FC Barcelona 18/19

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Mit tippelsz szezon végére?

Nem nyerünk 1 kupát se a 3-ból
24
18%
Megnyerjük a Bajnokságot
21
16%
Megnyerjük a BL-t
3
2%
Megnyerjük a Kupát
15
11%
Megnyerjük a Bajnokságot és a Kupát
28
21%
Megnyerjük a Bajnokságot és a BL-t
11
8%
Megnyerjük a BL-t és a Kupát
1
1%
Triplázunk
32
24%
 
Szavazatok száma: 135
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.04.01. 14:21:16

Nem tudom miért kellett Bartomeunak ilyen éktelenre nyitni a száját és belefolyni a politikába. ](*,)
Várható volt, hogy ezt nem hagyják válasz nélkül. Remélem ez csak kis erőddemonstráció Tapasék részéről és nem lesz francia bajnokság ebből, mert tökön szúron magam.
A ligának se igazán lenne érdeke.
Ha ez megvalósul Bartomeut keresztre feszítik és joggal.
Forca Barca!!!!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.03.27. 11:13:46

Cestus írta:Ha már a másik topikban pörög az Umtiti-ügy, itt egy kép a kezdő+padról, minden játékosnál rajta a szerződés lejárati ideje, és a kivásárlási ár.
Umtiti mellett Gomes 100 milliója van még veszélyben.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.03.27. 10:27:57

Ha már a másik topikban pörög az Umtiti-ügy, itt egy kép a kezdő+padról, minden játékosnál rajta a szerződés lejárati ideje, és a kivásárlási ár.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.03.21. 18:54:59

Messi helyett én amúgy inkább Costát hoznám az Atletiből nem Griezmannt, mert fizikálisan sokkal jobb.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.03.21. 16:35:58

S.Agüero írta:Plusz senki sem pótolhatatlan, nem Messi áll a klub felett, 250 millióért bárkit megéri eladni. :mrgreen:
Meg a fizetését egy az egyben oda lehetne adni Griezmannak, aki fiatalabb és ismeri a bajnokságot. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.03.21. 16:27:55

visca el barca írta:
recrea írta:ha a vak Messi nem hagyja ki a tizit az Espanyol ellen
igazság szerint én abban a pillanatban átadólistára tettem volna, van a keretben vagy 5-6 játékos aki tudja pótolni
Plusz senki sem pótolhatatlan, nem Messi áll a klub felett, 250 millióért bárkit megéri eladni. :mrgreen:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.03.21. 14:49:23

recrea írta:ha a vak Messi nem hagyja ki a tizit az Espanyol ellen
igazság szerint én abban a pillanatban átadólistára tettem volna, van a keretben vagy 5-6 játékos aki tudja pótolni
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.03.21. 13:48:26

recrea írta: Nehány veretlenségi rekord meg lett volna döntve, ha a vak Messi nem hagyja ki a tizit az Espanyol ellen :) kár érte...majd valahogy kompenzál minket...
Nem nézel ki egy kicsit sokat Messiből? Szerinted képes lehet kompenzálni egy ekkora szégyent, hogy a kasztíliai-katalán keverékek elvették a veretlenséget? :D iróóóónia!!!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.03.21. 13:02:53

S.Agüero írta:
Cestus írta:Összvissz 22 kapott gól, ez azért brutál. Ebben benne van a szuperkupa-meccseken kapott ötös is ráadásul, a bajnokság-kupa-BL hármasban csak 17-t kaptunk. Sokszor szitokszóként használjuk a stabilitást, de ez sokat érhet még a BL-ben, könnyen a döntőig repíthet minket. Szerintem ha vonatkoztatnánk ezt az adatot a lejátszott meccsek számára, kijönne, hogy kevesebbet kapunk mint mondjuk a tavalyi Juve, vagy a 2013/14-es Atlético.
És az is brutális, hogy 7 hónap alatt egyszer kaptunk ki, úgy nagyjából 45 meccs alatt. :)
Nehány veretlenségi rekord meg lett volna döntve, ha a vak Messi nem hagyja ki a tizit az Espanyol ellen :) kár érte...majd valahogy kompenzál minket...
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.03.21. 12:31:52

