is 2x árat fizetnek érte :evil: majd itt fog ránk rohadni aztán az lesz a vége, hogy elmegy kölcsönbe a getafehez....
Ezek szerint emeltek az áron?

A tegnapi Z.Iván cikkben még 20 Milliós ajánlatról volt szó, ebben mi 35-öt kérünk.
http://barcanoticias.blog.hu/2018/01/17 ... re13581985" target="_blank

Az Inter továbbra sem mondott le Rafinha leigazolásáról, de nem fognak a "végtelenségig" várni rá.
Az Inter továbbra is szeretné leigazolni Rafinhát. Az olasz klub eddig eddig egy 20+5 millió eurós ajánlatot tett le a klub asztalára a brazil játékos játékjogáért cserébe, azonban ezt a klub visszautasította, mondván, 40 millió eurót szeretnének kapni érte.
Az olasz klub háza táján pedig úgy döntöttek, hogy egy végső ajánlatot fognak letenni a Barcelona asztalára érte, amely 30-35 millió euró között lesz. A milánóiak bíznak benne, hogy a Barcelonánál rá fognak majd bólintani erre az ajánlatra.

(mundodeportivo.com)


Valakinek van infója erről a hírről más forrásból esetleg?, mert messze korrekt az ajánlat, HA valós az infó!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.01.17. 17:47:18

akkor egy jó (csapat) védekezés nagyjából: a támadó harmadban letámadni
a középpályán zavarni, lasztit fogni, lassítani a tizenhatosunk környékén pedig megállítani a támadásokat.
de a dolog nem ilyen szimpla... a széleken futó támadásokat másképpen kell(ene) megfogni erre többnyire (ha erős szélső nyomás van) nem elég egy ember...
az előre ívelések semlegesítése szintén speciális felkészülést igényel, kiváló ütemérzékkel és kellő magassággal....
aztán ott vannak ugye a beadások, és a pont rúgások.... és még nem is beszéltem a labdakihozatalokról....van itt gond dögivel... :D
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2018.01.17. 17:23:24

Normandia írta:Néha az az érzésem, hogy azt hiszi Paula, hogy csatárnak szerződtették.
amugy kabe igen. marmint, ha nem is csatarnak, de suarez es messi melle a harmadik embernek, aki feler a tamadasokhoz, o ebben jo. kozeppalyasnak nem is eleg fegyelmezett, es nem is eleg ugyes (okos?). rakitic helyen nem szivesen latom, oda nem eleg jo, ezert mondjuk paran, hogy oda kellene egy amolyan thiago, verratti, gundogan fele jatekos (ha mar igazolasok topik). de igy hogy dembele serult persze siman ove a kezdo pozicio harmadik "tamadonak".
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.01.17. 17:21:39

Bob_Marley írta:Az is hozzátartozik, hogy ugyanaz a csapat jött is vissza a meccsbe, s darálta be a Sociedadot.
Én nem vagyok ennek az "izmot a kp-ra kreativitás helyett" elméletnek a híve, de az biztosan nem véletlen, hogy a Real Sociedad úgy elfáradt a második félidőre, hogy a játékosai egymásnak futottak egy kis presszing hatására, meg a 3. gólunknál vakon volt az egész csapatuk. Lehetne finomhangolni is a taktikát szerintem. Valverdének rendelkezésre áll Rakitic, Paulinho, Gomes, Roberto, de ott van Iniesta, Coutinho, Busquets, Dembélé is. Mivel az első félidőben általában kivárunk, többet védekezünk, fárasztjuk az ellenfelet, kezdhetnénk a meccseket egy izmosabb összetételű kp.-val, majd a félidőben be lehetne cserélni a kreatívabb embereket (Ini, Dembélé, Coutinho), akik a fáradtabb ellenfeleket kipasszolnák.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2018.01.17. 17:09:58

