Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.02.14. 14:55:57

Szerintem kár nosztalgiázni, biztos, hogy nem véletlenül akar hirtelen Coutinho portugál állampolgárságot. A következő igazolás a középpályára dél-amerikai lesz.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.14. 14:43:10

Thiago játszik egy évben 2-3 hónapot, többi betegszoba, Rehab.
15/16-ban és 16/17-ben mondjuk ez nem volt igaz rá, 11 meccset hagyott ki 2 év alatt, előtte-utána mondjuk voltak hosszabb kihagyásai.
Nem tudom, milyen Münchenben az orvosi stáb, asszem Pepnek is voltak vele problémái.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.02.14. 14:04:16

S.Agüero írta:Rakitic kárára hoznám, bár valószínűleg kicsit át kellene alakítani a középpályást.
Óriási üzlet lenne egy vagyonért idehozni. A horvát játszik 12 hónapot is, ha kell, szinte sosem fárad el. Thiago játszik egy évben 2-3 hónapot, többi betegszoba, Rehab.

Értem én, hogy kedvenc, én is imádtam, de el kellene ezeket a dolgokat már engedni.

Bartra sirató, Thiago sirató, felkészül: Alexis Sanchez.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.02.14. 13:39:49

Chino írta:Már, ha az egésznek van igazságalapja, nem tudom a Sport 1 mennyire megbízható forrás.
Alfredo Martíneztől van a hír, ő jó forrás elvileg.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.02.14. 13:37:42

crixus írta:Thiago-val kapcsolatban én inkább az árára lennék kíváncsi. 25-ért vitte a Bayern. Ha ennyiért, vagy maximum 30-ért "visszaküldenék", akkor mindenképp megérné kockáztatni vele és visszahozni. Ha marad a 4-4-2, akkor viszont a jelenlegi keretbe sem igazán passzolna Thiago,így egy nagyobb összeg teljesen felesleges lenne érte. Ha viszont át akarnánk állni 4-3-3-ra, akkor akár megérne egy 50 millió körüli összeget is, mert akkor nagyon passzolna a középpályára. És akkor az örök tehetség Gomes-Denis kettős mehetne is amerre lát, mert a Busquets,Rakitic,Iniesta,Paulinho,Coutinho,Thiago 6os fogat pokolian erős lenne, még úgy is, hogy Iniesta-tól tartanék, hogy az ideinél is jóval kevesebbet bírna.
A 4-4-2-ben is bőven lenne helye, csak akkor Dembelé helye a kérdéses. 4-3-3-ban Rakitic posztjára tökéletesen illene, a horvát pedig Busi és az ő alternatívája is lehetne. Ha nem igazoltuk volna le Cou-t egyértelmű lenne. Mondjuk 4-3-3-ban így gálakezdő és igazán minőségi pad lehetne a kp-n.
De ilyen 50 milliókról ne is álmodozzunk. Egy olyan kaliber, mint ő, aki szinte bármely top csapat kezdőjében helyet kapna a mai árak mellett bőven 100+ millió, sérülékenység ide vagy oda.
Nyáron kellett volna gondolkodnia ebben, mondjuk én tárt karokkal várnám akárki helyén, de kissé elfogult vagyok. Már, ha az egésznek van igazságalapja, nem tudom a Sport 1 mennyire megbízható forrás.
Forca Barca!!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.14. 13:29:13

Nagyon nagy kedvencem a srác és azóta átkozok mindenkit, akinek bármilyen formában köze vokt ahhoz, hogy elengedjük.

Viszont így is 2x meggondolnám, hogy visszahozzuk-e.
Beilleszkedéssel nyilván nem lenne gond, mind a játékot, mind a játékosokat azért ismeri.

De tényleg olyan sokan vagyunk, és hálaistennek a minőség is megvan, hogy el nem tudom képzelni, kinek a helyére raknánk be. 4-4-2ben szerintem csak középen jöhetne szóba, de ott Busi és Rakitic hihetetlen nagyot játszanak már egy ideje.
Ha szélre is raknánk be, oda is megvagyunk az Ini-Coutinho-Dembele-töltelékek pakkal.

4-3-3ban inkább lenne helye, de így is rengetegen vagyunk a kp-ra, nem tudnánk kit lerakni, mert már egy Rakiticet padoztatni is bűn lenne.

