Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2018.02.06. 14:45:29

Cestus írta:Én nem látok akkora minőségi különbséget Alcácer meg Munir között, hogy az utóbbit visszahozzuk. Alcácerből pénzt úgy sem tudnánk csinálni, ellenben ő már legalább beilleszkedett a csapatba, Munirnak meg kellene türelmi idő, ha visszahoznánk.

Jobbhátvédet hozni is felesleges szerintem, SR-nek a középpályán 4-4-2-ben nem sok babér teremne. Amit Rakéta és Busi csinál, azt nem tudja szerintem, ő az oldalvonal mellett hozza a jó meccseit, meg 90%-ban itt is láttuk játszani. A két szélső kp-s poszton lenne helye, de ott Dembélé, Kuti és Iniesta lesznek orrvérzésig játszatva. Most SR kezdő, és őt a jobbhátvéd poszt "tette naggyá". Szerintem nem tetszene neki, ha még egy védőt idehoznánk a posztjára.

Alenya feljöhetne, ha a gyenguszabb emberek közül még valaki menne nyáron (legyen DS).
Munír kölcsönben van, a nyáron úgyis vissza fog jönni. Szubjektív kicsit az összehasonlítás Paco-val, de én Munír-ban többet látok, mert agilisebb és technikásabb, mint Paco, akiről viszont nem lehetne mondani azt sem, hogy a testi erejével és/vagy magasságával kompenzálja a technikai hiányosságait. Ha nem lenne Munír kölcsönben, akkor hagynám Paco-t, mert VENNI tényleg nem érné meg a helyére senkit.
Roberto pedig szerinted nem passzolna Busquets vagy Rakitic helyett? Szerintem mindkettő első számú opciója lehetne Roberto, ha konstans visszakerülne a kp-ra és persze a szélen is jó lenne ha Dembelé-vel van valami, vagy ha olyan a meccs, hogy defenzívebb, biztosabb csapatot kell a pályára küldeni.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.02.06. 14:27:36

Cestus írta:Én nem látok akkora minőségi különbséget Alcácer meg Munir között, hogy az utóbbit visszahozzuk. Alcácerből pénzt úgy sem tudnánk csinálni, ellenben ő már legalább beilleszkedett a csapatba, Munirnak meg kellene türelmi idő, ha visszahoznánk.

Jobbhátvédet hozni is felesleges szerintem, SR-nek a középpályán 4-4-2-ben nem sok babér teremne. Amit Rakéta és Busi csinál, azt nem tudja szerintem, ő az oldalvonal mellett hozza a jó meccseit, meg 90%-ban itt is láttuk játszani. A két szélső kp-s poszton lenne helye, de ott Dembélé, Kuti és Iniesta lesznek orrvérzésig játszatva. Most SR kezdő, és őt a jobbhátvéd poszt "tette naggyá". Szerintem nem tetszene neki, ha még egy védőt idehoznánk a posztjára.
Ezekkel egyet értek, sőt, Pacot jobb játékosnak tartom, mint Munirt. Idén voltak kifejezetten jó meccsei, mikor Suarez gyengélkedett. Nála lényegesen jobb cserecsatárt meg nem éri meg idehozni egy halom pénzért, hogy aztán alig játsszon.

SR szerintem is maradjon jhv, néha meg besegíthet a kp-n. Semedo amúgy is megtorpant a lendületes kezdés után, jelenleg teljesen jogosan ő a 2. számú.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.02.06. 14:17:39

Én nem látok akkora minőségi különbséget Alcácer meg Munir között, hogy az utóbbit visszahozzuk. Alcácerből pénzt úgy sem tudnánk csinálni, ellenben ő már legalább beilleszkedett a csapatba, Munirnak meg kellene türelmi idő, ha visszahoznánk.

Jobbhátvédet hozni is felesleges szerintem, SR-nek a középpályán 4-4-2-ben nem sok babér teremne. Amit Rakéta és Busi csinál, azt nem tudja szerintem, ő az oldalvonal mellett hozza a jó meccseit, meg 90%-ban itt is láttuk játszani. A két szélső kp-s poszton lenne helye, de ott Dembélé, Kuti és Iniesta lesznek orrvérzésig játszatva. Most SR kezdő, és őt a jobbhátvéd poszt "tette naggyá". Szerintem nem tetszene neki, ha még egy védőt idehoznánk a posztjára.