Az is hozzátartozik, hogy ugyanaz a csapat jött is vissza a meccsbe, s darálta be a Sociedadot.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.01.17. 15:37:10

A fizikum abszolút nem egyenlő a sstabilitással. A Soci meccs is ékesen bizonyította. Úgy passzoltak ki és mentek át a középpályánkon ahogy nem szégyelltek. Talán többet is volt náluk a labda, ami a mi halálunk.
Ahogy lentebb is említették a City a legjobb példa. Egy Fernandinho van a pályán, aki amúgy fizikálisan sincs annyira a topon. Állítom Rakitic is sokkal "zömökebb", csak azért van így beállítva mert fekete. Előtte ráadásul két kreatív játékos van, mégis az egyik legkevesebb gólt kapó csapat. Ha normálisan megvan szervezve a csapatvédekezés az az igazi védelem és nem a "csúcsnégerekkel" feltöltött kp.
Mi is feleeannyi gólt kaptunk mint a Real Casemirostól, mindenestől. Ráadásul kettőt egy úgymond "fizikális" középpályával. Busi sem az ütközésiről híres, de nagyon érzi a passzsávokat, Valverde nagyon jól összehangolta a különböző csapatrészeket, működik a letámadás, ezek a döntő faktorok a védekezésnél. Persze kell egy-két olyan ember is aki másban jeleskedik, mint pl. Ini, de nem szabad a ló túloldalára esni.
Forca Barca!!!!
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2018.01.17. 14:31:29

crixus írta: Nálam a "hajnesz" név nőre utal, de ha nem vagy az, akkor elnézést :lol: :lol: :lol:
Egyébként én tökéletesen egyetértek azzal, hogy kell 1-2 ütköző a keretbe, sőt amikor Paulinho szóba jött, én Bobbal értettem egyet abban, hogy a profil, amit keresünk az jó. Nekem igazándiból ott van a problémám, hogy Paulinho, Rakitic és félig-meddig Roberto, Busquets mellett pont tökéletesen megfelelnek erre a célra a keretünkben és nincs szükség már több ilyen profilra amíg ők itt vannak. Arra a Gomes-re, aki pedig a Paulinho-Rakéta kettőstől ütközésben, sebességben, technikában is lemarad, pedig végképp semmi szükségünk, pláne nem egy rangadón, pláne nem a kezdőben. Én a középpályánkat a Busquets,Rakitic,Iniesta,Paulinho,Roberto,Coutinho,Samper 7essel tudnám jövőre elképzelni, akikhez felhozhatjuk alkalmanként Alena-t is. Denis és Gomes abszolút létszámon felüliek nálam és a középpályára Rafinha is, akit viszont alternatívaként szélsnek/ szélső támadónak el tudnék képzelni, tökéletes 12. ember lenne, ha nem sérülne le megint fél évre.
Igen kell 2, de nem 3.
Amíg bírta a Real addig hiába volt a fizikum a kp-n. Egyik sem tudott sokat hozzátenni a mecshez. Úgy mentek át rajtunk ahogy akartak és ehhez még jött, hogy képtelenek voltak a csatárokat megjátszani. Hiányzott nagyon Ini és ezért kell Cout is, mert a fizikai kp-val elmehetünk a búsba. Kell az ész a kp-ra de nagyon. Paulinho meg a gólján kívül kimondottan fegyelmezetlen volt és nem azt játszotta, amit kellett volna. Ettől Rakéta, Busi, de még Gomes is fegyelmezettebb. Néha az az érzésem, hogy azt hiszi Paula, hogy csatárnak szerződtették.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.01.17. 13:54:09

Masche valszeg jövő héten az Espanyol elleni hazai kupa-meccsen búcsúzik, már ha felépül.

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... no-2613577

A Mundo szerint felvette a Klub Umtitivel a kapcsolatot, ami a szerződés meghosszabbítását illeti.

