Philippe Coutinho

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Eladnád már télen (pl. a Newcastlenek)?

Simán
45
85%
Inkább nem
0
0 szavazat
Majd nyáron
6
11%
Egyáltalán nem.
2
4%
 
Szavazatok száma: 53
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.12. 08:28:21

Petr: Remekül leírtad, sok igazság van benne!

Ezért is jó hogy már most jött, így itt van még Iniesta, mert nyakon tudja csapni, és tanácsokat adni neki hogy mit hogyan csináljon, jól fog jönni az a + fél év amit itt letölt nyárhoz képest.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.03.11. 11:19:35

Mivel még senki nem írt ide, azért bedobom, hogy a gólja világklasszis befejezés volt. 8)

Egyébként jól mozgatta a csapatot, de van amit nem értek a pályán betöltött szerepével kapcsolatban, amit talán képpel jobban tudnék szemléltetni, mint írásban, de most csak ezért nem keresem vissza a megfelelő képkockákat. Két eshetőséget hoznék fel, de a végkimenetel mindig ugyanaz. Vagyis nemlétező passzopció és a második hullám üressége.

A szituáció az, amikor bal oldalon nála van a labda klasszikus irányító szerepkörben inkább a félpályához közelebb, mint az alapvonalhoz. A védelem még kábé rendezetlen. Több döntési lehetőség, de a mögötte felfutó Alba a legjobb opció, amit szerencsére észrevesz és meg is játssza. Ezután két választási lehetősége van:

- Az első az, hogy második hullámba mozog, ezzel egyedüli passzopciót létrehozva hátrébb és ezzel garantálva a lehetőséget a biztos labdatartásra, lövésre vagy kulcspasszra. Utóbbira azért van ilyenkor esély, mert a védelem megbomlik és nem mindig sikerül jól elosztani az embereket. Ilyenkor a centerről és a jobbszélsőről is gyakran rosszul lépnek el, ami ordító passzért kíván. Másrészről belülről kihúzna egy embert a sűrűjéből, vagy legalábbis megosztaná a figyelmet, ami szintén jó az érkezőknek. Szerintem nagy általánosságban ez lenne a helyes megmozdulás, amit egyébként Iniesta tökéletesen megcsinál (és ezért hiányzik nagyon a spanyol, ha nem lehet a pályán).

- A második, hogy lepasszolja a hiperaktív örökmozgónak vagy bárkinek hátrébb és (szerintem) indokolatlanul bemozog az első vonalba.
Ha hátsónak passzolja, rengetegszer a vonal felé pozícionálja magát Suárez vonalába, ami általában öngól, mert labdát így nem kap, de embert sem húz el. Nyilván nem megy felé passz jobblábasként, miközben jobbról balra fut. A bal lábára jönne ki a szituáció. Így viszont nem teremt sem helyet, sem lehetőséget a kapu direkt támadására. Utóbbira pedig lenne esély, ha nem ezt csinálná, hanem befelé várná a labdát és Alba futna fel a szélen.
Ha a hiperaktív örökmozgó kapja meg a labdát, akkor pláne nem értem, hogy mi a célja a nyílegyenes vonalba futásával. Passzopciót nem teremt, de egy védőt bevisz a sűrűjébe zavarni, másrészről saját magát is elzárja a játéktól. Ráadásul csak ő lehetne egy sorral hátrébb, így Alba nem tehet mást, mint nyilvánvalóan beadja középre. Amiből ilyen helyzetben szerintem még egyszer sem született gól, csak labdavesztés és kontra.
Néha a balhátvédünk mögé is behelyezkedik, amivel szintén nem segíti elő a biztos dominanciát.

Érdemes azt is megemlíteni, amikor Alba hozza fel a labdát és ahelyett, hogy a pálya közepén várná azt, elfut előtte keresztbe a szélére. Emberváltással ezt baromi könnyű levédekezni, viszont az eredmény biztosan a visszafelé passz. Amennyiben középen várna a passzt, a pálya túloldala is megnyílhatna opcióként vagy egy kényszerítő. Ráadásul ő is visszatehetné a középhátvédek vagy Busi felé, ha nincs opció. Nyilván van amikor az a legjobb megoldás, amit csinál, de csak akkor lenne indokolt, ha valaki bemozogna a helyére. Így csak kivonja magát a játékból

