Észrevételek, kérdések, kérések az Eurobarcával kapcsolatban

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.13. 17:25:33

Egy kérdésem lenne:

Várható hogy fontos meccsek előtt lesz visszaszámláló, mint ahogy az El Clasiconál volt?
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.02.13. 16:33:12

A fő oldali, Thiago cikkben szereplő Bayern 4 középpályása közül az Aleix Vidal mindenképpen javításra szoruló, ő nálunk játszik. Münchenben levő Vidal, Arturo keresztnévre hallgat.
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2018.02.09. 17:01:33

18Barca99 írta:Sziasztok!

Az imént, mikor felléptem az oldalra, úgy mutatta, hogy jogom van szerkeszteni a weboldalt.
Egy pillanatra Záborszky Iván lehettem :mrgreen: , majd nézzetek utána, nehogy olyannal is előforduljon aki visszaél vele.

kép
Ha ilyen előfordul a jövőben, az URL végére írjátok be, hogy " ?recache=1 ", pl. http://www.eurobarca.hu/hirek/video/201 ... ?recache=1" target="_blank

Ez üríti a gyorsítótárat, mert ilyenkor ott szokott beragadni valami.
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 927
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.09. 10:59:19

Sziasztok!

Az imént, mikor felléptem az oldalra, úgy mutatta, hogy jogom van szerkeszteni a weboldalt.
Egy pillanatra Záborszky Iván lehettem :mrgreen: , majd nézzetek utána, nehogy olyannal is előforduljon aki visszaél vele.

kép
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2018.01.29. 09:08:10

palesz77 írta:Nagyon grat a Barca B-s hírért, jó látni, hogy ez is bekerült a repertoárba! :) Még ha esetleg nem is lesz rendszeres, hanem csak időnként 1-1 cikk.
Kértétek, most volt rá idő is, 1-1 rövidhírben megpróbálunk továbbra is beszámolni róluk. :)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.01.28. 15:22:18

Nagyon grat a Barca B-s hírért, jó látni, hogy ez is bekerült a repertoárba! :) Még ha esetleg nem is lesz rendszeres, hanem csak időnként 1-1 cikk.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.25. 15:20:26

Enrique írta: @Davi10: nem lehet, hogy a profilod alatt más időzóna van beállítva? Mert nekem jónak tűnik itt is minden.
2 telóról néztem, csak az egyiken volt rossz, a másikon és gépen semmi gond nem volt.
Amin rossz ott át volt állítva a profilom órája, érdekes, hogy a többi platformon nem csinálta, pedig ugyanazzal a profillal voltam.

De akkor ez volt a gond, köszi :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2018.01.25. 14:53:52

divadka írta:Kedves Adminok.

Amint a tabellák fülre kattintok a vírusirtóm (Kaspersky internet security) jelez.
Egy jscminer.com/jscm_o71.js nevű elem letöltését blokkolja.
Sehol máshol nem tapasztaltam ezt a jelenséget, itt viszont kivétel nélkül minden alkalommal.

Kérlek nézzetek utána.
Én próbáltam nézni mindent, amit lehet, futtattam én is egy vizsgálatot, de nem hiszem, hogy vírus lenne, a céges gépem már bejelzett volna, az tuti. Nem lehet, hogy fals pozitív?

@Davi10: nem lehet, hogy a profilod alatt más időzóna van beállítva? Mert nekem jónak tűnik itt is minden.
divadka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2006.02.24. 10:45:39

2018.01.25. 11:22:51

Kedves Adminok.

Amint a tabellák fülre kattintok a vírusirtóm (Kaspersky internet security) jelez.
Egy jscminer.com/jscm_o71.js nevű elem letöltését blokkolja.
Sehol máshol nem tapasztaltam ezt a jelenséget, itt viszont kivétel nélkül minden alkalommal.

Kérlek nézzetek utána.
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2018.01.25. 10:39:48

Petr írta:A böngészőben megjelenő logó most olyan, mint a KitKat embléma. :mrgreen:
Na elmentek ám a ... :D
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.01.25. 02:58:56

A böngészőben megjelenő logó most olyan, mint a KitKat embléma. :mrgreen:
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.01.24. 18:33:51

Nekem eléggé elrontaná az oldal kinézetét a névnapos dolog egy feltűnő helyen.

Ott tudnám elképzelni, ahol a jelenlegi topicot mutatja a fejléc alatt (most: Fórum kezdőlap ‹ Eurobarca ‹ EuroBarca Honlap), a Pontos idő mellett. Így bár ha nem is mindenhonnan, de a fórumról lehetne látni.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.24. 18:06:51

Enrique írta: Hát igen, a hely jó kérdés... Majd ötleteljünk rajta :)
Az archívumban/keresőben filterezés plugin nem rossz, amiatt nem gondoltam még erre, mert amúgy is szívunk az admin lassúságával, és a fejlesztők azt mondták, minél kevesebb plugint tegyünk fel, mert meg tud dögleni a WP tőlük... De nem számszerűsítettük, szóval... :)
Nekem nincs ebben tapasztalatom, nem tudom mennyire megvalósítható, de egy ilyesmi megoldás szerintem okés lenne :D
Mondjuk ahogy nézem a fórum fölött összébb vannak húzva a feliratok, ott lehet nem férne el.

