Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.26. 15:53:55

Varatrix írta:[.:
Ezzel valamennyire egyet is tudok érteni. De mivel már ugyahogy megvagyunk klasszisokból, mostmár jöhetnek a "középelszer" fiatalok, mint pl. a kis Kluivert.

Ott volt a gond, hogy tele volt lyukakkal a csapat és vettük a tucatjátékosokat, hogy majd jók lesznek, és ezekből egyedül Umtiti vált be. Most, hogy bevásároltunk Dembelevel, Coutinhoval, egy meccs alatt Minaval is úgy néz ki, hogy bizony megvagyunk.
Ezek után inkább látnék nyáron egy Kluivertet, mint új igazolást, mint Griezmannt.

Nem kell átesni a ló túloldalára, és mostantól csak klasszisokat venni. Én kiegyeznék azzal, hogy elpasszoljuk a fölösleget, nyáron jön Justin, télen meg Arthur. Melléjük ha valaki érdemes rá akkor a saját nevelésből is (Munir, Samper, Alena, Arnaiz, O.Busquets, Cucurella stb.)

Tudom, hogy már ezerszer leírtam, de komolyan nem látom, mi szükségünk lenne Griezmannra, kivéve, ha Lajossal nem számol Valverde, de ezt kétlem.
csababarca írta:
Samper írta: .
nem akarom lerombolni a világot amiben élsz, de azt ugye tudod, hogy attól mert itt megbeszélünk valamit az nem lesz kihatással a klubra?
vagy most mit vársz?
az itt megbeszélteket írásban és szóban felterjesszük a vezetőséghez?
Pontosan jól tudja, de ennyi erővel akkor semmi értelme itt beszélgetni semmiről mert úgysincs hatással a klubra?

Sampernek nyilvánvalóan szívügye a fiatalok beépítése és ezt a kelleténél többször is a tudtunkra adja, de ezt a válaszodat ne haragudj meg, de nem nagyon értem :D

Elhiszem, hogy sokaknak szúrja a szemét, hogy elég sokszor ugyanazokat a köröket futjuk.

Samper én meg igyekezlek megvédeni, mert tényleg többet vagy csesztetve a kelleténél, de nem kell minden héten beírni ugyanazokat. Értjük, hogy a tököd tele van a Gomes, Denis, Vidal stb. csoporttal, de ezt nem kell 3 naponta leírni.
Ennek ellenére a Barca fiatalok topicban kifejezetten új és érdekes dolgokat olvasok tőled is, nekem aki nem követi annyira a B-csapatot az az elsődleges információforrásom. De ennek, hogy folyamatosan leírod ugyanazt a felnőttcsapatról nincs sok értelme, pedig hidd el vannak itt páran akik osztanák a véleményed, csak nem heti 3x, és nem ilyen drasztikusan, hogy a fél csapatot ingyen el kell zavarni :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.26. 15:53:36

Varatrix írta:[.:
Ezzel valamennyire egyet is tudok érteni. De mivel már ugyahogy megvagyunk klasszisokból, mostmár jöhetnek a "középelszer" fiatalok, mint pl. a kis Kluivert.

Ott volt a gond, hogy tele volt lyukakkal a csapat és vettük a tucatjátékosokat, hogy majd jók lesznek, és ezekből egyedül Umtiti vált be. Most, hogy bevásároltunk Dembelevel, Coutinhoval, egy meccs alatt Minaval is úgy néz ki, hogy bizony megvagyunk.
Ezek után inkább látnék nyáron egy Kluivertet, mint új igazolást, mint Griezmannt.

Nem kell átesni a ló túloldalára, és mostantól csak klasszisokat venni. Én kiegyeznék azzal, hogy elpasszoljuk a fölösleget, nyáron jön Justin, télen meg Arthur. Melléjük ha valaki érdemes rá akkor a saját nevelésből is (Munir, Samper, Alena, Arnaiz, O.Busquets, Cucurella stb.)

