Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.03.09. 10:56:11

Érdekes felvetés ez a vissza jönne. Majd kiderül, de annyi szent Messi akkor már 32 éves lesz. Lehet tudnak valamit amit mi nem?
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.03.09. 09:58:24

Koszi.

Szerintem ha valakinek arra van ideje es energiaja, hogy bedobjon egy spanyol cikket forrasnak, egy rovid osszefoglalast is tud irni.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.09. 09:56:15

Szerintem nem olyan nagy cucc a google fordító, és hála istennek egyre pontosabb is.

De dióhéjban Neymar felajánlkozott, hogy 2019 nyarában visszatérne, mer Párizs sza.r.
Egyesek elhiszik ezt, mások szerint ez csak alibi, mert ha elutasítjuk, akkor simábban mehet Madridba.

Szerk.: Amúgy ezt hogyan gondolta Neymar? 2 éves csak a szerződése a PSG-vel? Mert nem hinném, hogy mi kiadnánk érte pénzt, főleg Griezmann után. Ha meg mégis, akkor annyit tuti nem amennyit a Párizs kérne, bár ők szerintem nem engednék el semmi pénzért.

De szerintem kamu a hír.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára davi10 2018.03.09. 10:28:44-kor.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.03.09. 09:43:05

Valami forditas esetleg? Vagy tippeljem meg a szavakat?

Mennyi spanyol cikk jon meg osszefoglalas nelkul?
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.08. 16:29:11

visca el barca írta:
Subinho írta:vagy ha nem, nem szabad ennyi pénzért itt tartani az említett kiegészítő szerepkörben.
#-o

adjuk el 10 millióért nem? :D
Ezt írtam? Csak arra gondoltam, hogy ha veszünk valakit 105 millió + bónuszokért, akkor nem azt várjuk tőle, hogy ül a padon, vagy ha beáll akkor sem tud érdemben hozzátenni a meccshez. Látja EV az edzésen és valószínű nem érti a játékot, nem azt csinálja, amit elvár tőle, nem tanul spanyolul, nem érti a társakat, stb. Így azért nehéz, nagyon nehéz. A játékostól függ, mennyi hajlandóság van benne. Ha nincs, akkor ennyi pénzért a padon/lelátón tartani felesleges, kb. egy újabb Turan/Vidal történet lenne belőle, csak jóval több kiadással... Nyilván 100+ milliót senki nem adna érte, de igazából tudjuk, hogy nem is ér ennyit! Megszoktuk, hogy minket mindig lehúznak, egyébként egy 20 éves tehetségért nem gondolom, hogy 50, max. 60 misinél többet kéne adni... Ez persze jó nagy bukás lenne, aláírom, de ha nem változik a helyzet, akkor ez így most jobb? Nem játszik többet, mint Vidal... Persze a megoldás az lenne, hogy több lehetőséget kap és meglátjuk mi sül ki belőle. Jön a tavasz, fontos meccsek, most pont bizonyíthat(na)!!!
Kis Kluivert kb. ugyanez a szitu lenne, csak kb. negyed ennyi pénzért, illetve ott lenne a papa segítsége, tapasztalat, ami azért nem mindegy! Egyébként Justin 19 éves, 1 évvel fiatalabb Dembelénél...
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.03.08. 13:43:13

Relatív ez a Kluivert téma. Én örülnék neki mert hosszú távú megoldás lenne, de nem tudom mennyire bírná ennyi idősen a nyomást. Én személy szerint nem ellenzem Griezmann leigazolását sem. Mind kettőnek örülnék mert Grizmannt egyből belehetne dobni a mélyvízbe, Kluivertet meg szépen lassan beépíteni. Csak azt nem tudom, hogy mi lessz Pacoval vagy mik a tervek vele. Nyáron már jobban át lehet látni mik a tervei a vezetőségnek. De személy szerint ezt Valverdere bíznám, ő tudja hol vannak hiányosságok mi/mik a hiány posztok.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.03.08. 12:34:28

