Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.19. 21:48:18

Nero. írta:Arról nem beszélve, hogy eléggé meleg ágra kerültek. Biztos hogy nem fogják megnyerni a VBt, neki ez lesz a "keresztje", hogy a válogatottjával nem tudott felérni a csúcsra, nem úgy mint Pelé, Maradona, Ronaldo, Rivaldo vagy CR.
Persze ettől függetlenül tudjuk hogy ez nem rajta múlt.

https://www.youtube.com/watch?v=NYNZwjI1zdA" target="_blank

Mondjuk 2:14nél azt a helyzetet 10/8szor elteszi
Lehet, de nem olyan formában, és nem egy Neuernek, olyan szögből nagyon nehéz lett volna.
Kár hogy pont akkor volt leszállóágban Messi, emlékszem mennyire ment egész tavasszal-nyáron hogy "Messi kiégett", szerencsére összekapta magát ősztől, jobban figyelt az életvitelére, és csúcsformába jött.

Sajnálom amúgy ezt a helyzetet és a Higany helyzetet, az utóbbi viszont ha Messire jön ki, az fix hogy elteszi, de fociban nincs HA.

Idén nagyobb csoda lenne ha megnyernék, mintha mondjuk Lengyelország nyerné.
Ha továbbjutnak a csoportból:
1.győztesként: Ausztrália/Peru - Spanyol/Portugál - Németország ágon juthatnának a döntőbe
2.másodikként: Franciaország - Spanyol/Portugál - Brazília ágon juthatnának a döntőbe

Ezek egész brutális ágak, és ezekhez nagyon váratlanok kellenének hogy ne így alakuljon ki.
Egyedüli esélyük az argoknak akkor lehetne, ha egy masszív középpályát összedobnának és elől Messire és Dybalára játszanának, de akkor is kevés, elnézve hogy milyen hadsereget tud felsorakoztatni egy Spanyol-Brazil-Német válogatott.

Én Messi helyében a 2019-es Copa Americát tűzném ki célul, arra lehetne reális esélyük, de én azért nem vetném el hogy 34-35 évesen még VB-t játsszon.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.03.19. 21:28:47

Arról nem beszélve, hogy eléggé meleg ágra kerültek. Biztos hogy nem fogják megnyerni a VBt, neki ez lesz a "keresztje", hogy a válogatottjával nem tudott felérni a csúcsra, nem úgy mint Pelé, Maradona, Ronaldo, Rivaldo vagy CR.
Persze ettől függetlenül tudjuk hogy ez nem rajta múlt.

https://www.youtube.com/watch?v=NYNZwjI1zdA" target="_blank

Mondjuk 2:14nél azt a helyzetet 10/8szor elteszi
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.03.19. 20:37:11

Ő maga is tisztában van azzal, hogy négy év múlva, 34 évesen, már nemigen fog vébédöntőt játszani.
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2018.03.19. 20:27:01

Szerintem kezd elege lenni abból, hogy mindenért őt veszik elő Argentínában. Neki nincs olyan mázlija mint CR-nek, hogy megnyerjenek neki egy válogatott trófeát.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.03.19. 20:26:21

Itt egy videó részlet:
https://www.youtube.com/watch?v=mVn77J81ywc

Amúgy szerintem félre fordítás lehet a háttérben. Mert én úgy tudom azt mondta, hogy úgy érzik a válogatottban, ha három elveszített döntő után, most sem szerzik meg a trófeát akkor el kell hagyniuk a válogatottat.
Így azért már másként értelmezhető, de felesleges ilyen terheket pakolni rájuk/magukra, reálisan nincs esélyük, még akkor se ha Messi minden egyet meccset God Mode-ban hozza lesz. Előző VB-n nagyon összejött minden, hogy addig tudjanak menni, ott kellett volna belőni a helyzeteket, vagy Messinek valahogy eldönteni.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.03.19. 20:23:32

Négy éve nagyon drukkoltam nekik, sajnos Di María lesérült a döntőre.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.03.19. 20:14:02

MessiNeymarSuarez írta:http://www.origo.hu/sport/futball/20180 ... oksag.html

Azért ez kemény. Ha igaz, miért nem várja meg legalább a jövő évi Copa Americát?
azért ahhoz nagyon optimistának kell lennie, hogy abban a hitben éljen, hogy ennek az argentin válogatottnak van bármi esély. németek, spanyolok, franciák, brazilok kapásból előttük vannak, de sztem még egy horvát válogatott is nagyságrendekkel jobb... van 3-4 jó támadójuk meg 6-8 töltelék mögöttük. vb selejtezőt alig bírták megcsinálni...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.03.19. 19:46:21

MessiNeymarSuarez írta:http://www.origo.hu/sport/futball/20180 ... oksag.html

Azért ez kemény. Ha igaz, miért nem várja meg legalább a jövő évi Copa Americát?
Ha egy televíziónak nyilatkozott, hol a videó? Milyen televízió egyáltalán? Remek hangulatkeltő cikk, kár, hogy így komolyan vehetetlen.

