La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.02.03. 13:02:30

Riqui-nek 18 évesen be kell férnie legalább alkalmakra egy olyan spanyol másodosztályú csapatba, amelyik a tabella második felében van (sőt...). El kéne szerintem dönteni, hogy mi a cél a B-vel. Ha valakiben akkora potenciál van, mint benne, az máshogy nem fog kijönni annyira, mint kéne.

Szerintem fontos a fiatalokat hamar nyomás alá helyezni. Bár az eleje nyögvenyelős, de ahogy szokják a légkört, annál jobbak lesznek.

Cucurella is lassan 20, ami régen nem számított soknak. Most sem túlságosan, de jövőre szerintem épp eljön az ideje, hogy néha lehetőséget kapjon a felnőtteknél is. Jogos, hogy a következő szezonban még nem kéne berakni Alba mögé, de utána mindenképp, ha tovább fejlődik.

A kölcsönadások pedig alapból halálra voltak ítélve, legalábbis ahogy meg tudom állapítani.

Samper tényleg szerencsétlenül jött ki belőle, de nála a sérülések is nagyban közrejátszottak és a nem várt edzőcserék.

Halilovic pedig már a B csapatban is elszállt magától. Nem gondolom, hogy a kölcsön számlájára lenne írható, hogy fejben gyenge. Adtak neki egy utolsó esélyt máshol, de inkább istent játszott.

Alenya esetében pedig igaz, hogy 20, de nem ragadhat meg a spanyol másodosztály szintjén. Ezért kell vagy kölcsönadni, vagy olyan vékonyra venni a keretet, mint Valverde kérte.

Veszélyes lehet az "előléptetéseket" ennyire eltolni. Amikor egy játékos 21-22 éves, már muszáj, hogy jelentősebb tapasztalata legyen a legmagasabb szinten, mert nem fogja betenni anélkül senki a csapatba. Így pedig megfeneklik a fejlődési ütem. Nyilván fiatalnak számít még ebben az életkorban, de ez vízválasztó.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.02.03. 12:43:41

palesz77 írta:Kb 2 embert érdekel szerintem rajtam kívül kb, de azért beírom.. :D Alená távolléte miatt Riqui a B csapattal edz ma. Remélem a keretbe is bekerül majd, aztán egy 10 percet kap is a meccs végén. De én már ennek is örülök, nem számítottam rá megmondom őszintén szezon elején, hogy felhívják már most akár csak kis időre is.
Gondolom benne lehet még, hogy Galarreta is eltiltott. Nagyon kíváncsi lennék mit mutatna a B-ben. Jó lenne már eggyel feljebb is látni, jövőre biztosan felkerül, nem ártana, ha szokná a légkört.
Petr írta:Kicsit túl van tolva szerintem a legkiemelkedőbb fiatalok pátyolgatása a Juvenil A környékén. Puig szerintem már szezon elejétől a B csapat ajtaját verhetné, de valamiért az eredmények fontosabbak a B csapatnál, mint az utánpótlás.

Ugyanez igaz a B csapatból felfelé játszókra. Alenya is rendelkezik az extrával, erre 20 évesen a B csapatban rúgja a bőrt. Már régóta nem ott kéne edződnie szerintem.

Más csapatoknál ma már minden fiatal, akiben benne van az x megkapja a lehetőséget, de minimum kölcsönbe kerül. Erre az utánpótlásba az egyik legtöbb pénzt ölő klub hagyja őket figyelmen kívül...

Az utóbbi időben a vezetőség sokat javított a renoméján a szememben, de az utánpótlás kezelése hatalmas fekete pont. Remélhetőleg nyáron lesz olyan vékony a keret a nagyoknál, hogy a kompetensebb B játékosok szóhoz jussanak.

Remélem, ha Digne elvágyódna a kevés játéklehetőség miatt, akkor Cucu lesz a padon, nem egy random arc máshonnan. Ezt már sikerült egyszer elrontani Grimaldo esetében, akit igen, azóta is visszasírok.