Tudom, hogy már ezerszer leírtam, de komolyan nem látom, mi szükségünk lenne Griezmannra, kivéve, ha Lajossal nem számol Valverde, de ezt kétlem.
csababarca írta:
Samper írta: .
nem akarom lerombolni a világot amiben élsz, de azt ugye tudod, hogy attól mert itt megbeszélünk valamit az nem lesz kihatással a klubra?
vagy most mit vársz?
az itt megbeszélteket írásban és szóban felterjesszük a vezetőséghez?
Pontosan jól tudja, de ennyi erővel akkor semmi értelme itt beszélgetni semmiről mert úgysincs hatással a klubra?

Sampernek nyilvánvalóan szívügye a fiatalok beépítése és ezt a kelleténél többször is a tudtunkra adja, de ezt a válaszodat ne haragudj meg, de nem nagyon értem :D

Elhiszem, hogy sokaknak szúrja a szemét, hogy elég sokszor ugyanazokat a köröket futjuk.

Samper én meg igyekezlek megvédeni, mert tényleg többet vagy csesztetve a kelleténél, de nem kell minden héten beírni ugyanazokat. Értjük, hogy a tököd tele van a Gomes, Denis, Vidal stb. csoporttal, de ezt nem kell 3 naponta leírni.
Ennek ellenére a Barca fiatalok topicban kifejezetten új és érdekes dolgokat olvasok tőled is, nekem aki nem követi annyira a B-csapatot az az elsődleges információforrásom. De ennek, hogy folyamatosan leírod ugyanazt a felnőttcsapatról nincs sok értelme, pedig hidd el vannak itt páran akik osztanák a véleményed, csak nem heti 3x, és nem ilyen drasztikusan, hogy a fél csapatot ingyen el kell zavarni :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.02.26. 14:13:25

Ez amúgy már nekem is feltűnt, hogy emberünk néha olyan kontextusban hoz fel témákat, mintha abban a fórumozóknak bármilyen döntési lehetősége lenne. :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.02.26. 14:12:51

Nincs értelme kigyomlálnunk a gyengébb képességűeket így, hogy már megvettük őket (mivel pénzt nem tudunk csinálni belőlük). Emellett korántsem biztos, hogy Cucurella jelenleg jobb lenne Digne-nél, vagy Munir Paconál (+beilleszkedési idő?). Max. a jövőben tarthatja szem előtt a vezetőség (ha akarja ezt egyáltalán), hogy ne igazoljunk olyan szintet, ami házon belül már megvan.

Ha meg már Griezmann emlegetve volt, Újabb hír vele kapcsolatban, Albert Roge szerint 100%, hogy nyáron jön ide. Hogy hány ilyen jellegű hírt hallottunk már más játékosokról, és hogy mennyire kell nekünk Grizi, azt mindenki magában konstatálhatja. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cestus 2018.02.26. 14:25:28-kor.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.02.26. 13:47:59

Samper írta:
És ennek értelme annyi, hogy akit nem igazolnánk le újra, azoknak keresünk riválist a saját B csapatunkban és akinél ez nem jön össze, annak helyére hoznánk kívülről jobbat a nyáron.
nem akarom lerombolni a világot amiben élsz, de azt ugye tudod, hogy attól mert itt megbeszélünk valamit az nem lesz kihatással a klubra?
vagy most mit vársz?
az itt megbeszélteket írásban és szóban felterjesszük a vezetőséghez?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.02.26. 13:04:19

geridoss írta:
De már leigazoltuk őket, szóval innentől kezdve ismét totál felesleges és hülyeség, amit írsz.
Úgy elküldeném őket, mint ha itt se lettek volna. Akit lehet szép szóval, közös érdeknek megfelelően, akit meg nem lehet, azt csúnyán.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.02.26. 12:53:36

davi10 írta:Mégis több BL döntőjük van az elmúlt 4 évben, mint nekünk... Azért nem kell lesajnálni egy csapatot, mert egy gyengébb bajnokságból jön, lásd PSG.

Az ATMA meg ha nem figyelünk oda a LaLiga-t is megnyerheti még.

