Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2018.03.04. 19:21:16

defender3 írta:
rikko írta:Dembele 20 kg Paula 80+.... Szerited van értelme ,hogy kapjon egy rúgást ezektől a vadmarháktól ?
Nem is értem, hogy miért nem minden focista 100+ kiló ha ennyire fontos lenne. Neymar se volt épp nagy darab meg kapta a rúgásokat mégse volt sérült fél szezonokat.

Dembele szezon eleje óta van itt 4 hónapos sérüléssel kezdett és folytatta 1 hónappal.... tuti nem kell félteni ?
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.03.04. 19:20:18

visca el barca írta:
mess2009 írta:a spanyolok is fütyülik ahogy hallani lehetett
hallod, 25 éve nézek barcát, de isten bizony nem emlékszem rá, hogy h a közönség valaha fütyült volna saját játékost. ez kb mindent elmond gomesről XDXDXDXD
továbbra is maradok a szemem mellett.....a fülem helyett, ha meg akarok ítélni egy játékost.
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2018.03.04. 19:19:33

BarcafanTomee írta:
rikko írta:Te nézed az összes meccsünket ? Mert ezek szerint csak az összefoglalókat.... ATMA ma annyit adott nekünk, mint az összes másik csapat egybevéve..... Lássál ne csak nézzél....
Szerintem vegyél vissza, meg se születhettél mióta Barca meccseket nézek.

Magukhoz képest ma még visszafogott volt az AtMa, ha ez szerinted nem így van, akkor te nem szoktál meccseket nézni. Ma a ligáért játszottak és még csak parázsnak sem lehetett mondani a találkozót. Costa se rosszalkodott, ami nagy szó. Nem hitték ők el, hogy nyerhetnek itt ma.

27 éve vagyok Barcelona drukker..... :roll:
De biztosan az dönti el, ki nagyobb Barca drukker hogy 50 éve a meccseket nézi... A kor nem érdem.....
=D> =D> =D>
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rikko 2018.03.04. 19:23:10-kor.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1635
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2018.03.04. 19:18:41

Nagyon fontos győzelem volt, stabil hátsó alakzattal. Az Atletico gyakorlatilag megbénult.
Erre a mérkőzésre ez a taktika teljesen megfelelt.
A Dembele imádók meg örülhetnek, mert ma nem volt rossz megmozdulása a srácnak.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.03.04. 19:08:17

rikko írta:Te nézed az összes meccsünket ? Mert ezek szerint csak az összefoglalókat.... ATMA ma annyit adott nekünk, mint az összes másik csapat egybevéve..... Lássál ne csak nézzél....
Szerintem vegyél vissza, meg se születhettél mióta Barca meccseket nézek.

Magukhoz képest ma még visszafogott volt az AtMa, ha ez szerinted nem így van, akkor te nem szoktál meccseket nézni. Ma a ligáért játszottak és még csak parázsnak sem lehetett mondani a találkozót. Costa se rosszalkodott, ami nagy szó. Nem hitték ők el, hogy nyerhetnek itt ma.
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2018.03.04. 19:04:36

rikko írta:Dembele 20 kg Paula 80+.... Szerited van értelme ,hogy kapjon egy rúgást ezektől a vadmarháktól ?
Nem is értem, hogy miért nem minden focista 100+ kiló ha ennyire fontos lenne. Neymar se volt épp nagy darab meg kapta a rúgásokat mégse volt sérült fél szezonokat.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.03.04. 19:01:26

mess2009 írta:a spanyolok is fütyülik ahogy hallani lehetett
hallod, 25 éve nézek barcát, de isten bizony nem emlékszem rá, hogy h a közönség valaha fütyült volna saját játékost. ez kb mindent elmond gomesről XDXDXDXD
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.03.04. 19:00:59

rikko írta:Valahol megértettem EV-t, hogy Paulát hozta és nem a tyúkbél Dembelét.... nagyon fizikális meccs volt, sok durva belépővel és kemény csatáva. Paula ha sebességben és észben nem is szint, de hozott izmot a kp-re ami EV célja volt. Igaz én Gomes-t kaptam volna le és nem a brazilt.
nem is a Paula-Dembele viszonyban ment a matek nálam pl, hanem Gomes cseréjét nézve.
Mert hogy a portugál se izmot nem hoz, se semmit, az biztos.