Ugyanez igaz Alenya esetében is. Ha Gomes vagy Denis elmegy, hozzák már fel. Ha nem, adják kölcsön egy kompetens csapatnak.
Azt mondjuk nem mondanám, hogy Riqui már annyira verné szezon elejétől a B ajtaját. Főleg, hogy a kp-n komoly állandóság van. Alena és Galarreta helye biztos, plusz ott van még Vitinho. Ennek ellenére néha jogosan fel lehetett volna hozni, de a Bl-t se felejtsük el.

Cucunál én nem siettetném annyira. Alba jelenleg kirobbanthatatlan és rengeteget játszik, szerintem jövőre sem lesz másképp. Plusz zt se felejtsük el, hogy ez az első hivatalos szezonja még a B-ben. Grimaldo kicsit más tészta, ott elég nagy káosz volt, hogy miképp távozott.

Én sajnos ezekben a kölcsönadásokban nem nagyon bízom. Rafinhan kívül nem igazán tudok az utóbbi időből olyat mondani, aki jól jött volna ki belőle. Pedig voltak nagyon biztató játékosok, mint Samper, Halilovic stb. Remélem a jövőben ez máshogy lesz. A felnőtt csapatban komoly nagytaarítás kellene hogy elférjen Alena. Egy Gomes-Denis páros mindenképp, de ha Dembelével is ott számol Valverde érdekesebb a felállás. Neki egy 4-3-3-ban lenne helye Rakitic posztján. Ez egy ilyen felállásban 1-2 éven belül működhetne, de nem hiszem, hogy Valverde felsrúgná a jelenlegi helyzetet. Habár ez az életkorok függvényében változhat. Viszont sietni sem kell, még pár hete töltötte be a 20-at van ideje bőven.
Forca Barca!!!!
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.02.03. 12:10:02

Kicsit túl van tolva szerintem a legkiemelkedőbb fiatalok pátyolgatása a Juvenil A környékén. Puig szerintem már szezon elejétől a B csapat ajtaját verhetné, de valamiért az eredmények fontosabbak a B csapatnál, mint az utánpótlás.

Ugyanez igaz a B csapatból felfelé játszókra. Alenya is rendelkezik az extrával, erre 20 évesen a B csapatban rúgja a bőrt. Már régóta nem ott kéne edződnie szerintem.

Más csapatoknál ma már minden fiatal, akiben benne van az x megkapja a lehetőséget, de minimum kölcsönbe kerül. Erre az utánpótlásba az egyik legtöbb pénzt ölő klub hagyja őket figyelmen kívül...

Az utóbbi időben a vezetőség sokat javított a renoméján a szememben, de az utánpótlás kezelése hatalmas fekete pont. Remélhetőleg nyáron lesz olyan vékony a keret a nagyoknál, hogy a kompetensebb B játékosok szóhoz jussanak.

Remélem, ha Digne elvágyódna a kevés játéklehetőség miatt, akkor Cucu lesz a padon, nem egy random arc máshonnan. Ezt már sikerült egyszer elrontani Grimaldo esetében, akit igen, azóta is visszasírok.

Ugyanez igaz Alenya esetében is. Ha Gomes vagy Denis elmegy, hozzák már fel. Ha nem, adják kölcsön egy kompetens csapatnak.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.02.03. 11:58:46

Kb 2 embert érdekel szerintem rajtam kívül kb, de azért beírom.. :D Alená távolléte miatt Riqui a B csapattal edz ma. Remélem a keretbe is bekerül majd, aztán egy 10 percet kap is a meccs végén. De én már ennek is örülök, nem számítottam rá megmondom őszintén szezon elején, hogy felhívják már most akár csak kis időre is.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.02.01. 11:25:20

Ha jól számolom, a B csapat 25-ös keretéből 8 tekinthető saját nevelésnek. Kevés, hacsak nagyobb részükkel nincs távolabbi terve a szakvezetésnek.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.01.31. 14:00:14

palesz77 írta:
Chino írta:A másik amit nem értek, hogy miért kell vkp-kat hozni. Félek, hogy összefüggésben lehet Busquets (nem) hosszabbításával
Nem hiszem, elvileg jó úton haladnak a tárgyalások. Fali viszont a Tarragonában folytatja - már hivatalos -, szóval valaki várható volt, hogy jön majd szerintem. Amúgy Gerardo Romero szerint még mindig lehetnek távozók a mai napon, kíváncsi leszek.