Aláírom, hogy az idei Juve nem a legerősebb, de azért korrekt eredményeket értek el az elmúlt pár évben.
Ez szép és jó, és valakinek még testzene is ez az igazolás politika, de a többség jönne a fórumra habzó szájjal hogy, "középszer"...

Amúgy azért azt meg már be kéne látni hogy, más stratégiával tárgyalnak velünk, a Ral Madriddal, a Cityvel az MU-val a QSG-vel, mint egy Juventussal, vagy egy Arsenallal.

Lehet hogy féltékenyek vagyunk egy-egy olcsón érkezett, bevált igazolásra, de nekik nem lesz Coutinho, Neymar, Dembele szintű igazolásuk sem.

Nyilván ez már akaratunktól függetlenül így van, de hát ez van ha egy pénzes giga klubnak szurkol az ember...

Persze lehetne az Ajaxból igazolni, tized ennyiért, csak az a baj hogy ha ez meg is történne, senki nem úgy állna ott egy felemás szezon után a második helyen, hogy türelmesnek kell lenni hiszen Justin Kluviert 4-5 éven belül meghatározó játékos lesz.

Nem! Szépen megvárjuk amíg elmegy Angliába lepakol 40 gólt, 100-200 meccset, és elhozzuk egy stadionért...

Felvettük az Arab tempót, nekem nem fájna néhány sikertelen szezon azért hogy változzon ez, de tegye mindenki szívére a kezét és úgy mondja hogy nem az év végi bajnoki cím, és BL az álma. Mert voltak itt már komoly vitáim hasonló klub identitási kérdésekben, és akkor kétharmaddal győzött a sikeréhség... :roll:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.02.26. 12:31:33

rikko írta:A jelenlegi Juvéből a matuzsálem Buffonon kívül nincs egy játékos sem akit szívesen elnézegetnék nálunk. Illetve lehet jó áron vesznek, de meg kell nézni, hogy milyen szintre elég az. Jah , hogy a Serie A-t simán nyerik.... azt az ATMA is simán megtenné....

Lehet sok az a lóvé amit kidobtunk a 2 igazolásért, de simán megérte. Cou biztosan, Dembele pedig még nagyon fiatal és óriási potenciál van benne. Mindenki nem lehet akkora vétel, mint Umtiti vagy Stegen. Sőt még Semedo is jó húzás volt.
Én a Cuadrado Douglas Costa, Matuidi hármasra gondoltam. És szerintem nem véletlen, hogy olyan a keretük, mint amilyen. Elég az olasz bajnoki címhez, és a BL-ben is tisztességesen helyt lehet vele állni. Garancia nincs a BL megnyerésére komolyabb csapattal se. Így meg megmarad évi 100-200 milliójuk.

Nem akkor kell leigazolni egy játékost, miután szerződést hosszabított, hanem mikor van hátra másfél év a szerződéséből. Pl Verratti és akkor le lehet igazolni.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.26. 12:00:19

Kovbal88 írta:
Dicsérjük az utánpótlás nevelést, pedig Roberto óta nem hallani meghatározó játékosról. Volt egy jó korszak, ami biztos , hogy nem véletlen, de annak vége.
Köszönöm!!!
Pontosan ugyanezt mondtam itt pár hete és ellenpéldaként Munirokat meg Alenakat hoztak fel...
Kovbal88 írta: Jelenleg, Gomes, Denis azok akiket nyáron pótolni kell. Szükségünk van egy védekezni is tudó középpályásra, meg előre valakire, aki jobb, mint Paco.
Szerintem őket nem kell pótolni, max a B-ből, így is bőven sokan vagyunk a keretben, főleg a középpályán.
Előre meg úgy néz ki jön Griezmann, de nem értem minek és hogyan. Bőven jó egy Paco-szintű cseretámadó, aki tudja hol a helye és nem fog követelőzni, hogy kezdeni akar. Nem tudom hogy fogják megoldani, hogy Dembele, Coutinho, Messi, Suarez és Griezmann egyszerre legyen a pályán (max ha átállunk 3 védőre, ami kizárt), és abban sem vagyok biztos, hogy kell ez nekünk.
rikko írta:de meg kell nézni, hogy milyen szintre elég az. Jah , hogy a Serie A-t simán nyerik.... azt az ATMA is simán megtenné....
Mégis több BL döntőjük van az elmúlt 4 évben, mint nekünk... Azért nem kell lesajnálni egy csapatot, mert egy gyengébb bajnokságból jön, lásd PSG.