Nem mondom, hogy kizárt, hogy ilyet mondott volna, de ez így ebben a tálalásban röhej. Mondjam, hogy nem is várnék pontosabb írást egy propagandalap sportrészlegétől? :D
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.19. 19:40:56

http://www.origo.hu/sport/futball/20180 ... oksag.html" target="_blank

Azért ez kemény. Ha igaz, miért nem várja meg legalább a jövő évi Copa Americát?
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.19. 18:55:20

Valaki ezt mondta:
" Ha Ronaldo tudására vagy kíváncsi, nézd végig a gólösszefoglalót, ha Messi tudására vagy kíváncsi, akkor nézd végig az egész meccset"

Ez szerintem mindent elmond.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.03.19. 18:04:16

Ronaldo mindenképpen dobogós, persze nem C., hanem Luis Nazário de Lima, a Fenomén.
A világ valaha volt két legjobbja Ronaldinho és Pelé, egyébként ő a kakukkojás, hiszen soha nem játszott a Barcelonában.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.03.19. 17:48:07

Szerintem Ronaldo a király, bocs srácok. :mrgreen:
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.03.19. 17:37:09

szerintem messi jobb! bár ronaldo is jó, de messi jobb!!4!!4r
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.03.19. 16:42:21

Egyszer Veb írta le - saját magához képest meglepően okosan :mrgreen: -, h a Realosok is azon vitáznak, h Messi-e a történelem legjobbja, abban a vitában pedig nem jön elő Ronci :D
Ez igaz. A közvéleményben is CR Messivel van mindig összehasonlítva, míg Messi meg Maradonáékkal.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.03.19. 16:37:26

Én mérhetetlenül becsülöm azt a munkát, amit a portugál a karrierjébe tett, nagyon jó (pozitív) példa erre, h a hasonló tehetséggel és adottságokkal rendelkező Quaresma mire vitte Roncihoz képest. Sztem kimaxolta, vagy inkább még azon is túl lőtte a pályafutását, az élet pedig visszaadta neki, amit beletett és ez így igazságos.

Ettől függetlenül (vagy épp emiatt) az ember érzése az, h a szűk elitbe nem fér be, és ezt nem azért mondom, mert Realos, lévén, h nálam Zidane vagy Ronaldo befér oda, meg persze Messi, ők hárman a dobogó, akiket én láttam focizni. De én spec Iniestat sem tartom gyengébb focistának, mint a portugált.

Egyszer Veb írta le - saját magához képest meglepően okosan :mrgreen: -, h a Realosok is azon vitáznak, h Messi-e a történelem legjobbja, abban a vitában pedig nem jön elő Ronci :D

Szerk: na, csak említenem kellett, már ide is jöttél ugatni :D
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.19. 16:36:21

visca el barca írta:szerintetek ki a jobb játékos? messi vagy ronaldo?
Gomes.

hülye kérdésre hülye válasz :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.03.19. 16:30:14

szerintetek ki a jobb játékos? messi vagy ronaldo?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.03.19. 16:16:09

JimmyJump írta: egy bl-döntőre már megoszlanának a vélemények.
Mondjuk az egyetlen BL döntője ahol extrát hozott, az a tavalyi volt. 2008-ban egy fejes gól, majd hiba a tizenegyespárbajban, 2014-ben a meccs érdemi részében nulla volt, csakúgy mint 2016-ban és 2009-ben ellenünk is. EB döntőn meg nem is játszott.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
JimmyJump
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2016.12.08. 11:59:14

2018.03.19. 16:03:09

Hosszú távon nem lehet őket összehasonlítani, mert Messi nálunk tényleg a játék alfája és omegája, ami a félpályán túl történik, azt nagyrészt egyedül ő határozza meg, és nem néha, hanem kis túlzással 10 éve a szezon első meccsétől az utolsóig.
Viszont annyiban értem az összehasonlítást, hogy egy-egy adott meccsen, párharcban Ronaldo ugyanolyan impact tud lenni a góljaival és ezt általában a rangadókon meg is teszi, így jogosan vezetik fel úgy a meccseket, mint két egyenrangú sztár összecsapása.
Ha semleges szurkolókat kérdeznénk, szerintem egy teljes szezonra mindenki Messit választaná, de mondjuk egy bl-döntőre már megoszlanának a vélemények.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.03.19. 15:45:14

CR a történelem legjobb befejezője, és egyik legeredményesebb játékosa.

Messi meg a történelem legjobbja futballistája.