A csapatról meg nem nagyon tudok én se mit írni igazából, csomó mindent nem értek én se. Elférne egy taktikusabb edző szerintem, hogy többet fejlődhessenek a kicsik.

Viszont ennek nagyon örülnék, ha tényleg így lenne:
Barcelona are working on a contract renewal for Juvenil A right back Mateu Morey (17). They would offer him a spot in Barcelona B's squad and the opportunity to compete with Palencia. [sport]
Fali távozásáról nem is hallottam. A lehető legjobb hír. :D Így remélem Cuenca már stabil kezdő lesz, mert mostanában nagyon elfelejtette Gerard, pedig egy jó ideig huzamosan kezdő volt.

Morey pedig tudása alapján simán versenyezhetne Palenciaval, annak ellenére, hogy egyáltalán nem tartom gyengének az utóbbit. Viszont a csapat kapitányát, aki jó ideje az első számú jh, nehéz lesz kiszorítani, pedig amit eddig láttam Moreyből van olyan tehetséges, mint "odaát" Cucu, bár neki jóval könnyebb dolga volt. Annyiból viszont nem nehéz elképzelni, hogy lehetőséget kapna, mert Gerard gyakorlatilag csak Palenciaval számol a jobboson, Morer még a keretbe se szokott bekerülni, inkább egy kh megy ki szélre. Így eltiltás/sérülés esetén megnyílna az út.
Viszont stabilan a B-be felhozni szerintem nincs értelme, de egy szerződés jó ötletnek tűnik.

Egyébként Mújica is távozott a Cornellaba, bár azt hiszem csak kölcsönbe. Tippre még mehet Concha, Ferrán, Araújo, Tarin, Morer közül valaki(k).
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.01.31. 13:10:35

Chino írta:A másik amit nem értek, hogy miért kell vkp-kat hozni. Félek, hogy összefüggésben lehet Busquets (nem) hosszabbításával
Nem hiszem, elvileg jó úton haladnak a tárgyalások. Fali viszont a Tarragonában folytatja - már hivatalos -, szóval valaki várható volt, hogy jön majd szerintem. Amúgy Gerardo Romero szerint még mindig lehetnek távozók a mai napon, kíváncsi leszek.

A csapatról meg nem nagyon tudok én se mit írni igazából, csomó mindent nem értek én se. Elférne egy taktikusabb edző szerintem, hogy többet fejlődhessenek a kicsik.

Viszont ennek nagyon örülnék, ha tényleg így lenne:
Barcelona are working on a contract renewal for Juvenil A right back Mateu Morey (17). They would offer him a spot in Barcelona B's squad and the opportunity to compete with Palencia. [sport]
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.01.31. 10:05:49

palesz77 írta:Na, úgy tűnik Sergio Gómez hivatalosan is megy. Annyira nem sajnálom megmondom őszintén, tehetséges gyerek, de semmiben se tűnt kiemelkedőnek amikor láttam. Jó helyre ment szerintem, a Dortmund tökéletes hely fejlődni vágyódó fiataloknak manapság, ott lehet kihozza magából ami benne van. Drukkolok neki.

SZERK.:
Lozano eligazol a Gironába. Hát ezt nem hittem volna, de nagyon örülök. Teljesen felesleges volt a csapatba, a rutinja ellenére nem tudta hozni a kicsiknek a meccseket, akkor meg már inkább Abel játsszon a helyén, akinek lehet is jövője. Legalábbis remélem ez lesz a terv.
Igazából egyikükért sem sírok. Sergi Gomez egy tök átlagos játékos, még a korosztályában is. Ráadásul meghatározó sem volt.
Choco a szezon elején jó formában volt, sokat vártam tőle, de nagyon szürke lett. Kapura egyáltalán nem jelentett veszélyt, pedig pont egy gólvágó hiányzott a csapatnak. A kapott gólok számában nem volt/van vészes a csapat, de nagyon kevés gólt lőttünk. Cardona is iszonyatosan visszaesett, pedig úgy nézett ki, hogy magunk mögött hagyjuk a Dongou korszakot. Még szerencse, hogy Arnaiz formába lendült és Alenanál is kibomlott a gólzsák, ami nem volt igazán jellemző rá. Ráadásul Alfarot is teljesen jegelte Gerard, aki amellett, hogy a gólokat és az assistokat is szállította rengeteg támadás futott rajta keresztül. Choco távozásával talán megnyílik az út Ruiz előtt, viszont persze, hogy most jön ki nála egy bokaficam. Reméljük Cardona addig visszatalál a tavalyi formájához.

