Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.12. 08:56:44

Mindenki nyugodjon le a pityuba! Csak azért csinálták hogy izgalmas legyen a bajnokság, és jobban örüljünk majd a bajnoki győzelemnek! :lol:

Na komolyra fordítva:
Ennyire durva menetelésben, és folyamatos szerda-szombat meccsekkel nem csoda hogy visszaesett a csapat, ha ezt nézzük akkor még nem olyan vészes ez a 2 X.
A legfontosabb hogy ne hozzuk fel az Atletit az egymás elleni meccsig, mert ha 4 ponton belülre kerülnének, akkor még inkább vérszemet kapnának, és akkor igazi pokol lesz ellenük a meccs.

Most lesz 6 napjuk regenerálódni testileg és fejben is, és Valverdének összerántani a csapatot.



Én nem félek Coutinho és Dembele beilleszkedése miatt. Meg kell találni az erősségüket, és kihasználni, ha Pauláéknak sikerült, akkor csak sikerül 2 ilyen fiatal és különösen tehetséges játékosnak is.
Be kell illeszteni a játékba, ha Dembele abban erős hogy a jobboson elrohan és szétszivat mindenkit lendületből, akkor be kell vezetni a kontrákat is.



Ráadásul azt se felejtsük el, hogy Lajos sem vált volna be, ha nem alkalmazkodik a csapat taktikája ahhoz hogy újból van igazi centerünk.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.02.12. 08:49:25

S.Agüero írta:Ilyenkor jovok rá, hogy egy percet nem láttad a Dortmundban játszani, vagy ha igen, akkor nagy a baj.
Nincs igazad Matyi, kivételesen Neronak teljesen jogos a felvetése.
Senkit nem érdekel, hogy játszott Dortmundban. Itt kell bizonyítania.
Értem én, hogy beilleszkedési probléma, kevés játék és sérülés stb... gondjai vannak, de talán az nem nagy elvárás, hogy megfelelő cipőt találjon a meccsre, amiben nem kel és fekszik 2 percenként. Az is talán elvárható tőle, hogy 2-3 méterre tudjon pontos passzt adni a saját társának és ne rontson el 5-ből 4-et.

Nem írom le, remélem sokkal jobb lesz, de a tegnapi teljesítménye egy vicckategória.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2018.02.12. 08:45:06

Én láttam Dembelét és Cutinhót is játszani -többször. Jó spilerek, de... Attól tartok egy kicsit, nehogy ugy járjanak, mint A.Sanchez aki mindenütt extra volt csak nálunk nem. Azért hasonló
a helyzet, mert a Dortmud és a Pool is gyorsa játszó, futós csapat. Ellenben mi elég lassan hozzuk fel a labdát, aztán a betömörülő védők ellen rövid szakaszon kell/kellene/ begyoruslni. A cselekhez, passzokhoz stb. kisebb a terület, kicsi a tér. Azért bizom bennük, korai még kongatni.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.02.12. 06:48:08

Nero. írta:
S.Agüero írta:Ilyenkor jovok rá, hogy egy percet nem láttad a Dortmundban játszani, vagy ha igen, akkor nagy a baj.
Ezzel sokszor jöttök, de a dortmundos karrierje nem fogja felmenteni az alól, hogyha itt nem tud teljesíteni. Sok olyan játékos volt a Dortmundban, akik ott tündököltek aztán máshol besültek. Egyébként én láttam tavaly a Real ellen, meg a válogatottban is, de nem dobtam hátast egyszer se.

Még mindig korai megítélni a gyereket (mondjuk már fél éve itt van), de egyelőre a hypeból semmit nem látunk.
A fél év nagy részében sérült volt, azért ezt hozzá kell tenni. A többivel nagyjából egyet értek, kiegészítve azzal, hogy én elég sokat láttam játszani Dortmundban, hátast ugyan nem dobtam tőle, de nagyon ígéretesnek tűnt, ezért lehet bizakodni, hogy előbb-utóbb itt is jó lesz, még ha erre garancia nincs is.
A tegnapi siralmas volt tőle, gondoltam, hogy nem fog parádézni, hiszen sérülésből jön vissza és amúgy is beilleszkedési gondjai vannak, de ez alul múlta minden várakozásom.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.02.12. 01:10:21

S.Agüero írta:Ilyenkor jovok rá, hogy egy percet nem láttad a Dortmundban játszani, vagy ha igen, akkor nagy a baj.
Ezzel sokszor jöttök, de a dortmundos karrierje nem fogja felmenteni az alól, hogyha itt nem tud teljesíteni. Sok olyan játékos volt a Dortmundban, akik ott tündököltek aztán máshol besültek. Egyébként én láttam tavaly a Real ellen, meg a válogatottban is, de nem dobtam hátast egyszer se.