Cestus írta:Összvissz 22 kapott gól, ez azért brutál. Ebben benne van a szuperkupa-meccseken kapott ötös is ráadásul, a bajnokság-kupa-BL hármasban csak 17-t kaptunk. Sokszor szitokszóként használjuk a stabilitást, de ez sokat érhet még a BL-ben, könnyen a döntőig repíthet minket. Szerintem ha vonatkoztatnánk ezt az adatot a lejátszott meccsek számára, kijönne, hogy kevesebbet kapunk mint mondjuk a tavalyi Juve, vagy a 2013/14-es Atlético.
És az is brutális, hogy 7 hónap alatt egyszer kaptunk ki, úgy nagyjából 45 meccs alatt. :)
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.03.21. 11:20:02

Összvissz 22 kapott gól, ez azért brutál. Ebben benne van a szuperkupa-meccseken kapott ötös is ráadásul, a bajnokság-kupa-BL hármasban csak 17-t kaptunk. Sokszor szitokszóként használjuk a stabilitást, de ez sokat érhet még a BL-ben, könnyen a döntőig repíthet minket. Szerintem ha vonatkoztatnánk ezt az adatot a lejátszott meccsek számára, kijönne, hogy kevesebbet kapunk mint mondjuk a tavalyi Juve, vagy a 2013/14-es Atlético.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.17. 15:51:54

Cestus írta:Essünk ki most becsülettel a Róma ellen, és akkor a szezon hátralévő részében nem kell ezen pörögnünk. :mrgreen:
Igen, egy jó kis élménydús 2* 0-0-s eredmény utáni tizipárbajjal :lol:

Most nézem a bajnoki meccseinket, ha túl jutunk az AS Román, akkor az elődöntőnél nem is vészes a bajnoki sorsolásunk, az oda és visszavágó között van egy idegenbeli Depor elleni meccs, a párharc előtt pedig egy otthoni Villarreal elleni meccs, ami valószínű elmarad.

Azért a kupadöntőt jó lenne átrakatni valahogy, az utolsó 2 bajnoki forduló között tökéletes lenne.
Ha az elődöntőn nem tojunk be az idegenbeli meccsen, és használható eredményt nyújtunk akkor meglehet a döntő!

Amúgy most nézzem a visszavágót, Hajdú B-nek megint volt egy aranyköpése:
Stúdióban arról beszéltek hogy Messi nem védekezik és nem szokott visszazárni

Hajdú B pedig ezzel kezdte a meccset:" Messi a hétvégi bajnokit kihagyta sziten a harmadik gyereke Chiro megszületett, ezzel is alátámasztva a stúdió szavait hogy Messi nem nagyon védekezik" :mrgreen:
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.03.17. 15:12:24

Essünk ki most becsülettel a Róma ellen, és akkor a szezon hátralévő részében nem kell ezen pörögnünk. :mrgreen:
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.03.17. 15:00:46

Szerintem is összekerülünk az elődöntőben,aztán a döntőben meg találkozunk a Sevillával :D

Nehéz amúgy megmondani,hogy 1 vagy két 2 meccsen vagyunk jobbak. 2 meccsen nagyon sokat számít az idegenbeli gól,és a Bernabeuból elég jó eredményekkel jövünk el rendszerint. Persze a BL más,de attól még nyertünk nem egyszer idegenben is.Otthon pedig mi sem szoktunk kikapni senkitől,utolsó vereségre nem is emlékszem így hirtelen.
1 meccsen viszont nincs idegenbeli gól,és a döntőket mi is meg szoktuk nyerni. Örülnék is egy klasszikus döntőnek,meg nem is. Szívrohamot se akarok kapni,de azért jó lenne őket a döntőben elverni vagy hárommal. Általában bedarálják az ellenfelet két meccsen,de idén ők sem bírják úgy a hajrákat,mint korábban,mi viszont jobban beosztjuk az erőnket,főleg mikor 45 percig kapura se lövünk :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.03.17. 14:27:11

MessiNeymarSuarez írta:
Cestus írta:
Kíváncsi vagyok, hogy a Barca vagy a Real motivációja az erősebb-e, de szerintem a mienké. Egy klasszikus a döntőben óriásit ütne, az tuti.
Az biztos!