Alapból Paulinhot kellett volna Iniesta helyett hozni, Aztán Dembelét a második félidőben valamikor.

Egyébként még mindig nem az az erősebb, meg agilisabb, aki kilóra több. Ezt remélem tudod, mert lentebbi hsz-ben is ezzel érveltél.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2018.03.04. 18:58:15

Első félidő rendben volt nagyon, főleg Iniesta sérüléséig.
Második félidő ritka gyenge színvonalú volt, újra kiderült, hogy az idei Barca nem tud kontrázni, Suárez és sajnos már Messi(mondjuk ő már LE idejében is inkább a labdákat adta főleg Neymarnak, és a második hullámban érkezett) lassú hozzá, ezért kéne legalább Dembélé.
Alba a második félidőben viszont nagyon pontatlan volt, egy jó ladbakihozatal nem tudott elindulni az oldaláról, ez a Correa gyerek rendesen kifárasztotta..
Chelsea ellen remélem nem Gomes-t akarja majd Ini helyére betenni, mert ez a Chelsea egy nulla, most a City ellen még momentumok se volt...rájuk kell menni az elején, aztán bedarálni őket, nagy kár ,h Cou nem játszhat a BL-ben.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.03.04. 18:57:29

ott kezdeném, hogy ez a meccs valóban más volt -elismerem. a győzelem olyan volt mint amilyen egy 1:0-ás lehet...rizikós.
az meglep, hogy mindenki az Atma pocsék játékáról beszél...?! azt vártátok, hogy itt is 4-5-nulláznak? én inkább a dolog relativitására helyezném a hangsúlyt, a csapatunk a középtől hátrafelé egyszerűen megbénította őket! Busquets bénázásától eltekintve a csapatvédekezés iskolapéldáját láttuk és ez az elsőben egészen alázó volt, a másodikban már egy mindent egy lapra támadó csapat ellen éppen elégnek bizonyult.
ami a támadó részlegünket illeti itt is azzal kell kezdeni, hogy a Liga legjobb védelmével álltunk szemben és ez meg is látszott...
szerintem Alba és Suarez gyenge, Coutinho sokat mozgott, időnként szépen és hasznosan, később elfáradt...Messi hozta azt amit Suarez nem, a gólt és a győzelmet.
Gomes: ezúttal is tartom, méltatlan és ráadásul téves is a gyalázása, azt hiszem három labdavesztése volt a többit megoldotta, ami messze nem mondható el pl. Suarezről... sokkal gyorsabb mint Paulinho, kellően agilis és nem alibizik annak ellenére, hogy a spanyolok is fütyülik ahogy hallani lehetett.
remélem a Chelsea ellen lesz három jó támadónk...(egyszerre)
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2018.03.04. 18:53:58

BarcafanTomee írta:
rikko írta:
BarcafanTomee írta:Dembele 20 kg Paula 80+.... Szerited van értelme ,hogy kapjon egy rúgást ezektől a vadmarháktól ?
Akkor ne is játsszon soha. Evvel az erővel Neymar se kellett volna betenni amikor idekerült. Fociban minden meccsen kapsz rúgást, szóval ezt nem tudom elfogadni.
Te nézed az összes meccsünket ? Mert ezek szerint csak az összefoglalókat.... ATMA ma annyit adott nekünk, mint az összes másik csapat egybevéve..... Lássál ne csak nézzél....
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.03.04. 18:51:56

