Utazás Barcelonába

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2018.01.25. 10:26:11

Csabi, kint voltatok a 2 évvel ezelőtti Clasico-n? Mi is kint voltunk, egy kint élő, jegyárusítással foglalkozó magyar fickóval beszéltünk és ő intézte nekünk a jegyet. Jól meg is szívtuk, mert évekig az volt a rendszer, hogy egy soci kártyával 2 jegyet lehet venni. Neki volt 14 kártyája, befoglalt 28 embert, majd jött a jegyárusítás és a Barca kitalálta, hogy a rendkívül nagy érdeklődésre való tekintettel 1 kártyával csak 1 jegyet lehet venni, mi meg a foglalási sorban a 14. után voltunk, szóval nem volt jegyünk.

Kirepültünk úgy Barcelonába a meccs napján, hogy még nem volt jegyünk. Úgy beszéltem Szabella Sanyiékkal, hogy segítsenek már rajtunk. A magyar számot hívtam, azt mondta, hogy beszél Sanyival, hogy mit tud tenni. Visszahívott, hogy elvileg pont van 2 jegyük megmaradva, de majd ha Sanyi kiosztja mindenkinek a jegyeket akkor derül ki pontosan, hogy hány db maradt meg, de elvileg van 2, egymás melletti szektorba, a fedett lelátóra.

Közben a magyar fickó tudott volna szerezni két jegyet, de azok a két kapu mögé szóltak, így mondtam, hogy inkább ülnénk egymáshoz közel meg középre, úgyhogy akkor adja el nyugodtan, nekünk már van jegyünk. Közbe Sanyi kiosztotta a jegyeket, felhívott, hogy ne haragudjunk, de nem 2, hanem csak 1 van, elszámolta. Közben a magyar fickó persze eladta a 2 jegyet, úgyhogy ott voltunk 4 órával életünk első El Clasico-ja előtt jegy nélkül.

Bementünk minden boltba ahol csak láttuk a Barca címert, persze az arabok akartak nekünk adni jegyet 2500 euróért, mondtuk, hogy kössz, cső :D :D

Végül fél óra múlva Sanyi visszahívott, hogy sikerült szereznie 2 jegyet, igaz az egyik drágább, a másik olcsóbb helyre. Mondtam, hogy nem érdekel, hogy hova szól, az se hogy mennyi, csak rakja el nekünk, 10 perc és ott vagyunk. Odamentünk a hotelhez, majd közölte, hogy van egy rossz és egy jó híre. Na mondom ....... Hát módosultak a jegyek, rosszabb helyre szólnak, mint amit mondott, de egymás melletti székre, a kapu mögött 4. sorba. Hát ott leadtam a gyújtást egyből :D :D :D :D

Aztán kimentünk és végig néztük, ahogy a Real egy bűn rossz meccsen elver minket 2-1-re..... Ilyen érzelmi hullámvasutat sose éltem még át életem során...

:arrow:

Úgy értettem a letiltást, hogy kiválasztottam a jegyet, fizetési módot, mindent, aztán amikor beírtam a kártyaszámot és a kódot, rámentem, hogy fizetés, akkor hibát dobott ki. Azt írta, hogy az én országomból nem lehetséges a jegyvásárlás. Uncsim fia beszélt a Reallal és ott is azt mondták, hogy Magyarországról jelenleg nem engedélyezett a jegyvásárlás. Ez egy Napoli elleni BL meccs volt, még uncsimék a penamadridista kártyával sem tudtak jegyet venni, mert ugyan ezt dobta ki.

Attól féltem, hogy a Barcánál is bevezetik ezt, de hála az égnek akkor nem így van.
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.24. 09:39:14

Letilt, mert elöször ugye a sociok, bérletesek vehetnek. Aztán visszanyitják a vásárlást.

Viszont visszanyitásnál is akkora "sorban állás" volt, hogy mindig ledobált, mire fizetésre került volna a sor.

És én csak emiatt huztam fel magam, hogy láthato volt, hogy rengeteg hely maradt még akkor is, de tojtak rá, nem nyitottak ki valos pénztárat. :/
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.24. 06:28:41

Két éve a hazai classicora akartunk venni ugy, hogy kint voltunk a városban miihiivel.

Le volt tiltva minden. Aztán meccs elötti nap feloldották, de akkor is lehetetlen volt venni. Még kezdösipszo elött öt perccel is probálkoztunk több eszközröl, akkor sem sikerült sőt, a pénztárak nyitva voltak, de nem árusitottak jegyet, csak meglévöket nyomtattak.
Kép
oxid
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2017.11.13. 20:08:34

2018.01.23. 22:24:04

Mihu írta:Egy olyan kérdésem lenne, hogy valaki vett mostanában jegyet a hivatalos oldalon?

