Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 927
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.17. 15:05:38

Miért erőlteti mindenki ezt a Digne balhátvédet egy Bilbao ellen? Vagy csak én tartok ennyire a támadóiktól?
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.03.17. 13:51:17

soadroli írta:na Vermaelen kimaradt a keretből kisebb kisérülés miatt, helyette Alena lesz. király, pedig most pont játszhatott volna :roll:
Cuenca rúgta meg edzésen. A bokája fáj, de semmi komoly, Valverde szerint.

Szerencsétlen eset, és tényleg pont rosszkor, mert kijárt volna Umtitinek a pihenő, meg Verma is megérdemelné a lehetőséget. Remélem Minát berakja, mert jó lenne ha a Piqué-Umtiti páros közül legalább az egyik pihenne. Hősök voltak mind a ketten szerdán, de főleg a francia.

Mats - Digne - Umtiti/Piqué - Mina - Robi - Coutinho - Rakitic - Paulinho - Dembélé - Paco - Messi.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2018.03.17. 12:54:57

na Vermaelen kimaradt a keretből kisebb kisérülés miatt, helyette Alena lesz. király, pedig most pont játszhatott volna :roll:
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.03.17. 11:31:44

Samper írta:Ideje lenne levenni a figyelem reflektorát a BL-ről és Bilbaoval foglalkozni
volt szerencsém az elmúlt 2 hétben 2x is látni a bilbaot, mit ne mondjak, konkrétan hullagyengék. a márszej oda-vissza úgy lőtt nekik 5-öt, hogy kicsit nagyobb koncentrációval simán lehetett volna az az 5 akár 10 is. még félig tartalékos csapattal sem kellene hogy gondot okozzanak.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.03.17. 09:53:54

Ideje lenne levenni a figyelem reflektorát a BL-ről és Bilbaoval foglalkozni. Nagyon nem lenne jó, ha a válogatottak egy gigszer emlékével utaznának csapataikhoz és miután vegyes emlékekkel és fizikai állapotban visszatérnek, a bajnokság folytatására se gondolhatnának magabiztosan.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2018.03.16. 09:09:25

Zsozsomessi24 írta:Egyébként ma, ha jól láttam, Jordi és Leo sem edzett. Ennek tudja valaki az okát? Csak pihit kapott mára Messi ugye és nem marad ki a hétvégén?
Gondolom a gyerek miatt kapott szabit most Messi
Csak is Puyol
Zsozsomessi24
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018.03.15. 17:02:38

2018.03.15. 17:08:59

Nagyon remélem, hogy a mester nem rotálja szét magát a Bilbao ellen, mert családostul megyünk a meccsre... :D

Én már akkor is elégedett lennék, ha Ter Stegen-, Sergi, Vermaelen, Umtiti, Digne-, André Gomes, Paulinho, Rakitics- Coutinho, Messi, Dembelé csapat állna fel.

Egyébként ma, ha jól láttam, Jordi és Leo sem edzett. Ennek tudja valaki az okát? Csak pihit kapott mára Messi ugye és nem marad ki a hétvégén?
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.03.15. 17:07:11

Igen, könnyen lehet, hogy Umtiti, Alba, Busi, Ini és Suárez sem fog kezdeni hétvégén.

MAtS - SR ; Piqué ; Verma ; Digne - Dembélé ; Rakitic ; Paulinho ; Coutinho - Messi ; Paco kezdő azért még életképes lehet szerintem. Vagy esetleg Paco helyett Vidal kerül be, és akkor Dembélé menne előre.
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 927
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.15. 16:53:21

etooka9 írta:
18Barca99 írta:Suarez meg kell birkózni oda előre, mert Messit egyedül megeszik a védők.
Sui eltiltott.
Oo tényleg, akkor elnézést.
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.03.15. 16:48:16

etooka9 írta:
18Barca99 írta:Suarez meg kell birkózni oda előre, mert Messit egyedül megeszik a védők.
Sui eltiltott.
szerintem 4-3-3 lesz, rakéta, paula, gomes, előttük meg cou, messi, dembelé
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2018.03.15. 16:42:34

18Barca99 írta:Suarez meg kell birkózni oda előre, mert Messit egyedül megeszik a védők.
Sui eltiltott.
Kép
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 927
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.15. 16:39:01

A sérülteknek mindenképp pihenőt kell adni, az tény de azon kívül én nem rotálnék senkit, mert nem szabad lebecsülni a Bilbaot. Idén idegenben csupán 13 pontot gyűjtöttek és látott már szebb napokat is a csapat, de a küzdeni akarásukkal sosem volt probléma. Láttuk mit ért ez a Las Palmasnál, és a múltheti kiizzadt győzelmet az Atletico ellen meg kell becsülni. Ami mellettünk szólhat, hogy a Bilbao - igaz otthon de - még ma játszik a Marseille ellen, szóval egy nappal kevesebbet pihennek.

Digne-t szerintem semmiképp nem kéne erőltetni, rémgyenge a baloldal ha ő játszik, nem akkor indul be amikor kéne, nincsenek jó beadásai, védekezésben viszont hozza a tőle elvárható szintet, de nem hinném, hogy a Bilbao percekig ott lehetne majd a kapunk előtt, úgyhogy ott mindenképp Albát kezdetném. Sérülése miatt pihenhetett is valamennyit, szóval nála nem érv a fáradtság.
Umtiti mindenképp pihenjen, Verma simán lehozza ezt a meccset helyette. Viszont ha ő jól van, akkor Piquének adnék egy lelátót, hogy tudjon végre pihenni és talán akkor ő is felépül teljesen.

Jobb oldalon Robi gondolom marad, bár Semedo lassan visszatér, nemde?

Ini helyett Cou tökéletes, végre a saját posztján játszhat és Busi pótlását is képes megoldani 1-1 meccsre Rakitic. Jobb szélen várhatóan Dembelé futkározik, legalábbis remélem, most hiba lenne kivenni, pláne, hogy sok variáció nincs. Negyediknek meg Paula mehet. Suarez meg kell birkózni oda előre, mert Messit egyedül megeszik a védők.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 18Barca99 2018.03.15. 16:44:07-kor.
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.03.15. 08:35:53

Samper írta:Remélem, a Bilbao ellen ismét húz egy pár váratlant Valverde mester. Pihanőt kell adni a félsérülteknek és Coutinhon kívül sem ártana friss vér.
Hát a cikket olvasva lesz most rotálás,Alba és Umtiti is pihenni fog szerintem,Busi és Ini szintén. Suarez meg eltiltva ugye. Nem kell lebecsülni a Bilbaot,de otthon 8 pont előnnyel nem kell kockáztatni senkit.

Stegen-Robi,Piqué,Verma,Digne-Gomes/Vidal,Rakitic,Paula,Cou-Messi,Dembelé én valami ilyesmivel állnék ki majd.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.03.15. 05:15:26

Remélem, a Bilbao ellen ismét húz egy pár váratlant Valverde mester. Pihanőt kell adni a félsérülteknek és Coutinhon kívül sem ártana friss vér.
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2018.03.11. 18:37:40

Az időpontját figyelembe véve ez egy tökéletes meccs volt. Az azért elég egyértelműen látszott, hogy ez a Málaga nagyon gyenge, és nyilván simán ki fognak esni. Lőttek a srácok két nagyon szép gólt, az elején, amikor kellett, megvolt a kellő lendület és kreativitás, pihent egyet Messi... Dembélé és Cou játéka is kifejezetten tetszett, még akkor is, ha nyilván voltak hibáik most is (elhagyott labdák, rossz döntések), de ezek belefértek. Azt azért felrónám EV-nek, hogy sem Rakiticet, sem Busquetset nem hozta le pihenni, igaz, hogy a két szélső védőnkre is ráfér. Piqué helyett is simán játszhatott volna Verma...

Lentebb írtátok, hogy Paulinho lubickolt, tényleg jól játszott, szerintem jót tett neki, hogy az utóbbi időben pihenhetett egy kicsit, remélem, a szezon végére ismét hozza azt a szintet, amit ősszel, szükség lenne rá.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.03.11. 14:11:38

Kemény meccsre számítottam, de szerintem ilyen sima mérkőzést még nem játszottunk ebben a szezonban, kb. 30 perc focival eldöntöttük. A Chelsea-meccset szem előtt tartva ez abszolút jól alakult, Messi is pihent így másfél hetet, ráadásul egy nappal több van a két meccs között is alapból, mint az odavágó esetében volt. Emellett továbbjutásra állva várhatjuk majd a kezdő sípszót. Ha Iniestát is összerakják, minden adott lesz ahhoz, hogy továbbmenjünk.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1635
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2018.03.11. 13:58:11

Én csak azt sajnálom, hogy az egy órás emberelőnyt nem az ilyen helyzetekben való játék gyakorlására használtuk, hanem mint az értékelő írásban is elhangzott, alacsonyabb fordulatszámra kapcsoltunk.
Pedig a meccsek többségén nem tudunk mit kezdeni az emberelőnnyel. Nem kell halálos iram, de egy két gólt azért illett volna összehozni.
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2018.03.11. 13:35:41

Inkább reaktiváljuk Oleguert pls... csak ne Gomesből akarjunk all roundert csinálni, mert elsírom magam :roll: :roll: :roll:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.03.11. 12:03:01

tegnapi meccs elég felemásra sikeredett, az első félidőt megnyomtuk, kb el is döntöttük a meccset, a másodikat meg - bár volt helyzetünk - , kb végig alibiztük. a kiállítás sztem szigorú volt, nálam max sárga, de kit érdekel. a MoM az dembouz meg paula, a brazil meglepően jó volt, feküdt neki ez a középső kp-s szerep, lubickolt benne.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.11. 10:28:39

Hát ha az a nagy terv hogy Gomes jobbhátvéd lesz akkor meg vagyunk lőve, esélytelen hogy Hazardékkal felvegye a versenyt.
Még a Malaga ellen is gyorsan összehozott egy veszélyes szabadrúgást az ellenfélnek, akkor mi lesz a Chelsea ellen olyan driblikirályok ellen mint Hazard, Willian?

Remélem nem ez lesz Valverde terve, és tényleg igaz amit mondott, hogy csak azért ment Gomes oda, mert Robi kapott egy rúgást és nem akartak kockáztatni.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.03.11. 10:16:28

Csak nézni kell a meccset...azonnal elkezdenek hátrálni, ha nála van a labda, plusz kivált rá két ember, mindezt csak a híre miatt :D simán kiüríti a közepét, most őszintén, melyik védő tartott Gomestől vagy Deutól.

Brutál kezdője van, ez a “kétlábasság” meg valami isteni ajándék...volt azért sok elszórt labdája, mert nem tud mèg gyorsan döntést hozni, mint a többiek, de sztem az is előny, h nemhogy az ellenfél, de még ő maga sem tudja, h merre fog elindulni, jobbra vagy balra :D

Lötyögős meccs volt, de ezzel most semmi bajom nem volt, mentünk fél órát, volt két gól, meg két helyzet, jött a piros, el is dőlt a meccs.

Bár, nem sok ötletem van, h minek erőlteti a sérült Piquet még mindig, mikor ott ül két egészséges khv a padon. A másik játékos meg Busquets, sztem a történelemben nem volt még focista, aki ennyit játszott volna, 10 éve az összes meccsen kezdő és 90 percet játszik :D Vasból van az ember.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.03.11. 09:29:50

csababarca írta:
Dembele tetszetős volt ma, de komolyan nem hiszem el, hogy nem tud beszenvedni már egy gólt :D

Majd jönnek a gólok is, de itt nem kell arra számítani nála, hogy elkezdi raklapszámra rúgdosni a gólokat. BVB-ben sem azért volt fontos.
Ha hozna hosszútávon stabilan 12-15 gólos szezonokat, az már bőven jó. Persze lehet lesznek kiugró szezonjai gólokban, de nem tűnik annak a gólvágó gyereknek azért valljuk be. Vagyis én ezt vizionálom nála, aztán ki tudja mi lesz.
Gólpasszokban viszont nagy erős lehet! Még a Getafe és LP ellen is kis híján összejött neki, a Girona és Malaga ellen pedig ténylegesen összejött, de még volt több nagyon veszélyes passza is. Nagy fegyver lehet ő még a jobbszélen, az elfutásaiban mindig ott a veszély. Valószínűleg az ellenfél védői is idegesebbek, ha rá kell figyelni, nem a Gomes-Vidal-Paulinho hármasból vkire.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2018.03.11. 08:02:54

Érdekes élmény volt ma olvasni a 'szaksajtót': nso:csak kettő nullra nyert a Barca (mondjuk ebbe közre játszhatott,hogy a közpénzből felpumpált kedvenc csapatuk tele 'migránssal'kikapott Pakson) ;index:nem látszott,h a Barca emberelőnyben volt. Furcsa stílusban írkálnak rólunk az utóbbi időben,de egyék a kefét,amíg mi berántjuk a meccseket.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.03.10. 23:05:33

MessiNeymarSuarez írta:
Idegenben Sevilla, Celta, és otthon a RM, ez a 3 komolyabb meccs maradt a ligában.
ezeket mind behúzzuk, jobban tartok valami kötelezőtől, amit ellustázunk.
davi10 írta: Lehet, hogy ez lesz a nagy csavar amit itt beszéltetek. AG jobbhátvéd, Robi középpálya.

Dembele tetszetős volt ma, de komolyan nem hiszem el, hogy nem tud beszenvedni már egy gólt :D
lehet, de nem biztos, hogy jó ötlet lenne. Hazard van azon a szélen, nem bíznám Gomesre.

Majd jönnek a gólok is, de itt nem kell arra számítani nála, hogy elkezdi raklapszámra rúgdosni a gólokat. BVB-ben sem azért volt fontos.
Ha hozna hosszútávon stabilan 12-15 gólos szezonokat, az már bőven jó. Persze lehet lesznek kiugró szezonjai gólokban, de nem tűnik annak a gólvágó gyereknek azért valljuk be. Vagyis én ezt vizionálom nála, aztán ki tudja mi lesz.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.10. 22:59:04

Nero. írta:Még 10 menet a veretlen Ligáért [-o<
Egészen brutális tett lenne.

Idegenben Sevilla, Celta, és otthon a RM, ez a 3 komolyabb meccs maradt a ligában.
Válasz küldése