Szerintem. :)
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.19. 14:45:48

Rúgótechnikában a 10-ben nincs, gólérzékenységben biztosan. Ezzel együtt Messi tényleg más. Ha összeeresztenénk őket egy dühöngőben, roncinál a labda nem lenne összesen 1percig. Nyílván nem ez a legjobb példa, hogy érzékeltessük kettejük közt a difit, de aki húzott már futballcipőt életében, érti miről beszélek.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.03.19. 14:38:56

Csodálom, h még nem sérült meg az ember...van, amikor egy 5 perces nézelődés után kezd bele egy sprintbe vagy ritmusváltásba, kb teljesen kihűlnek az izmai, messze a legkevesebbet futja a csapatban :D valszeg így tud végig játszani 50 meccset egy szezonban, és valami hihetetlen, ahogy minden játékszituban megtalálja a labda, csukott szemmel be lehetne passzolni a játéktér közepére a zsugát, tuti, h Messihez gurul.

Nekem volt szerencsém jó néhány sztárt látni élőben focizni, és elmondom, h mezőnyben sokan jobbak Roncinál...Messi, Iniesta, Modric, Robben...ha levesszük a gólokat, akkor mind nagyobb hatással vannak csapatuk játékára, és jobb is őket nézni, mint a portugált az utóbbi kb 4-5 évben. De! Félelmetes, amilyen gólérzékenységgel és rugótechnikával rendelkezik, ebben talán a történelem legjobbja. Illetve győztes típus, ami egy elég fontos tényező.

Messi más :) ő olyan, mintha a futballpályából nőtt volna ki 30 éve :)
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.03.19. 09:48:29

Másodlagos kérdésnek tartom az egyéni címeket, ugyanis sem a spanyol gólkirályság, sem az Aranylabda, sem az Aranycipő nem tudja visszaadni azt a szintkülönbséget, ami Messi és a többi játékos között van, C.-t és Neymart is beleértve.
C. mintha mindig megszakadna a sikerért, Messi viszont többnyire lazán, erőlködés nélkül játszik.
A másik fontos különbség, hogy C.-t leginkább a saját csapattársai, edzője és szurkolói tartják a legjobbnak, Messit viszont a nem barcás focisták és edzők is.
C.-nek csak két dologban jobbak a mutatói, a biciklicselek számában és a szabadrúgások előtti terpeszállásban.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2018.03.19. 08:46:31

Nekem kicsit van hiányérzetem, mert tegnap is,ha második félidőt nem lazsáljuk le, akkor hinthetett volna egy triplát ő is. De ha emiatt a tartalékolás miatt több marad bennünk a szezon végére, akkor egye fene :-)
Azért én személy szerint örülnék, ha ő lenne a spanyol gólkirály, és még van realitása az aranycipőnek is, bár most Salah ellépett kicsit. Azért Kane kiesett a sérülése miatt. Ronaldo elképesztő mennyiségű gólt ver mostanság.Azért remélem megszakad a sorozata, mert mostanában a dupla nála az alap. Mondjuk ott most csak ő képes gólt lőni igazából.
Örülnék, ha Messinek összejönne az aranylabda. Minden éveben úgy vagyok vele, hogy az utolsó év, utána közelebb kerülnek hozzá és CR-hez. De mindig rámcáfolnak. CR-t is leírtuk már százszor, és köze nincs korábbi önmagához, de még így is kitűnnek Messivel. A spanyol gólkirályi cím és az aranycipő jót tenne Messinek a végelszámolásnál, mert a Bl gólkirályi cím már tuti CR-é.
A bajnokság már zsebben van nekünk, ha veretlenül hoznánk, az tuti sokat nyomna latba a végén.
A kupa remélem meglesz.
A bl továbbjutás mindkét csapatnak összejön, onnan lutri. Nagyon nem örülnék, ha a Madrid triplázni tudna, uh remélem kicsapják őket az elődöntőben, de ha Bl-t nyernek, akkor az esetleges spanyol kupa, spanyol veretlen bajnoki cím, spanyol gólirályi cím, aranycipő is kevés lesz Messinek.
Ez esetben egy kiugró vb szereplés segíthet nekik, amire kicsi esély látok nagyon mindkettejüknek, de ott is inkább a Portugálok színtelen-szagtalan csapatának jósolok hosszabb utat, mint a csapatként nem működő argentinoknak.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.18. 23:29:25

Nero. írta: Az Aranylabda idén is Messi és CR kozt fog eldőlni, és jogos is, egyszerűen teljesen más szint ez a két ember.
Messi a más szint. A többiek utána. Ez nem csak a gólokon múlik. Amikor pályatársak, edzők, korabeli játékosok sora borul le előtte hetente, az bőven elég. Persze mondjuk hol van egy Conte, egy Lineker, vagy egy Totti véleménye a madridista fórumerekéhez képest...
Egyébként remélem ezúttal lesz súlya a vb-nek az aranylabda odaítélésekor.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Válasz küldése