Ez nyilván csak egy aspektusa a játékának, mert a támadó harmadban például remekül helyezkedik a második sorban és jól teszi-veszi kicsiben. Sokszor jól érzi meg a súlypont váltás szükségességét is. A középső harmadban is jól segít be a labdakihozatalba és a labdatartásban is elévülhetetlen érdemei vannak. Remekül tartja meg a labdát is a pálya bármely pontján. A problémám vele szemben egyedül a fent taglaltak, amikor hirtelen szeretné a csapat kierőszakolni a helyzetet. Jó iránynak gondolom a gyors ritmusváltást, de ez a módszer egyelőre hatalmas zsákutca, amiben szerintem nem csak Coutinho, hanem Valverde a hibás. Legalábbis az edző bármikor kérhetne tőle mást.

Eddig meg vagyok vele elégedve, de a labda nélküli mozgásban ilyen tekintetben szerintem még fejlődnie kell. Ez az, amiben a Don igazán mindenki fölé emelkedik a posztján, mert nem csak a személyével, hanem a pályán betöltött pozíciójával is veszélyt teremt. Nagyon várom, hogy ez legyen az elvárás a brazilunk felé is, mert akkor nagyon büntetni fog.
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2018.02.25. 18:48:16

Rúgótechnikájáról Ronaldinho ugrott be. Neki volt ilyen kifordult, mégis pontos lábtartása és halálos célzókája :P
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.25. 15:10:03

Nagyon örülök a góljának, ezt a szélről betolva lövést nagyon érzi a srác, ezért is jobb, ha a baloson játszik.

És továbbra is várom, amikor elvállalhatja Ő is a szabadokat és nem Messi lövi a jobblábas szögekből is.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.02.25. 15:00:08

Mondjuk a legdurvább az,hogy ezt eddig minden meccsén megcsinálta(persze most volt a legpontosabb). Legutóbb is kapufa lett belőle. Megtolja befelé és lövi,nagyon egyszerűnek tűnik. Sok ilyet fogunk még látni,remélem.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2018.02.25. 14:44:00

Ilyen pazar, szép gólt én nagyon rég nem láttam. Ritka rúgótechnikája van a srácnak. Kegyetlenül sajnálom hogy nem játszhat a BL-ben, látszik hogy egyre jobban érzi a társakat és kezd belejönni a játékba. Még most sem értem honnan lőtte el azt a lasztit, de végre volt aki rálőtte, legközelebb remélem Messi vagy Suarez is próbálkozik és nem teszünk még hozzá 23 passzt 4x köténybe húzva a kapust is.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.25. 11:38:23

végre egy ember aki nem csinál maga alá, ha 16on kívülről durrogtatni kell. ugyanazt csinálja mint messi a másik oldalon, csak az argentin általában beletesz még 32 cselt és megpróbálja bevinni az alapvonal mögé...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.25. 11:36:14

Durva, hogy szinte álló helyzetből maga alól lőtte el a labdát lendület nélkül, és így is brutál erősen találta el. :shock:
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.02.25. 11:15:35

Sztem ilyen lövő jelenleg az egész mezőnyben nincs.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.02.25. 00:34:40

Ez a saga soha nem fog veget érni, de azért jegyezzük meg hogy ez már az ötödik gól volt, elég sok rés volt a falon, bárki rákuldené már elobb is (még Busquets is) ha lenne hely.A 2011es BL döntőben is durrogtattunk rendesen pedig az a “tili-toli” Barca volt.

De az biztos hogy a világ egyik legjobb rugotechnikáju játékosa, ha van rés a pajzson neki kell próbálkoznia.

Nagy kár hogy a BLben nem lehet, és szerintem ez a transzfer le volt beszélve jóval korábban, nem tudom Miert nem lehetett megbeszélni a Poollal hogy az amugy is könnyű csoportjukba ne legyen játszatva.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2018.02.24. 23:47:22