Azért kérdezem, mert Madrid meccsre tudtommal Magyarországról már nem lehet jegyet venni a hivatalos honlapon, mert a fizetésnél letilt. Kinti infók szerint az utazási irodák lobbizták ezt ki, mert ugye ha nem tudja az ember magának leszervezni, akkor muszáj náluk venni a jegyet, illetve nem fog tudni menni 1 éjszakára, mert az irodák minimum 2 éjszakával kínálják a csomagot.

Az egyik barátom menne most meccsre és nem tudom, hogy esetleg nálunk nem-e vezették be ezt a tiltást.
Múlthéten vettem a csütörtöki Espanyol és a vasárnapi Alavés elleni meccsre a hivatalos oldalon. Nem volt semmi gond vele. Fizetés után jött is egyből e-mailben a jegy. :)
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2018.01.23. 22:08:56

Egy olyan kérdésem lenne, hogy valaki vett mostanában jegyet a hivatalos oldalon?

Azért kérdezem, mert Madrid meccsre tudtommal Magyarországról már nem lehet jegyet venni a hivatalos honlapon, mert a fizetésnél letilt. Kinti infók szerint az utazási irodák lobbizták ezt ki, mert ugye ha nem tudja az ember magának leszervezni, akkor muszáj náluk venni a jegyet, illetve nem fog tudni menni 1 éjszakára, mert az irodák minimum 2 éjszakával kínálják a csomagot.

Az egyik barátom menne most meccsre és nem tudom, hogy esetleg nálunk nem-e vezették be ezt a tiltást.
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.01.23. 20:54:16

Sztem telefonról is beolvassa a vonalkódot, én tavaly valahova így mentem be, nem mondom 100-ra a Nou Campot, de mintha ott lett volna.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.01.22. 13:34:37

zsomi57 írta:Köszi a választ! És ha e-mail-be kapom a jegyeket akkor ki kell onnan nyomtatni vagy mit kell tenni?
Aha, van rajta kis "térkép" is, mutatja melyik nagykapun és pontosan aztán hol kell bemenni a stadionba, lecsippantják a rajta levő vonalkódot, aztán mehetsz is lépcsőt mászni. :D Bár neked majd annyit nem kell, én egyik alkalommal kb 3 sorral a legteteje alatt ültem, akkor azért megmásztunk pár emeletet. :D
zeli39 írta:...
Ezért meg köszi, nem is tudtam hogy van ilyen.
zsomi57
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.07.16. 14:27:54

2018.01.22. 12:45:44

Köszi a választ! És ha e-mail-be kapom a jegyeket akkor ki kell onnan nyomtatni vagy mit kell tenni?
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.01.22. 11:04:29

zsomi57 írta:ha okos telefonon vásárolok jegyet a Barca applikáción hogy kapom meg a jegyet?
Szerintem ugyanúgy e-mailben, mintha a hivatalos oldalon vennéd, de nem 100%. Onnan én úgy kaptam őket az biztos, logikus lenne, hogy ennél is úgy lesz.
zsomi57 írta:Vagy mit tudtok esetleg ajánlani hogy olcsóbban tudjak jegyet venni, bár eldöntöttem nagyon közel szeretnék ülni a pályához , akkor is ha drágább a jegy.
A hivatalosnál olcsóbbat nem hiszem, hogy lehet találni, meg biztonságosabbat se, én azt javasolnám.
zsomi57 írta:És még egy kérdés a stadion túra gondolom időhöz kötött igaz ,mennyi ideig tart? 3 nap és rengeteg látnivaló be kell osztani az időt.
Nem kötött, teljesen szabadon mászkálhatsz, amilyen tempóban szeretnél. Meccsnapon nincs múzeum azt tudom, többi nappal nem vagyok teljesen tisztában. Mi 3 órát voltunk azt hiszem, lehet kicsit többet. Attól függ mennyire vagy alapos, én még tudtam volna maradni többet is, de szegény barátnőmet nem akartam tovább terrorizálni, így is sok volt neki. :D
zsomi57
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.07.16. 14:27:54

2018.01.22. 08:36:45

Sziasztok ! Márciusban utazok a Bilbao meccsre a kérdésem az lenne ,ha okos telefonon vásárolok jegyet a Barca applikáción hogy kapom meg a jegyet? Vagy mit tudtok esetleg ajánlani hogy olcsóbban tudjak jegyet venni, bár eldöntöttem nagyon közel szeretnék ülni a pályához , akkor is ha drágább a jegy. És még egy kérdés a stadion túra gondolom időhöz kötött igaz ,mennyi ideig tart? 3 nap és rengeteg látnivaló be kell osztani az időt.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.01.08. 22:14:10

palesz77 írta:
recrea írta:Stadionban két jegyet még most is nehéz volt egymás mellé kapni, gondolom kakasülön még van, de oda nem akarok ülni, meg az alsó tető alá sem, nem tudom Bilbao ellen mennyien szoktak lenni. Mondjuk a mostani játékért nehéz szívvel fizetek pénzt :D
Meccs előtt pár héttel szerintem viccen kívül könnyebb lenne kapni amúgy mint most, akkor már a bérletesek visszamondják az övükét, és azokból is lehet csemegézni.