barca0417 írta:
brazilfan írta:Jobban örülnék Kluivertnek, mint Griezmann-nak, és általában véve is szívesebben látnám fiatalok beépítését a csapatba, mint a pályafutásuk csúcsán lévő, ezért értelemszerűen csak néhány évre megoldást jelentő, kész sztárokat.
Kellenek a pályafutásuk csúcsán lévő játékosok is, mert úgy lehet fenntartani a sikerességet, de akkor ha hiányposztra jönnek. Griezmannál nem ez a helyzet.
Igen, nyilván én sem arra gondoltam, hogy 11 fiatalból kell csapatot építeni, mint ahogyan Friedmanszky edző próbálta a Fradiban. Hanem arra, hogy szerintem Kluivert leigazolásában több fantázia van, mint Griezmannéban, de ha Kluivert mégsem jönne, akkor sem erőltetném Griezmannt.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.03.08. 12:32:47

Subinho írta:vagy ha nem, nem szabad ennyi pénzért itt tartani az említett kiegészítő szerepkörben.
#-o

adjuk el 10 millióért nem? :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.08. 12:27:49

barca0417 írta:
brazilfan írta:Jobban örülnék Kluivertnek, mint Griezmann-nak, és általában véve is szívesebben látnám fiatalok beépítését a csapatba, mint a pályafutásuk csúcsán lévő, ezért értelemszerűen csak néhány évre megoldást jelentő, kész sztárokat.
Kellenek a pályafutásuk csúcsán lévő játékosok is, mert úgy lehet fenntartani a sikerességet, de akkor ha hiányposztra jönnek. Griezmannál nem ez a helyzet.
Griezmann nagyon jó játékos és kellene is ide, ha nem lenne azokon a posztokon egy Messi és egy Suarez. Megvenni azért, mint Dembelét, hogy néha játszon 1-2 sörmecset... hát, nem sok értelmét látom. Max annyi, hogy ezzel gyengítenénk az ellenfelet.
A kis Kluivertet azonban én is szívesen látnám, valahogy többet látok benne mint a nyáron túlsztárolt Dembelétől, aki láthatóan 20 évesen nem tudott felnőni a feladathoz. Igazából nem értem a jelenlegi komoly mellőzését, azonban ha a pályán is volt, azért nem váltotta meg a világot. Lehet mondani, hogy alig játszott, de össze lehet hasonlítani Coutinho-val, akin azonnal látszott, hogy ő ide passzolni fog nagyon (már ha a helyén játszik).
Jelenleg én nyáron a Gomes-Denis páros mellett a Dembelé dolgot tenném leginkább helyre. Van-e ennek a srácnak jövője a csapatban, mert ennyi pénzért nem elég egy Gomes-Denis-Vidal szerepkör neki. Vagy lehet meghatározó, húzó játékos, vagy ha nem, nem szabad ennyi pénzért itt tartani az említett kiegészítő szerepkörben. Akkor inkább a kis Kluivert, tőle nem lenne ekkora az elvárás!
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2018.03.08. 12:15:45

brazilfan írta:Jobban örülnék Kluivertnek, mint Griezmann-nak, és általában véve is szívesebben látnám fiatalok beépítését a csapatba, mint a pályafutásuk csúcsán lévő, ezért értelemszerűen csak néhány évre megoldást jelentő, kész sztárokat.
Kellenek a pályafutásuk csúcsán lévő játékosok is, mert úgy lehet fenntartani a sikerességet, de akkor ha hiányposztra jönnek. Griezmannál nem ez a helyzet.
Kép
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.03.08. 12:04:16

Jobban örülnék Kluivertnek, mint Griezmann-nak, és általában véve is szívesebben látnám fiatalok beépítését a csapatba, mint a pályafutásuk csúcsán lévő, ezért értelemszerűen csak néhány évre megoldást jelentő, kész sztárokat.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2018.03.08. 11:40:12

Nervo írta:A goal.com szerint ajánlatot akarunk tenni Kluivert fiáért. :) Nagy tehetségnek tartják a srácot, aki már be is került a holland nemzeti keretbe.
Sokkal több értelmét látnám ha Griezmann helyett őt hoznánk és beépítenénk szép lassan a csapatba Dembelével együtt, hogy mire Suárezék kifelé mennek, készen álljon a pótlásuk.
Griezmannra szánt pénzből inkább őt és egy klasszis középpályást hoznék. Thiagot elsősorban. Mert Gomesék nem megoldások semmire. Paulinho kiegészítő ember, Iniesta egyre kevesebbet bír, Coutinho meg amennyire középpályás, annyira támadó is, ezért is nem érteném jelenleg Grizes elhozatalát.
Kép
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2018.03.08. 11:02:34

A goal.com szerint ajánlatot akarunk tenni Kluivert fiáért. :) Nagy tehetségnek tartják a srácot, aki már be is került a holland nemzeti keretbe.
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.03.07. 19:03:44

Léfe írta:Csak azt nem értem, hogy miért kell azon töprengeni, hogy ki helyett jönne Griezmann. Suarez helyén pont jó lenne. Ha Atletinél X gólt rug, itt 3x annyit lőne. Jó érzéke van a pozicios játékhoz. Suarez mint egy elefánt a porcelánboltban és nemsokára 33 éves. Még el lehet adni. Dembelét sokat kellene játszatni, belejönne. És igenis előre kell gondolkodni. Sok a munkás és nem kreativ játékosunk, főleg középpályán.
Ez csak feltételezés, és addig szerintem nincs miről beszélni, amíg az uru olyan teljesítményt hoz, mint az utóbbi időben, de ha még hozzácsapajuk a gyenge őszt, úgy is korrekt átlag jön ki. A nagy meccseken pedig sokkal inkább Suarezben van benne, hogy a semmiből bever egy bombagólt, mint a franciában, aki pl. ellenünk is 0 volt legutóbb.
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2018.03.07. 18:52:48

johdepp írta:
Léfe írta:Csak azt nem értem, hogy miért kell azon töprengeni, hogy ki helyett jönne Griezmann. Suarez helyén pont jó lenne. Ha Atletinél X gólt rug, itt 3x annyit lőne. Jó érzéke van a pozicios játékhoz. Suarez mint egy elefánt a porcelánboltban és nemsokára 33 éves. Még el lehet adni. Dembelét sokat kellene játszatni, belejönne. És igenis előre kell gondolkodni. Sok a munkás és nem kreativ játékosunk, főleg középpályán.
Szerintem nem lenne jó Suárez helyén. Ügyes csávó, meg minden, de nagy meccseken eddig kivétel nélkül nulla volt. Másrészt nem hiszem, hogy olyan szerepkörben tudna játszani, mint Lajos. Fizikumra nincs meg a gyerek, szerintem. Suárez, ha megfeledkezik magáról, pattognak le róla a védők, nem lehet kábé földre vinni. Ha Griezmann jönne Suárez helyére, akkor klasszikus csatár nélküli játékot kéne játszani, az meg nem tudom, mennyire jó a buszok ellen. Minden esetre szerintem Griezmann nem tudná pótolni Suárezt és egyértelműen rosszabb megoldás lenne nála. Én sehogy nem látom Griezmann helyét ebben a csapatban. Nem tudom elképzelni, hogyan működne Messi, Coutinho és Dembélé mellett. (Ha abból indulok ki, hogy Suárez elmegy és Dembélé beépül a kezdőbe, ugye.) Szerintem ezek mellé a csávók mellé kell egy Suárez-féle "erőcsatár", aki képes technikás megoldásokra is. Suárez tökéletes ide, és nem látom, hogy ha ő elmenne, hogyan lehetne pótolni.
üdv. egyet értek veled, Lajost nem tudná megfelelően pótolni Grizi, mert gyenge testalkatú, azóta megy csak újra jól az atletinek mióta visszajött hozzájuk Costa erőcsatárnak és így ő lefoglalja a védőket amíg mögüle indul Grizi, ez kb. ugyan az mint nálunk Lali és Messi helyzete. úgyhogy a francia ide nem illene Laji helyett. Suárezt pótlását jelenleg egy emberből tudnám kinézni és az az utóda a Poolban, nevezetesen Firmino, nagyon hasonló a fizikumuk (bár Lali egy cseppet agresszívebb stílusú :D ) a brazil is kitűnő a kapu előtt, képes megtartani a labdát elől és jól megjátszani azt. úgyhogy Lali pótlását én benne látnám nem Grizesbe. de erről szerintem felesleges beszélni mert Lali még simán el tud játszani ezen a szinten 2-3 évet, addig meg felesleges idehozni a nyakára bárkit is, mert abból csak a feszültség van.
mvik
Chriss
Barça B
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2007.06.25. 07:21:37

2018.03.07. 18:41:48

Griezmann ballábas, lehet még javulna is a teljesítménye, ha jobb oldalról befelé is tudna törni, nemcsak szinte “egyenesen” kapura mint a bal oldalon. Több mozgástere lenne legalábbis az biztos.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2018.03.07. 18:25:58

visca el barca írta: 4-2-3-1-be ugyanugy befér elől cou, messi, grízes, legelöl meg lajos
Sem Coutinho-t sem Griezmann-t nem szeretném a jobboson látni. Mindketten a bal oldalon élnek igazán.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.03.07. 17:57:37

crixus írta:Griezmann kapcsán a lényeg úgyis Valverde. Az, hogy ő mit akar. Ha marad a 4-4-2, vagy 4-2-3-1, akkor tényleg kérdéses, hogy kell-e ő. Egyik felállásban sem látom a helyét.
Viszont egy 4-3-3-ban, Messi hamis 9es játéka mellett mindenképp hoznám, ha maximum 100 millió lenne az ára.
-----------Ter Stegen----------
Robert---Piqué-Umtiti---Alba
-----------Busquets------------
--Rakitic----------Coutinho--
-----------Messi--------------
Suárez-------------Griezmann

Ezt tudom elképzelni, Dembelé be tud lépni elöl bárhova.
4-2-3-1-be ugyanugy befér elől cou, messi, grízes, legelöl meg lajos
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.03.07. 17:46:56

Griezmannt csak akkor tudom elképzelni, ha Messi és Suárez is lelép, de ez nem fog megtörténni szerencsére.
Simán befér, méghozzá Dembélé helyén. Annyi minden változhat még itt két hónap alatt. Szinte nem is játszik a francia, bár remélem ez változik. De el lehet osztani okosan a játékperceket.

Bár akkor vissza kell állni a 4-3-3 ra.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2018.03.07. 17:33:35

Griezmann kapcsán a lényeg úgyis Valverde. Az, hogy ő mit akar. Ha marad a 4-4-2, vagy 4-2-3-1, akkor tényleg kérdéses, hogy kell-e ő. Egyik felállásban sem látom a helyét.
Viszont egy 4-3-3-ban, Messi hamis 9es játéka mellett mindenképp hoznám, ha maximum 100 millió lenne az ára.
-----------Ter Stegen----------
Robert---Piqué-Umtiti---Alba
-----------Busquets------------
--Rakitic----------Coutinho--
-----------Messi--------------
Suárez-------------Griezmann

Ezt tudom elképzelni, Dembelé be tud lépni elöl bárhova.
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2018.03.07. 16:45:42

Léfe írta:Csak azt nem értem, hogy miért kell azon töprengeni, hogy ki helyett jönne Griezmann. Suarez helyén pont jó lenne. Ha Atletinél X gólt rug, itt 3x annyit lőne. Jó érzéke van a pozicios játékhoz. Suarez mint egy elefánt a porcelánboltban és nemsokára 33 éves. Még el lehet adni. Dembelét sokat kellene játszatni, belejönne. És igenis előre kell gondolkodni. Sok a munkás és nem kreativ játékosunk, főleg középpályán.
Szerintem nem lenne jó Suárez helyén. Ügyes csávó, meg minden, de nagy meccseken eddig kivétel nélkül nulla volt. Másrészt nem hiszem, hogy olyan szerepkörben tudna játszani, mint Lajos. Fizikumra nincs meg a gyerek, szerintem. Suárez, ha megfeledkezik magáról, pattognak le róla a védők, nem lehet kábé földre vinni. És ez az, ami nagyon idegesít benne, mert sokszor meg össze-vissza fetreng. Ha Griezmann jönne Suárez helyére, akkor klasszikus csatár nélküli játékot kéne játszani, az meg nem tudom, mennyire jó a buszok ellen. Legalábbis szerintem, de igazából nem értek hozzá. Minden esetre szerintem Griezmann nem tudná pótolni Suárezt és egyértelműen rosszabb megoldás lenne nála.

Suárez, mint elefánt? Hát én nem tudom... Tud csetleni-botlani, de sokszor ad olyan passzokat, meg jön elő olyan megoldásokkal, hogy csak pislogok. Szerintem itt sokan lebecsülik Suárez technikai tudását. A taktikai fontosságáról meg már nem is beszélve.

Ezt meg még muszáj... Ne haragudj meg, de Tőled várnám a legkevésbé az ilyet. Suárez lassan 33? pontosan 6 hete töltötte be a 31-et a fazon. Ennyi erővel akkor keressünk kapust is, mert Ter Stegen már 25 éves, nemsokára 40 lesz és visszavonul. Persze túlzás, de azért na...

Én sehogy nem látom Griezmann helyét ebben a csapatban. Nem tudom elképzelni, hogyan működne Messi, Coutinho és Dembélé mellett. (Ha abból indulok ki, hogy Suárez elmegy és Dembélé beépül a kezdőbe, ugye.) Szerintem ezek mellé a csávók mellé kell egy Suárez-féle "erőcsatár", aki képes technikás megoldásokra is. Suárez tökéletes ide, és nem látom, hogy ha ő elmenne, hogyan lehetne pótolni.

Griezmannt csak akkor tudom elképzelni, ha Messi és Suárez is lelép, de ez nem fog megtörténni szerencsére.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2018.03.07. 14:35:32

Csak azt nem értem, hogy miért kell azon töprengeni, hogy ki helyett jönne Griezmann. Suarez helyén pont jó lenne. Ha Atletinél X gólt rug, itt 3x annyit lőne. Jó érzéke van a pozicios játékhoz. Suarez mint egy elefánt a porcelánboltban és nemsokára 33 éves. Még el lehet adni. Dembelét sokat kellene játszatni, belejönne. És igenis előre kell gondolkodni. Sok a munkás és nem kreativ játékosunk, főleg középpályán.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.03.07. 13:56:56

senkialfonz40 írta:
LG írta:...Szerintem meg nem érdemes nagyon előre gondolkodni, gyorsan változhatnak a dolgok. Pl. ki gondolta volna mondjuk májusban, hogy nyáron Neymar lelép, Dembelé pedig érkezik?
Egyedül Neymar... :D
Inkább az apja.
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.07. 13:02:14

LG írta:...Szerintem meg nem érdemes nagyon előre gondolkodni, gyorsan változhatnak a dolgok. Pl. ki gondolta volna mondjuk májusban, hogy nyáron Neymar lelép, Dembelé pedig érkezik?
Egyedül Neymar... :D
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.03.07. 11:36:33

Nagyon kíváncsi lennék ezzel az Arthur gyerekkel kapcsolatban mennyit kellene letenni a 40%-os játékjogot tulajdonló titokzatos ( vagy inkább meg nem nevezett) birtokló magánszemélyeknek.
Nyilván nem lehet kiindulni egyszerű matematikával a 60%=30+10 millió számolással.

Nekem így kicsit homályos ügy, nem tudom miért van ezekre megint szükség. Persze lehet csak a tárgyalások eredményessége miatt nem közlik a sajtóval ezen részt, de jó lenne, ha nem lenne egy újabb Neymar saga.
Válasz küldése