Egy hete erről ugatok, hagyni kell, hogy lőjenek kapura a játékosaink és ne ezt az agyérgörcs rövid passzot nyomassuk 0/24-ben. Rakitic, Messi, Coutinho, Dembelé, Suarez ötös elveri a száját a sok buszozós majomnak. Ráküldünk 4-5 ehhez hasonló lövést az ellenfélre, muszáj lesz 5-10 méterrel kijönnüik, ha nem akarják, hogy elsüljenek a lábak. És onnantól már tudunk középen is játszani. Bocs, ha nem ilyen egyszerű, de mi ezen a bonyolult? 15 méter helyett 25 méteren kell a buszoknak tömörülni, az extra 10 méteren Messi a szrt megforgatja mindenkiben. Kurtának ver két hét múlva egy tekerőset és Conte rögtön megy melegebb éghajlatra - szó szerint. Sortüzet nekik, hadd filózzanak. :) Ha a Chelsea sokat falloszoskodik hátul - már pedig fog - adnék én nekik olyat, hogy a baj rájuk jön. Bár ebben Coutinho segíteni idén nem tud, a többieknek élniük kellene velük. A védelmünk az egyik legjobb*, de Willain is bizonyította, hogy miről is szól a hozzászólásom és a heti okfejtésem. Coutinhonak aranylába van, taníthatná a többieket és szólhatna a mesternek, hogy így kéne, ha máshogy nem bírjuk. :wink:

*amint nem kontrázik valaki, mert azok levédekezésében tetűlassúak és baromi körülményesek vagyunk.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.02.19. 22:03:11

Benítez is kapott, de pl. Bravo nem mivel nem játszott. Szerintem is küldenének neki az érmet.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.19. 22:01:38

randomguy írta: Miért számítana? Az átigazolási időszakok után frissíteni kell a keretet a BL-ben is és a ligában is, tehát nem számíthat annak.
Attól még kaphat érmet.
Pl. amikor Nikolic télen lelépett a Legiaból az USA-ba, akkor kapott érmet a szezon végén.

Javítsatok ki, ha rosszul tudom, de mivel a csoportkörre nevezve volt, ezért ugyanúgy része van az esetleges sikerben.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.19. 21:57:48

randomguy írta:
MessiNeymarSuarez írta:Tényleg, ha megnyerné a Liverpool a BL-t akkor Coutinho BL győztesnek számítana? :D
Miért számítana? Az átigazolási időszakok után frissíteni kell a keretet a BL-ben is és a ligában is, tehát nem számíthat annak.
Akkor viszont nem tudom hogy BarcasKrisz kolléga mire gondolt Bl ezüstérem alatt :D
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2018.02.19. 21:34:59

MessiNeymarSuarez írta:Tényleg, ha megnyerné a Liverpool a BL-t akkor Coutinho BL győztesnek számítana? :D
Miért számítana? Az átigazolási időszakok után frissíteni kell a keretet a BL-ben is és a ligában is, tehát nem számíthat annak.
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.19. 21:27:50

BarcasKrisz írta:Remélem, az idény végén BL - ezüstérmes lesz :D
Tényleg, ha megnyerné a Liverpool a BL-t akkor Coutinho BL győztesnek számítana? :D
Avatar
BarcasKrisz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2006.05.07. 22:46:31

2018.02.19. 21:13:38

Remélem, az idény végén BL - ezüstérmes lesz :D
" A hazád nélkül, senki sem vagy
Nincs már helyed, nincs életed,
Jöttment lett a bélyeged..."

/Ismerős Arcok/
http://www.ismerosarcok.hu
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.14. 10:05:50

BarcafanTomee írta:No para, lesz EU-s hely.:

Coutinho elmondta a Mundónak, hogy valószínűleg kiváltja a portugál állampolgárságot. Az ottani törvények szerint 3 év házasság elég, ő meg 2012-ben esküdött meg a portugál feleségével. Szóval ugyanaz az elv alapján lesz ő portugál állampolgár, mint Suárez olasz.

Aztán az asszony meg besértődik, és elhagyja, mert azt hiszi hogy csak a portugál személyi miatt házasodott össze vele anno :mrgreen: (nem amúgy, ritka szimpatikus pár akik már régóta együtt vannak, hasonlóan Suarezékkel)

Örülök hogy nyíltan beszélt, és őszintének tűnik, a legfontosabb számára az hogy sikerre vezesse a csapatot.
Nem egy Iniesta kaliber még, messze van nálunk attól, de ezért is jó hogy most jött, mert bőven lesz ideje tanulni a Don-tól, hogy hogyan kell a Barcánál egy ilyen kulcsposztot ellátni Barca minőségben.