Alenya feljöhetne, ha a gyenguszabb emberek közül még valaki menne nyáron (legyen DS).
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.06. 14:05:00

Chino írta:Az se véletlen...
ahogy az se, hogy az utóbbi X évben egy barca edzőnek se kellett. az meg hogy máshol mekkora ász a kutyát nem érdekli, DS is az volt a villarrealban itt meg egy gyenge közepes szintet se tud elérni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.02.06. 13:51:11

Léfe írta:Jó dolog a saját nevelés,de ritka hogy teljesen megfeleljek. Márpedi ide Alena szerü játékos kevés. Pedig voltak probálkozások. Santos tesók, Munir, Delufeu,Fontas,Telló,Nolitó,Bartra,és még mások is. Egyikük sem tudott beépülni. Akkor vagy gyengébbek leszünk, vagy veszünk. Ez van.
Ha d.Suarez,Gomes,Alcaszer is távozik, akkor venni kell, vagy spanyolt, vagy idegent. De jót és fiatalt, mert sok a 30 éves, vagy e közeli koru játékos.
Egy Alena szerinted miért kevés ide? Idén amikor lehetőséget kapott, nem igazán vallott szégyent. A Murcia ellen gyakorlatilag MOM volt. Az Espanol ellen a csapat úgy en bloc ratyi volt, sok következtetést nem vonnék le. Elég követni a másodosztályban, ami azért nem egy gyenge színvonal, lerí róla, hogy hatalmas tehetség, nem véletlenül került be 19 évesen a spanyol U21-es keretbe sem.
Akiket felsoroltál, azok közül Munir és Deulofeu volt az akiben tényleg meg volt a potenciál, hogy nagyot üssenek. Deu valamiért megrekedt a fejlődésben, gyakorlatilag 20-21 évesen jobban játszott, mint most. Hogy mi történt vele az jó kérdés. Előbbi, amikor felkerült 20 évesen sem lehetett rá igen panasz, főleg annak fényében, hogy jó ha kétszer játszott a posztján. A Valenciában egy évvel később társgólkirály lett kölcsönjátékosként, szintén szélsőként, most pedig 1689 perc alatt 9 gólnál és 6 assistnál tart, úgy, hogy az egész csapat összesen 31 gólt lőtt, ami azért nem egy rossz arány. Már csak ennek fényében is tudná szerintem überelni Pacot és mezőnyben is többet tud hozzátenni a játékhoz. Az se véletlen, hogy pályára lépett a válogatottban, hogy nehogy Marokkót válassza. Az U21-es 16/10-es átlag is elég jónak mondható 19-21 évesen.

Fontás, Tello, Cuenca, Gio dos Santos stb. nem volt kikiáltva igazi tehetségnek és Bartraról is az volt a közvélemény, hogy harmadik/negyedik számú kh-nak megfelelő lehet.

Az a gond, hogy amíg nem lesz itt nagytakarítás, főleg kp-n csukva van az ajtó a kicsik előtt. Ha a kp-ról mondjuk Denis, Gomes elmenne, már lehetne helye jövőre Alenanak, ha Valverde tartaná a szavát és tényleg figyelne az utánpótlásra és nem 20-40 milliós vészmegoldásokat vennénk inkább.
Forca Barca!!!!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.02.06. 10:56:45

[quote="crixus"]
Gondolom a Denis,Gomes,Paco,Digne,Vidal 5ösre gondolsz. Közülük Digne-t én annyiban mindenképp kivenném, hogy jelenleg nem igazán tudunk nála jobbat. Senki sem fog minőségi játékosként egyértelműen Alba mögé eljönni, minimális játéklehetőség reményében. Az utánpótlásunkban sincs most olyan nagy tehetség a balosra, aki miatt mindenképp ki kellene szórni.
Egyébként a másik néggyel egyet is tudnék még érteni.