De én inkább választanám azt hogy az elődöntőbe fussunk össze velük, egy meccsen bármikor befigyelhet egy Ramos fejes, vagy akár egy olyan Casemiro lövés mint a tavalyi döntőben( hogy annak hogy sikerült beakadnia :shock: ), míg 2 meccsen szerintem nagyobb eséllyel jönnénk ki győztesen.
Két meccsen szerintem is nagyobb eséllyel gyűrnénk le őket, a döntő viszont futballtörténelem lenne. Azért érdekes, hogy még soha nem jött össze a Klasszikus a BL döntőn, még az elmúlt években sem, mikor ez a két csapat kiemelkedett a mezőnyből. Eközben a madridi házidöntő kétszer is összejött.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.03.17. 14:24:19

MessiNeymarSuarez írta: Az biztos!

De én inkább választanám azt hogy az elődöntőbe fussunk össze velük, egy meccsen bármikor befigyelhet egy Ramos fejes, vagy akár egy olyan Casemiro lövés mint a tavalyi döntőben( hogy annak hogy sikerült beakadnia :shock: ), míg 2 meccsen szerintem nagyobb eséllyel jönnénk ki győztesen.
Viszont nálunk is elkattanhat Messi bármikor (Iniesta! :D), de még az se lenne már meglepő, ha mondjuk SR produkálna valami felejthetetlent, vagy egy Piqué fejes beakadna. A világ két legjobb csapatáról beszélünk, egy döntőben gyakorlatilag bármelyik játékos tudna olyan extrát hozni, hogy csak nézne mindenki.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.17. 14:20:19

Cestus írta:
Kíváncsi vagyok, hogy a Barca vagy a Real motivációja az erősebb-e, de szerintem a mienké. Egy klasszikus a döntőben óriásit ütne, az tuti.
Az biztos!

De én inkább választanám azt hogy az elődöntőbe fussunk össze velük, egy meccsen bármikor befigyelhet egy Ramos fejes, vagy akár egy olyan Casemiro lövés mint a tavalyi döntőben( hogy annak hogy sikerült beakadnia :shock: ), míg 2 meccsen szerintem nagyobb eséllyel jönnénk ki győztesen.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.03.17. 14:16:42

Szerintem épphogy a Bayern a legnagyobb lutri, nekik idén még nem volt komoly ellenfelük, fogalmunk sincs, hol tartanak ők. A PSG elleni csoportmeccsek közül az első edzőbuktatás, a második sörmeccs volt, így azokból sem indulnék ki. A Bayern ellen előfordulhat, hogy simán lemosnak minket a pályáról, de az is, hogy mondjuk 3-0-s összesítettel ejtjük ki őket.

Nálam a Real a legveszélyesebb, nekik óriási a motivációjuk, hogy a rendkívül pocsék szezonjukat megmentsék a BL-ben, aminek amúgy is értenek a megnyeréséhez. CR pedig a BL-ben meg tudja teremteni a különbséget, ilyen játékos a topcsapatok közül egyedül nekünk van még. Mindent egy lapra tesznek fel.

Viszont nálunk meg ott van, hogy Ernesto bizonyítani akar, Messiben is ott lehet, hogy megmutassa a világnak, valamint két kvázi sikertelenebb szezon után az egész csapat újra a világ trónjára akar ülni.

Kíváncsi vagyok, hogy a Barca vagy a Real motivációja az erősebb-e, de szerintem a mienké. Egy klasszikus a döntőben óriásit ütne, az tuti.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.17. 14:11:18

Jó érzéseim vannak, utoljára a 2014-15-ös csapaton éreztem igazán ezt a dominanciát és érinthetetlenséget.

Ligát szépen vezetjük, kupadöntő is jól szokott menni, és a BL-ben is továbbra összesen 2 gólt kaptunk.
Természetesen kisebb szerencsével lőhetett volna a Chelsea is, de azért azt hozzá kell tenni hogy a 4 kapufájukon kívül nem nagyon volt helyzetük, és mint tudjuk, a fociban ritkán van 100%-os hatékonyság, sokszor 5-6 helyzet eredményez 1 vagy 2 gólt összesen.
Nekem például kifejezetten tetszett ahogy olykor visszaálltunk, és oda adtuk a labdát a Chelsea-nek, sokszor nem is nagyon tudtak mit kezdeni a helyzettel, mert nem számítottak rá.