Az ATMA meg ha nem figyelünk oda a LaLiga-t is megnyerheti még.

Aláírom, hogy az idei Juve nem a legerősebb, de azért korrekt eredményeket értek el az elmúlt pár évben.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2018.02.26. 11:28:28

A jelenlegi Juvéből a matuzsálem Buffonon kívül nincs egy játékos sem akit szívesen elnézegetnék nálunk. Illetve lehet jó áron vesznek, de meg kell nézni, hogy milyen szintre elég az. Jah , hogy a Serie A-t simán nyerik.... azt az ATMA is simán megtenné....

Lehet sok az a lóvé amit kidobtunk a 2 igazolásért, de simán megérte. Cou biztosan, Dembele pedig még nagyon fiatal és óriási potenciál van benne. Mindenki nem lehet akkora vétel, mint Umtiti vagy Stegen. Sőt még Semedo is jó húzás volt.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.02.26. 10:54:20

Szerintem a vezetőség nagyon amatőr módon dolgozik.
Dembele 150 millió, ami rengetek, viszont érthető, mert lelépet Neymar, ami ugye nem volt benne a pakliban.
De Couthinho már egyáltalán nem, mikor már két három éve kell ember a középpályára, Xavi és Iniesta helyett, mellé. Jó igazolás, de nem éri meg, így nem lehet szórni a pénzt.

Érdemes lenne tanulmányozni a Juve igazolásait. Okosan kevéspénzből, jobbnál-jobb játékosok.

Az utánpótlás eladást, pedig Portugáliában elsajátítani, azokat a játékosok akiket mi nem tudunk pár milliónál többért eladni, ők hasonlókkal tízmilliókat szakítanak.

Dicsérjük az utánpótlás nevelést, pedig Roberto óta nem hallani meghatározó játékosról. Volt egy jó korszak, ami biztos , hogy nem véletlen, de annak vége.

Jelenleg, Gomes, Denis azok akiket nyáron pótolni kell. Szükségünk van egy védekezni is tudó középpályásra, meg előre valakire, aki jobb, mint Paco.

És elképzelhető, hogy megint egy brutál erős keret áll össze, ami ellen Madridban, nincs ellenszer hiába hozzák Superman-t a Szupercsapatot, vagy bárkit.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.02.26. 10:36:58

Samper írta:
És ennek értelme annyi, hogy akit nem igazolnánk le újra, azoknak keresünk riválist a saját B csapatunkban és akinél ez nem jön össze, annak helyére hoznánk kívülről jobbat a nyáron.
Aha, szóval ez olyan, mintha elképzelnénk, mi történt volna, ha inkább madridista leszel? hm... egészen jól jártunk volna szerintem
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.02.26. 10:28:44

Samper írta: És ennek értelme annyi, hogy akit nem igazolnánk le újra

De már leigazoltuk őket, szóval innentől kezdve ismét totál felesleges és hülyeség, amit írsz.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.02.26. 10:23:36

Fecooo írta:
Samper írta:
és ennek az az értelme, hogy...?
.
.
.
.
semmi
És ennek értelme annyi, hogy akit nem igazolnánk le újra, azoknak keresünk riválist a saját B csapatunkban és akinél ez nem jön össze, annak helyére hoznánk kívülről jobbat a nyáron.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.02.26. 08:12:49

Samper írta:Időnként nem árt egy kis rovancsolás. Ha most kellene újraigazolni a játékosainkat, kit igen, kit nem?