Ugyanúgy a Mundo szerint, az Inter ma teszi az utolsó ajánlatát Rafinháért, és szeretnék ma lezárni. Érdekes, hogy ennek ellenére bekerült a mai keretbe.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.01.17. 13:48:52

Akkor még mindig nem értem, h Messiről meg Iniestáról miért pattognak le az emberek, Ronci meg esik el egy tüsszentéstől? Pedig ő olyan tökéletes fizikailag. Ezen a szinten vajmi kevés jelentősége van h ki hány kiló, sokkal inkább a mentalitás számít az ütközéseknél.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.01.17. 12:36:44

visca el barca írta:annyira balf.sz ez a vezetőség h hihetetlen. az inter fizetne az állandóan sérült, középszer rafihnért 35-öt, de nem, nekünk 40+5 kell. adnák már el a retekbe, így is 2x árat fizetnek érte :evil: majd itt fog ránk rohadni aztán az lesz a vége, hogy elmegy kölcsönbe a getafehez....
Ezek szerint emeltek az áron?

A tegnapi Z.Iván cikkben még 20 Milliós ajánlatról volt szó, ebben mi 35-öt kérünk.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.01.17. 12:12:04

visca el barca írta:annyira balf.sz ez a vezetőség h hihetetlen. az inter fizetne az állandóan sérült, középszer rafihnért 35-öt
Szerintem már ezt a részét is elferdítették, max. arról lehet szó, hogy kölcsönbe megy oda egy évre és utána opcionálisan ennyiért megvehetik, amit persze nem valószínű hogy meglépnek. Kizárt dolognak tartom, hogy 30-40 körül megvenne bárki is egy közepes játékost, aki vagy 9 hónapot sérült volt.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2018.01.17. 11:48:45

hajnesz írta: Honnan jön ez a nő szöveg már megint elő? :D
Pár éve is valaki nőnek nézett :D
Igen, nem feltétlen csak a magasság az, ami számit, viszont amelyik középpályásokról beszéltem, azok se nem magasak, se nem erősek :D Ilyenkor marad nekünk az (ami Neymar távozásával egyre ritkább), hogy feldobjuk magunkat :D Viszont értem mit akarsz mondani, meg a Soci elleni meccs egy nagyon szélsőséges példa volt, természetesen én se úgy képzelem az ideális csapatot, mint az izlandi válogatottat, csak én azzal a részével nem értek egyet, hogy 1 "másmilyen" kp nem fér el a kezdőnkben. Másmilyen értsd Rakitic,Paulinho,Gomes,stb.
Nálam a "hajnesz" név nőre utal, de ha nem vagy az, akkor elnézést :lol: :lol: :lol:
Egyébként én tökéletesen egyetértek azzal, hogy kell 1-2 ütköző a keretbe, sőt amikor Paulinho szóba jött, én Bobbal értettem egyet abban, hogy a profil, amit keresünk az jó. Nekem igazándiból ott van a problémám, hogy Paulinho, Rakitic és félig-meddig Roberto, Busquets mellett pont tökéletesen megfelelnek erre a célra a keretünkben és nincs szükség már több ilyen profilra amíg ők itt vannak. Arra a Gomes-re, aki pedig a Paulinho-Rakéta kettőstől ütközésben, sebességben, technikában is lemarad, pedig végképp semmi szükségünk, pláne nem egy rangadón, pláne nem a kezdőben. Én a középpályánkat a Busquets,Rakitic,Iniesta,Paulinho,Roberto,Coutinho,Samper 7essel tudnám jövőre elképzelni, akikhez felhozhatjuk alkalmanként Alena-t is. Denis és Gomes abszolút létszámon felüliek nálam és a középpályára Rafinha is, akit viszont alternatívaként szélsnek/ szélső támadónak el tudnék képzelni, tökéletes 12. ember lenne, ha nem sérülne le megint fél évre.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.01.17. 11:43:13