Senkinek nem lenne jó, ha annyira tele lennénk klasszisokkal, hogy mindig padoznának. Ini ugye érzi, hogy nem bír heti 2x90 percet, Gomes, Denis meg Vidal tudják, hogy hol a helyük, de tényleg az a helyzet, hogy megvagyunk.

Arról nem is beszélve, hogyha ennyire sérülékeny lett, akkor pont hozzánk jönne, ahol fél év alatt a csapat 75%-a volt már sérült? :D

Mégegyszer mondom, nagyon bírom a srácot, ha Valverde meg tudja oldani, vagy úgy látja, hogy érdemes beáldozni Rakiticet, én tárt karokkal várom, de ha még Griezmann is jönne, akkor lassan átesünk a ló túloldalára a katalán galaktikusok összevásárlásával.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.14. 13:00:52

Rakitic kárára hoznám, bár valószínűleg kicsit át kellene alakítani a középpályást. Mielőtt jön valaki, hogy Thiago nem tud védekezni, ez egyáltalán nem igaz, meg lehet nézni squawkán például a védekező mutatóit Rakitichez képest.

@crixus: Szerintem örülnénk, ha 80 köröl tudnánk hozni Thiagót.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2018.02.14. 12:59:42

Thiago-val kapcsolatban én inkább az árára lennék kíváncsi. 25-ért vitte a Bayern. Ha ennyiért, vagy maximum 30-ért "visszaküldenék", akkor mindenképp megérné kockáztatni vele és visszahozni. Ha marad a 4-4-2, akkor viszont a jelenlegi keretbe sem igazán passzolna Thiago,így egy nagyobb összeg teljesen felesleges lenne érte. Ha viszont át akarnánk állni 4-3-3-ra, akkor akár megérne egy 50 millió körüli összeget is, mert akkor nagyon passzolna a középpályára. És akkor az örök tehetség Gomes-Denis kettős mehetne is amerre lát, mert a Busquets,Rakitic,Iniesta,Paulinho,Coutinho,Thiago 6os fogat pokolian erős lenne, még úgy is, hogy Iniesta-tól tartanék, hogy az ideinél is jóval kevesebbet bírna.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára crixus 2018.02.14. 13:01:08-kor.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.02.14. 12:41:54

Elég rosszkor sérült le, kb. akkor, amikor Juppot kinevezték edzőnek. Ha nélküle összeáll egy középpálya, kellemetlenebb lesz neki beverekednie magát a kezdőbe.

Én visszahoznám, csak azt nem tudni, hol lesz a helye. Rakitic és Busquets helyén tudna játszani, én hoznék is erre a posztra embert, mert jelenleg a belső középpályás duónknak nincs alternatívája nagyon, max. Paulinhót bedobjuk oda. Kérdés viszont, hogy belemenne-e Thiago egy rotációba.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.02.14. 12:06:45

Ha garantálva lenne valamilyen módon, hogy soha többet nem sérül meg Thiago, akkor hoznám vissza egyből, akármennyiért. Rakitic és Paula kárára is, hiába szimpatikusak, plusz a horvát még személyes kedvencem is.
Thiago lábában olyan focitudás van, ami ma nagyon keveseknek.

De az egy bazi nagy ha, így hatalmas lutri, hogy egy évben egészséges kb 2-3 hónapot, így felejtős a történet.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.02.14. 11:50:22

fanbarca írta:"Az ‘Onda Cero’ rádiócsatorna sportújságírója, Alfredo Martínez úgy értesült, hogy Thiago Alcántara a nyáron visszatérne a nevelőegyesületébe, és Barcelonában folytatná a pályafutását."