Erről a Tablaról tud valaki valamit? Rá nagyon kíváncsi leszek, csak nehogy Vitinho miatt koptassa a padot, ahogy Carles Perez. A másik amit nem értek, hogy miért kell vkp-kat hozni. Félek, hogy összefüggésben lehet Busquets (nem) hosszabbításával, pedig, ha valaki berobbant az ő volt, talán még Cuenca aki számomra nagyon kellemes meglepetés.

Igazából nem baj, ha vannak idősebb játékosok, főleg, hogy már a másodosztályban játszanak a kicsik. Tavaly is volt például Alfaro, Perea, Cámara, de még akár Martinezt is ide sorolhatjuk. Csak meg kell találni az egyensúlyt. Idén is például Galarreta vagy Arnaiz nagyon fontos játékosok. A legfeleslegesebb szerintem Vitinho, aki a legtöbb "gondot" okozza. Úgy tűnik, ha kell ha nem, muszáj játszatni és vagy a szélső vagy kp posztról szívja el az embereket. Így kaphatna több percet például Carles Perez vagy akár Ruiz is.

Lehet, hogy csak az én vesszőparipám, de Gerard ténykedésében én semmi koncepciót nem látok. Gyakorlatilag folyamatosan meccsről-meccsre változtatja a taktikát, alig vannak állandó játékosok, nyilván nehéz így egy összeszokott csapatot, stratégiát fenntartani, a játékosoknak rendesen összeszokni.
Kíváncsi lennék, hogy Palesz vagy GT, aki többet látja őket mi a véleménye erről.
Forca Barca!!!!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2018.01.31. 08:42:50

Samper írta:
Cestus írta:
Minden La Masiás nem fog tudni itt karriert csinálni. Aki pedig elég jó, és akar nálunk játszani, az előbb-utóbb visszakerül ide.
Ne hivatkozzunk és főleg ne építsünk a klubhűségre, mert divatjamúlt profi körökben.
Arról nem beszélve, hogy ezekben a fiatalokban az fog megmaradni, hogy a Barcában nem kaptak lehetőséget előrelépni, minek jöjjön vissza?
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.01.31. 05:16:31

Az átigazolási időszak lezárultával se pihenhetnek rá az illetékesek az utánpótlásnál. Gerardnak 28 játékosból kell megtalálnia a saját csapatát, a vezetőségnek pedig elő kell venni Oriol Busquets most nyáron lejáró szerződésének ügyét, továbbá figyelni, hogy kikért tehetik le a kivásárlási árat, ha nem lát a játékos perspektívát nálunk.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.01.30. 22:14:06

Na, úgy tűnik Sergio Gómez hivatalosan is megy. Annyira nem sajnálom megmondom őszintén, tehetséges gyerek, de semmiben se tűnt kiemelkedőnek amikor láttam. Jó helyre ment szerintem, a Dortmund tökéletes hely fejlődni vágyódó fiataloknak manapság, ott lehet kihozza magából ami benne van. Drukkolok neki.