rikko írta:
BarcafanTomee írta:Dembele 20 kg Paula 80+.... Szerited van értelme ,hogy kapjon egy rúgást ezektől a vadmarháktól ?
Akkor ne is játsszon soha. Evvel az erővel Neymar se kellett volna betenni amikor idekerült. Fociban minden meccsen kapsz rúgást, szóval ezt nem tudom elfogadni.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.03.04. 18:51:43

crixus írta:Nem gondoltam volna, hogy lesz olyan edző, aki Juventus-típusú olaszos focit fog majd velünk tolni, de jelenleg akárhogy is nézzük, Valverde hozza az eredményeket. Jövőre én is szebb focit és letisztultabb taktikát várok, de idén, ha csak a hazai porondon tarolunk is, az én várakozásaimat már felül is múlta a csapat.
Bele tudnék én is kötni pár dologba, és akik ezt teszik igazuk is van. Gomes játékpercei, Semedo mellőzése (nem most, mert tudom, hogy most sérült), Dembelé kevés játékperce, Paulinho túlhajtása, Coutinho a jobboson, stb. Én viszont ezt JELENLEG elfogadom, mert idén eléggé szedett-vedett a csapat. Késői igazolások a nyáron, igazolások a télen, meghatározó ember(ek) távozása a csapattól ill. év eleji bizalmatlansági indítvány, katalóniai balhék, stb.
Jövőre szinte borítékolható, hogy lesz taktikai változtatás, idén viszont ez van és Valverde eddig úgy tűnik jól teszi, hogy nem variál, hanem a jól bevált őszi formulához ragaszkodik, még akkor is, ha ezzel kevésbé lesz szórakoztató a játékunk.
sokszor savazlak, de ez a hsz most ült, mindennel egyetértek. annyit még hozzátennék, hogy valverde idén már nem fog változtatni semmit, az eredmények jönnek, nem most fogja megbolygatni az egészet mikor a célegyesbe érkezünk lassan minden fronton
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.03.04. 18:51:08

Az első félidei játék nem volt rossz, levegőt, lehetőséget sem kapott az Atma. Ini kiesése nagyon rányomta a bélyegét a játékra és avval h. Cou-t is lekapta, meg is szűnt a kreativitás a kp.-n.
Nagyon hiányzik egy Xavi kaliber a kp.-ra, mert Gomes-el -1 ember van a pályán, talán a legfontosabb feladat a nyárra h. egy megfelelő (Eriksen) irányító kp-t hozni a csapatba.
Egyébként jól mondta Busi, ez a győzelem nagyon nehéz és fontos volt, de a három pont meg lett és most csak ez számít!
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.03.04. 18:48:46

Nagyon örülök a győzelemnek, mindenki nagyon hajtott. Ezt a bajnoki címet már nemigen lehet elveszíteni, meg kellene nyugodni, és egy kicsit rá lehetne menni a látványos focira is.
Szerintem Umtiti volt a mezőny legjobbja, fantasztikus védőjátékot mutatott be.
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2018.03.04. 18:48:02

BarcafanTomee írta:
Azt meg ne írja többet senki, hogy Dembélé azért nem játszik, mert kockáztatás játszatni ilyen fontos meccseken. Kérdem én Vidal, Gomes, meg a jelenlegi Paulinho játszatása mennyire kockázatos?
Dembele 20 kg Paula 80+.... Szerited van értelme ,hogy kapjon egy rúgást ezektől a vadmarháktól ?
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.04. 18:46:01

Nem tudom épp ésszel felfogni, hogy mi vezetheti rá az embert arra hogy a 0 km-es Gomest rakja be egy ilyen meccsre, míg Dembele ott ül a padon. Hetekig még keretbe sem fért be, most meg egy Atleti ellen első számú csere.

Labdaeladások, Coutinhonak kell visszarohanni Gomes helyére védekezni, elcsúszik kapunk előtt, valahogy nagyon nem érzem nála azt a nagy stabilitást.