Ugye ez megjelent itt a feeden. Nem tudom hová tenni a hírt, egy egészséges Thiagot nyilván tárt karokkal várnék a csapatba, habár kérdés, hol lenne most hely számára - ahogy alakul a felállásunk. Viszont amennyire sérülékeny, inkább lenne pályán kívül, mint pályán. Tudom, ezt nem lehet így előre eldönteni, de túl sok súlyos sérülése van..
Kiváncsi lennék ennek az okára. Teis írtad nem tudod hol lenne a helye, szerintem senki. Van jó pát közzép pályásunk. 4-3-3-ba Coutinho, Iniesta, Bousquets, Rakitic, Paulinho meg még akit elfelejtettem, habár ha Messi vagy Suarez nincs, Coutinho mehetne fel de még akkor is 4en vannak 3 helyre. Dembelet nem tudom pontosan hol akarja játszatni de ha jól emlékszem már ő is volt középen a jobb oldalon. Másik kérdés a fizetés ami ígyis elég sok a játékosoknak. Nemtudom hogyan tudák ezt megoldani. De ezek csak az én meglátásaim. Biztos lesznek távozók meg Griezmann is kérdés, hogy jön vagy mi lessz vele. Ez egy kicsit számomra beláthatlan, hogy akkor hogyan lenne a csapat. Coutinho Messi Suarez Dembele Iniesta Bousquets Rakitic Paulinho (Griezmann Thiago) 10 ember 6 helyre? Akkot valakiknek mennie kéne szerintem, mert cserének ezek közül senki nem akarna leülni.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2018.02.14. 09:56:06

"Az ‘Onda Cero’ rádiócsatorna sportújságírója, Alfredo Martínez úgy értesült, hogy Thiago Alcántara a nyáron visszatérne a nevelőegyesületébe, és Barcelonában folytatná a pályafutását."

Ugye ez megjelent itt a feeden. Nem tudom hová tenni a hírt, egy egészséges Thiagot nyilván tárt karokkal várnék a csapatba, habár kérdés, hol lenne most hely számára - ahogy alakul a felállásunk. Viszont amennyire sérülékeny, inkább lenne pályán kívül, mint pályán. Tudom, ezt nem lehet így előre eldönteni, de túl sok súlyos sérülése van..
més que un club
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.09. 11:20:49

Szerintem Ő az a kategória, aki, ha akar jönni, akkor nem csak azzal tud hatni az üzlet sikerességére, hogy szeretne itt játszani, hanem Ő tényleg kötődik a klubhoz a papa és a kisöccs révén.

Ha nem is ezen a nyáron, de ha kell nekünk, akkor meg fogjuk szerezni őt.

Azért durva lenne egy Grezmann-Kluivert pakk úgy, hogy már lassan nem csak középpályán, de elöl is bőven megvagyunk, és akkor még nem esett szó Arnaizról, és (ha tervbe van) egyéb más fiatalról.

B csapatba nincs értelme elhozni, én kiegyeznék azzal, hogy nyáron aláír valami PL csapathoz 2-3 évre aztán 20-21 évesen jöhet hozzánk, ha úgy van.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2018.02.09. 10:23:36

Van egy olyan érzésem, hogy le fogunk csúszni Kluivert-ről. Szemet vetett rá a mai hírek szerint a MU. Továbbá Gulácsi csapata is vinné. Tuti nyáron eligazol az Ajax-tól. Csak kérdés, hogy hova...
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2018.02.07. 10:25:57

Én szívesen látnám a kis Kluivertet, ha a jövőben újra 4-3-3 at játszunk. de ez majd a Messi utáni időkben lesz szerintem. Bár addig is jó lenne valahogy megszerezni a hollandot.
Azért nem egy rossz támadóhármas lenne pár év múlva a Kluivert-xy-Dembelé. Xy=fiatal középcsatár. (Gabriel Jesus?) vagy nem tudom..
Kép
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2018.02.07. 09:23:20

Kluivert abszolút szélső köze sincs a 9-es poszthoz.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.07. 07:20:15

palesz77 írta:Felállásfüggő azért ez a Suárez utódja dolog. A neve ellenére ő nem 9-es, hanem balszélső, max akkor vehetné át Luis helyét, ha Messi addig marad hamis 9-esbe, és övé az egyik szél.
Eddig csak a góljait láttam, meg cikkeket róla, megnéztem egy hosszabb videót és valóban... Viszont ez alapján nagyon jól tolja a szélen is, ügyes srác! Egy előszerződés jó lenne és mondjuk maradna még 1-2 évig Hollandiában fejlődni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.02.06. 23:49:33