Igen

Ter Stegen

Cillessen

SR

Semedo

Piqué

Umtiti

Mina

Rakitic

Busquets

Iniesta

Coutinho

Dembelé

Messi

Luis Suarez


A többit - nem
és ennek az az értelme, hogy...?
.
.
.
.
semmi
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.02.26. 04:32:37

Időnként nem árt egy kis rovancsolás. Ha most kellene újraigazolni a játékosainkat, kit igen, kit nem?

Igen

Ter Stegen

Cillessen

SR

Semedo

Piqué

Umtiti

Mina

Rakitic

Busquets

Iniesta

Coutinho

Dembelé

Messi

Luis Suarez


A többit - nem
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.02.20. 17:03:03

Alena sorsának nyárig tisztázódnia kell. Le kell előznie a vezetőségnél és Valverdenél Gomest és Denist és Rakiticcsal, Paulinhoval kell versenyeznie. Ha ez nem sikerül, akkor nincs jövője a csapatnál. Arthur egy későbbi időszak problémája.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.02.20. 16:06:58

palesz77 írta:
Chino írta:Alena sokat játszott már hasonló pozícióban, gondolom neked nem kell mondani és nála is megvannak ezek az erények és mobilisabb is. Azért hoztam fel őt példának, mert a jelenlegi keretből ő a legtehetségesebb és a posztjuk is hasonló.
Itt nem értek annyira egyet. Alenát mostanság sokkal többet használták előrébb, és szerintem sokkal jobban is passzol egy támadóbb szellemű középpályás posztra. Annyira ellenállhatatlanul jól nem cselez azért, Segundában is sokszor túltolja, a nagyoknál meg még annyira se villogtatta meg ezt a tudását, én őt mélyebben nem nagyon tudom elképzelni megmondom őszintén emiatt. Vele kapcsolatban amúgy is vannak kétségeim, nem egy egyedülálló tehetség, a mentalitása a legnagyobb erénye szerintem, de ha azt nem tudja hamar áthozni a nagy csapathoz, akkor szerintem hosszútávon bajba lehet. Nyilván nem segítené a helyzetét, ha osztoznia kellene a perceken mással, ezt aláírom, de én vele kapcsolatban szkeptikusabb vagyok azért. Még ha el is tudom képzelni, hogy itt nagyot alkosson később, mert maxon pörögve csodás dolgokra képes. Csak kérdés nekem, hogy azt mikor tudja kihozni magából, meg hogy az első osztályban az mire lesz elég.
Idén inkább használja előrébb Gerard ez igaz, de játszott már visszavontabb, amolyan irányító szerepkörben. Azt hiszem Lorca ellen is. De főleg tavaly, amikor Kaptoum vagy Alex volt mellette rendszeresen ilyen pozícióban alkotott.
Mondjuk az ideiből kár kiindulni, mert Gerard úgy dobálja fel őket a pályára, hogy akár kapus is lehetne.

De most nem feltétlenül Alenara van kihegyezve a dolog, hanem erre a szituációra. Én nem a gyereket nézem le, csak sok szempontból érdekes ez a transzfer.
Arra pedig külön kíváncsi leszek, hogy ha idejön mi történik vele. Nyilván megy kölcsön, de hogy hova és meddig, illetve mennyire követik majd szemmel az érdekes lesz. De még egyszer leírom, nagyon szeretném, ha beválna, ha már egy Seri szintet meg fog ütni az baromi jó lenne, de így hogy házon belül sem kapnak a fiatalok igazán lehetőséget pont egy tehetségbe invesztálunk 40 milliót? Ha tényleg az lenne, hogy mondjuk Alena fel-felkerül, lehetne mondani, hogy azért tendencia a fiatalok játszatása és teljesen érthető ha megpróbálunk valakit, de így...
Forca Barca!!!!
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2018.02.20. 15:09:46

Ezt a videót megnézve biztató a srác. A forgolódásai nagyon Xavira emlékeztetnek :D Nekem eszes játékosnak tűnik, észből próbálja megoldani a szituációkat és nem technikával. Az ilyen játékosokat kevésbé féltem egyébként :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.02.20. 14:14:49