Ez a 2 meccs jó alkalom lesz hogy esetlegesen Suarez, Dembele betaláljon újból, ezzel egy kis önbizalmat szerezve, hogy az utolsó, legfontosabb meccseken helyt álljanak.

Innen akár tényleg meglehet a triplázás, ha elkerülnek a sérülések, Messiék továbbra is csúcsformában lesznek.
Számomra az volt a kívánság hogy a Chelsea-t intézzük el, és Messi lőjön ellenük gólt, ezek után minden egyes további meccs ajándék, hát még egy esetleges BL győzelem.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.03.17. 13:54:30

Cestus írta:
Nero. írta:Én nem lepődnék meg ha Ernesto papával tripláznánk egyet.
Ha valamikor be tudjuk húzni, az most van. Erősen kétlem, hogy a közeljövőben lesz még egy ilyen szezon, amikor ennyire eredményesek vagyunk, és mellé minden össze is jön: Real gyengélkedése a bajnokságban, Atlético és Real váratlan kizúgása a kupából, könnyebb kapott ellenfél a BL-ben.
Ha túlóznék és nagy lenne a pofám akkor azt mondanám, hogy 4 meccsre vagyunk a triplától. Abból az egyik a kupa donto, a masik 3 meg a két elodonto és a donto a BLben, a bajnokság már megvan.

Azzal egyetértek, hogy nekünk a Bayern lenne a legmelegebb de ellenük is minimum 50% esély.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.03.17. 13:34:24

recrea írta:Sztem egy csapat meleg nekünk, az pedig a Bayern, Citytől pl egyáltalán nem tartok, Real meg full lutri, 50-50.
A Realnál az a durva, hogy azt látjuk, hogy bárki képes simán kiverni őket, erre mindig a Real megy tovább. PSG ellen idén is első meccs első félidő. Totál kiesésre állnak, aztán jön egy buta 11-es és megfordul a meccs. Visszavágó 0:0 aztán találnak egy gólt.

Bayern ellen tavaly szintén, vezet a Bayern majd 11-eshez jutnak, amit kihagynak, aztán kiállítják Vidalt és jön a Real.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.03.17. 13:24:39

Nero. írta:Én nem lepődnék meg ha Ernesto papával tripláznánk egyet.
Ha valamikor be tudjuk húzni, az most van. Erősen kétlem, hogy a közeljövőben lesz még egy ilyen szezon, amikor ennyire eredményesek vagyunk, és mellé minden össze is jön: Real gyengélkedése a bajnokságban, Atlético és Real váratlan kizúgása a kupából, könnyebb kapott ellenfél a BL-ben.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.03.14. 23:54:25

Sztem egy csapat meleg nekünk, az pedig a Bayern, Citytől pl egyáltalán nem tartok, Real meg full lutri, 50-50.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.03.14. 23:44:20

Hátul még mindig alakulnak ki érdekes dolgok (bár Pique és Umtiti menetrendszerűen megoldanak mindent és TSnek továbbra is csak ritkán van munkája) + 1-2 dologban még lehetne javulni, de a mai meccs után továbbra is az az érzésem hogy idén bármi megtörténhet.

Nagyon korán van még bármiről is beszélni, de szerintem a bajnokság már tényleg meg van, a kupadöntőket nem szoktuk elbukni ha nem a Real az ellenfél, a BLhez meg elég szervezettnek érzem a társaságot. Egy sérülés, egy hülye bíró, vagy egy 20 perces áramszünet tönkre tehet mindent, de szerintem most a mi végső győzelmünkre lehet a legkevesebb odds.

Szerk.: Man City 4.00, Barca 4.50, Real 5.00

A City túl van értékelve (így pláne kiderült most hogy láttuk mit tudnak az angol csapatok), a Realt meg idén már megvertük.

Én nem lepődnék meg ha Ernesto papával tripláznánk egyet.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.02.28. 13:09:47

Varatrix írta:
A Speciel one meg nem volt profi futballista...
talált, süllyedt :D
Lezárt