Közben Dembelét villámgyorsan be kellene építeni a BL hajrájára de ő padozik.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2018.03.04. 18:37:14

Nem gondoltam volna, hogy lesz olyan edző, aki Juventus-típusú olaszos focit fog majd velünk tolni, de jelenleg akárhogy is nézzük, Valverde hozza az eredményeket. Jövőre én is szebb focit és letisztultabb taktikát várok, de idén, ha csak a hazai porondon tarolunk is, az én várakozásaimat már felül is múlta a csapat.
Bele tudnék én is kötni pár dologba, és akik ezt teszik igazuk is van. Gomes játékpercei, Semedo mellőzése (nem most, mert tudom, hogy most sérült), Dembelé kevés játékperce, Paulinho túlhajtása, Coutinho a jobboson, stb. Én viszont ezt JELENLEG elfogadom, mert idén eléggé szedett-vedett a csapat. Késői igazolások a nyáron, igazolások a télen, meghatározó ember(ek) távozása a csapattól ill. év eleji bizalmatlansági indítvány, katalóniai balhék, stb.
Jövőre szinte borítékolható, hogy lesz taktikai változtatás, idén viszont ez van és Valverde eddig úgy tűnik jól teszi, hogy nem variál, hanem a jól bevált őszi formulához ragaszkodik, még akkor is, ha ezzel kevésbé lesz szórakoztató a játékunk.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.03.04. 18:36:34

A "But we had possesion"-ből átmentünk "But we had stability"-be

Eddig eredményes, szóval le tudjuk nyelni, de egy Chelsea ellen egy ilyen második félidő kevés lesz.

Nagyon fontos 3 pont, de lett egy pár ősz hajszálam a második 45 percben, még úgy is, hogy helyzete se volt a matracosoknak. De azért benne volt a levegőben, hogy találnak egy gólt.

Nem vállalhatja senki Messiéket, hogy nem hallgatnak az edzőre, mert az ilyen játék kétlem, hogy az ő ötletük.

Azt meg ne írja többet senki, hogy Dembélé azért nem játszik, mert kockáztatás játszatni ilyen fontos meccseken. Kérdem én Vidal, Gomes, meg a jelenlegi Paulinho játszatása mennyire kockázatos?

És mellékesen Griezmann egy fontos meccsen (szerencsére) megint flopp volt. Mondjuk ez legalább annyira Simeone hibája is, mint az öve. Ki tudja mi lett volna, ha az elejétől tökösen játszanak.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.03.04. 18:34:58

Páran hatalmasat játszottak ma is,
Roberto, Piqué, Umtiti, Alba, Rakitic, Busquets, Coutinho, Suarez, Messi meg a szabadrúgása miatt.
Szóval Gomesen kívül mindenki hajtott és adta a pluszt. Míg a portugál legény lézengett a pályán.
Coutinho nagyon jó játékos, nagyon kellett ide, de kell majd valaki még akivel tud összjátékot alakítani.
Messi gólja nagyon szép volt, azért Ronaldo a tizenegyeseket szebben rúgja.
Paulinho se volt rossz a végén, egész ügyesen tartogatta ott jobb oldalt a labdát.
Piquet sérülten nem kellene erőltetni, főleg ha van egy Vermaelenünk.
Dembele mellőzése rejtély. Nem játszott az előző meccsen se, lehet nem tudott még beilleszkedni az edzéseken, bár Gomesnél nem lehet rosszabb.
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2018.03.04. 18:28:01

Valahol megértettem EV-t, hogy Paulát hozta és nem a tyúkbél Dembelét.... nagyon fizikális meccs volt, sok durva belépővel és kemény csatáva. Paula ha sebességben és észben nem is szint, de hozott izmot a kp-re ami EV célja volt. Igaz én Gomes-t kaptam volna le és nem a brazilt.

