Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.02.17. 15:25:36

Várható volt, hogy Iniesta kezd, egyelőre biztosabb megoldás, mint Coutinho. A brazilnak még kell idő, amíg beépül. Most viszont mindenképp kell a győzelem, nem lehet szórakozni. Döntsük el, aztán a 60. ban mehet pihenni a Don.

Nem bánnám, ha most kivételesen az első félidőben is mutatnánk valamit.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3471
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2018.02.17. 15:22:39

visca el barca írta:kezdő:

TS - SR, piqué, umtiti, alba - paula, rakitic, busquets, iniesta - messi, lajos


úgy látszik coutinho meg dembelé továbbra sem illik EV elképzelésébe
Dembele sérülése után egyszer játszott azóta csereként, francnak se hiányzik, hogy kezd, és megint lesérül. Iniesta még mindig Iniesta, kell ő a kezdőben, az első csere úgyis az lesz, hogy a kapitány jön le, Coutinho pedig váltja. Ez, hogy nem illik az elképzeléseibe bátor kijelentés, bár nyilván napi kapcsolatba vagy Ernő bával..
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.02.17. 15:15:22

Helyes,nem tartalékolunk. Remélem Messi is behangol kicsit keddre,meg kellene törni a góltalanságot.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2018.02.17. 15:13:21

visca el barca írta:kezdő:

TS - SR, piqué, umtiti, alba - paula, rakitic, busquets, iniesta - messi, lajos
Tetszik. Úgy látom Gomes offon van. Semedo, Mina? Padon?
Csak is Puyol
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.17. 15:12:10

kezdő:

TS - SR, piqué, umtiti, alba - paula, rakitic, busquets, iniesta - messi, lajos


úgy látszik coutinho meg dembelé továbbra sem illik EV elképzelésébe
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2018.02.17. 15:14:39-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.17. 12:54:56

örülnék neki ha ma egy kicsit odatennék már az első félidőben is a srácok magukat. jó lenne egy sok helyzetes, sok gólos győzelem, mert az elmúlt egy hónapban erős hullámvölgyben vagyunk, az eredmények ellenére nem nagyon megy a játék. nem lenne jó pont a BL előtt kipukkadni
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.17. 10:02:41

El kell intézni az első félidőben, aztán mehet a pihentetés ezerrel.

Alcantara: Szerencsére Piqué pihenhetett 1.5 hetet, mert a Getafe ellen nem játszott.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.02.17. 08:55:06

azt el lehet fogadni, hogy a nemzetközi porond nagyobb kihívás, több figyelem, nagyobb sajtó, stb...de az a helyzet, hogy a mai meccsre semmi mentség nem maradt! amit látni fogunk az a Barca jelenleg és ha ismét pocsék játék netán x vagy vereség jön akkor könnyen előállhat a két szék közül.....állapot.
bármiféle "pihentetést" elhibázottnak tartok egészen addig amíg a meccs nincs a kezünkben, és ezt külön is indokolja, hogy nagyon is szükséges legalább egy félidő a legjobb formációnak az angol meccs előtt.
győzni kell nincs mese!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.02.17. 08:02:02

Nyilván győzelemre játszunk, különösen a második félidőben. De biztos vagyok benne, hogy V. fog csinálni ma olyan megtévesztőt is, ami a BL-nek szól .
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.02.17. 07:30:21

Remélem ma nyerünk és sérülés nélkül hozzuk le a meccset a lakótelepi dühöngőben.
Mivel megint kimaradt a két fórumkedvenc, úgy látom már nem nagyon fog tartalékolni ebben a szakaszban Valverde. Innentől nem fér bele hibázás, kivéve, ha az Atmát lecsapjuk otthon.
Piquének jó lett volna egy kis pihenő.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.16. 13:32:51

:D

Tudom, hogy most 7 pont a difi, de 11 volt, ha onnan leadjuk, meg is érdemeljük. Főleg úgy, hogy papíron csak 2 nehezebb ellenféllel játszunk idegenben(Sevilla, Celta), míg ők idegenben tolják a Sevilla, Villarreal, RM, Sociedad négyes ellen, plusz jönnek a Nou Campba.

100-ból 95-ször behúzzuk innen.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.02.16. 12:59:42

S.Agüero írta: Utazol rám, Bandi? :twisted: :D

Én azt hittem, hogy nem veszik komolyan az EL-t, aztán tolják cserékkel végig a sorozatot, ezek szerint nem.

Még most sem hinném, hogy behozza a 11 pontos hátrányt a Tico, főleg tudva a két csapat sorsolását, meg ugye nemsokára otthon játszunk ellenük, ha hozzuk a meccset, az hatalmas lépés lenne, de jobb félni, mint megijedni. :D

Még az is lehet, hogy a RM-Ticón a hazaiaknak fogunk szurkolni. :D
Miért utaznék én rád? 8)
Más is reagált a hsz-re, mégis engem találsz meg, így ezt én is kérdezhetném tőled! :lol:

Csak jelzem, régen néztél tabellát, jelenleg 59 pontunk van, Atmának 52. Tudom, hogy régen jártam suliba, de akkor ezt 7 pont különbségként számolták. :wink:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.16. 12:20:55

Alcantara írta:
S.Agüero írta:Tico nem tartalékol az EL-ben, később ez még jól jöhet. :)
Egyenes kieséses szakaszban, hogyan lehet tartalékolni szerinted?
Eldöntötték az első meccsen a továbbjutást, vertek 4 gólt, visszavágó formalitás,szerintem ennél takarékosabban nem lehet üzemelni.
Egyébként meg azt írtad nemrégen valakinek, hogy sosem hozzák be a hátrányukat velünk szemben.
Utazol rám, Bandi? :twisted: :D

Én azt hittem, hogy nem veszik komolyan az EL-t, aztán tolják cserékkel végig a sorozatot, ezek szerint nem.

Még most sem hinném, hogy behozza a 11 pontos hátrányt a Tico, főleg tudva a két csapat sorsolását, meg ugye nemsokára otthon játszunk ellenük, ha hozzuk a meccset, az hatalmas lépés lenne, de jobb félni, mint megijedni. :D

Még az is lehet, hogy a RM-Ticón a hazaiaknak fogunk szurkolni. :D
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.02.16. 08:48:34

S.Agüero írta:Tico nem tartalékol az EL-ben, később ez még jól jöhet. :)
Azért 4-1 után csak fognak otthon :D

Nou Campban kell őket verni pár hét múlva, az az egyetlen esélyük a bajnokságra.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.02.16. 08:47:16

S.Agüero írta:Tico nem tartalékol az EL-ben, később ez még jól jöhet. :)
Egyenes kieséses szakaszban, hogyan lehet tartalékolni szerinted?
Eldöntötték az első meccsen a továbbjutást, vertek 4 gólt, visszavágó formalitás,szerintem ennél takarékosabban nem lehet üzemelni.
Egyébként meg azt írtad nemrégen valakinek, hogy sosem hozzák be a hátrányukat velünk szemben.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.15. 21:30:22

Tico nem tartalékol az EL-ben, később ez még jól jöhet. :)
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2018.02.12. 17:25:12

Egy kicsit ideges voltam a tegnapi meccs után,Több mint 80%-os labdabirtoklás és mégse tudtuk megnyerni a meccset.Na,mindegy,még szerencse hogy ekkora előnyünk van és idézőjelben belefér egy ilyen botlás.Azért figyelnünk kell a matracosokra mert azért ők bőven lőtávolon belül vannak.7 pont azért nem a világ,hozni kell a két következő meccset az Eibar,és a Las Palmas ellen,hozzáteszem egyik sem lesz sétagalopp.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.02.12. 15:09:47

Rivaldo11 írta:Na, az első igazi botlás a szezonban, és máris megy a hiszti. Veretlenül vezetjük a ligát 7 pont előnnyel. Ott vagyunk a CDR döntőjében. Hetek óta nyomjuk a szerda-szombat ritmust (csüt-vas.). Had férjen már bele egy iksz még akkor is ha tényleg be kellett volna húzni a 3 pontot. Én nem picsognék, semmi okunk rá. Nem mi vagyunk 17 ponttal lemaradva, és nem mi zúgtunk ki a kupából.
Leírtad a lényeget. Nem hangzik túl jól 2 X egymás után, de emlékezzünk már rá, mi volt legutóbb. Nyomtunk egy vízilabda meccset, amikor a földön gyakorlitalag képtelenség volt játszani. Most becsúszott egy ilyen meccs, van ilyen. Ugyanakkor szerintem nem játszottunk igazán rosszul, főleg a második félidőben. Volt, hogy ennél gyengébb játékkal sikerült győznünk. Most nem jött be, ennyi. Valverde megítélése is mennyire más lett hirtelen. Eddig ment a magasztalás agyba-főbe, most meg mintha minden, ami a szezonban történt el lenne felejtve. Dembélé is agyon van fikázva, hogy miért nem dönti el a meccset azért hoztuk. 27 perc alatt többet csinált, mint Paco végig. Még egy meccset sem játszott végig, több hónapos sérülésből tért vissza, de már kidobott pénz.

Szerintem a srácok direkt adják le a pontokat. A veretlenség ne szakadjon meg, de hozzuk feljebb az ellenfeleket, hogy majd a Realnak kelljen sorfalat állni. :lol: :lol:
Forca Barca!!!!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.12. 14:54:23

Na, az első igazi botlás a szezonban, és máris megy a hiszti. Veretlenül vezetjük a ligát 7 pont előnnyel. Ott vagyunk a CDR döntőjében. Hetek óta nyomjuk a szerda-szombat ritmust (csüt-vas.). Had férjen már bele egy iksz még akkor is ha tényleg be kellett volna húzni a 3 pontot. Én nem picsognék, semmi okunk rá. Nem mi vagyunk 17 ponttal lemaradva, és nem mi zúgtunk ki a kupából.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 927
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.12. 12:16:44

visca el barca írta:
18Barca99 írta:és egy valamivel - fejben - frisebb gárda fut ki a *Betis ellen.
*eibar
Közben rájöttem én is, csak nem voltam fórumközelben. De igazad van, köszi a javítást :)
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2018.02.12. 12:07:28