Még mindig korai megítélni a gyereket (mondjuk már fél éve itt van), de egyelőre a hypeból semmit nem látunk.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.12. 00:18:02

Ilyenkor jovok rá, hogy egy percet nem láttad a Dortmundban játszani, vagy ha igen, akkor nagy a baj.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1635
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2018.02.11. 23:23:07

S.Agüero írta:
de én még Dulifuliban is több lendületet láttam
Dembélében ma pont, hogy lendület volt legalább, ha a megoldásai nem is jöttek be nagy százalékban. De akkor tényleg más meccset néztünk. :)
Tényleg nincsenek szélsőink. Deu legalább tudta mi a szélső játék, és volt is lendülete hozzá. De Suarez ugye nem szélső, bár legalább robotol. Alcaser csak visszafelé passzolgat, tudja hogy egy cselre sem képes, helyette SR megy neki a falnak. Dembelé meg ügyetlenül bukdácsol a vonal mellett.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2018.02.11. 23:20:04

Picit nyugodjon meg mindenki, szerintem.
Meg mindig veretlenül vezetjük a bajnokságot, és kupadöntőben vagyunk.
Mindezt az utóbbi évtized leggyengébb nyara után..
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.02.11. 22:17:10

Az egy hét pihi jól fog jönni most.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
csaaron
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2017.12.10. 21:38:52

2018.02.11. 22:07:09

Látom mindenki temeti a csapatot. Nevetséges számomra hogy emberek nem tudják felfogni hogy milyen szerda szombat ütembe játszani másfél hónapon át( persze hogy nem mert soha nem kaptak itt a fórumozók közül senki se verseny terhelést egy magasabb szinten). Dembelet már többen temetik meg kidobott pénz. Mit hittel vissza jön két sérülésből és beáll 30 percre és megmenti egy csapatot egy olyan meccsen ahol mindenki hulla fáradtan és dekoncentráltan játszott.

Mai meccsről: a legnagyobb baj az volt hogy nulla labda nélküli mozgás mind a középpályán mind a támadósorban. Rakitic jól játszott labdával parádé volt de a labda nélküli mozgásokat ő se tolta jól a középpályás forgásokat. Sokan szidták Minat de ha valaki látja is a meccset nem csak nézi akkor látja azt hogy amikor Minanal volt a labda senki nem kérte a labdát közepén és ő többször is arra várt hogy kérjék és mivel nem kérte senki, nem mozogtak ezért kirakta szélre mert ott üres volt általában a játékos mert a Getafe is be tömörült. Coutinho tényleg gyenge volt egyet értek vele. Szerintem kicsit nagyobb a füstje mint a lángja téma a csávó de lehet Full benézem és be fog válni. Dembele jó lesz csak látszik hogy mentálisan nehezen viseli el hogy jött ez a két szerencsétlen sérülés nagyon nehéz lehet ezt feldolgozni főleg egy ilyen klubnál és főleg egy 21 éves játékosnak. Én pozitív vagyok és bizok bennük főleg valverdebe, egy szezont nem lehet hullámvölgy nélkül lehozni egy ilyen szinten ilyen sűrű versenynaptárral. Kicsit legyen mindenki pozitívabb és nem azt mondom hogy ne írjuk le a hibákat mert én is leírtam csak nem kell egyből óriási nagy következtetéseket levonni egy Getafe elleni meccsből, meg most egy kisebb hullámvölgyből ami annyira nem is jön ki eredményekbe hanem inkább játékba. Ez akkora hülyeség mint ha meg verjük a realt és mindenki elkezdené mondani hogy tuti triplázni fogunk ebbe a szezonba mert iszonyú jók vagyunk de ez lehet hülye példa :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.11. 21:51:02

de én még Dulifuliban is több lendületet láttam
Dembélében ma pont, hogy lendület volt legalább, ha a megoldásai nem is jöttek be nagy százalékban. De akkor tényleg más meccset néztünk. :)
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2018.02.11. 21:33:16

ez a mina, digne vedelem jobb volt, mint amire szamitottam. a levegoben tenyleg nem lesz baja a kolumbiainak. magabiztos, laza, de emelett kipakolja az embereket a vonalon kivulre es elol is jo lesz. a rendszerben meg nem erzi magat, de a tobbiek folyamatosan segitettek neki. se coutinhonak, se dembelenek nem volt jo meccse, de pozitiv, hogy meg igyis mindkettoben ott volt a veszely. coutinhonak a ket jo lovese, dembele meg a ket golpassz erteku labdaja.