szerintem kissé elbeszélgettek egymás mellett!
egy csapat erejét a jó funkcionális összetétel határozza meg leginkább. a védelemben kell egy -két magas és erős ember(adottságú) kell gyors és fordulékony és mindnél fontos, hogy képzett legyen! (labdakezelés, taktikai fegyelem, stb.)
a középpálya ha úgytetszik még igényesebb, mert itt a gyorsaság és az erő a munkabírás az adottság és a helyezkedés, taktikai fegyelem, a látás a pályán a képzettség.
nyilván ideális alakulat alig van, de ha így közelít egy stáb az állomány összetételéhez az lehet a nyerő.
ami minket illet, itt inkább a képzettségre esküdtek sokáig ami jó is volt csak mostanra eljött az erős, gyors, képzett focisták kora és így nyilván nehezebb ezeket összeszedni.
a Gomes ügyhöz: a srác szerintem egy jó felépítésű középpályás alkat de egyelőre labilis a teljesítménye két ok miatt, keveset játszik és akkor is állandóan(gyakran) változó helyen és céllal.
szerintem annál jobb mint ahogy itt elkönyvelik sokan de annál nyilván gyengébb, mint amit nyújtania kéne. a véleményem ugyan ütközik a tiétekkel, de talán Valverde engem igazol.
valaki aranyköpése, hogy ....nem kínálnak semennyit szerencsétlenért..... mondjuk nekem úgy tűnik Busquets-ért sem szoktak tolongani más klubok...(persze lehet hogy tévedek?!) itt meg ő a "totemoszlop"...
a csapatvédekezés mint olyan alapfogalom és követelmény, de ahogy a legutóbbi meccsen is említettem, egy gyors és passzképes támadósort levédekezni nagyon nehéz!! itt nagy jelentősége lehet még a mikor-nak és a hol-nak!
vagy az ő térfelükön, vagy a saját tizenhatosunk környékén amikor a területet szűkíteni lehet. a legnehezebb középen mert ott a legnagyobb a terület és a leggyorsabb a támadás.
ezt gondolom én nagyon fontos taktikai fegyvernek, van aki átveszi a középpályát, van aki átengedi, megint mások meg átlövik.... Valverde egyelőre ezen a "hegedűn" elég jól játszik.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.01.17. 11:19:12

crixus írta: Egyébként nyilván értem én, hogy nálad 180 cm-től kezdődik a férfi, mert gyanítom, hogy 30 év alatti (max körüli) nő vagy, de elárulom, hogy a testmagasság nem egyenesen arányos a fizikai erővel. Elég ha Maradona-ra gondolsz, aki annak ellenére, hogy nem volt 2 méter magas, le tudott nyomni bármilyen védőt - és mégsem emiatt híres. De védekező középpályások közül ott van pl. Gattuso, Mascherano, Vidal(Bayern) vagy épp az egyik kedvencem, Davids. :wink:
Honnan jön ez a nő szöveg már megint elő? :D
Pár éve is valaki nőnek nézett :D
Igen, nem feltétlen csak a magasság az, ami számit, viszont amelyik középpályásokról beszéltem, azok se nem magasak, se nem erősek :D Ilyenkor marad nekünk az (ami Neymar távozásával egyre ritkább), hogy feldobjuk magunkat :D Viszont értem mit akarsz mondani, meg a Soci elleni meccs egy nagyon szélsőséges példa volt, természetesen én se úgy képzelem az ideális csapatot, mint az izlandi válogatottat, csak én azzal a részével nem értek egyet, hogy 1 "másmilyen" kp nem fér el a kezdőnkben. Másmilyen értsd Rakitic,Paulinho,Gomes,stb.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.01.17. 11:15:56