Xavier Hernandez írta: Lehet, más meccset néztünk :). Én Dembélében nem sok veszélyt láttam, néhány mozdulatán látszik ugyan, hogy érzi a labdát, de a Barca játékát egy kicsit sem. Oké, a szezont kórházban és rehabilitációval töltötte, de én még Dulifuliban is több lendületet láttam. Dembélé teljesen felesleges ebbe a játékrendszerbe, egyszerűen nincs helye itt, még csereemberként sem, ami meg egy vicc lenne ennyi pénzért. És Coutinhonak sem találták még meg a szerepét, de őt sokkal intelligensebb játékosnak tartom, meggyőződésem, idővel be fog tudni illeszkedni. A Barca az utóbbi három évben nagyon rosszul igazolt, ez egyre inkább szembetűnő, az embernek mostanában ritkán van olyan benyomása, hogy a világ legjobb csapatát látja a pályán. Valverde óriási érdeme, hogy a Neymar utáni csapattal ennyit elért, de az új igazolások új játékrendszer kialakítását kívánnák, ami a bajnokság félidejében nagy rizikót jelentene, úgyhogy vagy maradnak a dögunalmas meccsek, vagy jönnek a zakók...
Dembele nem játszott végig 3 meccset,amióta itt van, de te nem látod a helyét. Nekem nagyobb problémám van Cuthal, mint Dembelvel. Dembele igen is lendületett hozott a jobboldalra s nem rajta múlt, hogy a lehetséges kontráknál visszza kellett lassítaia, mert a kp, de még Suarez is mögtte kocogott méterekkel. A gyerek gyors lendületes, de ebbe a játékba még szoknia kell, hogy mikor mit tegyen. Arról az oldalról valamire való beadása is neki volt egyedül. SR és Pakó összes beadása vakon volt ma. Játszott 30 percet és több momentuma volt, mint Couthnak, de te ezt nem látod. Ok, a tied is egy vélemény, de tényleg más meccset néztünk.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.02.12. 11:35:05

Azért vegyük észre, hogy itt a Barca-filozófiáról vitatkozunk. A toronymagas fölény a labdatartásban tegnap is meg volt, az mégis kevés volt az üdvösséghez. Vagyis a kérdés az, hogy csupán a játékosok aznapi kihegyezettségéről, koncentrációjáról van-e szó, vagy ki kell bővíteni a csapat repertoárját más játékelemekkel is. Én azért lennék az utóbbi híve, mert a jó edzők mára már kitalálták, hogy hogy lehet kihúzni az egyoldalú rövidpasszos játék méregfogát.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.02.12. 11:26:43

Fájó a két pont mínusz, remélem összeszedjük magunkat. Az Espanyol elleni meccs belefért a pálya miatt, de ez a Getafe most nagyon nem hiányzott. Van hova javulni. Atletico szépen magára talált. Realra kiváncsi leszek, mire lesznek képesek. Valenciát tuti befogják. Azért még nagyon sok van hátra.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.12. 10:54:49

csaaron írta:Mit hittel vissza jön két sérülésből és beáll 30 percre és megmenti egy csapatot egy olyan meccsen ahol mindenki hulla fáradtan és dekoncentráltan játszott.
pontosan azt. ezért fizettünk a két csodabogárért 300 milliót, hogy ha másnak nem megy, akkor ők villantsanak vmit. ezt a teljesítményt amit lehoztak egy gomes, meg deulofeu is megcsinálta volna
18Barca99 írta:és egy valamivel - fejben - frisebb gárda fut ki a *Betis ellen.
*eibar
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 927
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.12. 10:07:56

Nagy ritkán le tudok ülni közösen Barca meccset nézni faterral (amihez hozzá kell tenni, hogy nem követi hétről hétre a focit, nincs különösebb kedvence, de a Pep-csapatot ő is emlegeti azóta). Tegnap körülbelül úgy a 3-4. Dembele esésig és a sokadik rontott passz után morcosan közölte: “Ez nem Barcelona fiam, ez lóf*sz!” :D
Aztán magyarázhattam neki, hogy de hát 2 hónapja 3 naponta meccselnek, torony magasan vezetik a bajnokságot, most jutottak kupadöntőbe és különben is... idén ez a taktika vált be rengeteg meccsen. Nem látványos, de a fárasztó, kontrollált játék.

Na mindegy. A sztorin kívül is úgy gondolom, hogy nem kell temetni sem az újoncokat, sem pedig a csapatot. Brutális és sikeres két hónapon vagyunk túl, azt hiszem sokan aláírták volna, hogy 2 bajnoki x áráért kupadöntőbe lehetünk. És még így is van 7 pont előny, úgy, hogy nemcsak mi, de a Real is játszik még az Atleticoval. Ezt az egy hét pihenőt Valverde biztosan kihasználja majd és egy valamivel - fejben - frisebb gárda fut ki a Betis ellen.
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Válasz küldése