Chino írta:Alena sokat játszott már hasonló pozícióban, gondolom neked nem kell mondani és nála is megvannak ezek az erények és mobilisabb is. Azért hoztam fel őt példának, mert a jelenlegi keretből ő a legtehetségesebb és a posztjuk is hasonló.
Itt nem értek annyira egyet. Alenát mostanság sokkal többet használták előrébb, és szerintem sokkal jobban is passzol egy támadóbb szellemű középpályás posztra. Annyira ellenállhatatlanul jól nem cselez azért, Segundában is sokszor túltolja, a nagyoknál meg még annyira se villogtatta meg ezt a tudását, én őt mélyebben nem nagyon tudom elképzelni megmondom őszintén emiatt. Vele kapcsolatban amúgy is vannak kétségeim, nem egy egyedülálló tehetség, a mentalitása a legnagyobb erénye szerintem, de ha azt nem tudja hamar áthozni a nagy csapathoz, akkor szerintem hosszútávon bajba lehet. Nyilván nem segítené a helyzetét, ha osztoznia kellene a perceken mással, ezt aláírom, de én vele kapcsolatban szkeptikusabb vagyok azért. Még ha el is tudom képzelni, hogy itt nagyot alkosson később, mert maxon pörögve csodás dolgokra képes. Csak kérdés nekem, hogy azt mikor tudja kihozni magából, meg hogy az első osztályban az mire lesz elég.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.02.20. 12:07:35

palesz77 írta: Szerintem van szakmai háttere, Verratti és Seri is képben volt tavaly, ő meg ez a stílus szintén.

Videós részhez meg. Nem tudom, hogy ki mit keres egy ilyen játékosban, szerintem ez a videó pl baromi biztató róla. Magabiztosan szabadul a nyomás alól - és előrefelé, nem úgy mint Gomes, akitől ugyan nem veszik el, de 99%-ban hátra fele adja csak aztán ha rárontanak -, dinamikus, gyorsan fordul, gondolkozik a pályán ránézésre, szeme is van a játékhoz, védekezésben se tűnik full analfebétának. Ilyen alapoknál meg többet nem tudsz egy YouTube videóból kiszedni szerintem. Én amikor élőbe néztem megvett kilóra, nekem bazi tehetségesnek tűnt. Válogatott is lesz hamarosan amúgy, ha lehet hinni a híreknek, elvileg VB-re is megy. Év csapatában ott volt, év felfedezettje, egyik legtöbbet passzoló játékos. Nekem vele semmi gondom, egyedül Samper aki hasonló stílus az ifik közül, de őt meg nem erre a posztra szánják amúgy sem. Nyilván nem könnyíti meg Alená feljutási lehetőségeit, de ilyen profilú játékos most nincs az ifiben, se a keretben, én nem tartom egyáltalán hülye ötletnek.
Cestus írta:Szerk.: na közben megtaláltam a globo-n, a Gremio is oké. :D
Hazudnék én nektek? :mrgreen:
Azt nem mondtam, hogy egy nulla a srác, mert valóban tehetséges, de olyan hatalmas potenciált én nem látok benne, hozzátettem, hogy csak videok alapján mondom. A hasonlítási alap pedig ne Gomes (Verratti pláne ne, bár gondolom a pozíció miatt írtad) legyen, bár azért őt legalább a világ talán legerősebb bajnokságának top5-ös csapatából vettük. Alena sokat játszott már hasonló pozícióban, gondolom neked nem kell mondani és nála is megvannak ezek az erények és mobilisabb is. Azért hoztam fel őt példának, mert a jelenlegi keretből ő a legtehetségesebb és a posztjuk is hasonló.
De a párhuzamnál itt az a lényeg, hogy hozunk 40 millióért Brazíliából egy tehetséget, aki ráadásul EU-s helyet foglal, és van "háznál" olyan, akiben szintén komoly potenciál rejlik és nem kap lehetőséget. Azért manapság 21 évesen már elég kapósak szoktak lenni az ilyen brazil srácok, bár ez nem jelent igazán sokat.