az eredmeny amugy borzaszto, ezt a meccset nyerni kellett volna, aztan lazazhattunk volna teljes cserecsapattal az eibar ellen idegenben (akiknek elegge jol megy iden), es ott lehet pontot veszitunk. de igy mar nem nagyon engedhetjuk meg magunknak ezt a luxust. ez a het pont nem olyan veszesen sok.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.11. 21:08:40

Nem is az X a bosszantó, ha mondjuk 1-1 vagy 2-2 lett volna azt mondom okés. Főleg ezzel a szedett-vedett védelemmel amivel ma kénytelen voltunk kiállni.

Ami bosszantó az a támadójátékunk, illetve annak a hiánya. Tényleg azt se mondhatjuk, hogy 90 percen át 11 emberrel védekezett a Getafe, egyszerűen eltöketlenkedtük a támadásokat.
Messi meccsek óta elég gyenge és a pocsék szabadrúgásait már múltkor is megemlítettem. ami ballábas szögbe van azt okés, lője el, de jobbosokat nem értem miért nem tudja átengedni Coutinhonak vagy Suareznek.

Egyedül a védelemnek köszönhetjük, hogy jönnek még az eredmények, mert a támadószekcióban komoly gondok vannak, amik nem úgy néznek ki, hogy Coutinho érkezésével és Dembélé felépülésével elillannának.

Valamit ki kéne találni a mesternek, mert ez a 7 pont előny egyáltalán nem sok, a BL meg igazából csak most kezdődik.

Lehet a túl nagy keret is kihatással van az eredményekre, biztos senkinek nem használ, hogy vannak játékosok akik folyamatosan mellőzve vannak.

Remélem így, hogy már nem kell minden héten 2 meccset játszani, kicsit összeszedi a brigádot Ernőbá, messze nincs még vége a szezonnak. Az eddigi eredmények és a veretlenség megsüvegelendő, de a vak is látja, hogy itt azért nincs minden ennyire rendben, mint ahogy a statisztika mutatná.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2018.02.11. 21:08:31

Normandia írta:
Xavier Hernandez írta:Dembélé nem sokat tett hozzá ehhez a meccshez sem, a 105.000.000€-ja tisztán kidobott pénz, ahogy Coutinhonak sincs sok helye ebben a játékrendszerben, mint ahogy sokan megjósolták, bár ő gyaníthatóan fel fog majd nőni a feladathoz. Ha Messit le tudják venni a pályáról, nagyon gyengén muzsikál a csapat, az utóbbi meccsek játékán egyre inkább kiütközik a harmadik minőségi támadó hiánya, ez a magyarázat, hogy miért nincs telt ház mostanában a Camp Nouban.
A jobboson egyedül ő volt veszélyes. Sokkal lendületesebb volt vele a játék, mint előtte. Nekem most kimondottan tetszett. Coutnak meg bele kell illeszkedni a játékba, sokszor még azt sem tudja merre mejen.
Lehet, más meccset néztünk :). Én Dembélében nem sok veszélyt láttam, néhány mozdulatán látszik ugyan, hogy érzi a labdát, de a Barca játékát egy kicsit sem. Oké, a szezont kórházban és rehabilitációval töltötte, de én még Dulifuliban is több lendületet láttam. Dembélé teljesen felesleges ebbe a játékrendszerbe, egyszerűen nincs helye itt, még csereemberként sem, ami meg egy vicc lenne ennyi pénzért. És Coutinhonak sem találták még meg a szerepét, de őt sokkal intelligensebb játékosnak tartom, meggyőződésem, idővel be fog tudni illeszkedni. A Barca az utóbbi három évben nagyon rosszul igazolt, ez egyre inkább szembetűnő, az embernek mostanában ritkán van olyan benyomása, hogy a világ legjobb csapatát látja a pályán. Valverde óriási érdeme, hogy a Neymar utáni csapattal ennyit elért, de az új igazolások új játékrendszer kialakítását kívánnák, ami a bajnokság félidejében nagy rizikót jelentene, úgyhogy vagy maradnak a dögunalmas meccsek, vagy jönnek a zakók...
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2018.02.11. 20:35:34

