Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2018.02.25. 22:44:17

Nero. írta:
csababarca írta:
Brazil Ronaldo.
Bekeretezve van egy brazil mez '98-ból a szobámban. Ennyi elég is a tudásáról.
Valószínűleg a 88-93 között született (de valószínűleg tágabb generációban) is ő az egyik alap No1. Legyél Barcás Reálos megrögzött REAC drukker, vagy épp focit totálisan leszaró arc, Ronaldo valami más, ő a közös pont. A foci nagy tragédiája, hogy a fél karrierjét sérülten töltötte.

Talán az egyetlen játékos, aki megjárta a Real-Barcát és az Inter-Milánt és mindegyik tábor összeborulva nosztalgiázik róla.
csababarca írta:Sztem a legnagyobb tehetséggel született focista. Nem volt gyengepontja.
Tökéletesen egyetértek :)
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.02.25. 21:47:34

Nero. írta:
csababarca írta:Engem most az a kérdés foglalkoztat, hogy ki az a DJ Nero? :mrgreen:
Dwayne Johnson, lehet Rockot kellett volna. :D

Ja brazil Ronaldo, az más. Mondjuk a prime Ronaldot csak YouTube-on láttam, de azt beszélik az valami más volt. Biztos hogy irdatlan komoly lehetett, mert +15 kilo túlsúllyal, több komoly sérülés utàn még mindig nagyon butított.
Sztem a legnagyobb tehetséggel született focista. Nem volt gyengepontja.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.02.25. 21:34:08

Nero. írta:
csababarca írta:Engem most az a kérdés foglalkoztat, hogy ki az a DJ Nero? :mrgreen:
Dwayne Johnson, lehet Rockot kellett volna. :D

Ja brazil Ronaldo, az más. Mondjuk a prime Ronaldot csak YouTube-on láttam, de azt beszélik az valami más volt. Biztos hogy irdatlan komoly lehetett, mert +15 kilo túlsúllyal, több komoly sérülés utàn még mindig nagyon butított.
Hát sportolókról ment a téma, ezért ez járt a fejemben hogy e körből jöjjek rá.
Így világos.


Brazil Ronaldo.
Bekeretezve van egy brazil mez '98-ból a szobámban. Ennyi elég is a tudásáról.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.02.25. 21:31:14

csababarca írta:Engem most az a kérdés foglalkoztat, hogy ki az a DJ Nero? :mrgreen:
Dwayne Johnson, lehet Rockot kellett volna. :D

Ja brazil Ronaldo, az más. Mondjuk a prime Ronaldot csak YouTube-on láttam, de azt beszélik az valami más volt. Biztos hogy irdatlan komoly lehetett, mert +15 kilo túlsúllyal, több komoly sérülés utàn még mindig nagyon butított.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.02.25. 21:18:16

Engem most az a kérdés foglalkoztat, hogy ki az a DJ Nero? :mrgreen:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.02.25. 21:08:12

Nero. írta:
recrea írta:Azért hidegrázós belegondolni, mit művelt volna Ronaldo a Busi-Iniesta-Xavi trióval a hátsójában :)
Ezzel viszont nem értek egyet. Tisztelem a portugált, és nagy győztes meg hatalmas gólgyáros, de itt sem a játékosok, sem az edzők, sem a szurkolók nem fogadták volna el ezt az önző mentalitást.
Mert a meccs/gól statja az tenyleg földöntúli, de azért tegyük hozzá hogy neki meccsenként simán van 10 próbálkozása.
A Unitedbe se termelt úgy, Fergusson felkoncolta volna ha ennyire önző.
+ A viselkedés amikor osztja a társakat, itt hamar ki lenne közösitve.
Nem Ronciról beszéltem :)

Ami a fizukkal kapcsolatban félelmetes, h Schumacher 2005-ben 52 millió eurót keresett.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.02.25. 21:07:09

Nero. írta:
recrea írta:Azért hidegrázós belegondolni, mit művelt volna Ronaldo a Busi-Iniesta-Xavi trióval a hátsójában :)
Ezzel viszont nem értek egyet. Tisztelem a portugált, és nagy győztes meg hatalmas gólgyáros, de itt sem a játékosok, sem az edzők, sem a szurkolók nem fogadták volna el ezt az önző mentalitást.
Mert a meccs/gól statja az tenyleg földöntúli, de azért tegyük hozzá hogy neki meccsenként simán van 10 próbálkozása.
A Unitedbe se termelt úgy, Fergusson felkoncolta volna ha ennyire önző.
+ A viselkedés amikor osztja a társakat, itt hamar ki lenne közösitve.
Szerintem ő a brazil Ronaldora gondolt. Ő mondjuk tényleg minden idők legjobbja lehetett volna akár, de súlyos sérülések és pajzsmirigyproblémája viszavetették, aztán már a hozzáállásával is komoly bajok voltak.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.25. 21:04:37