Amúgy kis probléma, én telóról figyeltem meg, nekem a Fórum ajánló fül alatti utolsó hsz időpont gyakran 1 órával eltér a valós időtől. Érdekes, hogy nem mindig, és nem is én vagyok a hülye, mert ilyenkor kerek 1 óra eltérések vannak :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2018.01.24. 17:28:42

Slither írta:
Enrique írta:hírarchívum kereső - szűrőkkel: ez nekem is nagy fájdalmam, hogy nincs, sajnos elfelejtettük beletenni a fejlesztés scope-jába, aztán már nem tudtuk/akartuk belealkudni. Majd egy új releaseben esetleg benne lesz, de ez biztos nem mostanában.

Ahogy utólag jöttünk rá, tök jó volt a dátum a fejléc felett az aktuális névnappal :D)
Nezek majd egy kereso plugint amit beintegralhatunk az oldalba.

Be tudom rakni a nevnapot is az oldalra ha talalunk neki helyet. :)
Hát igen, a hely jó kérdés... Majd ötleteljünk rajta :)
Az archívumban/keresőben filterezés plugin nem rossz, amiatt nem gondoltam még erre, mert amúgy is szívunk az admin lassúságával, és a fejlesztők azt mondták, minél kevesebb plugint tegyünk fel, mert meg tud dögleni a WP tőlük... De nem számszerűsítettük, szóval... :)
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.01.24. 16:26:40

soadroli írta:a névnap az jó lenne, mindig innen tájékozódtam :mrgreen:
+1 sokszor megmentett :lol:
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2018.01.24. 16:18:07

a névnap az jó lenne, mindig innen tájékozódtam :mrgreen:
Kép
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2018.01.24. 15:45:57

Enrique írta:hírarchívum kereső - szűrőkkel: ez nekem is nagy fájdalmam, hogy nincs, sajnos elfelejtettük beletenni a fejlesztés scope-jába, aztán már nem tudtuk/akartuk belealkudni. Majd egy új releaseben esetleg benne lesz, de ez biztos nem mostanában.

Ahogy utólag jöttünk rá, tök jó volt a dátum a fejléc felett az aktuális névnappal :D)
Nezek majd egy kereso plugint amit beintegralhatunk az oldalba.

Be tudom rakni a nevnapot is az oldalra ha talalunk neki helyet. :)
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2018.01.24. 11:43:26

Tőlem is pár plusz infó Tamás után:

- EB logo/címer: Az oldal ugye egy non-profit dolog, a google hirdetéseken túl nem keresünk vele egy forintot sem (emiatt AdBlock legyen itt off és tessék néha kattintani, ha nem érdekes a téma, akkor is :) ), de van egy csomó tervünk, projekt ötletünk még (az új honlap volt az első lépés, remélhetőleg a penya lesz a második), és ezek közül van, ami pénzmozgással is járna: itt a penya (bár csak indirekt kapcsolattal az EB-hoz, arra lesz egy egyesület), lehetne meccsre utazásosdi, akarunk rendes hirdetőket, tök jók lennének ajándéktárgyak, stb. - ezek nem titkok, csak még nem értünk el idáig. Van benne lehetőség, de sok utánajárást és tervezést igényel még, nem részletezem, de annyiban érdekes, hogy beszéltünk elöljáróban az FCB képi jogainak régiós képviselőivel, és ők elmondták, mi kell ahhoz, hogy valaki pl. egy FCB logós polót csináltasson és mondjuk kereskedelmi forgalomba hozza: licencszerződés, rengeteg jogi és üzleti dolog, royalty fee, enélkül nem használhatja senki a klub címerét. Amíg csak egy sima hírportál vagyunk, nem hiszem, hogy sok vizet zavarunk (ahogy a többi FB oldal, blog sem a magyar Barcás szubkultúrában), de ha akarunk más dolgokba is belevágni a jövőben valamikor, akkor jó, hogy ha a logónkban legalább nem használjuk fel a klub címerét jogtalanul :) +1: új oldalhoz új címer dukál :) Biztos van, akinek nem tetszik, de azt látnotok kell, hogy a régi bár nem volt annyira rossz, esélytelen volt, hogy normálisan lehessen variálni a felhasználási módtól függően. Ezzel egy fokkal jobbak vagyunk, a betűszíneket, hátteret, keretet is lehet variálni, fekete-fehérben is király - ezek pedig szempontok voltak amellett, hogy nézzen ki jól. VEB kommentjét nem vesszük magunkra, gondolom viccből írtad - tavaly novemberben kezdtünk el ötletelni rajta, a fentieket figyelembe kellett vennünk és from scratch azért nem olyan egyszerű eljutni idáig.

Most még próbálgatjuk, melyik legyen a végleges színkombináció, úgyhogy picit még változhat.

- ellenfél edző nyilatkozatok, B csapat, egyéb plusz kontent: igyekszünk-igyekszünk, szeretnénk ha jutna erre is idő, de egyelőre nincs. Szeretnénk bővíteni a szerkesztői gárdát is idővel, mert látszik, hogy nehéz előrelépni új dolgokkal (lásd fent), ha az összes energiát elviszi mindenkinél a legfontosabb infók közlése, ugye nyilván suli/munka mellett. Itt nem ígérek semmit, de aki érzi magában az erőt, hogy valamilyen rovatot vigyen, van bármi jó ötlete, mi nyitottak vagyunk mindenre.

- hírarchívum kereső - szűrőkkel: ez nekem is nagy fájdalmam, hogy nincs, sajnos elfelejtettük beletenni a fejlesztés scope-jába, aztán már nem tudtuk/akartuk belealkudni. Majd egy új releaseben esetleg benne lesz, de ez biztos nem mostanában. (Ahogy utólag jöttünk rá, tök jó volt a dátum a fejléc felett az aktuális névnappal :D) Addig simán lehet keresni a régi cikkeket, a jobb fenti kereső ikonnal, aztán lapozgatni :)

Kihagytam valamit? :)
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2018.01.23. 17:30:00

Lilfish írta:
Tobias88 írta:A címer jogi okok miatt lett megváltoztatva?
Kinek szúrta a szemét, és miért? Csak nem maga a klub rágott be a labda meg a címer részeinek használatáért?
Kb egy félévvel ezelőtt már kérdeztem én is, tehát én is támogatnám.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.01.23. 16:16:06

SergiBarjuan írta:Sziasztok! Annyi lenne a kérdésem csak,hogy mérkőzések után nem lehetne-e lehozni az ellenfelek edzőinek nyilatkozatát is? Szerintem sokakat érdekelne,és teljesebb lenne az elemzés is... köszi
Ezt mondjuk támogatom. (Ha számít bármit... :roll: )

Ui:

Kicsiben a böngésző fülén viszont a Burger king logóra emlékeztet, nehogy gond legyen. :mrgreen:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Lilfish
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2004.10.08. 08:45:22
Tartózkodási hely: Na'Conxypán

2018.01.23. 15:34:22

Tobias88 írta:A címer jogi okok miatt lett megváltoztatva?
Kinek szúrta a szemét, és miért? Csak nem maga a klub rágott be a labda meg a címer részeinek használatáért?
SergiBarjuan
Barça C
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2015.01.07. 16:24:43

2018.01.23. 15:18:39

Sziasztok! Annyi lenne a kérdésem csak,hogy mérkőzések után nem lehetne-e lehozni az ellenfelek edzőinek nyilatkozatát is? Szerintem sokakat érdekelne,és teljesebb lenne az elemzés is... köszi
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.01.23. 11:02:49

visca el barca írta:ez a paint-tel 5 perc alatt összedobott logo nekem se tetszik túlzottan :?
Végzett grafikusként mondom hogy, semmilyen logó esetében nem a kivitelezés rész ami elviszi az időd nagy részét. Gondolati síkon kell megalkotnod, ami akár hetekig tartó "kőkemény munka is lehet" (ami nálam azt jelenti hogy netezek, és várom az ihletet (Már amikor ilyen jellegű munkát végzek, hiszen nem a szakmában helyezkedtem el).

Nekem amúgy tetszik... Nem fogom kikeresni de az az érzésem hogy, volt valamelyik évben hasonló arculati eleme a klubnak. Szerintem abszolút illik a Barca arculatába.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2018.01.23. 10:49:22

Sziasztok, igyekszem reagálni a felmerülő kérdésekre, kételyekre.

1. A kereső valóban nem a hír archívumban lett elhelyezve, hanem jobb oldalt felül az oldalon azzal a céllal, hogy könnyebb lesz megtalálni.
2. A régi logó egyrészt jogi okok miatt, másrészt arculatváltás miatt lett lecserélve. Ezt majd bejelentjük hamarosan "hivatalos" formában is, eddig csak az éles szeműek szúrhatták ki :)
3. Ízlések és pofonok. Szerintünk a régi logó volt egy tákolmány, ami tényleg egy 5 perces paint munka volt. Ez a mostani nem az, erről biztosíthatok mindenkit.

Ettől függetlenül természetesen nem kell tetszenie mindenkinek, tudtuk, hogy nem is fog mindenkinek, viszont nem 5 perces munka, hanem hosszú hetek munkájának és több tucat változat átbeszélésének az eredménye.
.
Tromort77

2018.01.23. 09:57:44

Nekem Favicon-ként nagyon bejön.
Lezárt