hajnesz írta: Természetesen matematikailag ugyanazt jelenti a 2, de az elv más.
Ha nem kapsz gólt, már minimum szereztél 1pontot.
Arra nem lehet alapozni, hogy majd Messi kihúz minket mindig a bajból(persze ki szokott húzni, de nem ez a lényeg (:D), csak erre alapozni nem lehet).
Meg lehet nézni, ha a védekezés rendbe van, előbb-utóbb jönnek majd a gólok is, meg a szép játék.
Viszont hiába rúgunk minden meccsen 3 gólt, ha 4-et kapunk mellette.
Remélem kb érthetően leirtam mire gondoltam (még ha valószinüleg nem is egyezik velem a többség )-
de az 1 ponttal mit érsz? semmit.
Kicsit úgy beszélsz megint erről a dologról, hogy ha van egy csapat aki rúg hármat, akkor tuti kap mellé 4et. Mintha magából következne, hogy aki 1 gólt betuszkol, az nem is fog kapni, viszont aki gurít könnyen hármat, az biztos kap 4et mellé.
ugyanmár.

Egyébként egyet értek, ha a védekezés rendben van, az király, és könnyebb is támadni, nyerni. nem ezzel van a gond.

Hanem, hogy egyéni képességekben méritek a védekezést. Ráadásul ezek a képességek fizikai eredetűek, ami egy brutális nagy marhaság.
Még az egyébként fizikálisabb sportágakban (amcsi foci, kosárlabda, kézilabda) sem egyértelmű, hogy a 130kilós 190 centis megveri a 110kilós 180 centist.
Sőt.

Fociban meg pláne nem ez a helyzet.
Csapatvédekezés az ami baromi fontos, és ehhez nem kell 3 vagy 4 190 centis, 90 kilós emberke, teljesen felesleges.
A védekezési sémákat elsajátítja egy Iniesta is, vagy Xavi, Pirlo kaliber is. Agy kell hozzá, nem izom.

ütközéseknél sem kötelező feltétel a nagyobb tömeg, Messiről is pattant már le Casemiro, Ramos, Pepe is.
pláne hogy nem is az a stílusunk, hogy fizikális párharcokba bocsájtkozunk fél percenként.

Persze vannak fizikálisabb csapatok, de mi nem azok vagyunk, és hiába Valverde más stílusa, nem is leszünk azok. El kell fogadni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.17. 11:11:41

crixus írta:
hajnesz írta: Letámadásnál tényleg nem kell hozzá, viszont egy duelt(ütközés) viszonylag könnyebb megnyerni +30kg izommal, egy fejpárbajnál sem árt az a +25-30cm.
....
Teljesen egyetértek! Egyedül a kapu előtti rögzített szituk, amiknél a 15-20 cm különbség nem elhanyagolható... de mezőnyben (kicsit sarkítva) a csapatmunka oldja meg...
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2018.01.17. 10:41:56

hajnesz írta: Letámadásnál tényleg nem kell hozzá, viszont egy duelt(ütközés) viszonylag könnyebb megnyerni +30kg izommal, egy fejpárbajnál sem árt az a +25-30cm.
Érthető amit írtál, nyilván nem egészen logikátlan, csupán kicsit túlzásba esel a fizikum dologgal, mert pont a Barca az, ahol nem ez az első normális esetben. És mondom, pont a Sociedad meccs mutatta meg, hogy 3 zongoracipelővel semmire sem megyünk. Pont ezen a meccsen kaptunk 2 gólt is, ami idén elég ritka volt, illetve voltunk 100%-ban Messi, Alba és Suárez kreativitására - és nem testi erejére - hagyva. Ez most szerencsésen bejött, de alakulhatott volna másképp is.
Egyébként nyilván értem én, hogy nálad 180 cm-től kezdődik a férfi, mert gyanítom, hogy 30 év alatti (max körüli) nő vagy, de elárulom, hogy a testmagasság nem egyenesen arányos a fizikai erővel. Elég ha Maradona-ra gondolsz, aki annak ellenére, hogy nem volt 2 méter magas, le tudott nyomni bármilyen védőt - és mégsem emiatt híres. De védekező középpályások közül ott van pl. Gattuso, Mascherano, Vidal(Bayern) vagy épp az egyik kedvencem, Davids. :wink:
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.17. 10:33:18