Az igazi Ronaldóról volt szó. :D
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.02.25. 21:00:33

recrea írta:Azért hidegrázós belegondolni, mit művelt volna Ronaldo a Busi-Iniesta-Xavi trióval a hátsójában :)
Ezzel viszont nem értek egyet. Tisztelem a portugált, és nagy győztes meg hatalmas gólgyáros, de itt sem a játékosok, sem az edzők, sem a szurkolók nem fogadták volna el ezt az önző mentalitást.
Mert a meccs/gól statja az tenyleg földöntúli, de azért tegyük hozzá hogy neki meccsenként simán van 10 próbálkozása.
A Unitedbe se termelt úgy, Fergusson felkoncolta volna ha ennyire önző.
+ A viselkedés amikor osztja a társakat, itt hamar ki lenne közösitve.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.02.25. 20:29:06

Azért hidegrázós belegondolni, mit művelt volna Ronaldo a Busi-Iniesta-Xavi trióval a hátsójában :) finoman szólva hiányérzetem van vele kapcsolatban, több dolog miatt is. Legyünk őszinték, Messit azért érezhetően “meglökte” ez a hármas. Nekem is nehéz eldönteni, de ha minden idők legjobbja, akkor Messi vagy Ronaldo.

Kupákat tekintve meg akkora izomláz senki karjában nincs, mint Iniestanak :D és a legdurvább, h ezek mellé parádés játék is párosult :)
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.02.25. 20:26:30

Az hogy mennyire “pozitív nepszeru” az elég szubjektív , de biztos hogy CR7 ott van a világ három legjobban eladhato terméke közt. Valahol úgy DJ és Jordan szintjén lehet, Hamilton, Joshua, Lebron, McGregor stb. ezeknél jóval nagyobb marketingje van globálisan.

Nem veletlen hogy messze a legjobban kereső sportoló, pedig fizetesbe nem ő kapja a legtöbbet de a szponzorok rommá fizetik.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.02.25. 19:53:47

ultrasur írta:Nyilván ez egy összetett kérdés, ezért kell közös pontokat keresni. Gólok száma a támadóknál, gólpassz, sikeres passz ráta az irányítóknál, kapusoknál a góltalan meccsek száma stb. De erre jönnek rá a korszakalkotó megmozdulások: Casillas 2002 Bl döntő, Bergkamp legendás gójla a PL-ben és az Argentínoknak pl. Messi szólója a Getafe? ellen. és végül az elért kupák száma és ezután a pályán kívüli viselkedés.

Ennek fényében lehet korszakos és univerzális játékosokról beszélni.

Raúl nekünk univerzális legenda, de megértem, hogy a világ többi pontkán max egy korszakos spanyol tehetségként definiálják.

Nagyon zárójelben jegyzem meg, hogy az, hogy Iniesta nem aranylabdás, az a FIFA egyik legnagyobb szégyene...
Ezzel így abszolút egyetértek. :D

Szerk.: LG-vel is.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.02.25. 19:51:58

Cestus írta:
LG írta:Szerintem jó érv a VB. Ne csak a döntőt nézzük. A brazil Ronaldonak két nagy VB-je volt, Zidane-nak szintén. Messi már 3 VB-t végigtolt, de az egyenes kiesésben még nem láttam tőle klasszis teljesítményt, és ez szerintem azért gáz egy korszakos játékos esetében. Talán idén javít ezen.
Jó érv lehetne, de vannak más kupák, amiket a brazil Ronaldo nem nyert meg. De akkor ennyi erővel Zidane is lehetne a GOAT, akit említettél. Esetleg Iniesta, aki megnyerte a góljával az első VB-t a hazájának, mellette nyert nem egy BL-t és a spanyol bajnokságban is abszolút rommá nyerte magát mindenféle földi jóval. Vagy az utóbbi kettő azért esik ki, mert nem lőttek sok gólt?