Hova vettetek amúgy jegyet?

Ezért az ajánlatért meg grat amúgy, nagyon belenyúlt a barátod.. :D Én még annyit tudok ajánlani, hogy amikor mentek a La Ramblán végig, akkor kanyarogjatok be a kis utcákba is össze vissza, mi szerintem a legtöbb érdekességet akkor láttuk barátnőmmel, amikor terv nélkül megindultunk csak és mentünk a fejünk után. Nem feltétlen híres épületeket fogsz látni, de feelingesebb szerintem. :D
Bocs, csak most vettem észre, h írtál. Köszi, megtesszük :)

A jegyet a hivatalos oldalon vettük, középmagasan a kanyarban ülünk majd, szemben a játékoskijáróval, a b közép (már ami ott van, mert elég karcsú :D ) oldalán, de hirtelen nem tudom, h mennyibe került csak az. Én nem szeretek az alsó részben ülni, mert nem feelinges, ha a tető alá kerül az ember, legalábbis számomra.
la_pulga
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010.08.21. 11:52:21

2018.01.08. 22:03:06

Sziasztok,

Van közöttetek olyan, aki ismeri a Focitour.hu nevű oldalt? Vélemények, tapasztalatok? Meccsjegyet szeretnék venni, csak kicsit bizonytalan vagyok a hitelességet és a garanciát illetően.
Köszi előre is a válaszokat!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.11.26. 20:20:08

recrea írta:Stadionban két jegyet még most is nehéz volt egymás mellé kapni, gondolom kakasülön még van, de oda nem akarok ülni, meg az alsó tető alá sem, nem tudom Bilbao ellen mennyien szoktak lenni. Mondjuk a mostani játékért nehéz szívvel fizetek pénzt :D
Meccs előtt pár héttel szerintem viccen kívül könnyebb lenne kapni amúgy mint most, akkor már a bérletesek visszamondják az övükét, és azokból is lehet csemegézni.

Hova vettetek amúgy jegyet?

Ezért az ajánlatért meg grat amúgy, nagyon belenyúlt a barátod.. :D Én még annyit tudok ajánlani, hogy amikor mentek a La Ramblán végig, akkor kanyarogjatok be a kis utcákba is össze vissza, mi szerintem a legtöbb érdekességet akkor láttuk barátnőmmel, amikor terv nélkül megindultunk csak és mentünk a fejünk után. Nem feltétlen híres épületeket fogsz látni, de feelingesebb szerintem. :D
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.11.26. 20:18:49

Ő nem a Szabella volt?
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2017.11.26. 19:40:46

Regebben volt egy forumtars, aki Barcelonaban el, segitett szallasban, meccsjegyben stb stb. Egy ideje nem latom itt a topicban ot, a nevere meg nem emlekszem. Valaki tudja kire gondolok?:)
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.11.26. 19:29:57

Barátom intézi, de ez valami wizzairtours-os ajánlat (kivéve a meccsjegy), sztem egyenesen parádés. De amúgy repülöhöz kell meccset nézni, januárban pl 18-ért lehet kapni, talán Levante elleni meccs idején, azon is erősen gondolkodom.

Stadionban két jegyet még most is nehéz volt egymás mellé kapni, gondolom kakasülön még van, de oda nem akarok ülni, meg az alsó tető alá sem, nem tudom Bilbao ellen mennyien szoktak lenni. Mondjuk a mostani játékért nehéz szívvel fizetek pénzt :D
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2017.11.26. 19:19:46

Stalkyard írta:Egyébként tudtok ott Barcelonában olyan szállót, amit ki lehet venni egy éjszakára is? Nem kell 4 csillagos szálloda, csak azért emberi legyen.

Szóval akinek van tapasztalata ezzel azt szívesen venném ha megosztaná velem. :D

Sant Adria Hotel, metró 5 percre van, isteni a kavejuk, rendezett,igényes,semmi extra. A célnak megfelel. Reggelit is kapsz,benne van az árban.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2017.11.26. 18:57:12

recrea írta:Esetleg vmi szórakozóhely?
A nevezetességektől ha kicsit távolabb mész igazából bármi jó, elég sűrűn vannak korrekt áron. Konkrétan nem tudnék megnevezni semmit, nem emlékszem :D. A helyi rövidek között előfordulnak durvák.

A Diadalívet elfelejtettem írni, érdemes elmenni oda is.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.11.26. 18:50:49

Köszönöm, erre gondoltam.

Esetleg vmi szórakozóhely?
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2017.11.26. 17:19:46

recrea írta:Megyek márciusban Bilbao elleni ki, valaki írjon már pár sort, h mit kötelező megnézni 2,5 nap alatt. Helyi különlegességek is érdekelnek, kocsma, étterem, enni akarok jó paellát. Voltam már párszor meccsen, de csak 1-1 éjszakát, tengerparton voltam, de várost nem volt idő/igény nézni.

Egyébként repjegy, transzfer, 3 éjszaka 4 csillagos hotelben reggelivel, meccsjegy 120-ba van cuzámmen.
A neten rengeteg nevezetességet ajánlanak, én csak párat írnék le, amit "kötelező" megnézni, ha már egyszer ott vagy. 2,5 napba nem is hiszem, hogy több belefér.

Güell Park: Szerintem látványra a Vallcarca megállótól érdemes a leginkább megközelíteni, majd gyalog nincs (annyira) messze a Sagrada Família sem, amit ha már ott vagy, azért illik megnézni.

Olimpia park: Arra van a Font Mágica szökőkút is, ami este egész feelinges, ellenben a tömeg azért elég nagy. Szép környék.

A La Rambla sétálóutcán végigsétálva elérsz a Kolumbusz emlékműhöz, ahonnan pazar végigmenni a tengerpart mellett a kikötők felé.

Érdemes gyalog közlekedni, ha van rá lehetőséged, ugyanis remek hangulata van az egész városnak és szebbnél szebb épületeket látni mindenhol.

Kajálni pedig a Salamanca éttermet javaslom, annál jobb tengeri paellát még nem ettem.
Két éttermük van, a következő címre gondolok:
Calle Almirall Cervera, 34, 08003 Barcelona, Spanyolország
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.11.26. 16:59:28

Egyébként tudtok ott Barcelonában olyan szállót, amit ki lehet venni egy éjszakára is? Nem kell 4 csillagos szálloda, csak azért emberi legyen.
Én is tervezek meccsre menni, de mivel marha elfoglalt vagyok évközben, max úgy tudnám megoldani, hogy a meccs napján oda, alszok egyet aztán másnap indulás haza. Csak eddig szinte minden szállást, amit néztem minimum 2-3 éjszakára lehet csak kivenni.

Szóval akinek van tapasztalata ezzel azt szívesen venném ha megosztaná velem. :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.11.26. 16:40:23

Megyek márciusban Bilbao elleni ki, valaki írjon már pár sort, h mit kötelező megnézni 2,5 nap alatt. Helyi különlegességek is érdekelnek, kocsma, étterem, enni akarok jó paellát. Voltam már párszor meccsen, de csak 1-1 éjszakát, tengerparton voltam, de várost nem volt idő/igény nézni.

Egyébként repjegy, transzfer, 3 éjszaka 4 csillagos hotelben reggelivel, meccsjegy 120-ba van cuzámmen.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.11.13. 20:29:20

oxid írta:Sziasztok! :)
Abban kérném a segítségeteket, hogy van-e tippetek, hogy mikor derül ki, hogy a 21. fordulóban 2018.01.28. 16:00 Barcelona-Alaves meccs mikor lesz pontosan? Egyelőre a 2018-as meccseket mind vasárnap 16:00-ra írja.
Azért lenne jó tudni, mert jelenleg a repülőjegy árak kedvezőbbek, ha csak vasárnap utaznánk ki, viszont a meccsről semmiképp nem szeretnék lemaradni.

A válaszokat előre is köszönöm! :)
Általában 3-4 héttel szokott kiderülni a meccs előtt.
oxid
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2017.11.13. 20:08:34

2017.11.13. 20:26:51

Sziasztok! :)
Abban kérném a segítségeteket, hogy van-e tippetek, hogy mikor derül ki, hogy a 21. fordulóban 2018.01.28. 16:00 Barcelona-Alaves meccs mikor lesz pontosan? Egyelőre a 2018-as meccseket mind vasárnap 16:00-ra írja.
Azért lenne jó tudni, mert jelenleg a repülőjegy árak kedvezőbbek, ha csak vasárnap utaznánk ki, viszont a meccsről semmiképp nem szeretnék lemaradni.

A válaszokat előre is köszönöm! :)
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2017.10.31. 21:00:14

Köszönöm
Válasz küldése