A Rafinhás példa annak szólt, hogy ő ennyi idősen mit ért el, mennyit bizonyított, nem csak a válogatottban (mondjuk jelenleg Arthur posztján nincs olyan hatalmas konkurencia) és mikor idekerült mi történt.

Ezt a gazdasági oldalt pedig én továbbra is tartom. Kicsit sok nekem az egybeesés. Nem állítom, hogy 100%-osan így történik, de az utóbbi éveket és a kapcsolatrendszert figyelembe véve számomra több, mint gyanús. Azt nem is említve, hogy 300 milliót költünk játékosokra elvileg a jövőt alapozva.

De ne nekem legyen igazam és váljon be, legyen a csapat erőssége. Mindenkit megkövetek és itt helyben ígérem, hogy meghívlak egy sörre, ha így lesz.
Forca Barca!!!!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.02.20. 11:51:27

Jó ez a videó Palesz! Én sosem láttam még róla semmit, nem ügyetlen a gyerek, jó képességű.Nyilván ez ollózott változat, de van a játékában fantázia.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.02.20. 11:34:30

Chino írta:Persze nem tudok pontos véleményt alkotnom a brazilról, de akármennyi videot is nézek róla semmi különleges nincs benne.
...
Én sanszosnak tartom, hogy ennek az igazolásnak nem szakmai háttere van, hanem megy a susmus a háttérben.
Szerintem van szakmai háttere, Verratti és Seri is képben volt tavaly, ő meg ez a stílus szintén.

Videós részhez meg. Nem tudom, hogy ki mit keres egy ilyen játékosban, szerintem ez a videó pl baromi biztató róla. Magabiztosan szabadul a nyomás alól - és előrefelé, nem úgy mint Gomes, akitől ugyan nem veszik el, de 99%-ban hátra fele adja csak aztán ha rárontanak -, dinamikus, gyorsan fordul, gondolkozik a pályán ránézésre, szeme is van a játékhoz, védekezésben se tűnik full analfebétának. Ilyen alapoknál meg többet nem tudsz egy YouTube videóból kiszedni szerintem. Én amikor élőbe néztem megvett kilóra, nekem bazi tehetségesnek tűnt. Válogatott is lesz hamarosan amúgy, ha lehet hinni a híreknek, elvileg VB-re is megy. Év csapatában ott volt, év felfedezettje, egyik legtöbbet passzoló játékos. Nekem vele semmi gondom, egyedül Samper aki hasonló stílus az ifik közül, de őt meg nem erre a posztra szánják amúgy sem. Nyilván nem könnyíti meg Alená feljutási lehetőségeit, de ilyen profilú játékos most nincs az ifiben, se a keretben, én nem tartom egyáltalán hülye ötletnek.
Cestus írta:Szerk.: na közben megtaláltam a globo-n, a Gremio is oké. :D
Hazudnék én nektek? :mrgreen:
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.02.20. 11:12:53

Értem én. Azért kérdezem, mert én csak ilyet láttam: https://twitter.com/Cynegeticus/status/ ... twterm%5E2" target="_blank

Szerk.: na közben megtaláltam a globo-n, a Gremio is oké. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.02.20. 10:50:13

Cestus írta:
palesz77 írta:Az UOL és a Globo - legmegbízhatóbb brazil lapok - szerint megvan a megegyezés Arthur ügyében, akár még ma is hivatalos lehet. 40 millió lesz összesen, 2019 januárban fog érkezni elméletileg.
Megegyeztünk már a Gremioval is? Én mindig csak olyan híreket látok, hogy megegyezés Arthurral, jön a tárgyalás a klubbal. De Arthurral szerintem már vagy tízszer megegyeztünk. :D
Arthur ügyében van megegyezés és nem Arthurral, vele már meg volt. Ha pedig már megvan az ár, akkor gondolom már a klubbal is. Nem a játékos és a vásárló klub dönti el az árat.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése