Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.02. 14:08:44

A bajnokságban is ezért szenvedtünk nagyon a Mestallában. Végül egy Mess-Alba játék mentett meg minket, de addig helyzetünk se volt nagyon.
:?: A szezon legjobb első félidőnket játszottuk a Mestallában, labda nem volt náluk, brutál letámadásunk volt akkor, lőttünk egy gólt, amit nem adott meg a bíró, szóval... :D
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.02.02. 13:58:25

Cestus írta:Az Atlético ellen nagyon fontos meccset fognak játszani pár nap múlva, elképzelhetetlennek tartom, hogy azt leadná bármelyik fél. Nem bánnám, ha kikapna az Atléti vagy iksz lenne, akkor mi is tudnánk rotálni az Espanyol ellen. Talán Messinek jót tenne 1-1 kiült meccs.
Szerintem meg a Valenciának most fontosabb lesz a kupa-meccs. Reális esélyük van küzdeni egy döntőért. Ők is tudják, hogy a bajnokságban a 4. helyért fognak csatázni a Villareallal, de arra még van 17 meccsük. Az Atleti meg jóvicc, hogy nem adja le, nekik már nincs mire tartalékolni, az EL még odébb van. Amúgy meg mi előbb játszunk, szóval nem tartalékolhatunk az ő eredményüket ismerve.

Messit meg Init én is letenném a padra. A Don-t óvni, Messin meg érződik, hogy fásult. Az egész csapaton ezt érzem egyébként, de leginkább a Bolhán.

Ami meg a visszavágót illeti:

Ha van eszük a Denevéreknek, akkor nekünk jönnek már az elejétől kezdve. A bajnokságban is ezért szenvedtünk nagyon a Mestallában. Végül egy Mess-Alba játék mentett meg minket, de addig helyzetünk se volt nagyon. Igaz, hogy rizikós, de ez az egyetlen esélyük.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.02.02. 11:55:13

Az Atlético ellen nagyon fontos meccset fognak játszani pár nap múlva, elképzelhetetlennek tartom, hogy azt leadná bármelyik fél. Nem bánnám, ha kikapna az Atléti vagy iksz lenne, akkor mi is tudnánk rotálni az Espanyol ellen. Talán Messinek jót tenne 1-1 kiült meccs.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.02. 11:49:16

egy 2-0-nak jobban örültem volna, de a valencia annyira buszozott, hogy csodálom hogy egy gólt is találtunk. a visszavágón sztem a valencia - főleg az első félidőben - ue. fogja játszani, nem fognak annyira kitámadni, max a végén ha addig nem lövünk gólt, nekik meg kelleni fog. idegenben hogy el kell egyet tenni és akkor biztos meg van a továbbjutás. messi amugy tényleg elég harmatos volt, akárcsak az elmúlt 2-3 meccsen, de neki is lehetnek gyengébb periódusai, viszont még íagy is hozza a gólpontokat elég szépen.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.02.02. 11:44:11

herlius írta:Latom mindenki megint nagy taktikus. Nem tudom feltunt-e, hogy volt egy ellenfel is a palyan, akinek raadasul semmi mas celja nem volt, csak kihuzni a 0-0-at.
Volt ellenfél is,de attól függetlenül mi-magunkhoz képest-gyengébben játszottunk. Voltak olyan elpasszolt pár méteres labdáink,amiket máskor csukott szemmel megcsinál Alba vagy Messi. Jól védekezett a Valencia,de a labdaszerzéseik egy részéhez szépen hozzájárultunk. Messinek sem ment úgy,és másoknak sem. Ha ment volna,hiába a jó védekezés,más is csinálja ezt ellenünk,aztán 60 perc után szétesnek,mert elfáradnak az ide oda futkározásban. Az 1 gól így is elég kell,hogy legyen,a Valencia nem fogja kibírni otthon kapott gól nélkül,3-at meg csak nem lőnek. Szerintem egyébként ki is állunk a visszavágón valami védekezőbb felállással(Ini helyett Gomes) és hagyjuk hogy jöjjenek.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2018.02.02. 11:12:51