Én se hoznék Digne helyére senkit Alba mögé. A Cucurella - Miranda duót bőven fel lehet addig készíteni a kispadra.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2018.02.06. 09:47:44

Samper írta: még mindig van 5 ide nem való játékosunk, akik aligha jutottak arra, hogy nyáron rajtuk a sor a távozásban.
Kérdés, hogy addig Valverde fel tud-e hozni fiatalokat, akikkel foglalkozni szeretne, vagy ismét a máshonnan igazolás utáni hajsza fogja kitölteni a nyarat.
Gondolom a Denis,Gomes,Paco,Digne,Vidal 5ösre gondolsz. Közülük Digne-t én annyiban mindenképp kivenném, hogy jelenleg nem igazán tudunk nála jobbat. Senki sem fog minőségi játékosként egyértelműen Alba mögé eljönni, minimális játéklehetőség reményében. Az utánpótlásunkban sincs most olyan nagy tehetség a balosra, aki miatt mindenképp ki kellene szórni.
Egyébként a másik néggyel egyet is tudnék még érteni.
Én a nyáron mindenképp keresnék egy jobbhátvédet, hogy Roberto-t többet lehessen előrébb bevetni és akkor semmi szükség se lenne a Vidal-Gomes kettősre. A középpálya támadó ill. bal oldali részére Iniesta és Coutinho után kár lenne Denis-t a padon tartani. Előre pedig én Paco helyett sokkal inkább Munír-t látnám szívesen, aki már második éve bizonyítja kölcsönben, hogy nem egy rossz játékos.
A jobbhátvéden kívül talán más igazolásra nem is lenne szükség a nyáron. Ha Cilessen vagy Verma elégedetlen lenne és lépni akarna, ott lenne az Ortolá-Marlon kettős, akiket be lehetne az előző kettő szerepkörébe illeszteni. Ortolá kupa-kapusnak tökéletes lenne, Marlon pedig adja magát, ha már leigazoltuk a nyáron. A 21-22 fős keret így is meglenne.
Léfe írta:Jó dolog a saját nevelés,de ritka hogy teljesen megfeleljek. Márpedig ide Alena szerü játékos kevés. Pedig voltak probálkozások. Santos tesók, Munir, Delufeu,Fontas,Telló,Nolitó,Bartra,és még mások is. Egyikük sem tudott beépülni. Akkor vagy gyengébbek leszünk, vagy veszünk. Ez van.
Ha d.Suarez,Gomes,Alcaszer is távozik, akkor venni kell, vagy spanyolt, vagy idegent. De jót és fiatalt, mert sok a 30 éves, vagy e közeli koru játékos.
Nem igazán látom, hogy kit kellene olyan nagyon pótolni.
Ter Stegen/Cilessen - Semedo,új jobbhátvéd,Piqué,Umtiti,Mina,Verma,Alba,Digne sorral hátul megvagyunk.
A középpálya 4-4-2-ben védekezőbb ill. középső,védekezőbb posztra lenne Busquets,Roberto,Rakitic,Paulinho,Samper,Alena. A balosra lenne Iniesta,Coutinho a jobbosra Dembelé és Roberto (mivel vele 2 pozícióban is számolnánk, így elférne a középpálya közepére a két fiatal). Előre pedig nyilván Messi,Suárez és én Munír-t kipróbálnám Paco helyett, de ez elég szubjektív kérdés, hogy kinek ki a jobb. meg is lennénk jövőre.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.02.06. 09:44:10

Samper írta:Kérdés, hogy addig Valverde fel tud-e hozni fiatalokat, akikkel foglalkozni szeretne...
Nem tud, nem akar, nem szeretne.

Most, h megkaptad a kérdésedre a választ, nem kell minden héten tök ugyanezt beírnod, persze mentesülsz ez alól, ha nem nézed meg a választ, kérdés, h addig el tudod-e ezt olvasni, amivel foglalkozni is szeretnél.