Szerintem van a játékosoknak egy szűk köre, akikből mindenki magának kizárólag szimpátia alapján kiválasztja a No1-t. De ezek az érvek, hogy ő világbajnok volt, ő BL-t nyert, ő a legtöbb gólt rúgta, nekem utólagos indoklásoknak tűnnek, és valójában szinte sosem ezek alapján volt kiemelve az adott játékos.
Nem is biztos, hogy szimpátia, inkább úgy mondanám mindenki más-más szempontból ítéli meg a játékosokat. De amúgy igen, ezek szubjektív dolgok. Pl. a közvélemény Messit és CR-t emeli ki a korunkból, de nálam Iniesta is korszakos játékos. Négy BL, 2 EB, 1 VB, jó néhány bajnoki, CdR és egyéb kupa győzelmekben vállalt oroszlánrészt. Egyik legkiemelkedőbb karrier az övé a futballtörténelemben, és még nincs vége.
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2018.02.25. 19:51:23

Cestus írta:
LG írta:Szerintem jó érv a VB. Ne csak a döntőt nézzük. A brazil Ronaldonak két nagy VB-je volt, Zidane-nak szintén. Messi már 3 VB-t végigtolt, de az egyenes kiesésben még nem láttam tőle klasszis teljesítményt, és ez szerintem azért gáz egy korszakos játékos esetében. Talán idén javít ezen.
Jó érv lehetne, de vannak más kupák, amiket a brazil Ronaldo nem nyert meg. De akkor ennyi erővel Zidane is lehetne a GOAT, akit említettél. Esetleg Iniesta, aki megnyerte a góljával az első VB-t a hazájának, mellette nyert nem egy BL-t és a spanyol bajnokságban is abszolút rommá nyerte magát mindenféle földi jóval. Vagy az utóbbi kettő azért esik ki, mert nem lőttek sok gólt?

Szerintem van a játékosoknak egy szűk köre, akikből mindenki magának kizárólag szimpátia alapján kiválasztja a No1-t. De ezek az érvek, hogy ő világbajnok volt, ő BL-t nyert, ő a legtöbb gólt rúgta, nekem utólagos indoklásoknak tűnnek, és valójában szinte sosem ezek alapján volt kiemelve az adott játékos.
Nyilván ez egy összetett kérdés, ezért kell közös pontokat keresni. Gólok száma a támadóknál, gólpassz, sikeres passz ráta az irányítóknál, kapusoknál a góltalan meccsek száma stb. De erre jönnek rá a korszakalkotó megmozdulások: Casillas 2002 Bl döntő, Bergkamp legendás gójla a PL-ben és az Argentínoknak pl. Messi szólója a Getafe? ellen. és végül az elért kupák száma és ezután a pályán kívüli viselkedés.

Ennek fényében lehet korszakos és univerzális játékosokról beszélni.

Raúl nekünk univerzális legenda, de megértem, hogy a világ többi pontkán max egy korszakos spanyol tehetségként definiálják.

Nagyon zárójelben jegyzem meg, hogy az, hogy Iniesta nem aranylabdás, az a FIFA egyik legnagyobb szégyene...
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2018.02.25. 19:50:56

markionni írta:Te irtad hogy Messi adja a golpasszokat Ronaldoval ellentetben, es en erre hoztam a statisztikat ami cafolja.

Iniesta meg remek pelda az elmeleted cafolasara. Keves golt lo, tehat tegyuk fel csatarnak gyenge, de kp-n kiemelkedo mert ez az o dolga es ezert nagy jatekos.

Ha mas jatekosokkal szemben nem elvaras, hogy a palya tobb pontjan is a legjobbak legyenek akkor Ronaldonal ez miert elvaras es szempont?
Ja hogy mert elvakultan utalod.
Megkérdezném,hogy az assziszt példádat miért a BL-ből hoztad?Lehet azért mert csak ott eredményesebb ronaldo?Szerintem jobban tükrözné a valóságot,ha olyan statisztikát hozznál elő ahol azonosak az ellenfelek.Mondjuk az a spanyol bajnokság ahol valószínűleg nyomában sincs Messinek.Vagy még egyértelműbb lenne,ha az egymás elleni meccseket néznéd,valószínűleg ott sincs Messi közelében sem.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.25. 19:46:40

Maradona sem lőtt VB döntőben gólt, csak annyi hogy rajta kívül képesek voltak a társak lövöldözni, szám szerint 3-mat is 1986-ban, míg Messinek döntőfóbiás Higuainok jutottak, akiknek ziccernél sem megy a kapu eltalálása, azzal a csapattal Maradona sem nyert volna szép eséllyel, Maradona sem nyeretlen 2 évesekkel nyert VB-t, sőt merem megkockáztatni, Messi is a 86-os csapattal VB győztes lett volna.