palesz77 írta:Felállásfüggő azért ez a Suárez utódja dolog. A neve ellenére ő nem 9-es, hanem balszélső, max akkor vehetné át Luis helyét, ha Messi addig marad hamis 9-esbe, és övé az egyik szél.
Igen, ő abszolút szélső, ebben a rendszerben sehol nincs helye. Ha pedig átállnánk Valverde alatt/után (ki tudja meddig lesz) 4-3-3-ra van nekünk egy Dembélénk. Rengeteg függ attól, hogy a jövőben, hogyan alakul majd a játékunk, az idősebb kulcsjátékosaink hogyan/milyen típusú játékosokkal lesznek pótolva. Nem azt mondom, hogy Rakitic, Busquets, Suarez (a kezdőből) olyan öreg lenne, de lassan lehet nézegetni már a jövő felé, plusz ott van Ini is. Mondjuk Busi még 2-3 évig biztos kezdő lesz. Suarezt is kérdés hogyan pótoljuk.
Itt lehet kérdőjel a holland. Jövőre mondjuk lehetne egy előszerződést kötni, hogy viszonylag olcsón megvesszük, de még egy-két évet marad Amsterdamban. MAtS-al bejött.
Forca Barca!!!!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.02.06. 21:54:51

azért az is érdekes, amit Iván megpendített,Yerry M kapcsán...mármint hogy nem Valverde akarta idehozni, hanem a techn. vezetés! akkor érik egy újabb Arda ügy?! avagy: arra van jogsijuk, hogy az edző ellenére igazoljanak de arra nincs hogy az illető játsszon is?
az biztos, hogy valami nem százas a gyerek körül, de remélem csak képzelődünk és hamarosan a védelem oszlopa lesz :)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.02.06. 21:38:32

Felállásfüggő azért ez a Suárez utódja dolog. A neve ellenére ő nem 9-es, hanem balszélső, max akkor vehetné át Luis helyét, ha Messi addig marad hamis 9-esbe, és övé az egyik szél.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.06. 20:41:08

Suarezben még van sztem vagy 2-3 év, utána lehetne Lajos utódja, 21-22 évesen, nem lenne rossz. 1-2 év után első számú 9-es lehetne. Persze csak akkor, ha nem egy lufi lesz, mint jópáran mostanában... lásd: Deulofeu, Bojan, stb.... Én drukkolok nagyon neki!!!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.06. 17:15:51

Jack Napier írta:Nem tudom mennyire komolyan vehető ez, de a kis Kluivertet szóba hozták a MU-val. Eleve hiba lenne oda mennie szerintem eleg még neki az Eredvisie. A kérdés viszont az lenne, hogy tud esetleg arról hogy mennyire komolyak a szándékai velünk. ( plusz remélem hogy apuka is rászólna ha meggondolná a Mourinho csapatot)
Én még pár hónapja azt olvastam hogy Barca a vágya, ami a fatert ismerve nem lehet véletlen.

Lassan 19 éves lesz, meg kéne szerezni, mert ha elhappolja előlünk egy ilyen MU-féle csapat, akkor nem lesz egyszerű idővel megszerezni.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.06. 17:14:21

Jack Napier írta:Nem tudom mennyire komolyan vehető ez, de a kis Kluivertet szóba hozták a MU-val. Eleve hiba lenne oda mennie szerintem eleg még neki az Eredvisie. A kérdés viszont az lenne, hogy tud esetleg arról hogy mennyire komolyak a szándékai velünk. ( plusz remélem hogy apuka is rászólna ha meggondolná a Mourinho csapatot)
Azt nyilatkozta, hogy majd 24-25 éves korában jonne hozzánk, szóval majd Messi távozása után nagyjából.
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2018.02.06. 16:52:16

Nem tudom mennyire komolyan vehető ez, de a kis Kluivertet szóba hozták a MU-val. Eleve hiba lenne oda mennie szerintem eleg még neki az Eredvisie. A kérdés viszont az lenne, hogy tud esetleg arról hogy mennyire komolyak a szándékai velünk. ( plusz remélem hogy apuka is rászólna ha meggondolná a Mourinho csapatot)
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.02.06. 14:50:38

crixus írta:Roberto pedig szerinted nem passzolna Busquets vagy Rakitic helyett?
Abszolút nem hasonló játékosok szerintem egyikkel sem. Lehet, hogy lehozná a posztjukat, de nem láttunk tőle még elég meccset ott ahhoz, hogy ezt kijelentsük. Raki meg Busi emellett állandóan játszatva vannak, szerintem Robinak jobban tetszik a kezdő státusz jobbhátvéd poszton, minthogy a két pivot helyére beálljon olykor-olykor.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Válasz küldése