SZERK.:
Lozano eligazol a Gironába. Hát ezt nem hittem volna, de nagyon örülök. Teljesen felesleges volt a csapatba, a rutinja ellenére nem tudta hozni a kicsiknek a meccseket, akkor meg már inkább Abel játsszon a helyén, akinek lehet is jövője. Legalábbis remélem ez lesz a terv.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2018.01.29. 12:06:33

foleg, hogy a dortmundhoz ment el, ahol a citytol elcsabitott 17 eves(!) jadon sanchez mar kezdett az elmult meccseken. vagy ahol a 18 eves alexander isak mar parszor szerepet kapott, es ahol a 19 eves pulisic mar stabil kezdo.

az hogy az elmult evekben senki se kerult fel, es hogy jelenleg is ketto jatekosnak van erre eselye (arnaiz, 22, aki uj igazolas, es alena, 20, aki meg brutalis tehetseg) az azt az utat mutatja a sracoknak, hogy ha nem ok a vilag legnagyobb tehetsegei (es meg ez se biztositek, lasd samper, meg deulofeu), akkor kabe felesleges 20/21 eves korukig maximum a barca beben jatszaniuk, hogy aztan eligazoljanak a masodosztalyba.

ehelyett elmehetnek a monacoba, dortmundba, citybe, ahol mar ennyi idosen is ulhetnek az elso csapat padjan, vagy akar jatszhatnak. teljesen ertheto viselkedes.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.01.29. 10:34:29

Cestus írta:
Minden La Masiás nem fog tudni itt karriert csinálni. Aki pedig elég jó, és akar nálunk játszani, az előbb-utóbb visszakerül ide.
Ne hivatkozzunk és főleg ne építsünk a klubhűségre, mert divatjamúlt profi körökben.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.01.29. 10:21:53

Samper írta:Megint kivásárolják egy 17 éves futtatott sztárunkat az első csapatba való gyors kerülés ígéretével. Halaszthatatlan hogy a klubvezetés így vagy úgy újragondolja az utánpótlásnevelést. Vagy vegyük takaréklángra a La Masiat, vagy biztosítsuk a valódi felfelé áramlást és vásároljunk sokkal kevesebb játékost.
Minden La Masiás nem fog tudni itt karriert csinálni. Aki pedig elég jó, és akar nálunk játszani, az előbb-utóbb visszakerül ide.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.01.29. 10:04:50

Megint kivásárolják egy 17 éves futtatott sztárunkat az első csapatba való gyors kerülés ígéretével. Halaszthatatlan hogy a klubvezetés így vagy úgy újragondolja az utánpótlásnevelést. Vagy vegyük takaréklángra a La Masiat, vagy biztosítsuk a valódi felfelé áramlást és vásároljunk sokkal kevesebb játékost.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.01.28. 15:34:27

A Juvenil A is 3-0-ra nyert ma, jó kis meccs volt. Riqui lett nálam a MoM, nagyon nagyot ment, de Morey - JH - is közel volt hozzá. A gyerek félelmetesen jó az ellenfél térfelén, ezért is tudom inkább elképzelni őt a mi focinkba mint Palenciát, aki pont a másik irányba nyújt jobbat. Nyilván messze van még a Juveniltől az A csapat, 500-szor megbukhat addig is, de hozzá nagyobb reményeket fűzök speciel én, mint a kapitányhoz. Adott egy gólpasszt is amúgy. A gólok:

1) Martí Vilá gólja, ez elég vicces volt
2) Riqui gólja, ő adja a keresztlabdát is előtte
3) Guillem Jamie gól, Morey gólpassz
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.01.28. 14:59:30

Cestus írta:Alena megint gólt szerzett, talán már hétnél jár (?). Az első csapatos meccseken nem mutatott sokat, de ha középpályásként meglőne teszemazt tíz gólt a B-ben, az már komoly fegyvertény lenne, amit figyelembe vennének szerintem, amikor az első csapatba történő előléptetésről döntenek.

A gólok max. abból a szempontból számítanak, hogy eddig nem ez volt rá a jellemző. Az Espanol ellen tényleg nem játszott jól, de abból a csapatból nem igazán lehetne senkit kiemelni, kompletten gáz volt mindenki.
A Murcia ellen azért elég jól tolta.
Többek között ezért sem ártana megszabadulni néhány embertől már a kp-ról.
Forca Barca!!!!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.01.28. 01:27:31

Alena megint gólt szerzett, talán már hétnél jár (?). Az első csapatos meccseken nem mutatott sokat, de ha középpályásként meglőne teszemazt tíz gólt a B-ben, az már komoly fegyvertény lenne, amit figyelembe vennének szerintem, amikor az első csapatba történő előléptetésről döntenek.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.01.27. 20:33:16

Barça B, 3
Granada, 0

Barça B: Ortolá, Palencia, Costas, Martínez, Miranda, Aleñá (Cuenca, min 90), Rivera, De Galarreta, C. Pérez, Lozano (Cardona, min 76) & Abel Ruiz (Fali, min 64).



Goals: 1-0, Aleñá (min 14), 2-0, Miranda (min 61), 3-0, Cardona (min 89).

(Akik a héten Valverdenél vendégeskedtek - Ezkieta, Tarin, O. Busquets, Cucurella - még a kispadon se voltak.)
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.01.23. 17:11:17

Nem volt semmi az a 3 gól, amit Pereznek sikerült lőnie a hosszú mellőzés után. Érdemes rá figyelni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.01.21. 20:16:02

Zozzy 5 írta:akik követik a B csapatot: ebben a Vitinho gyerekben szerintetek mennyi van, lesz ő nálunk felnőtt keret állandó tagja egyszer? csak mert vidik alapján jónak tűnik, Thiagora emlékeztető mozgása és stílusa van. mi a valóság?
Őszintén én semmi különlegeset nem látok benne. Szerintem megy is vissza szezon végén. Van egy-két szép megoldása de kb. ennyi. Igaz, hogy Gerard össze-vissza játszatja, de a lényegen nem változtat. Igazáából ez a baja a B utóbbi időben való szenvedésének. Folyamatosan variálja a felállást, taktikát. Nincs semmi koncepció.Az elején mikor volt egy állandó rendszer viszonylag jól ment a csapatnak, azóta viszont káosz az egész. Ha kiesünk az egy az egyben Gerard sara lesz.

A drazilra visszatérve igazából a kp-ra nem nagyon fér be 4-3-3-ban így többnyire szélsőként kap szerepet, de mindent egybevetve nagyobb a füstje, mint a lángja. Igaz még fiatal, de nagyot kéne robbantana, hogy az A-csapatnak akár a közelébe is kerüljön.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.01.21. 20:14:25

Szerintem valami nagyon drasztikus változásnak kell történnie ahhoz, hogy legyen. Szépen húzogatja a zsugát, de nem véletlen, hogy most Alená távollétében sem kezd. Baromi súlytalan, és 12 millióba kerülne, az eddigi játéka pedig nem indokolja, hogy éljen a Barca az opcióval.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.01.21. 20:00:18

akik követik a B csapatot: ebben a Vitinho gyerekben szerintetek mennyi van, lesz ő nálunk felnőtt keret állandó tagja egyszer? csak mert vidik alapján jónak tűnik, Thiagora emlékeztető mozgása és stílusa van. mi a valóság?
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.01.17. 05:49:06

El kéne gondolkodni Alena számára a hogyan továbbon. Ő a B-ben az egyik legrutinosabb játékos, aki már tavaly is bemutatkozott az A-ban és idén is sok edzésen és kupameccseken ott van. Az egyik lehetőség az, hogy ő lenne a B csapat vezére és teljes energiáját erre fordítja. Ha ez beválik, akkor biztos kap más csapatoktól ajánlatokat, de az is biztos, hogy a Barca A-ban ő vezér semmiképpen nem lehet, ezeket a tapasztalatait aligha hasznosíthatja. Logikus lenne tehát a távozása. Kölcsönbe se mehet, mert máshol csaK AKKOR FUTHATJA KI MAGÁT, HA TARTÓSAN SZÁMÍTHATNAK RÁ. A másik lehetőség, hogy Turan és Rafinha (és esetleg még mások) távozása után szerződést kap az A -hoz és megkezdi küzdelmét a csapatba jutásért. Ha ez nem sikeres, még mindig mehet kölcsönbe - de már más pozícióból. Ebben az esetben a B veszít ugyan egy lehetséges vezért, de pendlizése az A csapatba megszűnik és ezért világos helyzetben nélküle kell ütőképes csapatot összehozni a másodosztályban.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.13. 23:05:12

Remélem nem kótyavetyéljük el, nagyon ügyes gyerek, elég bíztató jövője lehetne a Barcában
Válasz küldése