Győzelem megvolt, az ATMA kiherélve. Nekünk ilyen meccseink vannak, ha buszozós az ellenfél, ezt fel kell dolgozni.

Az eredmény az edzőt igazolja. 0 ATMA helyzettel fejezte be a meccset.


Nálam MOM a belső védőpáros és Messi.
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2018.03.04. 18:23:53

Nem is értem mit gondolt EV azzal, hogy Ini helyére Gomest hozta és nem Dembelét. Talán csak az lehet a válasz, hogy meccsbe akarja hozni a Chelsea elleni BL meccsre. Bár inkább bele se gondolok mi lesz ha kezdő lesz...

Dembele meg minek ide. Ha olyan klasszisaink vannak mint Aliex Vidal vagy André Gomes...
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.04. 18:21:22

Kiheréltük az atleticot, de egyben magunkat is. A totális kontroll a tényleges támadójátékunkba került, bár Ini sérülésével kiesett egy kreatív emberünk. Mindezek ellenére nagyon fontos győzelem, és 3 pont ez nekünk, és ma igazán csak az eredmény számított.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.03.04. 18:18:48

csababarca írta:gratulálok a 3 pontért, Messi szabigóljáért, Umtiti-Piqué páros munkájáért.

Valverdének meg szintén grat, hogy egy ilyen gusztustalanságot le tud műveltetni a csapattal, egy ilyen gyenge napot kifogó atma ellen.
Lelke rajta, bár neki gondolom tetszett.
És tudom, tudom, Iniesta sérülése, blabla, okés, de mi a francért kell egy ilyen embert behozni? nulla.
Onnantól hogy Iniesta-Gomes csere megtörtént, nullára redukálódott a támadópotenciálunk kb.

Jah meg, hogy Dembele nem játszik, ahhoz is tudok gratulálni.
Gomesnek és Paulának konkrétan semmi haszna nem volt a meccsen, mert a kp-n semmit nem akart csinálni az atletico, csak vágdosták előre a labdát.
Itt a kiscsoki evickélhetett volna, 10-12 olyan szitu volt, mikor lehetett volna kontrázni, csak Gomesnél volt a labda....nem mondom, hogy mindet végigvittük volna a franciával, de 2-3at talán, és veszély lehetett volna belőle.

Na mindegy, jöhetnek az ínyencek, hogy mekkora rossz szurkoló vagyok, hogy győztes meccs után kritizálok.

Teljesen egyetértek. EV kis híján kimeccselte magát a győzelemből. Dembélé témát inkább nem is kommentálom, mert felugrik a vérnyomásom.

Lehet örülni a bajnoki döntőnek, de ez a nulla, homály "játék" nagyon kevés lesz a BL-ben, már most mondom. Igazából ha nincs az az ordenáré disznó makkunk az odavágón, már most a Besztlíg 4. helyezett ellen mehetnénk a levesbe. :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.03.04. 18:16:36

Atalanta írta:Ha ez a Barcelona tetszik egyeseknek, (Agüero, Visca el Barca... stb...)lelkük rajta, de ez élvezhetetlen, lassú, körülményes, csoda, hogy nincs még vereségünk.
nekem te nem tetszel, meg az állandó nyöszörgésed amit előadsz. húzzál el innen, máshol is lehet fórumozni, biztos találsz olyan helyet ahol vevők az állandó mocskolódásodra.

----------------------------------

a meccsről, ahogy Bobby mondaná (ha már nincs itt :D ) egy kis gól, majd okosan lepörgettük az órát :mrgreen: mákunk van hogy az atleti ilyen impotens volt, pedig a végén már vagy 20 csatárral játszottak, de szerencsére piqué meg umitit takarított ahogy kellett. ma aztán tényleg nem érdekelt a szép játék, ahogy a cselzi ellen se fog, a lényeg hogy újra 8 pont különbség van, ami azért már jóval megnyugtatóbb.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése