Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.02.03. 14:53:27

A Chelsea, RM, PSG, Monaco, Inter és a City is érdeklődött már iránta elméletileg - brazil források szerint, a Monaco konkrét ajánlatot is tett érte -, de ő inkább hozzánk jönne. YouTube videók alapján meg szerintem pont bíztató, de kinek mi a fontos persze.

Ez a kölcsön 2 évre opció viszont amit ma feldobott a Mundo szerintem katasztrófa. Remélem az csak kamu, ha jön akkor jöjjön ténylegesen, max a Grémionál maradjon még télig, de máshova ne kerüljön el szerintem.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.03. 14:48:19

Tromort77 írta:kölcsönben tud majd fejlődni
úgy mint....vagy pl. .... jah hogy ilyen játékosunk nem volt az elmúlt 20 évben. :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Tromort77

2018.02.03. 14:05:57

davi10 írta:
Nekem az is kicsit gyanús, hogy nincs akkora versenyfutás érte
Umtitinek se volt sok kérője, mégis be vállt. Vagy éppen Paulinho-nak sem de tényleg csak a közel múltat említve. Mert lehetne még példákat találni.

Voltak befürdések Dél-amerikai ifikkel az elmúlt években a klub részéről, de a klubnak van az egyik legjobb Scout rendszere a világon, illetve Arthur egy olyan típusú játékos aki nekünk aranyat érhet, de egy Mou féle csapatba nem nagyon passzolna például.

Így meg különösen jó, hogy kölcsönben tud majd fejlődni és nem fogja elvenni a helyet az ifik elől. Aztán majd kiderül, hogy mennyire lesz képes fejlődni. De ez nem pénz egy ekkora tehetségért.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6626
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.03. 12:08:45

Chino írta:
De hogy ne legyen teljesen off, én nem értem, hogy ez az Arthur gyerek miért kell ennyire. Nem sokat láttam belőle, de nem volt túl meggyőző. Rafinha ilyen idősen már előrébb tartott. Most megvesszük baromi áron, olyan helyre, ahol már így is telítve vagyunk, ez pláne nem jó jel mondjuk Alena számára.
Ugyanígy vagyok vele. Én is csak youtubon nézegettem, de semmi különlegeset nem láttam benne.

Nekem az is kicsit gyanús, hogy nincs akkora versenyfutás érte, csak arról hallani, hogy mi akarjuk leigazolni. Nem úgy, mint a szokásos csodagyerekeknél, amikor a fél Európai foci körbenyalja a gyereket, hogy őket válassza.

Persze lehet, hogy csak én nem hallok ilyenekről (ez esetben tényleg érdekelne, hogy kik érdeklődnek/érdeklődtek iránta), vagy a mezes fotó miatt tettek le róla a többiek.

Mina meg oké, hogy egy percet nem játszott még, de még mindig nem értem, hogy miért "költöttünk rá" egy nemEU-s helyet.

Persze szurkolok, hogy mindkettő beváljon, de nekem gyanúsak az ilyen Dél-Amerikai gyerekek akiket csak mi üldözünk és teljesen rápörög az egész stáb.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.02.03. 11:43:57

Samper írta: Ezzel szemben Gerard haragudni látszik a Valverde által becsült Cucurellára és O. Busquetsre, úgyhogy jobbára a B-ből is kihagyja őket. Ráadásul ott a sok új téli igazolás, akik szintén dörömbölhetnek az A kapuján, úgyhogy a Valverde-pártoltak ismét távolabb kerültek a nagycsapattól. Valverde ugyan szorgalmasan hív föl B-s játékosokat az A edzéseire, de ez egyre inkább a LE féle alibi-forgószínpad képét mutatja. .
Ilyeneket amúgy honnan szedsz? Cucu és Busquets is sárga lapok miatt nem játszhattak, plusz ha jól tudom utóbbinak combizomhúzódása van, az eddigi meccseken játszott. Az utóbbi hónapokban talán 1-2 meccsen jegelte őket Gerard.

Mondjuk Alena le tudná hozni azt, amit Gomes, de akkor ott van a játékperc-faktor. A kp-ról gyakorlatilag senki nem távozott, Arda és Rafinha nem voltak tényezők, ráadásnak jött Coutinho.

De hogy ne legyen teljesen off, én nem értem, hogy ez az Arthur gyerek miért kell ennyire. Nem sokat láttam belőle, de nem volt túl meggyőző. Rafinha ilyen idősen már előrébb tartott. Most megvesszük baromi áron, olyan helyre, ahol már így is telítve vagyunk, ez pláne nem jó jel mondjuk Alena számára.
Forca Barca!!!!
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.02.03. 11:12:34

A Mundo szerint nagyon közel a megegyezés, és ma vagy holnap lehet a bejelentés. Az egyesség szerint két évet kölcsönben töltene Arthur. Egyet a Gremióban, egy másikat meg egy európai csapatban, és 2020 januárjában csatlakozna. Tisztában van ő is, hogy jelenleg nincs EU-s hely, és a jelek szerint nem okozna neki gondot várni.

http://www.mundodeportivo.com/futbol/fc ... edido.html
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.02.03. 07:01:57

A Barca - igazolások elvben lehetséges, "ablakhoz" nem kötött forrása a B csapat. Valverde - elődjével ellentétben - lenyilatkozta, hogy biztosítani szeretné az utat a felfelé áramláshoz. A dolog jól indult: az előszezonban Alena és Cucurella együtt kezdett az A csapattal, noha a túl bő keret miatt az utazásnál az utóbbi már kimaradt a keretből. Jól indult a B-sek számára a Király-kupa kezdő szakasza is: Alena, Arnaiz és Oriol Busquets játéklehetőséghez jutott és dícséretet is kapott Valverdetől. Az első kettőnek síma út látszott az A-ba, ha januárban sikerül megszabadulni az A ballasztjától. Csak félig sikerült. Arnaiz megsérült és így kiesett a képből. Alena ott van ugyan az A minden edzésén, de ténylegesen messzebb került a csapattól, mint tavaly év végén a fiatalokban nem bízó LE idején volt. Őt egyébként Gerard az újjászervezett B csapat vewzéregyéniségének szánja és ez ellen láthatólag Valverdenak nincs kifogása. Ezzel szemben Gerard haragudni látszik a Valverde által becsült Cucurellára és O. Busquetsre, úgyhogy jobbára a B-ből is kihagyja őket. Ráadásul ott a sok új téli igazolás, akik szintén dörömbölhetnek az A kapuján, úgyhogy a Valverde-pártoltak ismét távolabb kerültek a nagycsapattól. Valverde ugyan szorgalmasan hív föl B-s játékosokat az A edzéseire, de ez egyre inkább a LE féle alibi-forgószínpad képét mutatja. Csodák a bajnokság és a kupaküzdelmek kiélezett szakaszában aligha várhatók - utána meg közeleg a nyári átigazolásui időszak új megszerzendő célpontokkal.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.02.01. 18:25:22

Utolsó hír az volt (a Mundótól), hogy közelebb a Barcához, mint valaha, 30 millió lesz max. az átigazolási díj.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.01. 18:19:39

Samper írta:Tudtok valamit? Arthur elfelejtve, vagy tovább folyik az iszapbirkózás?
Szerintem nyáron vagy télen hozzuk, aztán lehet kölcsönadjuk valakinek, amíg a többi nem EU-snak nem intéződik el a papír.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.02.01. 18:17:56

Tudtok valamit? Arthur elfelejtve, vagy tovább folyik az iszapbirkózás?
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.01.31. 17:32:57

palesz77 írta:Azért, mert a Sport is a braziloktól szedi, ahogy a pali is. :D Legalábbis nekem nagyon úgy tűnik eddig. Lehet aztán hiteles az ürge hosszútávon másban is, de még azért szerintem te is kétkedve fogadd a híreit ha másról robbant bombát.
Valószínű, egyelőre többet nem linkelek tőle inkább, aztán majd elválik, érdemes-e figyelni rá.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.01.31. 12:54:46

palesz77 írta:Az a pali kicsit kamugyanús szerintem, én is láttam már pár hete/hónapja, lehoz mindent kb, sok sügérséget is. Akkor még csak 3-400 követője volt asszem. Viszont a hír az igaz, a legmegbízhatóbb brazil források hozzák le folyamatosan saját forrásra hivatkozva, hogy van tárgyalás.

Én örülnék is neki, amikor láttam megvett kilóra, pont az én típusom. Nyomást jól bírja, kapunak háttal is képes tamadólag játszani, próbálja előrelendíteni a támadásokat, jól helyezkedik, teszi veszi a labdát, a szeme se rossz egyáltalán a játékhoz. Védekezésben is odateszi amit kell ha jól láttam, de nem egy Verratti azért - már ha nem csak épp fellángolás volt nála a lelkesedés amkkor láttam. Kérdés, hogy itt is menne-e ez neki, de szeremcsére az utóbbi időben láttunk pár jó példát a gyors beilleszkedésről a tengeren túlról jövő játékosok esetében.
Fél napon belül kiderül. A tranzakciónak akkor van értelme, ha már ma a mi játékosunk lesz és azért kapunk árengedményt, mert nyárig kölcsönadjuk nekik.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.01.31. 11:40:44

Cestus írta:Mondjuk ma a Sport megint lehozta kb. ugyanazt, amit írt. :D Arthurral kapcsolatban eddig úgy tűnik, jókat ír.
Azért, mert a Sport is a braziloktól szedi, ahogy a pali is. :D Legalábbis nekem nagyon úgy tűnik eddig. Lehet aztán hiteles az ürge hosszútávon másban is, de még azért szerintem te is kétkedve fogadd a híreit ha másról robbant bombát.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.01.31. 10:13:42

palesz77 írta:Az a pali kicsit kamugyanús szerintem, én is láttam már pár hete/hónapja, lehoz mindent kb, sok sügérséget is. Akkor még csak 3-400 követője volt asszem. Viszont a hír az igaz, a legmegbízhatóbb brazil források hozzák le folyamatosan saját forrásra hivatkozva, hogy van tárgyalás.
Mondjuk ma a Sport megint lehozta kb. ugyanazt, amit írt. :D Arthurral kapcsolatban eddig úgy tűnik, jókat ír.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.01.30. 23:22:02

Az a pali kicsit kamugyanús szerintem, én is láttam már pár hete/hónapja, lehoz mindent kb, sok sügérséget is. Akkor még csak 3-400 követője volt asszem. Viszont a hír az igaz, a legmegbízhatóbb brazil források hozzák le folyamatosan saját forrásra hivatkozva, hogy van tárgyalás.

Én örülnék is neki, amikor láttam megvett kilóra, pont az én típusom. Nyomást jól bírja, kapunak háttal is képes tamadólag játszani, próbálja előrelendíteni a támadásokat, jól helyezkedik, teszi veszi a labdát, a szeme se rossz egyáltalán a játékhoz. Védekezésben is odateszi amit kell ha jól láttam, de nem egy Verratti azért - már ha nem csak épp fellángolás volt nála a lelkesedés amkkor láttam. Kérdés, hogy itt is menne-e ez neki, de szeremcsére az utóbbi időben láttunk pár jó példát a gyors beilleszkedésről a tengeren túlról jövő játékosok esetében.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.01.30. 22:50:37

Samper írta:Persze, ha nem kacsa a hír.
A hír lehet még kacsa, nem annyira ismert a forrás. Viszont attól még ilyesmi számok röpködhetnek a háttérben, mert a Mundo is kb. egy hete megírta, hogy 25 milliót szánnánk a dologra.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.01.30. 22:46:38

Cestus írta:Arthur: A Gremio 35 m eurót kérne fixen, mi adnánk 30-at bónuszostul.

Amúgy ha van kísérletezgetésre pénz, én harmincért simán elhoznám, most már összeállt egy olyan kp., hogy lehet próbálgatni zsákbamacskákat. Magát a forrást nem ismerem régóta, bekövettem twitteren pár hete, és volt, hogy megírt valamit, majd pár nappal rá lehozta a Mundo is. Szóval annyira nem lehet vakon.
Na ez a Barca. A srác vagy nem ér 30-at, akkor minek hozni. Vagy megéri, de akkor a 30+ bónuszok és a 35 közt olyan nevetséges a különbség (egy ifijátékos ára), hogy egy komoly csapat ezzel nem szabad, hogy égesse magát. (Persze, ha nem kacsa a hír.)
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.01.30. 22:39:35

Arthur: A Gremio 35 m eurót kérne fixen, mi adnánk 30-at bónuszostul.

Amúgy ha van kísérletezgetésre pénz, én harmincért simán elhoznám, most már összeállt egy olyan kp., hogy lehet próbálgatni zsákbamacskákat. Magát a forrást nem ismerem régóta, bekövettem twitteren pár hete, és volt, hogy megírt valamit, majd pár nappal rá lehozta a Mundo is. Szóval annyira nem lehet vakon.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2018.01.30. 22:05:19

https://i.imgur.com/LCg0AvW.png" target="_blank

Hát nem külön a kirúgások :lol: de hirtelen egy ilyet statot találtam, végül is tényleg elég gáz az a 84% a kapustól.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.01.30. 21:54:25

S.Agüero írta:
a kapus 10/8 labdát rosszul rúg ki
Esetleg 8/10, de amúgy erről tolj már egy statisztikát, igazán érdekelne. :^o
Most megnéztem direkt whoscoredon, 8-ból 10 pontos, 80% feletti a passzpontosságba. Hosszú labdáknál 5,6 pontos, 5 pontatlan van neki egy meccsen. Edersonnak 3,7-3,7 Neuernak van egyedül hasonló arányú jó átadása hosszú lasztikat nézve. Meg amúgy sem feltétlen a hosszú labdái amik miatt egyértelműen elit lábbal, nyomás alatt rövid passzokat így kiadni kapus ritkán szokott.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.01.30. 21:51:10

S.Agüero írta:
a kapus 10/8 labdát rosszul rúg ki
Esetleg 8/10, de amúgy erről tolj már egy statisztikát, igazán érdekelne. :^o
Ugyan, a 125% szép eredmény. :mrgreen:

Egyébként igen, ha már statisztikai adatokkal jön valaki, valami forrást linkelhetne. Ha pedig lusta utánanézni, ne találjon ki egyet.

szerk.: Én aztán nem vagyok a szigorú szabályok híve, de az ilyen behazudásokat nem lehetne jutalmazni valamivel?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Petr 2018.01.30. 22:06:11-kor.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.30. 21:42:30

a kapus 10/8 labdát rosszul rúg ki
Esetleg 8/10, de amúgy erről tolj már egy statisztikát, igazán érdekelne. :^o
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.01.30. 21:15:28

tb12 írta:
Szerinted az öt újból (B csapat) mennyi válhat be? (Bízom Coutinhoban és Minaban). Egyébként persze jó lenne ha a B bent maradna.
Nem tudom, nem ismerem a játékukat. Ezt a vezetésnek kell tudnia, amelyik leigazolta őket. Azt sem tudom, kivel akarják a B másodosztályban maradását segíteni és kivel vannak nagyobb terveik. De hogy pl. a ma 3+2 évre leigazolt, 25 milliós kivásárlási áru McGuanevel nagyobb terveik vannak, azt nehéz kétségbe vonni.
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2018.01.30. 20:28:01

danixx írta:Lehet engem támadni, de Ti mint nagy edzőjelöltek nyilván baromira értetek mindenhez. Egyszerűen aki ezekben a játékosokban lát valamit az vak. Lehet erős kijelentés volt, fogom is javítani a postot, de akkor is semmit nem tesz hozzá a Barca játékához, ezen kár vitatkozni.
Az meg, hogy más véleményen vagyunk nem gond, de erős kijelenteni magatokat túdós lajosoknak mert néhányan oltári baromságokat írtok le. Mindig végigolvasom a fórumokat mielőtt írok, szóval nem trollként vagyok jelen.
És aki EV-t isteníti szerintem az is vak, vagy valamiért elfogult, mondjuk ahhoz nem tudom miért kell edzői professzornak lenni, hogy a kapus 10/8 labdát rosszul rúg ki, biztosan a taktika része.

Bízom benne hogy ezentúl visszafogottabb hangnemben is el tudod mondani a véleményed.
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.01.30. 20:22:52

Én védem Gomest és a helyét is látom a keretben, de őt összehasonlítani Busquetsel kb. olyan mint a csúcs R9et Torghellével. :D

Idén Busquets olyan mélységi indításokat nyom, hogy arra még Pirlo vagy Xavi is csak csettinthetne.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Válasz küldése