Ha a meccsdöntő ziccerek Messire jöttek volna ki, akkor a 3 döntő közül minimum 1 meg lett volna.
A mai foci meg amúgy is (sajnos) sokkal statikusabb, hol vannak 3-4 gólos VB döntők?
Sokkal jobban kielemzik az egyes játékosokat, és jobban tudnak felkészülni ellenük, mert már a zsebben is olyan kamera van mint amilyen régen egy profi videós stábnál volt.
Úgy meg nem könnyű játszani, ha az ellenfél legfőbb feladata Messi levétele a pályáról, amit éjjel-nappal már fél éve elemeznek, ha 6 ember áll rá, és a többiek nem hoznak extrát játékban, akkor nem csoda hogy nem nyernek.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.02.25. 19:44:10

markionni írta:
Ha mas jatekosokkal szemben nem elvaras, hogy a palya tobb pontjan is a legjobbak legyenek akkor Ronaldonal ez miert elvaras es szempont?
Mondjuk azért, mert Messiről ez elmondható. És ha valakit hozzá mérünk, akkor annál az illetőnél is elvárás. :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.02.25. 19:40:45

LG írta:Szerintem jó érv a VB. Ne csak a döntőt nézzük. A brazil Ronaldonak két nagy VB-je volt, Zidane-nak szintén. Messi már 3 VB-t végigtolt, de az egyenes kiesésben még nem láttam tőle klasszis teljesítményt, és ez szerintem azért gáz egy korszakos játékos esetében. Talán idén javít ezen.
Jó érv lehetne, de vannak más kupák, amiket a brazil Ronaldo nem nyert meg. De akkor ennyi erővel Zidane is lehetne a GOAT, akit említettél. Esetleg Iniesta, aki megnyerte a góljával az első VB-t a hazájának, mellette nyert nem egy BL-t és a spanyol bajnokságban is abszolút rommá nyerte magát mindenféle földi jóval. Vagy az utóbbi kettő azért esik ki, mert nem lőttek sok gólt?

Szerintem van a játékosoknak egy szűk köre, akikből mindenki magának kizárólag szimpátia alapján kiválasztja a No1-t. De ezek az érvek, hogy ő világbajnok volt, ő BL-t nyert, ő a legtöbb gólt rúgta, nekem utólagos indoklásoknak tűnnek, és valójában szinte sosem ezek alapján volt kiemelve az adott játékos.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
markionni
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2018.02.25. 19:38:29

csababarca írta:Nem elvárás, hogy jól teljesítsen, de Messivel való összehasonlításnál akkor mindenben össze kell őket hasonlítani.
Messi úgy hozza nagyjából ugyanazokat a számokat mint Cé (amiért a portugál egekig van emelve...jogosan ebben az aspektusban), kivéve a BL bár ott sem kirívó a különbség, hogy közben mezőnyben összehasonlíthatatlanok.
Ezt mindenki tudja, látja rajtatok kívül, de még nálatok is sokan beismerik.

Mindegy, örök parttalan vita, nyilván egy real szurkolónál Cé a jobb, barcásnál meg Messi, mindkét csapat örüljön hogy náluk játszik egyik vagy másik, és ilyen számokat/játékot tesz le hétről hétre.
Idealis esetben egy csapatban nem egy jatekos a gollovo es a jatekszervezo egy szemelyben. Mert ha kikapcsoljak (Juve, Atletico, Chelsea stb.), akkor vege a tortenetnek. Ahogy LG is irja Messi leginkabb kenyszerbol szervez, es ezert sokszor nem er oda a kapu ele. Na mar most ha nalunk Modricek kumma jol szerveznek akkor Ronaldo minek jarjon vissza a kp-ra? Vegzi a dolgat es ennyi. Nem bonyolitja tul a focit, csak lovi a golokat, eleg sikeresen.
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2018.02.25. 19:36:07

Cestus írta:
ultrasur írta:Szerintem a Fenomén sokkal jobb focista és szerethetőbb sportember volt, DE ő a klasszisával eldöntötte a világ legfontosabb foci eseményének döntőjét, Messi ezt nem tette meg. Nálam emiatt soha nem lesz No1. Ettől függetlenül a generációjának legtehetségesebb játékosának tartom Messit, tehetségesebbnek, mint CR7-et, de nem jobb sportembernek.
Megértem, ha szerinted Ronaldo a numero uno, és nem Messi. De a VB-s kifogást utólagos megmagyarázásnak tartom.
Nézd nem tudom mihez képest utólagos, vagy nem releváns.

Mint klub játékos Messi No1. akár... De még Argentínában is Maradona a No1. a VB miatt.
Ha Messi a közelébe nem járt volna a VB döntőnek, akkor nem lenne korrekt felhozni, de hát ott volt a döntőben, csak egy picivel gyengébb csapattal, mint a Németek, de itt nem jött ki az univerzális numero uno tehetség.

De ez csak egy érv, egy tény stb. ami akkor fog számítani, amikor 2070-ben vitatkozunk majd arról, kis is volt szerény életünk legjobb focistája :D.

Számomra am: Ronaldo Fenoménó, Zizou és Dinho a top3.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.02.25. 19:28:44

Szerintem CR megítélése sportemberként a két szélsőség között van, tehát veb és a madridista fórumtárs sarkítása között.
Cestus írta:
ultrasur írta:Szerintem a Fenomén sokkal jobb focista és szerethetőbb sportember volt, DE ő a klasszisával eldöntötte a világ legfontosabb foci eseményének döntőjét, Messi ezt nem tette meg. Nálam emiatt soha nem lesz No1. Ettől függetlenül a generációjának legtehetségesebb játékosának tartom Messit, tehetségesebbnek, mint CR7-et, de nem jobb sportembernek.
Megértem, ha szerinted Ronaldo a numero uno, és nem Messi. De a VB-s kifogást utólagos megmagyarázásnak tartom.
Szerintem jó érv a VB. Ne csak a döntőt nézzük. A brazil Ronaldonak két nagy VB-je volt, Zidane-nak szintén. Messi már 3 VB-t végigtolt, de az egyenes kiesésben még nem láttam tőle klasszis teljesítményt, és ez szerintem azért gáz egy korszakos játékos esetében. Talán idén javít ezen.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.02.25. 19:27:40

ultrasur írta:Szerintem a Fenomén sokkal jobb focista és szerethetőbb sportember volt, DE ő a klasszisával eldöntötte a világ legfontosabb foci eseményének döntőjét, Messi ezt nem tette meg. Nálam emiatt soha nem lesz No1. Ettől függetlenül a generációjának legtehetségesebb játékosának tartom Messit, tehetségesebbnek, mint CR7-et, de nem jobb sportembernek.
Megértem, ha szerinted Ronaldo a numero uno, és nem Messi. De a VB-s kifogást utólagos megmagyarázásnak tartom.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2018.02.25. 19:21:08

S.Agüero írta:Akkor CR-t miért fütyüli az összes közönség, még néha a tiétek is, Messit meg nem?
de pl. tegnap is kapitányként és testvérként viselkedett Benzemával.
:D

Messi azért nem jobb Ronaldónál, mert ő nem lőtt gólt a németek ellen, utóbbi pedig igen?
Szerintem a Fenomén sokkal jobb focista és szerethetőbb sportember volt, DE ő a klasszisával eldöntötte a világ legfontosabb foci eseményének döntőjét, Messi ezt nem tette meg. Nálam emiatt soha nem lesz No1. Ettől függetlenül a generációjának legtehetségesebb játékosának tartom Messit, tehetségesebbnek, mint CR7-et, de nem jobb sportembernek.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.25. 19:15:48

Akkor CR-t miért fütyüli az összes közönség, még néha a tiétek is, Messit meg nem?
de pl. tegnap is kapitányként és testvérként viselkedett Benzemával.
:D

Messi azért nem jobb Ronaldónál, mert ő nem lőtt gólt a németek ellen, utóbbi pedig igen?
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.02.25. 19:13:47

ultrasur írta:
:D

A legnépszerűbb sportember jelenleg Ronaldo.
:mrgreen:

A Bernabeun és talán az Old Treffordon kívül mindenhol fütyülik,szóval van néhány komplexusos ember még :D
Válasz küldése