Kicsit ugy érzem hogy a decemberi csapathoz képest ez a nagyon intenzív dupla meccses január, a távozok, Coutinho, Mina, Dembele beépitésevel stb... Valverdenak ujra össze kell raknia az öszi nyugis csapatát, mert jelenleg mind a formációt mind a megfelelő jetékosokat keresi...legalább is én így látom.
-
valaki ertette ezt az elso félidei felállást ?! 4-4-2 a Camp Nouban, két balhátvéddel, Pacoval mint jobboldali kozéppályás, Coutinho Iniesta helyén de fönt a támado harmadban... hogyan ??
-
ja és Messi... katasztrofálisan rugja a szabikat...pedig meccseb van 3 kiserlete...és minden 50. lesz gol ?! ohh

Coutinho nélkül még kapura lovésünk se lett volna..
Dembele meg legalább megcsinálta a meccs egyetlen jo beadását...
(amugy Gaita tavaly is kivedte a szemunket)
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
MisterDJ
Barça B
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2016.11.28. 10:42:54
Tartózkodási hely: Győr

2018.02.11. 20:21:37

Kezdek egy picit elbizonytalanodni jelenpillanatban minden kapcsán. :| Eddig akárki is volt az edző, akármilyen hónap, napszak volt mindig ment az ilyen Getafe szintű csapatok ellen még kínlódással is. Azt hinném hirtelen,hogy a BL meccsen jár a csapat agya, de itt máshol van a kutya elásva szerintem. Én azt láttam a mai meccsen,hogy a csapatnak nem volt kedve ma nagyon játszani. Végig lehet menni egyéneken, de ma csapatként voltunk gyengék szóval nem biztos,hogy pont Coutinho vagy Dembelé a vétkes. Bár azt nekem is szemet szúrt,hogy Dembelé minden 4. lépésénél megbotlott a fűszálban. :mrgreen: Bár az elszomorító,hogy itt van két új igazolás,akiket horror áron hoztunk és még bennük sem lehetett látni a tűzet és az akaratot. #-o Túlságosan alábecsültük az ellenfelet és ha nem lett volna (szerintem) egy kis szerencsénk, akkor vesztesként is lejöhettünk volna a 2. félidő után. Tény,hogy a 2. félidő picit jobb volt(tényleg picit), de a buszozás ellen nagy nulla volt a támadójátékunk. Chelsea gyengesége ide vagy oda, ha így fog ez menni fel lesz velünk ismét törölve a padló, mint tavaly. De reménykedem a legjobbakban és abban,hogy a BL megadja a lendületet és a kellő tüzet a játékosokban. [-o<
"Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat."
- Leo Messi

“A történelem legnagyobb Barcájának volt a motorja, agya és stílusa egyben. Remélem hamarosan visszatér”.
-Carles Puyol mondata Xaviról
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.02.11. 20:18:22

csababarca írta:
S.Agüero írta:
De amúgy annyira bírom, hogy jön 1-1 rosszabb eredmény, vagy gyengébb játék, aztán egyből mindenki béna, előtte meg jó volt minden... :roll:
gyengébb játék hetek óta fennáll, bár az eredmények így vagy úgy de jöttek.
játékban gödörben vagyunk, kevés a konkrét gólhelyzetünk is a meccseken mostanában.
Egyértelmű a visszaesés de szerintem (remélem) valamennyire tudatos.

A bajnoksággal kapcsolatos pánikot viszont nem értem, hiszen tegnap azt mondtátok mennyire jó a szoros bajnokság nehogy bekényelmesedjenek a fiúk.