Veb egyszer jól írta, EV-nek (is) az eredménykényszer van a szeme előtt, pont nem érdekli, h mennyit költ a klub, kivel nyer kupákat, mi folyik az utánpótlásban. Ma kell nyerni, nem tegnap, nem jövőre, hanem ma. Aki nem teljesít, az kiesik. Nem sok jót mond, de Bodnár ezt jól megfogalmazta a sporttévén, ma egy fiatalnak nincs 1-2 éve bizonyítani, amikor beáll, akkor kell, ha nem tud, akkor megy a szalagra.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2018.02.06. 09:50:24-kor.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2018.02.06. 09:32:49

Jó dolog a saját nevelés,de ritka hogy teljesen megfeleljek. Márpedi ide Alena szerü játékos kevés. Pedig voltak probálkozások. Santos tesók, Munir, Delufeu,Fontas,Telló,Nolitó,Bartra,és még mások is. Egyikük sem tudott beépülni. Akkor vagy gyengébbek leszünk, vagy veszünk. Ez van.
Ha d.Suarez,Gomes,Alcaszer is távozik, akkor venni kell, vagy spanyolt, vagy idegent. De jót és fiatalt, mert sok a 30 éves, vagy e közeli koru játékos.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.02.06. 05:22:07

Nem értékeltük az átigazolási időszakot a ballaszttól való megszabadulás szempontjából. Eleve szűkre szabták a ballasztba soroltak körét: 5 főben. Közülük hármon sikerült túladni, de nem kaptunk értük semmit. A másik kettőt már nem akartuk ingyen adni. És volt további 3, akit valamilyen meggondolásból most nem tettek selejtlistára. Így az akció igazi célját nem érte el: még mindig van 5 ide nem való játékosunk, akik aligha jutottak arra, hogy nyáron rajtuk a sor a távozásban.
Kérdés, hogy addig Valverde fel tud-e hozni fiatalokat, akikkel foglalkozni szeretne, vagy ismét a máshonnan igazolás utáni hajsza fogja kitölteni a nyarat.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.02.06. 01:58:06

Az Arthur témához:

Az uol értesülései szerint Romildo Bolzan Jr., a Santos elnöke azt nyilatkozta, hogy a tárgyalások jelenleg megálltak, de mindkét klub szeretné, ha a játékos jövő decemberben még Brazíliában játszana.
Ezenfelül hangsúlyozta, hogy még nem sikerült megegyezni.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.02.04. 19:31:49

kristop írta: igaz nem tudtak sokat hozzatenni ma, de azert alba, sergi roberto es messi nem olyan rossz :D
Nem ők a kispadosok, hanem akik helyettük voltak kezdők. Kispados főleg Paco és Digne
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.04. 19:18:21

kristop írta:
davi10 írta: Neymar meg nagyon jól döntött, mert egy Premier League-be bedarálták volna egy év alatt. Én hittem a srácban és örültem az érkezésének, aztán más kérdés, hogy mi lett a sztori vége.
pont ugyanugy bedaraltak volna, mint david silvat, aguerot, sterlinget, coutinhot, firminot, hazardot, matat, ozilt. esetleg folytassam?
Ezek közül akik a latinosabb vonalat képviselik egyikük se 18 éves 60 kilós kisgyerekként ment oda, vagy igen?
S.Agüero írta:
Vidal, Deu és Mathieu helyett bárkit be lehetne rakni, előrébb lennénk.
amit Samper felül tudna múlni, vagy Alena is szerintem 1-2 éven belül.

Egyébként sem feltétlen kell világklasszisokat nevelnünk, az is valami, ha a padon legfőképp saját nevelések ülnek.
Nosza!

Az meg, hogy mégis miért döntöttek az igazolások mellett a saját nevelések kárára, már soha nem fogjuk megtudni, de gondolom megvolt rá az akkori illetékesnek az oka.
Bartra-t, Thiagot és Robit elismerem, a többiek egyelőre nem említhetők egy lapon velük.