Amúgy véleményem szerint még Iniesta szempontjából is jó hogy itt van, mert pihenhet, és mellé kicsit fel is pörgeti fejben őt, hogy megmutassa hogy még mindig életben van, és képes remekül teljesíteni.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.02.14. 09:46:25

No para, lesz EU-s hely.:

Coutinho elmondta a Mundónak, hogy valószínűleg kiváltja a portugál állampolgárságot. Az ottani törvények szerint 3 év házasság elég, ő meg 2012-ben esküdött meg a portugál feleségével. Szóval ugyanaz az elv alapján lesz ő portugál állampolgár, mint Suárez olasz.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2018.02.13. 07:23:08

Kiváncsi leszek kipróbáljuk e egyszer a 4-3-3at Dembelevel szélen a brazillal Iniesta helyén.Nagyon megnéznék egy ilyet az első perctől kezdve.

Semmi bajom nincs a jelenlegi felállással de megnézném így mi a potenciál.
Kép
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.09. 14:22:12

barca0417 írta:....
Minden betűddel maximálisan Uram!!! :D
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2018.02.09. 14:11:39

Nálam, a pályán mutatott teljesítmény és hozzáállás mellett, fontos az emberi oldala is egy játékosnak. Hogy jön ki a csapattársakkal, mennyire szimpatikus a pályán mutatott viselkedése, vagy a gólöröme milyen stb.
Nekem ezek is fontosak, és többek közt ezért is vártam annyira Coutinhot, mert ő ezekben is egyértelműen rendben van. Ellentétben mondjuk Neymarral sokszor.
És ezért is bírom Minát is mert jó arcnak tűnik, a többiek is jól fogadták ez látszott meccs végén.
És tavaly Vidalnak is ezért szurkoltam mikor visszajött a sérülése után és ahogy örült a góljának..
Ezek is fontosak egy olyan csapatban ahol egy Iniesta a csapatkapitány aki talán a valaha volt legemberibb játékos.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.02.09. 13:56:04

recrea írta:
Varatrix írta: Rúgjon még 100 ilyet, plusz 200 gólpassz, és akkor nem lesz téma...
Neki is élete végéig tartó szerződést adtunk? :D

Sztem sok gólt fog verni balról befelé húzva, gyorsabban csinálja, mint Neymar, és - így elsőre látva - mozgó labdával jobb is a rugótechnikája. Nagyon szűken tudja behúzni és tüzelni utána, le se tudja reagálni a védő, aztán a közepén brutál elkezd csapódni. Ritka adottság.
A lövőtechnikája tényleg nem mindennapi, erre lehet alapozni. Azon mondjuk csodálkoztam, hogy szabadrúgásokhoz nem is ment oda, még ha biztos is hogy nem ő lövi. Azért ketten-hárman mindig ott sürgölődnek egy jó pozíciónál.
Annak viszont örülök, hogy nem egy szívbajos ember és mer vállalkozni. Szinte az összes igazolásunk kezdetben túlságosan is óvatos nem mer semmit vállalni, mindig a legközelebbi játékosnak lepasszolja. Ezzel szemben a brazil kezdettől fogva nincs megszeppenve, ha olyan helyzet volt rá is küldte (ha az a labda nem a kapufán csattan #-o ), cseleket bevállal. Még ha olykor nem is sikerülnek, de legalább mer húzni váratlan dolgokat, folyamatosan játékban van.
Forca Barca!!!!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.02.09. 08:47:18

Varatrix írta:
Samper írta:Azt hiszem, a mai gólja után nem téma az árcédulája.
Rúgjon még 100 ilyet, plusz 200 gólpassz, és akkor nem lesz téma...
Neki is élete végéig tartó szerződést adtunk? :D

Sztem sok gólt fog verni balról befelé húzva, gyorsabban csinálja, mint Neymar, és - így elsőre látva - mozgó labdával jobb is a rugótechnikája. Nagyon szűken tudja behúzni és tüzelni utána, le se tudja reagálni a védő, aztán a közepén brutál elkezd csapódni. Ritka adottság.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.02.09. 08:11:28

Samper írta:Azt hiszem, a mai gólja után nem téma az árcédulája.
Rúgjon még 100 ilyet, plusz 200 gólpassz, és akkor nem lesz téma...
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Válasz küldése