A Chelseat majd nyomás alatt kell tartani, az utóbbi időkben mindig akkor zugtunk ki a BLből amikor idegenben nem lőttünk. Nagyon nem írnám alá a 0-0t. Ha ezzel a mentalitással megyunk ki, akkor egy félidő alatt lerendeznek minket mint tavaly Párizsban vagy Torinóban
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2018.02.11. 20:25:16-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.02.11. 20:09:50

a szavazólap a legjobbról?! humornak nem rossz...! az a baj (bajom) hogy az idegeskedésen kívül ebben a játéknak alig nevezhető lagymatag kínlódásban semmi öröm, semmi szórakozás nincs. azt sem nagyon értem, hogy egyesek erre magyarázatot találnak, azt meg pláne nem, hogy az a rossz fiú aki leírja, hogy mit látott :mrgreen:
a jóslás a fociban ostobaság, de a hitet azt sikerül lassan kiölni az emberből ilyen meccsek után (alább valaki felsorolta)
Dembélé? Coutinho? nézzétek meg hogyan játszott (játszik) Neymar és Mbappé azonnal!! a PSG.-ben! Coutinho ezt a sebesség, lendület nélküli lötyögést soha nem fogja megszokni itt nem neki kell(ene) idomulni, hanem a játéknak.
Dembélé- ről sincs jó előérzetem de őt menti egyelőre a sérülése ... még csak egy (mérges) észrevétel: a Mesi-Alba "csodafegyver" is csődött mondott mielőtt valóban bevált volna...már minden ép eszű edző, védő, bele áll - de ma az egész baloldal hatástalan volt...( ja meg a jobb oldal is..)
hogy ez most mi? hullám völgy? fáradtság? vagy ami még rosszabb ennyit tudunk per pillanat? nem tudom, csak az idő adhat választ és az (őszintén!!)remélem jobb lezs mint amit ma láttam.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.02.11. 20:03:57

Azért látom ilyen jól a dolgokat,mert nem vagyok lány :D
tb12
Barça C
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2018.01.26. 13:40:12

2018.02.11. 20:00:12

hajnesz írta:
ElBartimaeus írta: Hagyjuk már ezt, hogy az új, jobb játékosok miatt nem tudnak gólt lőni, mert nem illenek bele a "brusztolós rendszerbe". A góllövéshez aztán tényleg hozzásegít, ha "brusztolós" a játék. Eddig gomesekkel, dulifulikkal meg vidalokkal hozták le a meccseket, olyan emberekkel, akikhez ha labda került, egyből elakadt a támadás, borzalmasan mozogtak és nagyjából semmit nem tettek hozzá a támadójátékhoz, mégis sikerült nyerni. Itt rohadtul nem arról van szó, hogy 1-2 ember nem nyújt világklasszis teljesítményt, akik soha nem voltak még meghatározó játékosok. Itt arról van szó, hogy borzasztóan lassú, elképzeléstelen, lekezelő a játék és a felfogás. Érdekes módon az utolsó 15 percben tudott rendes iramot diktálni a csapat, mert szorította őket az idő. Teljesen okés a pihengetés, lazázás, hogyha már vezetünk 2 góllal. Utána őrizzék is meg az energiájukat, hosszú még a szezon. Egy ilyen egész meccses szenvedés simán többet is kivesz a csapatból, mint egy félidőnyi hajtás, ami alatt le lehet rendezni a meccset, utána meg lötyögve labdát tartani a saját térfelünkön.
Azért gondolod igy, mert szerinted fontosabb az egyén, mint a rendszer.
Volt egy rendszer, ahol Paulinho, meg Vidal beadás,Suarez meg Messi szóló döntött, a többiek meg végigmászták a 90percet. Igen, akár Gomes is, akármennyire is nem birjátok, ott kellemetlenkedett (nekünk is, meg az ellenfélnek is) a kapu előtt. Coutinho még csak nem is kellemetlenkedik, vagy addig vezeti (Neymar módra), amig el nem kaszálják, vagy rálövi 25ről a hosszú felsőbe.
S most nem azt akarom mondani(meg nem is ezt mondtam az eredeti hozzászólásomba), hogy nem lehet jobb a mostani csapat, mint az őszi, viszont az látható, hogy volt egy rendszer, ami müködött, és most változtatni kell rajta, mert 4embernek játszania kell hosszútávon, ha tetszik, ha nem. Na ez az, ami a tökéletes rendszereket tönkrevághatja, nem az, hogy Gomes elveszti-e a labdát félpályánál, vagy nem.
Viszont tény, hogy ha megoldást talál a mester, akkor akár jobbak is lehetünk, mint eddig.
Ennél jobban én sem mondhattam volna. Bár az engem is aggaszt, hogy nem játszunk jól és feljött az Atletico. Egyébként nagyon örülök, hogy egy lány ennyire jól látja a dolgokat, de komolyan. Néha jó, ha nem csak mi férfiak nyomjuk a véleményt.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.02.11. 19:58:56