Latom mindenki megint nagy taktikus. Nem tudom feltunt-e, hogy volt egy ellenfel is a palyan, akinek raadasul semmi mas celja nem volt, csak kihuzni a 0-0-at. Ami egyeseknek lazazasnak tunik, az minossze annyi, hogy az ellenfel minden jatekosa 25 meteren belul tartozkodik, gyakorlatilag semmilyen ures terulet sem kinalkozik a vedelem megbontasara. Nekem egyaltalan nem ugy tunt, hogy ne hajtanank, a labdaszerzeseink pl zsenialisak voltak. Az ido mindent megszepit, de azert LE idejeben is voltak bunrossz meccseink. Raadasul akkoriban volt jellemzo a csapatra, hogy az utolso 15-20 percben mar mozogni is alig birtunk. Azt se felejtsuk el, hogy februar van, ami minden evben egy kritikus periodus a csapatnal. Ha tegnap ellojuk az osszes patront, lehet, hogy ramegy a kovetkezo 1-2 meccsunk es meg ezzel egyutt is benne van, hogy ugyanugy 1-0 a tegnapi meccs. Szerintem ez egy nagyon jo eredmeny, a Valencianak nagyon esznel kell lenni, mert ha golt talalunk, akkor nagyjabol vege is a tortenetnek. Az elso perceket tul kell elni, mert ha talalnak 1 golt, akkor tutira jon az ujabb buszozas.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.02.02. 10:56:21

Stalkyard írta: Ez mióta én focit nézek, mindig jellemző volt ránk, talán egy szezont tudok mondani, ami kivétel, és az LE első éve. Ott kimentünk, és rendesen f.ra húztunk mindenkit már az első meccsen, ahogy kell. City, PSG, Bayern mindegyik párharcban már az első meccs után nem volt semmi kérdés. Mondtam is egyfolytában akkoriban, hogy miért nem lehet mindig így... Azóta sem volt ilyen. :mrgreen:
Hát igen, ezért írtam 15 éves távlatot.
nagyon kevés kivétel van.
Konkrétan az Arsenal elleni párharcoknál emlékszem, hogy a kutyaütőket nem aláztuk meg már az odavágókon, holott simán megtehettük volna, de vezetésnél leálltunk.

Nem azt mondom, hogy ész nélkül kell játszani odavágón, de lehetne sokszor bátrabban,mert nem egyszer azért kell izzadni a visszavágókon, mert az első meccset ellazáztuk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.02.02. 10:45:57

mess2009 írta:
Nero. írta:Szerintem is jó eredmény ez az 1-0. Fontos volt hogy ne kapjunk. Idegenben lőni kell egyet és ott vagyunk a döntőben.
csak azt se feledjétek, hogy egy erősen tartalékos Valenciát láttunnk....tudom az egy másik meccs lesz - nekik is :!:
Egyet is nehezen rugtunk, mert 11 emberrel buszoztak. Mi meg nyilván nem mentünk ész nélkül elore. Idegenben a Valenciának már jönnie kell, akkor nekünk is több területünk lesz támadni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.02.02. 10:32:49

csababarca írta: Viszont marhára bosszant, hogy kb 15 éves trend, hogy nem vagyunk meggyőzőek az odavágókon, az egyenes kieséses párharcokban. Mondjuk főleg a BL-re igaz ez, de most is ezt éreztem itt a kupában a párharcoknál.
Lehet rosszul vagyok bekötve, de teljesen más szellemben fociznék az odavágón, mint amit látok nálunk.
Ez mióta én focit nézek, mindig jellemző volt ránk, talán egy szezont tudok mondani, ami kivétel, és az LE első éve. Ott kimentünk, és rendesen f.ra húztunk mindenkit már az első meccsen, ahogy kell. City, PSG, Bayern mindegyik párharcban már az első meccs után nem volt semmi kérdés. Mondtam is egyfolytában akkoriban, hogy miért nem lehet mindig így... Azóta sem volt ilyen. :mrgreen:
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.02.02. 09:58:11

gólt nem kaptunk, előny meg van, le kell hozni idegenben. Nem hiszem hogy ne rúgnánk nekik gólt majd, onnan meg sima pálya.

Viszont marhára bosszant, hogy kb 15 éves trend, hogy nem vagyunk meggyőzőek az odavágókon, az egyenes kieséses párharcokban. Mondjuk főleg a BL-re igaz ez, de most is ezt éreztem itt a kupában a párharcoknál.
Lehet rosszul vagyok bekötve, de teljesen más szellemben fociznék az odavágón, mint amit látok nálunk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.02.02. 08:33:30

Nero. írta:Szerintem is jó eredmény ez az 1-0. Fontos volt hogy ne kapjunk. Idegenben lőni kell egyet és ott vagyunk a döntőben.
csak azt se feledjétek, hogy egy erősen tartalékos Valenciát láttunnk....tudom az egy másik meccs lesz - nekik is :!:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.02.02. 00:04:43

Szerintem is jó eredmény ez az 1-0. Fontos volt hogy ne kapjunk. Idegenben lőni kell egyet és ott vagyunk a döntőben.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.01. 23:56:14

Kell egy gól a Mestallában és továbbjutunk. Hármat úgysem kapunk. Szépen le kell őket kontrázni, hátha Dembélé is be tud állni 15-20 percre.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.02.01. 23:46:12

Kevésnek tűnik az 1 gól,de idegenben is betalálunk szerintem,úgy meg már elég.A Valenciának ráadásul ennél többet kell mutatni előrefelé,sok értelme nem lesz tartani a 0-1-et. Kicsit gyengébb meccsünk volt,a fölény megvolt,jobb napunkon ez 4-0,ekkora fölénnyel. Jó látni,hogy Umtiti lendületét nem törte meg a sérülés,ott folytatja. Paco is remekül szállt be,jó ki lövés volt,Coutinho lövése szintén,lassan beakadhatna neki is már. Messinél meg ez van:néha kimarad egy tizi,utána nem megy neki,aztán jön 3 meccs és rúg 6 gólt.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.02.01. 23:40:43

brownieheaven írta:Biztos csak észben tartották a fiúk, hogy a Valenciának kell maradjon szufla a hétvégi Atletico-veréshez ;)
Ez jó. :D Legyen így.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2018.02.01. 23:40:13

Biztos csak észben tartották a fiúk, hogy a Valenciának kell maradjon szufla a hétvégi Atletico-veréshez ;)
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2018.02.01. 23:37:37

csaaron írta:
Nem kövezlek de kérdezem hogy és akkor Mivan? Egy szót nem szólhatunk szerintem mert egy szezonba 3 rosz meccse van. Minden meccset végig játszik szerda szombat ritmusba mit vártunk hogy majd mennyire friss lesz. Meg így is többet ert hogy pályán van mert ha rosszul is játszik az ellenfelek tudatába vannak hogy ő pályán van és pszhiesen ez nagy nyomás plusz rá is állítanak 2-3 embert.
Azon kívül, hogy a nagy önzősége most lehet gólt/gólokat vett el másoktól, semmi. Ez pedig a visszavágón sokba kerülhet.
Amúgy semmi gond ezzel, mert tényleg adott egy gólpasszt, meg voltak jó meglátásai is. De a világ legjobbjától elvárja az ember, hogy felismerje ez nem az ő meccse és teret ad másoknak is. Ő ezt nem teszi.
Coutinho hiába újonc, de szerintem adhatott volna neki 1 szabdrúgást. Lehet be is verte volna a kis brazil.
Illetve a végén is Suarez inkább Messinek passzol be a sűrűbe, Cou meg a tizenhatoson egyedül senkitől sem zavartatva visít, hogy "paszolj mááááár"... Mondjuk ez nem közvetlen Messi bűne, de egy kicsit az ő státusza miatt is van ez. A Valencia meg jól felkészült erre. Sőt minden értelmes csapat fel is fog.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.02.01. 23:33:50

újra csak ez a minimál foci..... aláírom Umtiti valóban jól tolta de .....egy gyorsabb csapatnál, ahol van egy két csatár aki cselezni is tud ezek a kamikaze szerelések nem biztos hogy bejönnek.
a Messi- Suarez duó egy gólja valahogy nem tud feldobni...mindkettő pocsékul játszott az az igazság.
a Messi-Alba csodafegyver ma sem sűlt el...nagyon könnyű ezeket ki ismerni. Coutinhon látszik, hogy tanácstalan egyelőre, nemigen tudja hogy kivel és mit is lehetne itt játszania....a lövése , na az ő volt.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.02.01. 23:31:51

Kontra nélkül is bent van, aminek bent kell lennie. Ha belemennénk egy futkározós adok-kapokba, a nyugger sebességű középpályánkkal borítékolható, hogy mi jönnénk ki rosszabbul belőle.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
csaaron
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2017.12.10. 21:38:52

2018.02.01. 23:30:11

rikko írta:kövezzetek meg, de Messi kb a leggyengébb volt. Elszórt labdák, ezer önzőzés, szabadok elszórakozása.... Nekem nem tetszett a játéka. Értem én, hogy egy zseni, meg gólpasszt adott. De ez sovány volt tőle.

Nem kövezlek de kérdezem hogy és akkor Mivan? Egy szót nem szólhatunk szerintem mert egy szezonba 3 rosz meccse van. Minden meccset végig játszik szerda szombat ritmusba mit vártunk hogy majd mennyire friss lesz. Meg így is többet ert hogy pályán van mert ha rosszul is játszik az ellenfelek tudatába vannak hogy ő pályán van és pszhiesen ez nagy nyomás plusz rá is állítanak 2-3 embert.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.01. 23:28:58

Cestus írta:Taktikus győzelem nézőaltatással. :D A Mestallában könnyebb lesz, ott majd jobban nekünk jönnek, átjátszható területeket hagyva maguk mögött. Ott elég az iksz. Szokjuk meg szerintem, Valverde a kieséses párharcokban nem viccel, vegytiszta célfocit játszat a csapattal. A BL-párharcokban is hasonló meccsekre számítok.
Ha ez kell ahhoz hogy nyomjunk egy erős Bl-t, akkor egye fene, én elfogadnám.
De ahhoz zmeg kéne tanulni rendesen kontrázni(újból)

Szerencsére sikerült megszerezni a győzelmet, aminek örülök, de kicsit csalódott vagyok, egy egész sora hiányzott a Valenciának, ezt el kellett volna már most dönteni.

Azért a Mestallában azt az 1 gólt nem nehéz behozni, főleg ha felhergeli a Valet a hazai közönség.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.01. 23:27:40

Most nem ment neki, ilyenkor méginkább erőlteti.

Szerintem kicsit túl nyugodtak voltak a srácok, szorossá tették, pedig egyébként egy tök sima meccs volt. Vale nagyon rossz napot fogott ki, első félidőben azt hittem csak altatnak.

Visszavágó sima lesz. Nálam Umtiti Busi és Rakitic a mom. Rakitic az elején pótolta Busit, aki feljavult a második játékrészre. Mondjuk, mikor a 93.ban tizenhatoson lekezelte a labdát, kissé megállt bennem az ütő :D
Kép
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2018.02.01. 23:27:32

Cestus írta:Taktikus győzelem nézőaltatással. :D A Mestallában könnyebb lesz, ott majd jobban nekünk jönnek, átjátszható területeket hagyva maguk mögött. Ott elég az iksz. Szokjuk meg szerintem, Valverde a kieséses párharcokban nem viccel, vegytiszta célfocit játszat a csapattal. A BL-párharcokban is hasonló meccsekre számítok.
egy gond lehet ezzel csak, hogy mostanság nem nagyon tud kontrázni a csapat..
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2018.02.01. 23:27:03

Nem vagyok elégedett.
Ezt a tartalékos Valenciát jobban meg kellett volna verni, hogy a visszavágóra mar ne maradjanak kérdések.
Így viszont nagyon kemény meccsnek nézünk elébe jövő héten, 1 idegenbeli gól sokat segítene.

Cou végre a helyén játszott kb. 20 percig, jobban is tetszett, mint a jobb oldalon.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.02.01. 23:25:04

Taktikus győzelem nézőaltatással. :D A Mestallában könnyebb lesz, ott majd jobban nekünk jönnek, átjátszható területeket hagyva maguk mögött. Ott elég az iksz. Szokjuk meg szerintem, Valverde a kieséses párharcokban nem viccel, vegytiszta célfocit játszat a csapattal. A BL-párharcokban is hasonló meccsekre számítok.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Válasz küldése