De pont erre akartam amúgy kilyukadni, hogy a padon is egyre kevesebb a saját nevelés.
Mégegyszer mondom, nincs bennem semmi rosszindulat, örülnék, ha a szezon végére Arnaiz, Alena, O.Busquets, Cucu közül megugraná valaki a szintet, de egyelőre ne kezeljük őket kész játékosként, mert játszottak 1-2-3 meccset a kupába.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2018.02.04. 19:01:29

davi10 írta: Neymar meg nagyon jól döntött, mert egy Premier League-be bedarálták volna egy év alatt. Én hittem a srácban és örültem az érkezésének, aztán más kérdés, hogy mi lett a sztori vége.
pont ugyanugy bedaraltak volna, mint david silvat, aguerot, sterlinget, coutinhot, firminot, hazardot, matat, ozilt. esetleg folytassam?
Gyengék a kispadosaink.
igaz nem tudtak sokat hozzatenni ma, de azert alba, sergi roberto es messi nem olyan rossz :D
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.02.04. 18:12:24

Gyengék a kispadosaink.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.02.04. 16:50:55

Montoyát én még cserének is kevésnek érezném, és Semedo mellé is egyelőre kell SR, szerintem.
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2018.02.04. 16:17:20

Akkor Ini kp Cou meg Ney pozíciójában !
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.04. 16:08:54

Vidal, Deu és Mathieu helyett bárkit be lehetne rakni, előrébb lennénk.
Na látod, nem kellett volna rájuk költeni, itthonról megoldottuk volna.

Digne-el nincs semmi gond, de teljesen fölösleges hoztuk, Grimaldo tökéletes csere lehetett volna Alba mögött, vagy mondjuk Cucurella nemsokára. A horváttal sincs gond, főleg ebben a szezonban, de SR tudná pótolni, ha mondjuk Montoya lenne Semedo mögött, nem kellene hátul játszania.
Gomes meg stabilan hozza a gyenge közepes szintjét, amit Samper felül tudna múlni, vagy Alena is szerintem 1-2 éven belül.

Egyébként közülük Montoya, Bartra, Thiago, Sergi Roberto, Grimaldo, Munir topbajnokság erősebb csapatában kezdő(volt).

Egyébként sem feltétlen kell világklasszisokat nevelnünk, az is valami, ha a padon legfőképp saját nevelések ülnek.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.04. 15:57:56

S.Agüero írta:Csak az üti meg a szintet, aki befér a kezdőbe?

Montoya Vidal helyett, Bartra Mathieu helyett, Grimaldo/Cucurella Digne helyett, Sergi Roberto Rakitic helyett, Alená Gomes helyett, Samper Song helyett, Thiago Cesc/Keita helyett, Munir Deu helyett, gyengült volna a csapat? Hosszútávon semmiképp sem.
Én azokra lettem volna kiváncsi, akik stabil kezdők tudtak lenni nálunk, vagy más topbajnokság erősebb csapatába.

Vidal, Deu és Mathieu helyett bárkit be lehetne rakni, előrébb lennénk.
Digne-vel abszolút semmi gond nincs, ahogy az általad lehúzott Rakitic-csel sincs gond, Ő megfér Robival egyszerre a pályán.
Gomest is agyon szapulják pedig stabilan hoz egy szintet, ezzel szemben Alena egyelőre zsákbamacska, ahogy Cucu is az lenne.

Samper nálam határeset, főleg ha egy Song-ot állítunk vele szembe a Thiago-s résszel meg még mindig egyetértek.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.02.04. 13:03:05

palesz77 írta:a folyton jegelt Pérez meg első kezdő meccsén triplázott - és nem, nem mondom, hogy belőle lesz valaki, mert ő pont nem az a kategória szerintem, de a jelenlegi állapotot jól tükrözi a szitu.
Nem tudom,. hogy Perez milyen kategória, de ha Deu lőtt volna egy meccsén 3 olyan gólt, tuti, hogy stabilan a mi játékosunk lenne.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.04. 12:33:49

Csak az üti meg a szintet, aki befér a kezdőbe?