S.Agüero írta:
De amúgy annyira bírom, hogy jön 1-1 rosszabb eredmény, vagy gyengébb játék, aztán egyből mindenki béna, előtte meg jó volt minden... :roll:
gyengébb játék hetek óta fennáll, bár az eredmények így vagy úgy de jöttek.
játékban gödörben vagyunk, kevés a konkrét gólhelyzetünk is a meccseken mostanában.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.11. 19:56:56

Dembele teljesitményét bármelyik magyar csatár hozta volna, ugyhogy ez megint egy óriási melléfogás
Akkor is gyere majd, ha az ő góljával nyerünk, oké?

Ja, nyilván nem jössz győztes meccs után. :roll: =D>
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.02.11. 19:48:49

ElBartimaeus írta: Hagyjuk már ezt, hogy az új, jobb játékosok miatt nem tudnak gólt lőni, mert nem illenek bele a "brusztolós rendszerbe". A góllövéshez aztán tényleg hozzásegít, ha "brusztolós" a játék. Eddig gomesekkel, dulifulikkal meg vidalokkal hozták le a meccseket, olyan emberekkel, akikhez ha labda került, egyből elakadt a támadás, borzalmasan mozogtak és nagyjából semmit nem tettek hozzá a támadójátékhoz, mégis sikerült nyerni. Itt rohadtul nem arról van szó, hogy 1-2 ember nem nyújt világklasszis teljesítményt, akik soha nem voltak még meghatározó játékosok. Itt arról van szó, hogy borzasztóan lassú, elképzeléstelen, lekezelő a játék és a felfogás. Érdekes módon az utolsó 15 percben tudott rendes iramot diktálni a csapat, mert szorította őket az idő. Teljesen okés a pihengetés, lazázás, hogyha már vezetünk 2 góllal. Utána őrizzék is meg az energiájukat, hosszú még a szezon. Egy ilyen egész meccses szenvedés simán többet is kivesz a csapatból, mint egy félidőnyi hajtás, ami alatt le lehet rendezni a meccset, utána meg lötyögve labdát tartani a saját térfelünkön.
Azért gondolod igy, mert szerinted fontosabb az egyén, mint a rendszer.
Volt egy rendszer, ahol Paulinho, meg Vidal beadás,Suarez meg Messi szóló döntött, a többiek meg végigmászták a 90percet. Igen, akár Gomes is, akármennyire is nem birjátok, ott kellemetlenkedett (nekünk is, meg az ellenfélnek is) a kapu előtt. Coutinho még csak nem is kellemetlenkedik, vagy addig vezeti (Neymar módra), amig el nem kaszálják, vagy rálövi 25ről a hosszú felsőbe.
S most nem azt akarom mondani(meg nem is ezt mondtam az eredeti hozzászólásomba), hogy nem lehet jobb a mostani csapat, mint az őszi, viszont az látható, hogy volt egy rendszer, ami müködött, és most változtatni kell rajta, mert 4embernek játszania kell hosszútávon, ha tetszik, ha nem. Na ez az, ami a tökéletes rendszereket tönkrevághatja, nem az, hogy Gomes elveszti-e a labdát félpályánál, vagy nem.
Viszont tény, hogy ha megoldást talál a mester, akkor akár jobbak is lehetünk, mint eddig.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.02.11. 19:42:35

etooka9 írta:A január-február mindig is hullámvölgy volt a csapatnál, már ha a két ikszet lehet annak nevezni. :roll: Viszont 5 hete folyamat heti 2 meccsünk volt, most végre lehet pihenni.
Ez igaz, vagy amikor nem ilyenkor volt a hullámvölgy, akkor később, abból pedig rosszabbul szoktunk kijönni.
Szerintem is túlreagálják sokan a helyzetet. Igaz, hogy az Atletico feljött 7 pontra, de azért várható, hogy fognak még ők is botladozni, egyáltalán nem meggyőzőek.
Ha a Chelsea ellen továbbmegyünk, akkor nincs semmi baj.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.11. 19:37:15

az a legnagyobb baj, hogy most a két X miatt jövő7en az eibar ellen megint fullos kezdő kell és utána meg 3 nap múlva BL. ha hoztuk volna ezt a két hoki meccset, lenne akkora előnyünk h az eibar ellen tényleg pihenhetett volna egy csomó ember.... de nem fognak...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése
cron