johdepp írta:
recrea írta:...védekezni a csapat védekezik, ami a legkönnyebben tanulható, mert nem kell hozzá extra képesség.
Valamiért erről egyszerre a modellképű jutott eszembe. Neki még ez sem megy. Szóval vagy nem is olyan könnyű megtanulni, vagy a csávónál tényleg valami óriási probléma van az alapokkal is. De nem baj, ma is ad majd egy gólpasszt véletlenül, aztán el lesz intézve annyival, hogy "de hát már sokkal jobb, mint tavaly volt, meg amúgy is magas".
Hidd el, nem azzal van a baj,hogy megtanulja vagy sem, hanem a fejével! Nem kívül, belül!!! :D
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2018.01.17. 10:01:44

Mi van ezzel a brazil csókával? Rámegyünk még ha lesznek távózok? Gondolom lesznek, Rafinha Deu Vidal..
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.01.17. 09:05:30

recrea írta: Ennek a magyarázata engem is érdekel, egészen zseniális megállapítás :D

Az a baj, h te (hajnesz) a védekezésnél egyénekben gondolkodsz, védekezni a csapat védekezik, ami a legkönnyebben tanulható, mert nem kell hozzá extra képesség.
Letámadásnál tényleg nem kell hozzá, viszont egy duelt(ütközés) viszonylag könnyebb megnyerni +30kg izommal, egy fejpárbajnál sem árt az a +25-30cm.

Természetesen matematikailag ugyanazt jelenti a 2, de az elv más.
Ha nem kapsz gólt, már minimum szereztél 1pontot.
Arra nem lehet alapozni, hogy majd Messi kihúz minket mindig a bajból(persze ki szokott húzni, de nem ez a lényeg (:D), csak erre alapozni nem lehet).
Meg lehet nézni, ha a védekezés rendbe van, előbb-utóbb jönnek majd a gólok is, meg a szép játék.
Viszont hiába rúgunk minden meccsen 3 gólt, ha 4-et kapunk mellette.
Remélem kb érthetően leirtam mire gondoltam (még ha valószinüleg nem is egyezik velem a többség )-
S.Agüero írta:Nem értem, úgy írod, mintha kétféle játékos létezne, technikás és "zongoracipelő", kettő nem lehet egyszerre, vagy mi?

Kevesebb gólt csak akkor tudsz kapni az ellenfélnél, ha betalálsz a hálóba. :)

Ez a modern futball szöveg meg nagyon vicces már, melyik topliga első helyezettje helyezi a hangsúlyt a fizikai adottságokra? City, PSG, Napoli, Barca, Bayern?
Nem csak ütközéssel lehet labdát szerezni, nem lehet ezt így lebutítani.
Nem is butitottam le, mert Rakitic azért nem ügyetlen lábbal,meg Paula se a maga módján.
Citynél ott van pl rögtön Fernandinho, PSG,Napoli,Bayern meccseket meg nem nézek. Realnál is mondjuk megfigyelhető, hogy amióta ótvar Casemiro, azóta (is) nem megy a bugi(nagyon lebutitva a helyzetet)
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2018.01.17. 08:02:41

recrea írta:...védekezni a csapat védekezik, ami a legkönnyebben tanulható, mert nem kell hozzá extra képesség.
Valamiért erről egyszerre a modellképű jutott eszembe. Neki még ez sem megy. Szóval vagy nem is olyan könnyű megtanulni, vagy a csávónál tényleg valami óriási probléma van az alapokkal is. De nem baj, ma is ad majd egy gólpasszt véletlenül, aztán el lesz intézve annyival, hogy "de hát már sokkal jobb, mint tavaly volt, meg amúgy is magas".
Válasz küldése