Montoya Vidal helyett, Bartra Mathieu helyett, Grimaldo/Cucurella Digne helyett, Sergi Roberto Rakitic helyett, Alená Gomes helyett, Samper Song helyett, Thiago Cesc/Keita helyett, Munir Deu helyett, gyengült volna a csapat? Hosszútávon semmiképp sem.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.04. 11:28:51

Tromort77 írta:.
Ne mondd, hogy 10 év alatt ne lett volna hely egy rendes ifinek. Próbálkoztak itt mindenkivel, senki se vált be.
Thiago egyelőre a 21.század legnagyobb elbagatelizálása. Ahogy Nero. írja Ő az egyetlen akire igazán büszke lehet az akadémia az elmúlt 10 évből (Roberto határeset, szerintem benne még van).

Montoya ha akkora király lenne, maradt volna és kivárja amíg Alves lelép, ami nem lett volna sok idő. De okés elment. De miért van az, hogy nyáron fel sem merült a neve? Saját nevelés, ismeri a csapatot, ismeri a ligát, mi mégis egy Semedot választottunk. Meg se környékeztük Montoyat, pedig ha tényleg megütné a szintet akkor adta volna magát a visszavétele.

Az über teetségeknek nem kell törvényszerűen lelépni. Nálam az a természetes reakció, hogy látom, hogy kicsit tömve van a csapat akkor a belemet kihajtom, hogy én játszhassak. Szerintem ennek pont, hogy motiváló tényezőnek kéne lennie.

Az utolsó mondatoddal teljesen egyetértek, csak én meg azt akarom megvilágítani, hogy az az utánpótlás, ami a mi csapatunkért van jelenleg nem éli a legszebb napjait.
Nero. írta:De ettől még a tény tény marad, nálunk játszik jelenleg a legtöbb saját nevelés, és más elit csapatoknál is maximum 1-2 kezdőjátékost tudnak felmutatni saját bázisból.

Miért nem mindegy, hogy kikkel nyerünk? Az a lényeg hogy év végén hozzuk a kupákat. Persze, szép lenne 11 saját nevelésű 17 éves babaarcú katalán kölyökkel, de ez nem reális. Volt egy meseszerű időszak a klubnál, de ennek lassan vége.
Jelenleg nálunk játszik igen, de mind már a 30-at tapossa, Robi kivételével.
Persze én is örülök egy BL győzelemnek, mindegy akkor is ha 11 afrikai antiloptenyésztővel jön össze.
De nekem alap, hogy ha ilyen szinten rajongok egy klubért, akkor a rajongásnak nincs vége ott, hogy "megnyertük a bajnokságot, akkor minden f.sza".
Nero. írta:
Montoya, Bartra, Grimaldo, Cucurella, Sergi Roberto, Alená, Samper, Thiago, Munir
Ezek közül Thiago az egyetlen, aki megütötte azt a szintet ami egy top 5ös csapathoz kell, de neki akkor nem volt itt helye a kezdőben, annál meg jobb volt hogy éveken át a padon üljön.A többiek mind megkapták a sanszot, és mindenkinek egyértelmű volt a sorsa.
Ezzel én is egyetértek.
Azért Cucurellákat elég erős egy ilyen névsorba berakni. A csávó ha jól emlékszem egyszer játszott a felnőtt csapatban, a kupa első fordulójában.
Munirt úgy kellett könyörögni, hogy vigye valaki nyáron kölcsönbe.

Olyan neveket szerettem volna hallani, akik tényleg megütötték a szintet, nem csak nagy tehetségeket, akik még semmit nem tettek le az asztalra, mert egyelőre szépen hagzik, hogy kacérkodnak az első csapattal, de millió ilyen gyereket fel tudunk itt sorolni, akik aztán eltűntek.
palesz77 írta:.
De szerintem hiába nyerik a 8-10 éves gyerekek a tornákat, ha 10 év múlva sehol nincsenek már.
Az meg valahol szerintem a kicsik hibája, hogy már az utánpótlást is inkább összevásárolják.

De nem az a gondom, hogy nincs a kezdőben ilyen újvonalas gyerek (persze örülnék neki), hanem hogyha tényleg inkább lelépnek az "übertehetségek", akkor sehol nem tudnak bizonyítani.
Nem csak olyan neveket szerettem volna hallani, akik nálunk bizonyítottak, hanem akik a mi akadémiánkról kikerülve egy közepesnél jobb csapatban megállják a helyüket.
Talán Icardi lehet ilyen, de Ő csak 3 évet volt itt és az Inter is megélt már szebb napokat.

Valverdéről én is azt hiszem, hogyha a kicsik megérdemlik, akkor meg fogják kapni a bizalmat. Én lennék a legboldogabb, ha az Alena-féle gárda beválna, de az elmúlt évek tapasztalatai alapján szerintem nincsenek jó kilátásaink.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.02.04. 08:49:44

palesz77 írta:...
Csak ha a B-t összevásárolják és a másodosztályt várják el tőlük eredményekkel, akkor az utánpótlás szívja meg. A ,,Barca fiatalok" topicban is erre akartam rávilágítani, amit te is leírtál.

Hiába nem az ő hibájuk, ők húzzák a rövidebbet. El van rontva a menedzselésük. A csapat funkciója az lenne, hogy a fiatalok edződjenek a felnőttek között, erre Juvenil A-ban rúgják a bőrt, amíg ki nem öregednek onnan, mert van egy 24 éves igazolt játékos a helyén a B-ben. Nonszensz.

Igazából hasonlóra gondolunk, csak szerintem rosszabb a helyzet. Bármikor elfogadnám, hogy ennyi remek generáció óta nem jön ki senki, de nem igaz, hogy most nincs. Legalábbis nem derül ki, mert alig kapnak lehetőséget már a B-ben is, a felnőtteknél meg 30 milliós igazolásokkal van feltöltve a pad, akikek fájdalom nézni. El van rontva az egész, az esélyt sem kapják meg időben.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.02.03. 23:21:25

davi10 írta:Mélypont-közelben van az utánpótlásunk, a B-csapatunk is csak egy összevásárolt káosz, amely ugyan nagynehezen visszajutott a másodosztályba, eddig a kiesőhelyen tanyázott.
A Xavi, Gabri, Puyol és Luis Gárcia féle generáció kőkemény 1 évet tudott lehúzni a másodosztályban miután feljutottak, aztán röppentek is vissza rögtön. Utána olyan játékosok jöttek ki onnan, mint Ini, Valdés, Güzia, Sergio Garcia, Messi, Busquets, Pedro, mégse voltak soha a Segundában. Csak gondoltam megjegyzem, mert ettől még nincs válság közelben a Masia.

A képzés színvonala meg nem hiszem, hogy nagyon csökkent volna, rendre nyerik a tornákat a kicsik, egyedül a B csapat nem remekel a másodosztályban, de az meg csak az elmúlt kevesebb mint 10 év mániája, hogy mindent meg kell tenni, hogy ott legyenek. Az meg megint más dolog, hogy össze van vásárolva a B, az nem a kicsik hibája. Meg lehet nézni milyen arcokat vesznek oda, sokan most el is mentek fél év után, a folyton jegelt Pérez meg első kezdő meccsén triplázott - és nem, nem mondom, hogy belőle lesz valaki, mert ő pont nem az a kategória szerintem, de a jelenlegi állapotot jól tükrözi a szitu. Most télen amennyire követni tudtam elég jó kis takarítás volt, meglátjuk, lehet megint jobb irányba mennek el. Mondjuk halkan megjegyezném, hogy szerintem egy edzőcsere se ártana..

Ahogy írták többen is, vannak/voltak továbbra is játékosok, akik jó eséllyel megugorhatták volna a szintet, de a kezdőben nem volt helyük, a keretünk se olyan, hogy "elférjen" egy beugrós a B-ből, így meg csak SR féle beépüléseket lehet várni - abból meg több nem lesz egy darabig szerintem. Most a hírek szerint Valverde szűkíteni akar a kereten emiatt, akkor majd talán megint lehet várni valamit, de akkor se biztos. Posztjukon top5-ös játékosokat nehéz kifogni kicsiként jó megfigyelőkkel is, ha már a csere szintet elérik páran, bőven jól jártunk. Ha meg többet is, az csak hab lesz a tortán.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.03. 22:11:35

vagy alig kaptak volna perceket.
De ingyen megoldottuk volna a cseréket.
Válasz küldése